Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (41)Реферативна база даних (191)Книжкові видання та компакт-диски (72)
Пошуковий запит: (<.>K=НЕВРОЗ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Пустовойт М.М. 
Дисоціація при невротичній істерії (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / М.М. Пустовойт ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Проведено дослідження дисоціативних проявів у рамках невротичної істерії за допомогою клініко-психопатологічного методу та експериментально-психологічних методик. Дисоціативні прояви в істеро-невротичних хворих під час клінічного обстеження виявлено в 5,5 % та 7 % випадків з усіх обстежених хворих з істеричним неврозом, за результатами I-го та II-го етапів дослідження відповідно; згідно з експерименально-психологічними методиками виявлено дисоціативні прояви, які складають за методикою DES - 17,6 % "явних" та 24,8 % субклінічних випадків, а за умов DDIS-інтерв'ювання - 24,4 % та 51,2 % випадків відповідно. Відмінність між клініко-психопатологічною кваліфікацією дисоціативних проявів та їх виявленням за допомогою експериментально-психологічних методик пояснюється суб'єктивною індиферентністю, тобто "несимптомністю" проявів дисоціації для істеро-невротичних пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.35-3
Шифр НБУВ: РА310385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бовт Ю.В. 
Дисциркуляторна енцефалопатія у робітників сільськогосподарського виробництва (особливості формування, клініки та профілактики): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Ю.В. Бовт ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне обстеження 150-ти хворих на дисциркуляторну енцефалопатію віком 30 - 50 років. Встановлено, що у сільських механізаторів, рільників і тваринників дисциркуляторна енцефалопатія формується в середньому протягом 10-ти років роботи за умов специфіки їх виробництва, тоді як у міських мешканців - протягом 15-ти років. Вивчено комплекси факторів впливу на механізаторів, рільників і тваринників, обумовлені особливостями сільськогосподарського виробництва. За умов моделювання звукових факторів, що імітують роботу сільгосптехніки, виявлено особливості змін функціонального стану нервової системи у даної категорії фахівців. Визначено клініко-фізіологічні особливості та деякі механізми формування та перебігу дисциркуляторної енцефалопатії, які вказують на активацію симпато-адреналової системи у робітників сільськогосподарського виробництва. Показано роль вертеброгенної патології шийного відділу хребта, що впливає на стан церебральної гемодинаміки, а також імунних та аутоімунних змін, спричинених інфекційним та токсичним впливом, обумовленим контактом з отрутохімікатами (зокрема, з інсектицидами та пестицидами) й збудниками інфекційних захворювань сільськогосподраських тварин. Встановлено, що у працівників сільськогосподарського виробництва достовірно частіше переважають порушення кровотоку у вертебро-базилярній системі, ніж у каротидній, та значно рідше, ніж у міських жителів, відмічається неврозоподібна симптоматика. Виявлено високий ступінь залежності самопочуття даних працівників від метеофакторів. Розроблено комплексну систему профілактики дисциркуляторних енцефалопатій у працівників сільськогосподарського виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-52 +
Шифр НБУВ: РА344087

Рубрики:

      
3.

Куриленко І.А. 
Екзистенціалістська модель українського інтелектуального роману 20-х років ХХ століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / І.А. Куриленко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено аналіз екзистенціалістської природи українського інтелектуального роману 1920-х рр. За результатами дослідження показано, що визначальними пріоритатетами екзистенціального дискурсу ітелектуальної романістики зазначеної доби на рівні екзистенції є головні модуси людського існування, а саме: абсурдність буття, самотність, відчуження, тривога, відчай, страх, непевність, невроз, туга, нудьга, свобода, вибір, відповідальність, метафізичний бунт особлистості, смерть, самогубство. Доведено, що зазначені концепти дають можливість зробити висновок про екзистенціалістську модель аналізованих творів, а їх авторів охарактеризувати як визначних мислителів екзистенціального спрямування. З'ясовано, що змістова парадигма українського інтелектуального роману виявляється у аспекті релевантних бінарних опозицій раціонального / ірраціонального, духовного / тілесного, фемінного / маскулінного, свідомого / позасвідомого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334 +
Шифр НБУВ: РА350445

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шульга О.О. 
Клініко-психопатологічні особливості дітей із затримками психічного розвитку, які страждають на дизартрії, та їх лікування із застосуванням лазеропунктури: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.О. Шульга ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Під час обстеження 170 дітей віком 4,5 - 6,5 років із затримками психічного розвитку резидуально-органічного генезу, які страждають на дизартрії, встановлено взаємозалежність між вираженістю затримок психічного розвитку та інтенсивністю проявів дизартрії. Виявлено наявність різноманітних поєднувань непсихотичних психопатологічних порушень: церебрастенічного, гіпердинамічного, неврозоподібного синдромів. Розроблено ефективну методику лікуванння дітей віком 4,5 - 6,5 років із затримками психічного розвитку резидуально-органічного генезу, які страждають на дизартрії, шляхом впливу низькоінтенсивним лазерним випромінюванням на біологічно активні точки тіла в поєднанні з обмеженою медикаментозною терапією та традиційною логокорекцією. Методика скорочує термін лікування зазначеної категорії дітей, зменшує обсяг медикаментозної терапії, позитивно впливає на різноманітні прояви резидуально-органічної патології центральної нервової системи: психічні, неврологічні, логопедичні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.095-3
Шифр НБУВ: РА310419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Сойнікова В.Г. 
Клінічна типологія і прогностичні критерії перебігу ремісій тютюнової залежності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / В.Г. Сойнікова ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Наведено клініку розвитку та перебігу терапевтичних і спонтанних ремісій в 216-ти хворих на тютюнову залежність. Виділено три клінічних типи перебігу ремісії: безсимтомний, резидуальний із неврозоподібною симптоматикою та безсимптомний із гіпертимією. Установлено залежність типів перебігу терапевтичної ремісії від клінічних форм тютюнової залежності. Визначено клініко-прогностичні критерії перебігу ремісій в даних хворих. Показано, що форми тютюнової залежності та клініка типів перебігу терапевтичної ремісії мають прогностичні критерії її тривалості та якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.1-3 +
Шифр НБУВ: РА325706

Рубрики:

      
6.

Прокопенко О.Б. 
Комплексна діагностика та лікування уражень нервової системи у хворих на хронічний гломерулонефрит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.Б. Прокопенко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено ураження нервової системи у хворих на хронічний гломерулонефрит (ХГН). Обстежено 148 хворих на ХГН: 97 хворих на ХГН без хронічної ниркової недостатності (ХНН), 33 хворих у термінальній стадії ХНН, пролонгованій хронічним гемодіалізом, 18 хворих після трансплантації нирки. Проведено комплекс неврологічних, біохімічних і електрофізіологічних методів дослідження з метою виявлення особливостей вегетативно-судинних порушень у хворих за різних варіантів ХГН і на різних стадіях хвороби. Початковими проявами уражень нервової системи у хворих на ХГН без ХНН є неврозоподібний синдром з підвищенням рівня ситуаційної тривожності, синдром вегетативної дистонії з початковими проявами порушення мозкового кровообігу і дисциркуляторна енцефалопатія І стадії. Лікування неврологічних ускладнень ХГН повинно починатись на перших стадіях хвороби до розвитку ХНН і узгоджуватися з характером вегетативно-судинних розладів. Запропоновано лікування синдромів вегетативної дистонії з початковими проявами порушення мозкового кровообігу та дисциркуляторної енцефалопатії І стадії. у хворих на хронічний гломерулонефрит без хронічної ниркової недостатності з використанням магнітотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011.16-37 687
Шифр НБУВ: РА312862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Рощин О.А. 
Невербальна діагностика шизотипових розладів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.А. Рощин ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2003. — 20 с. — укp.

За допомогою клініко-психопатологічного, експериментально-психологічного та фізіогномо-етологічного методів обстеження уточнено діагностичні критерії шизотипових розладів. У відповідності із загальними синдромологічними проявами виділено сім форм захворювання: ананкастичну, істеричну, деперсоналізаційну, іпохондрично-сенестопатичну, паранойяльну, експлозивну і просту. Умовно відокремлено основні етапи розвитку шизотипових розладів: етап формування неврозоподібних проявів, переважно психогенних та ендогенно зумовлених психопатоподібних розладів. У процесі порівняння невербальних проявів у трьох досліджених групах на підставі дисперсійного аналізу встановлено характерні для шизотипового розладу ознаки. Визначено симптомоспецифічні, синдромоспецифічні та нозоспецифічні невербальні ознаки зазначеної нозології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.090-43 +
Шифр НБУВ: РА327289

Рубрики:

      
8.

Золотаренко Р.М. 
Неврозогенез невротичних розладів (чинники, механізми, лікування): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Р.М. Золотаренко ; Укр. НДІ соц. та суд. психіатрії. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню особливостей неврозогенеза невротичних розладів під впливом комплексу чинників соціально-психологічного та конституціонально-біологічного характеру. Визначена конкретна участь окремих чинників (інтенсивність актуальної індивідуально-значущої психічної травми, вік першої невротичної декомпенсації, загальна кількість невротичних декомпенсацій, переважаючий тип психологічного профілю, особливості індивідуальної біологічної предиспозиції, рівень активації процесів перекисного окислення ліпідів) у формуванні провідного невротичного синдрому. Апробовано застосування методу ентеросорбції в комплексному лікуванні невротичних розладів. Доведена висока ефективність даного методу на моделі ентеросорбента "Силлард П" у порівнянні з традиційною терапією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-57

Рубрики:

      
9.

Виговська О.М. 
Неврозоподібні розлади у хворих хронічною нирковою недостатністю, що знаходяться на лікуванні екстракорпоральним гемодіалізом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.М. Виговська ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі системного підходу до вивчення психопатологічної структури неврозоподібних розладів у хворих на хронічну ниркову недостатність (ХНН), що знаходяться на лікуванні гемодіалізом (ГД), визначено їх діагностичні та прогностичні критерії, з'ясовано чинники, які впливають на їх перебіг. Встановлено, що клінічні прояви та динаміка неврозоподібних розладів у хворих визначаються сукупністю та взаємодією соматичних і психогенних чинників, а також особистісними особливостями пацієнтів. Досліджено клініко-психологічні особливості осіб, що перебувають на лікуванні ГД. Вивчено їх якість життя та чинники, що впливають на їх соціальне функціонування. Розроблено та обгрунтовано основні методи психотерапевтичної корекції неврозоподібних розладів залежно від їх основних клінічних проявів та від етапу лікування ГД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3 + Р414-323
Шифр НБУВ: РА321706

Рубрики:

      
10.

Бахтеєва Т.Д. 
Невротичні розлади у жінок (етіологія, патогенез, клініка, терапія): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / Т.Д. Бахтеєва ; АМН України. Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2008. — 36 с. — укp.

На підставі комплексного клініко-психопатологічного, патопсихологічного та соціально-психологічного обстеження 316-ти жінок з різними формами невротичної патології (113 - з неврастенією (F48.0), 94 - з тривожно-фобічними розладами (F40.9), 109 - з соматоформними порушеннями (F45.3)) та 127 чоловіків з аналогічними формами невротичної патології (46 хворих на неврастенію (F48.0), 38 - з тривожно-фобічними розладами (F40.9), 43 - з соматоформними порушеннями (F45.3)) визначено етіологічні фактори, механізми формування й особливості клінічного перебігу невротичних розладів у жінок. Встановлено, що їх розвиток обумовлений дією чинників психічної травматизації, основними властивостями яких є поєднаність, взаємопосилення та переважна локалізація на рівні мікросоціума. Доведено, що психогенії макросоціальної спрямованості (соціально-економічні чинники) у генезі невротичної хвороби у жінок відіграють фонову підтримуючу роль. З'ясовано, що характерною особливістю психопатології у разі невротичних розладів у жінок є переважання депресивних і соматизованих проявів. У межах кожної з форм патології визначено певні особливості. Встановлено, що в механізмах формування невротичнх розладів у жінок значну роль відіграє генералізація психогенії та статево-рольовий конфлікт. Із використанням гендерного підходу щодо аналізу невротичних розладів розроблено модель неврозогенезу з урахуванням специфіки патології, яка обумовлена статтю. На підставі використання комплексного підходу розроблено гендерно обгрунтовані критерії діагностики, принципи терапії та профілактики невротичних розладів у жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3 +
Шифр НБУВ: РА357881

Рубрики:

      
11.

Макух О.І. 
Особливості межових психічних станів молодших школярів у процесі навчальної діяльності: автореф. дис. ... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.І. Макух ; Ін-т психології ім. Г.С. Костюка АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано зміст поняття "межові психічні стани", визначено їх основні симптоматичні прояви. Визначено, що межові психічні стани дітей зумовлюються тривогами, страхами та негативними емоціями. Зазначено, що істотною складовою цих станів є неврози, що виникають внаслідок гострої психічної травми, різного роду конфліктів і переживань, а також через неправильне виховання й інші впливи соціального життя. Встановлено причини навчальної неуспішності молодших школярів, що пов'язана з обставинами шкільного життя та психологічними чинниками розвитку особистості. Експериментальне дослідження причин низької навчальної успішності та невисокої розумової активності молодших школярів показало, що даними причинами є нервово-психічні розлади (межові стани), які мають високий, середній і низький рівні свого прояву у першокласників. Обгрунтовано, що перші труднощі навчання пов'язані з травмувальною дією межових психічних станів школярів. Розкрито способи ефективного розв'язання завдань навчально-виховного процесу, що передбачають застосування психокорекційних заходів і модернізацію дидактичних методів і принципів навчання. Запропоновано авторську психокорекційну програму, спрямовану на подолання (чи запобігання) межових психічних станів у дітей молодшого шкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.43-734 + Ю983.402.1 + Р733.62-32 +
Шифр НБУВ: РА369708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Коцар А.В. 
Особливості психосексуального розвитку хворих на невроз жінок, що знаходяться у відносинах подружньої залежності: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / А.В. Коцар ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано відносини подружньої залежності в жінок, хворих на невротичні розлади, показано вплив статеворольових чинників на їх становлення. Девіації статеворольового та психосексуального розвитку можуть бути чинником, що предиспонує становлення залежних відносин у жінок, хворих на невротичні розлади. Виявлено семантику залежних подружніх відносин, описаних як синдром. Вивчено особливості ранніх спогадів жінок, хворих на неврози, які знаходяться у відносинах подружньої залежності, що розкривають їх життєвий уклад і ключові травми дитинства. Виявлено особистісні чинники, що сприяють формуванню різноманітних форм залежності. Запропоновано програму психотерапії "токсичної любові".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.53 + Р645.093.3-3
Шифр НБУВ: РА317029 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
13.

Маркова М.В. 
Порушення внутрішньосімейної адаптації при гіпертензивній енцефалопатії I - II стадії з неврозоподібними розладами у жінок та його корекція: Автореф. дис...канд. мед. наук: 14.01.16 / М.В. Маркова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено особливості міжособистісних стосунків подружжя, клінічні особливості сексуальних розладів та залежність їх виникнення від стану соціально-психологічної, психічної, нервової та вегетативної регуляції сексуальної функції. Виявлено різні варіанти внутрішньосімейної дезадаптації та розроблено критерії їх диференційної діагностики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3
Шифр НБУВ: РА309594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Грачов Р.А. 
Порушення сексуального здоров'я за різних форм неврозу у жінок та його психотерапевтична корекція: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / Р.А. Грачов ; Харк. ін-т удоскон. лікарів. — Х., 1999. — 32 с. — укp.

З позицій системного підходу досліджені причини, патогенетичні механізми та клініка порушень сексуального здоров'я за неврастенії, істеричного неврозу та неврозу нав'язливих станів у жінок. Описано клінічні форми первинної сексуальної дисфункції та показано їхній зв'язок з формами неврозу. Виявлено роль біогенних, соціогенних та негативних психологічних та соціально-психологічних чинників у формуванні первинної та вторинної сексуальної дисфункції та сексуальної дисгармонії за неврозу у жінок. Розроблені диференціально-діагностичні критерії та система психотерапевтичної корекції сексуальної дисгармонії подружньої пари за вивченої патології у жінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.53-57

Рубрики:

      
15.

Старусева В. В. 
Психогігієна навчання старшокласників у школах сприяння здоров'ю: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / В. В. Старусева ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2011. — 22 с.: рис., табл. — укp.

Проведено гігієнічні, фізіологічні, психогігієнічні дослідження стану здоров'я, показники провідних систем організму, працездатності та психологічного статусу старшокласників, які навчаються у школі сприяння здоров'ю. Встановлено оздоровчі чинники життєдіяльності та фактори ризику на стан здоров'я підлітків. Обгрунтовано необхідність створення в навчально-виховних закладах України психогігієнічної служби, основними завданнями якої є своєчасне виявлення донозологічних психічних станів у підлітків-учнів загальноосвітніх шкіл, а також проведення заходів, спрямованих на первинну профілактику можливої трансформації передпатологічних порушень психічного здоров'я підлітків, що навчаються, у клінічні форми неврозів і психогенних розладів особистості. На підставі виявлених особливостей запропоновано систему психогігієнічних заходів з психодіагностики та психогігієнічної корекції донозологічних станів підлітків, спрямовану на збереження та зміцнення здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.64 + Р128.94
Шифр НБУВ: РА378362 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Кузнецов В.М. 
Психози з переважною патологією афективної сфери у дітей і підлітків з церебральною резидуально-органічною недостатністю (клініка, діагностика, медико-соціальна реабілітація): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / В.М. Кузнецов ; Харк. ін-т удоскон. лікарів. — Х., 1999. — 40 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексній порівняльній оцінці клінічних проявів і параклінічних показників і їх ретроспективному двадцятирічному катамнестичному аналізу у 120 хворих з церебральною резидуально-органічною недостатністю, які перенесли у віці 9-16 років психози з переважною патологією в афективній сфері, і 46 хворих з депресивнодистимічними неврозоподібними станами резидуально-органічного генезу. Одержані нові критерії діагностики, диференціальної діагностики, розроблені способи диференційованої терапії, медико-соціальної реабілітації і профілактики психотичних і непсихотичних афективних розладів у дітей і підлітків з церебральною резидуально-органічною недостатністю в рамках періодичних і епізодичних психозів, маніакально-депресивного психозу, шизофренії, шизоафективного психозу, ендореактивної пубертатної депресії, реактивного депресивного психозу, симптоматичних інфекційних психозів і депресивнодистимічних неврозоподібних станів. Показана неоднозначна роль церебральної резидуально-органічної недостатності гіпоталамічної локалізації в генезі афективних розладів екзогенних і ендогенних захворювань. Виявлені закономірності сприяють їх ранньому виявленню та проведенню своєчасної диференційованої терапії в рамках різних нозологічно-специфічних психічних захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.093.3-35

Рубрики:

      
17.

Стеценко Н.Д. 
Психологічні аспекти розумової працездатності молодших школярів, які навчаються під час лікування у психоневрологічному стаціонарі: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.Д. Стеценко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертаційне дослідження присвячене вивченню психологічних аспектів розумової працездатності хворих на невроз молодших школярів, які навчаються в умовах психоневрологічного стаціонару. Виявлено, що розумова працездатність дітей молодшого шкільного віку, які хворі на невроз, має певні психологічні особливості. Встановлено, що індивідуально дозоване навчальне навантаження, що здійснюється в процесі лікування цих дітей у психоневрологічному стаціонарі є елементом комплексного їх лікування та сприяє відновленню працездатності. Запропоновано спосіб психолого-педагогічної оцінки відновлення працездатності, що базується на зіставленні поточних її показників з нормативними величинами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.4-355

Рубрики:

      
18.

Халабі Т. А. Омар 
Психосемантична репрезентація порушень функціонування особистості: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / Т. А. Омар Халабі ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано положення, за яким суттєвою характеристикою неврозу є таке викривлення смисло-ціннісного аспекту моделі світу, наявної в суб'єкта, яке призводить до порушень його емоційних ставлень до зовнішніх об'єктів і до самого себе, що спричинює утруднення у функціонуванні особистості. Виокремлено найважливіші змістові сфери у психосематичному просторі невротика("факторіали"). Складено переліки значущих чинників, що визначають семантичне наповнення кожного факторіала. Розроблено та апробовано процедуру виявлення у психосемантичному просторі невротика характерних дисторцій (викривлень, зміщень) і складення на цій основі психосемантичної карти особистості. Наведено рекомендації щодо врахування матеріалів психосемантичного вивчення особистості невротика у психокорекційній роботі з ним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.43 + Р645.093.3-3 +
Шифр НБУВ: РА323098

Рубрики:

      
19.

Лукіна Л.М. 
Реабілітація хворих неврологічного профілю з участю чорноморських дельфінів-афалін: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / Л.М. Лукіна ; Крим. республік. НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2003. — 33 с.: рис. — укp.

Вперше визначено основні напрямки використання спеціально підготовлених чорноморських дельфінів-афалін для реабілітації людей, що страждають нервовими захворюваннями, які погано піддаються лікуванню за допомогою існуючих медикаментозних і немедикаментозних засобів і методів. Розглянуто структуру та розроблено режими роботи біотехнічної системи лікування та реабілітації людей за участю дельфінів. Вивчено вплив дельфінотерапії на дітей з різними формами неврозу, а також обгрунтовано можливість досягнення значного позитивного ефекту у випадку енерезу, логоневрозу, фобій, депресії та неврастенії. Досягнуто активацію психо-соціальних функцій у пацієнтів із синдромом раннього дитячого аутизму та виявлено ключові механізми її формування у процесі проведення процедур дельфінотерапії. Доведено можливість підвищення емоційної активності, соціальних мотивацій, стимуляції поведінкової та вольової сфер дитини з діагнозом дитячий церебральний параліч за допомогою даних процедур. Використано методику адаптивного біоуправління у процесі дельфінотерапії пацієнтів із синдромами хронічної втоми та підвищеної тривожності. Показано важливу роль для одержання лікувального ефекту комплексного впливу, що включає їх психотерапевтичну підготовку, контакт із дельфіном, коректування взаємин у родині хворого та зміну патологічних реакцій на адекватні форми поведінки. Одержано дані про наявність специфічної для кожного хворого нозологічної форми захворювання акустичної активносі дельфінів, які виконують оздоровчі процедури. Запропоновано концептуальну модель багаторівневих взаємодій у біологічній системі дельфін - людина для вивчення психофізичних ефектів дельфінотерапії у хворих з порушеннями стану здоров'я різного генезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-54 +
Шифр НБУВ: РА323974

Рубрики:

      
20.

Матковська Т.М. 
Сучасний патоморфоз невротичних та неврозоподібних розладів у підлітків: Автореф. дис...канд. мед. наук: 14.01.16 / Т.М. Матковська ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі клініко-психопатологічного, експериментально-психологічного, біохімічного, ретроспективного досліджень одержано дані щодо особливостей клінічного патоморфозу невротичних і неврозоподібних розладів у підлітків, оцінено мікросоціальні, біологічні, конституціонально-психологічні чинники, що сприяють формуванню невротичних і неврозоподібних розладів за сучасних умов. Виявлено характер нейрогормональних змін у підлітків, а саме, епіфізарно-адренокортикальні відносини у разі невротичних розладів. Наведено дані, що підтверджують участь мелатоніну в реалізації адаптивної ролі епіфазу за умов емоційного стресу. Проаналізовано вплив мелатоніну на кору надниркових залоз. Виявлено стійкий стримуючий характер епіфізарних впливів внаслідок патологічного посилення адренокортикальної активності, яка організує розлади в емоційний сфері, що супроводжують стрес. Складено диференційно-діагностичну таблицю досліджених станів, виведено критерії, що дозволяють кількісно виразити одержані розходження, тобто іх діагностичну значимість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.093.3-2
Шифр НБУВ: РА321068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського