Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (17)Тематичний інтернет-навігатор (5)Наукова електронна бібліотека (151)Реферативна база даних (3376)Книжкові видання та компакт-диски (777)Журнали та продовжувані видання (71)
Пошуковий запит: (<.>K=НАЦІОНАЛЬНЕ$<.>+<.>K=ВІДРОДЖЕННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 518
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дубінський В.А. 
Аграрне питання Наддніпрянської України в українській громадсько-політичній думці у 1890-ті - 1917 роки: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.А. Дубінський ; Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І.Огієнка. — Кам'янець-Поділ., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено розвиток громадсько-політичної думки з аграрного питання у Наддніпрянській Україні в політичний період українського національного відродження (1890 - 1917 рр.), з'ясовано історичні умови виникнення та становлення у ній аграрних поглядів. Наведено еволюцію та розвиток програм українських соціалістичних партій щодо врегулювання аграрних відносин на початку ХХ ст. Висвітлено ідеологічні засади ліберально-демократичної течії в українському громадсько-політичному русі напередодні та в роки першої російської революції та розкрито зміст аграрних програм її представників. Висвітлено погляди українських націоналістів щодо аграрного питання у даний період і з'ясовано основні чинники, які призвели до незначної підтримки самостійників у середовищі селян. Розкрито ставлення різних політичних партій і об'єднань до аграрних проблем у Наддніпрянщині та висвітлено шляхи щодо їх врегулювання в міжреволюційний період. Проаналізовано роль і значення у вирішенні аграрного питання окремих громадсько-політичних діячів, що перебували поза партіями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-21 +
Шифр НБУВ: РА369081

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Авідзба А.М. 
Агроекологічні ресурси як основа стратегії відродження виноградарства Криму: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.08 / А.М. Авідзба ; УААН; Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2000. — 30 с. — укp.

Оцінено стан та визначено основні напрями розвитку виноградарства та виноробства Автономної Республіки (АР) Крим на найближчу перспективу. Розроблено багатомірні регресійні моделі, що описують зв'язок кількості, якості та напрямів використання урожаїв з конкретними ампелоекологічними ресурсами місцевості, сортами, а також технологіями ведення насаджень. Проаналізовано енергоємність сталих технологій закладання та вирощування виноградних насаджень Криму. Наведено пропозиції щодо раціонального використання ампелоекологічних, технологічних та агробіологічних ресурсів, а також розміщення й вирощування нових селекційних сортів за умов Криму. Запропоновано рекомендації з метою формування спеціалізованих зон виробництва високоякісної виноградо-виноробної продукції АР. Науково обгрунтовано прогноз розвитку виноградарства АР Крим до 2015 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-99(4УКР-6КРМ),022
Шифр НБУВ: РА310490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Нечипоренко А.Ф. 
Адвербіальний епітет у поетичному дискурсі шістдесятників: автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.02.01 / А.Ф. Нечипоренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено функціонально-семантичні особливості адвербіального епітета в поетичному дискурсі представників національно-культурного відродження 1960-х рр. Визначено зумовленість стилістичного потенціалу прислівника його категоріальними ознаками та з'ясовано загальні особливості, яких набуває прислівник, виконуючи стилістичну функцію адвербіального епітета. Прислівникові епітети структуровано за 4-ма основними групами значень: емпіричні, раціональні, посилювальні та порівняльні. Проаналізовано кожну окрему семантичну групу та визначено найпродуктивніші з них для поетичного мовлення шістдесятників. Встановлено лексико-семантичні зв'язки між адвербіальними епітетами (синонімія, антонімія). Охарактеризовано функції адвербіальних повторів у творах шістдесятників і особливості використання таких повторів на різних рівнях мовної системи (фонетичному, лексичному та синтаксичному), досліджено прислівникові епітети-оказіоналізми в семантичному та морфологічному аспектах. Розкрито значення адвербіального епітета для формування стилістичних фігур - антитези, градації, ампліфікації. Виявлено роль прислівникового епітета як невід'ємного семантико-стилістичного складника метафоричного контексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-335 +
Шифр НБУВ: РА370157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Боровик М.А. 
Анархістський рух в Україні (1917 - 1921 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.А. Боровик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто соціально-політичні передумови відродження та поширення анархістського руху в період революції 1917 р. та громадянської війни, проаналізовано його еволюцію та специфічні риси. Розкрито сутність і значення процесу ідейної диференціації анархістського руху, висвітлено особливості стратегії та тактики анархістських організацій. Досліджено роль анархістів у розгортанні повстанського руху взагалі та махновського руху зокрема, а також визначено причини занепаду і ліквідації анархістського руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)611-484
Шифр НБУВ: РА317911 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Малюга В.М. 
Антинімецька інформаційно-пропагандистська діяльність ОУН і УПА серед населення окупованої України (1941 - 1944 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / В.М. Малюга ; Нац. акад. оборони України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше проведено дослідження антинімецької інформаційно-пропагандистської діяльності ОУН та УПА серед населення у період нацистської окупації українських земель. Встановлено фактори, які обумовили перехід ОУН на антинімецькі позиції та розгортання інформаційно-пропагандистської діяльності серед населення України, спрямованої проти німецьких окупантів. Розглянуто процес утворення структур пропаганди ОУН і УПА, принципи їх організації та діяльності, особливості фахової підготовки пропагандистських кадрів. Обгрунтовано періодизацію антинімецької інформаційно-пропагандистської діяльності ОУН та УПА серед населення України у роки нацистської окупації. Доповнено наукові уявлення з історії боротьби українських національно-патріотичних сил за відродження Української державності у роки Другої світової війни. Показано роль пропаганди ОУН та УПА у розгортанні національно-визвольної боротьби проти німецьких окупантів. Вперше комплексно визначено й охарактеризовано складові антинімецької інформаційно-пропагандистської діяльності ОУН та УПА серед населення окупованої України у їх взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)6'1 +
Шифр НБУВ: РА348740

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Сліпченко В.І. 
Апеляційне провадження в системі кримінально-процесуальних стадій: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.І. Сліпченко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Комплексно досліджено актуальні, теоретичні та практичні проблеми апеляційного провадження в кримінальному судочинстві України. Проаналізовано вітчизняний і зарубіжний досвід законодавчого регулювання апеляційної перевірки рішень суду першої інстанції. Обгрунтовано соціально-правові передумови відродження суду апеляційної інстанції. Розкрито сутність і значення інституту апеляційного провадження, визначено його місце в системі контрольних функцій кримінального судочинства. Виявлено відмінності між поняттями апеляція й апеляційне провадження, запропоновано їх визначення та виділено характерні ознаки. Розкрито основні завдання апеляційного провадження в системі кримінально-процесуальних стадій, здійснено порівняльне дослідження моделей апеляційного та касаційного провадження. Охарактеризовано стан судової практики апеляційного оскарження рішень суду першої інстанції. Наведено пропозиції щодо покращення процедури перевірки рішень суду першої інстанції й оптимізації діяльності апеляційних судів. Обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення чинного кримінально-процесуального законодавства та проекту нового Кримінально-процесуального кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)781 +
Шифр НБУВ: РА354906

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Босик З. О. 
Архетипові мотиви весільної обрядовості Середньої Наддніпрянщини: їх специфіка та еволюція: автореф. дис. ... канд. культурології : 26.00.01 / З. О. Босик ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено актуалізовану сучасними соціокультурними змінами українського суспільства проблему специфіки й еволюції архетипових мотивів української традиційної весільної обрядовості в період кінця XIX - початку XXI ст., зокрема Середньої Наддніпрянщини. Проведено теоретичне узагальнення та нове вирішення проблеми умов збереження та меж трансформацій традиційної весільної обрядовості, яке полягає в експлікації та концептуалізації її архетипового виміру. Переосмислено традиційну весільну обрядовість як один із проявів специфічної культуротворчості українського народу, за своєю базовою глибинною структурою співмірного та взаємопов'язаного з іншими її проявами, зокрема, мистецтвом та грою. Зазначено, що здобуті результати суттєво трансформують уявлення щодо архетипової основи весільної традиції та можливості збереження, відродження й репродукції ціннісних засад народної обрядовості, дозволяють ефективніше будувати державну політику в культурній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(52=УКР3А/Я)-519.2
Шифр НБУВ: РА375798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Канєвська Д.А. 
Б.М.Лятошинський і Д.Д.Шостакович: порівняльно-типологічний аналіз творчості: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Д.А. Канєвська ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Введено до наукового обігу теоретичну модель порівняльно-типологічного аналізу творчості Б. Лятошинського та Д. Шостаковича. Простежено взаємозв'язок соціально-політичного чинника з життям і творчістю композиторів у ракурсі проблеми "митець і влада". З урахуванням індивідуальних якостей кожного з композиторів проаналізовано позиції обох митців стосовно таких загально-людських проблем, як добро та зло, життя, смерть, безсмертя, митець і епоха, національне та інонаціональне. Проведено безпосередню порівняльну характеристику практично всіх відомих творів музичної спадщини Б. Лятошинського та Д. Шостаковича. Проаналізовано невідомий твір Б. Лятошинського (обробка єврейської народної пісні "Genzelex").

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)6-81 Лятошинський Б. + Щ313(4РОС)6-81 Шостакович Д. +
Шифр НБУВ: РА321379

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Круль Г.Л. 
Благодійно-просвітницька діяльність сім'ї Романових у Криму в другій половині ХІХ на початку ХХ століття: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Г.Л. Круль ; Республ. вищ. навч. закл. "Крим. гуманіт. ун-т". — Ялта, 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено історичний аспект благодійної діяльноті сім'ї Романових у другій половині XIX - на почтаку XX ст. на Півдні України, зокрема в Криму, як конкретно-історичного явища, що сприяло інтелектуально-духовному розвитку мешканців регіону. На базі широкого кола джерел, значну частину яких уперше введено до наукового обігу, розкрито мету, форми та зміст дослідженої діяльності сім'ї Романових. Вивчено механізм, засоби здійснення допомоги малозабезпеченим і незабезпеченим категоріям населення Криму під патронатом цієї сім'ї. Проаналізовано чинники, що вплинули на розвиток благодійно-просвітницької діяльності сім'ї Романових у другій половині XIX - на початку XX ст. в Криму, показано її роль. Систематизовано й узагальнено позитивний досвід цієї діяльності у контексті сучасних процесів створення держави та національного відродження освіти. Розкрито можливості творчого використання досвіду благодійно-просвітницької діяльності сім'ї Романових щодо організації виховної роботи у сучасних закладах освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР-6КРМ)52 + Ч34(4УКР-6КРМ)3 + Т3(4УКР-6КРМ)5-7 +
Шифр НБУВ: РА361601

Рубрики:

      
10.

Кіндрачук Н. М. 
Боротьба Народного Руху України за незалежність України: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Н. М. Кіндрачук ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено боротьбу Народного Руху України (НРУ) за суверенізацію та здобуття незалежності України в 1989 - 1991 pp. З'ясовано внесок НРУ у формування політико-правових та ідеологічних засад незалежної Української держави у даний період. Визначено напрямки, форми та методи діяльності організаційних підрозділів Руху у виконанні програмних рішень організації. Розкрито регіональну специфіку діяльності НРУ. Проаналізовано співпрацю НРУ й української діаспори у контексті відродження національної державності. З'ясовано історичну роль НРУ в боротьбі за встановлення демократичної, незалежної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)634-4 + Ф69(4УКР)28Т14
Шифр НБУВ: РА371204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Король А.І. 
В.Г. Сарбей - дослідник історії України: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.І. Король ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно висвітлено діяльність В. Сарбея (1928 - 1999 р.) як історика України. На основі вивчення архівних джерел, творчої спадщини вченого, матеріалів його особистого архіву проаналізовано всі аспекти наукової діяльності та розглянуто його життєвий і творчий шлях на тлі суспільно-політичних явищ, які відбувались в Україні. Зауважено, що у науковому доробку дослідника (більше тисячі робіт) відображені процеси змін його історичних поглядів. Зазначено, що В. Сарбей вивчав історію України XIX - початку XX ст. У радянські часи його праці з даної проблеми відповідали ідеям радянської історіографії, з кінця 1980-х рр. він розпочав розробку питань національної історії. У 1990-х рр. В. Сарбей запропонував концепцію українського відродження, а також ідеї щодо висвітлення та дослідження історії України. Окремі праці науковця присвячені історії української історичної науки періоду XX ст. Важливе місце у доробку В. Сарбея належить персонологічним розвідкам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8 Сарбей +
Шифр НБУВ: РА359882

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Євдокимова Т.В. 
Взаємовідносини політики і релігії в соціокультурному просторі (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Т.В. Євдокимова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Досліджено співвідношення політики та релігії як диференційованих форм інституалізації суспільства в єдиному соціокультурному просторі, виявлено еволюційні зміни у взаємодії політичних і релігійних структур, що репрезентують провідні тенденції сучасного розвитку духовного життя. Визначено головні тенденції у взаємовідносинах політики та релігії у період трансформації суспільства: політизація церковно-релігійного середовища та десекуляризація культурно-політичної сфери. Показано суперечливість духовного життя в епоху глобалізації, що концептуально виокремлює єдність та взаємоперехід протилежностей духовного життя у формі секуляризації (політизації) та десекуляризації (сакралізації) суспільної свідомості. Обгрунтовано, що протилежність тенденцій секуляризації - десекуляризації по-різному проявляється у різних сферах духовності, відображуючи у теоретичній свідомості історичні форми єдності або протистояння у взаємовідносинах між церквою та державою. Розкрито критеріальні ознаки тенденції десекуляризації: проникнення теїстичних ідеологем, релігійних норм, ідеалів щодо суспільної свідомості, що викликано її поворотом до культуроцентричності, зміщенням акценту на етнорелігійну самобутність. Доведено, що надмірна політизація та десекуляризація духовної сфери мають межі існування у соціокультурному просторі: межі десекуляризації - містифікація масової свідомості, ірраціональна бездуховність та ін., що руйнує саму релігійну свідомість; межі політизації - у свідомому або несвідомому поглинанні сакральних моральних норм, ідеалів, релігійних ідей та ін. раціональними конструкціями соціального порядку. Встановлено взаємозв'язок політичних і релігійних критеріїв в українському просторі: історія відносин політики та релігії, держави та церкви свідчить, що у період занепаду державності релігія виступала вагомим критерієм самоідентифікації українського народу, впливала на процеси державотворення. Показано, що за умов розбудови української державності, національного та духовно-культурного відродження взаємодія політики та релігії є складною, суперечливою: кризові процеси відчутно позначились на міжконфесійних відносинах, призвели до світоглядної невизначеночті, політизації церковно-релігійного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666 + Ю215 +
Шифр НБУВ: РА322316

Рубрики:

      
13.

Бусел С.В. 
Взаємодія східної і західної традиції в українській літературі: гендерний аспект образності: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / С.В. Бусел ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Установлено генетичні витоки образів-адекватів гендерних начал в українській літературі. Виявлено їх первинну суть, зокрема, понятійне, естетичне, функціональне наповнення репрезентатів фемінного та маскулінного у східних, західних, давньоукраїнській міфологіях. Висвітлено процеси акумуляції однотипних образів, створення мегаобразів - традиційних гендерних парадигм, формування засад гендерної інтенсивності - специфіки взаємодії найдревнішої пари опозиції. Виокремлено стилістичні та тематичні функції гендерних мікрообразів української літератури (у творах Т.Г.Шевченка, М.В.Гоголя, М.М.Коцюбинського, І.Я.Франка, Лесі Українки, представників Розстріляного відродження, Л.В.Костенко, О.Забужко). Досліджено специфіку взаємодії східних і західних буттєвих і аксіологічних концепцій у гендерному ракурсі. Доведено, що семантико-символічне наповнення чинників парадигм фемінного та маскулінного корелюється з традиційно визначеними у філософії, культурології, літературі рисами східного та західного. Вагомою значеннєво-естетичною функцією образів-адекватів гендерних начал є об'єктивація у поетиці художніх творів української літератури взаємодії східної та західної традицій: того, що вибудовано на засадах філософсько-релігійних вчень Сходу та Заходу, передає концептуальні ідеї цих культурних регіонів, зберігає сутнісні елементи східного та західного мислення, узагальнює наслідки руху свідомості. Установлено, що саме гендерна специфіка формує та закріплює естетично зміст, внутрішню семантику образів, яка полягає у репрезентації східної та західної традицій. Гендерна інтенсивність у фактурі тексту не лише виявляє духовну спорідненість нашої нації з іншими етносами, але й увиразнює специфіку української ментальності, що формувалася на перетині художніх імпульсів, зумовлених традиціями Сходу та Заходу, не заперечуючи, а збагачуючи одне одного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.21 + Ш5(0)-31 + Ш5(4УКР)5-317 + Ш5(4УКР)6-317 +
Шифр НБУВ: РА346085

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Мартиненко В.В. 
Виникнення державності в Білорусі (1917 - 1918 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / В.В. Мартиненко ; Чернігів. нац. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено, що на початку ХХ ст. ідея білоруського відродження не вичерпувалася культурно-просвітницькими завданнями, а включала в себе пошуки форм національно-державного самовизначення білоруського народу. Розкрито стан національно-політичних сил Білорусі після Лютневої революції в Росії, що внесла новий зміст у визвольний рух Білорусі та вирішення національного питання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4БІЛ)61-5 + Х2(4БІЛ)611
Шифр НБУВ: РА372023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Токарев А.М. 
Витоки становлення офіційної ідеології принципату Імператора Цезаря Августа: автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.М. Токарев ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано витоки й особливості становлення офіційної ідеології принципату імператора Августа. Відзначено існування в епоху Пізньої республіки двох "ідейно-політичних" течій - optimates (або boni) та populares. Вказано, що притаманною рисою пізньореспубліканської ідеології була опора "оптиматів" та "популярів" на одні й ті ж самі традиційні цінності, у зв'язку з чим "традиціоналізм", "популяризм" та ідеологію "популярів" можна розглядати у рівній мірі як гіпотетичні основи для офіційної ідеології раннього Принципату. Показано, що Август на початку своєї політичної кар'єри та у 30 - 20-ті рр. до н.е. не використовував "республіканську" ідеологію. Він спирався на традиційні римські уявлення та поняття, широко застосовуючи пізньореспубліканську термінологію та політичні гасла, які використовувалися у політичній боротьбі епохи Республіки. Зазначено, що принцепс, прагнучи уникнути відродження опозиції під прапорами ідеології optimates усіляко підкреслював "популярне" звучання своєї агітації. Між тим, користуючись гаслами populares у невластивій їм манері та змінюючи їх внутрішній контекст і значення, Август за їх допомоги нав'язував римському суспільству ідеї одноособової влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)322.4.022.11 +
Шифр НБУВ: РА370038 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Сергійчук О.М. 
Вища школа України в умовах лібералізації суспільного життя. 1953 - 1964 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Сергійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Проаналізовано політику партійно-радянської влади щодо вищої школи у період хрущовської "відлиги". З'ясовано суть лібералізації суспільного життя, її вплив на розвиток вищої школи та реформування вищих навчальних закладів республіки. Визначено кількісний та якісний склад науково-педагогічних кадрів вищої школи України, розкрито особливості їх підготовки за умов децентралізації управління вузами. Виявлено особливості формування складу студентів вузів, простежено їх національне та соціальне походження. Досліджено вплив лібералізації суспільних процесів на проведення навчального процесу, проаналізовано підходи партійних і громадських організацій до виховання студентства. Значну увагу приділено матеріально-технічному забезпеченню вищої школи республіки, її фінансуванню, житлово-побутовим умовам студентів. Прослідковано міжнародні зв'язки вищих навчальних закладів республіки з вузами інших країн світу, а також встановлено їх характер і результативність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА320949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Васильчук Т.В. 
Відновлення та розвиток системи вищої освіти в Україні (1943 - 1950 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.В. Васильчук ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Комплексно висвітлено проблему відновлення та розвитку системи вищої освіти України післявоєнного періоду. Здійснено критичний аналіз історіографії дослідженої проблеми. До наукового обігу введено нові неопубліковані архівні джерела. Розглянуто характерні проблеми післявоєнного відновлення системи вищої освіти республіки. Узагальнено досвід з відродження та нормалізації навчального процесу. З'ясовано внесок науковців вищих навчальних закладів (ВНЗ) до розвитку наукового потенціалу країни. Відтворено характерні риси поступового розвитку зазначеної системи. Вивчено специфіку та засоби суспільно-політичного й ідеологічного виховання студентської молоді у контексті соціально-політичної ситуації в країні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч483(4УКР)62 +
Шифр НБУВ: РА352237

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Бальжик І.А. 
Відносини держави і церкви: "симфонія влад": автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.А. Бальжик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено загальнотеоретичне юридичне дослідження взаємозв'язку держави та права, який базується на концепції "симфонія влад". Запропоновано визначення "симфонії влад" як гармонійної взаємодії, але не з метою злиття світської та церковної влад на основі цінностей моралі, православ'я, права, а з метою досягнення суспільного миру, злагоди та благополуччя, відродження та утвердження духовності. Висвітлено основні моделі відносин християнської церкви та держави. Доведено, що "симфонія влад" є характерною тільки для православної цивілізації. Проаналізовано вітчизняну традицію втілення у життя концепції "симфонії влад", а також правові засади державно-церковних відносин держави та церкви у сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.01:Э + Х809(4УКР)332 + Э372.09(4УКР)-36-021.5 +
Шифр НБУВ: РА354515

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Дингес Ю.О. 
Відродження етнічної ідентичності німців України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.05 / Ю.О. Дингес ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 16 с. — укp.

Всебічно розглянуто проблему відродження етнічної ідентичності німців України в 1991 - 2005 рр. Адаптовано адекватний для німецького національно-культурного руху в Україні понятійний апарат. Проаналізовано стан дослідженості цієї проблеми у вітчизняній та зарубіжній політичній літературі, вивчено етноконфесійну, теолінгвістичну й етнополітологічну ідентифікацію та самоідентифікацію етнічних німців України у масовій свідомості. Розглянуто еміграцію етнічних німців України як один із засобів відродження їх етнічної ідентичності та вивчено актуальні проблеми процесу їх інтеграції в Німеччині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф50(4УКР) + Ф51(4УКР=9Н) +
Шифр НБУВ: РА350060

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Латишева О.В. 
Відродження освіти та культури кримських татар на етапі становлення незалежності України (1991 - 2001 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Латишева ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

З використанням різноманітних джерел досліджено процес становлення та розвитку системи освіти, науки й культури кримських татар у період повернення на історичну батьківщину. Проаналізовано прийняті закони Верховної Ради України, укази та доручення Президента України, постанови й рішення Кабінету Міністрів України, нормативно-правові акти й документи Верховної Ради Автономної республіки Крим (АРК), постанови та розпорядження Ради Міністрів АРК. Показано діяльність державних органів влади України, органів влади АРК, роль кримськотатарських громадських організацій й участь міжнародних організацій у становленні освіти й культури репатріантів. Зазначено, що процес відродження освіти й культури у найближчий період повинен підтримуватися та спиратися на стабільну державну програму й охоплювати якомога ширше всі сторони освітніх і культурних процесів, що відбуваються у кримськотатарському соціумі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)64-7 + Ч34(4УКР)45 +
Шифр НБУВ: РА332566

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського