Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (14)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (93)Реферативна база даних (1019)Книжкові видання та компакт-диски (1010)Журнали та продовжувані видання (297)
Пошуковий запит: (<.>K=МІСЯЧНИЙ$<.>+<.>K=КАЛЕНДАР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 131
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гаврилюк Е.Є. 
Рослинна символіка в контексті української календарної обрядовості: проблема семантико-функціонального аспекту: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / Е.Є. Гаврилюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено аналізу семантики і функцій рослинних символів у традиційній календарній обрядовості українців. Під час проведення дослідження було використано структурно-семіотичний, функціональний та порівняльно-співставлюваний методи. Визначено, що рослинний код української календарної обрядовості (у акціональному, реальному і вербальному вимірах) передає певне повідомлення міфологічного характеру. У контексті традиційних календарних свят рослинні обрядові символи могли уявлятися людьми з міфопоетичним світосприйняттям, водночас як "ключі", що відчиняють двері в "інший" світ та породження потойбічного світу. Відповідно до таких семантичних навантажень рослинні символи виконували в українській календарній обрядовості групу магічних функцій. Результати дослідженнь запропоновано для подальшого вивчення елементів міфопоетичної картини світу українців, а також для розробки питань реконструкції архаїчної слов'янської обрядовості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1УК)-633 + Т595.241
Шифр НБУВ: РА307469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Мудрик С.Б. 
Ефективність застосування національних рухливих ігор на уроках фізичної культури у початковій школі: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / С.Б. Мудрик ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 1999. — 18 с. — укp.

У дисертації з'ясовано характер і специфіку національних рухливих ігор у різні історичні періоди України. Визначено провідну роль рухливих ігор у системі фізичного виховання дітей молодшого шкільного віку. Розроблено і науково обгрунтовано класифікацію рухливих ігор за характером рухливої діяльності та уточнено методику їх проведення відповідно до навчальних програм загальноосвітньої школи. Обгрунтовано зміст, характер і значення народних рухливих ігор у календарній обрядовості українців. Встановлено ефективність впливу українських національних рухливих ігор на фізичний розвиток та рухову підготовленість молодших школярів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354.45

Рубрики:

      
3.

Мусієнко Г.В. 
Характеристика темпу старіння у хворих на паркінсонізм по показникам біологічного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Г.В. Мусієнко ; Київ. мед. академ. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням оцінки темпу старіння організму в цілому та окремих його функціональних систем у хворих на паркінсонізм за допомогою показників біологічного віку. Показано залежність темпу старіння хворих на паркінсонізм від календарного віку та тривалості захворювання. Дається оцінка впливу окремих геропротекторних (тімалін) та нейропротекторних (парлодел) препаратів на нейро-функціональний біологічний вік даних хворих. Встановлено, що показники біологічного віку, які характеризують темп старіння, у хворих на паркінсонізм вище, ніж в популяції. Темп старіння у хворих на паркінсонізм середнього віку більш прискорений, ніж у пацієнтів похилого віку. Із зростанням тривалості захворювання на паркінсонізм зростає темп старіння даних хворих. Курсове використання геропротекторного (тімалін) чи нейропротекторного (парлодел) препаратів на тлі базисної патогенетичної терапії паркінсонізму позитивно впливає на нейро-функціональний біологічний вік хворих на паркінсонізм, що дозволяє вважати доцільним включення цих препаратів в схеми лікування даних хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.7-322.12

Рубрики:

      
4.

Тивоненко І.Г. 
Економічні проблеми використання машинно-тракторного парку в умовах формування ринкових відносин: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / І.Г. Тивоненко ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 1999. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено економічним питанням формування оптимального складу машинно-тракторного парку (МТП) та використання машинно-тракторних агрегатів (МТА) на господарському і міжгосподарському рівнях. Використовуючи метод розрахунку прокатних оцінок в роботі вперше встановлено економічні характеристики різних МТА на однорідних механізованих роботах. Системне порівняння експлуатаційних затрат конкуруючих МТА дозволяє визначити найбільш економічні їх склади і розробити річні календарні плани ресурсозберігаючого застосування МТП в землеробстві. Запропоновано раціональні виробничі форми (технологічні ланки і комплекси, машинно-технологічні станції, фермерські механізовані кооперативи) і відносини (оренда, прокат, маркетинг, лізинг), які теоретично обгрунтовані і експериментально перевірені в сфері сільськогосподарського машиновикористання і машинообслуговування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.0-571.1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Рожко І.С. 
Агробіологічні та технологічні особливості сортів і нових форм суниці ананасної в умовах Західного лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / І.С. Рожко ; Уман. с.-г. акад. — Умань, 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.1-366(4УКР3),022
Шифр НБУВ: РА311037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Чорнобай І.М. 
Вплив валеологічних знань і вмінь на якісні показники фізичної культури молодших школярів: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / І.М. Чорнобай ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2000. — 19 с. — укp.

Експериментально вивчено вплив авторської програми "охорона життя і здоров'я" та навчальних програм з валеології на якісні показники фізичної культури молодших школярів. Запропоновано рекомендації щодо покращання змісту освіти з питань фізичної культури у предметах "валеологія", "охорона життя і здоров'я", "фізична культура", підготовки вчителів з валеології, проведення фізкультурно-оздоровчих заходів за народним християнським календарем. Вдосконалено контрольні якісні показники фізичної культури молодших школярів, паспорт здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221.354
Шифр НБУВ: РА310022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Клименко І.В. 
Мелогеографія жнивних наспівів басейну Прип'яті: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / І.В. Клименко ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Монографічно вивчено один з компонентів ранньотрадиційної музичної культури - наспіви календарного пісенного циклу жнивного сезону. Визначено домінантний напрямок дослідження - мелогеографічний - документальне картографування матеріалу за конкретними населеними пунктами, здійснюване на підставі системних польових обстежень терену за рівномірною та достатньо густою географічною сіткою. Вперше в Україні документальне картографування застосовано до великого етнографічного регіону - Прип'ятського Полісся, однієї з найбільш архаїчних в етнокультурному відношенні зон слов'янського світу. Картографовано деякі інші обрядові народновокальні жанри басейну Прип'яті: весільні, купальсько-петрівські наспіви. Розпочато програму послідовного мелоареалогічного вивчення зазначеного регіону. Доведено типологічно домінантне значення музично-ритмічних моделей традиційних наспівів (всупереч раніше прийнятій концепції про типологічний пріоритет силабічних форм); висвітлено морфологічну й ареальну автономність звуковисотного рівня мелоорганізації, його типологічну визначальність для певних регіональних меломасивів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)0-41
Шифр НБУВ: РА314914 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Лабащук О.В. 
Українська примовка: особливості побутування та функціонування: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / О.В. Лабащук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 16 с. — укp.

Проаналізовано масив української примовки, що дозволяє вважати її окремим самостійним жанром національного фольклору, який активно побутує і динамічно розвивається у сільському та міському середовищах, на відміну від багатьох інших жанрів традиційного українського фольклору. Кросжанрові зв'язки примовки із замовляннями, обрядовою поезією, пареміями зумовили збіги в структурі й поетиці цих жанрових утворень. Зазначено, що примовка характеризується широкою сферою застосування: календарний і родинний обрядові цикли, господарська діяльність, щоденний побут, міжособистісні стосунки тощо. Відзначено, що тематика, функціональна модель і модус мислення середовища визначають ті функції, що їх виконує примовка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1УК)-651
Шифр НБУВ: РА314488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Сацик В.О. 
Добір видів і сортів багаторічних трав та їх сумішок для створення високопродуктивних сінокосів на осушених дерново-карбонатних грунтах Західного Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / В.О. Сацик ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Надано агрогосподарську оцінку та виявлено найпродуктивніші види злакових і бобових трав, їх сорти вітчизняної та зарубіжної селекції та траво- і сортосумішки з метою створення високопродуктивних лучних травостоїв сінокісного використання. Встановлено залежність продуктивності агрофітоценозів та якісних показників корму від їх видового та сортового складу. Вперше за умов зазначеного регіону доведено позитивну взаємодоповнювальну роль різних сортів трав внаслідок створення сіяних сінокосів на основі одновидових посівів багаторічних трав і бобово-злакових сортосумішок, що сприяє більш ефективному використанню біокліматичних ресурсів регіону та отриманю на 13 % вищих врожаїв, на відміну від посівів, в яких види представлені лише одним сортом. Встановлено розміри накопичення біологічного азоту бобовими травами у сумішках та його вплив на продуктивність і розміри економії на сіяних луках азоту мінеральних добрив. Для різних видів і сортів бобових і злакових трав визначено календарні строки настання збиральної стиглості як основи побудови лучних конвеєрів щодо поліпшення надходження високоякісної рослинної маси протягом сезону та більш раціонального використання трудових ресурсів і сінозбиральної техніки, створення кращих умов для заготівлі сіна за нестійкої погоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223,2-458(4укр)
Шифр НБУВ: РА315586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Диханов В.Я. 
Календарна обрядовість болгар та гагаузів Південної України: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / В.Я. Диханов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Уведено до наукового обігу та систематизовано великий емпіричний матеріал, що репрезентував усі відомі в Україні субетнічні групи даних народів. На підставі компонентного аналізу виокремлено найбільш архаїчні календарні свята, обряди та звичаї, які розкрили культурно-історичні особливості формування й еволюції обрядовості розглянутих етносів. Уперше проведено типологізацію календарних обрядів болгар і гагаузів. Встановлено їх походження в різних етнокультурних ареалах. Обгрунтовано системотвірну роль слов'янських елементів у культурогенезі обох етнічних груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР6А/Я)-524 + Т595.241
Шифр НБУВ: РА312893 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Прусова М.О. 
Проблема смерті в російській поезії першої половини XIX століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / М.О. Прусова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2001. — 20 с. — укp.

Запропоновано системний аналіз художніх втілень смерті у поезії першої половини ХІХ ст. Виділено особливості романтичної свідомості, які вплинули на формування образу смерті. Розкрито причини підвищеного інтересу романтичної літератури до смерті як до явища та як до персони. З'ясовано, що російська романтична поезія уявляє смерть божеством найвищого рівня (позитивні та негативні антропоморфні типи), в пушкінському варіанті смерть зображено божеством другого рівня. Розглянуто варіанти інтерпретації поетами добового та річного календарних циклів, що асоціюються з загробним життям. Вперше визначено символи смерті, які є знаковими у творчості Пушкіна і Жуковського. Особливу увагу приділено втіленню ідеї смерті у пейзажній ліриці К.М.Батюшкова: елементи мистецтва (живопису, скульптури, театрального дійства) проникають у лірику. Містична віра в можливість спілкування живих з душами померлих зробила цвинтар зосередженням культу мертвих: явлення душі на цвинтарі - улюблена тема романтичної поезії. Уперше виявлено основні риси ідеального з точки зору російської романтичної поезії поховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)51-335 687
Шифр НБУВ: РА312861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Пеньковська Н.О. 
Вплив вакцинопрофілактики на рівень імунітету та епідемічний процес при епідемічному паротиті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Н.О. Пеньковська ; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Розглянуто особливості епідемічного процесу у разі епідемічного паротиту за умов різної тактики вакцинопрофілактики. Визначено динаміку розповсюдження цього захворювання серед різних контингентів населення. Проаналізовано й оцінено ефективність "підчищувальної" імунізації. Встановлено взаємозв'язок між рівнем захворюваності на епідемічний паротит і тактикою вакцинопрофілактики. Обгрунтовано необхідність введення в Календар профілактичних щеплень ревакцинацій за віком проти даної інфекції (в 6 років, а у разі її відсутності, як"підчищувальної" - в 11). Вивчено реактогенність комбінованої вакцини "Priorix" проти кору, епідемічного паротиту та краснухи, показано її низьку реактогенність. Визначено імуногенність вакцини "Priorix" за паротитним компонентом. Одержано дані про достатню імуногенність досліджєної вакцини. Встановлено високу епідеміологічну ефективність вакцини "Priorix" на відміну від російської живої паротитної вакцини з штаму Ленінград-3. Наведено рекомендоції щодо вдосконалення схеми імунопрофілактики епідемічного паротиту, доцільності використання в практиці охорони здоров'я комбінованих вакцин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.29-25
Шифр НБУВ: РА315915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Біломеря Т.А. 
Епідеміологічна характеристика кору, епідемічного паратиту, краснухи в умовах урбанізованого регіону та ефективність імунізації вакциною Тримовакс: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Т.А. Біломеря ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено всебічну характеристику кору й епідпаротиту за умов багаторічної вакцинопрофілактики та краснухи в довакцинальний період в урбанізованому регіоні України. Визначено особливості сучасного епідемічного процесу інфекцій. Обгрунтовано необхідність подальшого удосконалення календаря профілактичних щеплень. Вперше в Україні доведено низьку реактогенність, високу імунологічну й епідеміологічну ефективність комбінованої вакцини проти кору, епідпаротиту та краснухи "Тримовакс" (Франція). Випадків серозного менінгіту серед щеплених не виявлено. Досліджено високий рівень сероконверсії у серонегативних до імунізації дітей. Через півроку після щеплення антитіла до кору серед них мали 90 %, краснухи - 91,9 %, епідпапориту - 95,7 %. Індекс і коефіцієнт ефективності краснушного компонента 97,6 %, паротитного - 93,8 %. Хворих на кір серед щеплених не виявлено. Відзначено позитивний вплив планової вакцинації тривакциною на епідпроцес інфекцій. Надано рекомендації щодо застосування вакцини "Тримовакс" для планової вакцинації та ревакцинації у країні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.25-3 + Р733.514.29-3 + Р733.514.26-3
Шифр НБУВ: РА317979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Грябан В.В. 
Релікти культу вогню у світогляді, звичаях і традиціях українців Буковини ХІХ - ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / В.В. Грябан ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2002. — 19 с. — укp.

На підставі широкої джерельної бази та наукової літератури зроблено систематизацію та проведено аналіз традиційних уявлень буковинців про небесний, земний, підземний (пекло) вогонь та вогняну субстанцію душі. Розглянуто природу вогняної сили та релікти її ритуального використання з посередницькою, захисною та очисною метою у календарній, сімейно-побутовій обрядовості, господарській та лікувальній магії. На основі аналізу зібраного матеріалу подано аргументовані висновки про те, що у ХІХ - ХХ ст. широко побутували релікти вшанування українцями Буковини вогняної сили та її функції, в яких поєднувалися об'єктивні реалії та міфологічні метафоризації окремих явищ, що спільно з християнською традицією творили феномен релігійного синкретизму у духовній культурі місцевого населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР74ЧРН)-7 + Т597.6/9 +
Шифр НБУВ: РА322252

Рубрики:

      
15.

Костенко Ю.О. 
Правове регулювання оподаткування фізичних осіб в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.О. Костенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

По-новому аргументовано розмежування податкової правосуб'єктності платників на загальну та спеціальну на підставі принципу резидентства. Подано авторське визначення прибуткового податку як прямого податку, що сплачується фізичними особами безпосередньо або через податкових агентів із доходів, одержаних від усіх джерел протягом податкового періоду. Сформульовано визначення об'єкта даного податку як сукупного оподатковуваного доходу, який отримано фізичною особою за календарний рік і складається з місячних сукупних оподатковуваних доходів. Доведено необхідність відокремленого правового регулювання оподаткування майна фізичних осіб від юридичних. Аргументовано введення в Україні єдиного податку на майно фізичних осіб (рухоме та нерухоме). Обгрунтовано положення, що фактичними платниками непрямих податків є фізичні особи, які після всіх етапів перекладення податків купують продукцію, ціна якої містить податок на додану вартість або акцизний збір. Запропоновано авторські варіанти проектів Законів України: "Про прибутковий податок з фізичних осіб", "Про податок на майно фізичних осіб", "Про податок на промисел".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4Укр)212.22
Шифр НБУВ: РА319510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Алатирєва Н.Б. 
Номінативна ланка в середовищі українського обрядового гіпертексту: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.Б. Алатирєва ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Охарактеризовано обрядовий гіпертекст і його складові, його динаміку, зв'язки з кінетичною частиною, функціонування його в усній та писемній формах. З'ясовано зміст поняття першотексту та інваріанта, висвітлено особливості гіпертексту як комунікативного конструкту, структуру обрядових свят, деякі світоглядні уявлення міфологічного мислення, метатексти в обрядовому гіпертексті. Розглянуто номінативну ланку як форму існування номінації у гіпертексті, лакунне використання власних назв у гіпертекстовій лексиці та механізми обрядової номінації. Описано вузли родинного (родильного, весільного) голосінь і календарного (колядкового, веснянкового, русального, купальського та жнивного) кола гіпертексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-70 + Ш3(2=1Ук)-357
Шифр НБУВ: РА318827 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Білоброва І.Ю. 
Удосконалення інноваційного менеджменту на машинобудівному підприємстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.Ю. Білоброва ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельниц, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Уточнено сутність понять "інноваційний процес" та "інновація" на підставі комплексного аналізу підходів щодо визначення та класифікації ключових категорій теорії інновацій. Розглянуто класифікацію критеріїв росту ефективності інноваційної діяльності, на підставі чого визначено, що головними за сучасних умов є удосконалення планування та створення дієвого механізму мотивації інноваційної діяльності. Встановлено, що підвищенню ефективності реалізації інноваційних процесів сприяє також використання адаптивних організаційних структур та інтеграційних форм співробітництва. Вперше розроблено методику календарного планування інноваційної діяльності з використанням показників, що враховують вплив стохастичного характеру суміщення виконання пов'язаних робіт на тривалість проекту у цілому. Запропоновано новий узагальнюючий показник ефективності роботи конструкторсько-технологічних підрозділів машинобудівних підприємств. На підставі узагальнюючого показника ефективності сформульовано нову методику формування фонду матеріального заохочення конструкторсько-технологічних підрозділів машинобудівних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851-55-212.1 +
Шифр НБУВ: РА322142

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Смолій Я.В. 
Економіко-математичне моделювання і системна інтеграція сховищ даних банківської інформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Я.В. Смолій ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 16 с.: рис. — укp.

Розроблено новий напрямок у теорії та практиці системної інтеграції, який грунтується на концепції гнучкого поєднання економіко-математичного моделювання з використанням багатовимірних агрегатів платіжного календаря у середовищі сховищ даних банківської оперативно-аналітичної інформації. Встановлено, що дане моделювання платіжного календаря на основі сховищ даних надає можливість збалансовано здійснити оперативно-аналітичний менеджмент банківської діяльності. Запропоновано комплексні методи аналізу процесів системної інтеграції на основі компонентів сховищ даних, а також гнучкі методи та критерії впровадження банківських гіпертехнологій, високу ефективність яких обгрунтовано теоретично та підтверджено практично на прикладах оцінки сукупної собівартості володіння інформаційними продуктами та технологіями сховищ даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 ф в611 + У9(4УКР)262.10 ф в611
Шифр НБУВ: РА321614

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Хомяков В.В. 
Організаційні основи реінжинірингу підприємств водопостачання і водовідведення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / В.В. Хомяков ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено концепцію взаємозв'язку технічних, організаційних (інституціональних) й управлінських аспектів комплексної проблеми функціонування та розвитку підприємств водопостачання та водовідведення України, в якій обгрунтовано необхідність випереджаючого реформування організації та управління у відношенні до здійснення процесів модернізації. Обгрунтовано раціональну модель організаційної структури управління для даних підприємств, яка поєднує в собі ознаки процесної та матричної структур і включає виробничі підрозділи, функціональні служби та проектні команди. Адаптовано метод функціонально-вартісного аналізу для визначення профільних і непрофільних функцій у процесі проектування раціональних організаційних структур підрозділів підприємства. Запропоновано реінжинірингові моделі, проектні рішення та календарні плани з реформування підприємств водопостачання та водовідведення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-2К)441.352.2-21
Шифр НБУВ: РА320938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Сокіл Г.В. 
Обхідні календарно-обрядові пісні українців: структурно-семантичний та естетичний аспекти: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / Г.В. Сокіл ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Уперше комплексно досліджено обхідну календарно-обрядову поезію українців як цілісну систему річного землеробського календаря. Зібрано та проаналізовано значний за обсягом фактографічний матеріал, який розглянуто в загальнонаціональному контексті. До наукового обігу введено нові матеріали, архівні джерела різних збирачів та польові записи автора з Полісся, Надсяння, Опілля, Бойківщини. Проаналізовано домінуючі мотиви календарно-обрядових пісень, а також спільні засоби увиразнення фольклорного мовлення, значну увагу приділено його невербальному контексту - етнографічним та етномузикознавчим елементам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1УК)-633 +
Шифр НБУВ: РА327765
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського