Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (830)Книжкові видання та компакт-диски (53)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=НОВОУТВОРЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 98
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Макеєв С.С. 
Комплексна сцинтиграфічна діагностика супратенторіальних гліом головного мозку різного ступеня злоякісності. Радіологічні та морфологічні співставлення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / С.С. Макеєв ; Укр. НДІ онкології та радіології. — К., 1998. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанню радіонуклідної діагностики супратенторіальних гліом головного мозку. В роботі оцінені можливості комплексної сцинтиграфії у діагностиці ступеня анаплазії пухлин на доопераційному етапі. Встановлено, що інтенсивність сцинтиграфічної візуалізації пухлин визначається васкуляризацією новоутворень та рівнем анаплазії пухлинної тканини. Локалізація гліом не впливає на виразність їх сцинтиграфічної візуалізації. Співставлення кількісних показників радіонуклідного та морфометричного досліджень виявили наявність кореляційної залежності між ними. Комплексна сцинтиграфія є більш точною у діагностиці ступеня злоякісності гліом порівняно з комп'ютерною томографією, магнітно-резонансною томографією та ангіографією. Одержані результати доводять високу інформативність радіонуклідного дослідження, яке дає унікальну, тільки йому властиву інформацію про характер новоутворення, що дозволяє більш чітко вибирати лікувальну тактику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.7-436.7

Рубрики:

      
2.

Возняк О.М. 
Діагностика і хірургічне лікування аденом гіпофіза у хворих похилого віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / О.М. Возняк ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Визначено особливості основних симптомокомплексів аденом гіпофіза у хворих похилого віку. З'ясовано основні структурні та топографо-анатомічні особливості цих пухлин. Уточнено оптимальний комплекс нейрохірургічних обстежень для формування хірургічного діагнозу. Вироблено рекомендації з периопераційного ведення хворих. Доведено і патофізіологічно обгрунтовано ефективність і доцільність застосування транссфеноїдальних втручань для видалення аденом гіпофіза у хворих похилого віку як при первинно діагностованих новоутвореннях, так і при операціях з приводу продовженого росту пухлин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.77

Рубрики:

      
3.

Білецький 
Новоутворення кукси шийки матки: клініка, морфогенез, фактори, що визначають перебіг і прогноз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Геннадій Леонідович Білецький ; Донецький держ. медичний ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.2-3
Шифр НБУВ: РА315185

Рубрики:

      
4.

Альхассан І.К. 
Клініко-імунологічні та мікробіологічні особливості запальних захворювань додатків матки в аспекті сучасних методів лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.К. Альхассан ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Дослідження присвячено пошуку й удосконаленню методів діагностики, лікування та профілактики запальних захворювань додатків матки та їх ускладнень. Наведено характеристику особливостей етіологічного чинника, клінічного перебігу, роль і ступінь імунних порушень у розвитку запальних захворювань придатків матки, ефективності застосування системної ензимотерапії та комбінованої лазерної терапії у лікуванні даної патології. Встановлено, що за наявності всіх клінічних форм запальних захворювань придатків матки відбуваються імунні порушення у вигляді змін клітинного та гуморального імунітету. Етіологічну структуру в процесі бактеріологічного дослідження вмісту цервікального каналу та гнійно-запальних утворень придатків матки відзначено певними відмінностями у частоті ідентифікації окремих видів мікроорганізмів та їх асоціацій. Гнійні запальні захворювання придатків матки у жінок старшого репродуктивного та передменопаузального віку та на фоні внутрішньоматкової контрацепції відрізняються важким клінічним перебігом, високим рівнем ендогенної інтоксикації, вираженим зниженням імунологічної реактивності організму, частим поєднанням з доброякісними новоутвореннями геніталій. Запропоновано комплексний консервативний метод лікування жінок з гострим запаленням придатків матки з використанням системної ензимотерапії (вобензім) і застосування комбінованої місцевої та внутрішньопорожнинної лазерної терапії у комплексному веденні післяопераційного періоду в жінок з гнійними запальними захворюваннями придатків матки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-3
Шифр НБУВ: РА312144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Самсон О.Я. 
Субклінічний гіпотиреоз та зміни рівня гамма-аміномасляної кислоти в плазмі крові у дітей з новоутвореннями та іншими захворюваннями щитовидної залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / О.Я. Самсон ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено результати визначення стану гіпофізарно-тиреоїдної системи та рівня ГАМК у крові хворих дітей із захворюваннями щитовидної залози (аутоімунний тиреоїд, нетоксичний дифузний, вузловий, багатовузловий зоб, рак щитовидної залози), вивчено можливість зв'язку між ними. Розроблено додатковий метод діагностики наявності метастазів та/або рецидиву раку щитовидної залози у дітей, прооперованих з приводу раку щитовидної залози. Встановлено існування субклінічного гіпотиреозу у 33,3 % хворих на нетоксичний дифузний зоб ІІ ст., у 26,9 % - на аутоімунний тиреоїдит, у 23,1 % - на нетоксичний багатовузловий зоб, у 14,3 % - на нетоксичний вузловий зоб, у 18,9 % - на рак щитовидної залози. Під час дослідження концентрації ГАМК у плазмі крові встановлено різку активацію ГАМК-ергічної системи у дітей з доброякісними та злоякісними новоутвореннями щитовидної залози, а також виражені порушення процесів медіаторного забезпечення ряду важливих функцій мозку, зокрема, антистресорної та нейроендокринної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.23-3 + Р733.569.452-3
Шифр НБУВ: РА313328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Григор'єва О.В. 
Ендогенний протеоліз гістонів та вміст малонового диальдегіду в хроматині клітинних ядер печінки та карциноми Герена щурів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.В. Григор'єва ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2001. — 18 с. — укp.

Встановлено, що ріст трансплантованої карциноми Герена у щурів відбувається на фоні зниження гістоноспецифічної активності в клітинах ядра печінки та пухлини і не призводить до зміни специфічності гідролізу окремих фракцій гістонів цих клітин. З'ясовано, що вміст малонового діальдегіду (МДА) в хроматині клітин печінки в процесі росту новоутворення зростає, а в хроматині пухлини не змінюється. Виявлено, що між вмістом МДА в хроматині клітин карциноми Герена та печінки щурів, а також інтенсивністю ендогеного ядерного протеолізу гістонів цих тканин існує зворотний зв'язок. У процесі росту пухлини спостережено активацію нейтральних і пригнічення активності кислих цитоплазматичних протеїназ печінки; у ході росту карценоми Герена активність нейтральних цитоплазматичних протеїназ ракових клітин не змінюється, а кислих - знижується. Простежено вплив модуляторів перекисного окиснення ліпідів (фітопрепарату з трав Буковини та кумаринового похідного урацилу) на біохімічні показники, які регулюють функціональний стан хроматину печінки та пухлини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29
Шифр НБУВ: РА316102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Цвіркун В.М. 
Формування світоглядних установок особи підліткового віку: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.04 / В.М. Цвіркун ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Визначено, що співвідношення та взаємозв'язок світоглядної свідомості та установки в процесі соціалізації та становлення підліткової особистості полягає у регулювальному впливі установок на світоглядну свідомість. Поглиблено уявлення про філософсько-світоглядну значущість загальнопсихологічної теорії установки. Доведено, що зміна головного типу діяльності в підлітковому віці суттєво коригує фундаментальні засади світоглядної свідомості, а почуття дорослості як новоутворення світоглядної свідомості суттєво змінює життєву диспозицію індивіда. Обгрунтовано, що змінюючись в процесі розвитку особи, світоглядні установки, як базовий елемент світоглядної свідомості, детермінують спосіб світовідображення та світовідношення відповідно до потреб соціалізації. Зазначено, що сферою формування світоглядних установок є відношення "мотив - мета діяльності". Визначено, що формування світоглядних установок на підлітковому етапі соціалізації є наслідком поєднання об'єктивних і суб'єктивних діяльнісних факторів: впливу соціокультурного середовища, яке динамічно змінюється, впливу сучасної суспільної всеохоплюючої кризи, яку підліток сприймає по-своєму. Зроблено висновок, що школа з науково організованою системою плекання особистості є важливим фактором формування світоглядної культури підлітка, "зрощеної" на вивірених світоглядних установках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622.221 + Ю983.402.2 + Ч421.350
Шифр НБУВ: РА316410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Мегера В.В. 
Клініко-діагностичні та лікувальні аспекти ангіоміоліпоми нирок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / В.В. Мегера ; Ін-т урології та нефрології АМН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Зроблено оцінку ефективності ультрасонографії, рентгенівської комп'ютерної та магніторезонансної томографій у діагностиці ангіоміоліпоми (АМЛ) нирки, різних типів хірургічного втручання у разі даної патології залежно від її клінічних стадій. Викладено результати дослідження 132 хворих з різними об'ємними новоутвореннями нирок, з них 92 - АМЛ нирок, 40 - нирково-клітинним раком та іншою патологією. На основі простеженого матеріалу запропоновано власну клініко-діагностичну класифікацію АМЛ нирки на підставі розмірів, локалізації, мультифокальності та білатеральності пухлини. Більшість пацієнтів з АМЛ нирки перебували у групі динамічного спостереження (63 %), що об'єднало хворих з одно- та двобічними пухлинами, які не демонстрували симптомів та не перевищували у розмірах 5 см. Головним лікувальним підходом до АМЛ нирки визначено динамічне спостереження та органоощадну хірургію. Радикальне хірургічне лікування необхідно використовувати, якщо консервативна тактика недоцільна, пухлина заміщає більш ніж 2/3 нирки та за екстреним показанням. На підставі проведеної роботи вперше у вітчизняній практиці проведено інтегральну оцінку діагностичних спроможностей комплексу неінвазивних методів променевої діагностики. Виявлено, що фактично всі жировмісні пухлини мають доброякісний характер, тривалий період росту та не мають метастатичного потенціалу, що виправдовує тривале динамічне спостереження та органоощадну хірургічну тактику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.695.4-3
Шифр НБУВ: РА312869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Михайлов О.В. 
Формування соціальної зрілості студентів економічного профілю: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / О.В. Михайлов ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему формування соціальної зрілості особистості студентів економічного профілю. Обгрунтовано зміст, структуру та з'ясовано ефективні умови формування даного психологічного новоутворення. Доведено, що соціальна зрілість студента - це якісний ступінь розвитку його особистості за умов конкретного соціального середовища, який забезпечує творче входження студента у різні види соціокультурної ситуації та сприяє його соціально-професійному зростанню. Відзначено, що поступовий розвиток соціальної зрілості особистості досягається завдяки відповідному поєднанню провідних видів діяльності на нових вікових етапах. Теоретично узагальнено й експериментально обгрунтовано рівні формування соціальної зрілості особистості студента-економіста. Встановлено найбільш ефективні види діяльності щодо формування соціальної зрілості студентів економічного профілю у позанавчальній діяльності, у процесі активізації їх професійної зорієнтованості та під час виробничої практики. За допомогою педагогічного експерименту підтверджено ефективність запропонованих умов формування соціальної зрілості студентів економічного профілю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)р3 + Ч481.350.0
Шифр НБУВ: РА312611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Баришева О.І. 
Самовизначення та самореалізація як мотив участі старшокласників у гуртковій роботі: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.І. Баришева ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати теоретичного й експериментального дослідження мотиваційної сфери самовизначення старшокласника. Розкрито психологічну сутність позашкільної нерегламентованої творчої діяльності з елементами психологічного всеобучу учнів та специфіку вияву вказаної діяльності щодо самовизначення старшокласника. З'ясовано специфіку мотивації участі старшокласників у літературно-драматичній діяльності. Розроблено й апробовано програму та модель позашкільної літературно-драматичної діяльності, яка сприяє самовизначенню та самореалізації старшокласника. Виявлено залежність між розвитком особистості, що прагне самовизначитися, та особливостями виховного впливу нерегламентованої творчої діяльності на учнів. Експериментально доведено, що особистісні новоутворення, які формуються в процесі навчання за рекомендованою програмою - ініціативність, рефлексія, гуманістична спрямованість, адекватність ставлення до себе та оточуючих, прагнення самореалізації - переростають у відносно стійкі внутрішні регулятори поведінки, сприяють розвитку індивіда як активної особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-734 + Ч421.328 + Ю984.546-723
Шифр НБУВ: РА313901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Соколова Н.П. 
Якість діагностики, ретроспективний і перспективний аналіз захворюваності злоякісними новоутвореннями щелепно-лицевої ділянки (за матеріалами Полтавської області): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.П. Соколова ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 17 с. — укp.

Узагальнено медико-статистичні розрахунки розповсюдженості та захворюваності окремими формами злоякісних новоутворень щелепно-лицевої ділянки. Науково обгрунтовано прогнозування онкостоматологічної захворюваності. Пояснено причини пізнього звертання до спеціалізованих медичних закладів відповідних категорій хворих. Розроблено комплекс заходів щодо своєчасної діагностики злоякісних новоутворень щелепно-лицевої ділянки, що дозволяє надавати адекватну допомогу пацієнтам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.101.3-3
Шифр НБУВ: РА313480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Матвієнко Т.М. 
Гігієнічна оцінка впливу фтору на стан здоров'я ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Т.М. Матвієнко ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Встановлено, що патологічні зрушення, викликані поєднаним впливом фтору та іонізуючого випромінювання, мають місце через посилення ліпідної пероксидації та послаблення антиоксидантного захисту в крові та тканинах. З'ясовано, що в ліквідаторів, мешканців ендемічних районів, значно вищі рівні захворюваності новоутвореннями; мають місце порушення обміну речовин та імунітету, психічні розлади; вони також потерпають через хвороби ендокринної системи та системи кровообігу. Виявлено кореляційний зв'язок між станом здоров'я ліквідаторів і концентрацією фтору в питній воді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р368 + Р284.428
Шифр НБУВ: РА319944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Піддячий М.І. 
Організаційно-педагогічні умови підготовки старшокласників до професійного самовизначення у міжшкільних навчально-виробничих комбінатах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / М.І. Піддячий ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розкрито суть поняття "готовність старшокласників до професійного самовизначення" у контексті особливостей детермінації цього особистісного новоутворення. Визначено структуру, критерії, показники та рівні його сформованості. Обгрунтовано організаційно-педагогічні умови підготовки старшокласників до професійного самовизначення за умов міжшкільних навчально-виробничих комбінатів на базі диференціації та індивідуалізації профорієнтаційної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.351.6
Шифр НБУВ: РА320239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Ликов В.О. 
Хірургічні аспекти лікування новоутворень відхідника: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.О. Ликов ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії АМН України. — Донецьк, 2002. — 19 с. — укp.

Наведено результати оперативного лікування 409 хворих з новоутвореннями анального каналу (249 пацієнтів з доброякісними пухлинами, 160 - зі злоякісними, що лікувалися в Донецькому обласному клінічному територіальному медичному об'єднанні та Донецькому обласному протипухлинному центрі). Даним хворим виконано сфінктерозберігаючі оперативні втручання. Черевно-анальна резекція виконувалася з вирізанням внутрішнього сфінктера. Задовільні функціональні результати отримано у 84,38 %. За умов ураження зовнішнього сфінктера запропоновано викоритосувати авторський спосіб черевно-анальної резекції з одночасною сфінктеро-леваторною пластикою. Задовільні функціональні результати отримано в 55,56 % спостережень. У випадку черевно-промежненої екстирпації виконувалося формування шкіряно-кишкового клапана, який задовільно функціонував у 76,32 % випадків. Впроваджено новий спосіб формування штучного ануса з м'язо-апоневротичного шматка, розташованого під слизовим шаром кишки, завдяки чому отримано задовільне функціонування органа в 90,01 % хворих та скорочено перебування пацієнтів у стаціонарі після операції, в середньому, на 3,6 дні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.34-59
Шифр НБУВ: РА317572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Худа Л.В. 
Особливості окиснювальної модифікації білків хроматину клітин печінки і карциноми Герена попередньо опромінених тварин-пухлиноносіїв: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Л.В. Худа ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 19 с. — укp.

Встановлено, що відмінності між групами опромінених та неопромінених пухлиноносіїв в печінці проявляються у початковий період росту карциноми Герена, причому найістотніші зміни відбуваються у клітинних ядрах: підвищення вмісту полідезоксирибонуклеотидів, посилення окиснення SH-груп гістонів та зниження інтенсивності включення міченого попередника в РНК у опромінених тварин. Визначено, що насуттєвіших змін у клітинах карциноми Герена опромінених щурів зазнає процес карбонілювання гістонів, інтенсивність якого підвищена в період першого тижня після трансплантації, а на подальших етапах росту новоутворення відбувається зниження рівня окиснювальної модифікації хроматинозв'язаних білків пухлинних клітин. Встановлено, що застосування фітопрепарату призводить до стабілізації процесів карбонілювання білків клітин печінки тварин-пухлоносіїв, причому в хроматині такі зміни відбуваються лише за умов його тривалого використанн. Зазначено, що введення тваринам з карциномою Герена 5,6-бензкумарину-5-урацилу змінює процеси окиснювальної модифікації білків хроматину та постнуклеарної фракції, а також пригнічує включення 3[H]-уридину в РНК ядер пухлинних клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.3*551.23-638
Шифр НБУВ: РА320026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Дьоміна Е.А. 
Радіогенні цитогенетичні ефекти у учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.01 / Е.А. Дьоміна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 36 с.: рис. — укp.

Розроблено метод апроксимації залежності "доза - ефект" на підставі показників ураження хромосом у культурі лімфоцитів людини та використання моделі сплайнової регресії. Доведено, що запропонований метод відрізняється від традиційно використовуваних у біологічній дозиметрії лінійної та лінійно-квадратичної моделей, більшою точністю апроксимації та можливістю прогнозувати ефект виходу калібрувальної кривої на плато. Встановлено, що реконструкцію поглиненої дози та верифікацію ступеня гострої променевої хвороби у постраждалих осіб у процесі інтенсивної дезінтоксикаційної терапії доцільно проводити на базі розробленого оптимального комплексу цитогенетичних показників (частоти аберантних лімфоцитів, хромосомних фрагментів та аномальних моноцентриків) і моделей множинної лінійної регресії. Визначено тенденцію щодо зростання частоти злоякісних новоутворень у ліквідаторів на ділянці малих доз радіації, а також дозову залежність частоти променевих маркерів (дицентричних хромосом) у лімфоцитах переферичної крові лише у групі ліквідаторів на ЧАЕС зі злоякісними новоутвореннями у подальші постпроменеві строки. Дане утвердження може бути пов'язано з недостатнім включенням антиканцерогенного захисту організму людини у діапазоні низьких доз. Виявлено цитогенетичні критерії для формування груп підвищенного онкологічного ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 +
Шифр НБУВ: РА322245

Рубрики:

      
17.

Руденко О.В. 
Роль ендотеліоцитів у походженні та морфогенезі міксом серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / О.В. Руденко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 16 с.: рис. — укp.

Вивчено 278 міксом серця (МС) за допомогою традиційних морфологічних методів (гістологічних, гістохімічних та морфометрії). У 30-ти випадках пухлин проведено імуногістохімічне дослідження з використанням маркерів, які визначають клітини мезенхімного походження (антивіментин), а також - ендотеліоцити (CD31, CD34). Вперше для вивчення МС використано маркер CD143, специфічний до ангіотензин-конвертуючого ензиму, що продукується судинним, але не ендокардіальним ендотелієм. Визначено проліферативну активність міксомних клітин за допомогою моноклональних антитіл MIBI. Встановлено, що дослідження 46-ти міжпередсердних перегородок у хворих на МС передсердної локалізації має ознаки інтрасептальних артерій, відмінних від контролю. Розроблено концепцію морфогенезу МС, згідно з якою дане новоутворення виникає внаслідок пухлинного трансформування ендотеліоцитів змінених дрібних артерій вінцевого русла. Показано, що існування двох макроскопічних форм МС відображає етапи морфогенезу МС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.401-4 +
Шифр НБУВ: РА322295

Рубрики:

      
18.

Коноваленко В.Ф. 
Оптимізація комбінованого та комплексного лікування хворих на первинні злоякісні новоутворення опорно-рухового апарату: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.07 / В.Ф. Коноваленко ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Розроблено комплекс лікувальних заходів з використанням передопераційної променевої терапії, внутрішньоартеріальної поліхіміотерапії, профілактичного великопільного опромінення легенів та ендопротезування, що значно поліпшує результати лікування хворих на пухлини опорно-рухового апарату. Доведено, що застосування швидких нейтронів у комплексному лікуванні достовірно підвищує показники виживання хворих на остеогенну саркому, хондросаркому та хордому крижа, у порівнянні із застосуванням фотонного опромінення. Запропоновано методи імунотерапії хворих на саркому м'яких тканин, які сприяють подовженню безрецидивного перебігу хвороби. Розроблено новий препарат "Клей медичний ЛЕВКІН", що має протирецидивну дію. Наведено критерії оцінки ефективності лікування хворих з використанням діагностичних радіологічних методів на основі вивчення лікувального патоморфозу пухлин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.48-5 +
Шифр НБУВ: РА323947

Рубрики:

      
19.

Матвієнко В.М. 
Політика УНР та Української Держави щодо новопосталих державних утворень на території колишньої Російської імперії (1917 - 1921 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / В.М. Матвієнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 40 с. — укp.

Досліджено історію формування та розвитку дипломатичних, військово-політичних та економічних зв'язків українських національних урядів доби Центральної Ради, гетьманату П.Скоропадського та Директорії із суміжними та географічно близькими державами та державними новоутвореннями, що постали внаслідок розпаду Російської імперії та активізації національно-визвольних рухів: Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, Грузією, Доном, Естонією, Кримом, Кубанню, Латвією, Литвою, Молдовою, Північним Кавказом, Польщею та Фінляндією. На основі критичного переосмислення існуючого наукового доробку, розроблених нових концептуально-теоретичних і науково-методологічних підходів, аналізу раніше нез'ясованих або маловідомих фактів, із залученням доступних нині першоджерел визначено місце та роль УНР (за часів Центральної Ради та Директорії) та Української Держави (гетьманату П.Скоропадського) у структуруванні постімперського державно-національного простору на теренах Прибалтики, Білорусі, Причорномор'я та Кавказу протягом 1917 - 1921 рр. Обгрунтовано концепцію визрівання об'єктивних тенденцій потенційного регіонального лідерства України серед "окраїнних держав" у даний період, аргументовано висновок щодо провідної ролі України в ініціюванні процесу формування військово-політичних та економічних союзів новопосталих державних утворень на території колишньої Російської імперії в 1918 - 1921 рр. і виявлено причини їх невдачі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-6 +
Шифр НБУВ: РА325091

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Дідковська Л.І. 
Особливості уявлень про своє майбутнє у старшокласників із соматичними порушеннями: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Л.І. Дідковська ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено психологічні детермінанти побудови старшокласниками з певними соматичними порушеннями власної часової перспективи (уявлення про своє майбутнє). Запропоновано новий підхід до розв'язання проблеми побудови особистістю власного майбутнього, який грунтується на концепції суб'єктно-діяльнісного підходу та теорії цілепокладання. Розкрито специфіку співвідношення форм цілепокладання (мріяння, задум, передбачення, намір, самовизначення), способів об'єктивації останніх в суб'єктивній картині життєпроектування (ескіз, стратегія, програма, план) і зумовлених ними типів побудови особистістю майбутньої часової перспективи у просторі бажаного майбутнього (аморфний, локальний, констеляційний, цілісний). Установлено, що процес і результат побудови особистістю образу власного майбутнього призводить до таких змін актуальної структури особистості, які можуть розглядатися як особистісне новоутворення. Запропоновано використовувати одержані дані як диференційно-діагностичні критерії процесуальних і змістових характеристик уявлень про своє майбутнє старшокласників загалом, що страждають на соматичні порушення, а також під час організації заходів психокорекційного (психотренінгового) спрямування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.514.02 + Ч421.331.3
Шифр НБУВ: РА326529

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського