Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (663)Книжкові видання та компакт-диски (94)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=РАДІОМОВНИЙ$<.>+<.>K=ПРИЙМАЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 86
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мещеряков В.І. 
Автоматизована система перетворення інформаційних потоків для управління високоенергетичними процесами: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / В.І. Мещеряков ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2004. — 35 с.: рис. — укp.

Установлено, що керуюча інформаційна система з пропускною здатністю, меншою за потік вхідної інформації, може забезпечити управління об'єктом. Розроблено метод стискування зображень у реальному часі процесу управління, який полягає у розпізнаванні інформативних ознак попередньо спрощеного зображення і наступній обробці інформативних зон та метод обробки зображень - сегментації зображення на скінченну кількість класів і подальше оперування з ознаками (маркерами) класу, які містять інформацію про об'єкт, що зберігається у базі знань. Обгрунтовано, що пропускна здатність каналу претворення не може бути меншою за різницю ємності перетвореного зображення та ємності бази знань. Наведено швидкодійні алгоритми обробки інформаційних масивів, які передбачають розпаралелювання обчислень зворотних матриць та дають змогу визначити контури зображень. Розвинуто алгоритми стискування зображень у системах діагностики зі складним фоном, який полягає в обробці тільки змінних інформаційних фрагментів. Запропоновано інструментальні засоби обробки первинної інформації матричних приймачів випромінювання, який передбачає управління діагональним переміщенням матриці на половину кроку розташування чуттєвих елементів синхронно до частоти зміни напівкадрів з інтерполяційним формуванням проміжних даних. Розвинуто методи ізотропної обробки первинних зображень для підвищення надійності та вірогідності визначення інформаційних ознак шляхом підвищення симетричності спектральної характеристики завдяки діагональному розміщенню чуттєвих елементів у фокальній площині. Запропоновано методи моделювання хвильового фронту інтенсивного випромінювання з інтерполяцією за формулою Пуассона та використанням експериментальних значень інформаційних ознак, які одержуються від системи, та нахилу хвильового фронту на зрізі апертури коректора. Проведено моделювання специфічних крайових ефектів у разі проходження інтенсивних лазерних потоків крізь діафрагми, що відрізняється від відомого представленням джерела випромінювання експонентною функцією Гріна. Розвинуто моделювання корекції амплітудних спотворень профілю пучка випромінювання, що передбачає врахування фазових спотворень хвильового фронту випромінювача. Розроблено модель взаємодії інтенсивного лазерного випромінювання з прийомним електродом, яка враховує неоднорідності поверхневого шару електроду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З968.83-015 +
Шифр НБУВ: РА331315

Рубрики:

      
2.

Сєрий К.М. 
Автоматична координатна реєстрація результатів контролю дефектоскопами: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.13 / К.М. Сєрий ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено методи безконтактного визначення просторових координат вимірювальних перетворювачів акустичних, магнітних, вихрострумових дефектоскопів у процесі сканування поверхні з метою координатної реєстрації результатів контролю. Удосконалено акустичну двомірну систему визначення координат шляхом введення додаткових акустичних приймачів з метою забезпечення можливості визначення трьохмірних координат і виключення температурної похибки. З використанням тріангуляційного методу вперше розроблено оптико-механічні системи визначення трьохмірних координат вимірювального перетворювача за координатами двох точкових випромінювачів на основі вимірювального перетворювача дефектоскопа у процесі сканування. Вперше розроблено системи визначення трьохмірних координат вимірювального перетворювача дефектоскопа з використанням однієї та двох цифрових оптичних камер з матрицями приладів з зарядовим зв'язком (ПЗЗ) на кінцях фіксованої бази вимірювання довжиною від 0,5 до 1 м. Виконано оптимізацію взаємного кутового положення оптичних камер з ПЗЗ матрицями у фокальних площинах об'єктивів з метою наближення до бази вимірювання дозволеної зони можливого сканування поверхні об'єкта контролю та підвищення точності визначення координат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с108
Шифр НБУВ: РА372451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Приймаченко Д.В. 
Адміністративна діяльність митних органів у сфері реалізації митної політики держави: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / Д.В. Приймаченко ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2007. — 39 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади формування митної політики держави й аспекти її реалізації митними органами. Вивчено соціальну роль і зміст діяльності митних органів за сучасних умов. Зауважено, що сприяє принципово новий погляд на адміністративну діяльність даних органів, її значення для утвердження державності та засад громадянського суспільства. Висвітлено мету, завдання, функції митних органів, форми та методи їх адміністративної діяльності. Проаналізовано міжнародний досвід реалізації митної політики даними органами. Значну увагу приділено проблемам і перспективам модернізації їх адміністративної діяльності. Сформульовано пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення митного законодавства, яке регулює організаційно-правові засади адміністративної діяльності митних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 +
Шифр НБУВ: РА350601

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Овечкін В.С. 
Вдосконалення методики розрахунку максимальної дальності розпізнавання тепловізійних систем спостереження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.07 / В.С. Овечкін ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

З використанням удосконалених методик розв'язано задачу підвищення точності розрахунку максимальної діяльності розпізнавання (МДР) тепловізійної системи спостереження (ТСС) та розширено область її застосування. Досліджено наукову задачу розрахунку МДР за шкалою NIIRS. Одна з найбільш розповсюджених систем, яка визначає порогові функціональні можливості ТСС, взаємопов'язана з характеристиками об'єкта, атмосфери, ланок ТСС, зорового аналізатора (ЗА) оператора, умов спостереження. Це дозволяє дослідити вплив цих параметрів на рівень NIIRS, синтезувати нову ТСС для забезпечення необхідної якості зображень за NIIRS, визначити, з якої найбільшої відстані буде забезпечуватись виконання завдання щодо розпізнавання об'єкта з урахуванням його рівня NIIRS, параметрів ТСС і умов спостереження без проведення експериментальних досліджень. Розглянуто математичні моделі атмосфери, ланок ТСС (оптичної системи, приймача випромінювання, блоку електронної обробки сигналу, дисплея), а також властивості та характеристики ЗА оператора. Створено методику, яка передбачає застосування нового підходу до врахування атмосфери, зорового сприйняття оператора, впливу руху та вібрацій зображення об'єкта, електронного збільшення на МДР. Це дозволяє аналізувати взаємозв'язок параметрів об'єкта та фону, загальних метереологічних даних, окремих елементів тепловізора, параметрів ЗА оператора, умов спостереження з МДР ТСС. Використання замість закону Бугера модуляційної передавальної функції атмосфери, дозволяє розраховувати МДР за умов сильного вітру, турбулентності, що було неможливо раніше і дає результати, близькі до експериментальних. Досліджено вплив електронного збільшення, руху та вібрацій на МДР. Запропоновано методи їх врахування у методиці розрахунку МДР, що має важливе практичне значення для сучасних систем, які працюють на рухомих платформах. За результатами експериментів доведено, що запропонована методика має високу точність і цілком придатна для практичного застосування. Показано, що використання цієї методики дає змогу синтезувати ТСС з необхідними функціональними можливостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З996-5 +
Шифр НБУВ: РА352094

Рубрики:

      
5.

Шульга О.В. 
Визначення положень небесних об'єктів до 15supm/sup із спостережень на аксіальному меридіанному крузі Миколаївської астрономічної обсерваторії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.01 / О.В. Шульга ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2001. — 28 с. — укp.

Висвітлено проблему визначення положень небесних об'єктів до 15m з систематичними похибками не гірше від +- 0".02 до +- 0".03 та вмпадковими похибками не гірше від +- С 0".03 до +- 0".04 для зірок 8m - 11m та не гірше від +- 0".07 до +- 0".09 для зірок 12m - 15m. Розроблено та запатентовано конструкцію аксіального меридіанного круга (АМК). Створено прикладну теорію АМК. Викладено методики дослідження його параметрів. Виготовлено оптико-механічні вузли АМК, зірковий та автоколімаційний мікрометри з використанням ПЗЗ приймачів і скануючу відлікову систему круга. Побудовано павільйони та допоміжні будівлі АМК. Виконано дослідження параметрів та інструментальної системи АМК з використанням методу безперервного контролю рухомих вузлів і деталей АМК. Здійснено регулярні спостереження на телескопі та одержано каталоги положень: 9146 зірок до 15m за списком каталогу GSC навколо 190 позагалактичних радіоджерел (AMC1C), 1415 зірок 8m - 10m за списком каталогу HIPPARCOS (AMC1A).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В61с0,022
Шифр НБУВ: РА313962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Піддячий В.І. 
Високоефективне перетворення частоти на діодах з бар'єром Шотткі та малошумливі приймачі міліметрового діапазону: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / В.І. Піддячий ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено процес перетворення частоти на сучасних високолегованих діодах з бар'єром Шотткі (ДБШ) та створено на їх базі приймальні системи триміліметрового діапазону з рекордною чутливістю. Визначено оптимальний для даного діапазону тип ДБШ, обчислено його мінімальне досяжні втрати перетворення й умови їх ралізації у змішувачі. На підставі одержаних результатів створено вискочутливі приймальні системи триміліметрового діапазону, які використовуються на радіотелескопі РТ-22 (Крим, Украіна) та у складі радіометричного комплексу технологічного Університету (Гетеборг, Швеція).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З852.2-01 +
Шифр НБУВ: РА350461

Рубрики:

      
7.

Тараненко Ю.К. 
Віброчастотні методи контролю та визначення складу рідких та газоподібних речовин (теоретичні основи розробки та впровадження): автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.13 / Ю.К. Тараненко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 37 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення актуальної науково-прикладної проблеми - розширення сфери застосування віброчастотних методів контролю на визначення густини рідин і газів, положення межі розподілу рідин або рідини та газу, концентрації вузької фракції суспенцзій за умов коливань температури, тиску, швидкості течії рідини або газу, густини та в'язкості рідкої фази суспензій. Обгрунтовано наукові засади розробки датчиків густини з двома механічними резонаторами (трубчастими, пластинчастими, циліндричними), датчиків положення межі розподілу рідин (з трубчастими замкненими камертонними резонаторами), експрес аналізаторів концентрації вузької фракції твердої фази суспензцій (з прямолінійними вертикально встановленими трубчастими резонаторам). Розроблено вимірювальні автоколивальні системи механічних резонаторів з мінімальним відхиленням частоти автоколивань від власної частоти резонатора. Запропоновано методи управління власними частотами резонаторів для адаптації датчиків до умов експлуатації. Розроблено методики проектування датчиків і визначення їх похибок за умов експлуатації, а також побудови інформаційно-вимірювальних систем з використанням віброчастотних датчиків. Розроблено математичні моделі віброчастотних датчиків гуситини рідин і газів, концентрації суспензій, положення межі розподілу рідин, які дозволяють одержати умови інваріантності датчиків до коливань температури, тиску, швидкості течії вимірювльної речовини, густини та в'язкості рідкої фази суспензій. Досліджено автоколивальні системи віброчастотних датчиків і визначено параметри усіх елементів систем (приймача та збудника коливань, підсилювача та ланцюга зворотного зв'язку), що забезпечують мінімальну похибку контролю. Розроблено регресійну модель для оцінювання похибки контролю та виміру віброчастотними датчиками за умов експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж107/109 +
Шифр НБУВ: РА362884

Рубрики:

      
8.

Розенбуш В.К. 
Властивості розсіяного випромінювання малих тіл Сонячної системи: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.03 / В.К. Розенбуш ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2007. — 37 с. — укp.

Досліджено три популяції малих тіл Сонячної системи - комет, астероїдів і супутників планет, які, не зважаючи на різну фізичну природу, мають багато спільних закономірностей у властивостях розсіяного випромінювання. Проведено поляриметричне та фотометричне спостереження 21-ої комети, 10-ти супутників планет та 6-ти астероїдів протягом 1988 - 2006 р. на різних телескопах з апертурними та панорамними приймачами випромінювання. Наведено результати комплексних досліджень опозиційних ефектів у різних тілах Сонячної системи, зокрема відкрито поляризаційні опозиційні ефекти у деяких високоальбедних об'єктах. На підставі поляриметричних і фотометричних даних на малих фазових кутах виділено клас високоальбедних об'єктів (астероїди 44 Ніза та 64 Ангеліна, супутники Io, Європа, Ганімед і Япет, A і B кільця Сатурна) з унікальними опозиційними властивостями та експериментально доведено, що механізм когерентного підсилення зворотного розсіяння є ефективним фізичним механізмом розсіяння світла у природному середовищі Сонячної системи. Проведено розділення фазових і довготних залежностей поляризації випромінювання супутників Калісто та Япета. Виявлено залишкову поляризацію випромінювання супутників Io, Європи та Ганімеда в точці інверсії, що пояснюється структурною і/або оптичною неоднорідністю поверхні. Запропоновано нову класифікацію комет, яка грунтується на властивостях розсіяного та теплового випромінювання пилу. Виявлено особливості в поляризованому випромінюванні комет, зокрема аномальну спектральну залежність лінійної поляризації, кругову поляризацію випромінювання комет, орієнтацію пилових частинок у кометних атмосферах, варіації поляризації під час нестаціонарних процесів у кометах. Одержано нові закономірності та ефекти у розсіяному випромінюванні вибраних астероїдів і супутників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655-52,022 +
Шифр НБУВ: РА350278

Рубрики:

      
9.

Митрофанова С.О. 
Геометричне моделювання відбиваючих поверхонь у плоских сонячних колекторах з елементами-концентраторами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / С.О. Митрофанова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розвинуто теорію геометричного моделювання відбивних поверхонь, розроблено метод просторового моделювання відбитого потоку на базі плоскої задачі апарата відбиття й алгоритмів геометричного моделювання параметрів форми та положення елементів-коцентраторів, для плоских колекторів. З використанням програмного забезпечення MathCAD розроблено алгоритми та програми для одержання комп'ютерних моделей кривих апарата відбиття для заданої відбивної кривої за довільного нахилу сонячних променів. Це є подальшим розвитком моделі апарата відбиття для розв'язання плоскої задачі. Розроблено алгоритм одержання комп'ютерної моделі супутніх кривих для заданої ортотоміки. Це дозволяє моделювати відбивні поверхні у рухомих геліоустановках, коли твірна приймача є лінією ортотоміки. Створено теоретичну базу запропонованого методу просторового моделювання відбитого потоку на основі плоскої задачі. Даний метод застосовується для поверхонь, у яких рухома площина, що вводиться, є площиною інциденції нормалей перетину відбивної поверхні. За цього дотримується рівність проекцій кутів падіння та відбиття на площину інциденції, отже, розв'язання просторової задачі зводиться до розв'язання плоскої. Розроблено алгоритм одержання комп'ютерної моделі визначення карстової ділянки у відбитому потоці для певних видів ротативних поверхонь і поверхонь обертання за умов змінного нахилу сонячних променів. За результатами проведених досліджень розвинуто побудову комп'ютерних моделей з метою вивчення властивостей відбитого сонячного потоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З637.04 +
Шифр НБУВ: РА362390

      
10.

Саєнко С.Ю. 
Геометричне моделювання рефлекторів теплотехнічних установок: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / С.Ю. Саєнко ; Тавр. держ. агротехнол. ун-т. — Мелітополь, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше одержано геометричне доведення припустимості розрахунків теплотехнічного устатування з циліндричними рефлекторами та приймачами тепла з використанням методів "пласкої задачі", що дозволило суттєво спростити методику розрахунку циліндричних відбивальних систем. Запропоновано новий ефективний метод розрахунків профілів рефлекторів фокусувальних систем, які забезпечують заданий розподіл теплоти на робочих поверхнях складної геометрії. Даний метод побудовано на базі аналізу геометеричної моделі поширення теплових процесів у робочій камері без урахування втрат частини енергії на поглинання середовищем. Проведено оцінювання впливу на форму рефлекторів втрат частини теплової енергії на випромінювання у навколишнє середовище, який виявився незначним, що дозволило не враховувати дані втрати та суттєво спростити задачу. Запропоновано новий експрес-метод визначення щільності розподілу теплового потоку на робочих поверхнях устаткування, що базується на фотографуванні та комп'ютерній обробці цифрових фотографій, експериментально підтверджено його ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л815.37-5-02 +
Шифр НБУВ: РА362963

Рубрики:

      
11.

Денисова Т. В. 
Геометричне моделювання розподілу відбитої сонячної енергії на приймачі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.01.01 / Т. В. Денисова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше в прикладній геометрії запропоновано алгоритм оцінювання інтенсивності відбитої сонячної енергії. Розроблено програму комп'ютерного моделювання розподілу інтенсивності відбитого потоку у вигляді точкового каркаса поверхні на приймачі для різних концентрувальних систем. Встановлено карти ізоліній концентрації для оцінювання параметрів форми, положення та розмірів приймача. Вдосконалено аналітичний опис квазіфокальних ліній для змінного кута падіння сонячних променів, який визначає параметри форми та положення приймача в установках з нерухомим концентратором. Надано нову методику проектування концентрувальної системи на підставі способу оцінювання розподілу інтенсивності відбитої енергії на приймачі та теорії квазіфокальних ліній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З637
Шифр НБУВ: РА376783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Гогун Ю.В. 
Динаміка та похибки інтегрованої навігаційної системи наземного об'єкта: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.03 / Ю.В. Гогун ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розроблено інтегровану навігаційну систему наземного об'єкта, призначену для визначення місцеположення та курсу об'єкта, що складається з блоку одометричної навігаційної системи та приймача сигналів супутникових навігаційних систем. Вивчено структуру та розроблено алгоритм функціонування інтегрованої навігаційної системи наземного об'єкта з використанням оптимального фільтра Калмана, що дозволяє значно підвищити точність і надійність видачі навігаційних даних за умов довільного руху об'єкта. Проведено напівнатурне моделювання штатного та нештатного режимів роботи й експериментальне дослідження інтегрованої навігаційної системи, які підтвердили отримані теоретичні результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З95-5-01
Шифр НБУВ: РА316781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Приймаченко Д.В. 
Докази у провадженні в справах про порушення митних правил: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.В. Приймаченко ; Академія держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено правову природу доказування та доказів у провадженні в справах про порушення митних правил. Проаналізовано зміст і структуру доказування, визначено предмет і межі останнього у досліджуваному провадженні. Визначено поняття доказів, що використовуються у митних розслідуваннях. Обгрунтовано запропоновану класифікацію доказів. Розглянуто окремі види доказів у провадженні в справах про порушення митних правил. Наведено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства й адміністративно-юрисдикційної діяльності митних органів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)112.038
Шифр НБУВ: РА317114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Нікіфоренко К.Б. 
Дослідження та розробка алгоритмів підвищення ефективності передачі інформації в каналах з частотною і фазовою модуляцією: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / К.Б. Нікіфоренко ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Установлено, що неефективне використання радіоканалів стандарту 802.11 стосовно випадків передачі пакетів дискретних повідомлень зумовлено невисокою завадозахищеністю радіоканалів внаслідок використання в інформаційних системах малопотужних передавальних пристроїв, що змушує для одержання достатньо великої завадостійкості та надійності проводити роботи за високих співвідношень сигнал/шум. Виведено аналітичні залежності для знаходження основних характеристик радіосигналу на виході складового радіоканалу, які дозволяють досліджувати їх з необхідною точністю й одержати результати, що відрізняються великою достовірністю. Розроблено математичну модель, адекватну розв'язуваним реальним задачам передачі інформації у системах CDMA, DECT, GSM та їх подібних, в якій замість довільного розподілу імовірностей, заданих у просторі, всіх можливих входів і виходів проміжних комутаторів розглядаються імовірністні характеристики кожного проміжного комутатора, що дозволяє одержати однозначне відображення вихідного сигналу з урахуванням всіх впливових параметрів складового тракту. Розроблено алгоритм і програму оцінки завадостійкості синтезованого цифрового приймача, які дозволяють розрахувати та проаналізувати імовірність його помилкової роботи. Розроблено метод роботи приймального пристрою, який базується на зміні його структури за рахунок використання адаптивних і непараметричних алгоритмів обробки сигналу, що призводить до підвищення ефективності інформаційної радіомережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-01 +
Шифр НБУВ: РА349356

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
15.

Сушич О.П. 
Доступність супутникових навігаційних систем при управлінні повітряним рухом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.13 / О.П. Сушич ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Створено експериментально-теоретичну модель та апаратно-програмний комплекс оцінки доступності супутникових радіонавігаційних систем для довільних маршрутів і часу польоту повітряного корабля (ПК), обладнаного засобами супутникової радіонавігації, з метою підтримки гарантованого рівня безпеки польотів. Розроблено методику оцінки доступності супутникових навігаційних систем (СНС) з застосуванням агрегативної моделі та узагальненої моделі доступності СНС. Запропоновано узагальнений алгоритм визначення доступності СНС на всіх етапах польоту ПК і визначено його основні характеристики. Розроблено нову структуру та створено апаратно-програмний комплекс оцінки доступності СНС, а також структуру керуючої програми апаратно-програмного комплексу. Наведено детальний опис програмних функцій обробки даних навігаційних супутників (НС). Достовірність та ефективність розроблених методик та алгоритмів підтверджено шляхом верифікації одержаних результатів розрахунку доступності СНС на макеті апаратно-програмного комплексу з даними високоточних супутникових навігаційних приймачів GG24 та ProPak-G2.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О643.1 +
Шифр НБУВ: РА344034

Рубрики:

      
16.

Богданов О. В. 
Застосування фототермоакустичного перетворення для задач дефектоскопії: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.09.08 / О. В. Богданов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 23 с. — укp.

Розроблено методи використання ФТА (фототермоакустичного) перетворення для неруйнівної дефектоскопії тонкошарових оптично непрозорих матеріалів. Процес дефектоскопії, з допомогою цього перетворення, полягає в реєстрації пружних коливань об'єкта, які виникають в наслідок нерівномірного прогріву пружного шару під впливом оптичного випромінювання. Проведено аналіз виникаючих термопружних перехідних процесів. На підставі досліджень надано рекомендацію щодо часу проведення дефектоскопії певної області матеріалу. Одержані результати дозволили обрати вид амплітудної модуляції оптичного випромінювання, який дає найбільшу амплітуду пружних коливань. Проведено порівняння результатів від приймача пружних коливань за довільних його розташувань відносно осі оптичного збудження. Проаналізовано вплив типу приймача (контактний та безконтактний) на результати дефектоскопії. Рекомендовано використовувати безконтактний приймач пружних коливань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.31 в,022 + Ж607 с108
Шифр НБУВ: РА381152 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Казаченко Л.М. 
Інструментальне забезпечення оцінки земель (на прикладі забруднених територій Лісостепової зони Харківської області): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.04 / Л.М. Казаченко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 16 с. — укp.

Проведено комплексну оцінку забруднення територій з використанням нових вимірних систем і вперше застосованого геодезичного інструментального обладнання. Здійснено теоретичні та експериментальні дослідження антропогенного впливу Балаклійського цементно-шиферного комбінату на довкілля, зокрема на забрудненість земель важкими металами на різних відстанях від підприємства-забруднювача. За умов індустріально розвиненого регіону вперше застосовано удосконалену методику виділення моніторингової мережі забруднених земель. Грунтові обстеження території промислового регіону проведено одночасно з геодезичними зніманнями GPS-приймачем. На базі одержаних результатів визначено точні координати забрудненої території. Проведено дослідження рівня вмісту важких металів у грунтах та виділено чотири зони забрудення. Встановлено залежність ступеня забрудення території від відстані до підприємства та середнього значення багаторічного направлення вітрів. Виявлено тісну кореляційну залежність між віддалю від джерела забрудення та вмістом важких металів у грунтах. З використанням комп'ютерної програми "Teontax" побудовано цифрову карту визначених зон забрудення, векторизоване зображення яких нанесено на растри існуючої цифрової карти у програмі "AvtoCad". Теоретичні результати наукового дослідження експериментально апробовано шляхом проведення експертної оцінки земель сільськогосподарського та іншого призначення з введенням додаткових коефіцієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.518 с1(4УКР-4ХАР) +
Шифр НБУВ: РА335856

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Томенко В.І. 
Інформаційні технології створення автоматизованих систем управління підрозділами МНС при надзвичайних ситуаціях у природних екосистемах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.І. Томенко ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено інформаційні технології для створення автоматизованих систем управління критичного застосування, зокрема, розроблено інформаційні технології для створення автоматизованих систем управління (АСУ) підрозділами Міністерства надзвичайних ситуацій (МНС) України за надзвичайних ситуацій (НС) у природних екосистемах. Запропоновано оптимізацію структури базового стану таких АСУ з урахуванням ризиків виникнення кожної з НС для побудови АСУ, які поєднують заздалегідь створені базові частини системи та добудови після виникнення НС. Визначено граничні значення параметрів передавачів і приймачів інформації, які забезпечують потрапляння розрахункових відстаней між підрозділами до області допустимих значень. Запропоновано застосування коефіцієнтів зменшення довжини інформаційних каналів у разі побудови топологічних структур місцезнаходжень мобільних підрозділів МНС на територіях з різним типом і профілем місцевості. Розроблено метод підготовки даних створення АСУ, що функціонують у природних екосистемах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-53ф +
Шифр НБУВ: РА360876

Рубрики:

      
19.

Бабій Ю. О. 
Метод формування радіолокаційних портретів цілей на основі алгоритмів адаптивної фільтрації: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.17 / Ю. О. Бабій ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельницький, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто математичну модель комплексного радіолокаційного зображення цілі з кінцевою кількістю яскравих точок. Відмінність цієї моделі від існуючих, що визначає її новизну, полягає в тому, що вона дозволяє урахувати амплітудно-фазові трансформації комплексної обвідної зондувального сигналу у разі відбиття від цілі зі складною геометричною формою в азимутально-дальнісній площині. Вперше розроблено метод формування радіолокаційних портретів цілей на підставі алгоритму адаптивної обробки сигналів. Відмінність цього методу від існуючих, що визначає його новизну, полягає в тому, що для формування радіолокаційних портретів цілей паралельно з радіолокаційним каналом передавач - ціль - приймач включено канал передавач - адаптивний фільтр - приймач, що дозволяє в межах одного періоду зондування формувати радіолокаційні портрети цілей для їх розпізнавання та забезпечить когерентність міжперіодної обробки сигналів. Удосконалено математичну модель формування комплексної перехідної характеристики цілі зі складною геометричною формою поверхні. Відмінність цієї моделі від існуючих, що визначає їі новизну, полягає в тому, що вона дозволяє врахувати не тільки кількість і розташування елементарних відбивачів поверхні цілі, а і їх конфігурацію в межах кінцевого набору елементів простої геометричної форми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З95-018.7
Шифр НБУВ: РА383982 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Доброва В.Є. 
Методи та прилади контролю параметрів пульсацій артеріального тиску: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / В.Є. Доброва ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2001. — 22 с. — укp.

Досліджено питання підвищення достовірності контролю пульсацій артеріального тиску (ПАТ). Створено нові прилади та методи обробки даних сигналів. Запропоновано модель руху елементів шкіряного покриву під дією ПАТ, на базі якої розглянуто динамічні характеристики приймачів ПАТ типу "воронка" та оклюзійну манжету. Проаналізовано динамічні характеристики пневмотракту передачі ПАТ, розроблено активний приймач та компенсаційний пневмотракт. Модифіковано коливальну систему з кварцовим резонатором, модульованим міжелектродним зазором і коригувальним елементом, здобуто аналітичні вирази, які визначають її параметри, оптимальне значення коригувальнго елемента, що лінеаризує характеристику перетворення. Вперше запропоновано спектральний метод визначення контурно-часових діагностичних параметрів і наведено модель ділянок артеріального русла у вигляді поліноміальних і цифрових фільтрів. Розроблено та практично реалізовано вимірювальний канал ПАТ і багатоканальну систему пульсометричних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.31с05
Шифр НБУВ: РА314306 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського