Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (811)Книжкові видання та компакт-диски (165)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРЕДСТАВНИЦТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 163
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дрішлюк А.І. 
Агентський договір: цивільно-правовий аспект: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.І. Дрішлюк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Виявлено характерні ознаки та особливості агентського договору в чинному законодавстві України, теоретично проаналізовано зобов'язання, які виникають у процесі укладання, зміни або припинення даного договору. Досліджено генезу інституту представництва, його застосування в цивільному обігу, юридичну природу агентського договору, його цивільно-правову характеристику, співвідношення із суміжними цивільно-правовими договорами. Проаналізовано особливості їх змісту, укладання та виконання, відповідальності, сформульовано істотні умови договору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.83 +
Шифр НБУВ: РА326020

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Іщук О. С. 
Адміністративна юрисдикція органів прокуратури: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. С. Іщук ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено зміст та обсяг адміністративної юрисдикції, розглянуто особливості та значення діяльності органів прокуратури щодо забезпечення законності у цій сфері. Визначено функції органів прокуратури, місце та роль прокурора в системі суб'єктів адміністративної юрисдикції. Проаналізовано особливості правового регулювання й участі прокурора в таких адміністративних провадженнях, як провадження у справах про адміністративні правопорушення, дисциплінарне провадження, провадження за зверненням громадян. Досліджено питання, пов'язані з представництвом органами прокуратури інтересів громадянина та держави в адміністративному суді. Сформульовано ряд конкретних пропозицій щодо внесення змін і доповнень до нормативно-правових актів з досліджуваних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)62
Шифр НБУВ: РА380781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бачеріков О. В. 
Адміністративне судочинство у справах, пов'язаних із виборчим процесом: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Бачеріков ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 21 с. — укp.

Досліджено науково-теоретичні та практичні питання адміністративно-правового регулювання розгляду та вирішення виборчих спорів в адміністративних судах. Розглянуто теоретичні положення, пов'язані з визначенням виборчих спорів як предмета адміністративного судочинства, проведено аналіз судового й адміністративного порядку розгляду та вирішення виборчих спорів, визначено предмет виборчих спорів, які розглядаються в адміністративному судочинстві. Проведено науково-теоретичний аналіз особливостей адміністративного судочинства у справах, пов'язаних з виборчим процесом, який має прояв у таких процесуальних інститутах, як правила підсудності, коло осіб, що згідно з законом можуть набути статусу учасників адміністративного процесу, представництво, процесуальні строки та порядок їх обчислення, судові витрати, здійснення викликів і повідомлень, оскарження, виконання рішень адміністративного суду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.89
Шифр НБУВ: РА384147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Єрмолаєв В.М. 
Вищі представницькі органи влади в Україні (історико-правове дослідження): Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / В.М. Єрмолаєв ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 40 с. — укp.

Проведено аналіз формування та розвитку теорії народного представництва. Вивчено витоки народовладдя та ставно-представницьких органів у Київській Русі, сеймовий досвід польсько-литовського періоду та Ради на Гетьманщині (склад, компетенцію, порядок роботи), а також українське представництво у парламентських установах Австро-Угорщини та Державній думі Росії. Значну увагу приділено становленню вітчизняного парламентаризму у добу національно-визвольних змагань 1917 - 1920-х рр., зокрема, формуванню складу та представництва, організаційних структур, компетенції, функцій та порядку роботи Української Центральної Ради; ідеям і спробам скликання народного представництва доби Гетьманату та Директорії; розвитку парламентаризму в ЗУНР, започаткуванню радянських вищих представницьких органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)-523.1 + Х809(4УКР)62-1 +
Шифр НБУВ: РА343907

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кубай І.М. 
Вплив гуситської революції на інституційні та етнонаціональні процеси в чеських землях наприкінці XIV - у першій половині XVI ст.: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.М. Кубай ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено системний політологічний аналіз інституційних та ентонаціональних процесів у чеських землях кінця XIV - першої половини XVI ст. у контексті вирішального впливу на них гуситської революції. З використанням методу політичної біфуркації вивчено докорінні зміни політичного та державного ладу Чехії після гуситського періоду. Удосконалено теоретичне обгрунтування специфіки структури та функціонування станово-представницької монархії в Чехії. Описано особливості ідейно-концептуальних засад формування "національної" та станово-представницької монархії у чеських землях в даний період часу. Вперше в українській політичній науці з'ясовано проблему представництва станів та їх боротьби за контроль над політичними інституціями у землях Чеської корони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф085 + Ф51(4ЧЕХ) + Т3(4ЧЕХ)411.2 +
Шифр НБУВ: РА368203

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Цікул І.В. 
Гендерні аспекти формування паритетної демократії в Україні: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.В. Цікул ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне політологічне дослідження гендерних аспектів процесу та перспектив формування паритетної демократії в Україні в контексті трансформації її політичної системи на початку ХХІ ст. Обгрунтовано необхідність формування синтезованого методологічного підходу до дослідження паритетної демократії, який враховуватиме інституційний і орієнтаційний зрізи системи політичних відносин. Встановлено, що для сучасної України характерною є тенденція обмеження доступу жінок до процесу розробки й ухвалення рішень у державному секторі. Доведено, що забезпечення рівноправної участі жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності і, зокрема, в державотворенні та політиці вимагає розробки стратегічних підходів для досягнення більшого представництва жінок у структурах влади, основою яких виступає вироблення механізмів забезпечення формування гендерного паритету в електоральних орієнтаціях громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф012 + Ф3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА367670

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Коробка В.М. 
Громадське управління у містах Катеринославської губернії (1870 - 1914 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В.М. Коробка ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено процес запровадження Городових положень 1870 та 1892 рр. у містах губернії, що здійснювалось на підставі законів за вказівками державних органів. Виявлено дані щодо невеликої кількості городян, які одержали виборче право за законом від 1870 р. Визначено, що з запровадженням закону від 1892 р. міське електоральне поле ще більше звузилося. Проаналізовано соціальний склад міського представництва. Розглянуто динаміку бюджетів міст, санітарно-медичну галузь, громадське піклування та шкільництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНЕ)5-22
Шифр НБУВ: РА371863 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Потапенко М. В. 
Громадсько-політичне життя поляків Наддніпрянської України у березні 1917 - квітні 1918 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / М. В. Потапенко ; Черніг. нац. пед. ун-т ім. Т. Шевченка. — Чернігів, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено вияви громадсько-політичної активності поляків Наддніпрянської України у березні 1917 - квітні 1918 pp. Висвітлено вплив соціальних, етноконфесійних і демографічних характеристик польського населення українських губерній на особливості структурування його громадсько-політичного представництва. Встановлено динаміку розвитку та взаємодії двох його ключових складових - політичних партій та громадських організацій. Проаналізовано етапи становлення польського національного самоврядування й оцінено результативність даного процесу. Розглянуто питання еволюції ставлення польських політичних сил до українського національного руху та державотворчих ініціатив Центральної ради.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ПОЛ)611-4
Шифр НБУВ: РА384060 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Лісничук О.В. 
Групи інтересів у багатоскладовому суспільстві. Політологічний аналіз: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.В. Лісничук ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано політичну діяльність груп за інтересами в контексті структурних та функціональних особливостей сучасного українського суспільства на підставі використання моделі багатоскладового суспільства. Розглянуто процеси сегментації суспільного простору, а також тенденції до політизації внутрішніх кордонів соціуму. Досліджено типи груп за інтересами, які формують основи системи політичного представництва за умов багатоскладового суспільства. Висвітлено можливості оптимізації системи політичного представництва, виявлено структурні особливості соціуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.1 + Ф024
Шифр НБУВ: РА310475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Балута Т.П. 
Групи інтересів у політичному процесі сучасної України: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Т.П. Балута ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 17 с. — укp.

Вивчено та систематизовано основні теоретико-методологічні підходи до вивчення проблеми, розкрито сутність і функції груп інтересів, виявлено соціально-політичні детермінанти їх діяльності. Досліджено основні форми та механізми взаємодії груп інтересів і держави в сучасному соціумі. Виявлено, що в сучасному світі групи інтересів використовують три основні стратегії дії на владу, зокрема, участь в електоральному процесі, систему "функціонального представництва" та лобіювання, які з часом зазнають еволюцію. Проаналізовано соціополітичні умови формування та функціонування груп інтересів в Україні, досліджено механізми їх політичного впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.1 + Ф3(4УКР)12
Шифр НБУВ: РА372040 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Никифорак М.В. 
Державний лад і право на Буковині в 1774 - 1918 рр.: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / М.В. Никифорак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 37 с. — укp.

На підставі вивчення вітчизняної та зарубіжної наукової літератури, аналізу нормативно-правових актів, архівних документів, матеріалів преси здійснено системний аналіз державного ладу і права на Буковині у період її перебування у складі Австрії. Визначено основні етапи та форми розвитку австрійської адміністрації на Буковині, їх загальні ознаки та особливості. Обгрунтовано періодизацію історії австрійського парламентаризму, показано специфіку та значення представництва Буковини в австрійському парламенті для розвитку краю. Проаналізовано правовий статус української мови в Австрії, з'ясовано зміст, структуру та особливості системи самоврядування на Буковині, висвітлено правові засади та специфіку судоустрою краю, сутність і форми юридичної допомоги. Встановлено значення правничої освіти на Буковині, досліджено діяльність правоохоронних органів (прокуратури, поліції, жандармерії). Обгрунтовано особливості приєднання краю до правового простору Австрії, уточнено зміст та обсяг її правової акультурації щодо Буковини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР337)415-52 +
Шифр НБУВ: РА332223

Рубрики:

      
12.

Мільчев В. І. 
Джерела з соціальної історії запорозького козацтва XVIII ст.: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.06 / В. І. Мільчев ; НАН України, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Вперше досліджено джерела з соціальної історії запорозького козацтва XVIII ст. Визначено закономірності розвитку історико-джерелознавчих студій. З'ясовано місце Війська Запорозького Низового в системі адміністрування та визначено закономірності фондування документальних джерел. Простежено специфіку створення та функціонування наративних, усно-історичних і фольклорних джерел. Проаналізовано представництво джерел з соціальної історії запорозького козацтва в архівосховищах України, Росії, Польщі, Туреччини, Сербії та Хорватії. Здійснено атрибуцію та класифікацію актуалізованого комплексу документальних і наративних джерел і порівняльний аналіз їх формулярів. Висвітлено інформативні можливості актуалізованої джерельної бази стосовно трансформації соціального устрою, соціальних рухів, колективних поведінкових моделей запорозького козацтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294.1 + Т3(4УКР)46-294.1,01
Шифр НБУВ: РА380235 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Федчишин С. А. 
Дипломатичне представництво України за кордоном в механізмі управління закордонними справами: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. А. Федчишин ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано історико-правовий розвиток системи органів управління закордонними справами, її сучасний стан, особливості та складові. Визначено місце дипломатичних представництв в цій системі та правові засади їх діяльності. Досліджено завдання, функції та повноваження дипломатичних представництв, особливості форм і методів управління, організаційну структуру. Визначено основні організаційно-правові проблеми функціонування цих органів і запропоновано шляхи їх вирішення з урахуванням як вітчизняного, так і зарубіжного досвіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х913.318(4УКР)
Шифр НБУВ: РА381402 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Нетреба Ю.Б. 
Дипломатичне протиборство представництв УСРР та УНР у Німеччині (1921 - 1922 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.Б. Нетреба ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 18 с. — укp.

Проаналізовано дипломатичне протистояння представництв УСРР і УНР у Німечині в 1921 - 1922 рр. Зазначено, що завдяки наполегливій діяльності було налагоджено контакти з політичними та діловими колами Ваймарської республіки. Завдяки активній інформаційно-пресовій діяльності було нейтралізовано вплив українських емігрантських кіл. Відзначено, що повпред УСР шукав шляхи для розвитку економічного співробітництва з Німеччиною, відбувались переговори про надання західним промисловцям концесій, а також мала місце постійна ідеологічна кампанія серед українських емігрантів за повернення на Україну та з метою розколу політичного суперника. Керівник представництва неодноразово брав участь у переговорному процесі. Зазначено, що завдяки В. Ауссему вдалось поширити дію Рапалльського договору на Україну. Представництво УССР приділяло багато уваги питанню грошових фондів під час збору інформацію та ведення переговори з офіційними колами Німеччини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-64(4ГЕР) +
Шифр НБУВ: РА363936

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Соловйова В.В. 
Дипломатичні представництва Української Народної Республіки в країнах Центральної Європи за доби Директорії (1918-1920 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Соловйова ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 20 с. — укp.

Вивчається процес створення та діяльності українських дипломатичних представництв УНР в країнах Центральної Європи за доби Директорії. Завданням української дипломатії у центральноєвропейських країнах була нейтралізація, наскільки це було можливим, тих негативних наслідків, які мало для України невизнання її незалежності провідними країнами Антанти. Ставка лідерів держав-альянтів на "єдину і неділиму" Росію у міжнародній політиці привела Україну до фактичної ізоляції від світового співтовариства і поставило перед її дипломатичними представництвами завдання розірвання ланцюгу невизнання і встановлення всебічних контактів із зовнішнім світом. Діяльність української дипломатії була спрямована на пошуки як окремих партнерів, так і груп країн, які могли б реально сприяти Україні у боротьбі за незалежність. Розглядається практична діяльність українських дипломатичних представництв у торговельно-економічній, пресово-інформаційній сферах, консульській справі, що були важливими компонентами державотворчої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Кучевський П. В. 
Діяльність адвоката у кримінальному процесі: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / П. В. Кучевський ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено становлення та розвиток інституту захисту та надання правової допомоги у кримінальному процесі України, розкрито юридичний зміст принципу забезпечення права на захист від обвинувачення та надання правової допомоги. Вивчено особливості здійснення адвокатами захисту, представництва та надання правової допомоги свідку й особі, яка дає пояснення. Запропоновано науково обгрунтовані зміни та доповнення до чинного кримінально-процесуального законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)16
Шифр НБУВ: РА385072 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Чванкін С.А. 
Добровільне представництво у цивільному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.А. Чванкін ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 22 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні та практичні питання правового регулювання добровільного представництва у цивільному процесі України. Проаналізовано основні ознаки та цілі представництва у цивільному процесі. Визначено поняття й удосконалено класифікацію видів цього представництва. Виокремлено характерні ознаки добровільного представництва, розглянуто порядок оформлення повноважень добробільного представника. Здійснено розмежування інституту представництва у цивільному процесі з іншими суміжними цивільно-процесуальними та цивільними інститутами, зокрема, з представництвом у цивільному праві; за участі органів і осіб, яким законом надано право захищати інтереси інших осіб; за участі у процесі особи, що надає правову допомогу відповідно до ст. 56 ЦПК України; за участі у процесі помічника особи, яка обирається відповідно до ст. 78 ЦК України. Проаналізовано особливості здійснення окремих видів добровільного представництва у цивільному процесі. Визначено основні напрямки удосконалення цивільно-процесуального законодавства щодо регулювання даного представництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)117 +
Шифр НБУВ: РА341484

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Андронова І.Ф. 
Еволюція політичної культури в незалежній Україні (гендерний аспект): Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / І.Ф. Андронова ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття політичної культури як сукупності соціокультурних стереотипів сприйняття, оцінки та практичного ставлення до політики, відносин, що виникають у процесі її здійснення, та інститутів, за якого людина, яка здійснює певні судження, оцінки, не є суб'єктом політичної діяльності (за винятком участі у виборах чи проведенні референдуму), тобто коли вона ситуативно перетворюється на учасника виборчого процесу. Виокремлено гендерний аспект політичної культури, який відображає взаємовплив статевих життєвих світів (світу чоловіка та світу жінки) і політики як сукупності інститутів, процесів і діяльності з приводу здійснення суспільної влади за допомогою організаційних, регулятивних і контролюючих функцій. Проаналізовано історичні витоки гендерного виміру політичної культури українця та з'ясовано специфіку, що полягає у поєднанні маскулінних стереотипів, які забезпечують право жінки на домінування у соціальному контексті, із більш толерантним (у порівнянні з російським) ставленням до неї та визнанням її соціальної значущості. Досліджено вплив конституційного законодавства незалежної України на зміни гендерних стереотипів політичної культури. Висвітлено еволюцію політичної культури у її гендерному аспекті протягом років незалежності від маскулінних гендерних стереотипів, які сформувалися за часів так званого традиційного суспільства та стереотипів, спричинених соціалістичним минулим, до визнання суспільством права жінки на політичну діяльність і представництво у політичних інститутах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + С5*666 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА338131

Рубрики:

      
19.

Терещук В.І. 
Електронний паблік рілейшнз як засіб формування зовнішньополітичного іміджу держави: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.І. Терещук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2008. — 20 с. — укp.

Визначено особливості формування зовнішньополітичного іміджу держави. Доведено, що електронний PR за умов глобалізації комунікацій є важливим засобом його формування та підтримки. Охарактеризовано основні інструменти електронного PR, які можна використовувати для реалізації іміджевих комунікацій. На базі аналізу світового досвіду систематизовано найбільш ефективні засоби електронного зовнішньополітичного PR. Встановлено провідну роль зовнішньополітичного відомства та дипломатичної служби держави у формуванні та підтримці її позитивного зовнішньополітичного іміджу. Розглянуто особливості формування зовнішньополітичного іміджу України на сучасному етапі її розвитку. Доведено, що для ефективної реалізації зовнішньої політики України та формування її позитивного зовнішньополітичного іміджу необхідно використовувати всі можливості сучасних зовнішньополітичних технологій паблік рілейшнз, зокрема, електронного PR. Досліджено веб-сайти дипломатичних представництв України на базі методики контент-аналізу даних структур як засобів зовнішньополітичного PR. Запропоновано PR-програму використання інструментів електронного паблік рілейшнз для формування та підтримки позитивного зовнішньополітичного іміджу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64 + Ч62 в05 +
Шифр НБУВ: РА355429

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Стяжкіна О.В. 
Жінки в історії української культури другої половини XX століття: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.В. Стяжкіна ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 38 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність застосування гендерного підходу в історико-культурних дослідженнях. Проаналізовано механізми входження та існування жінок у культурному просторі України другої половини XX ст. Доведено, що репрезентація жінок в офіційній культурі була залежною від усталених патріархальних традицій суспільства та відзначалась гендерною асиметрією. Зазначено, що представництво жінок у творчих спілках було меншим у порівнянні з чоловіками, що в цілому не відповідало потенційним можливостям і реальному внеску жіноцтва у формування художніх цінностей. Розглянуто спосіб, у який здійснювалась, а також змінювалась соціалізація жінок як творчих особистостей. Зроблено висновок, що спосіб жіночої репрезентації засобами літератури, мистецтва, періодичної преси, традиційного фольклору, сміхової культури сприяв формуванню стереотипів, які сприймалися сучасниками та успадковувалися нащадками як взірці до наслідування. Зроблено висновки про вирішальну роль і домінантне місце жінки в культурі повсякденного буття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-297 +
Шифр НБУВ: РА323692

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського