Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (20)Тематичний інтернет-навігатор (9)Наукова електронна бібліотека (78)Реферативна база даних (1004)Книжкові видання та компакт-диски (768)Журнали та продовжувані видання (447)
Пошуковий запит: (<.>K=РОЗРИТ$<.>+<.>K=МОГИЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 217
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Михайлюк М.В. 
Агітаційно-пропагандистська діяльність органів німецької окупаційної влади серед населення України (1941 - 1944 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.В. Михайлюк ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення широкої джерельної бази досліджено агітаційно-пропагандистську діяльність органів німецької окупаційної влади серед населення України у 1941 - 1944 рр. Визначено місце психологічної війни на східних територіях у довоєнній стратегії керівників III рейху. Показано особливості організації та специфіку функцій центрального керівництва агітаційно-пропагандистською роботою німецької окупаційної влади в Україні. Встановлено компетенцію окупаційної адміністрації у сфері психологічної війни, а також обов'язки відділів пропаганди органів місцевого управління. Досліджено функціонування видавничо-друкарської системи, радіо- та кіномережі в Україні. Визначено загальну кількість періодичних видань, що друкувались на території рейхскомісаріату та військової зони окупації. Розглянуто вплив агітаційно-пропагандистських заходів німецької окупаційної влади, зокрема періодичних видань, радіо, кіно, дрібної друкованої продукції й образотворчого мистецтва на свідомість населення окупованої території. Зроблено висновок про неефективність німецької агітаційно-пропагандистської політики в Україні у період Другої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8 +
Шифр НБУВ: РА348019

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Дідух Л.В. 
Академік М.Ф.Біляшівський у науковому, культурному та громадському житті України (кінець XIX - перша чверть XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Дідух ; Нац. ун-т "Києво-Могил. акад". — К., 2005. — 17 с. — укp.

Проведено дослідження наукової та громадсько-культурницької діяльності академіка М.Ф.Біляшівського. Розглянуто процес становлення ученого як особистості та формування його наукових поглядів. Проаналізовано дослідження ученого у галузі археології, спеціальних історичних дисциплін, мистецтвознавства, етнографії та музеєзнавства, визначено основні напрямки його наукової діяльності. Охарактеризовано внесок М.Ф.Біляшівського в розширення державної музейної мережі України. Досліджено концепцію ученого про створення місцевого музею, розроблену на базі власного практичного досвіду директора Київського міського художньо-промислового та наукового музею. Висвітлено внесок М.Ф.Біляшівського у формування теоретичних положень вітчизняного музеєзнавства як наукової дисципліни. Значну увагу приділено пам'яткознавчій та пам'яткоохоронній діяльності М.Ф.Біляшівського. З'ясовано, що позитивне вирішення основних проблем збереження вітчизняної історико-культурної спадщини учений вбачав у виведенні їх на загальнодержавний рівень у контексті прийняття національного пам'яткоохоронного законодавства. Висвітлено активну діяльність М.Ф.Біляшівського у різних пам'яткоохоронних інституціях та показано роль наукової інтелігенції в національно-культурному розвитку України кінця XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Біляшівський + Ч773(4УКР)6-8 Біляшевський 4 +
Шифр НБУВ: РА335759

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Зубань В.І. 
"Аліна й Костомаров" та "Романи Куліша" В.Петрова в контексті українського культурного життя 20-х років XX століття: Автореф. дис. канд. філол. наук: 10.01.01 / В.І. Зубань ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано твори "Аліна й Костомаров" та "Романи Куліша" з урахуванням інших текстів, що у 1920-х рр. в ситуації обговорення національної перспективи набули нових метажанрових ознак й утворили своєрідний інтелектуальний дискурс. Приділено особливу увагу ідейному аспекту створених В.Петровим образів Костомарова та Куліша з огляду на їх роль у процесі переоцінювання національного минулого та формування образу нової української дійсності. З'ясовано характер жанру творів "Аліна й Костомаров" та "Романи Куліша" шляхом їх зіставлення з інтелектуальними романами М.Хвильового, В.Підмогильного та М.Могилянського. Висвітлено основні прийоми трансформації біографічного матеріалу, використані автором для змалювання діячів національної історії в їх приватних проекціях. Окремо досліджено інтертекстуальні особливості цих творів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Петров,В.534 + Ш5(4УКР)5-4 Костомаров,М.764 + Ш5(4УКР)5-4 Куліш,П.764 +
Шифр НБУВ: РА328003

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Черник Л.З. 
Арістотелізм у Києво-Могилянській академії: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / Л.З. Черник ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено особливості проявів інтересу до арістотелізму у філософських курсах Києво-Могилянської академії. Простежено поступове зацікавлення ідеями Арістотеля в Київській Русі, формування раціоналістичної традиції в українській духовній культурі. Визначено причини звернення професорів Києво-Могилянської академії до філософії Арістотеля, проаналізовано прояви схоластизованого арістотелізму та простежено його трансформацію в арістотелізм ренесансний і постренесансний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)44-356 + Э372.27-103.3
Шифр НБУВ: РА311780 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Булик Н.М. 
Археологічна наука у Львові у XIX - на початку ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Н.М. Булик ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

На базі широкого кола джерел і літератури розрито процес зародження та розвитку археології, виділено основні осередки, довкола яких зосереджувалися археологічні дослідження у Львові. Розглянуто їх роль у формуванні археології як самостійної науки. Показано значення археологічних виставок і з'їздів другої половини XIX ст. у процесі становлення археологічної науки. Введено до наукового обігу матеріали, які висвітлюють процес створення та діяльність при кафедрі класичної археології та праісторії Львівського університету "Академічного гуртка любителів археології". Значну увагу приділено історії польових досліджень І.Шараневича, М.Грушевського, К.Гачека. Уперше комплексно розглянуто археологічні дослідження на території Східної Галичини, виділено три етапи розвитку археології та створено карти відкритих і досліджених пам'яток XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4г(237УКР) +
Шифр НБУВ: РА350424

      
6.

Черненко О.Є. 
Археологічне зібрання Чернігівського державного музею (1896 - 1948 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / О.Є. Черненко ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Уперше визначено внесок співробітників Чернігова кінця XIX - початку XX ст. у розвиток вітчизняної археології та музейної справи. Установлено авторство відкриття та розглянуто історію перших досліджень ряду археологічних пам'яток Чернігово-Сіверщини (Мізинської стоянки, Шестовицького та Табаївського могильників). Систематизовано і проаналізовано шляхи формування та склад зібрання Чернігівського державного музею, накопиченого у період до 1948 р. Конкретизовано головні культурно-хронологічні показники колекцій. До науково обігу введено найбільш репрезентативні артефакти з музейного фонду, що не були раніше предметом наукового розгляду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4 е(23УКР) л61 + Ч774(4УКР)716 +
Шифр НБУВ: РА338830

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Ісіченко Ю.А. (Архиєпископ Ігор) 
Аскетична література Київської Русі: автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.01 / Ю.А. (Архиєпископ Ігор) Ісіченко ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2009. — 31 с. — укp.

Досліджено літературу українського середньовіччя як феномен нового типу вербальної комунікації з певними культурними кодами. Цей тип комунікації інтерпретовано в контексті християнської культури та її діалогу з фольклорною традицією. Християнську аскезу розглянуто як модель дискурсу, взаємопов'язану з прагматикою літературного тексту та комунікативним середовищем. Проаналізовано трансляцію в східнослов'янську цивілізацію духовного досвіду христянського досвіду християнського Сходу та перебіг формування нової культурної традиції, що є суттєвим чинником національного літературного процесу наступних епох. Визначено специфіку використання аскетичних мотивів у сюжетиці літописних, житійних, проповідницьких творів. Дискурсивну стратегію аскетичної літератури визначено як подолання влади слова над автором.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)3-304 +
Шифр НБУВ: РА364225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Турчин М.М. 
Багаторівнева поетика українського неокласичного сонета: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / М.М. Турчин ; Києво-Могил. акад. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано та систематизовано наукові підходи літературознавців материкової України та діаспори до проблеми поетики неокласичного сонета, виявлено тенденції та закономірності розвитку наукової думки від дискусій навколо жанру до потрактування сонетних текстів у дискурсі сучасних літературознавчих теорій. Розкрито, що тексти сонетів неокласиків прочитано як багаторівневу образну структуру, у котрій образ твору проявляється на ейдетичному, хронотопному, композиційному, лексико-стилістичному та версифікаційному рівнях і втілює різні способи переживання неокласичного ідеалу київськими, львівськими та празькими сонетярами. Використано новітній літературознавчий інструментарій та охарактеризовано міру дотримання канону та відхилень від нього у творчості кожного з неокласиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-335 + Ш5(4УКР=40/79)-335 +
Шифр НБУВ: РА367145

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Мєнасова А.Ш. 
Безскелетні Metazoa та іхнофосилії опорного розрізу венду Поділля і їх стратиграфічне значення: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / А.Ш. Мєнасова ; Ін-т геол. наук НАН України. — К., 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено викопні рештки м'якотілих представників вендоедіакарської фауни та слідів життєдіяльності у відкладах верхнього венду та нижнього кембрію Подільського Придністров'я. Встановлено, що найбільш численними та різноманітними рештками представників Vendiata характеризуються ломозівські верстви могилів-подільської серії. Показано, що у відкладах канилівської та балтійської серії викопні метазоа зустрічаються спорадично. З'ясовано, що іхнофосилії, навпаки, більше представлені в канилівській і балтійській серіях. На підставі аналізу розподілу метазоа Придністровський докембрійський комплекс розділено на могилів-подільський та канилівський підкомплекси, які характеризують однойменні світи. Складено опис 24-х видів метазоа та іхнофосилій з яких сім форм вендіт нові для науки. Побудовано схему реконструкції могилівського басейну. Доведено, що результати даних досліджень можуть бути корисні для комплексного вирішення проблем стратиграфії, історії геологічного розвитку та розподілу корисних копалин у верхньодокембрійських відкладах, а також в процесі подальшого вивчення питань загального та філософського характеру, пов'язаних з розвитком життя в докембрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е162"013"(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344314

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Славко Т.О. 
Взаємодія неурядових організацій з органами місцевого самоврядування в Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Т.О. Славко ; Чорномор. держ. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2010. — 16 с. — укp.

Зазначено, що мережевий підхід відкриває можливості для створення якісно нової моделі соціально-політичної комунікації. Встановлено, що аналіз основних аспектів взаємодії неурядових організацій з органами місцевого самоврядування дозволив зробити пропозиції щодо налагодження співпраці між ними, оскільки у них майже схожі цілі - захист інтересів і сприяння добробуту населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф79(4УКР) + Ф3(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА372056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Райковський Б.С. 
Вибори та виборчі системи в контексті трансформаційного розвитку українського суспільства: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Б.С. Райковський ; Миколаїв. держ. гуманіт. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2008. — 18 с. — укp.

Розглянуто проблеми, взаємопов'язані з особливостями функціонування виборчих систем на етапі трансформаційного розвитку українського суспільства. На базі результатів дослідження елемента політичної системи - інституту виборів - одержано більш повне уявлення про суть трансформаційних процесів усієї системи загалом, виявити закономірності її розвитку та визначити оптимальні шляхи подальшого демократичного поступу країни, зокрема, через реформування виборчої системи. Проаналізовано вітчизняний досвід взаємодії виборчої та партійної систем. Виявлено характер негативних впливів певних характеристик виборчої системи на інституційні виміри політичної організації суспільства та запропоновано шляхи їх подолання. Установлено чітку кореляцію між змінами типу виборчої системи і характерними ознаками загальних процесів соціально-політичного розвитку суспільства, що на етапі динамічних трансформаційних перетворень набуває особливого значення. Це дозволило визначити функції окремих параметрів виборчої системи у забезпеченні стабільності розвитку суспільства та демократичного характеру політичної системи. Розглянуто класичні та сучасні моделі виборчих систем, їх основні диференціюючі параметри та функціональне навантаження цих параметрів у суспільно-політичному вимірі. Визначено недоліки існуючої та запропоновано параметри оптимальної виборчої системи для України у аспекті її ефективності для стимулювання процесів демократизації на етапі трансформаційного розвитку суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)68 +
Шифр НБУВ: РА355173

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Андріяш В.І. 
Внесок М.М.Аркаса у розвиток суспільно-політичної думки України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / В.І. Андріяш ; Миколаїв. держ. гуманіт. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено творчі доробки, суспільно-політичні погляди, політичну доктрину та теоретичну спадщину та діяльність М.М.Аркаса. Надано характеристику процесу становлення громадсько-політичних поглядів М.М.Аркаса за умов соціально-економічного та політичного розвитку українських земель кінця XIX - початку XX ст. та показано роль родинного виховання у формуванні національно-патріотичних почуттів громадського діяча. Висвітлено взаємодію М.М.Аркаса з відомими сучасниками, здебільшого активними учасниками національного руху, з політичними та громадськими організаціями та рухами, ступінь впливу його ідей на громадсько-політичну думку та свідомість українського народу. Розглянуто головні напрямки громадсько-політичної діяльності М.М.Аркаса на ниві національно-культурного відродження кінця XIX - початку XX ст. Розглянуто процес заснування, діяльність та склад Миколаївського товариства "Просвіта", ініціатором створення якого та головою був М.М.Аркас. Проаналізовано вплив просвітницької діяльності товариства у процесі популяризації української культури, історії, мови у південному регіоні України. Розглянуто соціально-політичні передумови написання "Історії України-Руси", визначено її роль і місце в українській політичній думці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)508 Аркас, М. +
Шифр НБУВ: РА330562

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Скрипник В. В. 
Вчені-сходознавці в науковому та громадському житті Одеси (XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / В. В. Скрипник ; Чорномор. держ. ун-т ім. П. Могили. — Миколаїв, 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено науково-громадську діяльність вчених-сходознавців Одеси в ХІХ - на початку ХХ ст. Встановлено, що Одеса в силу свого географічного положення опинилася в епіцентрі торгових і дипломатичних відносин зі Сходом, тому саме тут існувала нагальна потреба у підготовці сходознавчих кадрів. У цілому з першої третини XIX ст. в одеських навчальних закладах і наукових громадських організаціях почалося активне вивчення країн Сходу. До першої чверті ХХ ст. досягнуто певних результатів. Інститутом Східних мов Рішельєвського ліцею й історико-філологічним факультетом Новоросійського університету було випущено значну кількість фахівців-сходознавців. Визначено, що Одеське товариство історії та старожитностей відіграло роль у накопиченні та науковій обробці сходознавчого матеріалу. Традиції орієнталістики в Одесі були перервані подіями революції, громадянської війни та подальшим закриттям Новоросійського університету й Одеського товариства історії та старожитностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ОДЕ-2ОД)5-7
Шифр НБУВ: РА382139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Чорний О.О. 
Вчення про людину Чернігівського літературно-філософського кола (друга пол. XVII-перша пол. XVIII ст.): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / О.О. Чорний ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1998. — 15 с. — укp.

В дисертації грунтовно досліджено вчення про людину мислителів Чернігівського літературно-філософського гурту, його значення у філософській думці України XVII-XVIII ст. Історико-філософський аналіз людинознавчої проблематики мислителів кола дозволяє конкретизувати шляхи розвитку антропософських ідей на Україні. Вперше комплексно аналізується творчість науковців, які належали до Чернігівського кола і продовжували філософський напрямок Києво-Могилянської колегії на Лівобережній Україні. Дисертант відзначає основні людинознавчі концепції вчених Чернігівського кола, що зберігають свою актуальність при вирішенні сучасних проблем в державі, освіті, вихованні тощо. Вказується на утопічність деяких положень діячів Чернігівського гурту. Дисертаційна робота виконана на основі джерел, декілька з яких вперше вводяться в науковий вжиток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216

Рубрики:

      
15.

Соколов А.С. 
Генезис і еволюція політики англійського лейборизму: сутність, методи, концепції (історико-політологічний аналіз): автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / А.С. Соколов ; Чорномор. держ. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2009. — 21 с. — укp.

Проаналізовано політику лейбористської партії Великобританії (ЛПВ), досліджено генезис й еволюційні зміни її ідеології, форми та методи організаційної та практичної діяльності з моменту появи на політичній арені. Розглянуто ідейні джерела та сутність руху лейборизму, висвітлено ідеологічні засади, які визначили послідовність дій партії за різних історичних умов. Досліджено основні ідеологічні доктрини ЛПВ, визначено особливості внутрішньопартійної боротьби, зокрема, між її лівою та правою фракціями. Проаналізовано положення, які пов'язують партію та її основу - тред-юніони, розглянуто їх взаємовідносини, поступовий розподіл інтересів профспілок і керівництва ЛПВ. Досліджено найважливіші аспекти політичного досвіду лейборизму за умов керівництва країною та в опозиції до інших політичних сил, особливо щодо свого головного політичного суперника - консерваторів. Виділено етапи формування нових ідеологічних доктрин лейбористів за умов глобалізації. Проаналізовнао основні елементи теорії "третього шляху", її взаємозв'язок з концепціями "нових лейбористів" на чолі з Т. Блером. Проаналізовано послідовність формування ідеологічних понять щодо терміна "соціалізм" у контексті сучасних концепцій лейбористської партії та її програмних установок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4ВЕЛ)24 +
Шифр НБУВ: РА363091

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Хрящевська Л.М. 
Господарства німецьких колоністів Півдня України (кінець XVIII - початок ХХ ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.М. Хрящевська ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено процес заселення Півдня України німецькими колоністами, а також економічний стан і еволюцію господарств німецьких колоній з кінця XVIII до початку XX ст. Іноземні колоністи запрошувалися російським урядом для освоєння земельних площ і збільшення кількості землеробського населення, вони одержували землю та різні пільги. У перші десятиріччя перебування у причорноморських степах німецькі колоністи мали вирішувати багато проблем, більшість з яких були вирішені завдяки притаманній поселенцям працелюбності, здатності до правильного ведення господарства. Визначено зміни у спеціалізації галузей сільського господарства, основні етапи сільськогосподарського машинобудування. Розглянуто особливості борошномельної галузі промисловості, промислів, ремесел та торгівлі у німецьких колоніях. Зазначено, що їх успіхи та рентабельність зумовлені комплексом причин, а саме: державною підтримкою, згуртованістю у досягненні мети, працьовитістю й економністю, особливою організацією ведення господарства. Висвітлено особливості етнокультурного життя німецьких колоністів. Показано, що, створюючи власний добробут і благополуччя, вони допомагали зростанню матеріального та культурного рівня місцевого населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГЕР)0-7 +
Шифр НБУВ: РА360890

Рубрики:

      
17.

Синицький П. Е. 
Громадсько-політична діяльність Н. В. Суровцової (1896 - 1985): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / П. Е. Синицький ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Доведено, що "вмонтовування" життєпису Н. Суровцової у загальний контекст суспільно-політичного та культурного життя 1910-х - першої половини 1980-х рр. відкриває значні дослідницькі перспективи. Зазначено, що біографія містить кілька якісно відмінних і навіть контрастуючих між собою діб, епох, періодів: українське національне відродження на межі XIX й початку XX ст., нелегальна та напівлегальна політична діяльність української свідомої молоді, що у неї доволі рано ангажувалася Н. Суровцова тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Суровцева + Т3(4УКР)6-498
Шифр НБУВ: РА376160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Проніна О. В. 
Державна політика охорони навколишнього середовища в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / О. В. Проніна ; Чорномор. держ. ун-т ім. П. Могили. — Миколаїв, 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні підходи до оцінювання впливу державної політики охорони навколишнього середовища на економіку. Визначено та систематизовано вектори екологічного розвитку вітчизняної економіки за умов впливу глобальних ризиків. Уточнено понятійний апарат проблеми дослідження, зокрема, поняття "екологізація господарського комплексу". Вдосконалено систему організації природоохоронної діяльності в Україні. Проаналізовано стан і визначено основні проблеми охорони природних ресурсів. Вдосконалено складові державної політики охорони навколишнього середовища. Розглянуто передумови ефективного використання природних ресурсів. Розроблено напрями екологізації законодавства та методичні підходи, обгрунтовано напрями формування програм охорони навколишнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)02 + У9(4УКР)280-21,01
Шифр НБУВ: РА383678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Бондарчук Н. В. 
Державна політика розвитку інноваційного потенціалу регіонів України: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / Н. В. Бондарчук ; Чорномор. держ. ун-т ім. П. Могили. — Миколаїв, 2011. — 36 с. — укp.

Наведено базові положення теорії формування державної політики розвитку інноваційного потенціалу регіонів. Визначено пріоритети формування державної політики розвитку інноваційного потенціалу регіонів України. Розкрито принципи та вектори регіональної інноваційної політики держави. Розроблено методологічні підходи до оцінювання ефективності державної політики розвитку інноваційного потенціалу регіонів. Проаналізовано досвід іноземних країн щодо формування державної політики розвитку інноваційного потенціалу регіонів. Визначено фактори, що впливають на формування державної політики розвитку інноваційного потенціалу регіонів. Проаналізовано ефективність чинної нормативно-правової бази щодо забезпечення інноваційної діяльності. Обгрунтовано особливості підходів до реалізації державної політики розвитку інноваційного потенціалу регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55
Шифр НБУВ: РА382244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Кузнякова Т.В. 
Державне регулювання розвитку книговидання в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Т.В. Кузнякова ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення механізму державного регулювання книговидання в Україні як складової інформаційного простору. Детально проаналізовано теоретичні засади розвитку галузі. Визначено регулятивну функцію книги, її місце у процесі суспільної комунікації. Встановлено особливості організаційного, редакційно-видавничого та розповсюджувального етапів процесу книговидання. Описано систему регулювання книговидання у статиці та динаміці. Виділено теологічний, могилянський, університетський, поліцейський, радянський, сучасний етапи розвитку книговидання в Україні, визначено методи, основні й допоміжні засоби його державного регулювання. Проаналізовано зарубіжний досвід книговидання, визначено тенденції й основні фактори, що позитивно впливають на його розвиток. Проаналізовано нормативно-правові й організаційні засади та сучасний стан книговидання в Україні, виділено американську, французьку та пострадянські моделі його розвитку. На підставі вивчення зарубіжного та вітчизняного досвіду, нормативно-правової бази й особливостей організаційної структури визначено основні завдання державної політики щодо регулювання книговидання. Запропоновано механізм державного регулювання книговидання, а також основні заходи щодо вирішення актуальних проблем розвитку галузі. Наведено пропозиції щодо зміни чинного законодавства відносно регулювання стратегічно значущих в контексті побудови інформаційного суспільства наукового та електронного книговидання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.4(4УКР) к21 +
Шифр НБУВ: РА355840

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського