Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (91)Реферативна база даних (2388)Книжкові видання та компакт-диски (702)Журнали та продовжувані видання (25)
Пошуковий запит: (<.>K=МОТО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 329
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Аль Рабабаа Мамун Сулейман 
Дослідження перехідних процесів вузла живлення виконавчих асинхронних моторів як елемента системи керування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Аль Рабабаа Мамун Сулейман ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена побудові математичної моделі електромеханічного стану вузла живлення системи керування виконавчими асинхронними моторами типу білячої клітки, суцільними порожнистими феро- та немагнетним роторами. Метод аналізу грунтується на поєднанні методів нелінійних електромагнетних кіл та електромагнетного поля у нелінійному суцільному рухомому середовищі. Розроблені алгоритми та комп'ютерні програми розрахунку перехідних процесів передбачають стрибкоподібні зміни комутаційних струмів в обмотках намагнечування. Показано, що без врахування цього явища розрахунок перехідного процесу стає неможливим. Приводяться результати розрахунку перехідного електромеханічного процесу вузла живлення чотирьох виконавчих асинхронних моторів, заживлених спільним трансформатором.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-047.3

Рубрики:

      
2.

Болдіжар О.О. 
Ендоскопічна склеротерапія варикозних вен стравоходу в профілактиці кровотеч при спленодекомпресивних судинних операціях у хворих цирозом печінки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.О. Болдіжар ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.А.Шупика. — Ужгород, 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням діагностики та хірургічного лікування цирозу печінки (ЦП). На основі клінічного аналізу 68 хворих вивчені запальні зміни з боку верхніх відділів шлунково-кишкового тракту (ШКТ)та порушення моторної функції, які супроводжують ЦП і залежать від ступеню варикозного розширення вен (ВРВ) стравоходу та шлунка, кількості кровотеч з ВРВ в анамнезі, ступеня печінкової недостатності. Ендоскопічна характеристика змін верхніх відділів ШКТ у хворих показала, що у 72% пацієнтів спостерігається езофагіт різного ступеню важкості, у 84% - гастрит. Моторні порушення у вигляді ГЕР спостерігаються у 74%, ДГР - у 17,6% хворих. У 23 (35,4%) хворих після сплено-декомпресивних операцій, не дивлячись на функціонуючий сплено-декомпресивний шутн, ВРВ стравоходу не спадаються. В зв'язку з чим у 2-х хворих на висоті кровотечі, а у 15 - в плановому порядку виконана ендоскопічна склеротерапія ВРВ стравоходу ІІІ ст. Кумулятивний аналіз стабільності хірургічного лікування по трьох основних параметрах - рецидив кровотечі, летальності до 5 років та портосистемної енцефалопатії показав, що задовільний результат лікування спостерігається у 92% хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.40

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Мотовилов О.В. 
Міцність сталебетонних елементів прямокутного перерізу при крученні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.В. Мотовилов ; Харк. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Розглянуті існуючі типи сталебетонних конструкцій і методи їх розрахунку. Відмічено, що питання розрахунку сталебетонних елементів прямокутного перерізу на кручення вивчені слабо. Проведено експериментальне дослідження сталебетонних, сталезалізобетонних і залізобетонних брусів прямокутного поперечного перерізу при крученні. Показані особливості роботи зразків в обоймі. Розроблені методи визначення напружено-деформованого стану в поперечному і нахиленому перерізі сталебетонного елемента, а також інженерний спосіб визначення несучої здатності сталебетонного бруса прямокутного перерізу при крученні. Запропонована конструкція сталебетонного бруса, який сприймає значні крутні та згинальні впливи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.13-02

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Йолтухівський М.В. 
Латеральний гіпоталамус і префронтальна кора в організації довільних рухів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.03 / М.В. Йолтухівський ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню ролі латерального гіпоталамусу і префронтальної кори в організації й контролі автоматизованих їжодобувних рухів щурів. Використано методи відео- і фотореєстрації, деструкції структур мозку, реєстрації імпульсних реакцій нейронів при вільній поведінці. Латеральний гіпоталамус розглядається як мотиваційна ділянка, котра слугує джерелом для підвищення збудливості, а потім і забезпечення збудження структур, що є ланками системи керування їжодобувними рухами; він залучений також до системи, що забезпечує формування та завершення моторної програми. Призначення префронтальної кори пов'язується з програмуванням, запуском та контролюванням успішності виконання їжодобувних рухів. Розглядається місце латерального гіпоталамусу та префронтальної кори в ансамблі рухових центрів при організації довільних рухів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.2*112.6,022 + Е60*739.177*07,022 + Р252.799.16

Рубрики:

      
5.

Боб А.О. 
Диференційний підхід до вибору методів лікування виразкової хвороби дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.О. Боб ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 1999. — 23 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці диференційованих програм лікування хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки в залежності від стану секреторної, моторної функції, регіонарного кровобігу і ступеня інфікування Helicobacter pylori слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки. Виявлені порушення вищевказаних функцій, швидкості регіонарного кровобігу, ступеня обсіменіння Helicobacter pylori слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки дозволили розробити алгоритм вибору консервативного лікування, виявити групи ризику захворювання, визначити межі консервативного і своєчасного обгрунтувати доцільність хірургічного лікування в кожному конкретному випадку захворювання. Такий диференційний підхід до вибору методів лікування та підбір адекватної медикаментозної терапії з врахуванням функціонального стану та ступеня обсіменіння Helicobacter pylori шлунка дванадцятипалої кишки дозволили суттєво покращити результати лікування хворих з пілородуоденальними виразками (95%), скоротити терміни госпіталізації з 24 до 18+_ дня та непрацездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-43

Рубрики:

      
6.

Кремзер О.О. 
Діагностика фазного шлункового кислотоутворення та лікування фазних гастродуоденальних дискінезій у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.О. Кремзер ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 18 с. — укp.

В умовах гастроентерологічної клініки було обстежено 135 хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки. Розглянуто клінічну картину перебігу захворювання, клінічні особливості відповідно до типу гастродуоденальної дискінезії, а також особливості моторної діяльності дванадцятипалої кишки у хворих на виразкову хворобу. Визначено, що у 85% хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки зустрічаються супутні гастродуоденальні дискінезії. Запропонований спосіб тестування ранітидину, фамотидину, омепразолу та мотіліуму шляхом їх сублінгвального введення дозволяє за 90 хвилин підібрати разові та курсові терапевтичні дози цих препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3
Шифр НБУВ: РА307622 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Лазня С.С. 
Ендоскопічна медикаментозна блокада блукаючих нервів та кріотерапія в лікуванні довго незагоюваних виразок дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.С. Лазня ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6-38

Рубрики:

      
8.

Шендрік Т.Г. 
Структура, фізико-хімічні властивості та перспективи енергохімічного використання солоного вугілля: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.13 / Т.Г. Шендрік ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії та вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 1999. — 35 с. — укp.

Виконано комплексне систематичне дослідження хімічної будови та структурної організації органічної маси (ОМ) солоного вугілля (СВ) - перспективної вітчизняної енергохімічної сировини. Встановлено суттєві особливості структури ОМ СВ, склад природних мінералів СВ, що впливають на поведінку сировини в різних процесах хімічної переробки (піроліз, гідрогенізація, газифікація). Запропонована концептуальна модель структури СВ, згідно з якою СВ є природними сполуками включення мішаного типу. Частками-"хазяями" є макромолекулярні впорядковані структурні одиниці з функціональними групами і хелатоутворюючими фрагментами, а "гостями" - іони натрію, хлору та заліза. При цьому в СВ спостерігається сполучення властивостей вугілля низької і високої стадій метаморфізму. Вивчено закономірності термодеструкції СВ в різних умовах. Деталізовано та узагальнено деякі маршрути процесу активації ОМВ природними солями. Установлено основні закономірності лужного гідролізу (ЛГ) солоного вугілля, що залежать від генетичних характеристик вихідної сировини. Визначені структура і властивості продуктів ЛГ солоного вугілля: гуматів, гумінових кислот (ГК) та ентгумінованого вугілля (ЕГВ). Запропоновано узагальнений механізм процесу ЛГ солоного вугілля. Встановлено закономірності розподілу натрію, хлору та мікроелементів в процесах озолення, піролізу і гідрогенізації СВ. Представлена принципова схема маловідхідної технології утилізації СВ з одержанням фізіологічно активних ГК і дешевого адсорбенту - ЕГВ, який також може бути використаний для одержання енергетичних газів та цінних мікроелементів. Встановлено закономірності виділення і механізм сорбції срібла природними СВ з його водних розчинів. Запропоновано рішення науково-технічної проблеми - екологічно врівноваженого використання резервної вітчизняної вуглецевої сировини - солоного вугілля України - як джерела енергетичних газів, моторного палива, хімічних продуктів та дешевих адсорбентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л52-1 + Л520

Рубрики:

      
9.

Суходоля А.І. 
Шляхи покращення результатів органозберігаючих операцій при виразковій хворобі дванадцятипалої кишки (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / А.І. Суходоля ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертація присвячена пошуку шляхів подальшого удосконалення результатів органозберігаючих операцій при виразковій хворобі дванадцятипалої кишки, які полягали в розробці нових видів ваготомій та обгрунтуванні ерадикації Helicobacter pylori в післяопераційному періоді. Вивчено вплив стовбурової, селективної, селективної проксимальної, селективної дистальної, екстрагастральної ваготомії та ізольованої ваготомії великої кривизни шлунка на шлункову секрецію та моторно-евакуаторну функцію шлунково-кишкового тракту у собак. Висвітлюються результати хірургічного лікування 400 хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки. Розроблені критерії індивідуального підходу до виду органозберігаючих операцій, застосування екстрагастральної ваготомії і удосконалених методик селективної проксимальної ваготомії та ерадикація Helicobacter pylori в післяопераційному періоді забезпечило зниження відсотку рецидиву виразки до 3,5%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.6

      
10.

Гулевський С.М. 
Helicobacter pylori та інша мукозна мікрофлора шлунка при хірургічному лікуванні виразкової хвороби дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.М. Гулевський ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням поліпшення результатів хірургічного лікування виразкової хвороби. Захищається рукопис, який містить результати комплексного дослідження пристінної мікрофлори у 162 хворих на виразку дванадцятипалої кишки в залежності від стану кислотоутворюючої, моторно-евакуаторної функції та морфологічних змін слизової оболонки шлунка, а також у 114 хворих з цієї групи до та після операції. Вираженість ступеня заселення слизової оболонки шлунка пристінною мікрофлорою та її спектр знаходяться у залежності від стану кислотопродукції, вираженості морфологічних змін слизової оболонки та типу застосованого оперативного лікування. Часте виявлення гелікобактерної інфекції при довго незагоюваних виразках після органозберігаючих операцій та рецидивах виразки, а також наявність мукозної мікрофлори при запальних ускладненнях в ранньому післяопераційному періоді свідчать про причетність цих мікроорганізмів до даних процесів. Застосування потрійної антибактеріальної терапії в комплексі з низькоенергетичним лазерним опромінюванням дає максимальний сануючий ефект, що сприяє зменшенню кількості післяопераційних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6

Рубрики:

      
11.

Волошина В.В. 
Психологічні детермінанти навчальної успішності молодших школярів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / В.В. Волошина ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Одержано показники розвитку простої моторної активності, сприймання інформаційних сигналів, обсягів короткочасної слухової і зорової пам'яті, логічного мислення і деяких мислительних операцій та властивостей уваги, а також рівень сформованості мотиваційної сфери як однієї з детермінант навчальної успішності. Виявлено внутріфункціональні зв'язки між цими психічними детермінантами, встановлено мікровікові та індивідуальні відмінності в досліджуваних психологічних явищах, вплив динаміки їхнього розвитку на навчальну успішність молодших школярів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю984.030.2-7 + Ч421.221

Рубрики:

      
12.

Пічкур Н.О. 
Неврологічні аспекти оцінки ефективності трансплантації ембріональної нервової тканини у хворих із спастичними формами дитячого церебрального параліча: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Н.О. Пічкур ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Створено банк клінічних даних хворих із церебральним паралічем. Розроблена система управління банком даних. Винайдені математичні критерії оцінки ефективності методу трансплантації ембріональної нервової тканини в премоторні зони кори у дітей зі спастичними формами церебрального паралічу. Проведно клініко-неврологічне обстеження 145 хворих до нейротрансплантації та в динаміці післяопераційного періоду. У неврологічному статусі під впливом трансплантації ембріональної нервової тканини відбувається динамічне становлення статомоторних навичок, значно покращується моторика в руках, зменшуються прояви псевдобульбарного синдрому. Такі зміни покращують якість життя хворих і значно полегшують догляд за ними. Досліджено електрофізіологічні та біомеханічні параметри кінематики пасивних рухів у 60 дітей з спастичними формами дитячого церебрального паралічу та їх зміни під впливом нейротрансплантації. Встановлено, що електрофізіологічна картина при спастичних формах відрізняється поліморфним характером. Під впливом нейротрансплантації значно зменшується рефлекторна активність в м'язах, збільшується амплітуда пасивних рухів, зменшуються прояви коактиваційного типу взаємодій в м'язах-антагоністах. Доведена висока ефективність методу нейротрансплантації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-3

Рубрики:

      
13.

Баб'як Л.В. 
Одержання ароматичних вуглеводнів та високооктанових компонентів каталітичним перетворенням нафтозаводських газів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / Л.В. Баб'як ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л540.4

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Моторний М.А. 
Прогноз стійкості вертикальних стінок глибоких виробок обмежених розмірів в плані: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / М.А. Моторний ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 1999. — 24 с. — укp.

Розглядається проблема стійкості вертикальних виробок обмежених розмірів у плані, тобто таких, при розрахунках яких слід враховувати просторову роботу грунтового масиву. Визначено вплив на стійкість виробок обмежених геометричних розмірів. Виявлено можливі форми поверхней ковзання при обрушенні вертикальних стінок виробок обмежених розмірів. Виявлено якісну картину напружено-деформованого стану масиву грунту навколо і в основі глибоких виробок обмежених розмірів у плані. Одержано розв'язок задачі з визначення критичної довжини виробки обмежених розмірів у плані в припущенні, що форма поверхні сповзаючого масиву грунту має вигляд призматичного клину і однієї четвертої частини еліпсоїда без урахування навантаження на поверхні грунту і з урахуванням такого навантаження. Розроблено адаптовані до потреб практики проектування і будівництва методики визначення стійкості виробок обмежених розмірів без урахування і з урахуванням завантаження поверхні розподільним навантаженням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.122

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
15.

Українець Є.О. 
Аеродинамічні характеристики несучих систем літальних апаратів з співосними гвинтовими рушіями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.01 / Є.О. Українець ; Київ. міжнар. ун-т цив. авіації. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці методики та розрахунку аеродинамічних характеристик несучих систем літальних апаратів з співосними гвинтовими рушіями. В роботі знаходить свій подальший розвиток метод дискретних вихорів з замкнутою вихровою рамкою як дискретною особливістю. Досліджено поля швидкостей, індуковані гвинтовими рушіями, вплив струменів від гвинтових рушіїв на аеродинамічні характеристики крила, мотогондоли, оперення в сліді. Досліджено вплив на моментні характеристики літака зміни режиму роботи гвинтових рушіїв, відхилення механізації крила, наближення до поверхні розділу, наявності ковзання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О533.5-02

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
16.

Захарчук О.С. 
Наукові основи створення енергозберігаючих систем повітропостачання для локомотивів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.22.07 / О.С. Захарчук ; Східноукр. нац. ун-т. — Луганськ, 2000. — 33 с. — укp.

Наведено основні результати робіт, пов'язаних з підвищенням економічності перспективних локомотивів і таких, що модернізуються, за рахунок застосування енергоощадних електромеханічних систем повітропостачання для охолоджувальних пристроїв. Доведено, що застосування неперервно регульованих напругою електромеханічних систем повітропостачання з асинхронними мотор-вентиляторами з феромагнітними елементами у струмовому ланцюгу ротора розширює діапазон інтегративних властивостей систем повітропостачання. Проведено теоретичний аналіз робочих процесів в основних вузлах і в перспективних електромеханічних системах повітропостачання. Висвітлено результати експериментальних досліджень на натурних стендах і локомотивах. Вперше вирішено проблему поліпшення енергетичних властивостей локомотивів створенням об'єднаної системи керування повітропостачанням охолоджуючих пристроїв теплосилового та тягового обладнання локомотива. Обгрунтовано наукові принципи вдосконалення систем повітропостачання з метою підвищення економічності локомотива з залученням технічних рішень, спрямованих на створення неперервно регульованих напругою електромеханічних систем з асинхронними мотор-вентиляторами з феромагнітними елементами у струмовому роторному ланцюгу. Вдосконалено теоретичний апарат дослідження та розрахунку регульованих напругою асинхронних мотор-вентиляторів з феромагнітними елементами у струмовому роторному ланцюгу. Розроблено математичні моделі електромеханічних перетворювачів енергії для систем повітропостачання охолоджувальних пристроїв. Теоретично визначено їх статичні та експериментально динамічні характеристики регулювальних органів для автоматичних систем регулювання температурних режимів теплосилового та тягового обладнання. Виконано теоретичний аналіз режимів роботи зв'язних двоконтурних охолоджувальних пристроїв теплосилової установки (ТСУ) з неперервно регульованими напругою мотор-вентиляторами для експлуатаційних режимів роботи ТСУ та експлуатаційних температур зовнішнього повітря. Внаслідок аналізу обгрунтовано створення об'єднаної системи регулювання температурними режимами теплосилової установки та регулювання збудження генератора енергопостачання локомотива (від якого збуджується тяговий генератор через керований збудник), що дало можливість виключити ті, що дорого коштують та складні проміжні перетворювачі (напруги та частоти) у силових ланцюгах для регулювання частоти обертання мотор-ветиляторів. Запропоновано принцип побудови та методику розрахунку настроюваних параметрів комбінованої автоматичної системи регулювання температури теплоносіїв ТСУ з регульованими асинхронними мотор-вентиляторами в процесі живлення від тиристорного перетворювача напруги. Викладено методи синтезу та дослідження ефективних структур об'єднаних електромеханічних систем керування повітропостачанням охолоджувальних пристроїв теплосилового та тягового обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О235.2-041.406
Шифр НБУВ: РА311688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Ягнюк А.І. 
Профілактика і лікування постваготомічних моторно-евакуаторних розладів у хірургії виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.І. Ягнюк ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено патогенетично обгрунтовані підходи до попередження та корекції порушень моторно-евакуаторної функції шлунка у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки після виконання ваготомії, вивчено роль серотонінової недостатності в розвитку постваготомічного гастростазу. Показано, що парасимпатична денервація шлунково-кишкового тракту в інтактних щурів і тварин з експериментальною виразкою викликає порушення обміну біогенних амінів, значно знижує рівень серотоніну та гістаміну в крові, тканинах шлунка. Виконання селективної та селективної проксимальної ваготомій хворим на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки викликає зниження концентрації серотоніну в крові, що на фоні застосування в післяопераційному періоді медпрепаратів - антагоністів серотоніну обумовлює розвиток відносної серотонінової недостатності. Серотоніну адипінат, застосований у перші дні після виконання ваготомії, ліквідує дефіцит серотоніну та підсилює міоелектричну активність шлунка, запобігає розвитку постваготомічного гастропарезу, а також сприяє зникненню явищ розвинутого гастростазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6-38
Шифр НБУВ: РА311769 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Захарчук Т.В. 
Клініко-експериментальне обгрунтування використання арніки гірської у лікуванні хворих на виразкову хворобу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Т.В. Захарчук ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив комплексної терапії з використанням настоянки арніки гірської на перебіг виразкової хвороби. За умов норми та експериментального ерозивно-виразкового ураження гастродуоденальної слизової облонки у білих щурів шляхом визначення продуктів пероксидного окиснення ліпідів, окиснювально-модифікованих білків, показників антиоксидантної системи обгрунтовано доцільність застосування препарату хворими на виразкову хворобу, його разову та добову дозу. Вивчено вплив настоянки арніки гірської на кислотоутворювальну функцію шлунка та моторику жовчного міхура у випадку вживання подвійної дози. Досліджено особливості впливу курсового застосування препарату та доведено позитивні ефекти настоянки арніки гірської на клінічні прояви виразкової хвороби, захисні протирадикальні системи, функціонально-морфологічний стан слизової оболонки шлунка та ступінь її обсіювання Helicobacter pylori, супутні помірні ураження з боку гепатобіліарної та серцево-судинної систем. Обгрунтовано, розроблено й апробовано методику диференційованого лікування хворих на виразкову хворобу настоянкою арніки гірської.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-525
Шифр НБУВ: РА312335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Лукашевич І.В. 
Нові сторони механізму дії препаратів чистотілу великого при терапевтичній корекції клінічних проявів хронічних некаменевих холециститів, хронічних гастродуоденітів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.В. Лукашевич ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Фраківськ, 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості уражень гастродуоденальної та біліарної систем у хворих на хронічний некаменевий холецистит у поєднанні з хронічним гастродуоденітом та їх корекції шляхом включення у лікувальний комплекс препаратів чистотілу великого (ЧВ). За умов норми та експериментального ерозивно-виразкового ураження гастродуоденального комплексу у щурів, шляхом визначення продуктів вільнорадикального окислення ліпідів і деяких показників системи глутатіону, визначено разову і добову дозу препаратів ЧВ. Досліджено вплив разової дози препаратів ЧВ на кислотоутворюючу функцію шлунка та моторику жовчного міхура, а також особливості впливу курсового лікування препаратами ЧВ на захисні протирадикальні системи, систему жовчовиділення, функціонально-морфологічний стан слизової оболонки шлунка, дванадцятипалої кишки та ступінь обсіменіння їх Hp, імунну систему. Обгрунтовано доцільність використання препаратів ЧВ за даної патології, розроблено методику диференційованого лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-52 + Р413.201.1-52
Шифр НБУВ: РА308701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Наумова Л.В. 
Ефективність розвантажувально-дієтичної терапії у хворих на хронічний холецистит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Л.В. Наумова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто новий підхід до вирішення науково-практичного завдання, який полягає в підвищенні ефективності лікування хворих на хронічний холецистит шляхом призначення розвантажувально-дієтичної терапії (РДТ). Вміщено клініко-лабораторні дослідження впливу РДТ на моторно-евакуаторну функцію жовчного міхура і жовчовивідних шляхів та рівень ендогенної інтоксикації (ЕІ) у хворих на хронічний холецистит. Визначено виражений саногенний та детоксикаційний ефекти РДТ. На основі порівняльної оцінки показників ЕІ виявлено закономірність зниження їх активності: до лікування, після загальноприйнятого лікування, після лікування за методом РДТ. Розроблено чіткі показники для застосування даного методу лікування у пацієнтів, які страждають на хронічний калькульозний холецистит. Доведено залежність ефективності лікування від акустичних властивостей конкрементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-51
Шифр НБУВ: РА311446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського