Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (54)Реферативна база даних (863)Книжкові видання та компакт-диски (406)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=ТІНІ$<.>+<.>K=ЗАБУТ$<.>+<.>K=ПРЕДКІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 118
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Гамалія В.М. 
Історія становлення і розвитку української наукової ботанічної термінології: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / В.М. Гамалія ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Вперше показано, що початок розробки вітчизняної наукової ботанічної термінології був спричинений необхідністю викладання медицини, природознавства та агрономії в Україні. Доведено, що колективна робота, яка відчутно прискорила даний процес, була започаткована у надрах недержавних об'єднань: громад, просвіт, студентських гуртків і наукових товариств. Зазначено, що помітні успіхи у справі розробки та впровадження наукового терміну спостерігались у відповідних підрозділах Української академії наук. До наукового обігу введено нові або маловідомі факти з історії української термінотворчості, а також наведено дані про забутих або несправедливо замовчуваних вчених, які працювали у даному напрямку. Проведено порівняльний аналіз номенклатурних і термінологічних ботанічних словників, видрукуваних в Україні протягом ХІХ - ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е5в3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА323362

Географічні рубрики:

      
2.

Майовець Є.Й. 
Аграрне підприємство в трансформаційній економіці України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.01 / Є.Й. Майовець ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 36 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні проблеми формування високоефективного аграрного підприємництва в Україні на етапі переходу до ринкової економіки. Описано механізм розвитку аграрного підприємництва, розкрито сутність основних понять і категорій. Визначено роль аграрного підприємництва у забезпеченні продовольчої безпеки країни. Проаналізовано структуру сучасного аграрного підприємництва, виявлено його найбільш ефективні організаційно-виробничі форми. Запропоновано концепцію стратегії утвердження інноваційної моделі розвитку аграрного підприємництва. Виявлено зміни у формуванні аграрного ресурсного потенціалу в трансформаційному періоді, проаналізовано його кількісні та якісні показники, розглянуто механізм оптимального використання. Досліджено соціальні аспекти розвитку аграрного підприємництва, визначено його вплив на сільський соціум. Обгрунтовано шляхи переходу до екологічно збалансованого аграрного підприємництва. Розкрито причини тінізації аграрної економіки, охарактеризовано її сучасні форми та розроблено заходи щодо обмеження даного процесу. Запропоновано новий механізм макроекономічної координації аграрного підприємництва за умов нестабільності перехідного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-131.1 +
Шифр НБУВ: РА352967

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Позняков С.П. 
Адміністративно-правовий режим детінізації відносин у сфері погашення податкового боргу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.П. Позняков ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2007. — 21 с. — укp.

Вперше досліджено правові проблеми формування й функціонування адміністративно-правового режиму детінізації відносин у сфері погашення податкового боргу й обгрунтовано шляхи його удосконалення. Розкрито зміст понять "адміністративно-правовий режим детінізації відносин у сфері погашення податкового боргу", "сфера погашення податкового боргу", "адміністрування податкового боргу", "контроль за погашенням податкового боргу", "стягнення податкового боргу платників податків", "тінізація відносин у сфері погашення податкового боргу", "фактори відтворення тіньових відносин у сфері погашення податкового боргу", "детінізація відносин у сфері погашення податкового боргу", які найбільш повно й адекватно визначають зміст досліджуваних правовідносин. Проаналізовано сучасний стан організаційної та функціональної структури органів ДПС України щодо реалізації функцій забезпечення погашення податквого боргу; адміністративно-правового регулювання відносин у предметній сфері. Визначено структуру та зміст тіньових відносин. Наведено рекомендації щодо формування економічних, організаційних і правових передумов детінізації відносин у досліджуваній сфері. Обгрунтовано шляхи удосконалення адміністративно-правового режиму запобігання виникненню податкового боргу платників податків і забезпечення своєчасного його погашення, превентивної протидії адміністративним і фінансовим порушенням, пов'язаним з тіньовими проявами податкових боржників. Розроблено пропозиції щодо внесення змін і доповнень у нормативно-правові акти з проблематики дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201 + Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА350544

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Лозко Г.С. 
Актуалізація української етнорелігії в європейському контексті: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.12 / Г.С. Лозко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 34 с. — укp.

Досліджено нову філософську проблему, пов'язану з актуалізацією етнічної релігії (рідної віри) в Україні та аналогічні процеси у країнах Європи. Українське язичництво розглянуто як духовно-культурний феномен, що проявляється у світогляді, моральних нормах поведінки, звичаєвості й обрядовості у процесті функціонування етносу. Встановлено, що феноменальність рідної віри полягає в її здатності фіксувати, а за сприятливих умов - самовітворювати власні етнічні цінності. Показано, що дана актуалізація може відбуватися у підсвідомості носіїв власної етнічної культури як своєрідне підсвідоме "пригадування" окремими представниками етносу колективного досвіду своїх предків. Зроблено висновок, що етнорелігія (язичництво) - це природний генератор духовного життя етносів та упорядник їх життєвого простору та морально-звичаєвих відносин, в яких гарантом цілісності етнічної спільноти виступає сама етнічна група з її усталеними етнічними звичаями та цінностями Роду. Доведено, якщо розвитку етнічної релігії не перешкоджають зовнішні чинники - війни, поневолення, окупація, асимілятивні процеси, - то рідна віра може бути самодостатньою духовною системою на будь-якому етапі розвитку свого етносу, навіть на самому модерному. Зроблено висновок, що багатотисячолітні духовні традиції, що склалися природним шляхом, мають переваги перед штучними глобальними релігійними доктринами. Встановлено, що етнічні релігії виявляють більшу життєздатність і зберігають властивість періодично відроджуватись, і виступають засобом самозбереження етносу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т597.6/9 + Т3(0)6-7 +
Шифр НБУВ: РА349951

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Мельник О. П. 
Біоморфологія плечового поясу хребетних: автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.02 / О. П. Мельник ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Вперше проведено широке біоморфологічне дослідження плечового поясу на представниках усіх класів хребетних як сучасних, так і тих, що вимерли у попередні геологічні епохи. Вперше виявлено наявність прокоракоїда та додаткових пар грудних кінцівок у деяких видів справжніх костистих риб. Висловлено гіпотезу про наявність у предків відомих науці перших наземних хребетних сполучнотканинного плечового поясу. Встановлено закономірності розташування компактної та губчастої речовин у різних класів хребетних і відсутність зон компактної речовин у китоподібних. Вперше виявлено неописані м'язи плечового та ліктьового суглобів і різний ступінь їх диференціації у риб, амфібій рептилій, птахів і ссавців. Доведено провідну роль дії гравітаційного поля Землі та типу локомоції на формування та розвиток біоморфологічних адаптацій м'язово-скелетних структур плечового поясу хребетних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.3*698.134.5*22
Шифр НБУВ: РА379150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Каріна О.М. 
Віртуальна реальність: онтологічний статус: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.01 / О.М. Каріна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 17 с. — укp.

Досліджено онтологічний статус, основні онтологічні характеристики віртуальної реальності, встановлено особливості віртуальної реальності, представленої технічними засобами. Визначено смислові навантаження, якими наділено поняття "віртуальний" в історії філософії та науковому дискурсі. Виявлено еврестичний потенціал постнекласичної філософії для з'ясування онтологічного статусу віртуальної реальності. Зазначено, що постмодерністська методологія дозволяє визначити віртуальну реальність як інтерактивну, символічну реальність, що містить у собі нестачу реальності та внаслідок цього є умовою пошуку істини, виступає постійним нагадуванням про існування розрізнення між буттям та його формами. Встановлено, що для даного типу реальності характерні нон-фінальна процесуальність та високий креативний потенціал. Обгрунтовано твердження, що на відміну від віртуальної реальності як такої, яка завжди нагадує про існування забуття реальності (буття) у формах її представлення, віртуальна реальність, створена інформаційними та телекомунікаційними технологіями, навпаки, призводить до забуття реальності, стверджуючи можливість абсолютного та вичерпного представлення буття технічними засобами. Зазначено, що внаслідок перманентної процесуальності віртуальної реальності об'єкт, простір, час, причинність у ній інвертуються, знаходяться у процесі постійної зміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю223.221 + Ю212.13 + Ю212.71 + З970.67 в1
Шифр НБУВ: РА331380

Рубрики:

      
7.

Рашидова С.С. 
Виховання почуття патріотизму старшокласників на культурно-художніх традиціях Донбасу: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / С.С. Рашидова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

Доведено, що за умов полікультурного регіону культурно-художні традиції (усна народна творчість, декоративно-ужиткове мистецтво, художні промисли та ремесла народу) відіграють велику роль у вихованні почуття патріотизму старшокласників. Використання цих традицій як засобу виховання створює умови для емоційних, естетичних і психологічних переживань і почуттів, що є базою для виховання почуття патріотизму, яке інтегрує почуття безкорисливої любові, прив'язаності до Батьківщини, поваги до землі своїх предків, повної віддачі в ім'я процвітання Батьківщини. Теоретично обгрунтовано систему роботи з метою виховання почуття патріотизму у старшокласників засобами традиційного народного мистецтва Донбасу як частини цілісного педагогічного процесу. На підставі результатів констатувального експерименту проведено формувальний експеримент, а саме: розроблено та впроваджено програму факультативного курсу, методичні рекомендації класним керівникам, організаційно-педагогічні форми та методи роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.13 + Ч421.385.45 +
Шифр НБУВ: РА353943

Рубрики:

      
8.

Бурковський М.І. 
Внутрішньоартеріальне застосування антибіотиків в автологічних еритроцитарних тінях при комплексному лікуванні ішемічно-гангренозної форми синдрому стопи діабетика: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / М.І. Бурковський ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено новий метод регіональної внутрішньоартеріальної антибіотикотерапії з використанням автологічних еритроцитарних тіней-носіїв. Встановлено, що регіональне внутрішньоартеріальне введення лікарської речовини, яка попередньо включалась у еритроцитарні тіні, призводить до накопичення останньої у ділянці гнійно-некротичного вогнища. Доведено ефективність запропонованого методу антибіотикотерапії у комплексному лікуванні гнійно-некротичного ураження діабетичної стопи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862
Шифр НБУВ: РА310349 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Коваль О.Ю. 
Вплив структури та температури на в'язкість та механізми руйнування молібдену: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.Ю. Коваль ; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено закономірності впливу параметрів структури сплавів молібдену на в'язкість руйнування у широкому інтервалі температур з урахуванням мікромеханізмів руйнування. Досліджено сплави молібдену різної чистоти (ЦМ-10, МТ, МЧВП), що зумовило різну схильність до переважно транскристалітного (ЦМ-10), інтеркристалітного (МТ) та в'язкого (МЧВП) руйнування, з'ясовано вплив температури та розміру зерна на механічні властивості та мікромеханізми руйнування даних сплавів. Установлено, що в інтервалі температур 77 - 573 К сплав ЦМ-10 руйнується відколом і відколом з релаксацією та має немонотонну залежність величини тріщиностійкості від температури. Вихід підростаючої тріщини з "тіні" надрізу супроводжується спочатку зменшенням величини тріщиностійкості, а потім відзначається її ріст у зв'язку з триваючим зниженням межі плинності. Величина енергії активації процесу, що контролює температурну залежність тріщиностійкості, відповідає енергії активації руху дислокацій, визначеною за температурною залежністю межі плинності згідно з підходами В.І. Трефілова та Ю.В. Мільмана. Виявлено, що для сплаву ЦМ-10 залежність величини тріщиностійкості від розміру зерна з підвищенням температури випробувань не монотонна. На відміну від сплаву ЦМ-10 сплав МТ в усьому дослідженому інтервалі температур руйнується крихко міжзеренно, за цього залежність тріщиностійкості від температури та розміру зерна має монотонний характер. У сплаві молібдену високої чистоти МЧВП за кімнатної температури випробувань залежно від розміру зерна встановлено всі можливі механізми руйнування, до яких схильні ОЦК-метали. У разі виликих розмірів зерен виявлено крихкий міжзеренний механізм руйнування, зі зменшенням розміру зерна спостережно відкол, а потім - в'язке ямкове руйнування. Для підвищення механічних властивостей сплавів молібдену на прикладі сплавів Mo + 4 % Re та малолегованого молібдену запропоновано релаксаційну обробку зразків, яка дозволяє майже удвічі підвищити тріщиностійкість матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.120.43 +
Шифр НБУВ: РА362775

Рубрики:

      
10.

Капочкіна М. Б. 
Гідродинамічне та фізико-статистичне моделювання, як складова гідрографічного та гідрометеорологічного забезпечення флоту / М. Б. Капочкіна. — Б.м., 2021 — укp.

Загальної концепції впровадження методів математичного моделювання в геоінформаційні системи навігаційно-гідрографічного та гідрометеорологічного забезпечення мореплавства не існує, тому що вважається, що не всі задачі підлягають математичному моделюванню.Тому на першому етапі важливо на конкретних прикладах продемонструвати можливості математичного моделювання у напрямку гідрометеорологічного і, особливо, навігаційно-гідрографічного забезпечення мореплавства, як складової системи забезпечення безпеки мореплавства шляхом ефективного маневрування та керування рухом судна, та на базі отриманого досвіду розширювати перелік задач, які практично вирішуються методами математичного моделювання. У дисертаційній роботі отримано такі наукові результати:- вперше запропоновано алгоритм підвищення точності позиціонування суден (розрахунок систематичної похибки визначення орбітальних характеристик геодезичних супутників відносно центру геоцентричної системи WGS-84), що має як фундаментальне теоретичне значення, так і може бути базою для подальшого вдосконалення (зменшення похибки) методів супутникової геодезії з метою забезпечення безпеки мореплавства, шляхом ефективного маневрування та керування рухом судна, що відрізняється відсутністю відомостей в існуючій науковій літературі;- вперше запропоновано алгоритм обчислення статистичними методами результатів математичного моделювання розповсюдження гідроакустичної хвилі за променевою теорією (встановлена можливість існування періодичного у просторі проявлення зон акустичної тіні); на практиці це дозволяє більш ефективно використовувати корабельні сонари, що дає можливість забезпечити безпеку мореплавства шляхом ефективного маневрування та керування рухом судна. В інтересах ВМС ЗС України це дозволить на більш високому рівні виконувати тактичні прийоми маневрування з урахуванням даних розрахунку акустичних полів самого корабля та акустичних полів гідроакустичних станцій;- удосконалено алгоритми статистичних обрахунків результатів математичного моделювання гідродинамічного поля судна, яке генерує корабельні хвилі, що впливають на швидкість руху судна; розроблене методичне підґрунтя визначення критичної швидкості руху судна, при збільшенні якої, за рахунок трансформації корабельних хвиль, відбувається перехід з економного на неекономний режим руху, за якого збільшення потужності не приводить до відповідного збільшення швидкості, що зменшує маневреність судна;- удосконалено алгоритми статистичних обрахунків результатів математичного моделювання акустичного поля судна; створене методичне підґрунтя для визначення залежної від швидкості руху судна довгохвильової складової акустичного поля судна, яке формується підводною частиною корпусу, що дозволяє забезпечити безпеку мореплавства шляхом ефективного маневрування та керування рухом судна в умовах мінної загрози;- отримано подальший розвиток алгоритму статистичного обчислення результатів математичного гідродинамічного моделювання гідродинамічного поля судна, яке раптово може змінювати швидкість його руху, що дозволяє забезпечити безпеку мореплавства шляхом ефективного маневрування та керування рухом судном;- отримали подальший розвиток алгоритми статистичного обчислення результатів математичного гідродинамічного моделювання дрейфових течій на прикладі акваторії Одеського торгівельного порту. Тобто виконано тестовий розрахунок вертикального розподілу швидкості та напрямку течій в акваторії Одеського торгівельного порту. За умов нагонного вітру в акваторії порту виникають дрейфові (поверхневі) та компенсаційні (придонні) течії. За таких умов дрейф суден з різною осадкою відбуватиметься у різних напрямках. У зв'язку з тим, що течії і зміни їх напрямку та швидкості з глибиною складають суттєву навігаційну загрозу, впливаючи на ефективність засобів керування судном, пропонується у портах та узкостях доповнити існуючу геоінформтивну систему інформаційним шаром 3D течій;- отримали подальший розвиток алгоритми статистичного обчислення результатів математичного гідродинамічного моделювання процесів формування на морському дні тимчасових навігаційних перешкод типу барів та банок. Ключові слова: керування рухом судна, маневреність судна, математичне гідродинамічне моделювання, фізико-статистичне моделювання, навігаційно-гідрографічне та гідрометеорологічне забезпечення, гідроакустичне поле судна, гідродинамічне поле судна, похибки супутникової геодезичної системи позиціонування.^UThere is no general concept for the introduction of mathematical modeling in geoinformation systems of navigational-hydrographic and hydrometeorological navigation, since not all tasks are subject to mathematical modeling. Therefore, at the first stage it is considered relevant to demonstrate the possibilities of mathematical modeling in the direction of hydrometeorological and especially navigational and hydrographic support of navigation, as part of the system of maritime safety through effective maneuvering and control of ship traffic and on the basis of experience to expand methods of mathematical modeling.Scientific novelty in the thesis results is to create a methodological basis for solving the problem of calculating the statistical methods the results of mathematical modeling of processes on the basis of which is provided by solving the operational navigation-hydrographic and hydrometeorological support shipping as a component of navigation safety through effective maneuver and control the movement of vehicles.In the dissertation work the following scientific results were obtained:- for the first time an algorithm for improving the positioning accuracy of ships (calculation of systematic error in determining the orbital characteristics of geodetic satellites relative to the center of the geocentric system WGS-84) is proposed, which has both fundamental theoretical significance and can be the basis for further improvement in order to ensure the safety of navigation, by effective maneuvering and control of the movement of the vessel, characterized by a lack of information in the existing scientific literature;- for the first time the algorithm of calculation by statistical methods of results of mathematical modeling of propagation of a hydroacoustic wave according to the radiation theory is offered (possibility of existence of periodic in space of display of zones of an acoustic shadow is established); in practice, this allows more efficient use of ship sonar, which makes it possible to ensure the safety of navigation by effectively maneuvering and controlling the movement of the vessel. In the interests of the Navy of the Armed Forces of Ukraine, this will allow at a higher level to perform tactical maneuvering techniques, taking into account the calculation of the acoustic fields of the ship and the acoustic fields of sonar stations;- algorithms of statistical calculations of results of mathematical modeling of acoustic field of the vessel are improved; created a methodological basis for determining the speed-dependent long-wave component of the acoustic field of the vessel, which is formed by the underwater part of the hull, which allows to ensure the safety of navigation by effectively maneuvering and controlling the movement of the vessel in a mine threat;- further development of the algorithm for statistical calculation of the results of mathematical hydrodynamic modeling of the hydrodynamic field of the vessel, which can suddenly change the speed of its movement, which allows to ensure the safety of navigation by effectively maneuvering and controlling the movement of the vessel;- algorithms for statistical calculation of the results of mathematical hydrodynamic modeling of drift currents on the example of the water area of the Odessa commercial port were further developed. That is, a test calculation of the vertical distribution of speed and direction of currents in the waters of the Odessa commercial port was performed. Under conditions of gusty wind in the water area of the port there are drift (surface) and compensatory (bottom) currents. Under such conditions, the drift of vessels with different draft will occur in different directions. Due to the fact that currents and changes in their direction and speed with depth pose a significant navigational threat, affecting the effectiveness of ship control, it is proposed to supplement the existing geoinformation system with information layer 3D flows in ports and narrows;- algorithms for statistical calculation of the results of mathematical hydrodynamic modeling of the processes of formation of temporary navigation obstacles such as bars and cans on the seabed were further developed.Key words: ship motion control, ship maneuverability, mathematical hydrodynamic modeling, physical and statistical modeling, navigation-hydrographic and hydrometeorological support, hydroacoustic field of the ship, hydrodynamic field of the ship, errors of the satellite geodetic positioning system.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Осьмачко Л. С. 
Геодинамічні умови формування докембрійської структури та окремих рудоперспективних об'єктів Українського щита. / Л. С. Осьмачко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора геологічних наук за спеціальністю 04.00.01 «Загальна та регіональна геологія». – Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка Національної академії наук України, Інститут геологічних наук Національної академії наук НАН України, Київ, 2020.Встановлено, що у всіх мегаблоках та шовних зонах УЩ тектонічні перебудови були проявлені подібно: в декілька етапів структурно-речовинних перетворень кристалічної основи при зміні напрямків палеонапружень та переважно регресивній зміні тискнево-температурних умов зазначених перебудов. А саме, в усіх мегаблоках УЩ простежується зміна структурних планів від північно-східного простягання, через меридіональне, північно-західне до повторних субмеридіонального та північно-східного. Дислокаційні перетворення для перших трьох структурних планів відповідали Р-Т умовам від гранулітової до амфіболітової фацій метаморфізму, вони сформовані геологічними тілами з віком > 3,2, 3,2 та 2,8 млрд років. Дислокаційні перетворення при становленні повторних субмеридіонального та північно-східного структурних планів відповідали умовам від амфіболітової до зеленосланцевої фацій метаморфізму, вони сформовані геологічними тілами з віком 2,0 та 1,8 млрд років. Молодші тектонічні деформації відбувались в холодних умовах й суттєво не змінили сформований в палеопротерозої структурний малюнок УЩ.Схожий прояв змін структурних планів для всіх мегаблоків УЩ свідчить, що на відповідних етапах тектонічних перебудов всі мегаблоки мали спільні умови тектогенезу й формування структурних малюнків в них відбувалося під дією загальних, вірогідно глобальних, тектонічних напруг.Кожен із вищевідзначених тектонічних імпульсів провокував утворення нових породних тіл, взаємодія яких створила перехресний (гібридний) структурний малюнок УЩ. Найбільш тотально проявилися структурні й речовинні трансформації четвертого із виділених етапів (~ 2,0 млрд років тому) з формуванням суттєво здвигових дислокаційних систем. Це, Приазовська дислокаційна система (Приазовський мегаблок УЩ та ОПШЗ), Придніпровська (Середньопридніпровський мегаблок і суміжні шовні зони), Інгульська (Інгульський мегаблок та суміжні шовні зони) та інші. Зазначені системи сформовані геологічними тілами декількох більш високих рангів та генерацій. На кожному з рівнів (від макро- до мікрорівня організації об'єкту) ці тіла відтворюють приздвигові структурні малюнки.Крайові частини мегаблоків (відносно центральних), як результат суттєво здвигових трансформацій, є більш інтенсивно структурно й речовинно трансформованими і разом з шовними зонами УЩ віднесені до лінійних складових здвигових систем. Центральні частини мегаблоків УЩ є відносно слабо зміненими фрагментами фундаменту, що в різній мірі уціліли від ранньопротерозойської лінеаризацій й формувалися завдяки роз'єднанню при дії здвигових напруг в супроводі прокручування їх окремих сегментів. Вони мають риси серединних і вихрових масивів й віднесені до субкільцевих (овалоїдних) складових здвигових систем (осьова частина Інгульського мегаблоку, центральна частина Західноприазовського блоку та інші).Обгрунтовано, що охарактеризовані U-, чи U-Th- перспективні об'єкти є самоподібними, високовпорядкованими дислокаційними структурами й займають закономірні структурні позиції в палеопротерозойському структурному малюнку УЩ. Окрім цього показано, що U, Th-рудні і вмісні тіла мають подібні морфологію, елементи залягання, кількість мінеральних генерацій та малих структурних форм; також – вміст корисних компонентів (зокрема U, Th) рудних тіл закономірно збільшується від палеоархейських до палеопротерозойських, у вміщуючих породах навпаки – зменшується. Все зазначене свідчить, що U, Th-рудні тіла формувалися завдяки тим же декількоетапним структурно-речовинним трансформаціям, що і вмісні геологічні тіла. При цьому структурно-речовинні перетворення не накладалися на вже існуючі складчасті форми, а вони відбувалися одночасно у декілька етапів в усьому об'ємі фундаменту з утворенням складкоподібних рудоперспективних об'єктів. Тому рудоперспективні тіла займають фіксовані структурні комірки в палеопротерозойському структурному малюнку, які маркують різнорангові приздвигові тіні тиску. Це T, S, Ө та δ – структурні позиції. Таку приуроченість визначено як провідний пошуковий критерій. Надано прогноз місцезнаходження нових подібних таких об'єктів. Ключові слова: дислокаційна система, здвиг, генерації структур, рудні тіла, структурні позиції.^UThe dissertation for а doctor of Geological science degree in speciality 04.00.01 «General and regional geology». – M.P. Semenenko Institute of Geochemistry, Mineralogy and Ore Formation of NAS of Ukraine, Institute of Geological Sciences of the National Academy of Sciences of Ukraine, Kiev, 2020. It was established that in all megabloks and suture zones of Ukrainian Shield (USh), tectonic rearrangements were manifested similarly: in several stages of structural-material transformations of a crystalline base when the direction of the paleo-strain was changed and mainly by a regressive change in the pressure-temperature conditions of these alterations. Namely, in all megablocks of the USh there is a change in the structural plans from the north-eastern strike, through the meridional, north-west to the repeated submeridional and north-eastern. The dislocation transformations for the first three structural plans corresponded to the P-T conditions from granulite to amphibolite of metamorphic facies; they were formed by geological bodies with age > 3.2, 3.2 and 2.8 billion years. Dislocation transformations in the formation of repeated submeridional and north-eastern structural plans corresponded to the conditions from amphibolite to green-schist facies of metamorphism; they are formed by geological bodies with age of 2.0 and 1.8 billion years. Younger tectonic deformations occurred in cold conditions and did not significantly change the structure of the USh formed in the Paleoproterozoic.A similar manifestation of structural plans changes for all megablocks USh shows that at the appropriate stages of tectonic reorganization all megablocks had common conditions tectogenesis and the formation of structural patterns in them occurred under the influence of general, probably global, tectonic stresses.Each of the above-mentioned tectonic impulses provoked the formation of new rock bodies, the interaction of which a cross (hybrid) structural pattern of the USh created. The structural and material transformations of the fourth of the selected stages (~ 2.0 billion years ago) were revealed most total, with the formation of essentially shear dislocation systems. This is the Priazov dislocation system (Priazovsky megablock of USh and OPsZ), Prydnipro (Middle-Prydniprovsky megablock and adjacent suture zones), Ingulska (Ingul megablock and adjoining suture zones), and others. These systems are formed by geological bodies of several higher levels and generations. At each of the levels (from the macro-to-micro level of the object's organization), these bodies reproduce synshear structural patterns.The edges of the megablocks (relatively central), as a result of essentially shearing transformations, are more intensively structurally and materially are transformed and, together with the suture zones, are classified as linear components of the shear systems. The central parts of the megablocks USh are relatively weakly altered fragments of the foundation, which were, to varying degrees, survived from early Proterozoic linearizations and were formed due to the separation under the action of shear stresses, accompanied by the scroll of their individual segments. They have features of the median and vortex massifs and are classified as sub-ring (ovaloid) constituent of shear systems (the axial part of the Ingul megablock, the central part of the West-Priazov block, and others).It is substantiated that characterized U- or U-Th- perspective objects are self-similar, highly ordered dislocation structures and take on the fixed structural positions in the Paleoproterozoic structural pattern of the USh. In addition, it has been shown that U, Th-ore and host body have similar morphologies, elements of occurrence, the number of mineral generations and small structural forms; also – the number of useful components (in particular, U, Th) of ore bodies is regularly increasing from the Paleoarchaean to the Paleoproterozoic, while the opposite is the case in the containing rocks. All this indicates that U, Th-ore bodies were formed due to the same multi-stages structural and material transformations as contained geological bodies. In this case, the structural-material transformations were not superimposed on the existing fold form, but they occurred simultaneously in several stages throughout the volume of the foundation with the formation of fold-like ore-perspective objects. Therefore, ore-promising bodies are occupied fixed structural cells in the Paleoproterozoic structural pattern, which mark the different-rank shadow pressure. These are T, S, Ө and δ are structural positions. Such an concrete locate is defined as the leading search criterion. The forecast of the location of new similar objects is given. Key words: dislocation system, shear, generation of structures, ore bodies, structural positions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
12.

Кривенко О.В. 
Геометрія світлотіней при змінному природному освітленні стосовно задач архітектурного формоутворення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / О.В. Кривенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено нові геометричні способи виявлення зон падаючих тіней на плоских та кривих поверхнях, ліній та областей їх переміщення з використанням геометричної моделі добового конуса сонячних променів та з урахуванням основних факторів впливу на процес тінеутворення. Викладено нові підходи до геометричного моделювання областей постійного та змінного освітлення, в яких переміщуються контури власної тіні на заданій плоскій та кривій поверхнях у функції змінних параметрів, що впливають на процес тінеутворення. Висвітлено способи геометричного моделювання розподілу світлотіньових градацій на плоских та граних поверхнях, а також поверхнях різної кривини з урахуванням змінного напряму світла. Розглянуто питання розвитку геометричного моделювання природного освітлення на основі світлового вектора змінних параметрів. Проаналізовано особливості джерел природного світла, зокрема, пряме сонячне світло, розсіяне світло неба та складне світло Сонця і неба. Досліджено вплив розподілу яскравості неба в ясному, похмурому, захмареному стані під час визначення величини та напряму переносу дифузного світла неба у задану точку поверхні. Визначено місце геометричного моделювання змінної природної освітленості поверхонь у загальному процесі архітектурного проектування та формотворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н281.3 +
Шифр НБУВ: РА342263

Рубрики:

      
13.

Кубатко В. В. 
Державна політика детінізації економіки України з урахуванням економіко-екологічних факторів / В. В. Кубатко. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації удосконалено визначення сутності тіньового сектору національної економіки, систематизовано теоретико-методичне підґрунтя формування державної політики детінізації економіки, удосконалено методичні положення оцінювання рівня тінізації економіки за видами економічної діяльності, втрат бюджетних надходжень та еколого-економічного збитку від функціонування тіньового сектору економіки, виявлено основні детермінанти його формування та напрями концентрації зусиль реалізації державної політики мінімізації економіко-екологічних наслідків його функціонування.Ключові слова: національна економіка, тіньовий сектор економіки, фіскальна політика, тіньовий ВВП, конкурентоспроможність економіки, екологоекономічний збиток, державна економічна політика, детінізація^UThe dissertation discusses the scientific and methodical approaches to estimating budget revenues losses from the national economy shadowing. The proposed estimation of national economy shadowing take into accounts such factors as structure of non-formal employment, the aggregate tax burden in national economy, gross value added of one employee. These approaches allow performing better forecasts for filling the budgets of all levels, planning strategic and tactical measures for the implementation of the state policy of shadow economy reduction. It is proposed methodical principles for determining the key drivers of the shadow economy formation by constructing an economic and mathematical model, which measures the dependence of the shadow economy sector from the population welfare, unemployment, tax burden, energy efficiency, prices of the main energy resources, the effectiveness of small and large privatization, and the country's membership in the EU. An empirical study of transition economies has determined priority areas concentration of efforts for implementing the state policy of shadow economy reduction in Ukraine. It is proposed scientific and methodological approaches for assessing the shadow economy levels on the basis of the modified method of loss-making enterprises, which, unlike existing ones, allows us to determine the reliable range (the difference between the maximum and minimum values) of the budget tax revenue losses due to the hidden profitability of the loss-making enterprises. The dissertation discusses the theoretical bases and practical tools for identifying the most relevant measures of realization of the state economic policy directed to the minimization of the environmental consequences of the economic activity shadowing, which, unlike the existing approaches considers the formalizing the environmental taxes rates dependence, the volumes of state investments aimed to environmental protection and the characteristics of the institutional environment on the level ecological and economic damage from national economy shadowing. It was improved the definition of "shadow economy" concept as a system of uncontrolled and unregulated relations, informal and illegal economic relations between state regulatory bodies, producers, employees, consumers and intermediaries, which are realized consciously and/or indirectly, in relation to production,distribution, consumption and exchange goods and services, resulting in economic, social and environmental damage to the state and society. This approach differs from the existing due to expansion of the effects scope of the national economy shadowing, specifying the role and motives of the participants, as well as the forms of relevant economic relations. The dissertation proposes methodological basis for assessing the economic levels of environmental pollution caused by shadow sector, which, unlike the existing approaches, was carried out with account to the environmental damages and shadow economy levels of the corresponding economic sector, as well as the amount of unpaid taxes due to the shadow employment. The application of the modified method of loss-making enterprises for assessing the level of shadow economy has showed that during 2000–2017 in Ukraine the largest share of shadow economy was in the mining and processing industry (on average it fluctuated around 46 % and 39 % of gross output); the medium levels were in construction, wholesale and retail industries (about 35 %), in transport (33 %), the lowest levels were at agriculture (22 %). It was found that foreign direct investments are positively affecting the decrease of shadow economy and 10 % growth in foreign direct investments shrinks the shadow economy by 0,4 %. It is also described the effectiveness of existing economic instruments in the direction of shadow economy sector reduction. To reduce the negative influence shadow economy it is needed to improve the efficiency of the tax bodies in collecting taxes and increase sanctions for tax evasion.Key words: national economy, shadow economy, fiscal policy, shadow GDP, competitiveness of the economy, ecological and economic damage, state economic policy, shadow economy reduction.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Федірко Н.В. 
Державне регулювання доходів населення в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.В. Федірко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено методологічні аспекти формування та регулювання доходів населення. Розглянуто шляхи забезпечення ефективної реалізації державної політики доходів, а також оцінено можливу динаміку показників соціальної сфери на базі розробленої моделі. Висвітлено наукові підходи до необхідності та напрямки державного регулювання доходів населення. Визначено суть і класифікацію доходів населення в аспекті розширеної їх концепції. Вивчено сучасний механізм державного регулювання доходів населення, ідентифіковано інструменти його реалізації та на підставі узагальнення світового досвіду виділено ефективні форми й особливі критерії їх використання. Здійснено комплексну оцінку практики та соціально-економічних наслідків державного регулювання доходів населення України та виділено основні етапи становлення його механізму за умов ринкових перетворень. На підставі аналізу процесів формування, розподілу, перерозподілу та використання доходів населення в Україні визначено впливові макроекономічні фактори й обгрунтовано тенденції зміни основних соціальних пропорцій. Надано характеристику впливу економічної політики держави та політики доходів на диференціацію населення за рівнем доходів і ступінь майнового розшарування українського суспільства. Визначено базові проблеми подолання бідності та становлення середнього класу. Запропоновано систему заходів щодо удосконалення механізму державного регулювання первинних доходів населення та підвищення ефективності системи соціального захисту в Україні. Розроблено багатофакторну прогнозну модель, на базі якої здійснено прогнозні розрахунки показників зайнятості, первинних і вторинних доходів, податків і споживання на довгострокову перспективу, а також оцінено соціально-економічні наслідки від зниження рівня податкового навантаження та тінізації господарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942-21,01 +
Шифр НБУВ: РА345467

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Рябченко О.П. 
Державне управління економікою України (адміністративно-правовий аспект): Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / О.П. Рябченко ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 36 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми державного управління економікою України в адміністративно-правовому аспекті. Проаналізовано питання, пов'язані з методологічним підходом до державного управління економікою, визначенням місця і ролі органів державної влади та місцевого самоврядування в процесі здійснення державно-владних повноважень на засадах концепції єдності та розподілу влади. Досліджено питання вдосконалення правового регулювання державного управління економікою, проблеми сполучення централізації та децентралізації у державному управлінні економікою, питання державного управління відносинами власності, бюджетним процесом, реструктуризацією економіки. Проаналізовано вплив економіки на зміст і характер державного управління. Розглянуто проблеми державного управління подоланням тінізації економіки, розроблено комплексні державно-управлінські заходи попередження і протидії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120
Шифр НБУВ: РА311223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Ващенко І.В. 
Державний фінансовий контроль та його вдосконалення у трансформаційній економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / І.В. Ващенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та методичні питання організації фінансово-контрольної діяльності в Україні. Проаналізовано зміст поняття "контроль" і доведено, що його найбільш визначальною рисою є здатність привести фактичний стан фінансової системи у строгу відповідність до вимог держави. Доведено неправомірність вживання термінів "контроль" та "аудит" як синонімів, оскільки фінансовий контроль є поняттям більш широким і аудит є однією з його складових. Показано, що фінансовий контроль не завжди є органічною складовою процесу управління. Обгрунтовано можливість його здійснення поза функціями управління та використання як альтернативного заходу адміністративного впливу. Проведено дослідження фінансових систем грошових потоків як предмета діяльності державного контролю. Виявлено причини їх тінізації, сформульовано механізми та способи детінізації економіки. Розглянуто організаційно-інституціональну структуру органів державного фінансового контролю й обгрунтовано об'єктивні принципи розмежування сфери їх діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.8 +
Шифр НБУВ: РА336325

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Пискун Л. М. 
Детінізація інвестиційної діяльності суб’єктів підприємництва України: автореферат дис. ... д.філософ : 076 / Л. М. Пискун. — Б.м., 2024 — укp.

Наукова новизна отриманих результатів полягає в наступному:удосконалено:– методичний підхід до дослідження проблем і аналізу процесів детінізаціїінвестиційної діяльності суб’єктів підприємництва, який, на відміну відінших, передбачає виявлення, систематизацію і врахування комплексу факторівтінізації такої діяльності (що досягається шляхом застосування кореляційно-регресійного аналізу та прогнозування обсягів інвестицій), реалізація якогодозволяє розробити превентивні заходи щодо зменшення частки тіньовогосектору економіки;– організаційно-економічний механізм детінізації діяльності суб’єктівпідприємництва (ОЕМДДСП), який застосовується з метою зниження тіньовогосектору економіки і являє собою поєднання організаційної складової (яказастосовується для координації дій основних суб’єктів детінізаціїпідприємницької діяльності та аналізу ринкового середовища), що досягаєтьсячерез створення координаційного аналітичного центру з детінізації діяльностісуб’єктів підприємництва (КАЦДДСП) та економічної складової (застосуванняякої ініціюється КАЦДДСП та передбачає: визначення середнього рівняподаткового навантаження, обґрунтування доцільності визначення заходів здетінізації на основі розрахунку показника еластичності податковихнадходжень, а також розрахунок ефективності заходів з детінізації), щозабезпечує комплексний підхід до зниження рівня тінізації діяльності суб’єктівпідприємництва.^UThe scientific novelty of the obtained results is as follows:improved:- a methodological approach to the study of problems and analysis of theprocesses of de-shadowing the investment activities of entrepreneurshipentities, which, unlike others, involves the identification, systematization andconsideration of a set of factors of shadowing such activities (which is achievedthrough the use of correlation and regression analysis and forecasting of investmentvolumes), the implementation of which allows to develop preventive measures toreduce the share of the shadow sector of the economy;- оrganizational and economic mechanism for the unshadowing ofentrepreneurship entities (OEMDB), which is used to reduce the shadow sector of theeconomy and is a combination of the organizational component (used to coordinate theactions of the main actors in the unshadowing of entrepreneurship activities andanalyze the market environment), which is achieved through the creation of acoordinating analytical center for the unshadowing of entrepreneurship entities(CACBDE) and the economic component (initiated by the CACBDE and providing fordetermining the average level of tax burden, justifying the feasibility of determiningunshadowing measures based on the calculation of the tax revenue elasticity, andcalculating the effectiveness of unshadowing measures), which provides acomprehensive approach to reducing the level of shadowing of business entities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Мазур І.І. 
Детінізація економіки в трансформаційних суспільствах: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.01 / І.І. Мазур ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 40 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу досліджено теоретико-методологічні засади тіньової економіки, розроблено концептуальні підходи, а також наведено пропозиції щодо шляхів і способів детінізації економіки у трансформаційних суспільствах. Досліджено наукові теорії вчених різних економічних шкіл щодо проблеми тіньової економіки. Виявлено головні причини поглиблення та розширення тіньової економіки у таких суспільствах, що полягають у порушенні чинного законодавства та більшою мірою - у його невідповідності реаліям. Зазначено, що чинниками поширення тінізації економіки є недосконалість інституційного середовища, зокрема, відсутність відповідних норм виробничої поведінки для підприємців внаслідок лобіювання корпоративних інтересів під час прийняття законів, неефективність регуляторної політики підприємницької діяльності, інституціалізація тіньової економічної діяльності, недосконалість податкової системи, несформованість конкурентного середовища, корупційні відносини між суб'єктами економічної діяльності. Обгрунтовано наявність у структурі тіньової економіки нової складової - комунікаційної тіні, існування якої пояснюється сучасними процесами глобалізації, зокрема, інформаційною та комунікаційною революціями, які зумовили виникнення Інтернету як віртуального спілкування за умов компресії часу та простору, а відтак - для можливості приховування будь-якої економічної діяльності з метою одержання прибутків завдяки ухиленню від оподаткування. Запропоновано визначення категорій "тіньова економіка", "неформальна економіка", "прихована економіка", "підпільна економіка", "детінізація економіки", "легалізація економіки". Обгрунтовано об'єктивний характер тіньової економіки та критеріальну ознаку спонукальних мотивів тінізації економіки. Визначено мотивацію щодо "втечі" капіталу з України за кордон та запропоновано практичні рекомендації щодо шляхів і способів детінізації економіки у трансформаційних суспільствах за умов глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.336 +
Шифр НБУВ: РА352326

Рубрики:

      
19.

Золковер А. О. 
Детінізація економіки України в контексті забезпечення макроекономічної стабільності / А. О. Золковер. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню наукової проблеми розвитку теоретико-методологічних засад детінізації економіки України в контексті за-безпечення її макроекономічної стабільності. Обґрунтовано логіко-структурні зв'язки, що виникають у процесі детінізації національної економіки в контексті забезпечення макроекономічної стабільності, розвинуто методологію її оціню-вання. Удосконалено методологічні засади оцінювання впливу інвестиційних операцій на рівень тінізації економіки, визначення допустимого з урахуванням макроекономічних таргетів обсягу інвестиційних операцій з ознаками фіктив-ності. Поглиблено методологічний інструментарій визначення взаємозв'язків між надходженнями від прямих і непрямих податків, ефективністю функціону-вання податкової системи, параметрами розвитку фінансового сектору, фінан-совими діджитал-інноваціями та рівнями тінізації економіки і макроекономіч-ної стабільності країни. Розроблено методологію обґрунтування детерміновано-сті рівня макроекономічної стабільності країни від параметрів інвестиційного, податкового, інституціонального та соціального каналів детінізації економіки.^UThe dissertation is devoted to the solution of the scientific problem of development of theoretical and methodological bases of de-shadowing of Ukraine's economy in the context of maintenance of its macroeconomic stability. It have been further developed logical-structural scheme of macroeconomic stability ensuring of the Ukrainian economy on the basis of de-shadowing of the economy, which in contrast to the existing ones is based on the results of structuring the existing research, reflects the interrelationships and interdependence of macroeconomic stability elements, parameters of their quantitative assessment identified on benchmarking analysis and threats of macroeconomic stability violations, is characterized by structural and functional connection of the directions of macroeconomic stability ensuring in terms of channels of de-shadowing.It is improved methodological basis for determining the allowable volume of investment operations with signs of fictitiousness, which in contrast to the existing is based on current and retrospective targets of levels of de-shadowing of the economy and the macroeconomic stability of the country and implemented using game theory tools (Brown-Robin iteration method). It is improved methodological basis for substantiation of causal links between direct tax revenues and levels of shadow economy and macroeconomic stability, which differs from existing ones by considering of bilateral influence between the studied processes, as well as formalization of time lag of change of shadow economy and country macroeconomic stability in response to the growing tax burden on corporate income tax, personal income tax and social security contributions. It is improved methodology for studying the impact of the efficiency of the tax system at the level of shadow economy and country macroeconomic stability, which differs from the existing by comprehensive consideration of institutional, administrative and social performance of fiscal policy, and integrated into a single indicator based on the additive convolution and the Fishburne formula. It is developed methodological bases of substantiation of influence of parameters of financial sector development on shadow economy and macroeconomic stability that differs from existing by combination of regression and distributive-lag modelling on panel data. It is deepened methodological background of clarification the role of financial digital innovations (investment, insurance and banking) in the context of changing the scale of the shadow economy, which differs from the existing by integration of regression analysis on panel data and the Hausman test. It is developed methodology for studying the impact of the level of shadow economy on the social development, which considered based on the results of testing on cointegration and stationarity the impact of explicit and latent determinants of their development, allow to build response function of social development indicators on shadowing processes based on the autoregressive model with a distributed lag.It is improved methodological basis of the scenario modelling of the critically level of e-government services in the country, which in contrast to the existing ones is carried out by using the step-by-step exclusion method for a pessimistic scenario and combing regression for an optimistic scenario.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Терещук В. В. 
Динаміка формування впорядкованих квазі-одновимірних твердотільних наносистем / В. В. Терещук. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського