Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (11)Тематичний інтернет-навігатор (12)Наукова електронна бібліотека (361)Реферативна база даних (7587)Книжкові видання та компакт-диски (1210)Журнали та продовжувані видання (201)
Пошуковий запит: (<.>K=ПАНЦЕРН$<.>+<.>K=ТЕХНІКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 106
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Фурманенко О.С. 
Принципи та методи удосконалення технологічного процесу очищення дорожніх покриттів міських територій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.20 / О.С. Фурманенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Комплекс технологічного процесу очищення дорожніх покриттів розглядається як функціонування структурно-логічної системи "дорожнє покриття - прибиральна техніка - вуличний рух - кліматичні умови". Викладені теоретичні основи обгрунтування оптимального технологічного процесу, розроблено комплексне математичне забезпечення планування режимів очищення дорожніх покриттів та обсягів прибиральних робіт, розрахунків потреби в засобах механізації та затрат ручної праці, транспортних збитків на ділянках робіт. Визначені кореляційні рівняння, що відображають залежності між параметрами технологічного процесу та параметрами кліматичних, містобудівних та експлуатаційних умов, удосконалено стратегію проектування дорожніх покриттів з урахуванням вимог механізованого прибирання та організацію роботи прибиральних машин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311.18-082

Рубрики:

      
2.

Верхоляк Т.М. 
Вплив безладу та взаємодій різних типів на термодинамічні та динамічні властивості модельних спінових ситем: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Т.М. Верхоляк ; НАН України. Ін-т фізики конденс. систем. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.3,022

Рубрики:

      
3.

Туманова О.В. 
Клініко-експериментальне дослідження імплантації трьохопорної моделі ІОЛ з внутрішньокапсульною фіксацією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / О.В. Туманова ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова. — О., 1999. — 21 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням інтраокулярної корекції афакії, удосконаленню хірургічної техніки екстракапсулярної екстракції катаракти. Представлені результати експериментальних досліджень 50 енуклейованих очей людини, клінічних досліджень 344 очей пацієнтів після імплантації різних моделей інтраокулярних лінз (ІОЛ), спрямованих на підвищення ефективності хірургічного лікування хворих на катаракту. Встановлено, що трьохопорна модель ІОЛ розміром 10.5 мм займає стабільне положення в капсульному мішку та не викликає його деформації. Показано, що наближення діаметра ІОЛ до діаметра капсульного мішка, дало можливість знизити кількість інтраопераційних та післяопераційних ускладнень, таких як децентрація оптичної частини ІОЛ, увеїт, вторинна катаракта, що дозволило підвищити динаміку відновлення гостроти зору в 1 міс. після операції. Розроблена хірургічна техніка за допомогою запропонованого хірургічного інструментарія, дозволяє атравматично імплантувати трьохопорну модель ІОЛ в капсульний міхур та добитися ефективної реабілітації хворих на катаракту в 93% випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.215

Рубрики:

      
4.

Федорук С.О. 
Коваріантне квантування частинки зі спіном та суперчастинки у просторі-часі звичайної вимірності: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / С.О. Федорук ; НАН України.Наук.-технол. концерн "Ін-т монокристалів". — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена квантуванню моделей спінової (супер)частинки з бозевськими спіновими змінними. Проведені коваріантні первинне і вторинне квантування безмасової суперчастинки з введенням суто калібровочних спінорних лоренцевих гармонік. Обчисленням перестановочної функції показано, що умові мікропричинності задовільняють лише гармонічні поля з правильним зв'язком спіну зі статистикою. Техніка індексного спінора застосована для опису нескінченнокомпонентних полів скінченного спіну, одержано рівняння руху таких полів і на них узагальнено теорему Вайнберга. Запропоновано модель спінової частинки з комутуючим індексним спінором, яка після квантування описує масивну (безмасову) частинку з довільним фіксованим скінченним спіном (спіральністю). Для масивної частинки довільного спіну знайдено амплітуду переходу шляхом обчислення континуального інтегралу в BFV-BRST підході.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В315.4,022 + В382.142,022

Рубрики:

      
5.

Мигаль Г.В. 
Розробка методу ідентифікації стану втоми оператора системи "людина - техніка - середовище": Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.04 / Г.В. Мигаль ; Харк. держ. автомоб.-дорож. техн. ун-т. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню актуальної наукової задачі щодо розробки методу ідентифікації стану втоми оператора системи "людина - техніка - середовище", спрямованого на оцінку та прогнозування її надійності. На основі системного підходу до відбору, структурування та обробки значень розширеної сукупності диференціальних параметрів репрезентативних біологічно активних точок шкіри, а також проведених досліджень, доопрацьовано функціонально цілісний підхід до дослідження функціонального стану людини та визначено характерні ознаки-критерії втоми оператора. Це дозволило розробити еволюційно-ентропійну модель інформаційно-енергетичного обміну в організмі людини та промоделювати його можливі функціональні стани з точки зору причинно-наслідкових взаємозв'язків між підсистемами. На основі характерних ознак-критеріїв та індивідуальної норми організму оператора розроблено інтегрально-диференціальний метод ідентифікації стану втоми оператора. Визначено, що оцінити та прогнозувати надійність оператора можна за величиною функціонального резерву його організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж17 + Р124.02
Шифр НБУВ: РА308588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Болюк О.М. 
Профілювання та різьблення у художній системі оздоблення дерев'яної сакральної архітектури Українських Карпат ХVІІ - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / О.М. Болюк ; Львів. акад. мистец. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено архітектурну пластику східнокарпатських церков та дзвіниць як засіб художньої виразності дерев'яного монументального будівництва у взаємозв'язку з народним декоративним мистецтвом. Розглянуто художні особливості профілювання і різьблення в історичному розвитку декорування. Розроблено типологічну структуру оздоблення пам'яток XVII - початку XX ст. за техніками художнього деревообробництва. Висвітлено вплив народного традиційного декорування конструктивних деталей культових споруд Українських Карпат на сучасне професійне дерев'яне храмобудівництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР333)927.166 + Щ117.166(4УКР333) + Щ125.508.04г(4УКР333)
Шифр НБУВ: РА307884 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Мельник-Андрущук В.О. 
Техніка вірша Василя Стуса: специфіка структурно-семіотичної організації поетичного тексту (Ритміка. Метрика): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / В.О. Мельник-Андрущук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Проаналізовано ритмо-метричну організацію творів Василя Стуса. Внаслідок дослідження комунікаційних механізмів та особливостей взаємодії між ритмо-метрикою та іншими рівнями текстової структури визначено провідні тенденції та принципи моделювання творів силабо-тонічної, тонічної та силабічної метрики, що засвідчують оригінальність манери віршоскладання поета. Розглянуто проблему співвідношення поезії та прози у творах прозового запису та верлібрах автора з позиції структуральної семіотики. Особливу увагу приділено дослідженню процесу деструктуралізації віршовоі форми у верлібровій творчості Стуса, здісненому на різних рівнях текстової структури - лексичному, інтонаційно-синтаксичному, логіко-синтаксичному, ритмічному.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Стус В. 458
Шифр НБУВ: РА314249 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Проценко О.В. 
Шляхи покращання безпосередніх результатів радикальних операцій при раку та передракових захворюваннях стравоходу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / О.В. Проценко ; Ін-т онкології АМН України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

На підставі результатів резекцій стравоходу встановлено, що основними причинами летальних результатів після трансплевральних резекцій стравоходу з одномоментною гастро- або єюнопластикою є респіраторний дистрес-синдром дорослих (РДСД), зумовлений станом шоку та гнійно-септичні ускладнення внаслідок недостатності швів анастомозу або некрозу трансплантата. Відзначено, що для профілактики РДСД необхідна досконала хірургічна техніка зі скороченням часу операції, вплив на реологічні властивості крові, підтримання рівня білка в сироватці крові в межах нормальних показників, забезпечення прохідності дихальних шляхів і повне знеболення з вимкненням вегетативних рефлексів. Частота неспроможності анастомозу залежить тільки від способу його формування. Показано перевагу фомування стравохідно-шлункового анастомозу однорядним ручним швом з огорненням передньою стінкою шлунка за запропонованою методикою - відсутність розходження швів. Методом вибору езофагопластики є використання цілого шлунка, який забезпечується кров'ю після мобілізації тільки правими судинами, що не збільшує ризику розвитку некрозів трансплантата. Доведено, що у порушенні кровопостачання трансплантата після резекцій стравоходу важлива роль належить розладам мікроциркуляції та реології крові, зумовленим розвитком РДСД і дисемінованого внутрішньосудинного зсідання крові (ДВЗ-синдрому). Розроблено рекомендації раціонального проведення післяопераційного періоду для профілактики розвитку РДСД і ДВЗ-синдрому одночасно є профілактикою порушення кровопостачання мобілізованого шлунка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.1-59 +
Шифр НБУВ: РА321385

Рубрики:

      
Категорія:    
9.

Мамедов І.Р. 
Розробка нових методів передавання нерухомих і графічних зображень по каналах зв'язку. Теорія і техніка: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.17 / І.Р. Мамедов ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2002. — 32 с. — укp.

Вперше знайдено інформативність окремих ділянок сигналів ТВ-мовлення та застосовано статистичні методи часового ущільнення неінформативних ділянок цього сигналу сигналами нерухомих телевізійних зображень (НТЗ) і графічних зображень (ГЗ), за допомогою яких з'являється можливість визначення кількості інформації НТЗ і ГЗ, що підлягає передаванню. Для різних типів зображень отримано вирази для визначення допустимих значень зміни сигналу яскравості ТВ-мовлення та часових флуктуацій, що виникають у цифрових системах ТВ-мовлення та зв'язку. Запропоновано нові, більш точні методи та пристрої виявлення та компенсації часових флуктуацій і можливість застосування кожного з них залежно від умов приймання. Розроблено методику вибору форми сигналу й елементарного імпульсу, що дозволяє зменшити міжсимвольні інтерференції (МСІ). Визначено зміни імовірнісних характеристик сигналів НТЗ і ГЗ під час їх проходження через канали ТВ зв'язку: форми елементарного імпульсу на виході цього каналу у разі різноманітної форми імпульсу на його вході, кореляційну функцію сигналів НТЗ і ГЗ на виході каналу ТВ зв'язку, енергетичного спектра сигналів НТЗ і ГЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з94-01
Шифр НБУВ: РА318270 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Болсун С.А. 
Розвиток педагогічної техніки вчителя в процесі підвищення кваліфікації: Автореф. дис.... канд. пед. наук: 13.00.04 / С.А. Болсун ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему розвитку педагогічної техніки вчителя у системі підвищення кваліфікації. Доведено, що пріоритетним напрямком є запровадження гнучкої системи роботи за відповідною технологією у закладі післядипломної педагогічної освіти. Здійснено комплексний історико-педагогічний аналіз та систематизацію наукових підходів до проблеми. Розкрито сутність педагогічної техніки. Виділено особливості вияву педагогічної техніки вчителів. Розглянуто соціально-педагогічні умови для забезпечення ефективності процесу. Висвітлено поетатний характер створення програми спецкурсу "Педагогічна техніка вчителя". Розроблено технологію розвитку педагогічної техніки вчителя у процесі підвищення кваліфікації в закладі післядипломної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.421 + Ч489.514(4УКР)78
Шифр НБУВ: РА321546

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Тульпа І.А. 
Управління формуванням інноваційної стратегії підприємств в умовах технологічних змін: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / І.А. Тульпа ; Європ. ун-т фінансів, інформ. систем, менедж. і бізнесу. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Висвітлено напрямки активізації інноваційної діяльності і методичні рекомендації щодо формування інноваційної стратегії підприємства за умов становлення ринкових відносин і наростаючого впливу технологічних змін. На підставі змістовного дослідження існуючих закономірностей, моделей і механізмів еволюції технологічних змін визначено зміст інноваційної діяльності як об'єкта, що забезпечує органічну інтеграцію інтелектуальних, фінансових, інформаційних та інших ресурсів. Взаємодія даних факторів комплексно поєднується в інноваційному ланцюжку "наука - техніка - виробництво". Доведено, що за реальних умов національної економіки базисом інноваційної стратегії повинна стати концепція випереджального інноваційно-технологічного розвитку. Запропоновано інтеграційну модель системозначущих механізмів фінансового забезпечення інноваційної діяльності підприємств. Розкрито зміст і суть інноваційної політики з урахуванням варіативності стратегій інноваційного розвитку за умов технологічних змін. Розроблено рекомендації щодо формування і реалізації інноваційної стратегії підприємства з урахуванням впливу чинників технологічних змін і нестабільності зовнішнього ринкового середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-55-21
Шифр НБУВ: РА319643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Куліненко Л.Б. 
Формування готовності старшокласників до свідомого вибору майбутньої професії типу "людина - техніка" в процесі навчально-виховної роботи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Л.Б. Куліненко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Розроблено науково-методичне забезпечення процесу професійного орієнтування учнів за модульною технологією, яка включає мотиваційний, інформаційний, діагностико-корекційний та проективний модулі. Обгрунтовано ефективність модульної технології професійної орієнтації старшокласників загальноосвітніх шкіл у технічних галузях. Визначено педагогічну систему критеріїв, а саме: адекватність, усвідомленість, референтність. Наголошено на необхідності з'ясування змісту діяльності, власних можливостей і принципів соціального професійного проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.351.69 +
Шифр НБУВ: РА321175

Рубрики:

      
13.

Мазурик Д.В. 
Інноваційні процеси в лексиці сучасної української літературної мови (90-і роки ХХ ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Д.В. Мазурик ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 21 с. — укp.

На базі картотеки, укладеної за матеріалами україномовної періодики 1991 - 2001 рр., проаналізовано неологізми інноваційних процесів у сучасній українській мові у межах тематичних груп: "Політика", "Право", "Економіка", "Наука і техніка", "Культура і мистецтво", "Спорт". Виявлено дієві екстралінгвальні чинники змін у складі сучасної української лексики. Висвітлено провідні тенденції творення нових слів. Описано способи деривації неологізмів (морфологічний та семантичний). Розглянуто пласт нового в лексиці сучасної української мови, який ілюструє міграційні процеси всередині системи (внутрішні входження), а також появу нових елементів ззовні через пряме та опосередковане позичання (зовнішні входження - етранжизми). Охарактеризовано зародження й розвиток української неології як окремого напряму лінгвістичних досліджень. Проаналізовано практику лексикографічного опрацювання нових слів на тлі здобутків провідних дослідницьких центрів Європи. Узагальнено принципи оцінювання нової лексики з погляду літературної норми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-321
Шифр НБУВ: РА319635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Ян Цзінь Тянь 
Вдосконалення техніки виконання стрибків у довжину на основі моделі "подвійного відштовхування": Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Ян Цзінь Тянь ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано біокінематичні принципи побудови стрибків у довжину з розбігу. Наведено характеристику трьох моделей техніки стрибків: бігової, силової, подвійного відштовхування. Висвітлено взаємозв'язок між біокінематичними параметрами руху спортсменів і змагальним результатом. Побудовано математичну модель стрибка в довжину та на її основі розроблено спеціальні номограми, що відтворюють зв'язок між кутом руху, швидкістю розбігу та дальністю стрибка. Виокремлено кореляційні залежності між дальністю стрибка та біокінематичними параметрами, що є визначальними для заключної частини розбігу. Доведено, що техніка виконання стрибків у довжину у чоловіків і жінок, з урахуванням подібності біомеханіки побудови змагальної вправи, грунтується на різних системоутворювальних чинниках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.117.615-12
Шифр НБУВ: РА318605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Стиркіна Ю.С. 
Дидактичні засади підготовки майбутніх учителів іноземної мови до викладання інтегрованих курсів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Ю.С. Стиркіна ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено методологічні, історико-теоретичні та методичні аспекти проблеми професійно-педагогічної підготовки майбутніх учителів іноземної мови до викладання інтегрованих курсів. Визначено умови ефективної підготовки: набуття достатнього рівня педагогічної компетентності; засвоєння необхідних лінгво-мистецьких знань, умінь і навичок; оволодіння елементарними художніми, музичними, драматичними техніками і відповідною іншомовною лексикою, а також операційним умінням інтегрувати іноземну мову з предметами мистецького циклу. Теоретично обгрунтовано необхідність внесення змін у програмовий зміст професійної підготовки майбутніх учетелів іноземної мови до викладання інтегрованих курсів. Розроблено модель підготовки майбутніх вчителів іноземної мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913 + Ч489.518.5
Шифр НБУВ: РА317185 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Панченко С.М. 
Психологічна освіта старшокласників як чинник їх життєвого самовизначення: Автореф. дис. канд... психол. наук: 19.00.07 / С.М. Панченко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження процесу життєвого самовизначення старшокласників, психолого-педагогічних умов його підтримки та стимулювання засобами психологічної освіти. Обгрунтовано сутність життєвого самовизначення та його психологічні особливості в юнацькому віці. Зроблено спробу структурувати суб'єктивні складові-детермінанти життєвого самовизначення. Здійснено психолого-педагогічне дослідження ефективності запровадження психологічної освіти для старшокласників як чинника їх життєвого самовизначення. Розроблено та апробовано експериментальну програму спецкурсу з психології для старшокласників, методичні поради щодо його запровадження. Результати формувального експерименту на базі шкіл Сумської області показали: озброєння старшокласників базовими знаннями та первинними техніками з галузі психології як однієї з центральних антропологічних дисциплін є ефективним засобом їх життєвого самовизначення та особистісного саморозвитку. Показано, що розроблений зміст курсу психологічної освіти, спеціально організована пізнавальна, комунікативна, предметно-практична та творча діяльність учнів стимулюють та якісно збагачують важливі складові психологічної організації особистості: світоглядну, ціннісно-цільову, мотиваційно-потребову, гармонійною єдністю яких забезпечується життєве самовизначення старшокласників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-734 + Ю983.723.02 + Ч421.328
Шифр НБУВ: РА326731

Рубрики:

      
17.

Коваленко А.Є. 
Особливості клініки та хірургічного лікування хворих на рак щитовидної залози після аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.14 / А.Є. Коваленко ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Проаналізовано результати лікування 1218-ти хворих на рак щитовидної залози. Зазначено, що внаслідок аварії на ЧАЕС зросла кількість папілярних карцином в осіб дитячого, підліткового та юнацького віку, можливо, пов'язаних з радіаційним впливом. Основним діагностичним критерієм, що визначає показання до оперативного лікування осередкових утворень щитовидної залози, є цитологічне дослідження пунктату пухлини. Програма лікування папілярного раку щитовидної залози містить у собі тиреоїдектомію із втручанням на лімфатичних колекторах шиї, аблацію залишкової тиреоїдної тканини та метастазів, супресивну гормонотерапію. Розроблено метод операції у хворих на рак щитовидної залози, заснований на використанні впливу високочастотного струму для електророзтину та електрокоагуляції тканин. Зазначено, що оперативне втручання дозволяє провести етап мобілізації щитовидної залози в зоні розташування прищитовидних залоз і поворотних гортанних нервів у прецизійному виконанні; запропоновані методи лікування та розроблена техніка операції дозволили знизити частоту ускладнень, зменшити кількість рецидивів і досягти високого рівня виживання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452-59 +
Шифр НБУВ: РА327258

Рубрики:

      
18.

Мілаш В.С. 
Правові особливості захисного застереження як умови зовнішньоекономічного договору: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.С. Мілаш ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено, що особливостями захисного застереження, як умови зовнішньоекономічного договору, є функціональне призначення та юридична техніка побудови зазначеної договірної умови, а також кваліфікаційні ознаки обставин, що вводять їх у дію. Детально охарактеризовано ці особливості та надано відповідні визначення. Значну увагу приділено найбільш важливим передумовам використання захисного застереження. Існуючі у міжнародному комерційному обігу захисні застереження зведено до єдиної класифікації, а також охарактеризовано правове значення цієї умови у змісті зовнішньоекономічного договору. Досліджено найбільш розповсюджені у договірній сфері захисні застереження (форс-мажорне, про ускладнюючі обставини та адаптаційно-цінового характеру). Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства у сфері укладення зовнішньоекономічних договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х932.211.120.6 + Х932.211.120.6 + Х932.211.120.6
Шифр НБУВ: РА323726

Рубрики:

      
19.

Полуектов Ю.М. 
Квантово-польовий опис багаточастинкових систем з порушеними симетріями на основі моделі самоузгодженого поля: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Ю.М. Полуектов ; НАН України. Ін-т монокристалів. — Х., 2004. — 31 с.: рис. — Бібліогр.: с. 27-28. — укp.

Розроблено квантово-польовий підхід щодо опису на мікроскопічному рівні багаточастинкових систем з різною симетрією. Встановлено, що симетрія систем може збігатися з симетрією їх гамільтоніана або бути нижчою за умови спонтанного порушення симетрії. Визначено, що головним наближенням, на базі якого будується квантово-польова теорія збурень та діаграмна техніка для систем з порушеними симетріями, є узагальнена модель самоузгодженого поля, що сформульована для просторово однорідних та просторово неоднорідних Ферми- та Бозе-систем, які знаходяться за скінченних температур. Досліджено роль порушення симетрії у виникненні надплинних потоків та їх стійкості у багаточастинкових системах. З використанням мікроскопічного та феноменологічного підходів охарактеризовано вплив кристалічної структури та симетрії на властивості надпровідників. Для надпровідників із зонами провідності, що перекриваються, знайдено залежність критичної температури від ступеня заповнення зон, а також враховано вплив кулонівської взаємодії на температуру переходу в даних надпровідниках. Вивчено взаємний вплив надпровідних та структурних властивостей у кристалічних надпровідниках. Одержано рівняння Гінзбурга - Ландау та досліджено надпровідні властивості кристалів, група симетрії яких не містить просторової інверсії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В315,022 +
Шифр НБУВ: РА330375

Рубрики:

      
20.

Лихота К.М. 
Адгезивна техніка герметизації кореневого каналу при штифтовому протезуванні зубів композитними матеріалами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / К.М. Лихота ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше розроблено методику підготовки кореневого каналу адгезивними системами для штифтового протезування зубів з використанням композитних матеріалів і волоконних структур. Вивчено склад мікрофлори кореневого каналу, що є наявним під час ендодонтичної підготовки та герметизації його адгезивними системами. Визначено ефективність з'єднання "fiber"-вкладки з тканинами зуба. Упроваджено до практики методику виготовлення штифтів і штифтових конструкцій з використанням вітчизняних матеріалів - адгезивних і композиційних систем і волоконних структур. Здійснено порівняльну оцінку сталевих і волоконних конструкцій для протезування зубів штифтами і штифтовими конструкціями. Вивчено поводження штифтових конструкцій у ротовій порожнині за жувального навантаження. Розглянуто питання стосовно показань для застосування металево-куксових вкладок з одночасним зниженням кількості ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА335935

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського