Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (1886)Книжкові видання та компакт-диски (321)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ОБРОБЛЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 167
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Поляков О. І. 
Агротехнічні і біокліматичні особливості формування урожайності і якості насіння соняшнику, сої, льону, кунжуту, рижію, молочаю в південному Степу України: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.09 / О. І. Поляков ; Ін-т сіл. госп-ва степ. зони НААН України. — Д., 2011. — 38 c.: рис., табл. — укp.

Вперше за умов південного Степу України визначено біокліматичні ресурси, які є оптимальними для вирощування нових сортів і гібридів соняшнику, сої, льону олійного, кунжуту, рижію, молочаю олійного, що грунтуються на закономірностях росту, розвитку та формування врожайності відповідно до погодних умов та агроприйомів. Встановлено агроприйоми одержання високої врожайності та підвищення якісних показників насіння. Розроблено агротехнічні прийоми вирощування соняшнику та сої на основі біологічних і сортових відмінностей і факторів зовнішнього впливу, які визначають рівень продуктивності. Доведено високу ефективність передпосівної інкрустації насіння олійних культур та оброблення сої азотфіксувальними та фосформобілізувальними препаратами. Розроблено та обгрунтовано елементи технологій вирощування сортів кунжуту та молочаю олійного (строки та способи сівби, норми висіву, строки десикації та інкрустації насіння). Визначено економічну й енергетичну ефективність вирощування соняшнику, сої, льону олійного, кунжуту, рижію, молочаю олійного залежно від генотипу, строків і способів сівби, норм висіву, густот стояння рослин, зрошення, систем удобрення, догляду за посівами, застосування інкрустації насіння й азотфіксувальних і фосформобілізувальних препаратів, а також строків збирання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.1-4 + П241.1-28
Шифр НБУВ: РА382847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Авдєєва Л.Ю. 
Вдосконалення технології комбінованих м'ясних продуктів з використанням рослинних білків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.04 / Л.Ю. Авдєєва ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Установлено, що найефективніше інактивація інгібіторів травних ферментів відбувається у разі двостадійного оброблення нативного соєвого насіння (гідротермічного та паротермічного). Розроблено технологічні рекомендації щодо цих режимів, що надало змогу вдосконалити технологію виробництва соєвої пасти. Установлено вплив режимів гідротермічного оброблення на водо- та жироутримувальну здатність соєвої пасти та комбінованих м'ясо-рослинних фаршів. Показано, що запропоноване двостадійне гідротермічне оброблення насіння сої дає змогу одержати продукт з високою водо- та жироутримувальною здатністю завдяки розвинутій капілярно-пористій структурі, яка виникає внаслідок денатурації білків. Установлено, що соєва паста надає фаршу більшу в'язкість і щільність, унаслідок чого збільшується ефективна в'язкість комбінованих м'ясних фаршів з її додаванням, що дає можливість цілеспрямовано впливати на консистенцію готових виробів. Науково обгрунтовано та експериментально підтверджено рецептуру комбінованого м'ясного продукту з використанням запропонованої соєвої пасти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л928-3 +
Шифр НБУВ: РА324781

Рубрики:

      
3.

Швець О.В. 
Дослідження фазових перетворень та закономірностей структуроутворення в сплавах, що деформуються, на основі алюмінію для виробів різноманітного призначення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / О.В. Швець ; Нац. металург. акад. України. — Д., 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуто вплив модифікування на структуру, фазовий склад та механічні властивості алюмінієвих, придатних до деформування, сплавів систем Al-Cu-Si-Mg і Al-Mg-Si-Cu у литому стані, після деформування та термічного оброблення. Встановлено, що у модифікованому сплаві послідовність фазових перетворень, що притаманна немодифікованому сплаву, залишається, а змінюються лише їх температурні інтервали, які призводять до зміни фазового складу та кількісного співвідношення інтерметалідних фаз при модифікуванні. На підставі проведених досліджень розроблено та випробувано у промислових умовах технологію модифікування та режими термічного оброблення, що дозволяє поліпшити комплекс механічних та експлуатаційних властивостей виробів із сплавів досліджених систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.104.3-1с + К233.108
Шифр НБУВ: РА307790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Приймак О.В. 
Енергоресурсозберігаючі рідинні технології обробки текстильних матеріалів на основі теплових, електричних та магнітних методів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.19 / О.В. Приймак ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2009. — 44 с. — укp.

Створено енергоресурсоефективні рідинні технології оздоблення текстильних матеріалів. На підставі термодинамічного аналізу стадій, процесів і циклів рідинних технологій текстильних матеріалів доведено, що їх ефективність можна збільшити за рахунок максимально повного використання скидних низькопотенційних теплових вторинних енергетичних ресурсів і покращання технологічних властивостей води, розчинів. Проведено повний комплекс досліджень розробленого тепломасообмінника змішувальної дії (контактного типу) водяна пара - вода, вода - вода на основі змішування диспергованого струменя середовища, що гріє, та відцентрового закрученого струменя середовища, що нагрівається. Досліджено оброблення води, розчинів в електричних і магнітних полях і змочених ними текстильних матеріалів з метою зменшення природного ресурсу води, теплоти пароутворення (випаровування), скорочення часу обробки та покращення якості оздоблення матеріалів. Розроблено схеми рідинних технологій обробки текстильних матеріалів зі створеним високоефективним обладнанням і використанням вторинних енергетичних ресурсів, нетрадиційних і відновлювальних джерел енергії. Проведено дослідно-промислові випробування нових технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305 +
Шифр НБУВ: РА370469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Мороз С. А. 
Забезпечення мікротопографії кілець роликопідшипників на основі зміцнювально-вигладжувальної технології: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.08 / С. А. Мороз ; Терноп. нац. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2010. — 21 с. — укp.

Вирішено комплексну науково-технічну задачу технологічного забезпечення формування параметрів мікротопографії робочих поверхонь та експлуатаційних властивостей кілець роликопідшипників шляхом застосування прогресивних викінчувально-вигладжувальних операцій. На підставі даної моделі динаміки формоутворення мікрорельєфу робочих поверхонь кілець встановлені зв'язки між амплітудно-частогними характеристиками динамічної системи формоутворення вигладжувальної технологічної системи та параметрами точності та мікрогеометричними параметрами поверхонь після вигладжування. Встановлено прогресивну технологію комбінованого оброблення робочих поверхонь кілець роликопідшипників на підставі чорнового шліфування та алмазного вигладжування. Розроблено алгоритм і програму проектування технологічної операції вигладжування робочих поверхонь кілець роликопідшипників для умов підшипникового виробництва з одержанням основних показників режиму вигладжування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.145.321
Шифр НБУВ: РА377959 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Завгородній І.В. 
Закономірності формування комплексу професійних чинників та профілактика їх шкідливого впливу на здоров'я робітників шкіряного виробництва: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / І.В. Завгородній ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2003. — 35 с.: рис. — укp.

Надано комплексну санітарно-гігієнічну оцінку сучасного виробництва натуральних шкір з урахуванням особливостей процесу одержання різних видів шкіряної продукції та стадій технологічного процесу. Виявлено взаємозв'язок між станом здоров'я різних професійних груп робітників за критеріями результатів медичного огляду та показників захворюваності з тимчасовою втратою працездатності, а також з умовами праці у процесі оброблення натуральної шкіри. За новим методичним підходом щодо гігієнічної систаматизації умов праці встановлено головні несприятливі виробничі чинники та розраховано інтегральний критерій умов праці. Визначено гігієнічну структуру сучасного виробничого процесу одержання натуральної шкіри як готового продукту та її роль у розвитку виробничо-обумовлених змін у стані здоров'я робітників. У токсикологічному експерименті визначено токсичні властивості барвника та дубителя для шкіри з обгрунтуванням безпечних рівнів впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.517.3-4 +
Шифр НБУВ: РА324201

Рубрики:

      
7.

Матиящук А.М. 
Інтенсифікація процесів очищення дифузійного соку цукрового виробництва із застосуванням кавітації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / А.М. Матиящук ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2000. — 24 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням використання кавітаційних ефектів для інтенсифікації процесів очищення дифузійного соку на основі доповнення теоретичних уявлень та проведення експериментальних досліджень за лабораторних та промислових умов. Запропоновано математичні моделі створення поля кавітаційних бульбашок під час гідрадинамічної кавітації та динаміки парової бульбашки в потоці недогрітої рідини. Науково обгрунтовано використання кавітаційних ефектів під час вдування водяної пари в потік дифузійного соку для інтенсифікації процесів його очищення. Встановлено аналогічність впливу ефектів гідродинамічної та пароконденсаційної кавітації на технологічні характеристики соків цукрового виробництва. Розроблено способи очищення дифузійного соку, що базуються на його одночасному кавітаційному і хімічному обробленні та пароконденсаційній кавітаційній активації водно-вапняної суспензії. Запропоновано конструкцію відстійника для розділення суспензії на стадії очищення дифузійного соку. Наведено дані про ефективність розробок та їх впровадження в цукрову промисловість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.4
Шифр НБУВ: РА310396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Куянов В.В. 
Комплексна оцінка технологічної якості гібридів цукрових буряків вітчизняної та зарубіжної селекцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.05 / В.В. Куянов ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Здійснено комплексну оцінку технологічної якості коренеплодів сучасних гібридів цукрових буряків та їх стійкості за умов зберігання. Досліджено вплив нового антисептичного препарату "Септодор" на фітопатогенну мікрофлору цукрових буряків та здійснено вибір його оптимальної концентрації для оброблення коренеплодів. Розроблено математичні моделі залежностей середньодобових втрат та утворення гнилої маси у коренеплодах від концентрації антисептика та тривалості їх зберігання. Запропоновано спосіб та технологічний регламент зберігнання цукрових буряків у кагатах з використанням препарату "Септодор", який запатентовано в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-31
Шифр НБУВ: РА331387

Рубрики:

      
9.

Глинський Н. Ю. 
Маркетингова концепція економічного розвитку малих і середніх міст: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Н. Ю. Глинський ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2010. — 21 с. — укp.

Проведено адаптацію маркетингової концепції управління до умов керування економічною системою міста. Вказано роль та місце маркетингової політики в загальній функціональній структурі економічної політики органу місцевого самоврядування. На підставі оброблення даних первинної та вторинної інформації проаналізовано маркетингове середовище малого та середнього міста. Наведено підходи до організації управлінської діяльності органів місцевого самоврядування малих і середніх міст в економічній сфері. Обгрунтовано методичний підхід і проведено відповідне оцінювання ефективності маркетингової діяльності органів місцевого самоврядування малих і середніх міст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441
Шифр НБУВ: РА376225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія:    
10.

Тррад І.С. 
Метод просторової фільтрації багатомірних сигналів ТВ зображень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / І.С. Тррад ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено моделі факторного аналізу та псевдообернення матриць структури дискретизації за допомогою методів функціонального та матричного аналізу багатомірної функції сигналу. Проведено аналітичні дослідження коваріаційних матриць даних багатомірного, решіткового представлення функції сигналу ТВ зображення. Запропоновано алгоритм оброблення відеоінформації на базі узагальненої вінеровської фільтрації, що використовує дисперсійний, кореляційний аналіз стиснення даних, спрямований на оптимізацію якісного відтворення сигналу ТВ зображення. Побудовано реально діючий багатомірний цифровий фільтр з конвеєрним принципом оброблення відеоінформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з94-013
Шифр НБУВ: РА321209

Рубрики:

      
11.

Козленко М.І. 
Метод та засоби формування і оброблення широкосмугових сигналів зі змінною ентропією в розподілених комп'ютерних системах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / М.І. Козленко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Запропоновано метод установлення відповідності між двійковими символами вихідного повідомлення та реалізаціями випадкового сигналу керованої ентропії під час формування широкосмугових сигналів, що дозволило не використовувати дискретні псевдовипадкові послідовності для збільшення бази сигналів і спростити реалізацію засобів формування даних сигналів. Розвинуто метод обробки широкосмугових випадкових сигналів, за яким виділення повідомлення запропоновано здійснювати шляхом статистичного оцінювання значень ентропії відповідних фрагментів таких сигналів, що на відміну від кореляційних методів не потребує зберігання еталонів форми оброблюваних сигналів і спрощує засоби обробки широкосмугових сигналів. Одержано характеристики розробленого методу, з використанням якого встановлено збільшення швидкості обробки сигналів у 8 разів, підвищення завадостійкості на 2 дБ за однакової часової складності комунікаційних засобів комп'ютерних систем, а також більш рівномірне використання смуги частот у порівнянні з традиційними кореляційними методами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.26-015 +
Шифр НБУВ: РА361911

Рубрики:

      
12.

Івасюк І.Д. 
Методи і засоби паралельно-ієрархічного перетворення для високопродуктивного оброблення зображень: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / І.Д. Івасюк ; Держ. екон.-технолог. ун-т трансп. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Проведено перевірку адекватності паралельно-ієрархічного перетворення, розроблено методи обробки інформації на прикладах обробки зображень плям лазерних пучків і ідентифікації зображень людських облич. Досліджено методи та засоби паралельно-ієрархічного перетворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.211-016
Шифр НБУВ: РА372416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Хом'юк В.В. 
Методи та засоби паралельних перетворень векторних масивів даних: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / В.В. Хом'юк ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання вдосконалення та розширення функціональних можливостей методів векторного оброблення масивів за умов паралельної обробки інформації з орієнтацією на нейроструктури та нейрообчислення. Реалізовано процес мультипідсумовування елементів довільного векторного масиву, який містить додатні та від'ємні елемент на базі відомого паралельного додавання числових даних за методом різницевих зрізів. Наведено приклади практичної реалізації даного процесу. Розроблено засоби багатооперандної обробки векторних масивів. Досліджено та доведено часові залежності мультипідсумовування їх елементів. Запропоновано методи паралельної обробки таких масивів: алгебричне мультипідсумовування як результат вдосконалення відомого паралельного додавання числових даних; порогове алгебричне мультипідсумовування, за результатами дослідження якого модифіковано схему формального нейрона. Досліджено метод сортування з "замиканням" у "кільце" елементів векторного масиву в процесі сортування за методом попарного обміну. Запропоновано математичну модель даного методу і наведено приклади практичної реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.6-015
Шифр НБУВ: РА326603

Рубрики:

      
14.

Ратушний П. М. 
Методи та система оброблення слабоконтрастних зображень для оцінювання показників мікрокапілярів кінцівок людини: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.17 / П. М. Ратушний ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2011. — 19 с. — укp.

Виявлено закономірність підвищення різкості до максимального нахилу примежової кривої, на основі якої запропоновано математичну модель підвищення різкості, що дозволило одержати перепади інтенсивності шириною в 1 піксел. Розроблено метод підвищення різкості до максимального нахилу примежової кривої слабоконтрастних розмитих зображень. Запропоновано математичну модель придушення імпульсних шумів на основі розщеплення ковзного вікна та на її основі розроблено метод придушення шуму. Запропоновано математичну модель крайового детектування з субпіксельною дискретизацією на основі знаходження спільних точок зображень примежових кривих до та після підвищення різкості до максимального нахилу примежової кривої. На основі математичної моделі розроблено метод виділення контуру шляхом знаходження спільних точок примежових кривих до та після підвищення різкості. Розроблено апаратно-програмну систему для реалізації запропонованих методів фільтрації, підвищення різкості та виділення контуру, а також оцінювання показників мікрокапілярів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862-4 с51
Шифр НБУВ: РА382757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Гринчишин Т. М. 
Методи формування та цифрового оброблення сигналів в комп'ютерних системах з відкритими оптичними каналами: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / Т. М. Гринчишин ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано обгрунтування методів підвищення ефективності комп'ютерних мереж з відкритими оптичними інформаційними каналами та систем на основі вдосконалення засобів формування та цифрової обробки сигналу в базі Галуа. Розроблено структурні та принципові схемотехнічні рішення процесорів формування бісигнальних кодових послідовностей в оптичних каналах. Досліджено характеристики спецпроцесорів обробки сигналів і реалізовано засоби формування та цифрового оброблення сигналу в комп'ютерних мережах з оптичним каналом зв'язку. Розроблено алгоритмічне та програмне забезпечення виявлення та виправлення помилок в системах даного класу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-01
Шифр НБУВ: РА375009 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Ковбаса В.М. 
Наукове обгрунтування високотемпературної екструзії природних біополімерів та розроблення раціональних технологій харчоконцентратів і хлібопродуктів поліпшеної якості: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.01 / В.М. Ковбаса ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1998. — 41 с. — укp.

Містяться результати теоретичних і експериментальних досліджень застосування високотемпературної екструзії для виробництва нових харчових продуктів. Для інтенсифікації процесу запропоновані способи підготовки сировини - оброблення струмами надвисокої частоти, інфрачервоним випромінюванням, солодорощенням. Розроблена технологія виробництва сухих сніданків лікувально-профілактичної дії та подовжених термінів зберігання. Встановлена ефективність застосування екструдованого пшеничного борошна і крохмалю для перероблення борошна із заниженими хлібопекарськими властивостями. Здійснено впровадження запропонованих технологій у виробництво, приводяться дані медико-біологічних досліджень і ефективності нових технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л823.047

Рубрики:

      
17.

Ващенко Ю. М. 
Науково-технічні основи розробки еластомерних композиційних матеріалів для ресурсозберігаючих технологій: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.17.06 / Ю. М. Ващенко ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технолог. ун-т". — Д., 2011. — 40 с. — укp.

Проаналізвано науково-технічну та патентно-ліцензійну літератури з питань ресурсозбереження в гумовій промисловості та показано, що актуальними є вдосконалення технологій відновлення зношених шин і процесів використання продуктів перероблення амортизованих гумових виробів із застосуванням еластомерних композиційних матеріалів з активними добавками. Досліджено особливості структурно-хімічних перетворень еластомерної матриці у присутності аліфатичних амінів, кремнієорганічних сполук і модифікуючих систем на їх основі. Винайдено критерії підбору компонентів модифікуючих систем, які забезпечують перерозподіл компонентів у еластомерній матриці та їх вихід на міжфазні поверхні, підвищують термодинамічну сумісність компонентів і забезпечують високий рівень взаємодії на межах розділу фаз. Розроблено основи створення еластомерних матеріалів, які забезпечують високоефективний відновлювальний ремонт зношених шин, а також принципи створення модифікуюче-регенеруючих композитів для оброблення поверхні подрібненого вулканізату, які дозволяють значно підвищити ефективність використання останнього у складі еластомерних матеріалів різного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л728-3 + О33-083.266
Шифр НБУВ: РА382461 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Никифорова Л.Є. 
Низькоенергетичні електромагнітні технології для активації насіння тепличних культур: автореф. дис. ... д-ра техн. наук: 05.11.17 / Л.Є. Никифорова ; Харк. нац. техн. ун-т сільс. гос-ва ім. П.Василенка. — Х., 2009. — 39 с. — укp.

Розроблено науково-технічні передумови використання ефективних екологічно безпечних низькоенергетичних електромагнітних технологій інформаційно-резонансного впливу для активації насіння та підвищення врожайності тепличних культур, основу яких складають теоретичне обгрунтування механізму інформаційно-резонансної взаємодії низькоенергетичного електромагнітного випромінювання зі структурами рослинної клітини, які відображають інтегральні характеристики та динаміку процесів перетворення поглинутої енергії в окремій насінині, і вирішується шляхом теоретико-експериментальних досліджень, що грунтуються на закономірностях електрофізичних характеристик насіннєвої продукції та ресурсоощадних можливостях електротехнологічного процесу активації насіння, теоретичне обгрунтування й експериментальне визначення режимів опромінення з урахуванням взаємозв'язку електротехнологічних параметрів оброблення насіння, технологічних і екологічних параметрів вирощування рослин з показниками ефективності, що забезпечує активацію насіння, зростання врожайності, вирощених з них тепличних культур, а також сприяє енергозбереженню у технологічних процесах, створено засоби для контролю дії електромагнітного випромінення, методики та спеціалізоване обладнання для оброблення насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П144.9 + П240-449 +
Шифр НБУВ: РА369559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Шпак Я.В. 
Обгрунтування конструктивно-силових параметрів вібраційних притиральних машин з кутовими коливаннями для забезпечення рівномірного зношування притира та інтенсивного оброблення деталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / Я.В. Шпак ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 19 с. — укp.

Розвинуто теоретичні засади та методи розрахунку конструктивно-силових параметрів механізму привода руху касет вібраційних притиральних машин з електромагнітним приводом та кутовими коливаннями притира (ВПМ) за умов рівномірного зношування притира. Визначено характер зношування притира, спричиненого деталями у касеті та правильним кільцем на ВПМ. Обгрунтовано конструктивні параметри ВПМ, в якій відбувається рівномірне зношування притира. Розроблено математичну модель динамічної схеми та одержано кінематико-силові залежності руху елементів механічної коливної системи (МКС) машини, а також аналітичні залежності для визначення жорсткості комбінованої пружної системи (КПС) та збурюючого моменту з урахуванням дисипації енергії в МКС запропонованої ВПМ. Розвинуто методику та наведено рекомендації для комплексного розрахунку за показниками жорсткості та міцності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К637.7-52-02 +
Шифр НБУВ: РА337127

Рубрики:

      
20.

Піскун В.І. 
Обгрунтування та розробка ресурсозберігаючих технологій видалення та оброблення стоків при промисловому виробництві продуктів тваринництва: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.04 / В.І. Піскун ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2008. — 31 с. — укp.

Створено нові ресурсозберігальні технології видалення й обробки стоків з одержанням органічних добрив і кормової домішки під час промислового виробництва свинини. Розроблено технологію гноємістких відходів з одержанням органічних добрив і кормових домішок, обгрунтовано теорію створення ресурсозберігальних систем обробки стоків з блоком механічного розділення, визначено напрямки розробки й удосконалення технологій і створено технічні засоби їх реалізації. Визначено ефективні параметри самопливної системи видалення стоків безперервної дії з донним шибером і технології обробки стоків та одержання кормової домішки. Визначено напрями та зміст подальшого розвитку й удосконалення технологій і засобів механізації підготовки стоків до використання під час промислового виробництва свинини, які забезпечують суттєве зниження витрат ресурсів і забруднень довкілля у процесі підготовки стоків до утилізації, розкрито їх економічне та соціальне значення для народного господарства України. Наведено рекомендації щодо використання результатів наукового дослідження для проведення реконструкції діючих і будівництва нових очисних споруд на комплексах і фермах з промисловим виробництвом свинини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.65 + П040.21 +
Шифр НБУВ: РА357234

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського