Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (1101)Книжкові видання та компакт-диски (146)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРОФЕСІОНАЛІЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 115
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Савєльєв О.С. 
Адміністративно-правові засади атестації працівників органів внутрішніх справ: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.С. Савєльєв ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано актуальні проблеми атестації працівників органів внутрішніх справ, обгрунтовано шляхи їх вирішення. Визначено зміст поняття атестації працівників правоохоронних структур, розкрито її правову природу. Проаналізовано сучасний стан правового регулювання даного процесу та визначено перспективи його розвитку. Досліджено процесуальний порядок проведення атестації в органах внутрішніх справ і запропоновано напрямки його удосконалення. Особливу увагу приділено визначенню сутності атестаційного провадження в органах внутрішніх справ, охарактеризовано його стадії. Наведено пропозиції щодо удосконалення процедури атестації. Встановлено основні критерії оцінювання діяльності працівників органів внутрішніх справ, які підлягають атестації. Обгрунтовано професійно-класифікаційні вимоги до працівників правоохоронних структур, які проходять атестацію, відповідно до займаних ними посад. Розроблено напрямки удосконалення процесу перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів внутрішніх справ з метою забезпечення вищого рівня їх професіоналізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01 п2 +
Шифр НБУВ: РА357506

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Горак Я.Р. 
Анатоль Вахнянин і становлення музичного професіоналізму в Галичині (друга половина XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Я.Р. Горак ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Уперше подано цілісну характеристику багатогранної діяльності Анатоля Вахнянина - композитора, диригента, співака, громадського діяча, літератора, а також введено в обіг новий архівний матеріал. На його базі систематизовано погляди діяча на різні галузі музичного мистецтва (музичну естетику, фольклор, духовну музику, театр, теорію музики). Розширено обсяг композиторської творчості А.Вахнянина, що дає підстави для характеристики його композиторського стилю, який базується на засадах романтизму. Висвітлено взаємодію його композиторської творчості та музикознавчих зацікавлень. Зазначено, що завдяки плідній громадській, виконавській, диригентській та композиторській діяльності А.Вахнянина музичне життя Галичини того часу збагатилося новими ідеями, зміцніли зв'язки з композиторами Великої України (М.Лисенком, П.Ніщинським). Доведено, що в еволюції музичної культури Галичини його діяльність сприяла переходу від аматорського етапу композиторської творчості до подальшого її розвитку на професійній основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)5-81 Вахнянин А. + Щ313(4УКР331)5-6 +
Шифр НБУВ: РА325555

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Кравець В.Р. 
Атестація державних службовців в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.Р. Кравець ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено поняття, суть, принципи атестації державних службовців як важливого інструменту удосконалення ефективності та дієвості державної служби, професіоналізму та компетентності службовців. Охарактеризовано основні критерії оцінки їх діяльності. Запропоновано зміни та доповнення до чинного законодавства про державну службу щодо атестації даних службовців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.1 п2 +
Шифр НБУВ: РА329562

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Гаргола Ю. Г. 
Аудиторські послуги в системі економіко-правового забезпечення господарської діяльності: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Ю. Г. Гаргола ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено багаторівневу систему сертифікації аудиторів, яка базується на оцінці рівня професіоналізму аудиторів, ступеня підготовки та практичного досвіду, створює середовище обмежень для проведення аудиту та надання інших аудиторських послуг. Вдосконалено систему аудиторських послуг на підставі даної їх класифікації в контексті міжнародних стандартів аудиту з визначенням переліку послуг сумісних і несумісних з обов'язковим та ініціативним аудитом. Запропоновано підхід щодо оцінювання вартості робіт за надання аудиторських послуг на базі визначення їх трудомісткості через процес калькулювання собівартості за елементами витрат з урахуванням коефіцієнтів складності. Встановлено методичні засади процесу надання аудиторських послуг, визначено порядок оформлення та передачі результатів робіт, з використанням інформаційно-комп'ютерних технологій, що забезпечує підвищення ефективності й якості надання аудиторських послуг. Розвинуто систему контролю якості аудиторських послуг з визначенням її сегментів та елементів у складі передумов і критеріїв якості, рівнів, об'єктів, суб'єктів, методів і процедур контролю якості, дисциплінарних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)829.0
Шифр НБУВ: РА378009 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Щітова С.А. 
Взаємодія гетерогенності та адитивності в регіональній музичній культурі Дніпропетровщини: від витоків до сучасності: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / С.А. Щітова ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено професійну музичну культуру Дніпропетровщини від витоків до сьогодення як частку української культури. Головну увагу приділено питанню взаємодії адитивності та гетерогенності в історичному аспекті становлення та розвитку культури Катеринослава - Дніпропетровська та на сучасному етапі шляхом перетворення ознак постмодернізму у музичних творах різних жанрів. Розкрито динаміку відображення гетерогенних процесів у регіональній музичній культурі, що складається в адитивну картину цілого. Головні напрямки музичної культури Катеринослава у період XIX - початку XX ст. розглянуто у єдиному процесі становлення та росту професіоналізму. Творчість перших професійних композиторів Дніпропетровська Л.Усачова, О.Соловйова, В.Сапєлкіна продовжує цей процес і стає фундаментом для створення Дніпропетровської композиторської організації. Розглянуто історичні витоки, зв'язки місцевої композиторської школи, її склад і основні творчі пріоритети у жанрах хорової, камерної, симфонічної музики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР-4Дні)-69 +
Шифр НБУВ: РА348101

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Зільберман Ю.А. 
Володимир Горовиць в культурному середовищі Києва кінця XIX - початку XX століття: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / Ю.А. Зільберман ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Проаналізовано період учнівства та початку творчої діяльності видатного піаніста В.С.Горовиця в історико-музичному контексті. Уточнено та відтворено хронологічні етапи його життя в Києві. Детально досліджено його родовід, спосіб життя родини та біографії її членів. Створено цілісне уявлення про роль музики в родині Горовиців. Виявлено впливовість традицій, що склалися у музичних учбових закладах Києва (у музичному училищі та консерваторії) на формування особистості та виконавської індивідуальності В.Горовиця. Розглянуто та науково інтерпретовано репертуар, яким оволодів В.Горовиць-учень і молодий виконавець у київський період його біографії. Досліджено культурне середовище Києва кінця XIX - початку XX ст. - центру культурного регіону - як фактора, що формує особистість, художні пріоритети, музичний професіоналізм, риси виконавського стилю В.Горовиця. Висвітлено аспекти його творчого формування як піаніста-віртуоза в роки дитинства, юнацтва та молодості (1903 - 1925 рр.), які складають київський період його біографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.42-73(7США=УКР)6-83 Горовиць В. + Щ313(4УКР-2К)61-69 +
Шифр НБУВ: РА329221

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Мєзєнцева Н. Б. 
Державне регулювання суспільних відносин в галузі охорони здоров'я України: історичні та правові аспекти: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / Н. Б. Мєзєнцева ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито генезис становлення та розвитку державного регулювання суспільних відносин у галузі охорони здоров'я України та встановлено його періодизацію: регламентація лікарської діяльності в Київській Русі та гетьманській українській державі (X ст. - перша половина XVII ст.); правове забезпечення медичної діяльності в часи перебування України у складі Російської й Австро-Угорської імперій та Польщі (друга половина XVII ст. - 1917 p.); юридична регламентація охорони здоров'я України в радянський період (1917 - 1991 pp.); державне регулювання суспільних відносин у галузі охорони здоров'я України (1991 p. - кінець 2007 p.). Розроблено та запропоновано кваліфікаційні вимоги до сучасного фахівця в галузі медичного права, в основу яких покладено принцип медико-правового удосконалення знань і навичок впродовж всієї професійної діяльності, а також передбачено цілеспрямований вплив на формування у даної категорії спеціалістів професіоналізму, культури професійної діяльності, особистісного професійного потенціалу, готовності до прийняття стандартів суспільної поведінки шляхом розробки й ефективного використання відповідних компетенцій. Обгрунтовано сутність і сформульовано дефініції понять "державне регулювання суспільних відносин у галузі охорони здоров'я", "державне регулювання медичної діяльності" та "медична помилка" шляхом дослідження історичних і науково-теоретичних підходів щодо їх тлумачення у вітчизняній літературі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА381178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Жаховський В.О. 
Державне управління системою формування кадрового потенціалу медичної служби Збройних Сил у контексті європейської та євроатлантичної інтеграції України: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.О. Жаховський ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні підходи до вдосконалення механізмів державного управління формуванням кадрового потенціалу медичної служби Збройних Сил у контексті європейської та євроатлантичної інтеграції України. Розкрито суть і сформульовано зміст поняття "державна кадрова політика військово-медичної служби" як комплексу прийнятих загально-державних рішень чи взятих зобов'язань щодо забезпечення ЗС України висококваліфікованими медичними фахівцями шляхом реалізації сукупності політичних, економічних, правових і наукових методів і критеріїв роботи з медичним персоналом. З'ясовано, що основна мета кадрової політики даної служби полягає у створенні оптимальної професійної й ефективної організаційно-штатної структури медичної служби ЗС України, залученні до реформування медичного забезпечення та формуванні оптимальної системи охорони здоров'я військовослужбовців найбільш досвідчених медичних працівників, укомплектуванні військово-медичних закладів і органів управління медичної служби ініціативними та компонентними кадрами, які визнають необхідність якісних і структурних змін у медичному забезпеченні та можуть упровадити їх у життя, безперевному удосконаленні та оновленні кадрового складу даної служби, підвищенні професіоналізму та відповідальності її керівного складу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц7,8(4УКР)6-243 +
Шифр НБУВ: РА341041

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Василенко М.К. 
Динаміка розвитку інформаційних та аналітичних жанрів в українській пресі: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.08 / М.К. Василенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Досліджено проблему жанрових інновацій, взаємопереходу та розвитку групи інформаційних і аналітичних жанрів української преси. Обгрунтовано, що за умови прискореного розвитку нових соціально-економічних відносин, глобальних змін у суспільній свідомості методи подання друкованих матеріалів на газетно-журнальних шпальтах урізноманітнюються, адекватно пристосовуючись до запитів споживачів інформаційного продукту. Доведено, що динаміка розвитку груп жанрів залежить від багатьох чинників, зокрема, здібностей журналіста, колективного творчого досвіду редакційного осередку, можливостей і професіоналізму керівництва редакції, від якого залежить розміщення актуального матеріалу у черговому номері. На конкретних прикладах показано, що динаміка жанроутворення - явище нестабільне, в останні роки воно набуло прискореного розвитку, оскільки завдання сучасного українського журналістикознавства - своєчасно відреагувати, осмислити цей факт на рівні наукового аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.162/163 + Ч612.4(4Укр)7 +
Шифр НБУВ: РА351791

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Прокоп'юк О.Б. 
Духовна консисторія в системі управління Київської Митрополії 1721 - 1786 рр. (кадрове наповнення та функціонування): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Б. Прокоп'юк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено кадрове наповнення та функціонування Київської духовної консисторії як складової системи управління Київської митрополії у період державного реформування Російської імперії у XVIII ст. Реконструйовано структуру духовної консисторії, визначено кількісний і персональний склад "присутствія", проаналізовано протиріччя нових закондавчо визначених принципів в організації діяльності установи з повсякденною практикою. Вирішено питання компетенції духовної консисторії, розглянуто штат і функції персоналу консисторської канцелярії. Визначено шляхи та джерела формування, основні характеристики (соціальне походження, освіта/професіоналізм, вік, географія рекрутування) канцелярських службовців. Детально розглянуто питання матеріального достатку та повсякденного побуту канцелярського персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-54 + Э372.27-605.162 +
Шифр НБУВ: РА348075

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Тараненко А.А. 
Економічний механізм стимулювання праці в інноваційній діяльності (на прикладі підприємств аерокосмічної галузі): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.А. Тараненко ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено економічний механізм стимулювання праці персоналу підприємств аерокосмічної галузі у сфері інноваційної діяльності, який базується на комплексі послідовних дій з формування групи інноваторів і стимулювання їх праці з використанням оціночних рівнів кандидатів на участь в інноваційному проекті з визначеними обов'язками, відповідальністю та специфікою роботи. Обгрунтовано новий підхід щодо врахування особистого внеску учасників інноваційного проекту у результат діяльності сформованого підрозділу та внеску підрозділу у результат діяльності підприємства. Показано, що даний підхід, на відміну від існуючих, спрямований на оцінювання інноваційної складової результатів діяльності фахівця за рахунок використання таких часткових показників, як ефективність результатів інноваційної діяльності підрозділу (колективу), результативність творчої праці фахівця. Наведено методичні рекомендації щодо стимулювання праці інноваційно-активного персоналу, спрямовані на коригування системи матеріального стимулювання, моделювання умов для активізації інтелектуального розвитку, підвищення інноваційної активності персоналу з урахуванням результатів оцінювання сучасного стану оплати праці на вітчизняних промислових підприємствах. Розроблено методичний підхід щодо підвищення ефективності відбору персоналу для участі в інноваційному проекті на підставі оцінювання інноваційного потенціалу фахівців підприємства з урахуванням таких факторів, як інтелект, освіта, творчість, активність, професіоналізм, кваліфікація, здатність до навчання. Обгрунтовано шляхи удосконалення системи стимулювання праці фахівців-учасників інноваційної діяльності на підприємстві, зокрема, запропоновано засоби забезпечення високого рівня мотивації роботи персоналу, спрямованої на підвищення його інновційної та творчої активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55-645 +
Шифр НБУВ: РА363481

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кулик Ю. Є. 
Інтернаціоналізація професійного розвитку менеджерів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Ю. Є. Кулик ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано роль керівників міжнародних компаній у забезпеченні їх конкурентоспроможності за сучасних економічних умов. Досліджено кореляцію між фінансовими затратами транснаціональних корпорацій на розвиток управлінського персоналу та капіталізацією даних компаній. Визначено міжнародні, міжкультурні та національні особливості розвитку управлінського професіоналізму у міжнародному бізнесі. Виявлено основні фактори, які впливають на професійний розвиток менеджерів у міжнародному бізнесі. Розглянуто вплив корпоративної культури міжнародних компаній на професійний розвиток менеджерів. Розвинуто систематизацію типів ключових подій. Розроблено методику оцінювання готовності менеджерів міжнародних компаній до використання досвіду управлінської діяльності у крос-культурному середовищі. Обгрунтовано логіку запровадження циклічно-поетапного підходу до управління процесом професійного розвитку менеджерів міжнародних компаній у сучасному бізнесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.90-212.14
Шифр НБУВ: РА376770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Артамонова І.М. 
Інтернет-журналістика в Україні: еволюція, соціоінформаційний контекст, системні характеристики: автореф. дис... д-ра наук із соц. комунікацій / І.М. Артамонова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2009. — 31 с. — укp.

Доведено наявність стратегічної необхідності у проведенні досліджень інтернет-засобів масової інформації (ЗМІ) як нового виду засобів масової комунікації, а також аналізу розвитку традиційних ЗМІ у новому комунікаційно-технологічному контексті та практиці їх адаптації до мультимедійних творчих умінь. Вирішено комплекс теоретичних і практичних завдань, пов'язаних з виділенням мережевих ЗМІ з усіх ресурсів Інтернету та пошуком їх місця в системі ЗМІ. Проведено комплексне вивчення інтернет-ЗМІ українського сектора мережі інтернет як особливої типологічної групи з певними типологозначущими ознаками, притаманними цій групі ЗМІ. На цій базі визначено платформи для внутрішньогрупової диференціації та наведено прогноз подальшого розвитку нових ЗМІ. Розроблено принципи системного, змістового, дискурсивного, тематичного, дизайнерського подання інформації кожним видом інтернет-медіа з урахуванням його унікальних інтерактивних, гіпертекстуальних і мультимедійних особливостей на базі конвергенції та дигіталізації засобів масової комунікації. Вперше розглянуто трансформацію теоретичних і практичних підходів до поняття "професіоналізм" стосовно журналістики та сфери соціальних комунікацій у зв'язку з розвитком інтернет-медіа та визначено нові сучасні професійні орієнтири.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62с51
Шифр НБУВ: РА366762

      
14.

Гузій 
Категорія професіоналізму в теорії і практиці підготовки майбутнього педагога: автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / Наталія Василівна Гузій ; Інститут вищої освіти АПН України. — К., 2007. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.421 + Ч489.511.203
Шифр НБУВ: РА352473

Рубрики:

      
15.

Чирвоний О.С. 
Комп'ютерний лексикон сучасної англійської мови: структурний, семантичний, функціональний аспекти: автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.С. Чирвоний ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2010. — 17 с. — укp.

Проаналізовано умови виникнення комп'ютерного лексикону (КЛ) сучасної англійської мови, визначено його основні диференційні особливості, структуру та місце в її системі. Доведено, що КЛ - самостійна гетерогенна система з власною будовою, диференційними ознаками та шляхами поповнення. Виділено "ядерні одиниці" КЛ - первинні та базові, переважно терміни та частково професіоналізми. Розкрито роль і механізм впливу соціальних чинників на взаємодію КЛ з загальнолітературною мовою та іншими професійними мовними підсистемами - військовою, економічною, медичною. Визначено основні напрями лексичної, семантичної і фраземної деривації в КЛ, досліджено формування нових "комп'ютерно маркованих" дериваційних елементів, провідні та другорядні способи словотвору. Описано мовну репрезентацію процесів антропоморфізму (уподібнення комп'ютера до людини) та кіберморфізму (уподібнення людини до комп'ютера), розкрито явище політичної коректності в англомовному КЛ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-34:З970 + З970.66 +
Шифр НБУВ: РА370313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Сідлецька Т.І. 
Культурно-історична еволюція українського оркестру народних інструментів: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / Т.І. Сідлецька ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження українського оркестру народних інструментів як унікального явища музичної культури України. До наукового обігу введено архівні матеріали (рукописи епістолярного жанру, директивні документи з питань концертної діяльності колективів, репертуарні списки). Визначено культурно-історичні передумови виникнення українського народного оркестру, до яких належать: широке побутування та популярність ансамблів троїстих музик, організація капел бандуристів і різних за складом оркестрів народних інструментів, запровадження академічного професійного навчання на народних інструментах. Визначено основні чинники, що вплинули на формування українського народного оркестру, серед яких найважливішими є: державна політика у сфері культури та мистецтва, удосконалення та реконструкція українського народного музичного інструментарію, розвиток навчання на народних інструментах. На підставі аналізу творчої діяльності професійних українських оркестрів народних інструментів виявлено особливості професіоналізації українського народного оркестру, які полягають у наявності удосконаленого музичного інструментарію, оригінального високохудожнього репертуару, участі висококваліфікованих виконавців і диригентів з професійною музичною освітою, регулярній концертній практиці. Висвітлено провідні тенденції розвитку оркестру на сучасному етапі, до яких належать використання удосконаленого народного музичного інструментарію, усталеність інструментального складу, професіоналізм виконавців, оновлення й ускладнення репертуару, поєднання народного мелосу з музично-стильовими особливостями професійної музики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.19-03(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА350295

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Пашко Л.А. 
Людські ресурси у сфері державного управління: теоретико-методологічні засади оцінювання: автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.03 / Л.А. Пашко ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Здійснено аналіз теоретико-методологічних засад оцінювання людських ресурсів у аспекті управління даними ресурсами у сфері державного управління. Запропоновано ввести до понятійного обігу цієї сфери певні поняття. Обгрунтовано доцільність визнання оцінювання людських ресурсів у сфері державного управління шляхом визначення рівня професіоналізму як процесу професійно-особистісного "розгортання" оцінюваного службовця у звітний період діяльності. Доведено полівалентний і багатогранний характер оцінювання як управлінської функції, взаємодії соціальних технологій, реалізації міжособистісної взаємодії керівника-оцінювача з оцінюваним чиновником, процедури ділового підтримувального спілкування, форми зворотного зв'язку. Визначено загальну модель щорічного оцінювання службовців та виділено її основні етапи. Співбесіду-зустріч керівника-оцінювача з оцінюваним службовцем проаналізовано як основну оцінювальну процедуру. Доведено необхідність використання критеріїв оцінювання людських ресурсів, а саме: ділову результативність, професійну продуктивність, персональну ефективність як підстави інтегрального оцінювання рівня професіоналізму оцінюваного службовця. З метою максимальної індивідуалізації оцінювального процесу запропоновано сучасні інтегральні загальні оцінки-характеристики для оцінювання чиновників. Удосконалено сучасні підходи до оцінювання людських ресурсів як до визначального елемента управління людськими ресурсами, доведено його органічний взаємозв'язок з мотивацією, стимулюванням, зацікавленням, "розгортанням" кар'єрної "траєкторії" оцінюваного. Оцінювання людських ресурсів проаналізовано як складну динамічну мережу людських відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012 в +
Шифр НБУВ: РА354680

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Іпатов А. В. 
Медико-соціальна експертиза в системі державного управління професійною реабілітацією інвалідів в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / А. В. Іпатов ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. — Д., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено концептуальні засади державного управління системою медико-соціальної експертизи та реабілітації в Україні в контексті організаційно-правових основ. Визначено цілі, функції, принципи та зміст державного управління системою медико-соціальної експертизи (МСЕ) та реабілітації в Україні як структурного елемента соціальної політики держави у формуванні трудових ресурсів держави. Розкрито сутність основних історичних етапів становлення МСЕ та реабілітації, систематизовано світові моделі державного управління цією службою в процесі їх історичного розвитку. Визначено суб'єктивну роль МСЕ в системі формування трудових ресурсів держави. Запропоновано класифікацію громадського руху інвалідів в Україні. Розроблено модель державного управління професійною реабілітацією інвалідів в Україні та систематизовано вимоги до підвищення ефективності діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування з питань професійної реабілітації осіб з обмеженими можливостями. Запропоновано шляхи удосконалення професіоналізму та компетентності працівників Державної служби зайнятості з питань професійної реабілітації інвалідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)3 + Х819(4УКР)153.041
Шифр НБУВ: РА378301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Годованюк Т.Л. 
Методика індивідуального навчання історії математики студентів педагогічних університетів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Т.Л. Годованюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано можливості здійснення індивідуального вивчення історії математики (пропедевтичного та систематичного) протягом усього навчання в університеті. Розроблено конценцію такого навчання. На підставі визначених концептуальних засад побудовано модель індивідуального навчання, яка передбачає врахування взаємозв'язків і особливостей функціонування компонентів, а саме: мікроклімату системи (студент - викладач - засоби навчання); професіоналізм викладача, індивідуальний стиль діяльності студента; створення та реалізація індивідуальної стратегії навчання. Теоретично й експериментально обгрунтовано систему індивідуального навчання історії математики у педагогічних університетах і розроблено її методичне забезпечення. Зазначено, що результати дослідження доцільно використовувати під час організації навчального процесу з історії математики та у разі розробки навчально-методичного забезпечення для науково-дослідницької роботи студетів у педагогічних ВУЗ з історії математики та з методики навчання математики й інших математичних дисциплін, а також для формування у майбутніх учителів математики самостійності, ініціативності, творчості, дослідницького стилю, культури пошуку та праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В1г(0)р3 +
Шифр НБУВ: РА363652

Географічні рубрики:

      
20.

Скулиш Н. Є. 
Мотиваційні чинники розвитку креативної активності майбутніх психологів: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / Н. Є. Скулиш ; Ін-т психології ім. Г.С. Костюка АПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Уточнено психологічну суть і зміст креативної активності особистості студента-психолога. Визначено вплив мотиваційних чинників на розвиток креативної активності особистості у студентської молоді. Встановлено найефективніший чинник розвитку креативної активності особистості студента-психолога. Вдосконалено уявлення про психологічний інструментарій впливу на розвиток креативної активності майбутнього психолога, зокрема, престиж і мотивація професіоналізму. З'ясовано, що розвиток креативної активності вимагає комплексного використання всіх форм навчання, засобів контролю та перевірки знань, форм самостійної роботи студентів, а також застосування їх на практиці. Досліджено, що дана система чинників розвитку креативної активності повинна здійснюватися диференційовано та поетапно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю945.1-723 + Ю9 р (4УКР)3
Шифр НБУВ: РА370982 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського