Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (73)Книжкові видання та компакт-диски (8)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=МЕЦЕНАТСТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Колосова Н.А. 
Благодійна діяльність в культурі України в контексті вітчизняних і європейських традицій (кінець ХХ - початок ХХІ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / Н.А. Колосова ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено політико-економічні, соціальні, ідеологічні та правові аспекти благодійних, меценатських, а також спонсорських практик, що реалізуються в культурі України, проаналізовано зміст базових термінів. Висвітлено національні традиції благодійництва та меценатства, їх еволюції, вивчено специфічні форми прояву у вітчизняній культурі, наведено персонологічні характеристики. Проаналізовано сучасні моделі благодійної діяльності перехідного періоду в державі, проаналізовано в широкому історико-культурному контексті традиції національної, західноєвропейської та російської благодійницьких культур. Вивчено роль держави, бізнес-структур, громадських організацій, юридичних і фізичних осіб у формуванні сучасної благодійницької інфраструктури України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-7 +
Шифр НБУВ: РА343658

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Сухенко Т.В. 
Жіноча середня освіта в Україні (XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.В. Сухенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено систему жіночої освіти в Україні та ставлення російського уряду до цієї проблеми у XIX - початку XX ст., який одним з перших у Європі усвідомив доцільність жіночої середньої освіти та визначив головні засади її організації. Створення мережі дівочих закладів в Україні: пансіонів, інститутів, єпархіальних училищ, жіночих гімназій та прогімназій, фахових училищ - наслідок діяльності місцевої громадськості та приватних осіб. Визначено головні характерні риси навчально-виховного процесу в середніх жіночих закладах - практична спрямованість навчання та пріоритет виховних завдань перед навчальними. Запропоновано популяризувати історію благодійної діяльності приватних осіб та установ на користь жіночої освіти з метою виховання в сучасному суспільстві культури меценатства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР)42 + Ч33(4УКР)52
Шифр НБУВ: РА313223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Суровцева І.Ю. 
Меценатство в Україні другої половини ХІХ - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.Ю. Суровцева ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження історії розвитку явища меценатства в Україні другої пловини XIX - початку XX ст. як системи відносин між покровителем, замовником та діячами культури. На підставі аналізу та систематизації широкого кола джерел визначено складові елементи меценатства в Україні, виявлено його специфічні особливості. Наведено оцінку результативності діяльності українських меценатів та колекціонерів. Критично осмислено культурно-художнє життя в Україні у досліджуваний період, простежено взаємовідносини меценатів з владними структурами, встановлено роль приватної ініціативи в розвитку системи освіти, музейництва, краєзнавства, філантропії на Україні. Узагальнено шляхи передачі коштів на благо закладів культури та мистецтва (духовний заповіт, стипендіальні фонди, пожертви благодійним товариствам і земствам за домовленістю про подальше використання внеску).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-7 +
Шифр НБУВ: РА343794

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шовкун Ю.І. 
Політико-адміністративна, господарська, благодійна та військова діяльність П.Калнишевського: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.І. Шовкун ; Держ. вищ. навч. закл. "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди". — Переяслав-Хмельниц., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено багатогранну діяльність останнього кошового Запорозької Січі П.Калнишевського у контексті збереження атрибутів державності у козацькій християнській республіці, її внутрішньо- та зовнішнополітичної діяльності, стосунків з Російською імперією. Проаналізовано стан вивчення даногопитання. Опрацьовано комплекс різнопланових джерел та усунуто ряд свідомих фальсифікацій, характерних для попередніх історичних епох стосовно оцінок особистості козацького ватажка. Розкрито політико-адміністартивний і дипломатичний аспект діяльності П.Калнишевського. Показано кошового як талановитого господарника та реформатора. З'ясовано його роль в українській колонізації Північного Причорномор'я. Відображено доброчинство та меценатство П.Калнишевського. Розглянуто військову майстерність справжнього полководця й особисту хоробрість кошового отамана Запорозької Січі, участь у російсько-турецькій війні 1768 - 1774 рр. Висвітлено його останній етап життя у контексті впровадження російської колоніальної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)462-8 Калнишевський +
Шифр НБУВ: РА357741

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Чепурнов В.О. 
Правовий статус благодійних установ та товариств за законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.О. Чепурнов ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення правового статусу благодійної установи та благодійного товариства як благодійних юридичних осіб приватного права. Розглянуто проблеми, пов'язані з особливостями юридичної моделі досліджуваних організацій, їх правосуб'єктності, теоретичних конструкцій можливих видів благодійної діяльності та запропоновано шляхи удосконалення вітчизняного законодавства з метою належного нормативного врегулювання благодійної діяльності, її правових форм та засобів здійснення в Україні. Проведено комплексний аналіз та удосконалено існуюче нормативне визначення благодійної діяльності як однієї з основних інституційних ознак благодійних юридичних осіб. Здійснено правове дослідження специфічних форм благодійної діяльності (спонсорства, меценатства, гуманітарної допомоги), виділено їх ознаки. Удосконалено законодавчу модель та надано визначення характерних рис благодійної установи та благодійного товориства. Проаналізовано характер правоздатності благодійних юридичних осіб, особливості джерел формування їх майна та реалізації права власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)015 +
Шифр НБУВ: РА330395

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Біліченко П.Г. 
Просвітницька діяльність українських меценатів родини Терещенків (друга половина XIX - поч. ХХ століття): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / П.Г. Біліченко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2008. — 22 с. — укp.

На підставі аналізу широкої джерельної бази системно проаналізовано передумови становлення меценатства в історії вітчизняної освіти. Охарактеризовано роботу благодійних товариств, які різнилися за об'єктом надання допомоги, галуззю та територією діяльності, а також розкрито роль наукових товариств в університетах і професійних школах, науково-технічних, промислово-фінансових і культурних об'єднаннях. Висвітлено досвід організації навчально-виховної роботи у закладах загальної та професійної освіти, створених за сприяння Терещенків, способів участі членів родини українських меценатів у роботі просвітицьких установ соціального спрямування. Охарактеризовано тенденції розвитку меценатської підтримки освіти у сучасній Україні, а саме: врегулювання нормативно-правової бази меценатської діяльності в галузі освіти; доцільність відновлення українського меценатства як соціокультурного явища; формування соціальної свідомості людей, відповідних ціннісних орієнтацій; поступову децентралізацію управління освітньою галуззю, створення умов для формування прозорого фінансового бюджету освітніх закладів. Розроблено питання визначення категорій "меценатство", "просвітництво", "благодійництво". Розроблено спецкурс з історії педагогіки "Історія та традиції меценатської підтримки просвітництва в Україні".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР)38 + Ч33(4УКР)52 + Т3(4УКР)5-8 Терещенки +
Шифр НБУВ: РА359290

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Авескулова І. В. 
Просвітницько-педагогічна діяльність в Україні Імператорського Російського музичного товариства (друга половина XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / І. В. Авескулова ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито теоретичні питання й узагальнено форми просвітницько-педагогічної діяльності Імператорського Російського музичного товариства в Україні (друга половина XIX - початок XX ст.), проаналізовано ступінь наукової розробки даної теми, визначено передумови відкриття відділень Імператорського Російського музичного товариства в містах України (історико-географічні, соціально-економічні, освітні, культурні, просвітницькі). Обгрунтовано етапи та зміст просвітницько-педагогічної діяльності товариства: перший - 60-70-і роки XIX ст., другий - 80-90 роки XIX ст., третій - початок XIX ст. - 1917 рік. Висівтлено форми просвітницько-педагогічної діяльності товариства за суб'єктами діяльності (учнівські, викладацькі, мішані, варіативні). Розглянуто перспективні шляхи творчого використання досвіду діяльності ІРМТ (популяризація вітчизняної музики, виховання духовної культури молоді на кращих взірцях світового мистецтва, ознайомлення молоді з життєвим досвідом і творчим шляхом провідних діячів культури й мистецтва, активізація меценатства, упровадження предметів, що викладалися в навчальних закладах при ІРМТ, у сучасну систему музичної освіти). Розроблено спецкурс "Музична освіта в Україні".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + Щ313(4УКР=РОС)5 л5
Шифр НБУВ: РА377321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Курінна Т.М. 
Розвиток благодійності на Середньому Подніпров'ї (кінець XVIII - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.М. Курінна ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2004. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено процес формування, розвитку й удосконалення благодійності православних монастирів, родин графів Бобринських, князів Воронцових, графів Балашових і підприємців Яхненків - Симиренків на Середньому Подніпров'ї (кінець XVIII - початок XX ст.). З'ясовано етапи переходу від індивідуального меценатства до громадської та церковної благодійності, а також чинники, що мали вирішальний вплив на формування свідомості та ментальності нації шляхом благодійності. На підставі аналізу великої кількості джерел визначено родовід відомих благодійників краю та їх соціальну динаміку, а також громадську й культурно-інтелектуальну діяльність. З'ясовано традиції, що сприяють збереженню культурних надбань нації поколіннями таких родин. Розкрито загальні та специфічні принципи та тенденції розвитку благодійності та її впливу на поліпшення соціально-економічного та культурно-освітнього життя Подніпров'я, Поросся та Потясмення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4/5-2 + У03(4УКР)4/502.7
Шифр НБУВ: РА330496

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Левченко І.М. 
Роль народної ініціативи в розвитку початкової та середньої освіти на Лівобережній Україні в 1825 - 1860 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.М. Левченко ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто внесок меценатів і благодійників у становлення та розвиток початкових і середніх навчальних закладів на Лівобережній Україні в 1825 - 1860 рр. Вперше виявлено, досліджено й систематизовано різні погляди громадськості на початкові державні школи. Визначено роль колишніх масонів, деяких декабристів, кирило-мефодіївців та інших представників демократичної громадськості у формуванні мережі освітніх закладів. Зроблено висновок щодо провідної ролі у створенні мережі приватних початкових навчальних закладів на території Лівобережної України представників прогресивних кіл поміщиків, чиновників, духовенства та світської інтелігенції. Доведено важливу роль у матеріальній підтримці початкових шкіл приватних осіб, серед яких були представники різних соціальних верств населення - чиновники, поміщики, військові, купці, козаки, селяни. Висвітлено місце у розгортанні меценатства в галузі середньої освіти представників окремих старшинських родин, які на певних етапах свого існування опозиційно ставилися до політики царського режиму щодо української державності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4Укр)47 + Т3(4Укр)472-7
Шифр НБУВ: РА318616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Півоваров О.В. 
Становлення і розвиток світської середньої освіти на Лівобережжі та Слобожанщині (друга половина XVIII - перша третина XIX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / О.В. Півоваров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 15 с. — укp.

Досліджено становлення та розвиток системи світської середньої освіти на Лівобережжі та Слобожанщині від часів падіння Гетьманщини у 1764 р. і до втрати автономії у 1830-х рр. Висвітлено соціально-економічні та політичні умови розвитку середньої освіти, механізми впровадження, хід і результати її реформи на той час. Розглянуто процес становлення мережі навчальних закладів та їх типи, управління ними, їх навчальні плани і програми. Розкрито вплив передової інтелігенції та громадських кіл, меценатства та благодійництва на процеси, що відбувались у системі середньої освіти, з'ясовано результати її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)47-7 + Ч33(4Укр)47
Шифр НБУВ: РА318730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Семчишин-Гузнер О.І. 
Художнє життя в Галичині кінця ХІХ - початку ХХ ст. (Особливості мистецького процесу): Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.05 / О.І. Семчишин-Гузнер ; Львів. акад. мистец. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Визначено особливості мистецького процесу в художньому житті Галичини останнього десятиріччя XIX - початку XX ст. (до 1918 р.). На основі комплексного дослідження виявлено характерні риси культурно-мистецького життя Львова в контексті історичного розвитку краю, проаналізовано стан художньої освіти, визначено роль меценатства та простежено зміни у розвитку музейної справи. Вивчення діяльності мистецьких товариств, групи об'єднань надало можливість встановити перехідні етапи розвитку українського мистецтва. Розкрито значення творчої особистості у вирішенні професійних проблем мистецтва на прикладах епістолярної та креативної спадщини провідних українських митців Галичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4Укр331)5-69 Галичина
Шифр НБУВ: РА311026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського