Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (32)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (66)Реферативна база даних (1256)Книжкові видання та компакт-диски (236)Журнали та продовжувані видання (38)
Пошуковий запит: (<.>K=НАДР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 134
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Багнюк М.М. 
Підвищення ефективності вилучення вуглеводнів із нафтогазоконденсатних покладів (на прикладі Дніпровсько-Донецької нафтогазоносної провінції): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / М.М. Багнюк ; НАН України. Ін-т геології і геохімії горючих копалин. — Л., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.3(45УКР)

      
2.

Зузук Л.І. 
Скінченні групи з метациклічними підгрупами непримарного індексу: Автореф. дис...канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Л.І. Зузук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луцьк: Редакційно- видавничий віділ "Вежа" Волинського держ. ун-ту ім. Лесі Українки, 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.30,022 + В152.35,022
Шифр НБУВ: РА309459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Фрайт О.В. 
Особливості втілення принципу програмності в українській фортепіанній музиці: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.В. Фрайт ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Вперше в контексті європейських традицій розглянуто проблему еволюції програмності в українській фортепіанній музиці. Визначено специфіку програмного мислення українських композиторів від початку ХІХ ст. до сьогодення. Самобутні національні особливості виразно проявились у фольклорному типі програмності, який зародився в надрах найдавніших зразків клавірної музики. Звернення українських авторів ХХ ст. до фольклорних джерел свідчить про їх актуальність у художньому світогляді нації. В українській фортепіанній музиці знайшли своє вираження інші типи програмності, в тому числі, звукозображальний, картинний, сюжетний тощо. Зміна стильових напрямків суттєво вплинула на розширення програмної тематики, на способи та засоби її втілення. Творчі здобутки останніх десятиліть у фортепіанному жанрі підтвердили інтерес сучасних українських композиторів до найрізноманітніших позамузичних паралелей та асоціацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.42-03(4Укр)6
Шифр НБУВ: РА312194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Писаренко Т.В. 
Розробка методу контактного термопроникнення в глибинні надра за допомогою технічних автономних засобів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Т.В. Писаренко ; НАН України. Ін-т техн. теплофізики. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено та теоретично обгрунтовано можливості контактного термопроникнення в глибинні надра за допомогою автономного термозонда. Виконані теоретичні дослідження методу термоконтактного плавлення свідчать, що можливість його практичної реалізації обгрунтовано з достатнім ступенем коректності, що дозволяє збільшити його ефективність завдяки оптимальному вибору форми поверхні термозонда. Розроблено методику розрахунку основних вихідних інженерних параметрів - швидкість термопроникнення, товщина шару розплаву, розподіл температури та густини теплового потоку на робочій поверхні термозонда. Зроблено аналіз та вибір конструкційних матеріалів з точки зору їх придатності для створення термозонду, спроможного здійснити транскорове проникнення в земні надра. Розроблено метод контактного термопроникнення та основи інженерно-фізичної концепції автономного термозонда, які відкривають шляхи створення принципово нової техніки для застосування в різноманітних областях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.126-5
Шифр НБУВ: РА310379 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Трубенко О.М. 
Тектонічна тріщинуватість гірських порід внутрішньої зони Передкарпатського прогину як критерій оцінки перспектив нафтогазоносності: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / О.М. Трубенко ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2000. — 19 с. — укp.

Встановлено домінуючі типи тріщин у регіоні та удосконалено існуючу класифікацію тектонічних тріщин у крейдово-палеогенових відкладах. Вивчено просторовий розподіл густоти тектонічних тріщин по площі Внутрішньої зони Передкарпатського передового прогину, а також проаналізовано особливості розподілу тектонічної тріщинуватості гірських порід у межах окремих локальних структур. Розроблено методику комп'ютерної обробки даних польових вимірів тектонічної тріщинуватості з метою узагальнення польового матеріалу за камеральних умов. Розглянуто взаємозв'язок відкритих родовищ вуглеводнів із ділянками підвищеної тріщинуватості порід для подальшого його використання під час прогнозування нафтогазоносності надр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д340.440.5 + Д453(45УКР3)1 + Д59(45УКР3)453
Шифр НБУВ: РА310277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Сорокопуд М.П. 
Обгрунтування тимчасових параметрів безпечної, захисної надробки викидонебезпечних крутих шарів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / М.П. Сорокопуд ; Донец. держ. техн. ун-т. — Донецьк, 2001. — 16 с.: рис. — укp.

Доведено, що процес запобігання викидонебезпечності під час відробки захисних шарів є тимчасовим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.18
Шифр НБУВ: РА314167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Шинкаренко С.В. 
Економічні границі повноти вилучення покладів корисних копалин на вугільних шахтах України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / С.В. Шинкаренко ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання, пов'язані з обгрунтуванням границь видобування запасів вугілля залежно від стану конкретного підприємства з точки зору підвищення ефективності природокористування та скорочення втрат вугілля у надрах. Досліджено способи кількісної оцінки стану шахти як суб'єкта природокористування. Розкрито суть, побудовано економіко-математичну модель та розраховано значення коефіцієнтів економічної надійності шахт. Встановлено залежність показника економічної надійності шахт з повнотою видобування запасів. Запропоновано засоби оцінки доцільності витрат запасів у випадках складних гірничогеологічних умов, охорони земної поверхні та закриття шахт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651.51-28
Шифр НБУВ: РА314008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Кучма Л.М. 
Просторовий розподіл покладів вуглеводнів і шляхи підвищення ефективності пошуково-розвідувальних робіт на нафту і газ у Дніпровсько-Донецькій западині: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / Л.М. Кучма ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2001. — 17 с. — укp.

Розглянуто характер розподілу промислових скупчень вуглеводнів (ВВ) різного фазового стану та величини запасів за площею тйу стратиграфічному розрізі Дніпровсько-Донецької западини. Зміни у співвідношенні скупчень ВВ різного складу виявлено більше за площею, ніж за вертикаллю, що обумовлено просторовою диференціацією у розміщенні зон переважних нафто- та газонакопичень. Проаналізовано ефективність геологорозвідувального процесу за піввіковий період, порівняно обсяги пошуково-розвідувальних робіт і досягнуті результати. Встановлено тенденції у зміні в часі ефективності геологорозвідувальних робіт залежно від зменшення вуглеводневого потенціалу надр. За результатами комплексного аналізу показників ефективності пошуково-розвідувальних робіт і геолого-економічної оцінки ресурсів ВВ визначено найперспективніші для подальшого відтворення запасів райони западини. Розглянуто резерви та шляхи підвищення ефективності геологорозвідувальних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1-5 687
Шифр НБУВ: РА312877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Красько М.І. 
Раціональне планування очисних робіт при надробці польових та групових виробок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / М.І. Красько ; НАН України. Від-ня фіз. - техн. гірн. пробл. Донец. фіз. - техн. ін-ту ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2001. — 18 с. — укp.

Вирішено задачу забезпечення стійкості підготовчої виробки в процесі її надробки лавою, що примикає до раніше виробленого простору шляхом розробки нового планування гірничих робіт. Здійснено керування конфігурацією суцільного виробленого простору лав, які примикають одна до одної, порядком відпрацювання цих лав і взаємним розташуванням простору та траси надроблюваної виробки, що призводить до мінімізації проявів гірського тиску навколо неї. Досліджено особливості деформування та руйнування виробки в процесі її надробки лавою, що примикає до раніше виробленого простору. Обгрунтовано нове планування очисних робіт. Проведено промислову перевірку та впровадження нового планування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н141.11
Шифр НБУВ: РА316117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Рослий І.С. 
Геодинаміка і нафтогазоносність Дніпровсько-Донецького рифтогену: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.17 / І.С. Рослий ; НАН України. Ін-т геолог. наук. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Проаналізовано причини рифтогенних процесів, вивчено геодинамічні етапи розвитку Дніпровсько-Донецької западини (ДДЗ), розглянуто механізми рифтогенезу з його диз'юнктивними дислокаціями та особливостями формування рифтогенів. На фоні рифтогенних процесів досліджено геодинамічні фактори локального структуроутворення, етапи та інтенсивність розвитку нафтогазоносних структур, тектонічно-фазову активність регіонів, явища розформування підняттів, геодинамічні фактори, які впливають на формування родовищ нафти та газу, зональний розподіл в них вуглеводнів. Удосконалено та підтверджено положення теорії рифтогенезу, розглянуто геодинамічні фактори та інтенсивність локального структуроутворення, фактори формування родовищ нафти та газу, висвітлено теорію локального структуроутворення. Запропоновано напрями подальшого геологічного вивчення та практичного освоєння надр ДДЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д390.5 + Д453.1(4УКР) + Д59(4УКР)453
Шифр НБУВ: РА314891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Транспорт   
11.

Воронович В.П. 
Візок нового покоління для вантажних вагонів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.07 / В.П. Воронович ; Дніпропетр. держ. техн. ун-т залізн. трансп. — Д., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання теоретичних і експериментальних досліджень динамічної взаємодії вантажних вагонів (на візках нового покоління) і колії - для оцінки ефективності нових візків, а також їх надійності в експлуатації. Виконано математичне моделювання динаміки вантажних вагонів з уточненням параметрів моделі за результатами ходових динамічних випробувань. Визначено сили динамічної взаємодії вагонів і колії, напруження в рейках, шпалах, баластному шарі та земляному полотні. Зроблено порівняння динамічних показників вагонів на візках моделі 18-781 і моделі 18-100, а також їх дії на колію. Розроблено конструкцію і визначено технологію виготовлення оригінальних деталей і складальних вузлів візка нового покоління - моделі 18-781. На підставі аналізу результатів експлуатаційних випробувань, а також випробувань на втомленість і міцність візків моделі 18-781 визначено причини відмов і розроблено заходи щодо підвищення їх надійності. Надресорна балка штампозварної конструкції успішно витримала всі види випробувань на міцність від втомленості. Замість нестабільно працюючого дискового гасителя коливань (ДГК) на підставі теоретичних досліджень розроблено конструкцію і виготовлено дослідні візки із взаємозамінним з ДГК гасителем вертикальних коливань, який за результатами контрольних динамічних випробувань виявився більш надійним у роботі. Доведено, що зношення гребенів колісних пар у 1,3 - 1,4 рази та в п'ятникових вузлах у 3 - 5 разів менше на візках моделі 18-781 на відміну від візків моделі 18-100.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О244-046.5
Шифр НБУВ: РА314299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Ковальська-Павелко І.М. 
"Колокол" О.І.Герцена і Україна. Джерелознавчий аналіз: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.М. Ковальська-Павелко ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено матеріали газети "Колокол" (1857 - 1868 рр.), виданої О.І.Герценом, як комплексне джерело з історії України другої половини ХІХ ст. Здійснено класифікацію та джерелознавчий аналіз матеріалів, опублікованих в "Колоколі", що висвітлюють економічне, політичне, соціальне становище українських губерній, які на той період знаходились в складі Російської імперії. Розглянуто у джерелознавчому аспекті зв'язки О.І.Герцена з українськими громадсько-політичними і культурними діячами зазначеного періоду. Наведено докази спільності поглядів О.І.Герцена та М.І.Костомарова, Т.Г.Шевченка, Л.І.Мечнікова щодо майбутнього розвитку України. Виявлено джерела інформації та зв'язки українських кореспондентів з редакцією видання, реконструйовано шляхи доставки українських кореспонденцій до м.Лондона. Використано опубліковані та неопубліковані архівні джерела для визначення актуальності, вірогідності, автентичності та репрезентативності "українських" матеріалів, надрукованих на сторінках "Колокола".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)472-412.3 + Т211(2)472
Шифр НБУВ: РА315141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Чернікова І.В. 
Історична еволюція багаїзму: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.В. Чернікова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено зародження багаїзму та його еволюції від реформаторської ідеології до універсального морально-етичного вчення та впливового суспільно-релігійного руху. На базі вивчення та аналізу чисельних джерел і робіт вітчизняних і зарубіжних авторів подано цілісну картину виникнення багаїзму на фоні соціально-політичної та економічної нестабільності в Ірані. Проведено порівняльний аналіз релігійного культу багаїзму та шиїзму, з надр якого він вийшов, доведено їх безпосередній зв'язок, а також простежено за розповсюдженням даної течії та роглянуто діяльність общин багаї в Україні. На підставі дослідження документів і періодичних видань багаї визначено участь міжнародної спільноти багаї в різних організаціях і проектах у всьму світі та виявлено місце багаїзму в історії, культурі та в системі інших релігій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)6-7 + Э388.13
Шифр НБУВ: РА315259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Турубарова-Леунова Н.А. 
Особливості стану гемодинаміки у хворих на гострий інфаркт міокарда і нестабільну стенокардію при проведенні стрес-тестів та під впливом медикаментозних засобів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Н.А. Турубарова-Леунова ; АМН України; Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2002. — 24 с.: рис. — укp.

Досліджено особливості функціонального стану у хворих на гострий інфаркт міокарда та нестабільну стенокардію в залежності від глибини пошкодження серцевого м'язу. Проведено порівняльний аналіз антикоагулянтів, антагоністів кальцію, інгібаторів ангіотензинперетворюючого ферменту, блокаторів ангіотензинових рецепторів з оцінкою їх впливу на функціональний стан лівого шлуночка. Охарактеризовано вплив надропарину кальцію відповідно змін функціонального стану та коронарного резерву лівого шлуночка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-3 + Р410.140.67-3
Шифр НБУВ: РА321593

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
15.

Наливайко Я.М. 
Обгрунтування параметрів розробки зближених вугільних пластів механізованими комплексами в умовах Львівсько-Волинського родовища: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / Я.М. Наливайко ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2002. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано технологічні параметри очисних робіт у зонах впливу ціликів і крайових частин зближених пластів для умов шахт Львівського регіону. Розроблено розрахунковий алгоритм визначення напружено-деформованого стану неоднорідного масиву стосовно до виїмки зближених пластів з урахуванням концентрації напруг від ціликів (крайових частин) і швидкості посування лави. Встановлено закономірності проявів гірського тиску під час розробки зближених пластів у зонах підвищеного гірського тиску (ПГТ) від ціликів і крайових частин за умов надробки. Визначено раціональні параметри технології розробки зближених пластів для умов шахт Львівщини (опір механізованого кріплення у зонах ПГТ від ціликів і крайових частин суміжних пластів, швидкість подачі комбайна та посування лави, припустиму відстань між очисними вибоями зближених пластів). Проведено шахтні спостереження за проявами гірського тиску у ході роботи механізованого кріплення підтримувального типу в зонах ПГТ від ціликів і крайових частин суміжних пластів. Наведено рекомендації щодо параметрів розробки зближених вугільних пластів механізованими комплексами за умов Львівсько-Волинського родовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.17(4Укр3)
Шифр НБУВ: РА318981 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Гладченко С.П. 
Квазіодновимірні електронні системи надрідким гелієм: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.09 / С.П. Гладченко ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Створено одновимірну електронну систему надрідким гелієм, максимально близьку до одновимірної. Використання нового підходу дозволило одержати зазначену низьковимірну систему високої частоти й однорідності, що вигідно відрізняє її від низьковимірних систем, реалізованих за іншими фізичними принципами. За результатами дослідження рухливості електронів, а також плазмової частоти визначено можливість локалізації носіїв на випадковому потенціалі в квазіодновимірній системі. Вивчення поведінки носіїв у магнітному полі показало, що в області газового розсіювання для реалізованої системи характерним є явище слабкої локалізації. Під час вивчення електронного переносу в магнітному полі в області температур, що відповідають електрон-риплонному розсіюванню, даного ефекту не виявлено. Дослідження кінетичних характеристик, а також електронного транспорту в магнітному полі показали, що реалізована система близька за своїми властивостями до одновимірної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.32,022
Шифр НБУВ: РА317582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Надрага О.Б. 
Клініко-патогенетичні аспекти вегетативних дисфункцій у недоношених новонароджених і методи їх корекції: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / О.Б. Надрага ; Укр. нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 35 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності виходжування недоношених новонароджених завдяки створенню комплексу лікувальних заходів, спрямованих на нормалізацію вегетативного дисбалансу, розроблених на основі патогенетичних механізмів розвитку порушень вегетативної регуляції та з урахуванням особливостей клінічного перебігу патологічних станів на фоні зміненої вегетативної рівноваги. Виділено ряд екзогенних та ендогенних чинників, які впливають на формування порушень вегетативної регуляції, розроблено та патогенетично обгрунтовано модель розвитку вегетативних дисфункцій у немовлят. На підставі отриманих даних розроблено метод лікування порушень вегетативної регуляції недоношених дітей, який сприяє зменшенню частоти патологічних станів, пов'язаних з вегетативним дисбалансом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.628.063-3
Шифр НБУВ: РА318431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
18.

Коробко В.М. 
Технологічні основи оптимізації розвитку гірничих робіт на рудних кар'єрах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.03 / В.М. Коробко ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2002. — 35 с.: рис. — укp.

Встановлено нові характеристики коливань мінералого-технологічних показників руди у надрах, видобутку рудної сировини та її якісного складу для різних періодів роботи гірничорудних підприємств. Уперше узагальнено методологію гірничо-геологічної інформатики, створено класифікацію її складових та удосконалено структуру інформаційного забезпечення даних підприємств на основі розподілу первинних і попередньо перероблених технологічних даних. Пооаналізовано й обгрунтовано взаємозв'язок технологічних об'єктів та їх параметрів, на яких грунтується оптимізація розвитку гірничих робіт на кар'єрах. Розроблено для перспективного, поточного та оперативного планування ієрархічна система дискретних моделей оптимізації гірничих робіт, в основу якої полкладено технологічно обгрунтовані методу набору директивних показників, застосування яких дозволяє підвищити вилучення металу з руди у середньому на 0,4 %. Запропоновано нову ієрархічну систему дискретних гірничо-геометричних моделей прогнозу розвитку гірничих робіт різних рівнів планування, яка дозволяє для потреб дискретної оптимізації відтворювати динаміку розвитку фронту гірничих робіт у просторі кар'єру та часі з похибкою не вище 5 %. На відміну від відомих систем досліджено та розроблено дворівневе геологічне забезпечення планування гірничих робіт на основі блокового мінерало-технологічного моделювання родовища за сортами руд і наступної інтерполяції за її даними мінералого-технологічних показників зі швидкісним підрахунком запасів у видобувних блоках з похибкою не вище 1,4 - 2,7 %. Класифіковано гірничо-геометричне моделювання відкритої розробки за функціональністю, використаному у математичному апараті, можливості відтворення статичних і динамічних об'єктів. Апробовано методи та моделі оптимізації гірничих робіт, в основу яких покладено призначення критеріїв оптимізації, складу обмежень, характеру керуючих змінних та їх зв'язку з обсягами гірничих робіт та якісними характеристиками руди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И330.2
Шифр НБУВ: РА320968 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Самсонова М.О. 
Драма О.Блока в інтертексті драматургії російського постмодернізму: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / М.О. Самсонова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-336 + Ш5(4РОС)6-4Блок,О.О.536
Шифр НБУВ: РА319030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
20.

Коболев В.П. 
Геодинамічна еволюція Чорноморської мегазападини та структур її обрамлення (за геофізичними даними): Автореф. дис... д-ра геолог. наук: 04.00.22 / В.П. Коболев ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2002. — 36 с.: рис. — укp.

Розроблено апаратурно-методичне та програмно-алгоритмічне забезпечення морських геофізичних робіт на базі комплексування геотермічних, гравімагнітометричних і сейсмоакустичних досліджень. Наведено результати комплексних геофізичних досліджень вивчення глибинної будови північної частини континентального схилу та зони переходу до глибоководної Чорноморської западини. Запропоновано геодинамічну модель формування Чорноморської мегазападини та структури її обрамлення у межах єдиної концепції походження та розвитку Середземноморського складчастого поясу. Вперше для мегазападини визначено дві стадії її формування: прогресивну, у процесі якої сформувалися два палеосклепіння, пов'язані з підйомом Східного та Західного мантійних діапірів; регресивна стадія пов'язана з різким (за механізмом планж-принципу) зануренням палеосклепінь у внутрішні галузі мантійних діапірів, що ознаменувалося відповідною екстракцією їх магматичного матеріалу по зоні глибинного Циркумчорноморського розлому. Вперше досліджено взаємозв'язок між геодинамічною, азимутальною анізотропією теплопровідності та геотермічним режимом верхньої мантії, що є яскравим прикладом структурної самоорганізації процесів у надрах Землі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д544.1 +
Шифр НБУВ: РА322290

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського