Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (123)Реферативна база даних (916)Книжкові видання та компакт-диски (369)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=СЕКСУАЛЬН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 134
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Стешин І.О. 
Художнє втілення феміністичної ідеї в найновішій британській і українській прозі (А.Картер, О.Забужко): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / І.О. Стешин ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2002. — 18 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз творчості сучасної британської письменниці Анжели Картер і сучасної української письменниці Оксани Забужко. Охарактеризовано розвиток жіночого руху в Україні, феміністичні рухи в країнах Західної Європи та США в соціо-культурному контексті українського та британського фемінізму. Простежено генезу українського та британського жіночого письменництва, в цьому процесі визначено роль О.Забужко та А.Картер. Здійснено типологічний порівняльний аналіз та розкрито феміністичне навантаження їх вибраних творів, зображення в них жіночої тілесності, сексуальності. Зазначено, що спільною рисою, характерною для творів вищезгаданих письменниць, є їх феміністична проблематика, зображення жінки як центрального об'єкта. Британська письменниця використовує постмодерністську інтертекстуальність, що супроводжується гротеском, імітацією, грою, ускладненою символікою, застосовує прийом відходу в нереальний світ сюрреалістичних перетворень жінок у міфолого-фантастичних героїв. У текстах української письменниці двобій чоловічого та жіночого початків розгортається на фоні національного виродження, історія нещасливого кохання поетеси та художника стає невід'ємною часткою загальноукраїнського життя. Вказано на різні художні шляхи реалізації образу жінки в творах письменниць, що виявилося в мові, стилістиці, стилізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.04 + Ш5(4ВЕЛ)-4 Картер, А. 534 + Ш5(4УКР)6-4 Забужко, О. 534
Шифр НБУВ: РА321411

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Грозян Н.Ф. 
Фразеологічна мікросистема "Поведінка людини" в українській мові (ідеографічний і аксіологічний аспекти): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.Ф. Грозян ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено корпус фразеологічних одиниць (ФО) української мови на позначення поведінки людини. Зазначено, що комплексне застосування ідеографічного та аксіологічного аспектів дозволило одержати нові результати щодо семантичної організації даного шару ФО, місця фразеологічної мікросистеми "поведінка людини" в структурі фразеологічної системи української мови. Використано досягнення сучасної психологічної, сексологічної, суїцидологічної наук, експериментальної психосемантики, деяких даних теорій, висновків етно- та нейропсихолінгвістичної галузей лінгвістики. У ідеографічному аспекті охарактеризовано їх тематичні поля - "агресивна поведінка людини", "девіантна поведінка людини", "просоціальна поведінка людини", "сексуальна поведінка людини". Визначено домінуючі типи структурно-граматичних моделей ФО. Розглянуто питання, пов'язані із типологією аксіологічно орієнтованих ФО. Запропоновано психосемантичний підхід щодо дослідження їх позитивного та негативного оцінювання значень. На основі психолінгвістичного аналізу показано зв'язок фразеологізмів із національним менталітетом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-33 +
Шифр НБУВ: РА325082

      
3.

Кізь О.Б. 
Формування психологічної готовності вихованців інтернатних закладів до створення сім'ї: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.Б. Кізь ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вивчено психологічну готовність вихованців інтернатних закладів до шлюбно-сімейних стосунків, виявлено зміст, структуру, критерії та показники її сформованості. Досліджено зміст ціннісно-смислової сфери особистості депривованих юнаків і дівчат, спрямованої на родинне життя. Визначено специфіку самооцінних ставлень вихованців інтернатних закладів стосовно виконання сімейних та соціальних ролей, досліджено сформованість навичок самокерівництва та самоорганізації життєдіяльності. Розкрито зміст еталонів маскулінності та фемінності в старшокласників, які виховуються без батьківської опіки та в батьківській сім'ї. Визначено рівень поінформованості депривованого юнацтва в питаннях культури сексуального та репродуктивного здоров'я, виховання дітей та сімейного спілкування. Виявлено соціально-психологічнї умови, які сприяють успішному статеворольовому самовизначенню молоді, вихованої без батьківської опіки. Доведено ефективність системи психокорекційних заходів, орієнтованих на формування психологічної готовності вихованців інтернатних закладів до створення сім'ї. Конкретизовано доцільність впровадження альтернативних моделей надання психологічної підтримки випускникам даних закладів шляхом використання новітніх виховних технологій та доведено їх ефективність у формуванні відповідального ставлення до шлюбно-сімейних стосунків, адаптації до самостійного життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю984.010.2-993 + Ч421.344 +
Шифр НБУВ: РА323706

Рубрики:

      
4.

Первий В.С. 
Фобічний синдром при невротичних і соматоформних розладах (діагностика, клініка, профілактика та лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / В.С. Первий ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2006. — 32 с.: рис. — укp.

Вивчено особливості виникнення та проявів фобічного синдрому у структурі невротичних і соматографічних розладів з використанням критеріїв МХК-10, методу напівструктурованого інтерв'ю, опитника виразності психопатологічної симптоматики (SCL-90-R), шкали особистісних проявів тривоги Тейлор, шкали самооцінки Спілбергера - Ханіна. Уперше наведено дані щодо особливостей перебігу біохімічних процесів, властивих хворим з фобічним синдромом у структурі невротичних і соматоформних розладів. Висвітлено різні методологічні та концептуальні підходи до пояснення фобій. Розглянуто психологічні, соціальні та біохімічні фактори, які впливають на виникнення та клінічне оформлення фобічного синдрому невротичного реєстру. Описано клінічні прояви, особливості сексуального функціонування осіб з фобічними станами, методи первинної та диференціальної діагностики. Запропоновано загальні методи лікування та профілактики з урахуванням клініко-психопатологічних, психологічних і лабораторних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-321 +
Шифр НБУВ: РА344122

Рубрики:

      
5.

Суковата В.А. 
Філософія Іншого у ХХ сторіччі: раса, нація, гендер: автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.04 / В.А. Суковата ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 36 с. — укp.

Доведено, що категорія Іншого маніфестує себе через характеристики раси, нації, гендера, сексуальності. Виділено серед методологічних причин актуалізації філософії Іншого у ХХ ст. кризу Модерного проекту культури, деконструкцію епістемологічних стандартів, активізацію емансипаторних рухів, які вводять у центр уваги Іншого як суб'єкта академічного знання. Висвітлено концепцію, згідно з якою Друга світова війна актуалізувала тему Інших і створення постмодерної мови в другій половині ХХ ст. Проведено типологізацію концептуально-хронологічних підходів до проблеми Іншого у ХХ ст. (феноменологія, психоаналіз З. Фройда, філософія М. Бубера, концепція Школи Анналів, екзистенціалізм, критика влади М. Фуко, деконструкція Ж. Дерріди, постколоніалізм, фемінізм, квір-теорія, кібер-філософія).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 + Ю3(0)6-08 +
Шифр НБУВ: РА368734

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Шигонін О. Б. 
Умисне вбивство, поєднане із згвалтуванням або насильницьким задоволенням статевої пристрасті неприродним способом: кримінологічна характеристика та запобігання: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / О. Б. Шигонін ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 22 с. — укp.

Досліджено проблеми кримінологічної характеристики та запобігання умисному вбивству, поєднаному зі згвалтуванням або насильницьким задоволенням статевої пристрасті неприродним способом. Розглянуто питання кваліфікації даного виду злочину та його відмежування від суміжних складів злочинів. Розроблено комплексну кримінологічну класифікацію вбивств з сексуальних мотивів. Охарактеризовано особистість злочинця та запропоновано типологію сексуальних вбивць. Досліджено віктимологічну характеристику вбивств з сексуальних мотивів. Встановлено та проаналізовано комплекс криміногенних (соціальних, біологічних і психологічних) факторів детермінації сексуальних вбивств. Сформульовано висновки та пропозиції, спрямовані на удосконалення системи заходів запобігання даному виду злочину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112 + Х881.9(4УКР)114 + Х883.9(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА384225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Старовойт І. М. 
Трансформація статусу та ролі жінки в релігійному контексті: "стать" і "гендер" у фокусі протестантизму / І. М. Старовойт. — Б.м., 2021 — укp.

В дисертації з'ясовано сутність та специфіку трансформації статусу та ролі жінки в релігійному контексті на прикладі протестантських деномінацій. Розкрито етапи еволюції поглядів на стать і ґендер як теоретичних конструктів у християнській традиції загалом та у протестантизмі зокрема. Проаналізовано Святе Письмо на предмет ґендерної диференціації, а також вплив феміністичної теології як найпотужнішого духовно-інтелектуального вияву феміністичного руху, який визначальною мірою спричинився до трансформації статусу і ролі жінки в релігії. З'ясовані передумови реалізації соціальної та правової рівності жінок, що знайшло свій частковий вияв у поширенні жіночої ординації та розширенні сфер впливу жінки на практичну діяльність протестантських церков. Визначено специфіку соціального статусу та ролі жінки у православ'ї й католицизмі, де традиційні погляди залишаються сталими величинами та окреслено їх основні відмінності в порівнянні з протестантизмом, який витоково успадкував статусні стереотипи сприйняття жінки, однак значно еволюціонував у цьому контексті. Критеріями розрізнення цих відмінностей було обрано ґендерні відносини у шлюбі, храмі, проблему жіночої ординації, сексуальних відносин. Виокремлено особливості трактування статусу жінок у католицизмі й протестантизмі.Дисертація ґрунтується на принципах історизму, гуманізму, позаконфесійності, об'єктивності та світоглядного плюралізму.^UIn the dissertation, the essence and specifics of the transformation of the status and role of a woman in the religious context are clarified on the example of Protestant denominations. The stages of the evolution of views on sex and gender are revealed in the Christian tradition in general and in Protestantism, in particular. The Holy Scriptures are analyzed on the subject of gender differentiation, as well as the influence of feminist theology as the most powerful spiritual and intellectual manifestation of the feminist movement, which has led to the transformation of the status and role of a woman in religion. The preconditions for the realization of social and legal equality of women are clarified, which has found its partial manifestation in the spread of women's ordination and the expansion of women's spheres of influence on the practical activities of Protestant churches. The specifics of social status and the role of a woman in Orthodoxy and Catholicism are determined, where traditional views remain constant and their main differences are outlined in comparison with Protestantism, which originally inherited the status stereotypes of the perception of a woman, but evolved significantly in this context. The criteria for distinguishing these differences are gender relations in marriage, the temple, the problem of female ordination, and sexual relations. The features of the interpretation of the status of women in Catholicism and Protestantism are highlighted.The features of the emergence and formation of the problematics of gender relations are characterized, which arose as a result of the evolutionary development of views on the difference between a man and a woman. Their essence and dynamics of development come down to the fact that at the early stage, the dominant principles were, above all, the physiological differences between a man and a woman, and they explained gender inequality. But later, starting with the medieval appeal to ethos and the revision of the binary oppositions of the Holy Scriptures, it came to the abstraction that formed the idea of gender as a sociocultural construct. In this way, the concept of sex with its biological determinism was de-actualized, and the gender inequality arising from biblical precepts and based on stereotypes of Orthodoxy and Catholicism was significantly corrected.It is determined that among the main factors that influenced the dynamics of the transformation of the status and role of a woman in Protestantism was the spread of feminist tendencies, which, above all, manifested themselves in two forms: as a movement aimed at involving women in pastoral activities and as a direction the purpose of including women in the church hierarchy. It was found that the rethinking of the status and role of a woman in the Protestant environment was facilitated by external factors and, above all, the growing political weight of the feminist movement with its struggle for electoral, property, and marriage rights, as well as a strong condemnation of gender discrimination (opposition to family and domestic violence). Nevertheless, an important place was given to the civilization factor, and even more so to the development of self-awareness of female parishioners and the formation of female pastorship, which later became a powerful tool to resist certain traditional social and religious guidelines of discriminatory nature.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Мельник Т. В. 
ТРАНСФОРМАЦІЯ ОБРАЗІВ ЧОЛОВІЧОГО ТА ЖІНОЧОГО УВІЗУАЛЬНІЙ КУЛЬТУРІ УКРАЇНИ ПЕРІОДУ НЕЗАЛЕЖНОСТІ.ГЕНДЕРНИЙ АСПЕКТ: автореферат дис. ... д.філософ : 034 / Т. В. Мельник. — Б.м., 2023 — укp.

Науковою проблемою представленої дисертації є дослідженнядинаміки змін у репрезентаціях гендерної ідентичності через художнєосмислення «чоловічого» та «жіночого» у візуальних мистецтвах Українипісля набуття незалежності, тобто упродовж трьох останніх десятиліть, зурахуванням оновлення етико-естетичних, соціокультурних, політичних,економічних стратегій на тлі технологічних інновацій.Період незалежності України, розпочавшись наприкінці ХХ століття,відкрив добу, що характеризується суттєвими перетвореннями всоціокультурному просторі, відмовою від звичних культурних, етичних,естетичних та інших стереотипів. Початок 1990-х став своєрідною «точкоюбіфуркації», позначивши критичний стан в політиці, ідеології, культурі знаступним переходом на інший рівень впорядкованості. У цей час новомуосмисленню піддається розуміння гендера, його не вродженої, а соціальнонабутої природи, стверджується право індивіда вільно обирати більшмаскулінні чи фемінні прояви, позиціонуючи себе в залежності відфізіологічних, психологічних та ментальних особливостей, суспільнихфункцій, «рольових» задач та інших чинників. Ця ідея, в різних їїмодальностях, помітно надихає філософів, соціологів, культурологів,митців України та західного світу, тим самим органічно вписуючи нашудержаву в контекст європейської культури.На жаль, розмитість критеріїв ґендера у перехідний періодобумовлена відсутністю посткласичних концептуальних моделей гендерноозначеної суб’єктивності, підсилена загальносвітовою тенденцією доглобальних зрушень у дослідженнях фемінного та маскулінного, ускладнюєсистемне вивчення сучасного мистецтва, перешкоджає розуміннюсвоєрідності рівночасної української візуальної культури та її місця уєвропеїзованому світі. У такий доволі непростій теоретико-методологічнійситуації запровадження гендерного підходу до вивчення творів вітчизняноївізуалістики, що були запущені в культурний обіг упродовж останніх 30років, видається актуальним і принципово важливим не тільки з позиціймистецтвознавчо-культурологічної науки, але й внаслідок глибинногозв’язку зі змінами соціальних, гендерних норм у світі — як у сферітеоретичного осмислення, так і у вимірі практичних реалізацій.Виходячи з комплексного аналізу корпусу авторитетних теоретичнихпраць та значного обсягу фактологічних матеріалів — перформативних артпрактик, творів образотворчого мистецтва, фотографії, розглянувшисинхронний кінематографічний ландшафт, у дослідженні показано, як увітчизняних візуальних творах межі ХХ–ХХІ століть гендернесимптоматично зплітається з ідеологічним, політичним, національним.Саме в ці контексти суспільного буття вписано логіку трансформацій вхудожній інтерпретації фемінного та маскулінного, надано періодизаціюцих перетворень, виявлено трансгресію деяких асоційованих з конкретнимгендером архетипів, що дає підстави прогнозувати подальше звільнення віддетермінації стереотипного мислення у вітчизняній науковій думці тамистецьких практиках, передбачити появу нових «гендерних композицій»у візуальних втіленнях чоловічого та жіночого, що з необхідністюсформуються внаслідок змін архітектоніки суспільства в оновленихісторичних та політичних контекстах.На підставі запровадженого типологічного аналізу живописних,екранних, фотографічних творів виявлено, яким чином мистецькеосмислення динаміки взаємин між статями та всередині гендерних«ієрархій» використовується в якості своєрідної матриці при втягуваннігендерного дискурса у владні стосунки, іноді — з метою легітимізаціїнасилля, іноді — задля виправдання соціальної нерівності. Показано, якконфліктні/неоднозначні репрезентації маскулінності й фемінностінав’язують аудиторії уявлення про «еталонні» та «девіантні» моделіпроявів чоловічого і жіночого, а візуально-образна інтерпретаціярізноманітних «дисонансів» та «асиметрій» слугує джерелом емоційнозабарвлених естетичних вражень, а також дієвим важелем/засобомпідтримки й корегування політичних, соціальних, міжособових відносин усуспільстві.Артикульовано поступове виведення з «тіньової зони» такихгендерно забарвлених персонажів, як метросексуали, транссексуали,трансгендери, трансвестити та інші представники субкультурних,сексуальних «меншин», що свідчить про поширення віяній світової«гендерної революції» на теренах вітчизняної культури, про причетністьнауковців та митців України до неупередженості й толерантності,характерних для європоцентричного світу початку ХХІ століття.^UThe scientific problem of the presented dissertation is the study of the dynamicsof changes in the representation of gender identity through the artisticinterpretation of "masculine" and "feminine" in the visual arts of Ukraine afterthe acquisition of independence, that is, during the last three decades, taking intoaccount the renewal of ethical-aesthetic, socio-cultural, political, economicstrategies, against the background of technological innovations.The period of Independence of Ukraine, which began at the end of the 20thcentury, opened an era characterized by significant transformations in the socio-cultural space, a rejection of the usual cultural, ethical, aesthetic and otherstereotypes. The beginning of the 1990s became a kind of "bifurcation point",marking a critical state in politics, ideology, and culture, followed by a transitionto another level of orderliness. At this time, the understanding of gender, its notinnate, but socially acquired nature, is subject to a new interpretation, the right ofthe individual to freely choose more masculine or feminine manifestations,positioning himself depending on physiological, psychological and mentalcharacteristics, social functions, "role" tasks and others is asserted factors. Thisidea, in its various modalities, visibly inspires philosophers, sociologists, culturalscientists, artists of Ukraine and the Western world, thereby organically fittingour state into the context of European culture.Unfortunately, the blurring of gender criteria in the transition period, due to thelack of post-classical conceptual models of gender-defined subjectivity,reinforced by the worldwide trend towards global shifts in the study of feminineand masculine, complicates the systematic study of modern art, hinders theunderstanding of the originality of contemporary Ukrainian visual culture and itsplace in the Europeanized world. In such a rather difficult theoreticalmethodological situation, the introduction of a gender approach to the study ofworks of domestic visual arts that have been launched into cultural circulationover the past thirty years appears to be relevant and fundamentally important notonly from the standpoint of art history and cultural science, but also due to thedeep connection with changes in social and gender norms in the world - both inthe field of theoretical understanding and in terms of practical implementations.Based on a comprehensive analysis of the corpus of authoritative theoreticalworks and a significant amount of factual materials — performative art practices,works of fine art, photography, considering the synchronous cinematographiclandscape, the study shows how in domestic visual works of the turn of the 20th21st centuries, gender is symptomatically intertwined with ideological, political,national. It is in these contexts of social life that the logic of transformations inthe artistic interpretation of feminine and masculine is inscribed, the periodizationof these transformations is given, the transgression of some archetypes associatedwith a specific gender is revealed, which gives grounds to predict furtherliberation from the determination of stereotypical thinking in domestic scientificthought and artistic practices, to predict the emergence new "gendercompositions" in visual embodiments of male and female, which will necessarilybe formed as a result of changes in the architecture of society in updated historicaland political contexts.On the basis of the introduced typological analysis of paintings, screen, andphotographic works, it was revealed how the artistic interpretation of thedynamics of relations between the sexes and within gender "hierarchies" is usedas a kind of matrix when involving the gender discourse in power relations,sometimes for the purpose of legitimizing violence, sometimes for justificationof social inequality. It is shown how conflicting/ambiguous representations ofmasculinity and femininity impose on the audience the idea of "standard" and"deviant" models of male and female manifestations, and the visual interpretationof various "dissonances" and "asymmetries" serves as a source of emotionallycolored aesthetic impressions, and also an effective lever/means of supportingand correcting political, social, interpersonal relations in society.The gradual withdrawal from the "shadow zone" of such gender-coloredcharacters as metrosexuals, transsexuals, transgenders, transvestites and otherrepresentatives of subcultural, sexual "minorities" is articulated, which indicatesthe spread of the global "gender revolution" in the field of domestic culture, theinvolvement of scientists and artists of Ukraine to the impartiality and tolerancecharacteristic of the Eurocentric world of the beginning of the 21st century.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Чугунов В.В. 
Теоретичне, клініко-діагностичне, медико-психологічне, психотехнічне та психопатологічне обгрунтування й оцінка психотерапії психогенно-обумовлених розладів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 19.00.04 / В.В. Чугунов ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 31 с. — укp.

Здійснено теоретичне, клініко-діагностичне, медикопсихологічне, психотехнічне, клініко-діагностичне, динамічне, психопатологічне та терапевтичне обгрунтування та розробку алгоритмізованих стандартів психотерапії психогенно-обумовлених розладів та принципів оцінки її ефективності на базі розробленої методології клініко-дисциплінарно-еволюційного аналізу. Обстежено 1 426 осіб, з яких 1 274 - хворі на психічні, соматоформні, психосоматичні, сексуальні розлади, 104 - сліпі і 48 - здорові волонтери. Застосування створеної методології клініко-дисциплінарно-еволюційного аналізу дозволило на моделях психодисциплін (психотерапії, медичної психології та сексології) реконструювати історію дисциплінарної організації, побудувати аутодисциплінарно-ідентифікаційні конструкти, визначити, сфери пато-нозологічної компетенції, виявити й описати "нормальну" та клінічну психотерапевтичні феноменології, вивчити сано(пато)генетичні механізми та розробити еталонний діагностичний алгоритм, правила формулювання психотерапевтичного діагнозу, критерії вибору методів і методик психотерапії та психокорекції, ефективні терапевтичні техніки, принципи оцінки ефективності та її стандарти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-57 +
Шифр НБУВ: РА348832

Рубрики:

      
10.

Козерацька О. А. 
Судово-психіатрична оцінка осіб, які скоїли правопорушення на сексуальному підґрунті: автореферат дис. ... д. мед. н. : 14.01.16 / О. А. Козерацька. — Б.м., 2023 — укp.

У роботі наведені результати наукового дослідження, виконаного в рамках дисертації “Судово-психіатрична оцінка осіб, які скоїли кримінальні правопорушення на сексуальному підґрунті”. Для досягнення мети дослідження автором були проаналізовані 287 підекспертних, які скоїли правопорушення на сексуальному підґрунті та перебували на судово-психіатричній експертизі (СПЕ) в Київському міському центрі СПЕ з 2000 по 2015 рр. Також у рамках проведення СПЕ за даний проміжок часу були досліджені 70 потерпілих для вивчення питання можливої віктимної поведінки з їхнього боку, їхніх характерологічних особливостей, соціально-демографічних характеристик.Методи дослідження, що використовувалися в роботі: інформаційно-аналітичний, соціально-демографічний, клініко-психопатологічний, психодіагностичний, експертний, ситуаційного аналізу, статистичний. Діагностика розладів сексуальної переваги(парафілій), визначення їхніх форм і типів проводилися згідно з критеріями діагностики МКХ-10. З метою визначення взаємозв’язку між ступенем порушення можливості усвідомлювати свої дії, керувати ними та вирішенням експертних питань, усі спостереження були розподілені на групи: 1 – 200 спостережень (підекспертні, визнані “осудними”); 2 – 14 (підекспертні, визнані “неосудними”); 3 – 73 (“обмежено осудні”), ця група була сформована штучно з групи “осудних”, виходячи з концепції “обмеженої осудності”. Концепція “обмеженої осудності” ґрунтується на системному підході до поняття “обмежена осудність”, який розроблявся в українській судовій психіатрії В.Б. Первомайським, О.А. Ревенком. Вітчизняна концепція обмеженої осудності базується на доведеній позиції нерозривної, генетичної єдності свідомості та діяльності. Відповідно до цього, будь-який психічний розлад проявляється через діяльність особи в мікро- та макросоціумі, де лишаються відповідні відбитки. Отже, дослідження соціуму або кримінальної ситуації стає обов’язковим. Ступінь тяжкості психічного розладу встановлюється через його відбиття в певних елементах кримінальної дії.Наукова новизна дослідження полягає в тому, що у роботі вирішена важлива наукова проблема розроблення судово-психіатричної моделі оцінки здатності усвідомлювати свої дії та (або) керувати ними в осіб, які скоїли сексуальні злочини. Наведено вирішення проблеми визначення критеріїв “обмеженої осудності” та принципів застосування заходів медичного характеру до осіб, що скоїли сексуальні правопорушення, на підставі вивчення їхніх клініко-психопатологічних, соціальних, особистісних характеристик з урахуванням ситуації суспільно-небезпечного діяння. Обгрунтовано, що експертна оцінка осіб, які скоїли сексуальні злочини, є багатовекторним процесом, що поєднує дослідження психопатологічної картини, соціальних характеристик і ситуації суспільно-небезпечного діяння (СНД).Практичне значення роботи полягає в удосконаленні алгоритму судово-психіатричного експертного дослідження, що обумовлює підвищення його якості та доказовості експертних висновків. Це, зі свого боку, є додатковою гарантією охорони прав людини, запобігає необґрунтованому призначенню повторної експертизи, скорочує терміни експертного дослідження.^UThis work presents the results of a scientific study having been carried out according to the plan of the thesis “Forensic psychiatric study of persons having committed their crimes on sexual background”. To achieve such a goal, the author has analyzed 287 sub-expert persons having committed their offenses on sexual basis and being under forensic psychiatric examination (FPE) at the Kyiv-City FPE in 2000-2015. During this FPE period, 70 injured persons were also examined to understand their possible victim behavior, their character traits as well as their social and demographic characteristics.Investigation approaches having been used in this work are the following: informational analytics, social demographics, clinical psychopathological methods, psycho-diagnostics, expert evaluation, situation analysis, and statistics. The diagnostics of sexual preference disorders (paraphilias) as well as diagnostics of paraphilia types and forms were carried out according to the criteria presented in the IDC-10. To determine the interconnections between the degree of criminal’s awareness of his/her actions and his/her possibility to lead them, on the one hand, and the solution of expert problems, on the other hand, all the observations were divided into several groups: 1 – 200 observations including sub-expert persons recognized to be “judicious”; 2 – 14 observations including sub-expert persons recognized to be “non-judicious”; 3 – 73 observations of “limitedly judicious” persons, this group having been artificially formed from the “judicious” group coming from the “limited sanity” conception. Scientific novelty of this study is due to an important scientific problem solved in this work and concerning the elaboration of forensic psychiatric model permitting to evaluate the person’s ability to aware his/her proper actions and/or to govern them in persons having committed sexual crimes. The author proposes her solving for the determination of “limited sanity” criteria and principles of medical approaches for persons having committed sexual offenses, taking into consideration their clinical psychopathologic, social, personal properties as well as situations of their socially dangerous actions. The author gives her justifications concerning expert evaluation of any person having committed sexual offenses, proving this evaluation to be a multi-vector process uniting the study of psychopathologic situation, social features, and situation of socially dangerous action (SDA). This work discovers any victim of violent crime to possess a certain set of social demographic, moral, and psychological features determining his/her typical behavior in certain circumstances; such a person possesses a higher precondition to become a victim of violence comparing to any other citizen without such features. Personalities and behavior of sexual offence victims have a significant impact on the motivation of offender’s criminal behavior and the situation of the crime committing. The complex and comprehensive study of any offender and his/her victim personalities, of their interrelations as well as of objective role having been played by both persons in a certain illegal act are the only conditions permitting to conclude correctly the responsibility of the offender and to understand completely all the circumstances leading to the crime. The knowledge concerning victim’s personal characteristics, their role in the crime development as well as analysis of criminal and victim interrelations lead to wider possibilities for prophylaxis programs aiming victimological rape prevention. Victimological prophylaxis is an important component of any rational victimological system including criminal act prevention due to the liquidation of victimological factors for criminal behavior together with its other element – activities aiming the elimination of criminal act consequences.The practical value of this study is due to the algorithm perfection for any forensic psychiatric investigation improving its quality and expert conclusion evidence. Such a fact is an additional guarantee for human rights protection permitting to avoid unreasonable appointment of the second examination and to reduce the period of expert study.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Романюк М.Г. 
Статева функція та сексуальні розлади у хворих на рак передміхурової залози: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / М.Г. Романюк ; Держ. установа "Ін-т урології АМН України". — К., 2008. — 24 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності терапії розладів сексуальної функції у хворих на рак передміхурової залози (РПЗ) на основі визначення їх патогенезу та всіх складових копулятивного циклу. За результатами дослідження 227-ми пацієнтів, хворих на РПЗ, віком від 38-ми до 74-х років у порівняльному аспекті охарактеризовано стан сексуальної функції цих осіб, а також практично здорових чоловіків. Уперше доведено та патогенетично обгрунтовано наявність пригнічуючого впливу методів лікування РПЗ (радикальної простатектомії, гормональної терапії) на сексуальну функцію таких хворих. Установлено, що безпліддя у хворих на РПЗ зумовлено зменшенням концентрації живих сперматозоїдів, зниженням кількості активнорухливих сперматозоїдів і збільшенням відносної кількості їх патологічних форм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.696.2-5 + Р698-5 +
Шифр НБУВ: РА359784

Рубрики:

      
12.

Охріменко Л.А. 
Стан репродуктивного здоров'я у жінок фертильного віку з алкогольною інтоксикацією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.А. Охріменко ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано комплекс організаційних, лікувальних і профілактичних заходів щодо зниження частоти порушень репродуктивного здоров'я жінок фертильного віку з алкогольною інтоксикацією. Удосконалено методи профілактики та лікування алкогольної інтоксикації. Увагу приділено дослідженню здоров'я даної категорії мешканок промислового регіону України, зокрема, проблемам хронічних захворювань статевих органів і невиношування вагітності. Встановлено особливості мікробіоценозу урогенітальних органів, психоемоційного стану, балансу статевих гормонів, стану сексуального здоров'я та імунітету залежно від виду порушення репродуктивного здоров'я та терміну вживання алкоголю. Наведено патогенетично обгрунтовані схеми лікування, які дозволяють ефективно знизити частоту порушень репродуктивного здоров'я даної категорії жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.271 + Р419.451 +
Шифр НБУВ: РА367405

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Федоренко О.Є. 
Співвідношення клінічних, патопсихологічних та соціально-епідеміологічних характеристик при венеричних уретропростатитах у чоловіків: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.20 ; 19.00.04 / О.Є. Федоренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 34 с. — укp.

Здійснено науково обгрунтовану побудову функціонального діагнозу у разі специфічних соматичних уражень сечостатевих органів у чоловіків, що містить крім традиційного клінічного діагнозу, оцінку адекватності особистого психологічного реагування на хворобу та соціальної поведінки за таких умов. Описано базисні риси загальної картини соціально-демографічної та інформаційно-вікової ситуації розвитку сексуальної поведінки чоловіків-городян до їх інфікування венеричною хворобою та під час хвороби. З'ясовано основні параметри та характерні риси внутрішньої картини хвороби (ВКХ), а також найбільш типові особливості особистого психологічного реагування на ситуацію венеричного ураження сечостатевих органів у чоловіків з урахуванням особливостей їх преморбідної психологічної характеристики. Об'єктивно визначено психологічний вплив соматичного статусу хворого та його окремих клінічних параметрів на кількісний рівень тривожності та невротизації у хворих на уретропростатити чоловіків. Проведено порівняльне вивчення ефективності та адекватності застосування в ШВД групи стандартних тестових психологічних методик (психологічної діагностики типів ставлення до хвороби (ТСХ), особистісної шкали проявів тривоги (ОШПТ = MAS), опитувальника нервово-психічної напруги, визначення рівнів невротизації та психопатизації, особистісної суб'єктивної шкали, методики полярних профілів Є.Н.Горфінкеля, шкали товариськості-залежності, шкали Спілбергера - Ханіна, тестів Айзенка, Шмишека, у ході комплексного обстеження чоловіків зі специфічною соматичною патологією та встановлено, що найбільш прийнятним є використання тестів ОШПТ - MAS, ТСХ. Розроблено та апробовано на статистично значущій виборці хворих оригінальні скринінгові тести (шкалу оцінки побоювань хворого - шкалу залишкової тривожності; особистісну шкалу залишкових проявів тривожності венеричного хворого - особистісну шкалу залишкових проявів тривожності) з визначення в динаміці різних видів реактивної тривожності взагалі та її специфічних складових серед контингенту хворих на венеричні уретропростатити чоловіків. Розроблено та апробовано систему індивідуальної психокорекції методами індивідуально-групової раціональної психотерапії та аутотренінгу з включенням спеціального комплексу лікувальної фізкультури, самомасажу, пальцевого впливу на ряд біологічно активних точок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.570.11-3 + Р696.620.11-3 +
Шифр НБУВ: РА325849

Рубрики:

      
14.

Воронова Ю.В. 
Соціально-психологічні детермінанти віктимної поведінки неповнолітніх жертв сексуальних злочинів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Ю.В. Воронова ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Здійснено аналіз соціально-психологічних і правових факторів, які впливають на формування та прояв віктимності у жертв сексуальних злочинів. Визначено, що умови виховання неповнолітніх від 14-ти до 18-ти років, їх взаємовідносини з батьками та однолітками є факторами, які впливають на рівень їх віктимності. Установлено, що діти, які живуть у сім'ях з низькою культурою, рівнем матеріального достатку й освіти батьків мають занижену самооцінку та за цього рівень віктимності у них високий. Відзначено, що дівчата, які живуть у сім'ях з матеріальним достатком високого рівня та освітою батьків, мають завищену самооцінку і теж достатньо високу ступінь віктимності. За результатами дослідження доведено індивідуально-психологічні умови та фактори віктимності, до яких належать ціннісні орієнтації, комунікативна, мотиваційна й емоційно-вольова сфера і Я-концепція. Чим вище рівень віктимності, тим більшою мірою зазначені психологічні фактори відрізняються від контрольних показників. Доведено, що визначення рівня віктимності слід проводити в осіб, які ще постраждали від сексуального злочину та в них немає негативних змін у психіці. Установлено, що згвалтування неповнолітніх призводить до виникнення у них посттравматичних стресових розладів, які можуть проявлятися через рік після скоєння злочину. Обгрунтовано методи боротьби з сексуальними злочинами, розглянуто сучасні технології соціально-психологічної та правової профілактики віктимності неповнолітніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.23 + Х881.9(4УКР)114.013 + Х883.9(4УКР)711.14 +
Шифр НБУВ: РА342285

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Корчова Г.Л. 
Соціально-педагогічні умови профілактики статевих девіацій старшокласників: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / Г.Л. Корчова ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Розглянуто актуальну проблему профілактики статевих девіацій старшокласників та формування сексуальної культури. Вперше з'ясовано зміст та соціально-педагогічну сутність поняття та теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено структурно-логічну модель профілактики статевих девіацій та структурно-функціональну модель формування сексуальної культури, її критерії, показники та рівні сформованності у старшокласників. З'ясовано соціально-педагогічні умови, зміст, форми і методи профілактики статевих девіацій учнів старших класів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.358 + Р128.94-34 +
Шифр НБУВ: РА342981

Рубрики:

      
16.

Говорун Т.В. 
Соціалізація статі як фактор розвитку Я-концепції: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.07 / Т.В. Говорун ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 35 с. — укp.

Досліджено психологічні закономірності становлення особистості як статевої істоти, особливості її гендерного та психосексуального розвитку під впливом факторів соціалізації. На підставі теоретичних засад генетичної психології розглянуто процес засвоєння дитиною статевих ролей та їх диференціацію, взаємозв'язок соціостатевих та сексуальних установок у формуванні образу Я, вплив статевих стереотипів на розвиток статево-типізованої поведінки. Розкрито соціально-психологічні чинники, які детермінують процес набуття індивідом статевої ідентичності в нормі та патології, орієнтацію на традиційний або паритетний розподіл сімейних і соціальних ролей. Обгрунтовано необхідність спрямування змісту виховного процесу на розвиток андрогінних властивостей особистості, переборення статевих упереджень, усунення гендерної комплементарності та підлеглості. Визначено роль вчителів, батьків та мас-медіа у запобіганні дисгармонійним міжстатевим стосункам, профілактиці проявів сексизму щодо жіночої та чоловічої статі та у звуженні діапазону гендерних ролей. Висвітлено теоретичні та практичні положення щодо інтеграції сексуальної сфери до ціннісно-смислової структури свідомості людини, простежено роль статевого виховання у варіативності сексуальної поведінки, здатності дітей та юнацтва до самовизначення у сфері збереження сексуального та репродуктивного здоров'я. Поглиблено існуючі уявлення про розвиток концепції Я в людей з порушенням сексуальних орієнтацій та досвідом сексуальної віктимізації. Запропоновано концептуальну модель надання практичної допомоги дітям та учнівській молоді у вирішенні проблем сексологічного характеру, запобіганні сексуальним зловживанням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-734 + Ю937.3
Шифр НБУВ: РА317214 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Турянський Ю. І. 
Соматичні права людини в сучасній доктрині конституціоналізму: теоретико-правове дослідження / Ю. І. Турянський. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена комплексному дослідженню теоретико-правового розуміння сутності, передумов становлення та розвитку, аспектів правової легалізації соматичних прав людини як групи прав нового покоління у сучасній доктрині конституціоналізму на основі розробленої авторської системи методологіювання.Автором позиціоновано соматичні права як групу новітніх прав четвертого покоління, що пов'язані з тілесністю людини та полягають у можливості реалізації автономної волі людини щодо її цілісного тіла, певного/певних органу/органів чи тканин та біологічних компонентів, які вже відмежовані від тіла, а також можливості щодо модифікації, вдосконалення, видозміни своєї тілесності.Виокремлено ознаки соматичних прав людини та подано авторську позицію щодо структури групи соматичних прав: право на власний геном; репродуктивні права людини; сексуальні права людини; право на трансплан-тацію органів, тканин, клітин; право на гендерну ідентичність; право людини на модифікацію свого тіла; право на гідну смерть; право на розпорядження своїм тілом та його частинами після смерті; право на вживання наркотиків і психотропних речовин з метою полегшення страждань.Робота містить розширену класифікацію соматичних прав людини: за часом; за особливостями реалізації; за предметом реалізації; за суспільним схваленням; за ціллю реалізації; за нормативним визнанням.^UAs a result of the analysis of international normative acts, monitoring reports, practice of foreign countries, national legislation and law enforcement practice, statistical data, information obtained on the basis of author's public opinion poll, a comprehensive study of theoretical-legal understanding of essence, preconditions of formation and development, aspects of legal legalization of somatic human rights as a group of rights of the new generation in the modern doctrine of constitutionalism on the basis of the developed author's system of methodology.The dissertation generalizes the modern understanding of constitutionalism as a legal ideology that has absorbed all positive axiological value categories and postulates of state-building and law-making processes in a democratic state to achieve consensus, harmony and justice of public life, human dignity, human rights and freedoms.The preconditions for the emergence and further development of the group of somatic human rights, in particular, scientific and technological progress, the intercomplementarity of scientific research, changes in social psychology and the correction of moral and ethical norms are highlighted.The author has proved that the subject of the legal requirement of somatic rights is the corporeality of person, which relates to the personal characteristics of the individual and can cover not only the existing essence, but also hypothetical changes due to modernization, improvement, modification of their corporeality. Somatic rights are positioned as a group of new fourth-generation rights related to the human corporeality and consist in the possibility of realizing the autonomous will of person in relation to his/her whole body, a certain organ/organs or tissues and biological components that are already separated from the body, as well as opportunities for modification, improvement, change of their body.The signs of somatic rights are singled out and it is proved that in the modern doctrine of constitutionalism the formation of a group of somatic rights can be traced, that does not yet have a clear scientifically formed structure. This is due, in particular, to the progress of technical capabilities in the field of human corporeality. So the author's position on the structure of the group of somatic rights is presented and the following are singled out: the right to one's own genome; reproductive human rights; sexual human rights; the right to transplant organs, tissues, cells; the right to gender identity; the human right to modify one's body; the right to a painless death; the right to dispose of one's body and its parts after death; the right to use drugs and psychotropic substances to alleviate suffering.The work contains an expanded classification of somatic human rights: by time; according to the peculiarities of implementation; on the subject of implementation; by public approval; for the purpose of implementation; by regulatory recognition.The study substantiates the somatic right of a person to his/her own genome, which provides the right of personal disposal of the primary, unique feature of human corporeality – a genome that carries personal and genetic information of a person in accordance with established international standards and covers the following regulations: priority of personal integrity; respect for human dignity; prohibition of eugenic practices; respect for genetic diversity; prohibition of genome editing, which aims to modify the germ line; prohibition of discrimination on the grounds of genetic characteristics; access to personal genetic information; confidentiality of genetic information;The author singles out a group of somatic rights related to a person's sexual identity: the right to sexual health; the right to sexual life, which provides for the possibility of individual choice of sexual life, its presence or absence; the right to protection from sexual exploitation, violence and corruption; the right to protection against injuries of the genitals, which are carried out on non-medical indicators; the right to non-discrimination on the basis of sexual orientation; access to information and education on sexuality and sexual health.The dissertation examines the human right to modify one's body, which is positioned as a somatic right to external identity and consists in the ability of a person to change his/her anatomy or phenotype regardless of the motivating factors that guide him/her in making such a decision.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Заворотько І. Г. 
Сексуальне і гендерно-обумовлене насильство, пов'язане з конфліктом, як міжнародний злочин / І. Г. Заворотько. — Б.м., 2022 — укp.

Дослідження присвячено ґрунтовному і комплексному міжнародно-правовому аналізу явища сексуального і гендерно-обумовленого насильства (далі – СГОН), пов'язаного з конфліктом, а також вивченню практики кваліфікації та розслідування його як міжнародного злочину міжнародними й інтернаціональними кримінальними трибуналами та судами. Окремим питанням роботи є здійснення міжнародно-правової оцінки СГОН, пов'язаного зі збройним конфліктом на території України, а також діяльності правоохоронних і судових органів України щодо притягнення до відповідальності осіб, винних у їх вчиненні. Із використанням сучасних методів було проведено комплексне дослідження різних аспектів складової частини міжнародних злочинів – СГОН, пов'язаного з конфліктом, зокрема: . детально досліджено ґенезу міжнародно-правової заборони вчинення СГОН, пов'язаного з конфліктом, та виділено три її форми у джерелах МГП та дві форми у джерелах МППЛ;- виділено закономірності дослідження СГОН, пов'язаного з конфліктом, у доктрині міжнародного права;- обґрунтовано необхідність вживання цілісного поняття СГОН, пов'язаного з конфліктом; сформульовано авторську дефініцію СГОН: акт сексуального характеру та (або) акт, що вчиняється відносно особи через гендер, якщо вони вчинені в умовах примусу та завдали особі фізичної, сексуальної чи психологічної шкоди, а також погроза вчинення зазначених актів та (або) примус до участі у них, за умови, що вони мають географічний, часовий і причинний зв'язок зі збройними конфліктами або іншими ситуаціями, що порушують мир;- здійснено класифікацію воєнних злочинів, злочинів проти людяності та актів геноциду з точки зору визнання їх СГОН, пов'язаним з конфліктом, та виділено їх дві групи: до першої належать ті, що незалежно від будь-яких факторів є актами СГОН, пов'язаного з конфліктом, до другої – ті, що залежно від причини та обставин їх вчинення, можуть бути актами СГОН, пов'язаного з конфліктом;- доведено існування зв'язку між воєнними злочинами виділених груп і формами заборони вчинення СГОН, пов'язаного з конфліктом у МГП;- запропоновано періодизацію становлення переліку злочинів проти людяності з точки зору включення до нього актів СГОН, пов'язаного з конфліктом, у межах якої виділено три етапи: 40-і роки 20 століття (перший етап), 90-і роки 20 століття (другий етап) та початок 21 століття (третій етап);- встановлено взаємозв'язок між виділеними групами злочинів проти людяності та формами заборони вчинення СГОН, пов'язаного з конфліктом, у джерелах МППЛ, а також етапами розвитку таких заборон та етапами становлення переліку злочинів проти людяності; - деталізовано процес кваліфікації СГОН, пов'язаного з конфліктом, як міжнародного злочину, та виділено дві його стадії, друга з яких налічує два етапи; сформовано практичні інструменти (для першої стадії – таблиці, для другої – схеми) кваліфікації “класичних” актів СГОН, пов'язаного з конфліктом, як міжнародного злочину;- виділено й охарактеризовано особливості розслідування міжнародними й інтернаціональними кримінальними трибуналами та судами СГОН, пов'язаного з конфліктом, як міжнародного злочину;- виокремлено систему міжнародно-правових зобов'язань держави щодо розслідування СГОН, пов'язаного з конфліктом, як міжнародного злочину, до якої увійшли обов'язки держави щодо кримінального переслідування осіб за вчинення міжнародних злочинів загалом (закріплені в нормах договірного, звичаєвого та м'якого права), а також обов'язки розслідувати власне СГОН, пов'язане з конфліктом, як міжнародний злочин (закріплені у нормах м'якого права);- здійснено комплексний аналіз внеску недержавних акторів у розслідування СГОН, пов'язаного з конфліктом, як міжнародного злочину та виділено п'ять основних його видів;- виділено проблемні питання відповідальності за СГОН, пов'язане зі збройним конфліктом на території України, основні з них детально охарактеризовані. Надано рекомендації щодо їх врегулювання;- запропоновано проблему відсутності у національному законодавстві України цілісного поняття СГОН та похідні від неї питання подолати шляхом внесення змін до Закону України “Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків” щодо доповнення його дефініцією “сексуальне і гендерно-обумовлене насильство”, сформованою у даній роботі;- запропоновано проблемне питання відсутності поняття зв'язку злочинних діянь із конфліктом під час їх розслідування врегулювати шляхом внесення змін до Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення, затвердженого наказом Офісу Генерального прокурора № 298 від 30.06.2020, а також розширення інтерфейсу ЄРДР щодо можливості поетапної фіксації зв'язку кримінального правопорушення зі збройним конфліктом на території України з урахуванням географічного, часового та причинного критеріїв.Ключові слова: міжнародне право, сексуальне і гендерно-обумовлене насильство, пов'язане з конфліктом, міжнародний злочин, збройний конфлікт на території України, міжнародна відповідальність.^UThe research is devoted to the substantial and comprehensive international-legal study of conflict-related sexual and gender-based violence (CR SGBV) as well as international criminal tribunal's and court's practice of qualification and investigation CR SGBV as international crime. The separate issue of the research is international-legal assessment of SGBV, related to the armed conflict on the territory of Ukraine, and law enforcement and judicial authority's activities on brining guilty persons to the responsibility. Thesis is the first attempt of researching theoretical and practical aspects of qualification and investigation CR SGBV as international crime, as well as identifying needed gaps and voids in current responsibility for SGBV, related to the armed conflict on the territory of Ukraine, and developing visionary (conceptual) ways of their settlement. The novelty of the study includes the following provisions. - detailed analysis of international-legal CR SGBV prohibition genesis is provided, three forms of prohibition in the IHL and two in the IHRL are proposed;- investigation patterns of CR SGBV in the international law doctrine are highlighted;- need of using complex CR SGBV definition rather than its separate parts is substantiated;- author's term of CR SGBV is proposed. It is an act of sexual nature and (or) act committed against person because of the gender, if they are committed under coercive circumstances and caused physical, sexual or psychological harm as well as threat of such acts and (or) coercion to engage in them in case they have geographical, temporal and causative nexus with armed conflicts and other situations. - war crimes, crimes against humanity and acts of genocide are classified in two groups: the first one includes acts that independently on any factors are always CR SGBV; the second one – those acts, that might be CR SGBV dependently on reasons and circumstances they are committed;- nexus between the classified war crimes groups and forms of CR SGBV prohibition in the IHL is proved;- periodization of establishment list of crimes against humanity on including CR SGBV acts in it is proposed. Establishment has three stages: 40th of 20 century (first stage), 90th of 20 century (second stage) and beginning of 21 century (third stage);- nexus between the classified crimes against humanity groups and forms of CR SGBV prohibition in the IHRL, as well as between the stages of evolution such prohibitions and separated stages of establishment list of crimes against humanity is provided;- process of qualification CR SGBV as international crime is detailed, two stagesof it, the second one of which includes two phases, are formed;- practical tools on qualification “classic” CR SGBV acts as international crime are developed according to the formed stages (tables for the first stage and schemes for the second);- peculiarities of investigation CR SGBV as international crime in the international criminal tribunal's and court's practice are highlighted and characterized;- system of state's international obligations on investigation CR SGBV as international crime is distinguished. It consists of state's obligation on criminal prosecution of person, who committed international crimes in general (treaty law, customary law and soft law) and state's obligation on investigation CR SGBV as international crime (soft law);- comprehensive analysis of non-state actor's contribution in the investigation CR SGBV as international crime is made, five main types of it are characterized;- problem issues (gaps) of responsibility for SGBV, related to the armed conflict on the territory of Ukraine, are identified, main of them are detailed, recommendations on their settlement are proposed;- gap of complex SGBV definition absence in the national law is proposed to settle by amending a Law of Ukraine “On ensuring equal rights and opportunities for women and men” with the author's SGBV definition, formed in this thesis;- gap of absence concept of nexus between the crimes and armed conflict on the territory of Ukraine during their investigation in the national law is proposed to settle by amending Regulation on Unified register of pre-trial investigations, order of its forming and operating, approved by the Office of the General Prosecutor of Ukraine Order № 298 from 30.06.2020, and boarding register interface with the ability of pointing nexus with the armed conflict on the territory of Ukraine on geographical, temporal and causative criteria.Key words: international law, sexual and gender-based violence, conflict-related, international crime, armed conflict on the territory of Ukraine, international responsibility.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Швед О.В. 
Сексуальна експлуатація неповнолітніх як соціальне явище: тенденції і шляхи профілактики: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.В. Швед ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Вперше явище комерційної сексуальної експлуатації неповнолітніх представлено як "кримінально-правове поле". Наведено опис агентів, практик і систем взаємодії та фізичної локалізації даного специфічного поля. Визначено загальні закономірності явища сексуальної експлуатації неповнолітніх на основі опису його історії, існуючих форм і поширення у сучасному світі. Виявлено новий вид дитячої порнографії - "скрита камера", який прийнято до міжнародної класифікації. Описано зарубіжний досвід профілактики даного явища та сформульовано рекомендації щодо запобігання його розвитку в Україні. Розроблено національну комплексну програму реабілітації дітей-жертв сексуальної експлуатації. Уточнено зміст понять "сексуальне насильство над дітьми", "сексуальна експлуатація дітей", "комерційна сексуальна експлуатація дітей" та ряду пов'язаних з ними категорій. З'ясовано причини, що сприяють комерційній сексуальній експлуатації неповнолітніх в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.94 + С5*364 + С5*423.121/122 +
Шифр НБУВ: РА343473

Рубрики:

      
20.

Засєда Ю. І. 
Сексуальна дисфункція та подружня дезадаптація при шизоїдному розладі особистості у чоловіків та її психокорекція: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 19.00.04 / Ю. І. Засєда ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 24 с. — укp.

Вперше надано характеристику клінічних варіантів широїдного розладу особистості (ШРО) за переважанням виразності діагностичних критеріїв. Визначено причини, умови та механізми розвитку подружньої дезадаптації (ПД) та сексуальної дисфункції (СД), їх зв'язок з клінічними проявами та перебігом ШРО в чоловіків. Виокремлено особливості психо- та соматосексуального розвитку за ШРО. Встановлено роль психогенних, соціогенних, соціально-психологічних і соматогенних чинників у формуванні особливостей загальної та сексуальної поведінки чоловіків із ШРО. Розроблено специфічну систему психотерапевтичної корекції психічних порушень, СД і ПД за ШРО в чоловіків і визначено основні напрямки психопрофілактики СД і ПД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698-3 + Р645.090 + Ю948.45 + Ю948.4-82с
Шифр НБУВ: РА374188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського