Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (23)Реферативна база даних (249)Книжкові видання та компакт-диски (120)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=САКС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Євтєхова Г.В. 
Геологія альпійських утворень залізисто-кременистої формації Криворізького басейну: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.11 / Г.В. Євтєхова ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення локалізації, поширення, зональності альпійських утворень, морфології альпійських жил, металогенічного та мінерагенічного значення альпійського процесу у товщі залізистих порід саксаганської світи криворізької серії. Показано, що утворення альпійських жил супроводжувало більшість геологічних процесів, які відбувались у залізорудній товщі. Найбільша активність альпійського процесу була взаємопов'язана з динамотермальним метаморфізмом залізистих порід і більш пізнім їх натрієвим метасоматозом. Другорядне значення мають альпійські жили зон контактового, ударного метаморфізму, гіпергенезу. Доведено, що локалізація альпійських жил зумовлена складом вміщувальних порід і характером прояву тектонічних порушень їх верств. За морфолого-генетичними ознаками виділено жили плікативних, диз'юнктивних структур і жили, взаємопов'язані з процесами кристалізації мінералів. Альпійські утворення характеризуються проявом мінералогічної зональності різних рівнів, а саме: регіональної (у межах Криворізького басейну), локальної (у межах окремих родовищ, стратиграфічних горизонтів, метасоматичних тіл) і зональності мікрорівня, проявленої зональною будовою жил. Наведено дані про важливу роль альпійського процесу у формуванні проявів металевих і неметалевих корисних копалин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342(45УКР5-4ДНІ-2К)3 + Д59(45УКР5-4ДНІ-2К)342 +
Шифр НБУВ: РА353388

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Худур Джамель 
Геологія Саксаганського насуву Криворізької структури і його роль у формуванні покладів багатих залізних руд: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.11 / Худур Джамель ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто будову та склад зони Саксагансского насуву Криворізької структури на всій його території простягання. Показано, що у південній частині Саксаганського залізорудного району зона насуву складена брекчіями сланців саксаганської світи, а у північній - інтенсивно тріщинуватими породами сьомого сланцевого та залозистого горизонтів. Встановлено, що Саксаганський насув контролюється тальковими сланцями на всій території простягання. Виявлено, що формування насусу сприячнено укоріненням на заключних стадіях криворізького рифтогенезу Саксаганьского діапіра. Доведено, що у горизонтах продуктивної саксаганської світи непорушених процесами насувоутворення нагромадження та винос хімічних елементів підпорядковується законові седиментаційної ритмічності, а у зоні насуву така закономірність порушується. З'ясовано, що утворення насуву призвело до зміни фізико-механічних особливостей материнських залізистих кварцитів саксаганської світи та порушення рівноваги у її природній системі, відновлення якої відбувалося шляхом формування нових мінеральних парагенезисів покладів багатих залізних руд під впливом гіпогенних та гіпергенних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д390(45УКР4-4ДНІ)52 + Д451(45УКР4-4ДНІ)2 + Д59(45УКР4-4ДНІ) +
Шифр НБУВ: РА341794

Рубрики:

      
3.

Шабуніна В.В. 
Еволюція західноєвропейського приватного права (історико-правовий аспект): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Шабуніна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження еволюції західноєвропейського приватного права з часу його виникнення до сучасної уніфікації. Проаналізовано етапи розвитку концепції поділу права на публічне та приватне, досліджено вплив римського права на формування західноєвропейського приватного права у період середньовіччя. Розглянуто кодифікацію цивільного права західноєвропейських країн у XIX ст. та його розвиток у XX ст. Доведено, що формування та розвиток західноєвропейського приватного права відбувався під впливом римського цивільного права, звичаєвого, договірного права та судових прецедентів. Визначено особливості формування приватного права у державах континентальної й англо-саксонської правових традицій. Висвітлено еволюцію приватного права у різних західноєвропейських державах, охарактеризовано основні періоди його розвитку. З'ясовано причини уніфікації приватного права в усіх західноєвропейських державах, розглянуто шляхи її досягнення. Зроблено висновок, що уніфікація приватного права у європейських державах тісно пов'язана з їх економічною та політичною інтеграцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93г(0) + Х839(4)-1 +
Шифр НБУВ: РА368061

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шевчук С.В. 
Загальнотеоретичні проблеми нормативності актів судової влади: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / С.В. Шевчук ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 38 с. — укp.

Досліджено особливості становлення та поширення нормативного впливу актів судової влади. Вивчено прояви нормативності в системі юридичних актів даної влади. Розглянуто нормативність актів судової влади з урахуванням загальнотеоретичної концепції нормативності. Досліджено основні тенденції посилення нормативного впливу з урахуванням сучасної теорії судового прецеденту. Наведено класифікацію актів судової влади та судових прецедентів. Проаналізовано історичне походження нормативності актів судової влади. Досліджено явище нормативності актів судової влади, грунтуючись на засадах основних шкіл права, а також еволюцію теорії щодо цього явища у вітчизняному правознавстві. Розглянуто прояви нормативності за умов конституційної демократії та у контексті судового застосування принципів права. Вивчено специфіку інтерпретаційних актів судової влади у контексті їх нормативності, а також основні концепції обмеження нормативних можливостей актів судової влади. Досліджено досвід зарубіжних країн щодо визнання нормативності актів судової лади, методологічну основу прецедентного права, його структуру та порядок дії в англо-саксонській і романогерманській правовій сім'ї, у доктрині та практиці Російської імперії та СРСР, а також у міжнародному праві. Вивчено й узагальнено прояви нормативності у системі актів судової влади України, зокрема, акти Конституційного Суду України (їх правові позиції), постанови пленумів вищих судів і важливі рішення судів стосовно конкретних справ. Сформульовано наукові висновки щодо нормативного впливу актів судової влади, що сприятиме вдосконаленню процесу формування права, зміцнення незалежності й ефективності судової влади, забезпечення єдності судової практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.32 + Х002.5 + Х8(4УКР)-383 +
Шифр НБУВ: РА360983

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Захарченко А.В. 
Ідейно-художні шукання в українській драматургії кінця ХІХ - початку ХХ століття (проблематика, жанри, характери): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / А.В. Захарченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Уперше в українському літературознавстві системно досліджено твори маловідомих авторів кінця XIX - початку XX ст. Висвітлено витоки становлення та саморозвиток багатьох творчих індивідуальностей, визначено їх місце та роль у літературному процесі. Проведено розгорнутий аналіз формозмісту п'єс, специфіки художнього інструментарію письменників, їх мистецького світу. Зроблено спробу провести конкретні паралелі в інтерпретації драматургічного доробку маловідомих письменників кінця XIX - початку XX ст., з'ясувати специфіку їх художньої практики на змістовому, формотвірному матеріалі та на прикладі драматичних творів різних жанрів таких митців: Л.Яновської, П.Саксаганського, І.Тогобочного, А.Кащенка, Г.Ващенка, А.Велисовського, В.Таля (Товстоноса), Г.Левченка, К.Ванченка-Писанецького, Н.Кибальчича, С.Яричевського, В.Потапенка, висвітлено найважливіші проблеми процесу становлення та розвитку на рубежі минулих століть драматургії "другого порядку", а також охарактеризовано діалектику взаємозв'язку традиції (реалізму) і новаторства (вкраплення елементів модерністських художніх систем). Досліджено умовний тріумвірат (троїстий союз) драматичних жанрів, складниками яких є історична, комедійна драматургія та модерна драма. На тлі визначних досягнень української драматургії певного жанру дослідженої доби, на базі принципу аналізу розглянуто твори маловідомих читацькому та науковому загалові авторів, які зробили значний внесок у формування української драматургії кінця XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)53-336 +
Шифр НБУВ: РА351810

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Куртєєв С.В. 
Клініка, діагностика, лікування збройово-вибухових поранень хребта і спинного мозку у проміжному та пізньому періодах: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / С.В. Куртєєв ; ДУ "Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова" АМН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему покращання результатів хірургічного лікування хворих з наслідками й ускладненнями збройно-вибухових поранень хребта та спинного мозку у проміжному та пізньому періодах. Проаналізовано результати 120-ти клінічних спостережень таких хворих, які перебували на лікуванні у Сакському спеціалізованому спінальному санаторії ім. акад. М.Н. Бурденка та у відділенні відновної нейрохірургії Сакського центрального військового санаторію ім. М.І. Пирогова у 2000 - 2007 рр. Розроблено показання до диференційованих хірургічних втручань у хворих зі збройно-вибуховими пошкодженнями хребта та спинного мозку у проміжному та пізньому періодах у запропонованому комплексі лікування нейтротрофічних ускладнень. Спостережено покращання неврологічної симптоматики у 35,4 % пацієнтів після оперативного лікування на хребті та спинному мозку, за консервативного лікування воно визначено у 29,1 %. Відзначено, що у ході відновного лікування 120-ти хворих з наслідками й ускладненнями збройно-вибухових поранень хребта та спинного мозку позитивний результат одержано у 30 % потерпілих. Спостережено кращі результати відновлення функції спинного мозку у потерпілих з непроникаючими пораненнями хребта: у разі пошкодження шийного відділу - у двох пацієнтів, грудного - у трьох, попереково-крижового - у трьох. Реконструктивно-відновні операції на хребті та спинному мозку у проміжному та пізньому періодах ефективні у разі прогресуючої нестабільності хребта, больових синдромів, мієлопатій, зумовлених компресійними чинниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.75 +
Шифр НБУВ: РА360961

Рубрики:

      
7.

Харенко А.М. 
Методи інтенсифікації відтворної функції у ремонтних і основних свиноматок: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / А.М. Харенко ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльне оцінювання відтвірної функції різновікових груп свиноматок та технологій годівлі й утримання маточного поголів'я свиней за умов господарств України та Німеччини. Модифіковано, апробовано та впроваджено методи стимуляції охоти та синхронізації овуляції у молодих і дорослих свиноматок фермерських господарств Німеччини (Нижньої Саксонії), які передбачають комплексне застосування гестагенів і гонадотропінів, гестагенів і простагландинів, гестагенів та інших біологічно активних речовин вітчизняного та зарубіжного виробництва. Доведено, що терапевтична й економічна ефективність застосованих методів стимуляції охоти та синхронізації овуляції у свиноматок з їх різним фізіологічним станом знаходиться у прямій залежності від морфофункціонального стану яєчників і основних метаболічних показників організму свиноматок, а також від повноцінної годівлі та технології утримання самок за умов свинарських господарств України. Установлено, що за умов спецгоспу з виробництва свинини основними причинами вибракування маточного поголів'я є аліментарна, симптоматична, імунна та вроджена неплідність свиноматок, а за умов фермерських господарств Німеччини з високими рівнями технології годівлі й утримання, аліментарна, симптоматична, імунна та вроджена неплідність свиноматок, а за умов фермерських господарств Німеччини, з високими рівнями технології годівлі й утримання, аліментарна неплідність зведена до мінімуму. На підставі результатів дослідження зроблено висновок, що критеріями застосування модифікованих схем інтенсифікації відтвірної функції молодих і дорослих свиноматок за умов різних свинарських господарств України є морфофункціональні дані яєчників, біохімічні, ферментативні та гормональні показники сироватки крові, фізіологічний стан самок і рівень повноцінної годівлі маточного поголів'я, а також технологічні параметри утримання за умов обов'язкового чіткого обліку основних показників відтворення та причин порушень відтвірної здатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-341 +
Шифр НБУВ: РА352272

Рубрики:

      
8.

Саксонов В.Б. 
Організаційно-правове забезпечення фіскальної політики Російської імперії на території Південної України (остання третина XVIII ст.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.Б. Саксонов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено специфіку організаційно-правового забезпечення фіскальної політики Російської імперії на території Південної України в останній третині XVIII ст., з'ясовано її зміст, сутність та загальне спрямування. Здійснено систематизований та послідовний аналіз особливостей правового регулювання доходів та видатків Російської імперії на території Південної України у зазначений період. Висвітлено організаційно-правові засади діяльності російських владних інститутів та установ, що здійснювали фіскальні функції в адміністративно-територіальних одиницях Новоросійського краю в останній третині XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)46-62 +
Шифр НБУВ: РА331583

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Великанова О.Ю. 
Петрологія мафіт-ультрамафітів девладівської регіональної зони розломів: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.08 / О.Ю. Великанова ; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П.Семененка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розглянуто геологічну будову, особливості хімічного складу головних типів порід і мінералів. Наведено петрохімічну та геохімічну характеристики та визначено петрогенезис і рудну спеціалізацію мафіт-ультрамафітових комплексів Деладівської регіональної зони розломів Українського щита. За текстурно-структурними ознаками порід і переважанням головних породотвірних мінералів, серед ультрабазитів виділено перидотити, габро-перидотити та піроксеніти. Установлено, що постмагматичні накладені процеси призвели до утворення по мафіт-ультрамафітах серпентинітів, тальк-карбонатних порід, антиноліт-тремолітових і хлоритових сланців. Проведено петрохімічні розрахунки хімічного складу ультраосновних порід та виділено дві генетичні групи порід - похідні пікритової магми (гіпермагбазити) і основної магми (ультрафербазити). З'ясовано, що за петрохімічними характеристиками та мінеральним складом метабазити Тернівської синкліналі подібні до метабазитів новокриворізької світи Саксаганської смуги Кривбасу. За результатами геохімічних досліджень установлено закономірності розподілу елементів у породах регіону. Відзначено, що ультрабазити перспективні щодо силікатного нікелю, кобальту та платиноїдів. Мінералізація золота, міді та молібдену, яка має практичне значення для порід метабазитової формації, розвинена у зонах кварцового та кварц-сульфідного метасоматозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342(45УКР)142 + Д59(45УКР)342 +
Шифр НБУВ: РА357144

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Євтєхов Є.В. 
Порівняння залізисто-кременистих і вміщуючих формацій Східно-Ганнівської смуги та Саксаганського району Криворізького басейну (на прикладі Ганнівського родовища та родовища шахти ім. В.І.Леніна): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.11 / Є.В. Євтєхов ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто кореляцію залізовмісних розрізів Ганнівського родовища та родовища шахти ім.В.І.Леніна з метою уточнення вікового та стратиграфічного співвідношення метавулканогенно-осадової товщі Саксаганського та Північного району Кривбасу. Розроблено єдину модель комплексної оцінки залізорудних родовищ Кривого Рога. Обгрунтовано належність Ганнівського родовища до залізисто-кременистої метауль-трабазит-базитової формації верхнього архею, а родовища шахти ім.В.І.Леніна - до залізисто-кременистої сланцевої формації раннього протерозою. Встановлено, що розрізи родовищ шахти ім.В.І.Леніна та Ганнівського утворились асинхронно в різних структурно-фаціальних зонах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451-0(45УКР-4ДНІ) + Д59(45УКР-4ДНІ)451
Шифр НБУВ: РА315393 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Смірнова Г.Я. 
Прикладна мінералогія сульфідів залізорудної товщі Інгулецького родовища (Криворізький басейн): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20 / Г.Я. Смірнова ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості мінералогічної зональності залізистих і сланцевих горизонтів саксаганської світи Інгулецького родовища і розподілу сульфідів (піриту та піротину) в їх розрізах. Показано роль седиментації, динамотермального метаморфізму, натрієвого метасоматозу та гіпергенезу в перерозподілі сульфідів у межах продуктивної товщі родовища. З використанням експериментальних мінералого-технологічних даних визначено особливості поведінки піриту та піротину в процесі подрібнення та збагачення бідних магнетитових руд (залізистих кварцитів). Визначено мінеральні різновиди руд, наявність яких у мінеральній масі спричиняє підвищення вмісту сірки у магнетитовому концентраті Інгулецького гірничозбагачувального комбінату. Розроблено мінералогічні рекомендації щодо підвищення якості концентрату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332.3(45УКР) + Д59(45УКР)33
Шифр НБУВ: РА314890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Вдовина Г.А. 
Розвиток філософії права в ХХ ст. (англо-саксонська традиція): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Г.А. Вдовина ; Нац. акад. внутр. справ України МВС України. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Вперше здійснено комплексний аналіз економічних, політичних та інших соціальних факторів, які обумовили основні поворотні моменти розвитку англо-американської правової доктрини XX ст. Запропоновано підхід класифікації шкіл і напрямків філософії права відповідно до трактування ними співвідношення між правом, правовими цінностями та суспільними реаліями. Удосконалено характеристику живого права як ціннісного орієнтиру для правотворчості. Уточнено визначення основних ціннісних категорій природного права, зокрема: "справедливість" і "невід'ємні права людини". Розвинуто ідею поєднання теорії природного права, яка визначатиме цілі правового розвитку та соціологічної юриспруденції, що розроблятиме механізм реалізації даних цілей. Проаналізовано основні ідеї, які характеризують англо-американську філософію XX ст. в цілому та з'ясовано їх вплив на сучасному етапі розвитку правової науки. Охарактеризовано загальні тенденції розвитку філософії права у країнах англо-саксонської правової сім'ї. Встановлено наявність необхідного чергування періодів панування правового позитивізму та періодів відносної переваги теорії природного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(7США)6 + Х002,0 + Х0 в7 +
Шифр НБУВ: РА320946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Гуменюк Г. П. 
"Саксонське зерцало" та його вплив на розвиток джерел права держав Центральної та Східної Європи (XIII - XVIII ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Г. П. Гуменюк ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

Запропоновано авторський переклад трьох оригінальних передмов до тексту збірника українською мовою, розкрито та проаналізовано їх зміст. Досліджено вплив суспільно-політичних і правових умов на формування "Саксонського зерцала", визначено його роль у становленні правового явища з узагальненою назвою "німецьке право". Здійснено порівняльне зіставлення норм "Саксонського зерцала" з сучасним правом Федеративної Республіки Німеччина. Визначено правовий вплив саксонсько-магдебурзького права на українських землях. Зроблено висновок про необхідність глибшого розуміння впливу збірника "Саксонське зерцало" на формування сучасного законодавства держав Центральної та Східної Європи з урахуванням євроінтеграційних процесів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4НІМ)4-3 + Т3(45)43-5
Шифр НБУВ: РА379960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Понькіна А.М. 
Саксофон у музичній культурі XX століття (на матеріалі сонатної творчості зарубіжних та українських композиторів): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / А.М. Понькіна ; Харк. держ. ун-т мистец. ім. І.П.Котляревського. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано специфіку саксофона, його технічні та виразові можливості у музичній творчості XX ст. Розглянуто аспект задіяності даного музичного інструменту у творах сонатного жанру. Запропоновано періодизацію розвитку жанру сонати для саксофона та виявлено характерні тенденції формування та подальшої еволюції жанру, індивідуальні особливості кожного з визначених періодів, характеристику технічних і виразових можливостей інструмента. Висвітлено процеси жанрово-стильової модифікації сонати для саксофона у контексті композиторської практики XX ст. У зв'язку з цим виділено різновиди сонати для саксофона. За типом музичної семантики виокремлено "гілки" сонатного "древа", а саме: необарокову, неокласичну, неоромантичну, фольклорну, сонату у джазовому стилі й авангардну сонату. за критеріями виконавського складу вирізнено її рівновиди, а саме: сонату-соло, ансамблеву сонату (саксофон і фортепіано, саксофон, віолончель і фортепіано, саксофон і банджо), сонату у супроводі симфонічного оркестру та різноманітних складів камерного ансамблю (зокрема естрадного). У контексті цілісної жанрової системи сонатної творчості визначено певні типи співвідношення партій саксофона та фортепіано - "паритетний", "акомпанементний", "персоніфікацію", непередбачуване співвідношення (партії інструментів не виписані у нотному тексті, а залежать від волі виконавця). У контексті загальних тенденцій музичної культури XX ст. виявлено індивідуалізацію сольної партії в сонатах для саксофона, для якої притаманними є каденція та нетрадиційні виконавські прийоми гри на інструменті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.726-73(0)6 + Щ315.041-03(4/8)6-81 +
Шифр НБУВ: РА364454

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Антонюк М.О. 
Структурно-семантичні та функціональні характеристики давньоанглійської метафори: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / М.О. Антонюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Проведено лінгвокогнітивне дослідження давньоанглійської номінативної, когнітивної й образної метафори. Доведено, що давньоанглійська номінативна метафора є ефективним засобом вербалізації нових понять, які виникали в англо-саксонському суспільстві, проаналізовано особливості її вживання з метою створення найпростішої термінології та власних назв. Встановлено, що давньоанглійська когнітивна метафора є джерелом концептуалізації ряду понять. Виокремлено базові давньоанглійські структурні, орієнтаційні й онтологічні метафори. Визначено метафоричний потенціал окремих груп дієслів, іменників і прикметників, а також лінгвокогнітивні та лінгвокультурологічні особливості метафоричних переносів. Розкрито роль давньоанглійської образної метафори як засобу концептуалізації понять і поповнення поетичної лексики за допомогою прийому епічної варіації, розроблено її типологію в семантичному та синтаксичному аспектах. Охарактеризовано загальну систему давньоанглійської образної метафори.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-03 + Ш5(4ВЕЛ)-357 +
Шифр НБУВ: РА357195

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Биркович О.І. 
Судова система української держави (Гетьманщини) 1648 - 1657 рр.: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.І. Биркович ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше здійснено спробу класифікації судових органів Гетьманщини за територіально-предметним принципом, показано складний процес формування судової системи та судочинства Гетьманщини за умов політичної та соціальної нестабільності, тиску з боку московського царського уряду. Відзначено, що від 1648 р. в Україні почала створюватися система державних органів, наділених судовими функціями. Аргументовано, що судовий процес Гетьманщини був заснований на демократчних засадах змагальності, диспозитивності, виборності суддів, гласного й відкритого судового розгляду, колегіального вирішення справ та доступності судових засобів. Досліджено вплив на судочинство Гетьманщини українсько-московського договору 1654 р. Зроблено висновок, що під час розслідування та вирішення кримінальних справ у середині XVII ст. суди Гетьманщини застосовували переважно процесуальні норми звичаєвого права, однак за цього зберігалась чинність правової норми, що містилась у Литовському Статуті та збірниках магдебурзького права "Саксон" і "Порядок", які застосовувались відповідно до нових умов та місцевих особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)4-629 + Т3(4УКР)46-5 +
Шифр НБУВ: РА333750

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Карпенко С. В. 
Топомінералогія залізисто-кременистої формації Ганнівського родовища Криворізького басейну: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.20 / С. В. Карпенко ; НАН України, Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Продуктивну товщу Ганнівського родовища Криворізького басейну представлено п'ятим і шостим залізистими горизонтами саксаганської світи, які складені покладами бідних магнетитових руд різного походження. Зазначено, що кількісно переважають метаморфічні руди, другорядне значення мають продукти натрієвого метасоматозу, контактово-метасоматичних, гіпергенних змін. Для всіх рудних покладів характерна мінералогічна зональність - аутигенно-метаморфогенна для розрізів п'ятого і шостого залізистих горизонтів, а метасоматична - для тіл натрієвих метасоматитів. Відповідно до мінералогічної зональності закономірно змінюються морфологічні показники індивідів і агрегатів рудотвірних мінералів, їх хімічний склад і фізичні властивості. Це обумовлює відповідні зміни технологічних показників магнетитових руд. Результати топомінералогічних і технологічних досліджень використано як основу для розробки мінералогічної та технологічної карт родовища, що використовуються за оперативного та перспективного планування гірничодобувних робіт, для складання схем оптимального усереднення залізних руд перед подачею їх на збагачувальні фабрики з метою підвищення якості залізорудного концентрату та зменшення втрат заліза у відходах збагачення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451(45УКР4-4ДНІ)21-42 + Д59(45УКР4-4ДНІ)451
Шифр НБУВ: РА380823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
18.

Мачадо Т.О. 
Топомінералогія кори вивітрювання продуктивної товщі Інгулецького родовища Криворізького басейну: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20 / Т.О. Мачадо ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто локалізацію гіпергенних мінералів і мінеральних комплексів продуктивної товщі Інгулецького родовища. Охарактеризовано мінералогічну зональність кори вивітрювання залізистих і сланцевих горизонтов саксаганської світи, наведено їх топомінералогічні схеми. Надано детальні характеристики рудо-, породоутворювальних і другорядних мінералів, їх генетичну класифікацію. Показано високу ефективність використання топомінералогічних даних для розв'язання прикладних мінералогічних і геологічних задач - уточнення стратиграфічної схеми родовища та визначення особливостей поширення сульфідів у межах покладів бідних гематитових руд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д450.021.1 + Д59(45УКР5-4ДНІ)45 +
Шифр НБУВ: РА323080

Рубрики:

      
19.

Саксонова О.М. 
Удосконалення економічного механізму природокористування та природоохоронної діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / О.М. Саксонова ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розвинуто теоретико-методологічні засади формування державної політики в сфері природокористування, відмінність яких у порівнянні з чинними полягає в тому, що вони грунтуються на більш повному визначенні взаємозв'язків та збалансованості економічних, соціальних і екологічних чинників у процесі суспільного розвитку з урахуванням основних напрямків подолання негативної екологічної ситуації на державному та на регіональному рівнях. Поглиблено економічну суть понять "природокористування" та "природоохоронна діяльність" в системі "людина" (господарство) - "природа" стосовно умов економічної трансформації. Розвинуто зміст поняття економічного механізму природокористування та природоохоронної діяльності як об'єкта еколого-економічних досліджень через імплементацію елементів ринкового регулювання в систему управління природоохоронною діяльністю. Розроблено методичні підходи до оцінки системи природокористування, які на відміну від існуючих, враховують закономірності відтворення природних ресурсів, економічність та доцільність їх використання. Визначено основні недоліки сучасного економічного механізму природокористування та природоохоронної діяльності, сформульовано принципи його формування за умов ринкових перетворень (платності, цільового використання коштів), що сприятиме підвищенню ефективності використання, охорони та відновлення природних ресурсів. Обгрунтовано пропозиції щодо комплексного підходу до удосконалення економічного механізму природокористування та природоохоронної діяльності шляхом запровадження ринкових механізмів екологічного регулювання та стимулювання, екологічного менеджменту, аудиту тощо. Розроблено рекомендації щодо удосконалення екологічного оподаткування системи фінансування, екологічного аудиту, екологічного страхування природоохоронної діяльності, як основи підвищення наукового рівня управління в сфері збереження навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)28 +
Шифр НБУВ: РА323043

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Апуневич С.Є. 
Флюктуації температури реліктового випромінювання та формування великомасштабної структури в інфляційних моделях Всесвіту: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / С.Є. Апуневич ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено напіваналітичний підхід до обчислення кутового спектр потужності на великих масштабах, для точного й ефективного здійснення процедури нормування. Визначено локалізацію накопичення внеску до пізнього інтегрального ефекту Сакса - Вольфа у часовому інтервалі. Вдосконалено та розширено аналітичні апроксимації, використані для передбачення положень та амплітуд акустичних особливостей кутового спектра залежно від космологічних параметрів. Проаналізовано дані експериментів з вимірювання флюктуацій температури BOOMERanG, MAXIMA та DASI, модельно-незалежним методом встановлено присутність акустичних особливостей у дослідженому спектрі, оцінено достовірність їх визначення та його похибки. Тестовано інфляційну космологічну модель щодо відповідності проаналізованим даним. Визначено обмеження на значення космологічних параметрів: густини енергії речовини, густини енергії баріонів, нахилу післяінфляційного спектра потужності збурень густини, вмісту густини енергії космологічної константи, сталої Габбла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В692,022
Шифр НБУВ: РА318293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського