Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (1041)Книжкові видання та компакт-диски (141)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=РОЗМНОЖЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 202
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Васюта С.О. 
Агробіологічна оцінка клонових підщеп для аличі та її розмноження в умовах північної частини Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / С.О. Васюта ; Ін-т садівництва УААН. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексної оцінки клонових підщеп для аличі вітчизняної та зарубіжної селекції у маточно-живцевому саду та в полях розсадника за умов північної частини Правобережного Лісостепу України. Досліджено особливості ризогенезу зелених живців досліджуваних підщеп і сортів аличі, визначено критичні мінусові температури для їх кореневої системи. Встановлено можливості розмноження даної культури здерев'янілими живцями. За комплексом господарсько цінних ознак у розсаднику виділено перспективні для використання клонові підщепи СВГ 11-19, Євразія-43, ВВА-1, ВСВ-1, Весняне полум'я та Сіянець Фібінга, які значно збільшують вихід саджанців з одиниці площі та підвищують їх якість. Доведено високу економічну та енергетичну ефективність застосування даних підщеп у розсаднику та визначено можливості їх використання щодо виходу саджанців. Здійснено виробниче випробування основних результатів наукового дослідження, на підставі результатів якого обгрунтовано доцільність застосування клонових підщеп у розсадницьких господарствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.2-453(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА340407

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Варлащенко Л.Г. 
Агробіологічні та технологічні особливості кореневласного розмноження жимолості їстівної в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Л.Г. Варлащенко ; Уман. держ. аграр. акад. — Умань, 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено закономірності проходження процесів репродуктивної регенерації в сукупності ознак, які визначають формування у стеблових живців адвентивних коренів і розроблено окремі агробіологічні заходи прискореного розмноження перспективних гібридних форм і сортів жимолості їстівної на основі технології зеленого живцювання. За результатами досліджень визначено здатність стеблових живців, залежно від консистенції пагона, до репродуктивної регенерації. Встановлено морфологічні відмінності укорінювання різнотипних живців жимолості їстівної залежно від сортового складу та впливу рістактивуючих сполук ауксинової породи. Визначено оптимальні терміни заготівлі живців та їх висаджування на укорінювання з врахуванням біологічних особливостей сортового складу та фізіологічного стану маточних рослин та їх частин для підвищення регенераційної здатності. Розроблено агробіологічні заходи дорощування кореневласних рослин за умов Правобережного Лісостепу України. Довндено економічну ефективність вирощування садивного матеріалу перспективних форм та сортів жимолості їстівної на основі технології зеленого живцювання за умов Правобережного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.13 Сар + П252.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313670 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Довгань С.В. 
Агроекологічне обгрунтування прогнозу розмноження шкідливих видів комах в різних грунтово-кліматичних зонах України: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 16.00.10 / С.В. Довгань ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Визначено основні предиктори прогнозу розмноження головних шкідливих видів комах у всіх грунтово-кліматичних зонах України, які з точністю понад 75 % дають змогу визначати сезонну та багаторічну кількість фітофагів на конкретних посівах і насадженнях. Виділено періоди зростання та зниження чисельності шкідників, на видовому та популяційному рівнях. Складено математичні моделі прогнозу чисельності шкідників, що дозволяє оптимізувати захисні заходи в усіх грунтово-кліматичних зонах України. Розроблено нові технологічні показники щодо своєчасного прогнозу розмноження фітофагів у посівах сільськогосподарських культур. Висвітлено кореляційні залежності та складено математичні моделі сучасного прогнозу чисельності фітофагів необхідно впровадити у всіх областях, районах і господарствах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.6-1(4УКР)
Шифр НБУВ: РА371908 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Андрусик Ю.Ю. 
Адаптивність нових сортів малини до умов правобережної підзони Західного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Ю.Ю. Андрусик ; Ін-т садівництва УААН. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень господарсько-біологічних властивостей нових сортів малини та їх придатності для вирощування за умов правобережної підзони Західного Лісостепу України. Комплексно оцінено їх адаптивність до стрес-факторів довкілля. Установлено вплив екологічних умов даної зони та метеорологічних елементів певного року на реалізацію особливостей росту, розвитку рослин, їх врожайність і здатність до розмноження. Виділено сорти селекції, що характеризуються суттєво вищими показниками ремонтантності та щорічною високою врожайністю. За індексом штамбовості серед звичайних сортів виділено штамбові "Благородна" та "Козачка". Наведено характеристику досліджених сортів за смаковими та товарними якостями ягід. На підставі результатів досліджень виділено кращі сорти "Благородна", "Козачка", "Космічна", "Сяйво", "Осіння", внесені до "Реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.2-39(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА360607

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Піщаленко М.А. 
Аналого-статистичний метод прогнозу масового розмноження основних шкідників пшениці в Полтавській області: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / М.А. Піщаленко ; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню масових розмножень комах-шкідників озимої та ярої пшениці на Полтавщині протягом 110 років. Розглянуто основні етапи становлення та розвитку ентомологічних досліджень на Полтавщині в кінці XIX - на початку XX ст. Проаналізовано закономірності зміни фауністичного складу основних шкідників пшеничних агроценозів, їх динаміку чисельності та шкодочинності. Встановлено: цей процес має циклічний характер у просторі та часі. З'ясовано, що їх багаторічна чисельність змінюється синхронно зі змінами погодно-кліматичних факторів, відповідно до різких змін сонячної активності як глобального чинника. На основі теорії циклічності динаміки популяцій і міжсистемного методу розроблено алгоритми багаторічного прогнозу масової появи основних шкідників пшениці на Полтавщині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.121.06(4УКР-4ПОЛ),022 + П468.6-1(4УКР-4ПОЛ),022
Шифр НБУВ: РА308366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Чабанов А.С. 
Антракноз кавуна та розробка методів створення стійких сортів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 16.01.11 / А.С. Чабанов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.1-5(4Укр) + П241.76-31(4Укр)
Шифр НБУВ: РА318839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Пукас 
Аутекологія, розмноження та лісоценотична роль Sophora japonica L. в Правобережному Лісостепу та Степу України: автореф. дис... канд. біол. наук: 06.03.01 / Світлана Сергіївна Пукас ; Національний аграрний ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П219.41(4УКР)
Шифр НБУВ: РА353891

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Черничко Р.М. 
Берегова ластівка на півдні України: територіальні зв'язки, демографія, колоніальність: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / Р.М. Черничко ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано розміщення та чисельність, особливості живлення розмноження та біоценотичні зв'язки берегової ластівки (Riparia riparia) на півдні України. Встановлено, що чисельність виду стабільно висока, основна частина птахів (70 %) гніздиться на ріках у середніх (100 - 300 нір) і великих (до 1000 нір) колоніях. Корм берегової ластівки на 99,9 % складається з комах, серед яких 69,3 % - фітофаги, тому вид можна вважати корисним для сільського та лісового господарств. За біологією розмноження не виявлено відмінностей у птахів із різних географічних популяцій. Доведено наявність двох типів поселень на водоймах: диференційований, у якому є колонія-домінанта, що його формує, та недиференційований, у якому статус всіх колоній однаковий. З'ясовано рівень консерватизму, філопатрії, еміграції та імміграції у різних типах поселень. Досліджено демографію виду: смертність - 60 - 74 %, тривалість життя - 0,85 року для самок та 1,17 року для самців, вік першого розмноження - менше 1 року тощо. Проаналізовано основні параметри колоніальності виду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.353.543.4Hir*80,022
Шифр НБУВ: РА311177 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Чаплигіна А.Б. 
Біогеоценотичні та популяційні адаптації птахів в трансформованих ландшафтах Північно-Східної України (на прикладі роду Turdus): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / А.Б. Чаплигіна ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1998. — 17 с. — укp.

Вперше на прикладі представників роду Turdus показано основні біогеоценотичні популяційні адаптації птахів до екологічних факторів. Встановлено закономірності еколого-ландшафтного розміщення дроздових птахів та проведено аналіз особливостей просторового розміщення гнізд дроздів в залежності від біогеоценотичних та антропогенних факторів. Вперше виявлено динамізм оологічних параметрів птахів одного роду в умовах дії антропогенного пресу. В умовах трансформованих ландшафтів показано вплив різних екологічних факторів на плодючість та продуктивність розмноження. Проаналізовані причини флюктуації чисельності птахів та пульсації їх ареалів. Проведена комплексна оцінка біоценотичної ролі дроздів в ландшафтах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.353.543.4Tur*80,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Мордатенко І.Л. 
Біоекологічні особливості видів роду Larix Mill. у зв'язку з їх інтродукцією в Правобережному Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.05 / І.Л. Мордатенко ; Нац. бот. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено ритм сезонного розвитку рослин, особливості насіннєношення, вивчено мінливість структурних ознак шишок і насіння, визначено посівні якості насіння. Вивчено стійкість модрин проти несприятливих чинників навколишнього середовища, відмічено значну світлолюбність модрин, посухостійкість, газо- та димостійкість, вітровитривалість, розроблено ефективні прийоми розмноження. Проведено оцінку декоративних якостей модрин, розроблено прийоми використання їх в озелененні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.822*852.121.41(4УКР) + П381.2-45(4УКР)
Шифр НБУВ: РА372431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Рубіс В.Л. 
Біоекологічні особливості північноамериканських видів глоду (Crataegus L.) у зв'язку з їх використанням в озелененні в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.Л. Рубіс ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто біоекологічні особливості 17-ти північноамериканських видів, різновидів та форм Crataegus L. в Лісостепу України. Вивчено ритми розвитку, особливості цвітіння та плодоношення досліджених видів. Встановлено, що за умов Лісостепу України фенофази більшості з них характеризуються стабільністю та узгоджуються з погодно-кліматичними умовами району інтродукції. Визначено ступінь тіневитривалості та висвітлено питання стійкості північноамериканських видів глоду до несприятливих чинників навколишнього середовища, відзначено їх високу зимостійкість та посухостійкість, стійкість до газового і пилового забруднення повітря, шкідників та хвороб. Розроблено оптимальні способи розмноження. Підведено підсумки інтродукції та здійснено оцінку успішності акліматизації 17-ти північноамериканських видів, різновидів і форм глоду в Лісостепу України. Вивчено декоративні якості північноамериканських видів глоду та запропоновано 6 фізіономічних типів. Розроблено приклади композиційних рішень і надано рекомендації щодо практичного використання глодів в основних композиційних елементах озелення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.9-2(4УКР) глід + П278.03(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА328770

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Горбенко Н.Є. 
Біоекологічні особливості плюща звичайного (Hedera helix L.) та його форм в умовах Заходу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Н.Є. Горбенко ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Львів, 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Вивчено плющ звичайний та його декоративні форми у лісових фітоценозах Заходу України із різним ступенем антропогенного впливу за умов м. Львова та на закритому грунті. Розглянуто біоекологічні особливості виду та форм, виділено нову форму плюща. Досліджено листкову пластинку виду та форм, ступінь впливу на неї умов середовища. Розроблено підходи до визначення режиму заготівлі сировини виду, досліджено вплив фітомаси на природне поновлення. Визначено місця виростання квітучих плющів, особливості приуроченості пагонів до експозиції стовбура. Вивчено насіннєве та вегетативне розмноження виду, його використання в озелененні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.25 Ara*60*80(4УКР) + П342.535-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Вегера Л.В. 
Біоекологічні особливості та культура рододендронів в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Л.В. Вегера ; НАН України. Центр. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено біологічні особливості ритмів росту і розвитку, цвітіння, плодоношення, зимо- та морозостійкості, а також транспірації рододендронів за кліматичних умов даного регіону. Висвітлено питання відношення рододендроів щодо екологічних факторів району інтродукції та їх способи насіннєвого та вегетативного розмноження. Зроблено оцінку перспективності інтродукції 14 видів рододендрона на Правобережному Лісостепі України. Встановлено, що 11 з них перспективні для озелення даного регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.89 рододендрон
Шифр НБУВ: РА308493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Сініціна Л.В. 
Біоекологічні особливості IGinkgo biloba/I L. в умовах девастованих ландшафтів: Автореф. дис... канд. біол. наук / Л.В. Сініціна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.811*112.4*801(4УКР) + Е522.811*851.214(4УКР)
Шифр НБУВ: РА318634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
15.

Черній А.М. 
Біологічне обгрунтування застосування регуляторів життєдіяльності комах для обмеження їх чисельності: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 16.00.10 / А.М. Черній ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 43 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність застосування регуляторів життєдіяльності комах в екологічно безпечних системах захисту овочевих культур і яблуневого саду. Запропоновано концепцію регуляції життєдіяльності комах та обмеження їх чисельності, яка узагальнює зв'язки між процесами життєдіяльності, системами організму та їх функціями та розкриває теоретичні положення штучної регуляції даних процесів синтетичними феромонами, гормонами, стерилізаторами. Встановлено, що пригнічення запрограмованих процесів ембіогенезу синтетичними регуляторами дає змогу попереджувати появу та розвиток шкідливої стадії, забезпечувати елімінацію окремих видів, оптимізувати винищувальні заходи. Досліджено параметри феромонної комунікації лускокрилих шкідників яблуневого саду і капусти, електрофізіологічні та поведінкові реакції самців на природні та синтетичні феромони, встановлено особливості дії інгібіторів синтезу хітину, ювеноїдів і стерилізаторів на різні стадії розвитку комах. Розроблено феромонний моніторинг лускокрилих шкідників, обгрунтовано критерії визначення оптимальних строків проведення захисних заходів. Експериментально встановлено можливість обмеження репродуктивної здатності та шкідливості яблуневої плодожерки способом статевої стерилізації. Виявлено високу чутливість комах до інгібіторів синтезу хітину протягом репродуктивного життя імаго, початку постембріонального розвитку і личинок молодшого віку. Вивчено біологічну ефективність інгібіторів синтезу хітину та ювеноїдів проти комплексу лускокрилих шкідників яблуневого саду та капусти і колорадського жука на картоплі,встановлено незначний вплив синтетичних регуляторів на ентомофагів. Удосконалено системи захисту овочевих культур і яблуневого саду, що грунтуються на нових методах моніторингу фітофагів за допомогою феромонних пасток, застосування ефективних та екологічно безпечних для довкілля регуляторів росту, розвитку та розмноження комах, що сприяє зменшенню застосування традиційних інсектицидів та активізує діяльність корисної ентомофауни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.4 + П491.5 +
Шифр НБУВ: РА333743

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Василюк Т.П. 
Біологічне очищення стічних вод різного походження: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Т.П. Василюк ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено питання біологічного очищення стічних вод з використанням гідробіонтів виду E. crassipes. Досліджено цю технологію для визначення оптимальних показників роботи та удосконалення способу очищення. Обгрунтування ефективної технології очищення стічних вод вирішене шляхом експериментальних досліджень процесів трансформації забруднень у стоках. Наведено результати спостережень за екологічними особливостями рослин виду E. crassipes. Оцінено можливість культивування їх для очистки стічних вод, визначено оптимальні умови утримання та розмноження рослин за умов штучного клімату та реальних очисних споруд. Описано особливості росту рослин виду E. crassipes у різних за забрудненням середовищах за показниками: приріст надводної та підводної частин, приріст фітомаси. Визначено залежність розмірів та ваги рослин від щільності їх зростання. Одержано дані щодо впливу температур водного та повітряного середовища на ефект очистки стічних вод, досліджено залежності інтенсивності очистки від гідравлічного навантаження на біофільтр та кількості біомаси рослин у ньому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*827.6 + Н761.204.4 +
Шифр НБУВ: РА366682

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Птиця В.В. 
Біологічні основи збереження раритетних видів рослин ex situ на південному сході України: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.В. Птиця ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено аспект збереження раритетних видів рослин ex situ на підставі результатів вивчення їх біологічних особливостей, сучасного стану популяцій і використання досвіду інтродукції даних видів на південному сході України. Значну увагу приділено актуальному питанню - реінтродукції раритетних видів рослин. Установлено, що найбільш ефективним способом формування реінтродукційних популяцій досліджених видів є висаджування рослин, вирощених за умов інтродукції, а також залучених з повноцінних природних популяцій даних видів без попереднього розмноження посадкового матеріалу за умов культури. З'ясовано, що формування реінтродукційних популяцій раритетних видів рослин насіннєвим способом можливе тільки за умов зняття дернини чи перекопування верхнього шару грунту. За цього необхідно враховувати наявність значного відсотку елімінації насіння та сходів, а також низьку схожість насіння за природних умов. Показано, що більш дієвим є комбінований спосіб, коли на ділянках висаджують рослини та висівають насіння, за цього досягається імітація насіннєвого розмноження. Максимальний показник елімінації виявлено серед іматурних особин, оскільки вони найбільшою мірою вразливі до несприятливих факторів. Розроблено загальну схему реінтродукції видів рослин, наведено принципи та підходи до проведення реінтродукційних робіт, а також способи формування реінтродукційних популяцій. Виділено послідовні етапи реінтродукції видів рослин. На прикладі досліджених видів визначено техніку проведення робіт з метою реінтродукції їх у відомі місцезнаходження та в аналогічні місцезростання у межах ареалів видів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*889(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356125

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Дойко Н.М. 
Біологічні основи інтродукції витких деревних рослин у Правобережному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Н.М. Дойко ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено біологічні особливості 20-ти видів та форм витких деревних рослин у Правобережному Лісостепу України. Вивчено ритм розвитку та росту, особливості цвітіння та плодоношення досліджених видів. Установлено, що за умов даного регіону ритм розвитку більшості досліджених видів узгоджується з погодно-кліматичними умовами району інтродукції. Вивчено стійкість витких деревних рослин до несприятливих чинників навколишнього середовища, виявлено їх достатню зимо-, морозо- та посухостійкість, газо- та димостійкість за міських умов. Розроблено оптимальні способи розмноження у культурі. Проведено оцінку декоративних якостей витких деревних рослин. Розроблено прийоми використання їх в озелененні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.4-39(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА340844

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Захаренко Г.С. 
Біологічні основи інтродукції і культури видів роду кипарис (ICupressus/I L.): Автореф. дис... д-ра біол. наук: 06.03.01 / Г.С. Захаренко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 36 с. — укp.

На підставі вивчення палеоботанічних даних, сучасних ареалів, а також морфологічних і біохімічних ознак і ритмів сезонного розвитку у роді Cupressus виділено дві секції: Americana sect. nova - види, природно розповсюджені у Північній Америці, і Afrasiana sect. nova - види роду, розповсюджені у Старому Світі. Установлено, що в Україні та країнах СНД введено в культуру 15 видів і 9 різновидів Cupressus. Розроблено класифікацію культиварів і форм. Показано, що у кожного виду Cupressus є можливою поява не менше 46-ти морфологічно виражених типів культиварів. Уперше описано 27 культиварів у 5-ти видів Cupressus. На підставі результатів вивчення особливостей росту, репродуктивного розвитку розкрито закономірності внутрішньовидової мінливості, механізми, що забезпечують відновлення популяційної структури та рівня гетерозиготності популяції. Установлено, що ритми росту пагонів, проростання насіння та сезонного розвитку видів обох секцій відповідають кліматові середземного типу. З'ясовано, що висока ідивідуальна фенологічна мінливість ритмів розвитку репродуктивних органів є адаптивним пристосуванням популяційного рівня, що забезпечує щорічне формування життєздатного пилку та насіння. Завдяки порівняльному вивченню фенотипової мінливості ознак репродуктивних і вегетативних органів на прикладі C. sempervirens виявлено, що за умов інтродуції у разі масового насіннєвого розмноження протягом 20 - 25 поколінь місцевої репродукції формуються інтродукційні популяції, близькі за збалансованістю рівня поліморфізму до природних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.9-45 +
Шифр НБУВ: РА339101

Рубрики:

      
20.

Шпакова О.Г. 
Біологічні особливості вегетативного розмноження інтродукованих хвойних на Південному Сході України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / О.Г. Шпакова ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2002. — 21 с. — укp.

За результатами досліджень з використанням комплексу біологічних, анатомо-морфологічних методів надано інтегровану оцінку регенераційної здатності цінних інтродукованих хвойних рослин за умов техногенно трансформованого регіону. Визначено вплив екзогенних та ендогенних факторів на процес коренеутворення, вивчено морфогенез придаткових коренів за умов живцювання. Доведено можливість прискореного розмноження високодекоративних видів і форм хвойних рослин та розроблено технологічні засоби інтенсифікації їх вегетативного розмноження за умов регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-275 + П381.3-275 + П381.6-275
Шифр НБУВ: РА320701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського