Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (228)Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=СЕРТИФІКАТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Червона С.П. 
Аналіз становлення фондового ринку в умовах приватизації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / С.П. Червона ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Визначено особливості, притаманні структурі фондового ринку України, сформульовано основні напрямки статистичного аналізу фондового ринку в Україні, узагальнено і оновлено систему показників, що характеризують даний ринок. Розроблені методичні положення аналізу фондового ринку в Україні. Описана модель фондового ринку України, а також визначено особливості, які притаманні лише цій моделі. Дана характеристика приватизаційних процесів як фактору розвитку фондового ринку України. Проведено регіональний аналіз операцій з цінними паперами та статистико-економічний аналіз сертифікатної приватизації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.621

Рубрики:

      
2.

Хімич М.С. 
Ветеринарно-санітарна і якісна оцінка сухих кормів тваринного походження для непродуктивних тварин: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / М.С. Хімич ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.18 + П545.11 +
Шифр НБУВ: РА359994

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Кордянін Ю.І. 
Керування сертифікацією льотної придатності повітряних суден в експлуатації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / Ю.І. Кордянін ; Київ. міжнар. ун-т цив. авіації. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено процес сертифікації льотної придатності (ЛП) реєстрового парку повітряних суден (ПС) як складову частину системи підтримання ЛП на державному рівні. Наведено результати статистичного дослідження та імітаційну модель даного процесу, які базуються на подійно-часовому підході до аналізу його перебігу як об'єкта керування. Визначено особливості впровадження адекватних до існуючих умов експлуатації ПС заходів щодо керування процесом сертифікації їх ЛП з метою забезпечення ефективності контролю виконання експлуатантами вимог авіаційних правил (АП) стосовно підтримання ЛП реєстрового парку ПС. Обгрунтовано доцільність введення в АП додаткового керуючого впливу, тимчасового подовження строку дії сертифікату ЛП (СЛП) як заходу оперативного регулювання навантаження інспекторів ЛП за умов нерівномірності потоку заявок на СЛП, розроблено процедуру його визначення. Розроблено методику визначення потрібної кількості інспекторів ЛП, необхідної для ефективного виконання сертифікації ЛП реєстрового парку ПС за умов нерівномірності потоку заявок на СЛП та наявності тимчасового подовження строку дії СЛП як додаткового керуючого впливу для оперативного регулювання завантаженості інспекторів ЛП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-082.02
Шифр НБУВ: РА308833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Буковський А.В. 
Маркетингові стратегії торгівців цінними паперами: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / А.В. Буковський ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Здійснено комплексне дослідження методологічних засад маркетингової стратегії торгівців цінними паперами на фондовому ринку України. Визначено місце та роль, які займають у ньому маркетингові дослідження, а також проаналізовано особливості розробки маркетингової стратегії торгівців цінними паперами. Обгрунтовано найважливіші принципи даної стратегії та надано її визначення як економічної категорії та сфери діяльності. На підставі даних маркетингового дослідження з'ясовано особливості українського ринку цінних паперів, а також роль і переваги комерційних банків за умов роботи на ньому. Розглянуто взаємозв'язок стратегічного маркетингу та стратегічного управління. На прикладі рішення маркетингової управлінської проблеми "залучення засобів населення" висвітлено логіку й етапи формування маркетингової стратегії торгівців цінними паперами на фондовому ринку. Розроблено логіку та проведено маркетингове дослідження мотивацій і рівня попиту на ощадні сертифікати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.292-211.1 +
Шифр НБУВ: РА338123

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Отводенко С.Е. 
Модифіковані срібні трегерні каталізатори технології формальдегіду: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / С.Е. Отводенко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Визначено концентрацію модифікатора (W, (Co)) щодо срібла, яка знижує швидкість його необоротної дезактивації за рахунок уповільнення процесу спікання. Встановлено взаємозв'язок між каталітичною активністю та значенням позірної енергії активації процесу відновлення срібла та металів-модифікаторів з їх амінокомплексів розплавом карбаміду. Запропоновано використання продуктів переробки збіднених фосфоритів України для виготовлення алюмосилікатного носія (АСН) з високим значенням силікатного модуля, який визначає активність модифікованого срібного каталізатора. Розроблено технологічну схему приготування каталізатора Ag-Co/АСН, проведено його промислові випробування й одержано формальдегід, що відповідає сертифікату якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л292 + Л614.511-32 +
Шифр НБУВ: РА347879

Рубрики:

      
6.

Дерев'янко Т.А. 
Підвищення ефективності діяльності промислового підприємства на основі навчання та розвитку його персоналу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Т.А. Дерев'янко ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто еволюцію оцінних систем діяльності підприємств, доведено зростаючу роль показників оцінки нематеріальних активів, зокрема людського капіталу. Наведено практичні рекомендації зі створення системи визначення цінності персоналу у збалансованій системі показників промислового підприємства. Запропоновано метод посилення мотивації персоналу в грейдовій системі оплати праці перерозподілом преміальних виплат на основі показників цінності працівників підприємства. Розроблено реляційну базу даних для автоматизації робіт з обліку і аналізу показників цінності працівників підприємства, а також розрахунку преміальних виплат робітникам на основі їх цінності. Запропоновано метод визначення лага часу між випереджаючими показниками витрат на навчання й розвиток персоналу і запізнюючими показниками операційної та фінансової діяльності підприємства, удосконалити процедуру набору та відбору випускників ВНЗ з урахуванням показників якості їх навчання і розвитку особистості в період навчання, відображених у сертифікаті фахівця, що скоротить часові та матеріальні витрати підприємства на підбір молодих спеціалістів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-640.01 +
Шифр НБУВ: РА368021

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Труба В.І. 
Правове регулювання цінних паперів в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.І. Труба ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням правового регулювання відносин, пов'язаних з цінними паперами, які є об'єктами цивільного права. Сформульовано поняття цінних паперів, визначені ознаки і види цінних паперів. Розкрито правову природу акцій, облігацій, ощадних і депозитних сертифікатів, векселів, приватизаційних паперів та інших цінних паперів. Внесені конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України, що регулює обіг цінних паперів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Щукін О.С. 
Правовий статус медичних працівників за трудовим законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / О.С. Щукін ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження теоретичних і практичних питань правового регулювання праці медичних працівників за трудовим законодавством України. Досліджено особливості медичної діяльності як специфічного виду суспільного виробництва та проаналізовано основні критерії галузевої диференціації правового регулювання праці медичних працівників в Україні. Вперше запропоновано визначення понять "медичний працівник", "професійний медичний стандарт", "сертифікат медичного спеціаліста", "технологічна норма праці", "обгрунтований медичний ризик". Уточнено зміст поняття медичного працівника як суб'єкта трудових правовідносин та удосконалено перелік його основних професійних трудових прав та обов'язків. Розглянуто особливості укладання, внесення змін та припинання дії трудового договору з медичним працівником й обгрунтовано необхідність встановлення додаткових підстав для його розірвання за ініціативою роботодавця в зв'язку з одноразовим грубим порушенням професійних трудових обов'язків, вчиненням аморального проступку та розголошенням відомостей, що становлять медичну таємницю. Запропоновано додаткові підстави тимчасового переведення медичного працівника на іншу роботу та залучення до надурочних робіт і професійних чергувань. Проаналізовано специфіку розподілу робочого часу та нормування праці, розрахунку заробітної плати та встановлення відповідальності медичних працівників. Визначено основні напрями удосконалення трудового законодавства України щодо регулювання праці медичних працівників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)824 + Р11(4УКР) п5 +
Шифр НБУВ: РА339553

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Близнюк С.О. 
Розвиток змісту шкільного курсу хімії у Великій Британії: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.02 / С.О. Близнюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано нову програму інтегрованого курсу "Природничі науки ХХІ століття", навчальні програми загальноосвітнього курсу хімії на одержання Загального сертифіката про середню освіту (OCR GCSE Chemistry A - Twenty First Century Science Suite) та курсів хімії підвищеного рівня на Загальний освітній сертифікат (Advanced GGE in Chemistry). Проведений описовий аналіз навчально-методичного забезпечення англійського шкільного курсу хімії дав змогу виявити особливості структурування та дидактичні принципи побудови змісту шкільних підручників з хімії, а також дидактичні функції, які вони виконують у навчально-виховному процесі. Розроблено методичні рекомендації щодо удосконалення конструювання сучасного шкільного курсу хімії та його навчально-методичного забезпечення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г. р(4ВЕЛ)21 +
Шифр НБУВ: РА369710 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
10.

Обрізан В.А. 
Розробка конструкції та технології виготовлення спеціального взуття литтєвого методу кріплення із застосуванням нових матеріалів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.06 / В.А. Обрізан ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розроблено нову конструкцію та технологію виготовлення спеціального взуття для захисту від шкідливої дії нафти, нафтопродуктів, кислот, води та підвищеної температури. Створено математичну модель адгезійної міцності натуральної шкіри та поліуретанового матеріалу. Встановлено залежність адгезійної міцності від вмісту жирових речових та технологічних параметрів процесу виробництва поліуретану. Проведено випробування матеріалів верхньої та нижньої частин взуття на стійкість до дії нафти, нафтопродуктів, кислот, води та підвищеної температури. Здійснено апробацію нових зразків поліуретанового матеріалу на стійкість до дії стиранння та впливу низьких температур. Проведено експериментальні дослідження деталей для захисту стопи працівника від механічного пошкодження (ударностійкого підноску та проколозахисної пластини). Встановлено, що нові полікарбонатні підноски та проколозахисні устілки з матеріала Nomex мають переваги у порівнянні з захисними деталями, виготовленими з металу. Визначено гігієнічні властивості вкладних устілок з антимікробним просоченням. Проведено випробування дослідних зразків спеціального захисного взуття на відповідність вітчизняним стандартам, одержано сертифікати якості. Результати наукової роботи впроваджено у виробництво на взуттєвих підприємствах ТОВ "Зеніт", ПП "Еліта-Стиль", СПД "Сокальський".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М557.1 +
Шифр НБУВ: РА353081

Рубрики:

      
11.

Сологуб С.М. 
Стратегія розвитку підприємств у післяприватизаційний період: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.М. Сологуб ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади формування стратегічної поведінки пострадянських підприємств у післяприватизаційному періоді. З застосуванням адекватного методологічного інструментарію для відображення процесів функціонування та відтворення підприємства за умов сучасних економічних трансформацій обгрунтовано інтегральну версію теорії підприємства як господарського феномену. Визначено взаємозв'язок між адаптаційною поведінкою підприємств та характером впровадження в Україні економіко-інституціальних перетворень. Виявлено причини реструктуризації прав власності в національних економіках, де процеси приватизації розглянуто як механізми їх розподілу. Досліджено взаємозв'язок між реалізованою в Україні технологією "сертифікатної" мікроприватизації та напрямами оптимізації стратегії розвитку підприємств у післяприватизаційному періоді. Доведено пріоритетність застосування за умов перехідного періоду положень теорії конкурентних переваг як основи стратегічного розвитку вітчизняних підприємств. Обгрунтовано напрями реалізації товарної стратегії підприємств, спрямовані на забезпечення їх конкурентоздатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290 +
Шифр НБУВ: РА322429

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Романенко Ю.А. 
Формування системи тестів з хімії для загальноосвітньої школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Ю.А. Романенко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Подано теоретичний аналіз та експеримент щодо створення динамічної системи тестів з хімії з метою контролю знань учнів загальноосвітньої школи. Основу системи складає фонд валідних тестових завдань, якість яких визначено науково обгрунтованими засобами. Створено комплект діагностичних надійних тестів із статистичними сертифікатами якості, який базується на фонді валідних тестових завдань. Запропоновано методику валідизації тестів без використання експертних оцінок. Експериментально визначено підвищення ефективності навчання із застосуванням тестів як дидактичного матеріалу та за умов контролю чи самоконтролю знань учнів. Внаслідок систематичного застосування тестів посилено мотивацію до навчання, отримано інформацію про хід навчального процесу, що дає можливість ефективно ним управляти, зважаючи на індивідуальність кожного учня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г.р(4УКР)2-33 + Ч421.284
Шифр НБУВ: РА310931 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Ярмолович Д. Ю. 
Організаційно-економічні основи розвитку підприємницької діяльності з агентування морських суден / Д. Ю. Ярмолович. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт – процес формування та розвитку організаційно-економічних основ підприємницької діяльності з агентування морських суден.; мета – полягає в розробленні та обґрунтуванні теоретико-методичних положень і рекомендацій щодо розвитку підприємницької діяльності з морського агентування та її інституційного забезпечення на рівні підприємств в Україні; методи – термінологічного аналізу, статистичної обробки даних, групування і порівняння, аналітичних методів, імітаційного моделювання, логічного узагальнення, графічного методу; новизна – полягає у розробленні теоретико-методичного підґрунтя та рекомендацій щодо розробки організаційно-економічних основ розвитку діяльності з агентування морських суден в Україні; результати – науково обґрунтовані та методично завершені рекомендації стосовно організаційно-економічні основи розвитку підприємницької діяльності з агентування морських суден; впроваджено ТОВ «ОМЕГА ТРАНС» (довідка № 457 від 12.03.16 р.); ТОВ «Еліт Блек СИ» (довідка № 100416 від 10.04.2016 р.); ТОВ «Хелльманн Східна Європа Оуверсіз» (довідка № 1505-3 від 15.05.2018 р.); ТОВ «АРКАС-УКРАЇНА», що є Агентом іноземної судноплавної лінії «ARKAS line» (Компанія «АРКАС КОНТЕЙНЕР ТАШИМАДЖИЛИК АНОНІМ ШИРКЕТІ») (довідка AU113/18 від 18.10.2018 р.); а також у КНЦ «Політех Консалт» ОНПУ (довідка № 24 від 20.06.2019 р.), в навчальному процесі Одеського національного морського університету за дисциплінами «Фрахтування» та «Основи морського агентування» (акт впровадження від 12.10.2018 р.); в навчальному процесі OGS (Istituto Nazionale di Oceanografia e di Geofisica Sperimentale) при курсах лекцій у програмі «Sustainable Blue Growth in South East Europe» (сертифікат від 18.07.2014 р.); в навчальному процесі Одеського національного політехнічного університету при підготовці навчально-методичних матеріалів з дисциплін: «Теорія наукових досліджень», «Електронні адміністративні послуги», «Державна інформаційна політика» та «Служба в органах публічного управління» (довідка №2664/166-06 від 29.10.2019 р.).^UObject - the process of formation and development of organizational and economic foundations of business activity for the agency of ships; the purpose is to develop and substantiate theoretical and methodological provisions and recommendations for the development of maritime agency business and its institutional support at the enterprise level in Ukraine; methods - terminological analysis, statistical data processing, grouping and comparison, analytical methods, simulation modeling, logical generalization, graphical method; novelty - is to develop a theoretical and methodological basis and recommendations for the development of organizational and economic foundations for the development of activities on the agency of ships in Ukraine; results - scientifically substantiated and methodologically completed recommendations on the organizational and economic basis of the development of business activity in the agency of ships; OMEGA TRANS LLC was introduced (certificate № 457 dated 12.03.16); Elite Black SI LLC (certificate № 100416 dated 10.04.2016); Hellmann East Europe Overseas LLC (reference no. 1505-3 dated 15.05.2018); LLC "ARKAS-UKRAINE", being an Agent of the foreign shipping line "ARKAS line" (Company "ARKAS CONTAINER TASHIMADZHILIK ANONYM SHIRKET") (certificate AU113 / 18 dated 18.10.2018); as well as at the Polytechnic Consult Center of ONPU (certificate No. 24 of 20.06.2019), in the educational process of the Odessa National Maritime University in the disciplines of "Chartering" and "Fundamentals of maritime agency" (implementation act of 12.10.2018); in the OGS (Istituto Nazionale di Oceanografia e di Geofisica Sperimentale) educational process during lectures in the Sustainable Blue Growth in South East Europe program (certificate dated 18.07.2014); in the educational process of the Odessa National Polytechnic University in the preparation of educational and methodological materials in the following disciplines: "Theory of Scientific Research", "Electronic Administrative Services", "State Information Policy" and "Service in Public Administration" (reference # 2664 / 166-06 from 10/29/2019).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Ботякова В. В. 
Кримінально-правова характеристика діяння ненадання допомоги хворому медичним працівником / В. В. Ботякова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено формулюванню науково обґрунтованих пропозицій, що спрямовані на удосконалення означених кримінально-правових норм (ст. 139 КК України), а також підвищення ефективності кримінального права саме у сфері належного надання медичної допомоги у відповідності з чинним законодавством особі, яка її потребує, зокрема шляхом реалізації права на охорону здоров'я й медичну допомогу, на основі комплексної та системної кримінально-правової характеристики кримінального правопорушення, передбаченого ст. 139 КК України.Варто зазначити, що дане дослідження виконано у межах актуального на сьогодні для сучасної науки антропоцентричного напрямку, зокрема коли центром уваги держави має бути людина як суспільна істота, яка у своїй поведінці відповідно керується певними установками чи/та цінностями, що можуть регулюватись традиціями, звичаями, законом тощо.У результаті проведення наукового аналізу теоретичного стану означеної проблеми, зокрема її законодавчого регулювання, а також практики застосування чинного законодавства, було надано важливі й істотні пропозиції для науки кримінального права, сформульовані нові положення та висновки. Зокрема здобувачем вивчено 335 теоретичних джерел, проведено наскрізний огляд законодавчого матеріалу, у якому наявні вказівки на положення щодо кримінального правопорушення, передбаченого ст. 139 КК України, проаналізовано усі 9 вироків з Єдиного державного реєстру судових рішень винесених з 2012 по 2020 рр. у частині кримінальної відповідальності за ненадання допомоги хворому медичним працівником та опитано 930 респондентів щодо означеної проблеми.У ході дослідження встановлено витоки й ґенезу кримінальної відповідальності за кримінальне правопорушення ненадання допомоги хворому медичним працівником і сучасний стан проблеми (підрозділ 1.1). У дисертації закладені методологічні основи щодо формування авторського підходу із визначення поняття кримінального правопорушення «Ненадання допомоги хворому медичним працівником», передбаченого ст. 139 КК України (підрозділ 1.2). З огляду на вищевказане і загального поняття кримінального правопорушення (ст. 11 КК України), а також об'єктивні й суб'єктивні ознаки даного діяння, автором сформульовано визначення цього кримінального правопорушення під яким варто розуміти: «Умисну (у виді прямого умислу для ч. 1), а за ч. 2 даної статті подвійну форму вини (до діяння умисна вина у виді прямого умислу, а щодо наслідків тільки необережність у виді кримінально протиправної самовпевненості), заборонену КК дію чи бездіяльність, суб'єкта (медичний працівник), що посягає на суспільні відносини, які виникають щодо умов із забезпечення надання медичної допомоги, у відповідності із чинним законодавством, особі, що її потребує, зокрема шляхом реалізації її права на охорону здоров'я й медичну допомогу лікарем чи іншим медичним працівником у державних або комунальних, чи приватних закладах охорони здоров'я, або науково-педагогічним працівником закладу вищої чи післядипломної освіти, що забезпечують підготовку кадрів у галузі охорони здоров'я, за наявності у нього сертифіката лікаря-спеціаліста і дозволу керівника закладу охорони здоров'я щодо надання медичної допомоги, чи фізичною особою-підприємцем, що зареєстрована й має ліцензію на провадження господарської діяльності щодо медичної практики, які полягають у ненаданні (бездіяльність) чи відмові (дія) надати медичну допомогу потерпілому, який знаходиться у фізіологічному або/та патологічному процесі, що є критичним або/та небезпечним для його життя і здоров'я, за умови, що останній саме потребує надання медичної допомоги та відсутні перешкоди, а також наявна можливість для здійснення дій щодо усунення небезпеки для здоров'я й життя потерпілого, тобто йому буде надана медична допомога медичним працівником, який відповідно до встановлених правил та чинного законодавства зобов'язаний її надавати, та спричинило (за ч. 2 цієї статті) смерть або інші тяжкі наслідки для потерпілого».З'ясовано зміст основних чинників соціально-правової обумовленості кримінально-правової заборони, передбаченої ст. 139 КК України: а) соціально-кримінологічний чинник; б) нормативний чинник; в) етичний чинник; г) міжнародно-правовий чинник; д) культурно-історичний чинник (підрозділ 1.2). Проаналізувавши чинники соціально-правової обумовленості даної заборони (ст. 139 КК України), варто зазначити, що наявна неоднорідність поглядів на загальні та спеціальні положення щодо соціально-правової обумовленості заборони, а також наявні суперечливі судження, що стосуються класифікаційних систем передумов криміналізації.З огляду на зазначене вище, маємо усі підстави, аби стверджувати, що на сьогодні означена проблема на теоретичному рівні залишається не вирішеною.^UThe dissertation is devoted to the formulation of scientifically substantiated proposals on the basis of complex and systematic criminal-legal characteristics of the criminal offense under Art. 139 of the Criminal Code of Ukraine which aimed at improving the certain criminal-legal provisions (Article 139 of the Criminal Code of Ukraine), as well as at improving the effectiveness of criminal law in the field of proper medical assistance to the person in need in accordance with applicable law, and in particular by the realization of the right to health care and medical assistance.The research is performed within the current anthropocentric direction for modern science, in particular when the focus of the state should be on the person as on a social being, whose behavior is regulated by certain attitudes and/or values that can be governed by traditions, customs, law etc.As a result of scientific analysis of the theoretical state of this problem, in particular, its legislative regulation, as well as the practice of applying of current legislation, important and significant proposals for the science of criminal law was provided, new provisions and conclusions were formulated. In particular, the author studied 335 theoretical sources by the conduction of the full review of the legislative material, which contains references to the provisions of the criminal offense under Art. 139 of the Criminal Code of Ukraine, analyzed all 9 court sentences from the Unified State Register of Court Decisions issued from 2012 to 2020 in terms of criminal liability for failure to render assistance to a sick person by a medical professional and interviewed 930 respondents on this issue.During the research, the origins and genesis of criminal liability for the criminal offense of failure to render assistance to a sick person by a medical professional and the current state of the problem were defined (section 1.1). In the dissertation the methodological foundations for the formation of the author's approach to defining the concept of a criminal offense "Failure to render assistance to a sick person by a medical professional" under Art. 139 of the Criminal Code of Ukraine were established (subsection 1.2). Taking into account the above and the general concept of a criminal offense (Article 11 of the Criminal Code of Ukraine), as well as objective and subjective features of this act, the author formulated a definition of this criminal offense on which should be understood: "Intentional (in the form of direct intent for P.1), and under Part 2 of this article, a double form of guilt (intentional guilt in the form of direct intent to the action and carelessness in the form of criminally illegal self-confidence to the consequences), prohibited by the Criminal Code action or inaction, the subject (medical professional), encroaching on public relations that arising from the conditions for the rendering of medical assistance, in accordance with applicable law, to the person in need by realization of his/her right to health care and medical assistance by a doctor or other medical professional in state/municipal/private health care institutions, or by a research-teaching staff of higher or postgraduate educational institutions that provide training staff in the field of health care, in the case that he/she has a certificate of a doctor-specialist and a permission of the head of the health care institution to render medical assistance, or by an individual entrepreneur who is registered and licensed to conduct business activities related to medical practice, which consists in failure to render (inaction) or refusal (action) to render medical assistance to a victim who is in a physiological and/or pathological process that is critical or/and dangerous to his/her life and health, in the case that the latter needs medical assistance and there are no obstacles, as well as the is an opportunity to take action to eliminate the danger to victim's health and life and a patient will be provided with medical assistance by a medical professional who in accordance with established rules and current legislation is obliged to provide it, and it caused (under Part 2 of this article) death or other grave consequences for the victim".The main factors of social-legal conditionality of the criminal law prohibition under Art. 139 of the Criminal Code of Ukraine were examined, such as: a) social-criminological factor; b) regulatory factor; c) ethical factor; d) international-legal factor; e) cultural-historical factor (subsection 1.2).According to the analysis of the factors of social-legal conditionality of this prohibition (Article 139 of the Criminal Code of Ukraine), it should be noted that there is a dissimilarity of views on general and special provisions of social-legal conditionality of this prohibition, as well as there are contradictory judgments of scientists concerning classification systems.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Робул Ю. В. 
Теоретико-методологічні основи формування маркетингових систем під впливом розвитку інформаційних технологій / Ю. В. Робул. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт – процеси формування маркетингових систем під впливом розвитку інформаційних технологій в національній економіці; мета – розробка та обґрунтування теоретико-методологічних основ та практичних рекомендацій щодо формування маркетингових систем на рівні національної економіки під впливом розвитку інформаційних технологій; методи – системно-структурний підхід, морфологічний, системно-структурно-функціональний, логіко-порівняльний, емпіричний метод, класифікаційно-аналітичний, логіко-змістовне моделювання, економіко-математичні, функціонального синтезу, графічний; новизна – полягає у обґрунтуванні теоретико-методологічних основ формування та функціонування цифрових маркетингових систем під впливом розвитку інформаційних технологій на рівні національної економіки; результати – полягають в тому, що теоретичні та методологічні положення дисертаційної роботи доведено до рівня конкретних методик та рекомендацій щодо забезпечення розвитку цифрових маркетингових систем, а через них – цифрової трансформації національної економіки, впроваджених Дніпропетровською обласною державною адміністрацією (довідка №1459/0/31-20 від 31 серпня 2020 р.); Дніпропетровською торгово-промисловою палатою (довідка №721/05-08 від 26 серпня 2020 р.); Громадською спілкою Dnipro IT Community (Дніпровський ІТ-кластер)(довідка від 27 серпня 2020 р.); Українською професійною асоціацією маркетологів «Маркетинг клуб Marketing Jazz» (довідка №1 від 15 липня 2020 р.); International Marketing Business Academy, Київ (довідка № 23 від 9 липня 2020 р.); ТОВ Нік-Електроніка (довідка від 15 липня 2020 р.); Чорноморською філією ДП «Адміністрація морських портів України» (довідка від 22 вересня 2020 р.); Educational and Training Centre of the Netherlands (ETCN) (сертифікат від 16 серпня 2020 р.); результати дисертації використані у навчальному процесі Одеського національного університету імені І. І. Мечникова (акт впровадження від 26 травня 2020 р.).^UObject – processes of formation of marketing systems under the influence of development of information technologies in national economy; purpose – development and substantiation of theoretical and methodological bases and practical recommendations for the formation of marketing systems at the level of the national economy under the influence of the development of information technology; methods – systemic-structural approach, morphological, system-structural-functional, logical-comparative, empirical method, classification-analytical, logical-substantive modeling, economic-mathematical, functional synthesis, graphic; novelty – substantiation of the theoretical and methodological foundations of the formation and operation of digital marketing systems under the influence of the development of information technology at the level of the national economy; results – theoretical and methodological provisions of the dissertation are brought to the level of specific methods and recommendations for the development of digital marketing systems, and through them - the digital transformation of the national economy, implemented by the Dnepropetrovsk Regional State Administration (reference 591459/0 / 31-20 from August 31, 2020); Dnipropetrovsk Chamber of Commerce and Industry (reference №721 / 05-08 of August 26, 2020); Public Association Dnipro IT Community (Dnipro IT Cluster) (reference dated August 27, 2020); Ukrainian Professional Association of Marketers "Marketing Club Marketing Jazz" (reference №1 from July 15, 2020); International Marketing Business Academy, Kyiv (reference № 23 dated July 9, 2020); Nick-Electronics LLC (reference dated July 15, 2020); Black Sea branch of the State Enterprise "Administration of Seaports of Ukraine" (reference dated September 22, 2020); Educational and Training Center of the Netherlands (ETCN) (certificate dated August 16, 2020); the results of the dissertation are used in the educational process of I. I Mechnikov Odessa National University (act of implementation of May 26, 2020).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Силка І. В. 
Управління інтелектуальною власністю промислових підприємств на засадах процесно-функціонального підходу / І. В. Силка. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 073 – Менеджмент (07 – Управління та адміністрування). – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України, м. Харків, 2021. Роботу виконано на кафедрі менеджменту інноваційного підприємництва та міжнародних економічних відносин Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України. З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" за адресою: 61002, м. Харків, вул. Кирпичова, 2. Управління інтелектуальною власністю на підприємстві – складний процес, до якого входить розробка (створення), набуття прав, комерціалізація, захист прав та подальша утилізація об'єкта інтелектуальної власності. Для того, щоб промислове підприємство було конкурентоспроможним необхідно ефективно управляти на всіх етапах життєвого циклу об'єктами інтелектуальної власності. Багато наукових праць, як вітчизняних, так і зарубіжних, присвячено формуванням теоретичних основ управління інтелектуальною власністю на промислових підприємствах. Серед вітчизняних дослідників найбільш відомими є О. Бутнік-Сіверський, М. Вачевський, Т. Гусаковська, Т. Кобєлєва, І. Корнілова, А. Косенко, І. Кучумова, П. Клімушин, О. Маслак, П. Перерва, З. Пічкурова, А. Пухальська, В. Святненко, В. Семенова, П. Цибульов, А. Череп, А. Чистякова та інші. Серед зарубіжних вчених відомі такі: J. Alcácer, K. Beukel, N. Bloom, B. Cassiman, M. Giuliani, T. Guoshuang, H. Hong, J. Lerner, G. Manjia, N. Short, M. Webb, Z. Zhiming та інші. Однак, в науковій літературі не існує єдиного погляду щодо використання найбільш ефективних наукових підходів до управління інтелектуальною власністю на промислових підприємствах, тому потребують подальшого дослідження питання поєднання управління інтелектуальною власністю за процесним та функціональним підходами. Таким чином, розробка та наукове обґрунтування теоретичних та науково-методичних підходів до формування управління інтелектуальною власністю промислових підприємств за процесно-функціональним підходом є актуальним науково-практичним завданням, яке потребує подальшого доопрацювання і визначає напрям дисертаційного дослідження. Метою дисертації є удосконалення і подальший розвиток теоретичних положень, методичних підходів та науково-практичних рекомендацій щодо покращення управління інтелектуальною власністю промислових підприємств на засадах процесно-функціонального підходу. Відповідно до зазначеної мети поставлені та вирішені такі завдання: – дослідити наукові підходи щодо управління інтелектуальною власністю промислового підприємства; – проаналізувати сучасний стан використання об'єктів інтелектуальної власності в країнах світу та в Україні; – обґрунтувати та розробити науково-методичний підхід щодо кількісно-якісної оцінки управління інтелектуальної власності промислових підприємств; – розробити науково-методичний підхід до управління об'єктами інтелектуальної власності промислових підприємств за функціональним підходом; – обґрунтувати рекомендації до управління інтелектуальною власністю промислових підприємств на засадах процесного підходу; – розробити науково-методичні положення щодо оптимізації управління інтелектуальною власністю за процесно-функціональним підходом; – запропонувати методичне забезпечення з оцінки економічного ефекту щодо управління інтелектуальною власністю промислових підприємств за процесно-функціональним підходом. Об'єктом дослідження є процеси управління інтелектуальною власністю промислових підприємств. Предметом дослідження – розвиток теоретико–методичних та науково-практичних засад управління інтелектуальною власністю промислових підприємств на засадах процесно-функціонального підходу. Теоретико-методичну базу дисертаційної роботи склали загальнонаукові положення економічної теорії, теорії управління підприємством, наукові праці провідних учених. У роботі використано загальнонаукові методи: абстрактно-логічний і діалектичний – для уточнення сутності поняття "управління інтелектуальна власність промислового підприємства" як фактору підвищення його конкурентоспроможності; аналізу й синтезу – для розробки методичного підходу щодо кількісно-якісної оцінки управління інтелектуальною власністю промислового підприємства; спеціальні методи (статистичний, індексний, регресійного аналізу, нейронні мережі, мережеве моделювання в умовах невизначеності): – для обґрунтування вартості об'єктів інтелектуальної власності (гудвілу, сертифікатів про походження енергії, що виробляється з відновлених джерел енергії), оптимізації управління за процесно-функціональним підходом, кількісно-якісної оцінки управління інтелектуальною власністю промислових підприємств.^UThe work was performed at the Department of Management of Innovative Entrepreneurship and International Economic Relations of the National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute" of the Ministry of Education and Science of Ukraine. The dissertation can be found in the library of the National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute" at the address: 61002, Kharkiv, Kirpichov St., 2. Intellectual property management in an enterprise is a complex process that includes the development (creation), acquisition of rights, commercialization, protection of rights and subsequent disposal of an intellectual property object. In order to be competitive, it is necessary for an industrial enterprise to effectively manage intellectual property objects at all stages of the life cycle. Many scientific works, both domestic and foreign, are devoted to the formation of theoretical foundations of intellectual property management in industrial enterprises. It can be defined that among domestic researchers the most prominent are: A. Cherep, A. Chystiakova, A. Kosenko, A. Pukhalska, V. Sviatnenko, V. Semenova, Z. Pichkurova, I. Kuchumova, I. Kornilova, M. Vachevskyi, O. Maslak, O. Butnik-Siverskyi, P. Pererva, P. Klimushyn, P. Tsybulov, T. Kobielieva T. Husakovska, and others. Among the foreign scientists the most prominent are: B. Cassiman, G. Manjia, H. Hong, J. Lerner, J. Alcácer, K. Beukel, M. Webb, M. Giuliani, N. Bloom, N. Short, T. Guoshuang, Z. Zhiming, and others. However, in the scientific literature there is no single view on the use of the most effective scientific approaches to intellectual property management in industrial enterprises, so the issues of combining intellectual property management with process-functional approaches require further study. Thus, the development and scientific substantiation of theoretical and scientific-methodological approaches to the formation of intellectual property management of industrial enterprises according to the process-functional approach is an urgent scientific and practical task that requires further refinement and determines the direction of dissertation research. The purpose of the dissertation is the improvement and further development of the theoretical provisions, methodological approaches and scientific-practical recommendations for improving the intellectual property management of industrial enterprises based on the process-functional approach. In accordance with this purpose the following tasks have been set and solved: – investigation of scientific approaches for the intellectual property management of an industrial enterprise; - analysis of the current state of intellectual property objects' usage in the countries of the world and in Ukraine; - substantiation and development of a scientific and methodological approach to quantitative and qualitative assessment of the intellectual property management of industrial enterprises; - development of a scientific and methodological approach to the management of intellectual property objects of industrial enterprises due to the functional approach; – substantiation of recommendations for managing the intellectual property of industrial enterprises based on the principles of the process approach; – development of scientific and methodological provisions for optimization of intellectual property management using the process-functional approach; - provision of methodological support for assessing the economic effect of managing the intellectual property of industrial enterprises using the processfunctional approach. The object of research - processes for the intellectual property management of industrial enterprises. The subject of research - development of theoretical, methodological and scientific–practical foundations of intellectual property management of industrial enterprises based on the process-functional approach. The theoretical and methodological basis of the dissertation work was made up of general scientific provisions of economic theory, enterprise management theory, scientific works of leading scientists. The dissertation work uses general scientific methods: abstract-logical and dialectical in order to clarify the essence of the concept "intellectual property of an industrial enterprise" as a factor of increasing its competitiveness; analysis and synthesis in order to develop the methodological approach to quantitative and qualitative assessment of intellectual property management of an industrial enterprise; special methods (statistical, index, regression analysis, neural networks, network modeling in conditions of uncertainty) to justify the cost of intellectual property objects (goodwill, certificates of approval of energy produced from renewable energy sources), optimization of management due to the processfunctional approach, quantitative and qualitative assessment of intellectual property management of industrial enterprises.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Ульянчич Н. В. 
Формування властивостей кальцій-фосфатної кераміки для регенеративної медицини / Н. В. Ульянчич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена виявленню впливу технологічних параметрів обробки синтезованого осаду нестехіометричного ГАП розчинами органічних кислот та легування його кремнієм на фізико-хімічні та біологічні властивості отриманої КФК; створення наноструктурованої композитної кераміки, що містить компоненти різні за розчинністю; створення біосумісної антибактеріальної поверхні з ГАП зі сріблом на титанових імплантатах для розробки матеріалів, що використовуватимуться в регенеративній медицині з метою пластики великих кісткових дефектів. Встановлено, що обробка осаду нестехіометричного ГАП аскорбіновою кислотою дозволяє отримати трифазну КФК (α-ТКФ, β-ТКФ і ГАП) в інтервалі температур 800 °C1300 °C з різним співвідношенням фаз, а легування осаду кремнієм сприяє утворенню трифазної КФК в інтервалі 800 -1200 °C. Визначено потенційні температури відпалу для отримання структур більш схильних до резорбції та з більшою розчинністю. Модифікування КФК кислотами та кремнієм сприяє утворенню наноструктури, при цьому адсорбційна активність модифікованих матеріалів збільшилась майже вдвічі. Створено композитну наноструктуровану КФК, що складається з наночастинок сфероїдної форми з трифазної КФК (ГАП, β-ТКФ, α-ТКФ) та голчатого типу β-ТКФ. Від інших композитних КФК цей матеріал відрізняється тим, що складається не з голчатих кристалів ГАП, які отримують високовартісним методом, а голчатих кристалів β-ТКФ, отриманих методом хімічного осадження. За результатами доклінічних досліджень модифікованих КФК та композитної КФК встановлено, що оптимізовані за технологічним параметрам матеріали володіють остеоіндуктивними властивостями. Отримано антибактеріальні покриття з гідроксиапатиту методом мікроплазмового напилення ГАП, легованого сріблом, та покриття з ГАП, на яке нанесені наночастинки срібла плазмовим диспергуванням у вакуумі. Встановлено, що обидва типи покриттів чинять антибактеріальний вплив на всі досліджені патогенні тест-культури мікроорганізмів. За результатами доклінічних досліджень КФК та покриттів на титанових імплантатах отримано Сертифікат відповідності технічному регламенту №753 щодо медичних виробів згідно з вимогами ISO 13485, №UA.TR.039.1204, №217 від 15.09.2020 року, це дає дозвіл на використання розроблених матеріалів в клініках України. Ключові слова: гідроксиапатит, трикальційфосфат, розчинність, адсорбційна активність, нанорозмірні частинки, нанопори, наноструктурування, трифазна та композитна кальцій-фосфатна кераміка.^UThe thesis is devoted to revealing of influence of technological parameters of the treatment with organic acid solutions and silicon doping of the synthesized sediment of nonstoichiometric HAP on physicochemical and biological properties of the received CPC; creation of nanostructured composite ceramics containing components of different solubility; creation of a biocompatible antibacterial surface with silver containing HAP on titanium implants for the development of materials to be used in regenerative medicine for the bone grafting of large defects. It was found that treatment of non-stoichiometric HAP precipitate with ascorbic acid allows to obtain three-phase CPC (α-TCP, β-TCP and HAP) in the temperature range of 800-1300 °C with different phase ratios, while doping of the precipitate with silicon promotes the formation of threephase CPC in the temperature range of 800-1200 °C. Potential annealing temperatures to obtain structures more prone to resorption and with greater solubility have been determined. Modification of the CPC with acids and silicon promotes the formation of a nanostructure, increasing the adsorption activity of modified materials almost twice. A composite nanostructured CPC consisting of spheroid nanoparticles with three-phase CPC (HAP, β-TCP, α-TCP) and needle-type β-TCP was created. This material differs from other composite CPCs in that it consists of β-TCP needle crystals obtained by chemical precipitation instead of needle-shaped HAP crystals obtained by a high-cost method. According to the results of preclinical studies of modified CPC and composite CPC, it was found that the materials optimized for technological parameters have osteoinductive properties. Antibacterial HAP coatings were obtained: by the method of microplasma spraying of silverdoped HAP and HAP coating, on which silver nanoparticles were applied by plasma dispersion in vacuum. It was found that both types of coatings have an antibacterial effect on all studied pathogenic test cultures of microorganisms. According to the results of preclinical studies of CPC and coatings on titanium implants received the Certificate of Conformity to the technical regulations №753 for medical devices in accordance with the requirements of ISO 13485, №UA.TR.039.1204, №217 from 15.09.2020, which allows using the developed materials in clinics of Ukraine. Key words: hydroxyapatite, tricalcium phosphate, solubility, adsorption activity, nanosized particles, nanopores, nanostructuring, three-phase and composite calcium-phosphate ceramics.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Рим Т. Я. 
Правове регулювання інвестиційних відносин у сфері будівництва: цивільно-правовий аспект / Т. Я. Рим. — Б.м., 2021 — укp.

За результатами дисертаційного дослідження сформульовано концепцію цивільно-правового регулювання інвестиційних відносин у будівництві. Інвестиційну діяльність можна розглядати як певні етапи, яким властиві особливості правового регулювання. Здійснення інвестицій відбувається у встановлених законодавством правових формах. Форма інвестиційної діяльності залежить від мети, яку переслідує учасник інвестиційної діяльності, та виду інвестицій, що вкладаються в об'єкти інвестування.Від форми інвестування залежать результати, які планує отримати інвестор – одержання вимірного об'єкта будівництва у власність чи доходу від здійснення операцій зі збудованою нерухомістю.Підставою виникнення інвестиційних відносин є договір, який опосередковує здійснення інвестицій в об'єкти будівництва. Розрізняють підрядні договори інвестиційного характеру, договори про пайову (дольову) участь у будівництві об'єкта, договори спільного (колективного) інвестування, договори між житлово-будівельним кооперативом та інвестором (пайовиком).Інвестиційні договори мають правову природу форвардних контрактів, відповідно до яких інвестор зобов'язується передати управляючій компанії, житлово-будівельному кооперативу, забудовнику кошти, або об'єднати їх з іншими інвесторами для реалізації інвестиційного проєкту. Результат у вигляді завершеного будівництвом вимірного об'єкта досягається після певного строку інвестиційного процесу.Однією з найбільш поширених форм інвестування є інститути спільного інвестування. Спільне інвестування зумовлює існування відносин між індивідуальним інвестором та інвестиційним посередником і передбачає акумулювання залучених коштів в інвестиційному фонді з подальшим використанням відповідно до основних напрямків діяльності, визначеної в інвестиційній декларації.Тому необхідною умовою ефективного регулювання сфери спільного інвестування в будівництві і реалізації інвестиційних проєктів є формування оптимального механізму регулювання управління залученими коштами колективних інвесторів.В житловому будівництві спеціалізованими формами інвестиційної діяльності відповідно до Закону України "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю" є залучення інвестицій через фонди фінансування будівництва та фонди операцій з нерухомістю. Структура відносин у механізмі інвестування через фонд фінансування будівництва має комплексний характер, який охоплює зобов'язальні та речові відносини. Грошові кошти передаються установником управління (інвестором) управителю в довірчу власність.Передання коштів в управління можливе шляхом придбання сертифікатів фонду операцій з нерухомістю. Емітент сертифікатів є управителем цього фонду. Залучені кошти управитель використовує в інтересах власника сертифікатів на умовах управління майном для здійснення операцій з нерухомістю з метою отримання прибутку.У разі укладення договору із забудовником (генеральним підрядником) на управителя фонду операцій з нерухомістю покладається обов'язок контролю за цільовим використанням інвестованих коштів. В роботі обґрунтовується позиція, що у разі виявлення порушення технічних характеристик будівництва, передбачених проєктно-кошторисною документацією, управитель фонду операцій з нерухомістю має право вимагати їх усунення за рахунок забудовника. Крім цього, у разі виявлення управителем ризику порушення умов договору управитель має право припинити фінансування будівництва, вимагати розірвання інвестиційного договору та повернення забудовником коштів, спрямованих на фінансування об'єкту будівництва.Порушення умов інвестиційного договору та імперативних приписів законодавства є підставою виникнення охоронного правовідношення, в рамках якого здійснюється захист порушених прав учасників інвестиційної діяльності. Способи захисту суб'єктів інвестиційної діяльності можна диференціювати на правоприпиняючі та компенсаційно-відновлювальні.В інвестиційному процесі будівництва органи держави та органи місцевого самоврядування беруть участь і як суб'єкти приватного, так і публічного права. У разі неправомірної інтервенції в сферу приватних відносин виникає право на застосування цивільно-правових способів захисту порушених прав.^UBased on the dissertation research results, the concept of civil law regulation of investment relations in construction is formulated. Investment activity can be considered as certain stages, which are characterized by the peculiarities of legal regulation. Investments are made in the legal forms prescribed by law. The form of investment activity depends on the purpose pursued by the participant of investment activity and the type of investment invested in investment objects.The form of investment depends on the investor's results - the receipt of a measurable construction object in the property or income from real estate transactions.An agreement that mediates investment in construction projects is the basis for the emergence of investment relations. There are refit contracts of investment nature, agreements on equity participation in the construction, joint (collective) investment agreements, agreements between the housing cooperative and the investor (shareholder).Investment agreements have the legal nature of forward contracts. The investor undertakes to transfer funds to the management company, housing cooperative, developer, or combine them with other investors to implement the investment project. The result in the form of a completed measuring object is achieved after a specific investment process period.Joint investment institutions are among the most common forms of investment. Collective investment presupposes a relationship between an individual investor and an investment intermediary and involves the accumulation of borrowed funds in the investment fund with further use under the main activities defined in the investment declaration.Therefore, the formation of an optimal mechanism for regulating the management of collective investors' raised funds is necessary for effective regulation of joint investment in constructing and implementing investment projects.In housing construction, investment attraction via construction financing funds and real estate funds are specialized forms of investment activity under the Law of Ukraine "On Financial and Credit Mechanisms and Property Management in Housing Construction and Real Estate Transactions". The structure of relations in the investment mechanism through the construction financing fund is complex, including obligatory and material relations. The funds are transferred by the management founder (investor) to the manager in trust ownership.Transfer of funds to the management is possible by purchasing certificates of the real estate fund. The issuer of certificates is the manager of this fund. The manager uses the funds raised in the certificate holder's interests on the terms of property management to carry out real estate transactions for profit.In concluding a contract with the developer (general contractor), the manager of the real estate fund is obliged to control the intended use of the invested funds. The paper substantiates the position that in case of violation of the technical characteristics of construction, provided by design and estimate documentation, the real estate fund manager has the right to demand their elimination at the expense of the developer. Besides, suppose the manager identifies a risk of breach of contract. In that case, the manager has the right to terminate the financing of construction, demand termination of the investment agreement, and the return of funds by the developer to finance the construction object.Violation of the terms of the investment agreement and the mandatory requirements of the legislation is the basis for the emergence of a protective legal relationship, which protects the violated rights of participants in investment activities. Methods of protection of investment entities can be differentiated into suspensory and compensatory-restorative.Both private and public law entities participate in the investment process of the construction of state and local self-government bodies. In the case of illegal intervention in personal relations, the right to apply civil law methods of protecting violated rights arises.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Васюк М. М. 
Публічні послуги в медичній галузі України / М. М. Васюк. — Б.м., 2021 — укp.

На підставі здійсненого дослідження доктринальних та законодавчих основ впровадження інституту надання публічних послуг у медичній галузі України розкрито зміст поняття «доктрина» у правовій науці, що дозволило сформулювати визначення поняття «юридичної доктрини» як системи принципів, підходів, провідних ідей, теорій, які містять ґрунтовні дані про правові явища і процеси, які відображають об'єктивні закони розвитку суспільства, є результатом фундаментальних наукових досліджень, що суттєво впливають на правотворчу і правозастосовну діяльність. Розкрито правові аспекти надання публічних послуг: поняття «публічні послуги», їхню правову природу, критерії диференціації, ознаки та види, суб'єктів та процедури надання таких послуг. З'ясовано, що поняття «публічні послуги» найширше охоплює всі випадки надання послуг населенню (адміністративних, соціальних, електронних). Їх надають суб'єкти публічної адміністрації, а також інші уповноважені органи та їхні посадові особи за зверненням (ініціативою) фізичних чи юридичних осіб з метою реалізації своїх свобод, прав, законних інтересів; результатом такої діяльності є формальне закріплення результатів надання публічної послуги (видача конкретного результату публічної послуги: дозволу; ліцензії, посвідчення, сертифіката тощо) та дії суб'єктів наданняпублічних послуг, що регламентуються нормами адміністративного права. Основними суб'єктами публічної адміністрації надання публічних послуг у медичній галузі України є: Міністерство охорони здоров'я України; «Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками»; «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я України»; «Український медичний центр сертифікації»; Державне підприємство «Державний науковий центр лікарських засобів і медичної продукції»; Державне підприємство«Центральна лабораторія з аналізу якості лікарських засобів і медичної продукції»; Державне підприємство «Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів»; Державне підприємство «Український фармацевтичний інститут якості»; Консалтинговий науково-дослідний центр «ПОЛІТОКС»; Товариство з обмеженою відповідальністю «Український центр медичної сертифікації та прогнозування» та підпорядковані структурні підрозділи. Запропоновано класифікацію публічних послуг, що надаються суб'єктами публічної адміністрації в медичній галузі України за такими критеріями:– результатом видачі адміністративного акта (дозволи, ліцензії);– обсягом процедурних дій (основні послуги, які надаються за заявами,супутні послуги, додаткові послуги);– юридичними наслідками (правонаділяючі, правоприпиняюч,правообмежувальні);– критерієм платності (платні, безкоштовні);– суб'єктом отримання (фізичні та юридичні особи приватного права,юридичні особи публічного права);– правовою регламентацією (регламентуються законодавчими тапідзаконними актами;– за суб'єктом надання: органи державної влади; органи місцевогосамоврядування; юридичні особи публічного права, що не володіють статусоморгана публічної влади (державні підприємства, установи); юридичні особиприватного права);– за джерелом фінансування (за рахунок коштів державного та місцевогобюджетів);– на підставі адміністративного акта (реєстрація, рішення).^UBased on a study of doctrine and legislative basics of implementation of the institute of public services in the medical field Ukraine revealed the meaning of the concept of «doctrine» in legal science, which allowed to formulate the definition of the concept of «legal doctrine» as a system principles, approaches, leading ideas, theories that contain thorough data on legal phenomena and processes that reflect the objective laws of development, is the result of basic research that significantly affects law-making and law enforcement activities. The legal aspects of the provision of public services are revealed: the concept of «public services», their legal nature, criteria for differentiation, features and types, subjects and procedures for the provision of such services. It was found that the concept of «public services» most widely covers all cases of providing services to the public (administrative, social, electronic). They are provided by the subjects of public administration, as well as other authorized bodies and their officials at the request (initiative) of individuals or legal entities in order to exercise their freedoms, rights, legitimate interests; the result of such activities is the formal consolidation of the results of public service (issuance of a specific result of public service: permits; licenses, certificates, certificates, etc.) and the actions of public service entities governed by administrative law. The classification of public services provided by public administration entities in the medical sector of Ukraine, according to the following criteria is proposed:– The result of the issuance of an administrative act (permits, licenses);– The scope of procedural actions (basic services provided by applications,related services, additional services);– Legal consequences (law-giving, terminating, restrictive);– Payment criterion (paid, free);– The subject to receipt (individuals and legal entities of private law, legalentities of public law);– Legal regulations (regulated by laws and regulations;– By the subject of provision: public authorities; local governments; legal entitiesof public law that do not have the status of a public authority (state enterprises,institutions); legal entities of private law);– By source of funding (from the state and local budgets);– On the basis of an administrative act (registration, decision).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Волівач А. П. 
Удосконалення нормативного забезпечення з оцінювання якості освітніх програм закладів вищої освіти / А. П. Волівач. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню важливого науково-практичного завдання щодо удосконалення нормативного забезпечення з оцінювання якості освітніх програм закладів вищої освіти. Застосування розроблених механізмів та інструментів дозволяє удосконалити нормативне забезпечення освітньої програми та освітнього процесу, в рамках якого вона функціонує, шляхом використання багатокритеріальних принципів, методів і підходів, з урахуванням швидкоплинних вимог стейкхолдерів.На основі вимог ДСТУ ISO 9001, ДСТУ ISO 21001, ДСТУ ISO 31010 удосконалено схему освітнього процесу та побудовано класифікацію ризиків. Застосування даної класифікації дозволяє виявляти ризики освітньої програми та освітнього процесу в рамках якого вона функціонує.Доведено, що для удосконалення нормативного забезпечення з оцінювання якості освітньої програми та освітнього процесу, в рамках якого вона функціонує доцільно застосовувати багатокритеріальні методи. В роботі побудовано три багатофакторні моделі: для переводу якісних характеристик в кількісні – дворівневу кваліметричну модель, яка дозволяє оцінити рівень досконалості освітньої програми, що досліджується; для оцінювання рівня якості освітньої програми та терміну дії сертифікату – регресійну модель; для прогнозування ймовірності настання ризику втрати компетентності від зниження вимог до якості надання освітніх послуг – математичну модель, в основу якої покладено ризик-орієнтований підхід та швидкоплинні вимоги стейкхолдерів.Практична реалізація результатів досліджень являє собою комплект нормативних документів, програмний комплекс «Експерти ЗВО» та електронний каталог ризиків, побудований на основі застосування реляційної бази даних та пошуково-інформаційної функції.Результати дисертаційних досліджень апробовано та впроваджено у вигляді методик, алгоритмів, комп'ютерної програми, нормативних документів у закладах вищої освіти МОН України^UThe thesis is devoted to the solution of an important scientific and practical task on improving the regulatory framework for assessing the quality of educational programs of higher education institutions. The application of the developed mechanisms and tools allows improvement of the regulatory framework of the educational program and the educational process in which it operates through the use of multi-criteria principles, methods, and approaches, taking into account the fleeting requirements of stakeholders.Based on the requirements of DSTU ISO 9001, DSTU ISO 21001, DSTU ISO 31010, the scheme of the educational process has been improved and the classification of risks has been built. The application of this classification allows identifying the risks of the educational program and the educational process within which it operates.It has been proved that in order to improve the regulatory framework for assessing the quality of the educational program and the educational process, it is expedient to use multi-criteria methods. The paper constructs three multifactor models: for the transition of qualitative characteristics into quantitative - a two-level qualimetric model, which allows determining the optimal educational program level under study; to assess the quality level of the educational program and the certificate validity - a regression model; to predict the probability of the competence loss risk from reducing the requirements for the quality of educational services – a mathematical model, based on a risk-oriented approach and short-term requirements of stakeholders.The practical implementation of the research results is a set of normative documents, a software package «HEI Experts» and an electronic catalog of risks, based on the relational database and search and information function application.The results of the research have been tested and implemented in the form of methods, algorithms, a computer program, and regulations in higher education institutions of the Ministry of Education and Science of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського