Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (66)Тематичний інтернет-навігатор (5)Наукова електронна бібліотека (1017)Реферативна база даних (13842)Книжкові видання та компакт-диски (8467)Журнали та продовжувані видання (519)
Пошуковий запит: (<.>K=ТЕОРІЯ$<.>+<.>K=ФРЕДГОЛЬМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1017
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Жолткевич Г.М. 
Автоматизація проектування технологічної оснастки: теорія і практика: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.08 / Г.М. Жолткевич ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 35 с. — укp.

Метою дослідження є підвищення ефективності технологічної підготовки виробництва за рахунок скорочення витрат на проектування технологічної оснастки. Розроблена та обгрунтована нова методологія проектування технологічної оснастки, що базується на сучасних комп'ютерних технологіях обробки проектної інформації. Досліджено особливості проектування технологічної оснастки, яке в роботі послідовно вивчається як інформаційний процес непоточного типу. Розглянуто різні підходи до інформаційного моделювання конструкцій технологічної оснастки та встановлено, що фреймові структури найбільш адекватно відповідають задачам опису конструкцій технологічної оснастки та її елементів, виходячи з їх функціонально-конструктивних та технологічних особливостей. Розроблено теоретичні засади та подано реалізацію методу моделювання конструкцій технологічної оснастки фреймами з використанням техніки SQL-баз даних. На підставі результатів аналізу різноманітних систем машинної графіки показано, що адекватність їх застосування залежить від функціонального типу елементів технологічної оснастки, що моделюються. Розроблено ефективний алгоритм моделювання плазмових кривих, який дозволяє запобігти виникненню ефектів їх осциляції, що мають небажані технологічні наслідки. Запропоновано методику прийняття проектних рішень за умови неповноти інформації, яка базується на оригінальній теорії "нечіткого" виведення, що відкрило шлях використанню комп'ютерних технологій на фазі синтезу конструкцій технологічної оснастки та її елементів. Запропоновано ефективні алгоритми кластер-аналізу для побудови класифікацій проектних ситуацій в процесі проектування технологічної оснастки та доведено їх коректність. Розглянуті питання автоматизації отримання креслень технологічної оснастки, виходячи з її об'єктної інформаційної моделі. На підставі використання запропонованої методології в системах автоматизованого проектування п'яти різновидів технологічної оснастки встановлено її достовірність. Проведено оцінку економічної доцільності використання запропонованої методології при проектуванні різних видів технологічної оснастки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К5-5-02

Рубрики:

      
2.

Логінова С.М. 
Адвокатська таємниця: теорія і практика: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / С.М. Логінова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проведено історико-правовий аналіз змісту поняття "адвокатська таємниця". Виявлено недоліки у правовому регулюванні поняття, змісту та гарантій адвокатської таємниці з урахуванням положень Конституції України та міжнародно-правових актів у галузі прав людини. Визначено шляхи вирішення проблемних питань забезпечення адвокатської таємниці. Досліджено формування адвокатської таємниці та її економічне підгрунтя шляхом системного аналізу таких правових інститутів, як суд, прокуратура та адвокатура. Розкрито взаємозв'язок її морально-етичних та правових проблем. Досліджено основні напрямки реформування адвокатської таємниці через призму реформування судово-правової системи. Виявлено закономірності формування адвокатської таємниці та їх залежність від правового статусу адвокатури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4Укр)8-2
Шифр НБУВ: РА319163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Лагода О.С. 
Адміністративна процедура: теорія і практика застосування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.С. Лагода ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено науково-теоретичні та практичні питання адміністративно-правового регулювання процедурних відносин за умов проведення адміністративної реформи в Україні. Розглянуто теоретичні положення адміністративно-правової діяльності, проаналізовано особливості її використання, а також проведено диференціацію адміністративних процедур на базі чинників, які обумовлюють її застосування. Доведено поєднання в управлінській практиці дискреційних повноважень з адміністративними процедурами, встановлення і реформування пріоритетних напрямів розвитку даних інститутів. Висвітлено положення проекту Адміністративно-процедурного кодексу України щодо управлінської діяльності. Розроблено теоретичні рекомендації, спрямовані на підвищення ефективності застосування адміністративних процедур в зазначеній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 +
Шифр НБУВ: РА352879

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Коломоєць Т.О. 
Адміністративний примус у публічному праві України: теорія, досвід та практика реалізації: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / Т.О. Коломоєць ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 43 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади, підстави та процедури застосування адміністративного примусу (АП) у публічному праві Украіни (ППУ). Визначено ППУ як нормативну підставу існування новітнього різновиду державно-правового примусу, виділено його систему й описано елементи. Розкрито суть понять АП у ППУ, запропоновано класифікацію його заходів, виявлено специфіку прояву в адміністративному, фінансовому, податковому, митному, інформаційному, земельному й екологічному праві. Розроблено теорію АП у ППУ, сформульовано конкретні рекомендації, спрямовані на вдосконалення нормативного підгрунтя та практичного застосування відповідного різновиду державно-правового примусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)07 + Х819(4УКР)112.031 +
Шифр НБУВ: РА336186

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Близнюк Н.Ю. 
Аксіально-симетричне випромінювання металевих та діелектричних дискових антен з урахуванням втрат: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / Н.Ю. Близнюк ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2001. — 16 с.: рис. — укp.

Досліджено аксіально-симетричне випромінювання та власні частоти мікрострічкових антен (МСА) з нескінченно тонким ідеально провідним диском, друкованих МСА з тонким резистивним диском, і друкованих тонких дискових діелектричних антен із втратами. Для моделювання тонких резистивних і діелектричних дисків застосовано, разом з умовою на ребрі, еквівалентні граничні умови для нескінченно тонких частково прозорих шарів. Для одержання матричних рівнянь Фредгольма другого роду використано метод аналітичної регуляризації в сполученні з методом Гальоркіна в просторі перетворень Ханкеля. За допомогою розроблених ефективних числових алгоритмів досліджено такі робочі характеристики антен, як потужність випромінювання та поверхневих хвиль, поглинена диском потужність, коефіцієнт корисної дії, коефіцієнт спрямованості, посилення та діаграми спрямованості антен, частоти та добротність власних коливань. Виявлено низку нових ефектів, які виникають в антенах завдяки частковій прозорості та неідеальності матеріалу диска, а також вивчено властивості антен електрично великих розмірів, що не можна описати відомими наближеними та числовими методами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.452
Шифр НБУВ: РА314374 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Засядько А.А. 
Алгоритми розв'язку задачі відновлення сигналів в спектроскопії з використанням дискретних ортогональних перетворень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / А.А. Засядько ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Вирішено важливу науково-технічну задачу підвищення точності інтерпретації результатів спектроскопічних вимірювань на основі розв'язання інтегрального рівняння Фредгольма першого роду. Досліджено підходи до розв'язання даної задачі на основі способу модельних прикладів з використанням дискретних ортогональних перетворень. Алгоритми розраховано на різну ширину апаратної функції спектрального приладу і можуть застосовуватися за умов неточного задання апріорної інформації, одержуваної в процесі дослідження речовини методами спектроскопії. Використання алгоритму діагоналізації матриць для розв'язання систем лінійних алгебраїчних рівнянь за допомогою дискретних ортогональних перетворень у розробленому алгоритмі первинної обробки сигналів у порівнянні з іншими алгоритмами дозволяє підвищити якість розв'язку задачі відновлення спектральних піків, що підтверджується результатами впровадження комплекса програм, який реалізує всі запропоновані алгоритми під час проведення лазерного мас-спектрометричного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В344.1 + з811.54
Шифр НБУВ: РА310392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Примостка Л.О. 
Аналіз банківської діяльності: теорія і практика: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.04 / Л.О. Примостка ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 33 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано концептуальні засади аналізу банківської діяльності, що базуються на принципі оптимізації співвідношення прибутковості та ризиків. Розроблено систему базових концепцій, що реалізує даний принцип у банківській сфері. Визначено структуру аналітичного процесу, вивчено систему показників та інструментарію аналізу для кожного з етапів управління. На підставі інтегрованого підходу до управління активами та пасивами удосконалено методику оперативного аналізу фінансових потоків банку. Запропоновано методику аналізу банківських портфелів та розроблено засоби їх реалізації. Здійснено дослідження хеджування фінансових ризиків та розглятуто методично-аналітичне забезпечення операцій хеджування у комерційних банках. Розроблено підхід щодо комплексного аналізу діяльності банку, що базується на прийомах непараметричної статистики та реалізований через побудову нормативної моделі динамічної фінансової рівноваги банку. Досліджено базовий принцип оцінки управлінських рішень у координатах прибуток - ризик. Наведено схему геп-аналізу, що включає систему показників відсоткового ризику, методи їх обчислення, методику прогнозного аналізу впливу зміни ринкових ставок на маржу банку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)262.181.34
Шифр НБУВ: РА321324

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Микитюк П. П. 
Аналіз ефективності інвестиційно-інноваційної діяльності підприємств: теорія і практика: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.09 / П. П. Микитюк ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2011. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано доцільність практичного застосування запропонованих методичних підходів до оцінювання й аналізу ефективності інвестиційно-інноваційної діяльності підприємств будівельної галузі на основі сформованої методології аналізу інвестиційно-інноваційних проектів. Розроблено послідовність розрахунків порівняльно-аналітичних показників ефективності інвестиційно-інноваційних проектів, яка дозволяє одержати достовірну оцінку їх ефективності. Удосконалено методологію оцінювання й аналізу ефективності інвестиційно-інноваційної діяльності з застосуванням методів імітаційного моделювання за умов інфляції та ризику; механізм оцінювання й аналізу ефективності інвестиційно-інноваційних проектів залежно від виду інновацій, що дозволить встановити їх мультиплікативний вплив на ефективність інвестиційно-інноваційної діяльності підприємств з будівництва об'єктів і впровадження нових технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)311-55 + У053.9(4УКР)311-56
Шифр НБУВ: РА383014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Матрос О. М. 
Аналіз інвестиційної діяльності підприємств: теорія та методологія: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. М. Матрос ; Нац. акад. статистики, обліку та аудиту. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні засади аналізу інвестиційної діяльності суб'єкта господарювання. Вивчено та вдосконалено класифікації інвестицій і джерел формування та напрямів інвестування засобів підприємства. Розглянуто пошук джерел інформаційного забезпечення аналізу такої діяльності підприємства. Висвітлено сучасний стан аналізу інвестиційної діяльності підприємства як об'єкта інвестування, ефективність інвестиційної діяльності та розроблено методології аналізу інвестиційного стану суб'єкта господарювання. Обгрунтовано нові методологічні підходи до комплексного аналізу інвестиційної діяльності підприємства на основі дослідження й аналізу основних складових елементів інвестиційного стану суб'єкта господарювання, таких як інвестиційна привабливість, потенціал, інвестоємність та інвестиційна активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)290-56
Шифр НБУВ: РА381251 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Самойленко І.В. 
Аналітична теорія марковських випадкових еволюцій в ERsupn/sup: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.05 / І.В. Самойленко ; Ін-т математики НАН України. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Знайдено пряму та зворотню системи диференціальних рівнянь Колмогорова для функцій від марковських випадкових еволюцій. Отримано гіперпараболічні рівняння високого порядку для функцій від марковських випадкових еволюцій, які є аналогами телеграфного рівняння, запропоновано методи для їх розв'язання: розвинення в ряд у випадку дійсно-аналітичних початкових умов і зведення до еквівалентного інтегрального рівняння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.505,022 + В171.51,022
Шифр НБУВ: РА317129 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Горохова О. М. 
Апроксимативні характеристики слабких розв'язків операторних рівнянь за дискретною інформацією: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.01 / О. М. Горохова ; НАН України, Ін-т математики. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Розглянуто деякі аспекти, пов'язані з інформаційним підходом М.П. Корнєйчука до задач апроксимаційного змісту, які можна інтерпретувати як задачі наближеного відновлення деякого математичного об'єкта за неповною дискретною інформацією. У ході дослідження цих задач зручним апаратом виявилися сплайни і поліноми, гарні апроксимаційні властивості яких виявляються в успішному поєднанні використання дискретної й апріорної інформації. Встановлено властивості апроксимативних характеристик слабких розв'язків інтегрального рівняння Фредгольма першого роду, зображених у вигляді сплайнів і поліномів, з урахуванням вектора інформації, заданого скінченним набором лінійних неперервних функціоналів, за наявності умов гладкості на його праву частину і ядро в функціональних просторах зі стандартними нормами (метриками).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.13, 0 + В192.142,0
Шифр НБУВ: РА378109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Матасова Ю.Р. 
Архетип у романістиці Ф.С.Фіцджеральда та В.Домонтовича: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Ю.Р. Матасова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше в українському та зарубіжному літературознавстві здійснено архетипове порівняльно-типологічне дослідження романістики Ф.С.Фіцджеральда та В.Домонтовича. Виявлено специфіку функціонування у текстах романів американського та українського письменників архетипового шару як цілісної системи, що великою мірою визначає характер текстів. На базі теоретико-методологічної концепції текстуального аналізу, що грунтується на теоріях К.-Г.Юнга, Г.Башляра, М.Еліадзе, Н.Фрая, Дж.Кембелла, К.-П.Естес, Р.Жірара, Л.Фідлера, Є.Мелетинського, В.Топорова, М.Євзліна, С.Пригодія, Н.Зборовської, виведено типологію архетипів першостихій (архетипу Землі, і, зокрема, архетипів Матері-Землі, Каміння, Скелі, Домівки, Лабіринту, Вогню, Води), першообразів несвідомого (базових архетипів Матері, Анімусу й Аніми), демонічної міфологеми жінки-відьми, централізуючого архетипу Самості у його пов'язаності з архетипом Провідника та міфологемою героїчних пошуків, а також архетипових рис комплексу Homo Ludens у долях більшості героїв. Розкрито імплікацію тих культурологічних, національно та індивідуально маркованих чинників, що визначають характер архетипового шару романів Ф.С.Фіцджеральда та В.Домонтовича.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СОЕ-4 Фіцжеральд, Ф. С. 54 + Ш5(4УКР)6-4 Домонтович, В. 534 +
Шифр НБУВ: РА338801

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Климик Я.Л. 
Асиметричне навантаження пружного шару з жорстким круговим включенням: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Я.Л. Климик ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше розв'язано задачу щодо розміщення жорсткого дископодібного включення у пружному шарі паралельно його межовим площинам для випадків симетричного та довільного (але паралельно до межових площин шару) розташування площини зміщення включення між межовими площинами шару. Розглянуто задачі, коли одну з межових площин шару віддалено на нескінченість, а також щодо граничної умови "прилипання" матеріалу шару до його жорстких межовій площин. Для стоксівського аналогу задач розв'язано задачі щодо руху диску у півпросторі, який заповнено в'язкою рідиною, паралельно його стінці та рух диску в шарі в'язкої ріднини у площині, яка розташована від його межових поверхонь на довільній відстані. Вперше для задач із дископодібним включенням одержано асимптотики поведінки переміщень на великій відстані та напружень (і тиску для стоксівського аналогу) під час підходу до краю диску. Досліджено та одержано геометричне місце точок стагнації матеріалу у випадку зміщення включення для задач щодо пружного шару. Проаналізовано поведінку головного вектора сил і головного моменту сил, що діють на включення у випадку його зміщення в шарі. Одержано розв'язок задачі дії зосередженої сили в пружному шарі паралельно його межовим площинам, а також аналогічної задачі щодо стокслет у шарі в'язкої рідини. Винайдено новий прийом розв'язку складної системи парних інтегральних рівнянь, який призводить до найпростіших остаточних виразів фізичних величин, а також найпростішого вигляду нестримуваних інтегральних рівнянь Фредгольма другого роду та алгебраичних рівнянь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.640.1-01-3,022 +
Шифр НБУВ: РА343784

Рубрики:

      
14.

Сушко Д.С. 
Аудит бухгалтерського балансу: теорія і методика: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Д.С. Сушко ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано теоретичні положення та розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення організації та методики аудиту показників балансу підприємств України. З метою вдосконалення організації процесу аудиту балансу доведено необхідність застосування інвентаризації як методу господарського контролю. Визначено способи забезпечення суб'єкта проведення аудиту матеріалами інвентаризації. З метою оптимізації документального забезпечення роботи аудитора розроблено робочі документи, виділено контрольні показники діяльності підприємств. Узагальнено та систематизовано основні облікові процедури, які враховують специфіку діяльності галузі. Розроблено Класифікатор типових помилок у бухгалтерському обліку підприємств, яке є базою для контролю за дотриманням підприємствами норм чинного законодавства. Структуровано процес аудиту балансу у аспекті стадії його проведення та показано можливість його реалізації з використанням різних типів програмного забезпечення. Запропоновано алгоритмічні моделі аудиту балансу, які враховують взаємозв'язок і взаємозумовленість контрольних процедур потребами користувачів фінансової звітності в об'єктивній інформації. З метою підтвердження показників балансу аудитором з мінімальним впливом аудиторського ризику запропоновано та впроваджено у діяльність аудиторських фірм методику аудиту балансу. Визначено джерела інформації, методичні прийоми узагальнення та реалізації результатів аудиту балансу, що систематизовано у розробленій Програмі аудиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-10-218 + У052.9(4УКР)229.0-10-218 +
Шифр НБУВ: РА358123

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Переймивовк Т. А. 
Аудит звіту підприємства про рух грошових коштів: теорія, методика, організація: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Т. А. Переймивовк ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Запропоновано виділення рівнів об'єктів аудиту звіту про рух грошових коштів і вироблення переліку його завдань за обов'язкового й ініціативного аудиту на базі уточнення понять "грошові кошти", "грошовий обіг", "грошовий оборот" з урахуванням вимог щодо їх облікового відображення. Вдосконалено організаційне забезпечення технології здійснення аудиту звіту про рух грошових коштів шляхом уточнення послідовності дій аудитора з урахуванням положень МСА та вітчизняної практики здійснення аудиту. Розроблено модель методики обов'язкового аудиту звіту про рух гірошових коштів. Запропоновано програму ініціативного аудиту операцій з грошовими коштами й їх облікового, звітного відображення із розробленим пакетом робочих документів аудитора. Систематизовано показники економічного аналізу стану й ефективності використання грошових коштів підприємства. Розкрито перелік вимог щодо комп'ютерної програми для оптимізації аудиторської перевірки правильності здійснення та звітного відображення операцій з руху грошових коштів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)829.0-149.3-15
Шифр НБУВ: РА372878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Корабльова Н.С. 
Багатомірність рольової реальності: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.03 / Н.С. Корабльова ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 32 с. — укp.

Досліджено проблему рольової реальності, актуалізовану суттєвими трансформаціями, які переживає Україна. Зрушення, що відбуваються у нашому постсоціалістичному суспільстві, несуть у собі конструктивні та деструктивні можливості, на які здатна вплинути ефективна соціальна політика. Потребують аналізу проблеми соціальної сутності людини і її репрезентації у соціальних формоутвореннях. До таких феноменів можна віднести поняття рольової реальності, яке грунтується на теорії соціальних ролей, опрацьованій кількома гуманітарними дисциплінами, а також західноєвропейську традицію розгляду діяльності сутності людини з конкретно-рольовою визначеністю цієї сутності у національній філософії історії. Сконцептуалізована на такій підставі соціально-філософська теорія рольової реальності дозволяє відпрацювання нової стратегії в ситуації, коли людська сутність зводиться до ансамблю сутнісних можливостей і нескіченості проектів цієї сутності постмодерном. Ця нова сутність особи, взаємодія особи та суспільства пов'язані з більш складним типом соціальності ніж той, на грунті якого виникла і розвивалась теорія соціальних ролей. Доведено, що суперечливий характер рольової реальності в межах інтерпретації історії, її дискретних і континуальних витоків представлено топологією символічної форми, універсалізм якої не в безмежній експансії ролей, а в універсальному самоздійсненні сутнісних сил людини. Рольові реальності як топоси історії дозволяють розгорнути ідею людиновимірності історії, визначену надлишком соціального як резервуару рольових ідентифікацій, що надають історії антропомірних характеристик. Обгрунтовано необхідність творення національної філософії історії з опредметненими в ній національними символами, в основу яких покладено: антеїзм, екзистенційно-межове світовідчуття, кордоцентризм, ліризм. Це суттєво трансформує уявлення про механізм життєдіяльності суспільства, дозволяє здійснювати продуктивні спроби переходу від історичного до надісторичного та загальнозначущих цінностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*133 + Ю6*328.94 + Ю216.22
Шифр НБУВ: РА311024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Романенко Л.Ф. 
Банківський маркетинг: теорія, методологія, організація: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.02 / Л.Ф. Романенко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2002. — 33 с. — укp.

Здійснено комплексне теоретико-методологічне дослідження банківського маркетингу за умов реформування фінансово-банківської системи України з метою вирішення проблем удосконалення функціонування комерційних банків. Висвітлено еволюцію розвитку маркетингу у суспільстві з ринковою економікою, визначено місце маркетингу у системі економічних наук. Розглянуто організаційну, дослідну та заключну стадії процесу маркетингової діяльності, які характеризують маркетинг як динамічну систему економічних знань про діяльність суб'єктів господарювання, що розкривають суть явищ господарської діяльності з метою оптимізації їх у суспільстві з ринковою та соціально орієнтованою економікою для підвищення добробуту людей. Комплексно представлено банківський маркетинг як методологію формування політики, стратегії та тактики банку, призначену ефективно задовольняти та вирішувати проблеми клієнтів шляхом реалізації на ринку банківських продуктів, управління активами та пасивами, прибутками та витратами, ризиком, ліквідністю з використанням комп'ютерних технологій. Стратегічний маркетинг та його економіко-математичне моделювання у банківській діяльності висвітлено з залученням досвіду діяльності українських банків. Розроблено рекомендації щодо запровадження економіко-математичних моделей і запобігання ризикам і банкротству фінансових закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)262.181.3-211.1
Шифр НБУВ: РА318835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Чижевська Л.В. 
Бухгалтерський баланс: теорія і практика (на матеріалах підприємств Житомирської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Л.В. Чижевська ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичному обгрунтуванню балансу як центральної форми бухгалтерської звітності. Розглядаються дискусійні питання про знаходження оптимального поєднання достатньої і необхідної інформації, а також про форми її розкриття. Аналізується можливість заміни інформаційного змісту балансу для різних рівнів управління підприємством. Запропоновані суттєві зміни в діючу форму балансу, що мають за мету посилити вплив даних балансу на ефективність управлінських рішень. Проведений критичний аналіз способів вуалювання та фальсифікації балансів. Обгрунтовані вимоги щодо комп'ютерних програм в частині складання балансів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-10

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Осмятченко В. О. 
Бухгалтерський облік в умовах застосування інформаційних технологій: теорія та організація: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.09 / В. О. Осмятченко ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 33 с. — укp.

Досліджено історію розвитку бухгалтерського обліку в розрізі застосування інформаційних технологій та виявлено рушійні сили, які спричинили основні етапи його розвитку. Уточнено теоретичні засади побудови автоматизованої системи бухгалтерського обліку за умов централізованої та децентралізованої системи обробки економічної інформації. Розвинуто напрями вдосконалення концептуального базису сучасної теорії бухгалтерського обліку під впливом інформаційних технологій. Створено концептуальні положення розвитку бухгалтерського обліку за умов застосування інформаційних технологій. Поглиблено методологічні засади автоматизованої системи бухгалтерського обліку через моделювання її базових компонент. Визначено напрями вдосконалення організації облікового процесу залежно від функціонування корпоративних інформаційних систем. Розроблено концепцію освітньо-інформаційного простору на базі автоматизованого робочого місця бухгалтера. Систематизовано та поглиблено загальні напрями щодо впровадження інформаційних технологій у бухгалтерський облік підприємств України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-211.852
Шифр НБУВ: РА383544 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Замула І. В. 
Бухгалтерський облік екологічної діяльності: теорія та методологія: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.09 / І. В. Замула ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 36 с. — укp.

Виділено об'єкти бухгалтерського обліку (БО), пов'язані з екологічною діяльністю підприємств, розроблено їх класифікацію, а також теоретико-методологічні положення їх БО. Розвинуто теоретико-прикладні положення формування та оприлюднення інформації про екологічну діяльність суб'єкта господарювання через його бухгалтерську звітність. Встановлено причини споживацького ставлення людини до довкілля, що дозволило виокремити фактори впливу на власника підприємства для організації екологічної діяльності. Розглянуто шляхи узгодження БО екологічної діяльності та системи національних рахунків з метою реалізації положень концепції стійкого розвитку за стратегічного управління державою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)228
Шифр НБУВ: РА377271 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського