Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (12)Наукова електронна бібліотека (137)Реферативна база даних (702)Книжкові видання та компакт-диски (291)Журнали та продовжувані видання (39)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕЛІГІЙНА$<.>+<.>K=ІДЕОЛОГІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 93
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Пристінський І. О. 
Адміністративно-правовий статус релігійних організацій в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. О. Пристінський ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто методологічні засади місця та ролі релігійних організацій серед суб'єктів адміністративного права. Проаналізовано поняття "релігійна організація" у вітчизняній та зарубіжній науковій літературі та законодавстві. Визначено основні ознаки релігійних організацій, запропоновано класифікацію релігійних організацій за різними критеріями. Встановлено роль і компетенцію суб'єктів, уповноважених здійснювати державний контроль та нагляд за створенням, діяльністю та припиненням релігійних організацій. Проаналізовано адміністративно-процесуальний порядок припинення релігійних організацій у судовому порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)136
Шифр НБУВ: РА376838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Павленко Ю.О. 
Антропологічні виміри ідеології: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.04 / Ю.О. Павленко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено роль ідеології у формуванні світовідношення і цілепокладання людини в індивідуальному та колективному аспектах. Розглянуто ідеологію та її антропологічні аспекти у різних проблемних полях, а не як окремий предмет дослідження. Проаналізовано антропологічні моменти ідеологічних процесів: інтерполяцію, суб'єктивність, відчуження, ідеологічну маніпуляцію, гегемонію, функціонування ідеології у різних полях. Наведено результати філософсько-антропологічного аналізу практик деідеологізації та тези про "вічність ідеології", розглянуто питання існування ідеологічно нейтральних суспільних практик. Доведено, що антропологічна обумовленість ідеології полягає в її залежності від глибинних аспектів людської природи. Зроблено висновок, що ідеологія є однією з ключових детермінант людського буття, сформована в результаті взаємодії індивідуального несвідомого, цілепокладання людини та суспільних запитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю223.3 + Ю6*622.22 + Ч111.1
Шифр НБУВ: РА370390 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Стецик Ю.О. 
Василіанські монастирі Перемишльської єпархії: інституційний розвиток, економічне становище та релігійна діяльність (кінець XVII - XVIII ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.О. Стецик ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено основні аспекти діяльності василіанських монастирів на теренах Перемишльської єпархії впродовж кінця XVII - XVIII ст. Вивчено інституційний розвиток чернецтва, виокремлено певні періоди: фундації (кінець XIII - XVII ст.), перехід до унії (кінець XVII - початок XVIII ст.), утворення Святопокровської провінції та входження до неї унійних монастирів єпархії (1739 - 1745 рр.), пореформенний період (1745 - 1772 рр.). Вивчено економічне підгрунтя функціонування чернечих обителей, яке відобразилося в організації певних господарсько-фінансових відносин: введенні фільваркового господарства, наявності різного роду допоміжних промислів і участь у тогочасних фінансово-кредитних відносинах. Розглянуто внутрішню, релігійну діяльність ченців. З'ясовано основні засади духовної формації чернецтва східного обряду, які в аналізований період зазнали певних змін від єпархіальної до централізованої системи управління з чітко регламентованим уніфікованим монастирським уставом та Конституцією ЧСВВ. Визначено чинники, які впливали на провадження духовного вишколу ченців: кіновіяльний (спільний) уклад життя, поміркованість у їжі, скромність в одязі, молитва, піст, реколекції та інші духовні практики. Зокрема, домінували внутрішні студії з риторики, філософії та богослов'я, які у другій половині XVIII ст. спричинилися до піднесення освітнього рівня василіанського чернецтва на теренах єпархії. Досліджено душпастирську працю отців-василіан, яка відобразилася в утриманні парафій, провадженні реколекцій, місій, проповідей, оповідей, служінні в жіночих монастирях та при єпископській кафедрі. Визначено внесок василіанських монастирів у розвиток духовної культури Підгір'я, який висвітлено в аспекті функціонування освітньо-культурних осередків - скрипторіїв, хорових капел, шкіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-7 + Э377.109(4УКР)-647.2 +
Шифр НБУВ: РА340887

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Волобуєв В.В. 
Внутрішньофірмова ідеологія: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / В.В. Волобуєв ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 19 с. — укp.

Розкрито механізм породження внутрішньофірмової ідеології, її генезис у структурі соціального організму виробничого типу. Проаналізовано природу, сутність і зміст, а також основні функції внутрішньофірмової ідеології, як сукупності духовних процесів, зумовлених життєдіяльністю формальної організації. Вивчено умови та чинники функціонування внутрішньофірмової ідеології, механізм її впливу на економічну поведінку працівника фірми. Розроблено технологію проектування та класифіковано можливі зміни даної ідеології за умов ринкової моделі розвитку суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*422.4 + Ю6*622.22
Шифр НБУВ: РА318101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Локаш О.В. 
Вплив несвідомого на формування політичного простору: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.В. Локаш ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Комплексно вивчено прояви несвідомого як одного з основних компонентів, які мають вплив на позитивні та негативні тенденції в процесах політичної стабілізації та державотворення. Розглянуто виникнення та розвиток категорії "несвідомого" в соціальних науках в цілому та застосування поняття в політології зокрема. Акцентовано увагу на необхідності аналізу внутрішньої структури суб'єкта політики за допомогою метода якісних структур з метою дослідження впливу несвідомого на політичні процеси. Виділено основні класи проявів несвідомого у таких структурних компонентах політичного процесу, як політична соціалізація, політичний міф, політична культура та ідеологія, форми поведінки та методи прийняття рішення в політиці. Проаналізовано вплив проявів несвідомого в українській політиці, зважаючи на збільшення деструктивних і стохастичних або конструктивних і організаційних факторів суспільного життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф084
Шифр НБУВ: РА315126 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Зінчук 
Громадсько-політична і релігійна діяльність Василя Романюка (1925-1995 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Дмитро Сергійович Зінчук ; Прикарпатський національний ун-т ім. Василя Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-8 Романюк В. + Э372.272-36-028 Володимир (Романюк, Василь + патриарх + 1925-1995)
Шифр НБУВ: РА358681

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
Категорія: Релігія   
7.

Яковенко А.І. 
Духовні цінності християнського людинознавства XX століття: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / А.І. Яковенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Проаналізовано філософські засади релігійного та світського розуміння суті духовності суспільства й особистості, що може бути критерієм у визначенні аксіології духовності. Відзначено, що як найважливіший фактор, що забезпечує формування та розвиток духовно здорового суспільства, є релігійна культура, яка базується на християнських цінностях, освічених духовним світлом православ'я. Зазначено, що за теперішніх часів актуальною є православна духовність, у якій чітко вибудована ієрархія життєвих цінностей. Обгрунтовано, що досвід духовно-морального виховання, що базується на православній етиці, особливо значимий для сучасних пошуків шляхів досягнення духовної цілісності людини. Показано, що християнським філософам, релігійним аналітикам християнське людинознавство, його уявлення про Бога, світ і людину імпонує своєю давністю, близькістю Біблії, що для них само по собі є умовою істинності та повчальної цінності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-43 + Ю217.3 +
Шифр НБУВ: РА353073

Рубрики:

      
8.

Цапліна І. С. 
Еволюція образу майбутнього в сучасних ідеологіях: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / І. С. Цапліна ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 14 с. — укp.

Висвітлено етапи та традиції осмислення образу майбутнього у соціально-філософській думці. Проведено аналіз ключових понять і з'ясовано підходи до їх розгляду у соціальній філософії. Досліджено трансформацію образу майбутнього у міфологічному, релігійному, філософському світоглядах. Визначено структуру та функції образу майбутнього в ідеології, розроблено їх класифікацію. Визначено механізми еволюції ідеологій від класичних через некласичні до постнекласичних. Запропоновано детермінанти оптимізації образу майбутнього України у формуванні ідеології її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*327.31 + Ю6*622.22
Шифр НБУВ: РА385395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Гранат Ю.С. 
Етноконфесійні процеси в Автономній Республіці Крим: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / Ю.С. Гранат ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу архівних документів, статистичних матеріалів, здобутків вітчизняної та зарубіжної історіографії у регіональному вимірі досліджено етноконфесійні процеси в Автономній Республіці Крим (АРК). До наукового обігу введено значний масив першоджерел, в яких відображені етнічна та релігійна структури населення автономії. Висвітлено особливості етноконфесійного та міжконфесійного життя національних меншин автономії, еволюції етноконфесійних відносин і процесів в АРК, співвідношення національної, етнічної та релігійної ідентичностей населення Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23УКР=6А/Я) + Т3(4УКР-6КРМ)6-56 +
Шифр НБУВ: РА359708

Рубрики:

      
10.

Васильчук Є. О. 
Етнонаціоналізм як політична ідеологія в умовах суспільства, що трансформується (на прикладі Всеросійського суспільно-патріотичного руху "Російська національна єдність"): автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.03 / Є. О. Васильчук ; Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Уперше здійснено комплексний аналіз сучасного "російського проекту" етнонаціоналістичної ідеології, що узагальнює його сутнісні риси, особливості формування та перспективи розвитку. Обгрунтовано, що етнонаціоналістична ідеологія є продуктом розпаду старих світоглядних установок і результатом складного синтезу власне націоналістичних конструктів і релігійно-культурного, ксенофобського та соціально-економічного компонентів, кожен з яких поляризується на ряд окремих складових частин або сегментів. Удосконалено існуючі концепції та засади в дослідженні "російського проекту" етнонаціоналістичної ідеології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256(4РОС) + Ф055.254
Шифр НБУВ: РА373637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Геркерова О. М. 
Ідеї сімейного виховання на засадах єврейської етнопедагогіки (кінець XIX - початок XX століття): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / О. М. Геркерова ; Республік. ВНЗ "Крим. гуманіт. ун-т". — Ялта, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто народно-педагогічні традиції виховання підростаючого покоління єврейського народу, досліджено джерела виникнення єврейської народної педагогіки, до яких належать фольклор, релігійна, морально-дидактична література, традиції, звичаї. Сформульовано основні положення виховання єврейської етнопедагогіки у контексті загальнолюдських цінностей і національних особливостей народу. Досліджено зміст народно-педагогічних традицій підготовки підростаючого покоління до життя. Визначено внесок єврейської інтелігенції в становлення та розвиток педагогічної науки на основі народних традицій виховання та навчання дітей. Проаналізовано просвітницьку та педагогічну діяльність єврейської інтелігенції в XIX - на початку XX ст., її роль у відродженні духовної спадщини народу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч493(4УКР=9Є)52 + Ч313(4УКР=9Є)52
Шифр НБУВ: РА383003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Лага В.А. 
Ідеологічний фактор сучасного політичного та партійного розвитку України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.А. Лага ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2006. — 17 с. — укp.

Розглянуто проблеми аналізу ідеологічного фактора в процесі сучасного політичного та партійного розвитку України. Визначено основні теоретико-методологічні підходи щодо інтерпретації феноменів "ідеологія" та "політична ідеологія". Показано роль політичної ідеології у процесі розвитку політичної системи та політичних партій України. Визначено місце і значення політичної ідеології у структурі політичної свідомості населення. Проаналізовано динаміку становлення різних видів політичної ідеології в Україні як одного з критеріїв характеристики формування в Україні громадянського суспільства та демократизації державної влади. Розкрито сутність ідеологічного простору й обгрунтовано перспективи розвитку різних напрямків політичної ідеології в Україні, показано їх значення в успішній демократизації політичної системи та формуванні структурованої ефективної партійної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф051 + Ф055 + Ф022.2 +
Шифр НБУВ: РА344943

Рубрики:

      
13.

Ліпін М.В. 
Ідеологічні детермінанти людської життєдіяльності: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / М.В. Ліпін ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено соціально-філософський ааліз ідеологічних детермінант людської життєдіяльності. Наведено філософську характеристику феномену "ідеологія", розкрито генезис, природу, суть, зміст і форми його існування. Проаналізовано основні концепції взаємозалежності ідеології та свідомості. Розкрито своєрідність і відмінності між смисловими орієнтирами людського буття як продуктом ідеологічної детермінації та способом самовизначення особистості, розглянуто аспект реалізації потреби індивіда в осмисленні власної життєдіяльності у контексті ідеологічного смислопокладання - у сфері емпіричного, наявого соціального існування, у світлі особистісного самопокладання - у сфері ноуменального, духовного буття. На підставі критичного аналізу ідеологічного способу смислопокладання ігноровано не саму ідеологію, а абсолютизацію її претензій визначати смислові орієнтири людського буття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622.22 +
Шифр НБУВ: РА349517

Рубрики:

      
14.

Заздравнова О.І. 
Ідеологія в еволюціонуючому соціумі: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / О.І. Заздравнова ; Харк. військ. ун-т. — Х., 2002. — 37 с. — укp.

Досліджено поліфункціональність ідеології як складову частину соціокультурного процесу. Сформульовано положення про нову парадигму створюваної ідеології, яка вбачається у тенденціях переорієнтації ідеологічного знання з проблем соціально-групових на проблеми соціуму, в переході від аналітичних знань до знань синтетичного рівня. Простежено еволюцію ідеологічного осягнення соціальної дійсності, виявлено логіку еволюції. Обгрунтовано конструктивність ідей релігії, націоналізму, моралі, а також їх синтезу в утвердженні нової парадигми ідеології, урахування якої плідно впливатиме на визначення вектора державної політики у галузі соціальних і політичних перетворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622.22 + Ю6*324.21 + Ф055.2 +
Шифр НБУВ: РА317726 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Абдо-Ясінська Л. І. 
Ідеологія і міжнародна практика ісламського фундаменталізму: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Л. І. Абдо-Ясінська ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено сутність ісламського фундаменталізму, основні положення його ідеології, зокрема ті, що стосуються міжнародних відносин, та специфіку її інтерпретації представниками радикального напряму. Проаналізовано розвиток фундаменталістських ідей в ісламі та причини їх виникнення. Розглянуто особливості та міжнародне значення реалізації фундаменталістської ідеології в мусульманських країнах і в діяльності ісламських фундаменталістських організацій. Встановлено, що ідеологія ісламського фундаменталізму характеризується зовнішньою спрямованістю та концептуальною цілісністю, різниться лише її інтерпретація представниками поміркованого та радикального напрямів. Практична реалізація фундаменталізму стикається зі значними труднощами та не призводить до негайного вирішення проблем і має яскраво виражений міжнародний характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.2 + Э38-113.1 + Ф4(0),3
Шифр НБУВ: РА383834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Рибак О.З. 
Ідеологія і суспільна практика жіночого руху на західноукраїнських землях XIX - першої третини XX ст.: типологія та європейський культурно-історичний контекст: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.З. Рибак ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2006. — 35 с. — укp.

З'ясовано основні закономірності формування та розвитку українських жіночих студій у контексті аналогічних процесів у європейській і світовій історіографії XIX - XX ст. Встановлено, що ідеологія жіночої емансипації у західноукраїнському соціумі протягом XIX - першої третини XX ст. пройшла безперервний еволюційний шлях розвитку від ідеї емансипації жінки до структурованої ідеології фемінізму. Виявлено, що у західноукраїнських землях сформувалися типові для європейських країн варіанти феміністичної ідеології, зокрема, консервативний, ліберальний і соціалістичний (соціал-демократичний) фемінізм. Обгрунтовано, що типологічна ідентифікація ідеології західноукраїнського жіночого руху визначається параметрами, які характерні для європейських національно-громадянських суспільств. Зроблено висновок, що західноукраїнський жіночий рух прискорив процеси демократичної та масової соціалізації жінок, їх загальнокультурної просвіти. Показано позитивний вплив емансипації на досягнення політично-правової рівноправності чоловіків і жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)52-297 + Ф74(4УКР33) +
Шифр НБУВ: РА348030

Рубрики:

      
17.

Сарапін В.О. 
Ідеологія системних реформ в контексті стабілізації соціально-економічного та політичного розвитку України на рубежі століть (політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / В.О. Сарапін ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття "системні реформи". Висвітлено методологію його застосування до конкретних життєвих перетворень. Обгрунтовано складові ідеології системного реформування суспільства - послідовність, спадкоємність, збереження досягнень минулого та впровадження інновацій, досягнення оптимального балансу вітчизняного та зарубіжного досвіду, кадрове та ресурсне забезпечення. Показано суперечливість реформ, здійснених у минулому десятиріччі. У їх основі знайдено стримувальні фактори: політичну неструктурованість суспільства, недостатню наукову обгрунтованість реформ, розбалансованість взаємодії гілок влади, суб'єктивність окремих "реформаторів", залишковість орієнтацій частини населення та тоталітарні підходи до цінності. Проаналізовано умови та фактори ідеології прискорення реформ, що розглядається як чинник стабілізації українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.24 + Ф024 + Ф037.2 + Ф3(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА338328

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
18.

Бєлобров Б.Д. 
Ідеологія сталого людського розвитку в Україні в період соціальних трансформацій: проблема становлення: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / Б.Д. Бєлобров ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розкрито суть поняття сталого людського розвитку як категорії, що враховує індекс якості життєдіяльності суспільства та людини, інтегрує його головні показники, засвідчує рівень ефективності реалізації соціальної політики держави та дозволяє здійснити порівняння якості життєвих процесів у різних країнах незалежно від типу соціальної системи та форми власності, на якій вона базується. Наголошено, що головними вимірними пріоритетами ідеології сталого людського розвитку є збалансованість економічного життя суспільства, зайнятість населення та соціальний захист, екологічна ситуація, демографічна характеристика суспільного розвитку, харчування й охорона здоров'я населення, охорона довкілля, освіта й інформатизаційні процеси, організація влади й управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.24 + С4(4УКР) + С5*32 +
Шифр НБУВ: РА338327

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Банчук М.В. 
Ідеологія та культура діяльності правозахисних органів України в контексті становлення громадянського суспільства (політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / М.В. Банчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Відзначено, що демократичні процеси, що розгортаються у процесі становлення громадянського суспільства, змінюють роль, призначення та загальну ідеологію діяльності правозахисних органів, які з засобів тиску на особистість, характерному тоталітарним суспільствам, поступово перетворюються в інститути її правової підтримки, забезпечення свободи життєздійснення у вільному суспільстві. Визначено напрямки трансформації ідеології та культури діяльності правозахисних органів: посилення відповідальності правозахисних органів перед особистістю, пом'якшення кримінальної політики та судової практики; демократизація правозахисних органів; грунтовний правовий супровід діяльності правозахисних органів; досягнення стабільності правового регулювання; можливість введення норм застосування звільнення від кримінальної відповідальності та покарання (звільнення від відбування покарання з випробуванням). Запропоновано тезу, що громадянське суспільство модернізує виховну та освітню політику і практику правозихисних органів, сприяє утвердженню в їх діяльності принципів: демократизації, толерантності, справедливості, полікультурності, ідеологічної неангажованості, відкритості. Наведено рекомендації щодо розширення та поглиблення зв'язків відповідних правозахисних органів з засобами масової інформації та громадськими організаціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф054.3 + Ф055.22 + Х819(4УКР)112.01п + Х001.013 +
Шифр НБУВ: РА333775

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  
  

      
20.

Панасенко О. В. 
Інституційні засади релігійної освіти в Україні (на прикладі православ'я): автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.10 / О. В. Панасенко ; НАПН України, Ін-т вищої освіти. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Доведено тезу про те, що як філософсько-світоглядні засади дослідження релігійної освіти має виступати філософія освіти. Розкрито інституційні засади релігійної освіти як специфічного різновиду освіти, який спирається не лише на авторитет науки, але й церкви, хоча за змістом переважна більшість інституційних засад релігійної освіти збігається з відповідними засадами інших різновидів освіти - державно-політичні, економічні, моральні, правові тощо. Визначено перспективи інституційного забезпечення релігійної освіти за сучасних умов модернізації освіти в Україні, як залежні передусім від потенціалу розвитку наявних духовних ВНЗ (більшість яких функціонує в структурі православної церкви), а також від розвитку релігійної освіти в межах світських ВНЗ. Зазначено, що релігійна освіта має тенденцію стати обов'язковою складовою в усіх ВНЗ системи вищої освіти України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 в:Ю2 + Э372.09(4УКР)-36-021.733
Шифр НБУВ: РА385189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського