Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (336)Книжкові видання та компакт-диски (28)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ТЕРМІНАЛЬНІ$<.>+<.>K=ТОНИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Куреньова К.Ю. 
Діагностичне та прогностичне значення стану різних відділів слухового аналізатора при хронічній функціональній гіпотонусній дисфонії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / К.Ю. Куреньова ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

На підставі результатів комплексного аудіологічного обстеження 155-ти хворих на хронічну функціональну гіпотонусну дисфонію (ХФГД) із застосуванням сучасних електроакустичних та електрофізіологічних методів (тональної аудіометрії у конвенціональному та розширеному діапазонах частот, імпедансної аудіометрії, стовбуромозкови та кіркових слухових викликаних потенціалів) показано, що у даних пацієнтів виявляється виражена різного ступеня зацікавленість усіх відділів слухового аналізатора. Співвідношення амплітудних характеристик АРВМ і годинних показників КСВП виявило, що дані акустичної імпедансометрії відповідають результатам дослідження КСВП, що дозволяє використання імпедансної аудіометрії як об'єктивного методу для оцінки стану стовбуромозкового відділу слухового аналізатора. Доведено, що показники стану різних відділів слухового аналізатора (амплітуди АРВМ, годинної характеристики КСВП, порогів слуху на тони у конвенціональному та розширеному діапазонах частот) можуть використовуватись як об'єктивні критерії тяжкості перебігу ХФГД, профвідбору та профорієнтації осіб голосомовних професій..

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683-4 +
Шифр НБУВ: РА322744

Рубрики:

      
2.

Терещенко І.М. 
Задачі наближення-ухилення та утримання у диференціальних та різницевих іграх: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.04 / І.М. Терещенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено ігри наближення-ухилення та утримання у неперервній і дискретній постановках. Структуру гри в загальному випадку описано операторними конструкціями Б.М.Пшеничного. За допомогою методу H-опуклих множин розв'язано у новій постановці лінійну диференціальну гру утримання траєкторії динамічної системи в термінальній множині на всій додатній піввісі. Показано, що використання для розв'язання дискретної задачі утримання умови повного вимітання дозволяє побудувати мінімальні та максимальні інваріантні множини. Одержано результати для побудови інваріантних множин у дискретній задачі й обгрунтовано можливіть їх використання для випадку неперервної задачі. Розроблено нові методи розв'язання лінійних диференціальних ігор наближення-ухилення з фіксованим часом закінчення. Розкрито важливу роль у запропонованих методах узагальнення умови повного вимітання. За умови повного вимітання розв'язано нові задачі наближення-ухилення з фіксованим часом закінчення та з термінальною множиною. Одержано формули визначення ціни гри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.135,0 +
Шифр НБУВ: РА355382

Рубрики:

      
3.

Прокопенко О.Б. 
Комплексна діагностика та лікування уражень нервової системи у хворих на хронічний гломерулонефрит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.Б. Прокопенко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено ураження нервової системи у хворих на хронічний гломерулонефрит (ХГН). Обстежено 148 хворих на ХГН: 97 хворих на ХГН без хронічної ниркової недостатності (ХНН), 33 хворих у термінальній стадії ХНН, пролонгованій хронічним гемодіалізом, 18 хворих після трансплантації нирки. Проведено комплекс неврологічних, біохімічних і електрофізіологічних методів дослідження з метою виявлення особливостей вегетативно-судинних порушень у хворих за різних варіантів ХГН і на різних стадіях хвороби. Початковими проявами уражень нервової системи у хворих на ХГН без ХНН є неврозоподібний синдром з підвищенням рівня ситуаційної тривожності, синдром вегетативної дистонії з початковими проявами порушення мозкового кровообігу і дисциркуляторна енцефалопатія І стадії. Лікування неврологічних ускладнень ХГН повинно починатись на перших стадіях хвороби до розвитку ХНН і узгоджуватися з характером вегетативно-судинних розладів. Запропоновано лікування синдромів вегетативної дистонії з початковими проявами порушення мозкового кровообігу та дисциркуляторної енцефалопатії І стадії. у хворих на хронічний гломерулонефрит без хронічної ниркової недостатності з використанням магнітотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011.16-37 687
Шифр НБУВ: РА312862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Біляєва О.О. 
Комплексне лікування перитоніту та профілактика його ускладнень (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / О.О. Біляєва ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертація присвячена лікуванню розповсюдженого перитоніту, його ускладнень та їх профілактиці із застосуванням хіміо- та біосорбційних препаратів. Проведено обстеження 435 хворих на розлитий та загальний перитоніт різного генезу. Запропонована класифікація перитоніту та його ускладнень. В комплексному лікуванні перитоніту використані активні методи лікування - лапаростомія з програмованими санаціями черевної порожнини. Обгрунтовано і впроваджено в практику спосіб лікування перитоніту, який грунтується на фізико-хімічному законі осмосу. Застосована комбінована лазерна терапія, ентеросорбція ентеросгелем. Вивчені енергетичні процеси у хворих на перитоніт (АТФ, АМФ, АДФ, ПОЛ, МСМ, каталаза, молочна кислота), рівень яких залежить від ступеня ендотоксикозу. Підтверджено, що у хворих перитонітом розвивається вторинний імунодефіцит. Визначені фактори ризику виникнення нагноєння операційної рани. Вивчено властивості та ефективність створеного протимікробного препарату пролонгованої антимікробної дії "Імосдиніт", який складається з поліметилсилоксана та іммобілізованих на ньому нітазолу і димексиду. Запропонований спосіб профілактики нагноєння післяопераційної рани. Кількість нагноєнь операційної рани у хворих на перитоніт знизилася в 2,4 рази і становила 14,3%. При місцевому перитоніті летальність склала 1,7%, дифузному - 3,2%, розлитому і загальному - 26,8%. В реактивній стадії розлитого та загального перитоніту летальність склала 9,1%, в токсичній і термінальній - 33,9%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.101.1

Рубрики:

      
5.

Дячук 
Наукове обгрунтування організації паліативної медичної допомоги онкологічним хворим у термінальній стадії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / Дмитро Дмитрович Дячук ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)285.6
Шифр НБУВ: РА327147

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Кочура Д.А. 
Нейродинамічні кореляти сенсорної чутливості у молодих жінок в залежності від властивостей темпераменту: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / Д.А. Кочура ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Визначено нейродинамічні кореляти, що детермінують особливості сприйняття стимулів різної модальності молодими жінками з яскраво вираженими властивостями темпераменту. З'ясовано, що жінкам з високим рівнем тривожності та нейротизму притаманні висока загальномозкова лабільність, рухливість та інтенсивність збудження, що обумовлюють прискорення початкових етапів світлової адаптації, підвищення слухової та зниження тактильної та пропріоцептивної чутливості. Встановлено, що зміна балансу у напрямі гальмування та зниження фонової активності детермінує уповільнення простих сенсомоторних реакцій і різних етапів адаптації. Доведено, що для жінок з високим рівнем психомоторної активності характерними є висока інтенсивність і низька рухливість збудження, знижена фонова активність і витривалість нервової системи. З'ясовано, що за виключенням пропріоцептивної та тактильної, всі показники чутливості у них кращі, ніж у групи з низькою активністю. Доведено, що агресивні й екстравертовані жінки подібні до активних за високою інтенсивністю та низькою рухливістю збудження, високою рухливістю гальмування та загальномозковою лабільністю, низькою витривалістю нервової системи. Встановлено, що подібність сенсорної сфери виявляється підвищенням абсолютної слухової та зорової чутливості. Доведено, що в агресивних жінок знижені швидкість зорово-моторних реакцій розрізнення, уповільнені початкові етапи світлової адаптації, підвищені термінальні слухові пороги та загалом менші диференційні пороги тактильного та рухового аналізаторів. Виявлено, що в екстравертів знижена ефективність пізніх етапів світлової та темнової адаптації, збільшені диференційні пороги тактильного та рухового аналізаторів. Зроблено висновок, що у різних за темпераментом групах у сприйнятті стимулів різної модальності беруть участь ті ж самі нервові центри, але вихідні рівні їх активації відрізняються та пов'язані з властивостями темпераменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.222 + Ю937.25 + Ю937.31 +
Шифр НБУВ: РА369302

Рубрики:

      
7.

Замкова А.В. 
Нейрофармакологічні властивості нових похідних арилпіперазину: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / А.В. Замкова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.702 +
Шифр НБУВ: РА362651

Рубрики:

      
8.

Чикрій О. А. 
Нестаціонарні процеси керування в умовах невизначеності: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.01 / О. А. Чикрій ; Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено властивості спеціальних багатозначних відображень, їх опорних функцій та обернених функціоналів Мінковського, які визначають розв'язувальні функції. Встановлено функціональну форму першого прямого методу Понтрягіна і з її допомогою надано порівняння гарантованого часу, розглянутих методів. Досліджено конфліктно-керовані процеси з термінальним функціоналом і різними формами умови Понтрягіна, зокрема, з умовою Зонневенда. Одержано співвідношення для визначення гарантованого часу, явний вигляд керувань переслідувачів і точки прицілювання на термінальній множині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.96-01 + В173.135
Шифр НБУВ: РА375969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Мірошниченко О.М. 
Особливості самоактуалізації жінки у професійній діяльності: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / О.М. Мірошниченко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості самоактуалізації жінки у її професійній діяльності на прикладі соціоекономічних професій, а саме: педагога, медика, військовослужбовця, керівника. До контрольної групи увійшли домогосподарки, які не займалися професійною діяльністю не менше одного року. Установлено, що психологічні особливості самоактуалізації сучасної працюючої жінки зумовлені задоволеністю її потреб у професійній та сімейній сферах. У професійній діяльності ці особливості стосуються вибору професій фемімінного чи маскулінного типів за компенсаторним принципом, орієнтації на різні базові та термінальні цінності, задоволеності своїм професійним вибором і самореалізованості в обраній діяльності, а також співвідношення "Я-актуального" та "Я-ідеального". Розроблено й апробовано тренінг, завдяки якому розвинуто якості, значущі для професійної самоактуалізації. Після проведення тренінгу виявлено ускладнення когнітивної складності особистісних конструктів, що дозволяють усвідомити значущість вищих цінностей-цілей - професійної й особистісної самореалізації, творчості та волі, а також здійснити вибір більш адекватних засобів їх досягнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю937.31 +
Шифр НБУВ: РА353483

Рубрики:

      
10.

Лико І.Я. 
Порівняльна характеристика структури, хімічного складу, фізичних показників нормальної і дефектної вовни: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / І.Я. Лико ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Вивчено особливості макроструктури та фізико-хімічних показників патологічно стоншеної вовни ("голодна тонина") в овець різних генотипів і виявлення зв'язку цього дефекту вовни з їх білковим спектром, особливо білками, які відзначаються високим вмістом сірки та цистину. Показано, що за умов депресії процесів вовноутворення ріст вовни уповільнюється, з'являються зміни в її структурі, хімічному складі та фізичних показниках волокон. За методом електрофорезу в поліакриламідному гелі з використанням Тріс-гліцин буферної системи, pH 8,3 та за наявності додецисульфату натрію досліджено гетерогенність білків з високим вмістом сірки - S-карбоксиметилкератеїнів. За розміром молекули їх поділено на 5 фракцій, умовно позначених літерами А, Б, В, Г, молекулярною масою відповідно 22, 21, 16, 11, 10 тис. Виявлено породні особливості кількісного співвідношення SCMKB і корелятивні зв'язки між біохімічними та фізичними показниками вовни. Показано, що в основі генези патологічного стоншення вовни є порушення синтезу ультрабагатого на цистин білка кортексту, тобто UHSP.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-269.1 +
Шифр НБУВ: РА325417

Рубрики:

      
11.

Масляк З.В. 
Прогностичні аспекти мієлодиспластичного синдрому, гострої та хронічної мієлоїдної лейкемії: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.31 / З.В. Масляк ; АМН України. Ін-т гематології та трансфузіології. — К., 2001. — 33 с. — укp.

З'ясовано закономірності лейкемогенезу. Отримано аргументи щодо визначальної ролі генетичного пошкодження гемопоетичних клітин, яке зумовлює рівень лейкемічної трансформації, проліферативний потенціал генетично змінених клонів і здатність їх до диференціювання у хворих на злоякісні мієлопроліферативні захворювання. Встановлено, що окремим підтипам мієлодиспластичного синдрому (МДС), підваріантам гострої мієлоїдної лейкемії (ГМЛ) та різним фазам хронічної мієлоїдної лейкемії (ХМЛ) властива структурована картина кісткового мозку, під час якої його каріотипова характеристика дає можливість ідентифікувати лейкемічні клони, а імунофенотип гемопоетичних клітин відображає ступінь їх експансії в гемопоетичній системі. Запропоновано систему для прогнозування перебігу МДС. На підставі досліджень імунофенотипової та каріотипової характеристик бластних клітин виявлено нові відмінності двох патогенетичних типів ГМЛ - do novo та post МДС. Розроблено підходи до патогенетичної класифікації ГМЛ і виділено додаткові прогностичні критерії для оцінки перебігу хронічної мієлоїдної лейкемії. Описано особливості лейкемічних клонів у термінальній фазі хронічної мієлоїдної лейкемії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.022.2-3
Шифр НБУВ: РА315495 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Призимирська Т.В. 
Роль гіпергомоцистеїнемії у динаміці росту злоякісних пухлин (експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Т.В. Призимирська ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено роль гіпергомоцистеїнемії (ГГЦ) у динаміці росту злоякісних пухлин. Створено нову метіонінову вітамін-дефіцитну модель ГГЦ, яка дозволяє за короткий термін досягти значного підвищення рівня гомоцистеїну (ГЦ) у плазмі крові лабораторних тварин. Показано, що за умов метіонінової ГГЦ зростання концентрації ГЦ у плазмі крові залежить від віку тварин. З використанням різних моделей пухлинного росту показано, що на стадії експоненційного росту пухлин концентрація ГЦ у плазмі крові підвищується та прямо корелює з масою пухлин. У разі зменшення швидкості росту пухлин (на термінальній стадії) концентрація ГЦ знижується та зворотно корелює з масою пухлин. Установлено, що зростання концентрації ГЦ у плазмі крові піддослідних тварин (за експериментальної ГГЦ чи за умов пухлинного росту) прямо корелює зі зниженням рівня загального тканиноспецифічного метилювання ДНК. Показано, що у разі перебування тварин з нітрозометилсечовино (NMU)-індукованим концерогенезом у молочній залозі (МЗ) протягом латентного періоду за умов хронічної ГГЦ знижується частота виникнення пухлин МЗ і коефіцієнт множинності, а також скорочується латентний період, збільшується відносна кількість, маса й об'єм злоякісних пухлин МЗ у порівнянні з аналогічними показниками у тварин групи контролю. Установлено, що за експериментальної ГГЦ гальмується ріст і метастазування перещеплюваних пухлин, знижується рівень загального метилювання ДНК у тканинах пухлини та печінки, посилюються процеси тромбоутворення в судинах пухлин і суттєво знижується протипухлинний ефект доксорубіцину в щурів з карциносаркомою Уокер 256.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-1 +
Шифр НБУВ: РА356883

Рубрики:

      
13.

Мігенько Б.О. 
Синдром поліорганної недостатності та його корекція у хворих з гострим поширеним перитонітом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Б.О. Мігенько ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано результати хірургічного лікування 123-х хворих з гострим поширеним перитонітом. Вивчено динаміку активності некротичних процесів у слизовій оболонці тонкої кишки за маркером її ушкодження I-FABP, печінки - L-FABP та серця - H-FABR у доопераційному періоді та на 1-шу, 3-тю, 5-ту та 7-му добу після операції. За експериментально змодельованого перитоніту на підставі оцінки морфологічних характеристик слизової оболонки тонкої кишки, структури тканин печінки, легень, міокарда, нирок показано етапність і швидкість розвитку морфоструктурних змін органів-мішеней, що формують розвиток синдрому поліорганної недостатності: серця, легенів, печінки, кишки, нирок. Доведено, що дисфункція серцево-судинної системи є пусковою ланкою розвитку поліорганної недостатності у хворих з гострим поширеним перитонітом. Установлено, що у випадку гострого поширеного перитоніту за експериментальних і клінічних умов застосування емоксипіну за дози 10 мг/кг/добу суттєво знижує інтенсивність відновленого глутатіону, активності антиоксидантних ферментів (супероксиддисмутази, глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, каталази). Залежно від рівня поліорганної недостатності за шкалою Bernard G.R. та рівнем бактеріальної контамінації черевної порожнини за оперативного лікування хворих з гострим поширеним перитонітом обгрунтовано показання до вибору методу (закритої, відкритої) інтубації кишки, програмованої лапаростомії. Розроблено способи медикаментозної (інотропної, антибактеріальної, інфузійної) корекції синдрому поліорганної недостатності за умов комплексного лікування хворих у токсичній та термінальній стадіях гострого поширеного перитоніту, застосування яких дозволило зменшити частоту післяопераційних ускладнень з 73,6 % до 39,1 % та знизити рівень післяопераційної летальності з 14,1 % до 8,5 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.101.1-4 +
Шифр НБУВ: РА358911

Рубрики:

      
14.

Діхтярук О.В. 
Стан слухової та вестибуларної функції у хворих на розсіяний склероз: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / О.В. Діхтярук ; Ін-т отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка АМН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто стан слухової та вестибулярної функції у хворих на розсіяний склероз (РС) на підставі вивчення взаємозв'язку між електроакустичними, вестибулометричними та нейрофізіологічними даними залежно від стадії, ступеня тяжкості та тривалості захворювання. Обстежено 100 хворих на РС цереброспінальну форму з достовірним діагнозом за критеріями Mc.Donald (2005) (43 чоловіка, 57 жінок) та 25 здорових осіб, вік обстежених 17 - 55 років. На підставі досліджень встановлено, що за даними тональної порогової аудіометрії у 74 % хворих на РС слух на тони в конвенціональному діапазоні частот знаходиться в межах нормальних величин, але у 82 % з них спостерігали зниження слуху (до 55 дБ) в розширенному діапазоні частот, лише у 26 % обстежених хворих зниження порогів слухових відчуттів має місце як в конвенціальному, так і в розширенному діапазоні частот. У 95 % хворих на РС виявлено ураження на рівні стовбурових структур слухового аналізатора та виявленно центральні вестибулярні розлади різного ступеня тяжкості від І до ІІІ. Виявлено невідповідність між тяжкістю вестибулярної дисфункції (ВДФ) та вираженістю статичної рівноваги за всіх ступенів РС. Зазначено, що застосування пульс-терапії кортикостероїдів у хворих на РС у стадії екзацербації демієлінізувального процесу дозволяє коригувати порушення слухової та вестибулярної функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25 + Р683.024-4 +
Шифр НБУВ: РА366255

Рубрики:

      
15.

Логінов М.І. 
Теоретичні основи селекції льону-довгунця на поліпшення прядивної здатності волокна та методи оцінки його якості при створенні високопродуктивних сортів: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.05 / М.І. Логінов ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2008. — 40 с. — укp.

Встановлено основні закономірності успадкування ознак, які визначають господарсько цінні та якісні показники волокна рослин льону-довгунця - гнучкості, міцності, тонини та розрахункової добротності пряжі. Доведено, що в селекції на покращання якості волокна її потрібно визначати на ранніх етапах - у другому-третьому поколінні гібридів, в яких виявляється більшість ефектів домінування. На рівні індивідуальних елітних рослин гібридних популяцій встановлено величину та характер взаємозв'язків між ознаками якості волокна та іншими господарсько-цінними ознаками рослин льону-довгунця, що дає підстави для визначення якості волокна на ранніх етапах селекції з метою запобігання вибраковуванню рослин і селекційних сімей з високою якістю волокна. На підставі багатофакторної залежності створено емпіричну формулу та запропоновано метод оцінювання якості волокна на першому етапі в індивідуальних рослинах за показником відносного розривного навантаження пряжі, який запропоновано вважати критерієм оцінювання якості волокна льону-довгунця. Розроблено методи оцінювання якості волокна в індивідуальних елітних рослинах льону-довгунця, засновані на побічних ознаках - зусиллю, що виникає під час проколу та прочосу волокна та величини його укрутки. Розроблено спосіб підготовки за лабораторних умов несучих посівних стрічок для сівби лункових селекційних розсадників першого та другого року селекції. Запропоновано спосіб сівби насіння селекційних розсадників, який дозволяє у 10 - 12 разів скоротити навесні за польових умов час сівби у розсадниках і провести її в оптимальні агротехнічні строки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-317 +
Шифр НБУВ: РА360210

Рубрики:

      
16.

Заруба К.В. 
Технологічні та якісні властивості вовни овець таврійського типу асканійської тонкорунної породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / К.В. Заруба ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2008. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичні та практичні відомості з питань формування продуктивності та технологічних показників вовни в овець таврійського типу асканійської тонкорунної породи з різним характером песижності під час народження. Вивчено вікову мінливість господарсько-корисних ознак у овець від народження до віку 27 місяців. Одержано нові дані щодо характеру вовнового покриву новонароджених ягнят, кількісного та якісного складу песиги, її топографічної мінливості та процесів випадіння, інтенсивності росту та розвитку молодняку, сортового складу рун, вікової та топографічної мінливості якісних показників вовни. Установлено взаємозв'язок між песижністю новонароджених ягнят з їх подальшою продуктивністю та якістю вовни. Установлено інтенсивне та синхронне на різних ділянках тулуба випадіння песиги у перші місяці життя ягнят. Достатньо високі коефіцієнти повторюваності живої маси ярок у 4 - 8-місячному віці та тонини - у віці 2 і 8 місяців з показниками 15-місячних ярок свідчать про можливість відбору з цими показниками у ранньому віці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661.3,1 + П661.3,1 + П661.3,1
Шифр НБУВ: РА360506

Рубрики:

      
17.

Калащук Г.П. 
Удосконалення асканійських м'ясо-вовнових овець методом поглибленої селекції: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Г.П. Калащук ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2000. — 21 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення асканійських м'ясо-вовнових овець методом поглибленої селекції у малих замкнутих популяціях, розробленого доктором сільськогосподарських наук П.І.Польською (1990 р.). Удосконалено барановідтворювальне ядро асканійських кросбредів та асканійських чорноголових овець, які не мають аналогів у світовій практиці за рівнем універсальної продуктивності: м'ясної, молочної та вовнової у поєднанні з високою відтворювальною здатністю: багатоплідністю - скороспілістю та адаптаційною здатністю за умов високих якісних характеристик довгої кросбредної вовни зниженої тонини. Вони є державним поліпшуючим генофондом для створення нових порід і типів, формування конкурентоспроможної галузі вівчарства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661.39 асканійська
Шифр НБУВ: РА309941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Дубовий В.А. 
Шляхи покращання функціональних результатів низьких резекцій прямої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.А. Дубовий ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи поліпшення функціональних результатів сфинктерозберігальної резекції з приводу раку дистального відділу прямої кишки. Визначено клінічні, манометричні та рентгенологічні особливості функціонування неоректуму у 135-ти хворих у різні строки після низької резекції прямої кишки. На підставі одержаних даних та вивчення якості життя хворих показано переваги формування резервуарних колоректальних і колоанальних анастомозів після виконання низької резекції у хворих на рак дистального відділу прямої кишки. Запропоновано новий тип резервуарного стаплерного анастомозу - латеро-термінальний анастомоз, доведено доцільність його використання. Обгрунтовано необхідність проведення додаткового лікування синдрому передньої низької резекції у хворих, яким накладено терміно-термінальні колоректальні анастомози, з використанням біофідбек-тренінгу, доведено його ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.746.4 + Р569.433.34-59 +
Шифр НБУВ: РА349591

Рубрики:

      
19.

Свірін Д. О. 
Підвищення ефективності міжнародних автомобільних перевезень вантажів у логістичних ланцюгах / Д. О. Свірін. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі представлено нове вирішення актуального науковопрактичного питання щодо вибору раціонального методу організації міжнародних автомобільних перевезень партіонних вантажів з урахуванням вимог кожного клієнта та з широким діапазоном обсягів партій (від 100 кг до поїзних відправок для груп автопоїздів) за рахунок забезпечення скоординованих відправлень у міжнародному автомобільному сполученні. Індивідуальний підхід до кожного клієнта передбачає перевезення дрібних партій вантажів у міжнародному автомобільному сполученні. Вперше розроблено багатофакторні моделі собівартості 1 км пробігу автотранспортного засобу і 1 ткм транспортної роботи при міжнародних автомобільних перевезень партіонних вантажів за нейронними мережами; удосконалено модель вибору раціонального методу організації міжнародних автомобільних перевезень партіонних вантажів з точки зору часу доставки і вартості доставки; запропоновано новий науково-методичний підхід до вибору раціонального методу організації міжнародних автомобільних перевезень партіонних вантажів, який полягає в тому, що вперше забезпечується індивідуальний підхід до клієнтів, а також враховуються транспортні та термінальні особливості міжнародних автомобільних перевезень партіонних вантажів у логістичних ланцюгах.^UThe thesis presents a new solution to the topical scientific and practical issue of choosing a rational method for organizing international road transportation of goods, taking into account the requirements of each customer and a wide range of batches of goods (from 100 kg to train shipments for groups of road trains) by providing coordinated international road transportation. An individual approach to each customer involves international transportation of small consignments of goods by road. The efficiency criteria of international road transportation of consignments in logistics chains are substantiated: time of consignment delivery and specific expenses for international road transportation of consignments are given for 1 km of vehicle mileage or 1 ton-km of transport work. The important for customers time of consignment delivery was taken into consideration. In addition, the second important criterion for customers was taken into account, i.e. the cost of 1 km of vehicle mileage and the cost of 1 ton-km of transport 20 work in international road transportation of consignments, in connection with the first. A selection model of a rational method for organizing the international road transportation of consignments which considers the individual approach to customers as well as transport and terminal features of international road transportation of consignments in logistic chains were suggested. It was suggested that for international road transportation of consignments these features should be taken into account and basic methods of road transportation of consignments should be combined, i.e. in the country of departure transportation is performed according to one basic method, and in the destination country – according to another method. The following alternative methods of international road transportation of consignments were suggested: pickup and delivery, many-to-one pickup, one-to-many delivery, one-to-many single vehicle delivery, one-to-many single vehicle pickup, one-to-many pickup and delivery, pickup, delivery, door-to-door, among which one-to-many single vehicle delivery and one-to-many single vehicle pickup are new. The selection model of a rational method for organizing the international road transportation of consignments was improved in terms of coordinating the criteria of delivery time and delivery cost. Multifactor analysis of the cost of 1 km of vehicle mileage and the cost of 1 ton-km of transport work in international road transportation of consignments was completed on the basis of the cybernetic black box model. On the basis of statistical data processing of 63 runs of cargo transportation in the direction of Ukraine – Germany by Gandikap LLC, the research was carried out into influence of operational expenses; vehicle mileage; the volume of the consignment of goods transported at the cost of 1 km of vehicle mileage and the cost of 1 ton-km of transport work in international road transportation of consignments by different methods of analysis: multiple regression, nonlinear multiple regression and neural networks. For the first time, multifactor models were developed for the cost of 1 km of vehicle mileage and 1 ton-km of transport work in international road transportation of consignments by neural networks, which, unlike existing ones, are self-improving and provide a more accurate result. A selection methodology for choosing a rational and customer-oriented method of organizing international road transportation of consignments in logistics chains was developed. To select the method of cargo delivery, an integrated indicator is proposed, which takes into account both criteria: delivery time and delivery cost. As a result of the conducted research it is proved that the greatest economic effect for the direction of Ukraine – Germany falls on the pickup and delivery method in comparison with the existing door-to-door method that will allow Handicap LLC to increase profit by 39. 65%, as well as using new methods: one-to-many single vehicle pickup – by 34.91% and one-to-many single vehicle delivery – by 30.41%. A new scientific and methodological approach to the selection of rational and customer-oriented method of organizing international road transportation of consignments is proposed, which is to provide an individual approach to customers, as well as to take into consideration transport and terminal features of international road transportation of consignments in logistics chains.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Гур'янов Д. С. 
Білок BCR як партнер компонентів цитоскелета та везикулярного транспорту при BCR/ABL-позитивній хронічній мієлоїдній лейкемії / Д. С. Гур'янов. — Б.м., 2021 — укp.

Робота присвячена вивченню залучення повнорозмірного білка BCR та РН домену BCR у процеси везикулярного транспорту та реорганізації цитоскелету. Виявлено, що білок BCR співлокалізується з кортактином у точках розгалуження актинових філаментів. Виявлено потрійну співлокалізацію між кортактином, клатрином та BCR, що може свідчити про залучення BCR до Arp2/3-залежного поглинання клатринових везикул. Виявлено ультраструктурні особливості співлокалізації BCR з актином, клатрином, та кортактином за допомогою мікроскопії надвисокої роздільної здатності. Вперше показано, що домен РН білка BCR забезпечує заякорювання повнорозмірного білка до центросоми, яка є центром регуляції розгалуження актинових філаментів та мікротрубочок. Виявлено структурні особливості точкової співлокалізації між кортактином та BCR в ядрі клітини на термінальній стадії клітинного поділу, що може свідчити про можливу їх участь у реогранізації ядерного актину задля підтримання цілісності ядерної архітектури. Отримані дані розширюють розуміння молекулярних механізмів розвитку хронічної мієлоїдної лейкемії та є підґрунтям для розробки альтернативних підходів до терапії.^UOncohematological diseases are among the most common types of cancer characterized by clonal proliferation of transformed cells, which due to mutations are able to avoid apoptosis and have a selective advantage over differentiated hematopoietic cells. Development of oncohematological disorder due to chromosomal translocation is quite common case. Translocation results in fusion of two genes, leading to deregulation of signaling pathways due to the acquisition of atypical functions: constitutive expression, tyrosine kinase activity and abnormal protein localization within the cell. The t(9; 22) (q34; q11) reciprocal translocation between 9 and 22 chromosomes results in fusion of Bcr gene on chromosome 22 to the Abl gene on chromosome 9. BCR-ABL hybrid protein resulting from such fusion is characterized by the constitutive tyrosine kinase activity provided by its ABL portion. This leads to uncontrolled phosphorylation of proteins inside the cell and as a result, the cell becomes malignant and loses the ability to differentiate.Because of different breakpoints in the Bcr gene, translocation can give rise to different types of chimeric protein – BCR-ABLp190, BCR-ABLp210, BCR-ABLp230. They differ in the presence or absence of a BCR region containing the PH and DH domains. These three forms are associated with different types of leukemia, the short type p190 – acute lymphoblastic leukemia, type p210 – chronic myeloid leukemia, type p230 – chronic neutrophilic leukemia. Thus, the study of the function of these domains will help to understand which molecular pathways determine the specific phenotype of the disease. In previous studies, mass spectrometry identified 23 potential candidates for interaction with the PH domain of the BCR among the proteins of the K562 cell line, which originates from a patient with chronic myeloid leukemia and contains t(9; 22) (q34; q11) rearrangement, expressing BCR-ABLp210. Among the candidates for the interaction are cortactin, which belongs to protein family of actin regulators, and β-tubulin, which is one of the two heterodimers that form microtubules.We determined that PH domain of BCR protein and full-length BCR are able to colocalize with cortactin in the perimembrane region at the points of actin branching and in the sites of cell adhesion to surface. We obtained a subdiffraction image of PH domain of BCR, as well as an image of distribution of clathrin, BCR and cortactin using STED super-resolution microscopy. We found that PH domain and full-length BCR are present on the centrosome along with cortactin. Since the centrosome is the nucleation center of microtubules, we suggest that it is in this region that the interaction between the PH domain and β-tubulin may take place. According to recent studies, centrosome is also the actin-organizing center, so the simultaneous presence of BCR / ABL and cortactin may be an indication that cortactin is activated by tyrosine kinase activity of ABL moiety. To test this hypothesis, we performed a bioinformatic analysis of phosphorylation sites and found that ABL and cortactin activator - SRC kinase share seven predicted sites. For the first time it is shown that PH domain provides anchoring of BCR to the centrosome. We believe that uncontrolled phosphorylation of cortactin can lead to disruption of centrosome integrity, which is one of the distinct features of cancer cells. We have demonstrated colocalization between BCR and cortactin in the nucleus at the terminal stage of cell division, characterized by the presence of contractile ring between the nuclei. We hypothesize that BCR and cotractin may thus provide the branching of nuclear actin that is required for a coordinated change in the nuclear architecture during cell division.We hypothesize that data of colocalization with clathrin and cortactin in different cell compartments demonstrate involvement of PH domain of BCR in endosomal trafficking and sorting system, comprising clathrin-mediated endocytosis, early endosome formation, trans-Golgi network, and centrosome. These data may aid in better understanding of pathogenesis mechanisms of chronic myeloid leukemia and provide background for new therapeutic targets that may be an alternative to the existing approach of using tyrosine kinase inhibitors of ABL, which often lead to resistance and requirement to develop next generation of drugs.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського