Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (9)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (35)Реферативна база даних (5148)Книжкові видання та компакт-диски (656)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>K=ПИЛОГАЗОВ$<.>+<.>K=ЗАБРУДНЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 710
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дибська О.Б. 
Характер цитогенетичних пошкоджень у дітей, які мешкають на територіях, забруднених радіоактивними опадами внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / О.Б. Дибська ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертаційна робота присвячена оцінці цитогенетичних пошкоджень в лімфоцитах периферичної крові груп дітей, які мешкають в деяких селах України в західному напрямку Чорнобильського радіоактивного "сліду". Було виявлено вірогідне підвищення загальної частоти аберантних метафаз та хромосомних аберацій у дітей із сіл : М. Чернігівка, В. Чернігівка, Виступовичі, Першотравневе Овруцького району Житомирської області з щільністю забруднення грунту ізотопами цезію від 3,9 до 14,5 Кі/км. 2D при порівнянні з контрольними групами. В опромінених групах цитогенетичні пошкодження знаходились в межах від 0,25 до 0,57 на 100 метафаз для дицентриків і центричних кілець та від 0 до 0,15 на 100 метафаз для аномальних моноцентриків, позитивно корелюючи із щільністю забруднення грунту радіонуклідами. При повторному обстеженні тих самих дітей, які мешкають на найбільш забрудненій території (14,5 Кі/км. 2D), було встановлено ріст цитогенетичних ефектів та накопичення аберацій хромосомного типу з часом. Було проведено розрахунок ефективної еквівалентної дози іонізуючого опромінення на популяційному рівні за цитогенетичними критеріями для обстеження груп дітей Овруцького району.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.1

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Петросян А.Г. 
Біотестування морської води та донних відкладів північно-західної частини Чорного моря: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / А.Г. Петросян ; НАН України. Ін-т біології півд. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 1998. — 17 с. — укp.

Запропоновані методи оцінки токсичності природньої морської води, донних відкладів та окремих забруднюючих речовин з використанням тест-об'єктів - лабораторних культур морських планктонних водоростей, інфузорій і наупліальних стадій ракоподібних. Проведена атестація методів біотестування в Одеській затоці та прилеглих акваторіях моря з метою виявлення найбільш великих джерел забруднення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0827.51*801.8(922.8),022

Географічні рубрики:

      
3.

Кочерга З.Р. 
Антропогенетичні особливості окремих популяцій дитячого населення Прикарпаття: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / З.Р. Кочерга ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1998. — 19 с. — укp.

Розроблена методологія програми генетичного моніторингу популяцій людини при мутагенному забрудненні довкілля, яка передбачає одночасне дослідження популяцій генетико-епідеміологічними (оцінка частоти та динаміки природжених вад розвитку, спадкових хвороб і репродуктивних втрат в усій популяції, дослідження демографічної ситуації) та експериментально-генетичними методами (багатофакторний, кореляційний та дискримінантний аналіз дерматогліфічних показників, дослідження функціонального стану генотипу та цитогенетичне обстеження дітей різних регіонів). Доведено наявність негативних генетичних змін в популяціях населення екологічно несприятливих територій. Встановлена перевага мимовільних викиднів на ранніх термінах гестації, зниження народжуваності, зростання перинатальної смертності, природжених вад розвитку і спадкових захворювань у новонароджених та перинатально-померлих дітей. Методом математичного, факторного і кореляційного аналізу вивчені найбільш інформативні дерматогліфічні характеристики взаємозв'язки 64 дерматогліфічних показників дітей різних регіонів Прикарпаття. Проведене цитологічне дослідження ядер букальних епітеліоцитів 565 дітей 6 вікових груп різніх екологічних зон. Встановлені вікові і статеві особливості цитологічних показників (індексів хроматизації, гетеропікнотичної Х-хромосоми, нуклеолярного індексу та морфологічно змінених ядер). Ступінь вираженості змін останніх залежить від умов навколишнього середовища. Розроблений інтегральний показник пошкодження спадкового апарату дітей цих регіонів на основі кореляційного аналізу між дерматогліфічними, цитологічними та цитогенетичними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-2 с21

Рубрики:

      
4.

Холоша В.І. 
Організаційно-економічний механізм реалізації реабілітаційної політики територій радіоактивного забруднення (на прикладі Чорнобильської зони відчуження): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / В.І. Холоша ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 1998. — 24 с. — укp.

Дисертаційну роботу присвячено питанням формування організаційно-економічного механізму реалізації реабілітаційної політики територій радіоактивного забруднення. В роботі проведено комплексне дослідження сукупності проблем соціально-економічної реабілітації територій радіоактивного забруднення, визначено напрями реструктуризації Чорнобильського виробничо-господарського комплексу та його ланок. Основні результати дисертаційної роботи впроваджено в економічну практику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)821

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Турос О.І. 
Стан здоров'я населення: народжуваність і смертність в промислових містах України з різним забрудненням атмосферного повітря: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.І. Турос ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Проведений аналіз народжуваності і смертності в промислових містах. Рівень народжуваності не забезпечує навіть простого відтворення населення. Диференціація народжуваності зумовлена, в тому числі, і відмінностями у віковій структурі жінок. Показано збільшення частки дітей, народжених матерями 15-19 років. Означені процеси найбільше представлені в містах з розвинутою металургійною промисловістю і постійним дуже сильним і сильним забрудненням атмосферного повітря. Визначені загальні і повікові коефіцієнти смертності для чоловіків і жінок: найбільше зростання смертності спостерігається в містах з постійним дуже сильним ступенем забруднення атмосферного повітря. Встановлено зниження середньої тривалості життя, очікуваного при народженні, а також по досягненні 15 і 60 років. Різниця між очікуваною при народженні тривалістю життя у чоловіків і жінок досягає 12 років. Виявлено, що відносний ризик смерті при 95%-вому рівні значущості найбільший в містах з дуже сильним забрудненням повітря і складає - 1.52 (1.51-1.54). Результати відображені в інформаційному листі Головам міських рад та начальникам управлінь охорони здоров'я міст (12.05.1995, 1.06/5, МОЗ) та використовуються в педагогічному процесі ВНЗів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.40

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Смольський О.С. 
Структурно-функціональні адаптації крові коропа до екстремальних факторів водного середовища: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / О.С. Смольський ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Досліджено комплексну реакцію крові коропа (вміст форм гемоглобіну, його кінетичні і функціональні показники та їх регуляцію, стан систем енергозабезпечення в еритроцитах та ін.) на дію абіотичних факторів водного середовища та інтоксикацій. Встановлено, що реакція крові риб на інтоксикацію визначається фізико-хімічними властивостями токсиканту: іони свинцю і фенолу викликають в еритроцитах незворотні структурні і метаболічні зміни; іони марганцю, міді і цинку активують більшість процесів адаптивного захисту; аміак викликає відхилення на рівні адаптивної відповіді; спільна дія аміаку та іонів металів є антагоністичною і виступає фактором зниження пошкоджуючої дії кожного токсиканта окремо. Виявлено ключові характеристики адаптивної відповіді компонентів крові риб на дію екстремальних факторів і запропоновано використовувати їх як показники біоіндикації забруднення водного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2-652.2,022

Рубрики:

      
7.

Сергієнко С.В. 
Особливості імунологічного статусу системи мати-плод-новонароджений у вагітних в умовах дії малих доз радіації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.В. Сергієнко ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Робота присвячена питанням профілактики та терапії акушерських і перинатальних ускладнень у вагітних, що мешкають в умовах постійного впливу малих доз іонізуючого опромінення. Встановлено залежність між частотою ускладнень вагітності і пологів та щільністю забруднення Cs зони проживання. Визначено особливості імунологічного статусу системи мати-плід-новонароджений, на основі яких виділена група ризику по розвитку аутоімунної патології серед дітей. Розроблено імунологічний паспорт новонародженого. Запропоновано метод профілактики і терапії, спрямований на корекцію виявлених порушень, який дозволяє знизити частоту ускладнень, показана його ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.27-25

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Гассо В.Я. 
Еколого-біохімічні особливості взаємодії прудкої ящірки (ILacerta agilis L.D) з техногенним середовищем в умовах степового Придніпров'я: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / В.Я. Гассо ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1998. — 17 с. — укp.

Розглядаються питання вивчення стану популяцій прудкої ящірки в умовах центрального степового Придніпров'я. Встановлено деякі екологічні (щільність популяцій, статева структура, поповнення молоддю) та біохімічні (вміст важких металів, білку, ліпідів та їх фракцій, ДНК, РНК, цитохромів P-450 та b5) показники прудкої ящірки. Виявлено реакцію цього виду на техногенну трансформацію біогеоценозів. Визначено найбільш інформативні показники, які можуть бути використані для біоіндикації забруднення наземних екосистем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.342.231Lac*80,022

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Голованов І.М. 
Математичне моделювання режимів експлуатації водосховищ з метою їх оптимізації по водогосподарським та екологічним критеріям: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / І.М. Голованов ; НАН України. Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Виконано обгрунтування та створена математична оптимізаційна модель пошуку режимів експлуатації каскаду водосховищ по водогосподарським та екологічним критеріям, яка базується на сучасній методології багатокритеріальної оптимізації та камерних моделях транспорту забруднювачів у водоймищах. Модель використовується для розрахунків режимів роботи Дніпровського каскаду водосховищ в умовах забруднення води радіонуклідами в результаті Чорнобильської аварії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д226.1

Рубрики:

      
10.

Вихованець Є.В. 
Особливості субпопуляційного складу лімфоцитів периферичної крові дітей, які проживають на територіях із підвищеним рівнем радіонуклідів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.29 / Є.В. Вихованець ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Представлені результати дослідження стану імунної та гіпофізо-тиреоїдної систем у дітей, які проживають на територіях, що зазнали забруднення від радіонуклідів внаслідок Чорнобильської катастрофи. Встановлено вплив малих доз опромінення на імунну систему і наявність . 131DІ-дозозалежних тиреоїдних аутоімунних порушень. З урахуванням одержаних результатів обгрунтована необхідність регулярного імунологічного обстеження дітей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.1-45

      
Категорія: Транспорт   
11.

Міхно М.В. 
Зниження витрати палива та шкідливих викидів рухомим складом автомобільного транспорту раціональним вибором експлуатаційних факторів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.10 / М.В. Міхно ; Укр. трансп. ун-т. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Висвітлено методику та математичну модель розрахунку паливної економічності та екологічних показників рухомого складу, який складає транспортний потік, котрий рухається по міській вулиці. Математична модель дозволяє проводити дослідження впливу експлуатаційних факторів, таких, як швидкість руху потоку автомобілів, застосовуваний водіями метод водіння, склад транспортного потоку за призначенням та за типами двигуна, види палива, параметри транспортного потоку на витрати палива і викиди шкідливих речовин рухомим складом. Проведені дослідження та розроблені рекомендації щодо зниження забруднення навколишнього середовища автомобільним транспортом шляхом раціонального вибору експлуатаційних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33н6

      
12.

Мартинюк М.А. 
Економічна ефективність виробництва яловичини та шляхи її підвищення (на матеріалах господарств радіоактивно забрудненої зони Житомирської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.А. Мартинюк ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Наведено основні результати комплексного дослідження та організаційних проблем виробництва яловичини на прикладі колективних сільськогосподарських підприємств зони радіоактивного забруднення Житомирщини. Обгрунтовано напрямки розвитку та ефективного функціонування підприємств на підставі організації повноцінної годівлі тварин, підвищення матеріальної зацікавленості товаровиробників у виробництві екологічно чистої продукції, впровадження інтенсивних технологій та удосконалення селекційно-племінної роботи, спрямованої на створення галузі спеціалізованого м'ясного скотарства, основним напрямком є промислове схрещування. Процес проведено у господарствах, що розводять худобу молочних порід, і мають до 12-15% маточного поголів'я, яке складає селекційну групу. Біологічний "Закон гетерозису" під час промислового схрещування має дати ефект лише у випадку, якщо він буде використаний як система, що доповнює цілеспрямовану селекційну роботу у молочному і в м'ясному скотарстві. Основним завданням селекційної роботи у м'ясному скотарстві є створення високопродуктивних стад з метою отримання високопродуктивних тварин, здатних у конкретних природно-кліматичних і технологічних умовах інтенсивно рости і характеризуються високим забійним виходом, дають високоякісну продукцію, а також пристосовані до місцевих умов та мають високу плодючість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250 + У9(4УКР-4ЖИТ)325.250
Шифр НБУВ: РА307619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Ігнатюк О.А. 
Залежність продукційно-енергетичних показників біосистем від рівня забруднення середовища важкими металами: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.А. Ігнатюк ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню в хронічних дослідах якісного і кількісного зв'язку між рівнем забруднення середовища іонами свинцю та нікелю та продукційними показниками авто- і гетеротрофних біосистем на прикладі лабораторних популяцій вищих водних рослин та риб. Отримано нові результати по зміні інтенсивності та ефективності біопродукційного процесу в токсичному середовищі. Показано олігодинамічне пригнічення продукційно-енергетичних показників досліджуваних рослин і тварин зі збільшенням концентрації забрудників. Встановлено аналітичний зв'язок між дозою токсиканту та біопродуктивністю молоді риб. Зроблено припущення, що зі збільшенням дози стимулюючий ефект зростає лінійно, а інгібуючий квадратично. Продемонстровано зростання токсичного ефекту зі зменшенням потоку доступної енергії. Знайдено найбільш чутливі та інформативні продукційно-енергетичні показники. Обгрунтовано можливість їх подальшого використання для оцінки стану середовища за функцією відгуку біосистем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*803.2-641.1,022 + Е0*827.512.3,022

Рубрики:

      
14.

Приліпко В.А. 
Гігієнічні та соціальні фактори формування здоров'я працездатного населення у віддалений період аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / В.А. Приліпко ; АМН України. Ін-т медицини праці. — К., 1999. — 33 с. — укp.

Містяться результати вивчення комбінованої дії соціальних та гігієнічних факторів, обумовлених наслідками аварії. Встановлено закономірність формування соціальної, фізичної та психічної компонент здоров'я населення від соціальних факторів та зв'язки між рівнем соціально-психологічної напруги населення і здатністю адаптуватися до соціоекологічного середовища з врахуванням професійної належності окремих груп, зони радіаційного забруднення. Обгрунтовано концепцію щодо формування захворюваності постраждалого населення, рекомендації для прийняття управлінських рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.5 + Р11(4УКР)28

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Бережна Т.І. 
Радіаційно-гігієнічна оцінка родовищ торфу в Україні, умов його видобування, переробки та використання на територіях, забруднених внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / Т.І. Бережна ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Робота містить результати вивчення рівнів та особливостей радіоактивного забруднення 20 ділянок торфорозробок у шести областях. Вивчено вертикальний розподіл цезію-137 за профілем грунтів. Розраховано коефіцієнт пропорційності між щільністю радіоактивного забруднення торф'яного грунту та потужністю експозиційної дози. Показана ефективність використання пересувної гаммалокаційної установки. Оцінено можливість обладнання ставкових господарств на територіях вироблених торф'яників. Розраховані дози опромінення працівників, зайнятих торфовидобуванням та торфопереробкою, виділені компоненти дози, пов'язані з аварійним опроміненням, оцінено внесок сезонної дози у річну дозу опромінення населення від проживання у навколишніх селах. Розраховано і обгрунтовано контрольний рівень вмісту радіоактивного цезію у торф'яних брикетах, призначених для комунально-побутового палива.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.5

Рубрики:

      
16.

Солодова І.В. 
Лікувальний мікроклімат спеціалізованих палат в комплексній терапії дітей, хворих на бронхіальну астму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / І.В. Солодова ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню ефективності лікувального мікроклімату модифікованих палат алерговідділення (дрібнодисперсний іонізований аерозоль натрію хлориду з постійною фільтрацією повітря). Доведено, що 10 годиний режим перебування дітей, хворих на БА, в умовах лікувального мікроклімату протягом 15 днів, здатний поліпшувати як безпосередні, так і віддалені результати терапії: бронхіальна прохідність відновлюється на 10 день, добові її біоритми - на 5 день, нормалізується мікробіоценоз слизових верхніх дихальних шляхів, розвивається толерантність до фізичного навантаження, у 72,7% хворих тривалість ремісії більш ніж 6 міс. В палатах забруднення продуктами життєдіяльності кліщів побутового пилу зменшується до слідових концентрацій (0,05 мг/г основи).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-546

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Аріон О.В. 
Оптимізаційний ландшафтно-екологічний аналіз природоохоронних територій (на прикладі Державного парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва "Качанівка"): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / О.В. Аріон ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Геогр. ф-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні основи оптимізаційного ландшафтно-екологічного аналізу (наукові підходи, принципи, базові поняття) та його методику, яка пройшла апробацію у Державному парку-пам'ятці садово-паркового мистецтва "Качанівка". Визначено ландшафтно-екологічні принципи оптимізації заповідних територій, розроблено методики аналізу джерел та обсягів забруднення території, аналізу та оцінки її рекреаційного потенціалу, оптимізаційного (функціонально-режимного) зонування природоохоронних територій. На основі ландшафтно-екологічного аналізу парку "Качанівка" та прилеглих територій визначено його рекреаційний потенціал, розраховано рекреаційну ємність та запропоновано схему оптимізаційного зонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821(45УКР)0 + Б1е(4УКР)л64

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Гірнича справа   
18.

Мартиненко В.П. 
Наукове обгрунтування і розробка екологічно орієнтованих технологій гірничих робіт на залізорудних гірничо-збагачувальних комбінатах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.03 / В.П. Мартиненко ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням теоретичного обгрунтування технологій розробки залізорудних родовищ України з цілеспрямованим формуванням виробленого простору глибоких кар'єрів для переекскавації вміщуючих порід. Розроблені нові напрямки розвитку робочої зони кар'єрів похилими шарами та діагональними панелями. Установлені їх параметри, які забезпечують виймання мінімальних об'ємів розкривних порід без зниження виробничої потужності по залізній руді. Розроблені способи підвищення ефективності руйнування скельних порід вибухом та зниженням інтенсивності пилогазових викидів у атмосферу. Розроблені економіко-математичні моделі формування зони поглиблення з використанням комбінованих видів транспорту в комплексі з мобільним перевантажувальним устаткуванням. Уперше обгрунтовані методи розрахунку параметрів сумісного розташування різнотипних вміщуючих порід у виробленому просторі глибоких кар'єрів. Розроблені способи та методи рекультивації порушеної території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И332.3н631

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Грегірчак Н.М. 
Розробка та впровадження способу одержання нейстонних біопрепаратів за допомогою флотації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / Н.М. Грегірчак ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки способу одержання і застосування біотехнології нейстонних біопрепаратів. Основою таких біопрепаратів є клітини з підвищеною гідрофобністю поверхні. Ця властивість дозволяє клітинам концентруватися в поверхневому шарі води та інтенсифікувати її очищення. Розроблено новий флотаційний метод селекції клітин бактерій з підвищеними гідрофобними властивостями. Флотація дозволяє відбирати фракції клітин, які відрізняються за своїми морфологічними та біохімічними властивостями. Запропоновано використання нейстонного препарату на основі Bacillus spp. з широким спектром антимікробної активності для обеззараження поверхневого шару води. Нейстонну форму Bacillus megaterium 1БД доцільно використовувати для очищення води від нафтових забруднень. Застосування такого біопрепарату в природних умовах показало значне збільшення біоочищення води від забруднення нафтопродуктами і дозволило зменшити суму збитку, завданого навколишньому середовищу, в 40 разів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*871,022 + Д220,8

Рубрики:

      
20.

Яценко О.Г. 
Підвищення надійності теплогенеруючих установок і зниження викидів в атмосферу високотоксичних речовин при спалюванні мазуту в котлах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / О.Г. Яценко ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена теоретичному і експериментальному вирішенню питань забезпечення високої надійності роботи котлоагрегатів при переведенні їх на спалювання мазуту зі зменшенням викидів в атмосферу продуктами згоряння високотоксичних речовин. Аналітично описані концептуальні механізми утворення відкладень на поверхнях нагрівання котлоагрегатів і їх видалення при дробовій очистці. Встановлено, що запиленість газів повністю визначається кількістю недопалу в загальній масі продуктів згоряння мазуту, яка обумовлюється вмістом кисню в топковій камері. При механічних очистках поверхонь нагрівання запиленість відходячих газів визначається переважно складовою, яка формується процесом очистки котла. Основними факторами, які впливають на викид бенз(а)пирену в атмосферу є механічний недопал і очистка поверхонь нагрівання. Встановлено залежність забруднення атмосфери сполуками ванадію від вмісту аерозолів у відходячих газах мазутних котлів. Радикальним рішенням, що дозволяє експлуатувати котли в режимах з низькими коефіцієнтами надлишку повітря, забезпечуючи як високу надійність роботи, так і мінімальний викид в атмосферу токсичних речовин, є оснащення мазутних котлів золовловлюючими пристроями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З353.304 + З361:013-021.1

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського