Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (10)Наукова електронна бібліотека (21)Реферативна база даних (1361)Книжкові видання та компакт-диски (605)Журнали та продовжувані видання (32)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОДІЛЛЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 202
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Євдокімов Д.В. 
Підвищення надійності циліндро-поршневих пар тертя аксіально-поршневих гідромашин і експресне усунення відмов, викликаних їхнім зносом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / Д.В. Євдокімов ; Технол. ун-т Поділля (м. Хмельницький). — Хмельниц., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Розглянуто обгрунтований теоретично й експериментально підтверджено новий підхід до розв'язання проблеми експресного усунення за неспеціалізованих чи експлуатаційних умов відмов, викликаних внаслідок зношування, надмірним збільшенням зазорів і витоків у циліндро-поршневих парах аксіально-поршневих гідромашин, з одночасним підвищенням їх робочих характеристик без обов'язкового використання під час відновлення прецизійних видів обробки зношених отворів блоків гідроциліндрів. Визначено закономірності зміни профілів зношування контактуючих поверхонь, зазорів, величин і знака коефіцієнта конусності, тисків і витоків за різних положень поршня в циліндрі та терміну наробітку пари. На підставі одержаних розрахункових і експериментальних закономірностей запропоновано та сконструйовано вузли тертя з елементами, що спеціально деформуються пружно чи пластично, підсумовуючого та диференціального принципу дії. Установлені на поршнях ці елементи здатні зменшувати зазори у зношених блоках гідроциліндрів, виявляючи здатність у багато разів знижувати витоки навіть за підвищених температур мастила та за малих робочих тисків. З ростом тиску мастила та температури їх ефективність зростає. Показано шляхи керування робочими характеристиками таких комбінованих пар тертя, зокрема підвищення терміну їх служби, що перевірено на модельних зразках і експериментальних гідромашинах, і рекомендовано для впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 + К447.3-021.1
Шифр НБУВ: РА326968

Рубрики:

      
2.

Іваневич Л.А. 
Кость Широцький - науковець, громадсько-просвітницький та педагогічний діяч: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.А. Іваневич ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

У контексті українського національного відродження досліджено життя та діяльність відомого ученого, історика, краєзнавця, етнографа, мистецтвознавця, шевченкознавця, громадського та просвітницького діяча К.В.Широцького, показано його участь і роль у громадсько-культурному, історико-краєзнавчому, науково-педагогічному житті України та Поділля початку XX ст. У науковий обіг введено значну кількість фактичного матеріалу, насамперед архівних джерел. Систематизовано наукову спадщину ученого та проаналізовано його погляди щодо історичного минулого та культурних надбань українського народу. Простежено процес становлення К.В.Широцького як ученого, розглянуто його участь у діяльності наукових товариств та як організатора краєзнавчих регіональних досліджень. Висвітлено вплив Є.Сіцінського, М.Грушевськго на формування наукового світогляду К.В.Широцького. З'ясовано місце творчої спадщини дослідника в сучасній українській історичній науці та фактично завершено процес наукової реабілітації особи К.В.Широцького.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8 Широцький + Т3(4УКР)61-7 +
Шифр НБУВ: РА343891

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Івщенко Л.Й. 
Процеси контактної взаємодії в трибоз'єднаннях і зносостійкість жароміцних сплавів в екстремальних умовах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / Л.Й. Івщенко ; Хмельниц. технол. ун-т Поділля. — Хмельницький, 1999. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення зносостійкості деталей гарячої частини газотурбінних установок. Досліджено особливості конструкції трибоз'єднань і кінематики їх контактної взаємодії. Показано специфіку умов їхньої роботи, що полягає у високих циклічно мінливих температурах, динамічному характері навантажень (при наявності удару з просковзуванням), ерозійно-корозійної дії газового потоку. Розроблено комплекс методик і експериментального устаткування, за допомогою яких встановлені загальні закономірності тертя і зношування. Досліджено структуру і властивості поверхневого прошарку ряду жароміцних сплавів. Сформульовано основні принципи моделювання еквівалентних станів трибоз'єднань, що експлуатуються в екстремальних умовах. Досліджено зносостійкість матеріалів при програмованій зміні режимів навантаження. Отримано математичну залежність інтенсивності зношування від навантажувальних параметрів. Розроблено метод прискорених випробувань. Винайдено зносостійкі матеріали. Удосконалено технологічні процеси відновлення зношених деталей та їх складання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О551.41-082.04

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
4.

Іскра С.І. 
Соціокультурна діяльність Римо-католицької Церкви у контексті духовної культури Поділля: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / С.І. Іскра ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено процес історичного становлення католицизму на Поділлі, формування та розвитку Кам'янець-Подільської дієцезії. Проаналізовано види взаємодії представників Римо-католицької Церкви (РКЦ) з автохтонним населенням, їх вплив на культурне життя краю. Здійснено класифікацію форм соціокультурної діяльності РКЦ в залежності від їх комунікативної спрямованості та домінуючих завдань на масові, спеціалізовані, та професіоналізовані. Визначено основні етапи розвитку форм соціокультурної діяльності РКЦ від її появи на Поділлі до сьогодення. Розкрито особливості соціокультурної ситуації та з'ясовано специфіку відповідних форм такої діяльності на кожному етапі їх розвитку на теренах краю. Вивчено розмаїття форм соціокультурної діяльності РКЦ у період незалежності України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375.09(4УКР-9ПОД)-117.3
Шифр НБУВ: РА374879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Андрущенко Ю. А. 
Сучасна активність тектонічних структур платформної частини території України за даними мережі сейсмічних станцій головного центру спеціального контролю: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.22 / Ю. А. Андрущенко ; Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано ефективність застосування стандартних критеріїв ідентифікації природи сейсмічних явищ за умов платформної частини території України. Показано, що, у зв'язку з специфічністю сигналів від слабких місцевих землетрусів і малою кількістю сейсмічних станцій, можливість використання більшості з розглянутих критеріїв значно обмежується. Запропоновано новий спосіб ідентифікації природи джерела сейсмічного явища за результатами аналізу залежності відношення нормованих значень енергії сейсмічного сигналу та шуму від центральної частоти смугового фільтра в діапазоні 1 - 18 Гц. Підтверджено сучасну активність ряду тектонічних структур, зокрема, зон глибинних порушень земної кори Волино-Поділля й Українського щита.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д391(45УКР)4
Шифр НБУВ: РА373350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Антонишин А.П. 
Поділля в добу гетьманату П. Скоропадського: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А.П. Антонишин ; Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І.Огієнка. — Кам'янець-Поділ., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено історію Поділля у добу Гетьманату П. Скоропадського. На підставі узагальнення архівних матеріалів, історіографії, опублікованих джерел і наукових публікацій проаналізовано суспільно-політичні, соціально-економічні та культурно-освітні процеси у Подільській губернії у період Української Держави. Визначено причини та висвітлено перебіг встановлення Гетьманату у регіоні. Розглянуто діяльність уряду Української Держави, спрямовану на вирішення кадрових, адміністративних і соціальних проблем. Розкрито роль і внесок гетьманської влади у відновлення сільськогосподарського та торгово-промислового потенціалу Поділля. Охарактеризовано науково-освітню та культурно-мистецьку діяльність влади, культурних, громадсько-просвітницьких товариств у регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)611
Шифр НБУВ: РА371566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Антошко М. О. 
Мистецьке життя Вінниччини 60-х років XIX - першої половини XX століття в контексті художньої культури Поділля: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / М. О. Антошко ; Нац. муз. акад. України ім. П.І. Чайковського. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Відображено музичне та театральне життя регіону 1860-х рр. - першої половини XX ст. в контексті музичної освіти, виконавства, концертного життя, хорової культури, творчості видатних композиторів, наукової діяльності фольклористів, функціонування аматорських театральних гуртків і найважливіших музично-драматичних театральних колективів (театр імені І. Франка у Вінниці, Правобережної опери), відтворено загальну картину історико-культурного розвитку подільського регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ВІН)63-7 + Щ03(4УКР-4ВІН)5/6-69
Шифр НБУВ: РА379492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Арістов М.В. 
Індикаційний просторово-генетичний аналіз морфоструктур Поділля (на основі матеріалів аерокосмічного зондування): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / М.В. Арістов ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі дистанційних даних та з використанням методики комплексної інтерпретації матеріалів аерокосмічного зондування вивчено морфоструктуру Поділля. Проведено морфоструктурне дешифрування знімків різного рівня генералізації, а також лінеаментний аналіз та дослідження індикаторів морфоструктур і відповідних їм геологічних структур на ключових ділянках. Вивчено особливості лінійних, лінійно-площинних та площинних морфоструктур Поділля. Особливу увагу приділено морфоструктурам центрального типу. Встановлено, що мофрологічні особливості морфоструктур обумовлені їх внутрішньою будовою, генезисом, глибинністю та успадкованістю на неотектонічному етапі. Доведено, що регіональні та локальні морфоструктури Поділля взаємопов'язані просторово та генетично. Досліджено морфоструктурні передумови нафтогазоносності західної частини Поділля, а також перспективи пошуку інших корисних копалин з використанням дистанційних методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.1(4УКР-9ПОД)с1/8 +
Шифр НБУВ: РА323260

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Білецька О.В. 
Поділля в другій половині XIV - першій половині XV ст.: політичний та соціально-економічний аспекти: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Білецька ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі залучення широкого кола вітчизняних і зарубіжних джерел досліджено процес становлення історичної області України Поділля другої половини XIV - першої половини XV ст. Виконано комплексну систематизацію історичних матеріалів (XIII - XVI ст.), значну частину з яких (зокрема, жалувані грамоти польських королів) у науковий обіг введено вперше. З'ясовано сутність терміну "Поділля" в історико-географічному та історико-етнографічному аспектах. Встановлено особливості історичних умов виникнення Поділля як окремої адміністративної, політичної та соціально-економічної одиниці, виділено основні етапи розвитку краю та досліджено процеси його розподілу та перерозподілу між різними державами. Висвітлено діяльність східноєвропейських володарів та їх васалів щодо Поділля. На підставі соціально-економічного аналізу подільського регіону запропоновано оригінальну інтерпретацію соціальної стратифікації населення краю в другій половині XVI - першій половині XV ст. Досліджено адміністративно-територіальний устрій, земельні надання в регіоні, господарство, торгівлю, гроші та грошовий обіг. Вперше виділено важливі топонімічні дані, що дозволяють встановити еволюційний розвиток мережі середньовічних і сучасних населених пунктів. Здійснено критичне осмислення деяких традиційних уявлень щодо розвитку подільських земель, уточнено дати та обставини деяких історичних подій. Розроблено періодизацію політичної історії подільського регіону. Визначено перспективи та шляхи подальшого дослідження середньовічних земель України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)4 +
Шифр НБУВ: РА335342

Рубрики:

      
10.

Білоброва І.Ю. 
Удосконалення інноваційного менеджменту на машинобудівному підприємстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.Ю. Білоброва ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельниц, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Уточнено сутність понять "інноваційний процес" та "інновація" на підставі комплексного аналізу підходів щодо визначення та класифікації ключових категорій теорії інновацій. Розглянуто класифікацію критеріїв росту ефективності інноваційної діяльності, на підставі чого визначено, що головними за сучасних умов є удосконалення планування та створення дієвого механізму мотивації інноваційної діяльності. Встановлено, що підвищенню ефективності реалізації інноваційних процесів сприяє також використання адаптивних організаційних структур та інтеграційних форм співробітництва. Вперше розроблено методику календарного планування інноваційної діяльності з використанням показників, що враховують вплив стохастичного характеру суміщення виконання пов'язаних робіт на тривалість проекту у цілому. Запропоновано новий узагальнюючий показник ефективності роботи конструкторсько-технологічних підрозділів машинобудівних підприємств. На підставі узагальнюючого показника ефективності сформульовано нову методику формування фонду матеріального заохочення конструкторсько-технологічних підрозділів машинобудівних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851-55-212.1 +
Шифр НБУВ: РА322142

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Білоус О.В. 
Технологічні засади підвищення зносостійкості дереворізального інструменту комплексною електроіскровою і лазерною обробкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / О.В. Білоус ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельницький, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто закономірності зміни триботехнічних характеристик пар тертя "сталь - деревина" залежно від методів поверхневого зміцнення інструментальних матеріалів, режимів випробувань (швидкість, навантаження), породи деревини та її вологості, напряму тертя (вздовж і поперек волокон). Розроблено новий евтектичний електродний матеріал на основі заліза для нанесення покриттів комплексним електроіскровим легуванням і лазерною обробкою. Запропоновано регресійні рівняння з врахуванням впливу швидкості різання та навантаження на інтенсивність зношування зміцненого дереворізального інструменту. Надано оцінку зносостійкості, а також процесів контактної взаємодії та різання зміцненого дереворізального інструменту за лабораторних умов та за умов роботи верстатного обладнання. Надано практичні рекомендації щодо застосування розробленої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.5-14 + М130.5-14 + М130.5-14
Шифр НБУВ: РА322178

Рубрики:

      
12.

Більовський К.Е. 
Структура системи інтерактивного моделювання методів ручної і машинно-ручної праці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / К.Е. Більовський ; Технол. ун-т Поділля {м. Хмельниц.}. — Хмельниц., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Проаналізовано існуючі підходи до нормування ручної та машинно-ручної праці, виявлено їх переваги та недоліки. Доведено необхідність застосування базових систем мікроелементних нормативів (зокрема БСМ-1) з метою створення єдиної нормативної бази за умов існування різних типів виробництва. Розроблено методи та моделі, що дають змогу значно зменшити трудомісткість нормування в порівнянні з існуючими підходами до нормування за БСМ-1 і довести її до рівня, що прийнятий для серійного та штучного виробництва. При цьому можливе збільшення точності нормативів у порівнянні зі спрощеними підходами в кілька разів. Розроблено метод визначення відхилень тривалості процесів праці за умов заданих відхилень його факторів. Для досягнення цих результатів використано методи імітаційного моделювання, експертні системи, інтерактивне моделювання. Розроблено структуру системи та її складових, визначено їх функції та взаємозв'язки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)242.2 в611
Шифр НБУВ: РА326473

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
13.

Бабчинська О.І. 
Просторово-часовий аналіз структури і динаміки приміських ландшафтів Східного Поділля: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / О.І. Бабчинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Узагальнено основні підходи та доповнено теоретико-методичні засади дослідження ландшафтів приміських зон, зокрема впливу природних і суспільних чинників на їх формування та особливості функціонування, розглянуто приміські зони як складні парагенетичні системи. Обгрунтовано етапи процесу формування та розвитку ландшафтів приміської зони Вінниці, досліджено їх сучасну структуру шляхом аналізу 8-ми класів антропогенних ландшафтів. Запропоновано та обгрунтовано напрями поліпшення використання приміських ландшафтів Вінниці, спрогнозовано їх розвиток до 2050 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821(45УКР4-4ВІН)6 + Д829(45УКР4-4ВІН)08 +
Шифр НБУВ: РА335389

Рубрики:

      
14.

Базишин М.М. 
Порівняльна оцінка молочної худоби різної селекції за комплексом ознак: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / М.М. Базишин ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське Київської області, 2008. — 20 с. — укp.

У порівняльному аспекті проведено вивчення основних господарськи корисних ознак молочних порід - українських чорно-рябої та червоно-рябої молочних, а також датської чорно-рябої з метою виявлення породи найбільш придатної до виробництва молока на Поділлі України. На підставі прикладу вирощування тварин у ТОВ НВА "Перлина Поділля" Білогірського району Хмельниччини стосовно виробництва молока за аналогічних умов годівлі та утримання серед українських чорно-рябої та червоно-рябої молочних, а також датської чорно-рябої порід установлено, що завдяки високій молочній продуктивності та кращому екстер'єру найкраще проявляють себе тварини української червоно-рябої молочної породи. З'ясовано, що висока жирномолочність притаманна тваринам датської чорно-рябої породи, а української червоно-рябої - найвища молочна продуктивність за всі лактації та жива маса. Піддослідні первістки української червоно-рябої молочної породи мають найвищий надій за 305 днів першої лактації - 4 322,4 кг молока жирністю 3,85 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.1 +
Шифр НБУВ: РА359661

      
15.

Бакаєва С.Г. 
Черевоногі молюски крейдових відкладів Волино-Подільської окраїни Східноєвропейської платформи та їх стратиграфічне значення: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / С.Г. Бакаєва ; НАН України. Ін-т геолог. наук. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Наведено результати вивчення систематичного складу черевоногих молюсків з крейдових відкладів Волино-Подільської окраїни Східноєвропейської платформи. З'ясовано їх значення для розв'язання стратиграфічних і палеогеографічних проблем. Наведено монографічний опис 125-ти видів черевоногих з 33-х родини та 61-го роду, з яких 23-и види на дослідженій території виявлено вперше. Встановлено зміни таксономічної структури угруповань і наведено оцінку видового багатства черевоногих молюсків в альб-маастрихтському часі. Виділено й охарактеризовано три етапи розвитку фауни черевоногих: альбсеноманський, турон-коньяцький й сантон-маастрихстський. Вперше виділено шість комплексів черевоногих, кожен з яких характеризує певний стратиграфічний підрозділ. Виявлено залежність видового багатства черевоногих від певних фасціальних обставин. Досліджено залежність екологічної структури угруповань від палеогеографічних умов в окремих ділянках палеобасейну й її зміни протягом крейдового періоду. Встановлено ступінь фауністичної подібності крейдових черевоногих Волино-Поділля до ізохронних регіональних фаун Європи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К169.116.4"063"(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА348619

Географічні рубрики:

      
16.

Баран Р.Я. 
Моделювання маркетингових стратегій інформаційного бізнесу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Р.Я. Баран ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельницький, 2003. — 18 с. — укp.

Розроблено економіко-математичні моделі та методи інформаційного маркетингу, що сприятимуть ефективному функціонуванню інформаційного бізнесу як галузі економіки, визначено перспективні напрями його розвитку. Запропоновано концепцію маркетингової стратегії діяльності підприємства на інформаційному ринку, визначено основні споживчі переваги введення на ринок нового інформаційного продукту. Запропоновано мережеву модель створення інформаційного продукту, яка є ефективним засобом формалізованого представлення розв'язуваних задач, що дає змогу на єдиній алгоритмічній основі здійснити їх імітаційне моделювання з системою оцінки різних характеристик. Розглянуто можливості підвищення ефективності моделі за рахунок застосування евристичних схем і змінного кроку імітації. Обгрунтовано можливості застосування економіко-математичних методів для удосконалення маркетингових досліджень під час прогнозування обсягів виробництва, попиту, цін на інформаційний продукт. Розроблено економіко-математичну модель розвитку інформаційного споживчого ринку, що дає можливість аналізувати, прогнозувати та управляти напрямком його розвитку. Запропоновано моделі позиціонування інформаційних продуктів, формування стратегій ціноутворення, збутової політики на підприємствах інформаційної сфери на основі принципів маркетингового менеджменту, поєднання засобів економіко-математичного моделювання з використанням комп'ютерних технологій системи підтримки прийняття рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)390-211.1 +
Шифр НБУВ: РА327271

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Батирєва І.М. 
Традиційна культура Поділля у дослідженнях другої половини XIX - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / І.М. Батирєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено узагальнювальну характеристику етнографічної спадщини дослідників традиційної культури населення Поділля другої половини XIX - початку XX ст. На підставі опрацювання архівних і літературних джерел, а також значного обсягу історико-статистичних, етнографічних і мистецтвознавчих матеріалів вперше здійснено комплексне вивчення наукових уявлень і підходів вітчизняних учених щодо дослідження проблем традиційної культури подолян. Проаналізовано специфіку формування та напрями діяльності етнографічних шкіл на Поділлі, розглянуто форми та методи етнографічних досліджень регіону в даний історичний період. Вперше розглянуто діяльність Подільського єпархіального історико-статистичного та губернського статистичного комітетів у галузі етнології, а також народознавчого гуртка Кам'янець-Подільської духовної семінарії, висвітлено співпрацю учених подолян із заснованим у Києві Південно-західним відділом Російського географічного товариства та іншими київськими етнологічними осередками. Показано вплив польських і російських дослідників на формування напрямів дослідження подільських учених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР7,35)-7 + Т52(23=УКР7,35)-7
Шифр НБУВ: РА344592

Рубрики:

      
18.

Беляєв Е.В. 
Антропогенетичні фактори виникнення карієсу у практично здорових міських юнаків і дівчат Подільського регіону України: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Е.В. Беляєв ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено антропометричні, соматотипологічні та дерматологічні ознаки схильності до ураження карієсом практично здорових міських юнаків і дівчат Поділля. За результатами досліджень з'ясовано наявність особливостей антропометричних, соматотипологічних показників і компонентів маси тіла у практично здорових юнаків і дівчат за різних рівнів інтенсивності карієсу. Показано особливості та статеві розбіжності кореляційних зв'язків антропометричних, соматотипологічних показників і компонентів маси тіла з інтенсивністю пошкодження зубів карієсом у даних юнаків. Установлено характерні ознаки кореляційних взаємозв'язків дерматогліфічних показників з інтенсивністю пошкодження у них зубів карієсом, а також розбіжності залежно від статі, інтенсивності та напрямку зв'язків. За результатами дослідження встановлено антропогенні аспекти можливості пошкодження зубів карієсом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.266 + Р661.210.40-1 +
Шифр НБУВ: РА353748

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Берник П.С. 
Машини і обладнання для розмірно-зміцнюючої термоокислювальної та вібраційної обробки твердосплавних виробів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.02 / П.С. Берник ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельницький, 1999. — 37 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці науково-теоретичної бази та методичних принципів проектування обладнання для розмірно-зміцнювальної обробки твердосплавних виробів термоокислювальним і вібраційним методами. Визначений факторний простір, який забезпечує продуктивність, максимальне зміцнення і точність обробки. Розроблена методика формоутворення і вибору обладнання печей для термоокислення. Механіко-технологічні дослідження вібраційних машин для реалізації комплексної технології дозволили розробити методику практичного розрахунку обладнання для різних типів твердосплавного інструменту: штампового, гірничорізального, металорізального, бурового.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-560.39

Рубрики:

      
20.

Бись С.С. 
Трибологічні властивості та міцність структур відпуску сталі 60С2 з врахуванням ефекту наводнювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / С.С. Бись ; Технол. ун-т Поділля (м. Хмельницький). — Хмельницький, 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив структурного стану матеріалу та водню на формування його трибологічних характеристик. Встановлено та науково обгрунтовано закономірності та механізми процесів під час тертя та зношування пружної сталі 60С2, з різним структурним станом та методами зміцнення поверхні, визначено вплив на них водню. Проаналізовано залежність трибологічних характеристик матеріалу від фізико-хіміко-механічної ситуації в зоні тертя, параметрів конструктивної, поверхневої міцності та мікропластичності, а також з урахуванням ефекту наводнювання. Запропоновано прогнозування знозостійкості незміцнених матеріалів та після їх зміцнення за характеристиками конструктивної міцності, особливо - тріщиностійкості. На підставі одержаних результатів рекомендовано структурний стан деталей зі сталі 60С2 та технологічні методи їх зміцнення, залежно від умов експлуатації, з оптимальним сполученням надійності, довговічності та матеріалоємності в повітрі та за умов наводнювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.001.430.6
Шифр НБУВ: РА319662 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського