Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (2883)Книжкові видання та компакт-диски (1090)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=РІПАК$<.>+<.>K=ОЗИМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 420
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Юркевич Є.О. 
Агробіологічні основи підвищення ефективності різноротаційних сівозмін та родючості грунту в південному Степу України: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.01 / Є.О. Юркевич ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано агробіологічні основи підвищення продуктивності системи різноротаційних (4-5-6-пільних) сівозмін і родючості грунту південного степу України. Встановлено, що сівозміни з оптимальним насиченням, співвідношенням і розміщенням зернових та олійних культур (ОК), парів чистих і зайнятих залежно від удобрення, забезпечують стабільність виробництва зерна (пшениці та ячменю озимих, кукурудзи, гороху) насіння ОК (соняшнику, ріпаку озимого) і підвищення якості сільськогосподарської продукції. Проаналізовано вплив різноротаційних сівозмін і добрив на особливості водного та поживного режиму, щільність грунту, баланс гумусу та його трансформацію, активність розкладу льняного полотна у грунті, зменшення забур'яненості посівів сільськогосподарських культур (СГК) та негативного впливу хвороб і шкідників. Обгрунтовано значення рослинних решток та їх якості у формуванні запасів і балансу органічної речовини у грунті. Визначено залежність продуктивності, економічної та енергетичної ефективності різноротаційних сівозмін від різного насичення, співвідношення і розміщення СГК залежно від удобрення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8(4УКР) + П032.6(4УКР)
Шифр НБУВ: РА372590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ярчук І.І. 
Агробіологічні основи підвищення зимостійкості та урожайності озимої пшениці в умовах північного Степу України: автореф. дис... д-ра с.г. наук: 06.01.09 / І.І. Ярчук ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2008. — 34 с. — укp.

Досліджено проблеми підвищення зимостійкості й урожайності озимої м'якої та твердої пшениць. На підставі вивчення резльтатів багаторічних комплексних еспериментальних досліджень розроблено наукові засади оптимізації технології вирощування озимої пшениці. Виявлено особливості впливу її основних елементів, зокрема, строків сівби, попередників, доз і співвідношень мінеральних добрив, норм висіву насіння та глибини його загортання, застосування пестицидів і кріопротекторів на рівень стійкості озимої пшениці до низьких температур. Розроблено нові підходи щодо оптимізації строків сівби залежно від погодних умов і попередників досліджуваної сільськогосподарської культури. Виявлено онтогенетичні особливості у формуванні продуктивного потенціалу озимої пшениці залежно від агроекологічних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103 +
Шифр НБУВ: РА358308

Рубрики:

      
3.

Лихочвор В.В. 
Агробіологічні основи формування врожаю озимої пшениці в умовах Західного Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / В.В. Лихочвор ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2004. — 42 с. — укp.

Досліджено агробіологічні основи формування врожаю озимої пшениці за умов західного Лісостепу України, розроблено ресурсоощадну технологію її вирощування, що забезпечує 60 - 80 ц/га зерна високої якості. Встановлено кращі попередники, особливості обробітку грунту, придатність сортів для ресурсоощадної технології, оптимальні норми мінеральних добрив, строки і норми внесення азоту, спосіб сівби, площу живлення рослин, глибину загортання насіння, строки і норми висіву та внесення туру. Виявлено оптимальні параметри та закономірність формування елементів структури врожаю озимої пшениці під впливом агротехнічних заходів (польової схожості, перезимівлі, загального виживання, густоти рослин і продуктивного стеблостою, коефіцієнта кущіння, довжини колоса, числа колосків і зерен у колосі, маси зерна з колоса), встановлено взаємозв'язок між ними та шляхи регулювання їх параметрів за допомогою розробленої технології. Досліджено вплив агрозаходів на урожайність, якість зерна, елементи структури врожаю. Наведено порівняльну характеристику інтенсивної та ресурсоощадної технологій, економічну й енергетичну оцінку окремих агрозаходів і ресурсоощадної технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА329868

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Білявський Ю.А. 
Агроекологічна ефективність добрив та способів основного обробітку сірих опідзолених грунтів в умовах Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Ю.А. Білявський ; УААН. Ін-т агроекол. та біотехнології. — К., 2002. — 21 с. — укp.

За агроекологічних умов Полісся вдосконалено основні елементи технологій вирощування багаторічних трав і льону-довгунцю, зважаючи на їх екологізацію та зниження витрат енергоресурсів. Доведено, що застосування альтернативних систем удобрення та способів мінімалізованого обробітку грунту позитивно впливає на вирішення екологічних проблем - збереження та підвищення родючості сірих опідзолених грунтів, зростання біоенергетичного коефіцієнта посіву в польовій сівозміні, зниження антропогенного навантаження на агроекосистему. Досліджено вплив застосування безполицевого обробітку й альтернативних традиційних систем удобрення на агрофізичні властивості сірих опідзолених грунтів. Визначено вплив вищезазначених елементів систем землеробства на забруднення грунту важкими металами, надходження їх у продукцію рослиництва. Розраховано коефіцієнти переходу важких металів у зерно озимої пшениці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.174(4Укр) + П034.13-26(4Укр)
Шифр НБУВ: РА318920 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Патика М.В. 
Агроекологічна оцінка впливу різних систем обробітку та удобрення на грунтові процеси: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / М.В. Патика ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

За результатами аналізу та узагальнення експериментальних даних уперше теоретично обгрунтовано доцільність сумісного застосування довготривалої ресурсоощадної системи обробітку грунту та органо-мінеральних добрив у польовій сівозміні. Установлено, що використання зазначених агрозаходів дає змогу підвищити вміст рухомого фосфору (за Кірсановим) під час вирощування озимого ячменю, льону олійного, картоплі у середньому з 35 до 294 мг/кг грунту, вуглецю - з 0,49 до 2,6 %, загального азоту - з 0,092 жл 0,299 % відповідно. Доведено позитивний вплив органо-мінеральної системи удобрення чорноземів південних та дерново-підзолистих грунтів, що дає змогу врівноважувати процеси мінералізації та гуміфікації. Показано, що за умов вирощування озимого ячменю, льону олійного та картоплі у сівозміні важливим способом відновлення родючості грунту є післяжнивне вирощування у польових сівозмінах проміжних культур для одержання сидерату, що забезпечує надходження у грунт 10 - 15 т/га зеленого добрива.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.173 + П040.171 + П143 + П032.3 +
Шифр НБУВ: РА329009

Рубрики:

      
6.

Пісковий М.Б. 
Агроекологічна оцінка застосування комплексного біопрепарату і полімінерального добрива при вирощуванні ячменю з підсівом еспарцету: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / М.Б. Пісковий ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено агроекологічну оцінку комплексного біопрепарату та полімінерального добрива за різних способів застосування, а також їх впливу на біосистему чорнозему типового малогумусного, його поживного режиму, трансформації біомаси кореневих решток, розвитку та формування врожаю ячменю, еспарцету та пшениці озимої. Доведено, що передпосівна обробка насіння ячменю ярого та еспарцету комплексним біопрепаратом (КБП) і полімінеральним добривом (ПМД) позитивно впливають на біологічну активність грунту та стимулюють початковий розвиток рослин, а також забезпечують біологічний захист рослин від хвороб і поліпшують режим їх мінерального живлення. Установлено, що за сумісного застосування КПБ і ПМД приріст урожаю у порівнянні з контролем становив у ячменю ярого - 0,34, еспарцету - 6,6 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.7-4 +
Шифр НБУВ: РА338811

Рубрики:

      
7.

Ільницький М.В. 
Агроекологічна оцінка обробітку грунту і гербіцидів в ресурсоощадній технології вирощування озимої пшениці: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / М.В. Ільницький ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

На підставі результатів досліджень, проведених у 1998 - 2001 рр. на темно-сірих опідзолених легкосуглинкових грунтах Західного Лісостепу України визначено вплив глибини їх основного обробітку та використання сучасного покоління гербіцидів на рівень забур'яненості, формування врожаю та якості зерна озимої пшениці після різних попередників (конюшини лучної та кукурудзи на силос). Наведено комплексну оцінку дії зазначених чинників на широкий спектр показників грунтової родючості, фітосанітарного стану посівів і грунту; обгрунтовано економічну й енергетичну доцільність їх використання. Встановлено, що зменшення глибини обробітку грунту та застосування нового покоління гербіцидів у разі посіву озимої пшениці після конюшини лучної забезпечує економію затрат 384,5, а після кукурудзи на силос - 348,1 МДж/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4 +
Шифр НБУВ: РА344540

Рубрики:
  

      
8.

Никитюк П.А. 
Агроекологічна оцінка систем удобрення зернових культур в польовій сівозміні Полісся залежно від погодних умов вирощування: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / П.А. Никитюк ; Ін-т агроекології УААН. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розглянуто проблеми стосовно визначення агрономічної й агроекологічної оцінки традиційних і нових систем удобрення у восьмипільній польовій сівозміні тривалого досліду на дерново-підзолистому супіщаному грунті лівобережної частини Полісся. Вивчено ефективність вирощування пшениці озимої та жита озимого, ярого ячменю та вівса за різних систем удобрення на підставі аналізу врожайності залежно від погодних умов, що склалися впродовж вегетаційних періодів - сприятливих, перезволожених і змішаного типу (з ознаками посушливості та презволоження). Установлено, що стабілізувальним фактором за будь-яких погодних умов є комплекна система використання підстилкового гною та мінеральних добрив та внесення вторинної продукції рослинництва - соломи, сидератів або органо-мінеральних добрив, що забезпечує у сприятливі роки одержання зерна озимих зернових 60 - 70 ц/га, ярих - 40 - 50 ц/га, без застосування добрив їх урожайність знижувалася відповідно до 20 - 30 і 15 - 20 ц/га. За мов оптимізації мінерального живлення рослин прирости врожаю зерна за будь-яких погодних умов становили 14 - 23 ц/га в однокомпонентних системах удобрення (за мінеральної - близько 11, за сидеральної та органічної - 5-7 ц/га). Відзначено, що науково обгрунтоване затосування добрив економічно й енергетично вигідне.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.11 + П212-41 +
Шифр НБУВ: РА360544

Рубрики:

      
9.

Данкевич Є.М. 
Агроекологічне обгрунтування вирощування ріпака ярого в умовах Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Є.М. Данкевич ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2003. — 18 с. — укp.

Удосконалено технологію вирощування ріпаку ярого на дерново-підзолистих грунтах за умов радіоактивного забруднення зони Полісся з метою виробництва екологічно чистої конкурентної в ринковому середовищі продукції. Проаналізовано параметри формування врожаю ріпаку ярого залежно від агротехнічних прийомів його вирощування, визначено вплив чинників інтенсифікації (добрива, способів обробітку грунту) на зміну кількісних параметрів ценозу, морфологічних показників рослин на формування максимальної їх продуктивності. Установлено критерії впливу способів обробітку грунту та доз мінеральних добрив на ріст і розвиток, формування структурних елементів та їх зв'язку з урожайністю ріпаку ярого, закономірності надходження елементів живлення, радіонуклідів і важких металів у продукцію. За результатами дослідження розроблено удосконалену технологію вирощування ріпаку ярого за умов радіоактивного забруднення, яка грунтується на економічному та енергетичному аналізах ефективності виробництва продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-4(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА325270

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Усик С.В. 
Агроекологічне обгрунтування насичення короткоротаційних сівозмін різними зернофуражними культурами у південній частині Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / С.В. Усик ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень стосовно впливу застосування набору різних за біологічними особливостями та технологією вирощування зернофуражних культур у короткоротаційних сівозмінах на зміну агрофізичних властивостей грунту та запасів доступної вологи, на вміст гумусу у грунті, фітосанітарний стан посівів цукрових буряків, урожайність озимої пшениці, гороху, ячменю, кукурудзи та цукрових буряків, а також на продуктивність сівозмін і економічну ефективність їх використання. На підставі результатів досліджень рекомендовано впроваджувати сівозміни з високим насиченням кукурудзою та ячменем за одночасного використання підвищених норм гною чи загортання в грунт побічної продукції зернових культур з метою запобігання збідненню грунту за органічною речовиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8 +
Шифр НБУВ: РА348695

Рубрики:

      
11.

Іванов Ф.А. 
Агроекологічне обгрунтування та ефективність вирощування кукурудзи і озимої пшениці у сівозмінній ланці в умовах південного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Ф.А. Іванов ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто особливості вегетації та продуктивність кукурудзи на зерно та силос за умов літньої сівби з міжряддями 210 см. Доведено, що посів кукурудзи у II декаді червня, за рахунок зміщення вегетації на період з більш сприятливими метеорологічними показниками впливає на ріст та розвиток рослин, зокрема, спостерігається поліпшення режимів мінерального живлення та водоспоживання. Встановлено, що критичний період рослин кукурудзи залежить від зниження температури повітря та підвищення його вологості. Урожайність кукурудзи на силос та зерно у порівнянні з основними посівами зростає на 30%. Вирощування кукурудзи літньої сівби з міжряддями 210 см дозволяє використовувати їх до збирання культури з метою посіву озимої пшениці. Запаси доступної вологи у грунті достатні для отримання нормальних сходів пшениці. Встановлено, що збирання кукурудзи на силос до появи сходів не суттєво впливає на стан посівів озимої пшениці. Негативних наслідків збирання кукурудзи на зерно за умов мерзлого грунту не виявлено. Доведено, що вирощування озимої пшениці у міжряддях кукурудзи літньої сівби дозволяє отримувати стабільний урожай продовольчого зерна. Зазначено, що продуктивність сівозмінних ланок у цілому зростає в 1,5 - 1,6 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-41(4УКР-4МИК),022 + П212.2-41(4УКР-4МИК),022
Шифр НБУВ: РА308755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Усманова Г.О. 
Агроекологічні основи використання фосфатмобілізуючих бактерій при вирощуванні олійних культур: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Г.О. Усманова ; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження результатів застосування препаратів альбобактерину та поліміксобактерину в технологіях вирощування ріпаку та соняшнику. Встановлено, що бактеризація насіння олійних культур препаратами фосфатмобілізуючих бактерій сприяє стимуляції росту та розвитку рослин, інтенсифікації накопичення фотосинтетичних пігментів і збільшенню активної поглинальної поверхні коріння, а також покращанню фосфатного й азотного живлення, підвищенню урожайності та поліпшенню якості насіння. Обгрунтовано екологічну, біоенергетичну й економічну доцільність використання альбобактерину та поліміксобактерину в технологіях вирощування олійних культур. Показано, що інтродукція A. album 1 122 і P.polymyxa KB у ризосферу ріпаку та соняшнику позитивно впливає на стан мікробіоценозу - збільшує кількість мікроорганізмів агрономічно цінних груп і підвищує нітрогеназну активність асоціативної мікрофлори у 1,7 - 6,9 разів. З метою підвищення титру та терміну зберігання альбобактерину та поліміксобактерину обгрунтовано доцільність застосовувати у процесі виробництва препаратів твердої мінеральної домішки цеоліт у концентраії 0,5 %, яка не впливає на ефективність їх агроекологічної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.1-449 +
Шифр НБУВ: РА335471

Рубрики:

      
13.

Конопльов О.В. 
Агроекологічні основи вирощування коріандру в північній підзоні Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.В. Конопльов ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено процеси росту, розвитку, формування індивідуальної врожайності коріандру залежно від рівня мінерального живлення, способу сівби та норми висіву, догляду за посівами, сортових особливостей вирощування даної культури в озимих і підзимових посівах. Наведено рекомендації щодо впровадження у виробництво нової технології вирощування коріандру за умов північної підзони Степу України, яка забезпечує формування врожайності плодів даної сільськогосподарської культури в ярих посівах 1,37 - 1,41 т/га, збір ефірної олії 31,86 кг/га. Виявлено, що озимі посіви коріандру дозволяють одержувати врожайність 2,07 т/га та більше.

  Скачати повний текст


Шифр НБУВ: РА359520

      
14.

Ключевич М.М. 
Агроекологічні основи системи захисту пшениці від септоріозу в умовах Полісся і Північного Лісостепу України: Автореф. канд. с.-г. наук. 06.01.11 / М.М. Ключевич ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Досліджено особливості поширення, шкодочинності та розвитку збудників септоріозу залежно від екологічних факторів за умов Полісся та Північного Лісостепу, удосконалено систему захисту посівів озимої пшениці. Визначено збудники септоріозу, встановлено первинні джерела інфекції хвороби на досліджуваних територіях. Вивчено вплив систем удобрення та обробітку грунту на розвиток септоріозу, встановлено стійкість до хвороби у сортів озимої та ярої пшениці. Виявлено ефективні протруйники насіння (раксіл 2 % з.п. і реал 200 т.к.с.) і фунгіциди (альто супер 330 ЕС к.е. та фолікур БТ 22,5 % к.е.) для сумісного їх застосування з біопрепаратом (різопланом) і регулятором росту рослин (агростимуліном) проти септоріозу для припосівної обробки насіння й обприскування посівів. Розроблено агроекологічноощадну систему захисту озимої пшениці від септоріозу, встановлено її біологічну ефективність, визначено вплив на підвищення врожаю зерна та покращання його якості. Обгрунтовано енергетичну й економічну доцільність застосування нової системи захисту зернових рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-468 + П415.2 +
Шифр НБУВ: РА331830

Рубрики:

      
15.

Каленська С.М. 
Агроекологічні та біологічні основи інтенсифікації виробництва озимого жита і тритікале в Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / С.М. Каленська ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2001. — 41 с.: рис. — укp.

Ідентифіковано типи нових сортів тритікале та жита вітчизняної та закордонної селекції за рівнем адаптації до несприятливих факторів середовища, розроблено на даній основі економічно вигідні та екологічно безпечні технології вирощування. Визначено фізіолого-онтогенетичні особливості формування і реалізації потенціалу продуктивності та якісних показників продукції сортів жита та тритікале залежно від екологічних і технологічних факторів. Досліджено особливості впливу основних елементів технологій вирощування: системи удобрення, системи захисту посівів від шкідливих організмів, фізіологічно активних речовин як засобу захисту рослин від біотичних стресових факторів середовища, вплив їх на рівень структурно-функціональної організації агрофітоценозів сортів озимих культур та їх продуктивність за умов вирощування на зерно та на корм у зеленому конвеєрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-275-28-36(4УКР) + П212.91-275-28-36(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Круківська А.В. 
Агрокліматична оцінка умов вологозабезпечення території України у період вегетації сільськогосподарських культур: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / А.В. Круківська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено методи дослідження умов вологозабезпечення сільськогосподарських культур протягом періоду вегетації на території України. На підставі об'єктивної класифікації ознак атмосферного зволоження, агрогідрологічних властивостей грунтів, режиму грунтових вод і рельєфу території розроблено новий метод агрогідрологічного районування України, що дозволяє виявити географічні закономірності формування ресурсів грунтової вологи у період вегетації сільськогосподарських культур. Проаналізовано сучасні особливості режиму агрогідрологічних ресурсів України у вегетаційний період за характеристиками просторового розподілу, міжсезонної та міжрічної динаміки запасів продуктивної вологи грунту в одновидових агроекосистемах. Запропоновано нову методику щодекадного оцінювання та прогнозування запасів продуктивної вологи грунту під посівами основних зернових культур у різних агрогідрологічних районах. Вперше на підставі базової моделі погода - урожай (УкрНДГМІ) досліджено географічні закономірності впливу вологості грунту на формування урожаю озимої пшениці та ярого ячменю в Україні. Обгрунтовано новий підхід щодо мезомасштабного агрокліматичного районування адміністративних областей України з урахуванням впливу неоднорідності підстильної поверхні на просторовий розподіл умов вологозабезпечення за ознаками атмосферного зволоження у вегетаційний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П021.1(4УКР) + П022(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358381

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Кульбіда М.І. 
Агрометеорологічні умови і продуктивність озимої пшениці при зміні клімату в Україні: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / М.І. Кульбіда ; Одес. держ. еколог. ун-т. — О., 2003. — 19 с.: табл. — укp.

Надано оцінку впливу можливих змін клімату на продуктивність озимої пшениці в Україні. Висвітлено тенденції та можливі сценарії зміни глобального клімату та клімату в Україні. Надано кількісну оцінку впливу агрометеорологічних умов на формування врожаю озимої пшениці та оцінку агрокліматичних ресурсів. Ідентифіковано параметри моделі формування озимої пшениці щодо грунтово-кліматичних умов України. Встановлено кількісні характеристики коливання урожайності та валових зборів зерна озимої пшениці за різноманітними сценаріями зміни клімату в Україні. Наведено рекомендації щодо зміни структури посівних площ озимої пшениці з урахуванням фактора зміни клімату України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-280.2(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326846

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Мироненко Ф.М. 
Агротехнічне обгрунтування прийомів вирощування ріпаку ярого на насіння в умовах Донецької області: Автореф. дис...канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Ф.М. Мироненко ; УААН. Ін-т олій. культур. — Запоріжжя, 2000. — 14 с. — укp.

За грунтово-кліматичних умов Донеччини досліджено, науково обгрунтовано та експериментально доведено комплексність впливу попередників, способів основного обробітку грунту, строків і способів посіву та норм висіву на урожайність, а також якість ріпаку ярого. Встановлено економічну та біоенергетичну ефективність прийомів вирощування ріпаку ярого на насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.160.5-4(4Укр-4Дон),022
Шифр НБУВ: РА309597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
19.

Цандур 
Агротехнологічні основи вирощування озимих зернових культур у південному Степу України: автореф. дис... д-ра с.-г. наук : 06.01.01 / Микола Олександрович Цандур ; Національний науковий центр "Інститут землеробства УААН". — К., 2009. — 39 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.03-4(4Укр)
Шифр НБУВ: РА364944

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Захарченко Е.А. 
Агрохімічна оцінка використання амофосфогіпсу як добрива в умовах чорнозему типового Лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Е.А. Захарченко ; Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати вивчення впливу нового комплексного добрива з пролонгуючим ефектом амофосфогіпсу (АФГ) у межах норм N50-N150 на ріст, розвиток, фотосинтетичну діяльність, мінеральне живлення, урожайність та якість ярого ячменю й озимої пшениці, агрохімічні показники чорнозему типового в роки дії та післядії. Визначено, що внесене добриво підвищило вміст азоту в зеленій масі та в зерні. Одержано значний приріст врожаю ярого ячменю та озимої пшениці в роки дії та післядії. Встановлено, що у разі підвищення дози азоту в добриві збільшується гідролітична кислотність. У рік післядії величини даного показника набагато нижчі, ніж у роки дії. Виявлено, що внесення АФГ у збільшених дозах і за азотом викликає збільшення доступних для рослин форм азоту за рахунок процесу дефіксації необмінно поглиненого грунтом амонію. Досліджено механізм пролонгуючого ефекту амофосфогіпсу, який забезпечив гарантовану післядію добрива за рахунок дефіксації попередньо фіксованого амонію грунтом зі складу АФГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.36
Шифр НБУВ: РА312114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського