Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (393)Книжкові видання та компакт-диски (24)
Пошуковий запит: (<.>K=ФІТОПРЕПАРАТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Крушинська О.А. 
Адсорбційно закріплені на кремнеземах хелати Купруму та Феруму - твердофазні редокс-реагенти для визначення органічних відновників: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.А. Крушинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено твердофазні редокс-реагенти на базі використання іммобілізованих на кремнеземі хелатів купруму та феруму й досліджено їх гетерофазні окисно-відновні реакції з органічними відновниками. Оптимізовано умови іммобілізації на кремнеземах біс-батокупроїнкупруму (I), фенантролінферуму (III) та тетрабензотетраазациклогексадиценкупруму (II). Розроблено твердофазно-спектрофотометричні та тест-методики визначення вмісту аскорбінової кислоти та анальгіну у лікарських засобах за допомогою твердофазних редокс-реагентів. Обгрунтовано доцільність використання твердофазного реагенту для тест-оцінки антиоксидантної активності фітопрепаратів і харчових продуктів рослинного походження. Створено спектрофотометричну методику, яка дозволяє вибірково визначати вміст похідних гідроксикоричної кислоти у препаратах ехінацеї. Вперше проведено дослідження кореляційної залежності між даним показником та антиоксидантною активністю препаратів. На підставі вивчення кореляційних залежностей між антиоксидантною активністю та вмістом найважливіших класів біоактивних сполук у препаратах ехінацеї, чаях та червоних винах підтверджено придатність тест-методики для оцінки даного інтегрального показника. Встановлено внесок зазначених класів сполук до загальної антиоксидантної активності рослинного об'єкта. Обгрунтовано нові методологічні підходи щодо створення тест-систем для визначення вмісту окремих антиоксидантів та оцінки антиоксидантної активності препаратів рослинного походження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г439.5 +
Шифр НБУВ: РА337695

Рубрики:

      
2.

Маковецька О.Ю. 
Біологічно активні речовини роду IHypericum/I L. як джерело створення лікарських засобів із заданими властивостями: Автореф. дис... д-ра фармац. наук / О.Ю. Маковецька ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 37 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11
Шифр НБУВ: РА318362 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Вереснюк Н.С. 
Диференційна діагностика гіперпролактинемічних станів у жінок з порушеннями репродуктивного здоров'я та методи їх корекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.С. Вереснюк ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання оптимізації діагностики гіперпролактинемічних станів і методів їх корекції у жінок з порушеннями репродуктивного здоров'я на основі комплексного вивчення клініки, гормонального гомеостазу, інформативності функціональних проб і рівня макропролактину. Обстежено 600 жінок, частота гіперпролактинемії (ГП) склала 27,3 %. Макропролактинемію виявлено у 20,8 % пацієнток, у 87,1 % з них була відсутня галакторея, що зумовлено переважанням в структурі пролактину (ПРЛ) високомолекулярної неактивної фракції. Встановлено неоднорідність змін гормонального гомеостазу, розвиток патології ендометрію у 49,5 % пацієнток з ГП. Запропоновано методику з диференційованим використанням фітопрепаратів і синтетичних дофаміноміметиків. Обгрунтовано, що за вмісту високомолекулярного ПРЛ 50 - 80 % лікування дофаміноміметиками не призводить до нормалізації рівня ПРЛ, але має позитивний клінічний ефект. У 51 % хворих з ятрогенною ГП нормалізація рівня ПРЛ наступає після відміни провокуючих середників. Терапія фітопрепаратами або дофаміноміметиками за функціональної ГП призводить до зниження рівня ПРЛ через місяць на 39,4 % і 44,8 % нормалізації гормональних показників і спонтанної вагітності у 29,9 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5-37 +
Шифр НБУВ: РА361023

Рубрики:

      
4.

Толстікова О.О. 
Діагностика та характер імунокоригуючої терапії пієлонефриту у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.О. Толстікова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження 103 дітей з гострим та загостренням хронічного пієлонефриту. Визначено, що в активній стадії пієлонефриту реєструються зміни імунологічних показників: ліоциму, спонтанного та стимульованого НБТ-тесту, фагоцитарного резерву, фагоцитарного індексу, фагоцитарного числа, завершеності фагоцитозу. Виявлено, що зміни імунологічних показників зустрічаються у дітей з гострим перебігом пієлонефриту та під час загострення хронічної форми. Обгрунтовано доцільність уживання у комплексній терапії пієлонефриту фітопрепарату "Бакплан", який має імунокоригуючу, протимікробну, протизапальну, антитоксичну та десенсибілізуючу дію. Призначення в активній стадії пієлонефриту даного препарату дозволяє скоротити тривалість маніфестного перебігу хвороби, поліпшити прогнозування хвороби, утриматися від призначення додаткових курсів антибіотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.112-52
Шифр НБУВ: РА307804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Григор'єва О.В. 
Ендогенний протеоліз гістонів та вміст малонового диальдегіду в хроматині клітинних ядер печінки та карциноми Герена щурів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.В. Григор'єва ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2001. — 18 с. — укp.

Встановлено, що ріст трансплантованої карциноми Герена у щурів відбувається на фоні зниження гістоноспецифічної активності в клітинах ядра печінки та пухлини і не призводить до зміни специфічності гідролізу окремих фракцій гістонів цих клітин. З'ясовано, що вміст малонового діальдегіду (МДА) в хроматині клітин печінки в процесі росту новоутворення зростає, а в хроматині пухлини не змінюється. Виявлено, що між вмістом МДА в хроматині клітин карциноми Герена та печінки щурів, а також інтенсивністю ендогеного ядерного протеолізу гістонів цих тканин існує зворотний зв'язок. У процесі росту пухлини спостережено активацію нейтральних і пригнічення активності кислих цитоплазматичних протеїназ печінки; у ході росту карценоми Герена активність нейтральних цитоплазматичних протеїназ ракових клітин не змінюється, а кислих - знижується. Простежено вплив модуляторів перекисного окиснення ліпідів (фітопрепарату з трав Буковини та кумаринового похідного урацилу) на біохімічні показники, які регулюють функціональний стан хроматину печінки та пухлини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-29
Шифр НБУВ: РА316102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Солонинка Г.Я. 
Інфікування мікобактеріями та профілактика захворювання на туберкульоз серед студентів: Автореф. дис... мед. наук: 14.01.26 / Г.Я. Солонинка ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Установлено та проаналізовано у динаміці за період епідемії туберкульозу рівень інфікованості мікобактеріями туберкульозу серед студентів м.Києва, характер туберкулінової чутливості у молодих осіб віком 15 - 25 років, визначено післявакцинальний БЦЖ імунітет у цього контингенту. Установлено структуру вперше діагностованого туберкульозу за формою захворювання і віковим складом. Установлено найбільш уразливі контингенти серед студентів та ефективні заходи виявлення у них туберкульозу. Визначено ефективність серологічного імунохроматографічного тесту "Гексагон тест" у діагностиці латентної туберкульозної інфекції. Розроблено схему хіміопрофілактики в студентів та визначено її ефективність. Доведено in vitro антимікобактеріальну активність рослин, які містять фітонциди та використовуються як харчові продукти - цибуля, часник, хрін і фітопрепарату, виготовленого з соку часнику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-4 + Р11(4УКР)285.4 +
Шифр НБУВ: РА345238

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Саламех Сулейман Саламех Абу Хаматтах 
Клініко-патогенетична характеристика та лікування хворих на хронічний некалькульозний холецистит, сполучений з пептичною виразкою дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Саламех Сулейман Саламех Абу Хаматтах ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2005. — 20 с. — укp.

Узагальнено дані комплексного клініко-лабораторного й інструментального обстеження 162-х хворих на хронічний некалькульозний холецистит (ХНХ), сполучений із пептичною виразкою дванадцятипалої кишки (ПВ ДПК) віком від 20-ти до 59-ти років. Встановлено патогенетичну роль метаболічних й імунологічних порушень у загостренні захворювання, виявлено взаємозалежність між ступенем їх вираження. Патогенетично обгрунтовано доцільність використання комбінації антралю та глутаргіну у комплексній терапії, а фітопрепарату "Ренорм" у комплексі медичної реабілітації хворих на ХНХ, сполучений з ПВ ДПК. Виявлено більш скоріше покращення загального стану пацієнтів, відновлення імунологічних і біохімічних показників, що проявляється у досягненні стійкої та повноцінної ремісії захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-5 + Р413.204.6-5 + Р457.465.520.11 +
Шифр НБУВ: РА345410

Рубрики:
  

      
8.

Зубань А.Б. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування комплексу мікроелементних та фітопрепаратів у терапії хронічного обструктивного захворювання легень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / А.Б. Зубань ; Держ. установа "Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Установлено синдромологічні особливості перебігу хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) за різних стадій тяжкості. Виявлено зміни в імунній відповіді, рівнях мікроелементів у сироватці та ферментних елементах крові, у бронхоальвеолярному вмісті, балансі металоферментів сироватки периферійної крові, а також розлади системи сурфактанта легень (ССЛ). Висвітлено патогенетичні аспекти становлення та прогресування ХОЗЛ у взаємозв'язку зі ступенем тяжкості перебігу патології. Розглянуто питання підвищення ефективності комплексної терапії ХОЗЛ шляхом проведення лікування з застосуванням есміну й уролесану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-5 +
Шифр НБУВ: РА354177

Рубрики:

      
9.

Семенина Г.Б. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування терапії прееклампсії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.Б. Семенина ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему вдосконалення лікувально-профілактичних заходів прееклампсії на підставі вивчення взаємозв'язку окремих ланок патогенезу. Встановлено, що основними патогенетичними аспектами прееклампсії є надмірна активація вільнорадикального окиснення у випадку неспроможності системи антиоксидантного захисту з наступними порушеннями в системі гомеостазу, що корелюють з важкістю ускладнення. Доведено, що існує взаємозв'язок між ступенем ендогенної інтоксикації та порушеннями гемокоагуляційного гомеостазу, альтеративними процесами у плаценті та особливостями перебігу вагітності, пологів, післяпологового періоду. Патогенетично обгрунтовано та практично апробовано доповнення до лікувальних схем прееклампсії фітопрепарату на основі флавоноїдних глікозидів, що дало можливість зменшити дози синтетичних медикаментів. На фоні зниження ендогенної інтоксикації, нормалізації судинно-тромбоцитарного та коагуляційного гемостазу, підвищення рівня фізіологічних антикоагулянтів отримано швидку регресію симптомів прееклампсії, покращання функціонування фетоплацентарного комплексу та зменшення ускладнень під час пологів, у післяпологовому періоді, покращання перинатальних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-3
Шифр НБУВ: РА312395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Лебединська Л.А. 
Комплексне лікування хворих на рецидивуючий генітальний герпес із застосуванням ацикловіру та бакплану (клінічне, цитогенетичне та імунологічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Л.А. Лебединська ; Укр. НДІ дерматології та венерології. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016-52
Шифр НБУВ: РА310774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Пелешенко Н.О. 
Комплексне лікування хворих на хронічний риносинусит у похилому віці: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.19 / Н.О. Пелешенко ; Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка АМН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено клініко-імунологічне обгрунтування терапії хворих похилого віку на хронічний риносинусит з використанням комбінації фітопрепарату синупрет і імуномодулятора з ноотропними властивостями тіоцетам. Подано імунологічну характеристику даної категорії хворих. Встановлено, що хронічний катаральний риносинусит (ХКР) у літніх людей за основними клінічними ознаками (тривалість перебігу та ремісії, частота рецидивів) відрізняється від клінічного перебігу ХКР у осіб молодшого віку, зокрема, торпідністю, тривалістю загострень і "стертістю" симптомів. Доведено значний терапевтичний ефект застосування тіоцетама та синупрета в комплексній терапії хворих похилого віку на хронічний риносинусит.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.4-92 +
Шифр НБУВ: РА367115

Рубрики:

      
12.

Дівнич Т. Я. 
Корекція дисбіотичних порушень в ротовій порожнині в профілактиці і лікуванні ускладнень при протезуванні зубними частковими знімними пластинковими протезами: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Т. Я. Дівнич ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що зменшується резидентна мікрофлора ротової порожнини на фоні зростання транзиторної мікрофлори. Визначено препарати, які впливають на мікробіоценоз ротової порожнини. Завдяки своєму бактерицидному, протизапальному ефектам препарати ісла-моос і хлорофіліпт рекомендовано для використання в клініці ортопедичної стоматології. Розроблено способи медикаментозної корекції мікрофлори ротової порожнини фітопрепаратами у пацієнтів із знімними конструкціями зубних протезів у різні терміни користування ними, застосування яких забезпечує більш виражену позитивну динаміку щодо зменшення колонізації ротової порожнини транзиторною мікрофлорою з високим рівнем вірулентності. Доведено, що застосування препарату ісла-моос у пацієнтів з частковими зубними пластинковими протезами в терміни 1 міс та 1 рік після ортопедичного лікування призводить до стабілізації мікробіоценозу ротової порожнини, а використання препарату хлорофіліпт у пацієнтів з терміном користування частковими зубними пластинковими протезами 3 - 4 роки повністю нормалізує мікрофлору ротової порожнини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62-37 + Р661.220.11-5
Шифр НБУВ: РА376178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Матяш А.М. 
Корекція клімактеричних порушень у жінок, які мешкають на території з високим рівнем радіонуклідного забруднення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / А.М. Матяш ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено порівняльні аспекти клінічного перебігу клімактеричного синдрому в жінок, які мешкають на територіях з різним рівнем радіонуклідного забруднення. Розкрито роль психосоціальних факторів у генезі клімактеричних порушень. Встановлено взаємозв'язок між клінічними, психосоціальними, ендокринологічними та гемостазіологічними порушеннями в жінок з клімактеричним синдромом. Розроблено та впроваджено практичні рекомендації щодо зниження частоти та ступеня тяжкості клімактеричних порушень у жінок, які мешкають на території з високим рівнем радіонуклідного забруднення з використанням замісної гормональної корекції та комплексних фітопрепаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.59-5
Шифр НБУВ: РА320612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Паламар Л.Г. 
Нейровегетативні та психоемоційні порушення у дітей, хворих на виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки та обгрунтування диференційованої тактики лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.Г. Паламар ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено нейровегетативний та психоемоційний статус дітей, хворих на виразкову хворобу (ВХ) та досліджено проблему корекції виявлених порушень. Проаналізовано динаміку поширеності та захворюваності на ВХ серед дітей Чернівецької області та встановлено її поступове зростання. Визначено інформаційну цінність статистично значущих комбінацій ендогенних і екзогенних факторів ризику формування ВХ в дітей (за найбільш значущими факторами рекомендовано використовувати таблицю багатофакторного аналізу як математичну модель ВХ). Виявлено клінічно-параклінічні особливості перебігу ВХ та з'ясовано, що у патогенезі захворювання одну з головних ролей відіграють розлади психоемоційної сфери та вегетативної нервової системи. Запропоновано схему раціонального обстеження вегетативного гомеостазу (скринінг-тестування з використанням модифікованого опитувальника О. Вейна, оцінювання за шкалою "24 стигми", холтерівське моніторування серцевого ритму) й оцінювання якості життя дітей, хворих на ВХ. Обгрунтовано доцільність використання диференційованого підходу до лікування ВХ в дітей з застосуванням нейротропної терапії (фітопрепарату геларіум гіперікум), що дозволило знизити рівень особистісної тривожності, покращити когнітивну сферу, нормалізувати вегетативні розлади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.204.6-5 +
Шифр НБУВ: РА365542

Рубрики:

      
15.

Рехлецька О.В. 
Опрацювання складу, технології та дослідження фітопрепаратів з берези бородавчастої для лікування дерматологічних захворювань: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.В. Рехлецька ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Базуючись на результатах фізико-хімічних, технологічних, мікробіологічних та біологічних досліджень, обгрунтовано оптимальний склад і раціональну технологію виготовлення лікарських засобів на основі берези бородавчастої для лікування інфекційних дерматологічних захворювань. Досліджено дані засоби згідно з вимогами ДФ України. Розроблено методики ідентифікації та кількісного визначення діючих речовин. Установлено антибактеріальну та протигрибкову активність, доведено їх мікробіологічну та токсикологічну нешкідливість. Вивчено показники якості рідких екстрактів бруньок і листя берези бородавчастої та лосьйонів на їх основі у процесі зберігання, установлено оптимальні умови та терміни зберігання цих лосьйонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л663.1-3 + Р282.111 береза бородавчата +
Шифр НБУВ: РА349191

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Худа Л.В. 
Особливості окиснювальної модифікації білків хроматину клітин печінки і карциноми Герена попередньо опромінених тварин-пухлиноносіїв: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Л.В. Худа ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 19 с. — укp.

Встановлено, що відмінності між групами опромінених та неопромінених пухлиноносіїв в печінці проявляються у початковий період росту карциноми Герена, причому найістотніші зміни відбуваються у клітинних ядрах: підвищення вмісту полідезоксирибонуклеотидів, посилення окиснення SH-груп гістонів та зниження інтенсивності включення міченого попередника в РНК у опромінених тварин. Визначено, що насуттєвіших змін у клітинах карциноми Герена опромінених щурів зазнає процес карбонілювання гістонів, інтенсивність якого підвищена в період першого тижня після трансплантації, а на подальших етапах росту новоутворення відбувається зниження рівня окиснювальної модифікації хроматинозв'язаних білків пухлинних клітин. Встановлено, що застосування фітопрепарату призводить до стабілізації процесів карбонілювання білків клітин печінки тварин-пухлоносіїв, причому в хроматині такі зміни відбуваються лише за умов його тривалого використанн. Зазначено, що введення тваринам з карциномою Герена 5,6-бензкумарину-5-урацилу змінює процеси окиснювальної модифікації білків хроматину та постнуклеарної фракції, а також пригнічує включення 3[H]-уридину в РНК ядер пухлинних клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.3*551.23-638
Шифр НБУВ: РА320026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Кіхтяк О.П. 
Особливості показників вуглеводного обміну при цукровому діабеті за умов коригуючої фітотерапії (екпериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис...канд. мед. наук: 14.03.04 / О.П. Кіхтяк ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2002. — 19 с. — укp.

Виявлено ефективність застосування складних рослинних зборів у порівнянні з монофітотерапією. Запропоновано новий комплексний збір, який має більш виражений вплив на вуглеводний та жировий обмін у порівнянні з іншими рослинними засобами та зборами "Арфазетин" в експерименті та клініці. Вперше з'ясовано перевагу цукрознижувального ефекту нового комплексного збору у порівнянні з офіцинальним збором "Арфазетин" і більш виражений гіпоглікемічний результат у комплексному застосуванні з препаратами сульфанілсечовини у хворих на цукровий діабет II типу. Доведено, що використання таких фітопрепаратів, як настою кореня кульбаби аптечної, трави полину звичайного, нового комплексного збору, сприятливо впливає на клінічний перебіг захворювання, стимулює зниження рівня цукру та піровиноградної кислоти у крові, стабілізує піруватдегідрогеназну систему, зменшує екскрецію alpha-кетокислот і цукру з сечею, beta-ліпопротеїдів і холестерину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29
Шифр НБУВ: РА321066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Шевченко Л.Ю. 
Особливості структури та функцій клітинних мембран при панкреатиті та дії фітопрепарату "Поліфітол-1": Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Л.Ю. Шевченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

За експериментального гострого панкреатиту в щурів виявлено характерні деструктивні зміни підшлункової залози, печінки, нирок, легенів, збільшення судинної проникності брижейки тонкої кишки, а також підвищення активності панкреатичних і печінкових ферментів. Пероральне введення експериментальним тваринам фітопрепарату "Поліфітол-1" призводить до корекції досліджуваних показників, зміна яких відбувається за наявності гострого панкреатиту. Визначено антиоксидантні та мембранотропні властивості препарату "Поліфітол-1", а також здатність до комплексоутворення з металами. Показано доцільність його використання під час комплексного лікування хворих на панкреатит.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52 +
Шифр НБУВ: РА322453

Рубрики:

      
19.

Гаврілов В.О. 
Патогенетичне обгрунтування застосування адгезивної техніки шинування при неускладнених односторонніх переломах нижньої щелепи: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / В.О. Гаврілов ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2008. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано роль порушень імунних, метаболічних і клінічних показників у патогенезі переломів нижньої щелепи. Запропоновано спосіб лікування такої травми з використанням комбінації адгезивної технології шинування та фітопрепарату шабельника. Показано, що за переломів нижньої щелепи відбувається системне пригнічення всіх імунних показників, активація процесів переокиснення ліпідів і метаболізму простагландинів, розвивається недостатність системи антиокиснювального захисту. Установлено позитивну дію препарату шабельника, яка є найбільшою у разі його застосування з адгезивними технологіями шинування. Розроблено способи лікування переломів нижніх щелеп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882-5 +
Шифр НБУВ: РА355374

Рубрики:

      
20.

Копча В.С. 
Патогенетичні особливості різних форм шигельозу та оптимізація лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / В.С. Копча ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2006. — 43 с. — укp.

Вперше вивчено сучасний рівень захворюваності на дизентерію різних видів у східному та західному регіонах України, встановлено значущість різних шляхів передачі шигел. Встановлено суттєві відмінності між співвідношенням дизентерії Флекснера та Зонне у Харківській і Тернопільскій областях, а також зростання ролі побутового розповсюдження шигельозу. Визначено епідеміологічні особливості дизентерії за умов пенітенціарної системи. Проведено обстеження 332-х хворих на шигельоз, з яких у 48-ми осіб наявна супутня ВІЛ-інфекція/СНІД. Встановлено, що ВІЛ-інфекція/СНІД навіть у разі безсимптомного перебігу сприяє формуванню тривалого реконвалесцентного носійства шигел і суттєвішого та затяжного дисбіозу кишок. Доведено доцільність виділення ентероколітної форми шигельозу (у 61,1 Розроблено лікувальний засіб (збір листя меліси лікарської, трави деревію звичайного, супліддя вільхи сірої з застосуванням субіотика ентеролу). Запропоновано новий високоефективний спосіб терапії хворих на шигельоз за допомогою поєдання перорального використання настою фітопрепаратів та ентеролу з їх черезректальним обпиленням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.13-52 +
Шифр НБУВ: РА343979

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського