Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (13)Тематичний інтернет-навігатор (10)Наукова електронна бібліотека (224)Реферативна база даних (4174)Книжкові видання та компакт-диски (1541)Журнали та продовжувані видання (108)
Пошуковий запит: (<.>K=ФІЗИЧНА$<.>+<.>K=ОПТИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 357
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Голота В.І. 
Автоемісійні мікрокатоди з елементами керування на структурах "кремній-на-ізоляторі": автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / В.І. Голота ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Надано результати дослідження кремнієвих автоемісійних мікрокатодів з елементами керування на структурах "кремній-на-ізоляторі" для застосування у цифровій електронній літографії. Доповнено рівняння Фаулера-Нордгейма з метою розрахунку автоемісії напівпровідників. Удосконалено методи розрахунку електронної оптики мікрокатода, спосіб і схему керування мікрокатодом. Обгрунтовано умови застосування компактних моделей МОН-транзисторів. Розроблено спосіб виготовлення локальних тривимірних КНІ-структур і показано приклади їх застосування. Розроблено та верифіковано топологію схеми керування, інтегрованої з мікрокатодом, наведено приклад її тиражування в матрицю. Показано розрахункові й експериментальні характеристики тестових структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.312 +
Шифр НБУВ: РА363745

Рубрики:

      
2.

Сєрий К.М. 
Автоматична координатна реєстрація результатів контролю дефектоскопами: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.13 / К.М. Сєрий ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено методи безконтактного визначення просторових координат вимірювальних перетворювачів акустичних, магнітних, вихрострумових дефектоскопів у процесі сканування поверхні з метою координатної реєстрації результатів контролю. Удосконалено акустичну двомірну систему визначення координат шляхом введення додаткових акустичних приймачів з метою забезпечення можливості визначення трьохмірних координат і виключення температурної похибки. З використанням тріангуляційного методу вперше розроблено оптико-механічні системи визначення трьохмірних координат вимірювального перетворювача за координатами двох точкових випромінювачів на основі вимірювального перетворювача дефектоскопа у процесі сканування. Вперше розроблено системи визначення трьохмірних координат вимірювального перетворювача дефектоскопа з використанням однієї та двох цифрових оптичних камер з матрицями приладів з зарядовим зв'язком (ПЗЗ) на кінцях фіксованої бази вимірювання довжиною від 0,5 до 1 м. Виконано оптимізацію взаємного кутового положення оптичних камер з ПЗЗ матрицями у фокальних площинах об'єктивів з метою наближення до бази вимірювання дозволеної зони можливого сканування поверхні об'єкта контролю та підвищення точності визначення координат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с108
Шифр НБУВ: РА372451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Полтавцева О.М. 
Антропологія музичної тілесності: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / О.М. Полтавцева ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Показано доцільність застосування до музики сучасної феноменологічної інтерпретації тіла як не протипокладеного душі/духу, що полягає у можливості легітимізації тілесної компоненти у філософії музичної культури. Запропоновано тезу про античну предуготовленість людського тіла до мистецтва, яка є необхідною передумовою існування мистецтва взагалі та музики зокрема. Виявлено, що "потяг" до "замовчування" тіла в музиці зумовлений онтологічною розбіжністю між раціональним і чуттєвим, духовним і тілесним, іманентною всій європейській метафізичній традиції, і позначився на концептуальному баченні музики. Проаналізовано філософські тексти про музику Шеллінга та піфагорійців, Гегеля та Шопенгауера, Аристотеля, Платона та Канта та показано наявність стійких опозицій "душа/дух - тіло", "раціональне - чуттєве", "розумне задоволення - фізична насолода", де слабкий термін піддавався систематичному витісненню. Розкрито тенденції позитивної інтерпретації тілесного аспекту музичної реальності в текстах С.К'єркегора, Ф.Ніцше, Т.Адорно, що вказує на деструкцію опозиційних структур і дозволяє розглядати філософські передумови "музичної тілесності". Висвітлено генеалогічний зв'язок між тілесним досвідом освоєння світу й "антропоморфними" властивостями музичної мови. Запропоновано положення про темпоральну естетизацію слухацької тілесності у процесі музичного сприйняття, а також ідею про те, що в музичному творі містяться метазвукові перцептивно-афективні структури, які означують "позамузичні" смисли музичного дискурсу (наведено "робоче" визначення музичного перцепту й афекту), - в чому набули розвитку ідея Р.Інгардена про іманентність "емоційних якостей" музичного твору, а також ідеї Ж.Дельоза і Ф.Гватарі про "перцепт і афект" як "Форми думки" мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.26 + Ю812.453.1 +
Шифр НБУВ: РА337934

Рубрики:

      
4.

Савченко А.А. 
Багатоканальні оптоелектронні сенсорні системи на ефектах розповсюдження неоднорідної хвилі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.20 / А.А. Савченко ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2009. — 15 с. — укp.

Розроблено нові фізико-технічні принципи побудови багатоканальних оптоелектронних систем на основі ефектів розповсюдження поверхневої електромагнітної хвилі на неоднорідній поверхні. Вивчено особливості розповсюдження енергії електромагнітної хвилі в системі на планарному хвилеводі з метою підвищення точності вимірювання сенсорної системи на елементі інтегральної оптики. Визначено склад втрат на межах поділу хвилеводів і показано, що такі втрати суттєво зменшують точність вимірювань. Запропоновано конструкцію приладу, який реалізує спосіб врахування таких втрат. Створено спеціалізовану оптоелектронну систему, призначну для реєстрації та відображення біохімічної інформації, яка грунтується на явищі розсіювання світла поверхнею золота у разі збудження поверхневих плазмонних поляритонів. Доведено коректність вимірювання розсіяного світла за умов поверхневого плазмонного резонансу (ППР) для реєстрації зміни показника заломлення, а також реєстрації макромолекулярних взаємодій. Виготовлено дослідний зразок системи на ППР, що використовує явище розсіювання світла для багатоканальних вимірювань і проведено його апробацію на базі Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова, Каролінського Інституту (Стокгольм, Швеція) та Інституту Мікросистем і мікроелектроніки (Лечче, Італія).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-5 + З254.5 +
Шифр НБУВ: РА365454

Рубрики:

      
5.

Шульга О.В. 
Визначення положень небесних об'єктів до 15supm/sup із спостережень на аксіальному меридіанному крузі Миколаївської астрономічної обсерваторії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.01 / О.В. Шульга ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2001. — 28 с. — укp.

Висвітлено проблему визначення положень небесних об'єктів до 15m з систематичними похибками не гірше від +- 0".02 до +- 0".03 та вмпадковими похибками не гірше від +- С 0".03 до +- 0".04 для зірок 8m - 11m та не гірше від +- 0".07 до +- 0".09 для зірок 12m - 15m. Розроблено та запатентовано конструкцію аксіального меридіанного круга (АМК). Створено прикладну теорію АМК. Викладено методики дослідження його параметрів. Виготовлено оптико-механічні вузли АМК, зірковий та автоколімаційний мікрометри з використанням ПЗЗ приймачів і скануючу відлікову систему круга. Побудовано павільйони та допоміжні будівлі АМК. Виконано дослідження параметрів та інструментальної системи АМК з використанням методу безперервного контролю рухомих вузлів і деталей АМК. Здійснено регулярні спостереження на телескопі та одержано каталоги положень: 9146 зірок до 15m за списком каталогу GSC навколо 190 позагалактичних радіоджерел (AMC1C), 1415 зірок 8m - 10m за списком каталогу HIPPARCOS (AMC1A).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В61с0,022
Шифр НБУВ: РА313962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Прийомко О.О. 
Використання спекл-методу вимірювання просторової конфігурації для метрологічного забезпечення виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.15 / О.О. Прийомко ; Держ. ком. України з питань техн. регулювання та спожив. політики, Харк. НДІ метрології. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Розроблено та досліджено метод метрологічного забезпечення виробництва виробів, які мають складну просторову конфігурацію, з використанням оптичного спекл-ефекту. Проведено порівняльний аналіз сучасних методів і засобів вимірювання конфігурації. Представлено теоретичне та експериментальне обгрунтування розробленого спекл-методу, за яким первинною вимірювальною інформацією під час вимірювання конфігурації є координати точок падіння променя лазера на поверхню та параметри дотичної площини до цієї поверхні у точці освітлення. З метою одержання цієї інформації розроблено метод дифракційного аналізу спекл-картини, який використовує закони дифракційної, геометричної оптики та методи лінійної алгебри та аналітичної геометрії. Розроблено пристрої вимірювання конфігурації. Наведено результати експериментальних вимірювань. Доведено ефективність використання спекл-методу у пристроях вимірювання, які працюють за виробничих умов. Проаналізовано похибки спекл-методу. Оцінено результати впливу оточуючого середовища на точність вимірювання конфігурації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К5-7с34 +
Шифр НБУВ: РА325652

Рубрики:

      
7.

Рак В.С. 
Вимірювальні генератори для напівпровідникових резонансних сенсорів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.05 / В.С. Рак ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано вибір оптимальних розмірів напіпровідникового струнного резонатора (НСР), що є базовим елементом напівпровідникових резонансних сенсорів. Визначено, що за цих розмірів він найменше піддається впливу дестабілізувальних факторів. За методом факторного експерименту створено математичні моделі даного впливу на резонансну частоту такого резонатора. Створено математичну модель автогенератора з напівпровідниковим резонансним сенсором, за допомогою якої вибрано електронну схему, що найкраще забезпечує його роботу у робочому діапазоні частот. З використанням математичних моделей впливу дестабілізувальних факторів на частоту резонатора проаналізовано похибки термостатованого автогенератора. З метою зменшення зазначеного впливу запропоновано спосіб стабілізації частоти струмом кристала та оптико-електронний спосіб зчитування частоти резонатора. Показано, що за умов застосування цього способу потужність сигналу більша від потужності сигналу, що виникає у разі тензорезистивного способу на 40 дБ. Запропоновано принцип побудови термоелектричного перетворювача на базі НСР для вимірювання ефективного значення струму та напруги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З842-51 +
Шифр НБУВ: РА334773

Рубрики:

      
8.

Попович О. П. 
Виховання фізичних якостей старшокласників у навчально-тренувальних групах дитячо-юнацьких спортивних шкіл: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / О. П. Попович ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Вперше розкрито сутність виховання фізичних якостей старшокласників у дитячо-юнацьких спортивних школах. Виокремлено критерії, показники й охарактеризовано рівні виховання фізичних якостей старшокласників у навчально-тренувальних групах. Розроблено педагогічні умови виховання цих якостей старшокласників у навчально-тренувальних групах дитячо-юнацьких спортивних шкіл (створення єдиного виховного простору в НТГ ДЮСШ; педагогічна майстерність тренера-викладача; методика виховання фізичних якостей старшокласників-гандболістів різних ігрових амплуа тощо. Уточнено та розширено принципи виховання фізичних якостей старшокласників, уведено до наукового обігу поняття "фізична вихованість", "фізична виховуваність", "фізична вихованість за ігровим амплуа", розкрито їх зміст, визначено сферу застосування. Набуло подальшого розвитку трактування сутності поняття "навчально-тренувальна група" у контексті діяльності дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.387 + Ч421.385.5
Шифр НБУВ: РА384168 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Логвиненко О.Б. 
Виховання фізичної культури учнів 5 - 9 класів у позакласній діяльності загальноосвітньої школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / О.Б. Логвиненко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2004. — 20 с. — укp.

Уперше визначено суть культурологічного підходу у фізичному вихованні учнів. Розроблено теоретичну модель фізичної культури учня, запропоновано визначення поняття "фізична культура учня" як інтегрованого, виділено її компоненти, розкрито зміст та визначено рівні. Обгрунтовано критерії рівнів і методику вивчення вихованості фізичної культури учнів. Розвинуто принципи її виховання у позакласній діяльності. Визначено функції, розроблено зміст і методику діяльності класного керівника з виховання фізичної культури підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.385.5 +
Шифр НБУВ: РА334892

Рубрики:

      
10.

Тимчак Я.В. 
Військово- фізична підготовка в Україні (IX-XVIII ст.): Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Я.В. Тимчак ; Волинський держ. ун-т ім. Лесі Українки. — Луцьк, 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)36-1 + Т3(4УКР)4-7

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Кухарський І.Й. 
Власні центри люмінесценції і рекомбінаційні процеси в поліморфних видозмінах германату вісмуту: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / І.Й. Кухарський ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24,022
Шифр НБУВ: РА373408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Лимаренко Р.А. 
Властивості сингулярної компоненти дифракційного поля та її застосування в задачах дифракції: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Р.А. Лимаренко ; НАН України. Ін-т приклад. оптики. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Висвітлено розвиток нового підходу до аналітичного та експериментального досліджень явищ дифракції, що базується на новій хвильовій інтерпретації строгого розв'язку Зоммерфельда задачі дифракції плоскої хвилі на напівплощині. Основою підходу є виділення сингулярної компоненти дифракційного поля, яка містить в собі практично всю інформацію про виникаючий хвильовий процес. Проаналізовано просторову структуру дифракційного поля з використанням дислокацій хвильового фронту, оптичних вихорів сингулярної компоненти поля. Виявлено закономірності еволюції лінійних дислокацій за умов трансформації апертури від кругової до еліптичної та більш складної. Отримано компактний розв'язок задач дифракції довільно нахиленої плоскої хвилі на щілині та смужці з точним врахуванням граничних умов на поверхні екрану та досліджено структуру притиснутого поля, яке відіграє важливу роль у формуванні дифракційного поля поблизу краю перешкоди. Досліджено формування ближнього та дальнього поля у разі дифракції лазерних пучків на напівплощині, симетрію дальнього поля за різним ступенем перекриття дифракційним екраном ерміт-гауссового пучка. Запропоновано метод побудови розв'язку задачі дифракції плоскої хвилі на довільній двовимірній ідеально провідній апертурі без параксіального наближення. На його базі створено алгоритм розрахунку дифракційного поля та проведено комп'ютерне моделювання й експериментальне дослідження дифракції лазерних пучків на амплітудно-фазових масках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.92,022
Шифр НБУВ: РА314285 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Чорнобай І.М. 
Вплив валеологічних знань і вмінь на якісні показники фізичної культури молодших школярів: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / І.М. Чорнобай ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2000. — 19 с. — укp.

Експериментально вивчено вплив авторської програми "охорона життя і здоров'я" та навчальних програм з валеології на якісні показники фізичної культури молодших школярів. Запропоновано рекомендації щодо покращання змісту освіти з питань фізичної культури у предметах "валеологія", "охорона життя і здоров'я", "фізична культура", підготовки вчителів з валеології, проведення фізкультурно-оздоровчих заходів за народним християнським календарем. Вдосконалено контрольні якісні показники фізичної культури молодших школярів, паспорт здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221.354
Шифр НБУВ: РА310022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Брезвін Р.С. 
Вплив одновісних тисків на рефракційні властивості кристалів групи {Asub2/sub BXsub4/sub} з інверсією знака двопроменезаломлення: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Р.С. Брезвін ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто температурні (77 - 800 К), спектральні (300 - 850 нм) та баричні залежності показників заломлення, двопроменезаломлення та інверсії знака двопроменезаломлення (ІЗД) кристалів. Виявлено нові точки ІЗД та нові фазові переходи, баричне витіснення несумірної фази, баричне зміщення точки інверсії знака двопроменезаломлення та досліджено баричні залежності точок фазових переходів. Розраховано параметри формули Зельмейєра, електронну поляризованість, питомі рефракції та їх залежності від зміщень у підгратці катіонів та аніонів. Запропоновано матеріал для кристалооптичного датчика температури та метод для вимірювання тиску на базі інверсії знака двопроменезаломлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022
Шифр НБУВ: РА310351 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Андрющенко В.А. 
Вплив особливостей будови IК/I-фази на структуру і властивості високовуглецевих Fe - Al-сплавів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук / В.А. Андрющенко ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2001. — 44 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К233.104.3
Шифр НБУВ: РА316171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Вострокнутов Л.Д. 
Генезіс і розвиток правових норм в галузі фізичної культури і здорового способу життя українського народу: від звичаєвого права до законодавства початку XX ст.: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.Д. Вострокнутов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття "здоровий спосіб життя", розкрито його обсяг і співвідношення з поняттям "фізична культура". Установлено соціальні витоки юридичних норм, які регулювали відносини, пов'язані з фізичною культурою та здоровим способом життя українського народу, - народні вірування, обряди, норми моралі, етнографічно-побутові чинники. Визначено, що формування та розвиток норм звичаєвого права, які регламентували фізичну культуру, санітарно-гігієнічні заходи як умови здорового способу життя на українських землях, відбувалося у поєднанні елементів західноєвропейської та східноєвропейської традицій. Виявлено еволюцію в регулюванні фізичної підготовки, санітарії та гігієни в середовищі українського народу від норм звичаєвого права до законодавчих актів. Показано значення регулювання суспільних відносин, пов'язаних з фізичною культурою та здоровим способом життя українського народу. Відзначено, що у XVIII - на початку XX ст. його правосвідомість у сфері санітарії та гігієни, фізичної культури та спорту була дуже високою, що зумовило проведення урядом Московського царства, а з першої чверті XVIII ст. - Російської імперії, у складі якої перебувала значна частина України, до законодавчого врегулювання санітарно-гігієнічних проблем, за умов великої загрози пошестей, врегулювання санітарно-гігієнічних заходів було винятково важливим чинником загального комплексу адміністративно-правових відносин. За результатами компаративного аналізу правового регулювання фізичної культури, спорту та здорового способу життя на українських землях у складі Російської та Австро-Угорської імперій показано недостатність правотворчих заходів держав щодо підтримки фізичної культури та спорту, що існуючі прогалини в законодавчому регулюванні були змушені заповнюватися корпоративними нормами, які активно діяли у спортивних та фізкультурних товариствах, що підвищувало їх роль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР) + Х819(4УКР)135-1 +
Шифр НБУВ: РА324787

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
17.

Запольський Л.Л. 
Геометричне моделювання крокуючого механізму з можливістю адаптування його стоп до опорної поверхні: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / Л.Л. Запольський ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано нове розв'язання задачі геометричного моделювання кінематичної кривої точки стопи крокуючого механізму за допомогою оптико-мехнічного пристрою ідентифікації рельєфу шляху крокування. Побудовано множини траєкторій стопи залежно від вхідних параметрів з метою виявлення особливостей їх форми. Наведено метод опису процесу крокування як опис кінематичної кривої точки стопи залежно від параметрів ланок механізму крокування. Це дало змогу розширити множину описів різновидів об'єктів прикладної геометрії. Складено програму розв'язання системи рівнянь Лагранжа II роду для аналізу впливу параметрів механізму на геометричну форму ділянок кінематичної кривої за заданих початкових умов. На підставі знайдених розв'язків запропоновано метод визначення диференціальних характеристик кінематичної кривої та виконано силові розрахунки крокуючого механізму. Проаналізовано кінематичні криві, що дало змогу доповнити множину анімаційних зображень прикладної геометрії. Розроблено спосіб відновлення форми опорної поверхні стопи крокуючого механізму за допомогою оптико-механічного пристрою ідентифікації рельєфу шляху крокування, що дозволило суттєво формалізувати аналіз форми кінематичної кривої точки стопи крокуючого механізму у процесі крокування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О12-046.5-02 +
Шифр НБУВ: РА355628

Рубрики:

      
18.

Швидкий О.В. 
Гігієнічна оптимізація навчання і заходи щодо охорони здоров'я студентів медичних училищ в умовах реформованої освіти: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.В. Швидкий ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено, що під час навчання у студентів медичних училищ знижуються розумова та фізична працездатність, функціональний стан центральної нервової та серцево-судинної систем, фізичний розвиток і здоров'я. Відзначено, що у студентів, які ведуть нездоровий образ життя - висока хронічна захворюваність, її частота, а також низький індекс здоров'я. Розроблено заходи щодо гігієнічної оптимізації режиму та умов навчання, формування здорового способу життя, а також удосконалювання медичного обслуговування. Висвітлено високу валеологічну ефективність гігієнічної оптимізації навчання, яка виявляється в нормалізації денної, тижневої та семестрової працездатності студентів, покращенні деяких показників їх здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-38 +
Шифр НБУВ: РА328129

Рубрики:

      
19.

Коржик О. В. 
Гідроакустичні пристрої на основі багатомодових п'єзокерамічних перетворювачів: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.09.08 / О. В. Коржик ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 35 с. — укp.

Розглянуто теоретичні методи розрахунку та визначено фізичні процеси зв'язаності коливань в багатомодових перетворювачах. Досліджено найбільш широко застосовані типи електропружних циліндричних та стержньових тіл, які є основою відповідних акустичних перетворювачів гідроакустичних пристроїв різного призначення. Для вказаних електропружних об'єктів розв'язано задачі гідроелектропружності з використанням "функцій включення електродів". Визначено вплив зв'язаності та багатомодовості на дифракційну взаємодію прийомних і випромінювальних перетворювачів. Аналіз теоретичних результатів та їх фізична інтерпретація забезпечили формулювання пропозицій щодо технічної реалізації гідроакустичних пристроїв з використанням багатомодових перетворювачів і систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В321,022 + З843.413
Шифр НБУВ: РА381066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Сич В.А. 
Грунтово-географічні основи екологічної експертизи земель (на прикладі Задністров'я України): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.05 / В.А. Сич ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Виявлено просторово-часові закономірності та масштаби деградації грунтів і антропогенного забруднення земель Задністров'я України. Розроблено й обгрунтовано методику грунтово-екологічної експертизи земель різного використання, а також критерії оцінки ступеня деградації грунтів та їх антропогенного забруднення за бальною системою. Запропоновано автоматизовану картографічну інформаційну систему з метою виявлення, оцінки та організації моніторингу кризових зон. Апробовано методику грунтово-екологічної експертизи на основній ділянці дослідженого регіону з використанням технологій, яких передбачає географічна інформаційна система. На підставі інтеграційної оцінки деградації виявлено незадовільний стан незрошуваних земель щодо забруднення грунтів, а щодо зрошуваних - відзначено їх кризовий стан. З'ясовано, що домінуючими типами деградації є фізична (землеробська), агровиснаження та осолонцювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П035(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА331552

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського