Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (11)Наукова електронна бібліотека (39)Реферативна база даних (1535)Книжкові видання та компакт-диски (20)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ЦІЄЮ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 184
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Брославський В.Л. 
Аграрна політика російського царату на Правобережній Україні у 1793 - 1861 рр.: зміни у землеволодінні і землекористуванні: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Л. Брославський ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2007. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення джерел і літератури проаналізовано аграрну політику російського царату на Правобережній Україні у 1793 - 1861 рр. Відзначено, що після приєднання краю царський уряд ужив заходів щодо збільшення у регіоні російського землеволодіння. З цією метою значні земельні площі були передані наближеним до царського двору російським чиновникам. Основними шляхами зменшення шляхетського землеволодіння у краї у даний період були секвестр, конфіскація та викуп землі казною. Аграрна політика царату щодо католицької, уніатської та православної церков на Правобережжі полягала у зменшенні католицького, ліквідації уніатського та збільшенні православного землеволодіння та землекористування. Політика російського уряду щодо селянського землекористування на Правобережній Україні у зазначений період мала, як правило, протекціоністський характер. Царат намагався використати становище селян у боротьбі проти польських поміщиків. З цією метою у 1848 р. у краї проводилась інвентарна реформа. Однак вона не здійснила значного полегшення стану селян та не зумовила суттєвих змін у селянському землекористуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)472-21 +
Шифр НБУВ: РА354642

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Дудзінський Ю.М. 
Акустичні властивості струминних гідродинамічних випромінювачів в умовах розвинутої кавітації: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.06 / Ю.М. Дудзінський ; Ін-т гідромеханіки НАН України. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Установлено кількісні взаємозв'язки між геометричними параметрами зануреної струминної оболонки та частотою генерованого акустичного сигналу, амплітудно-частотними характеристиками струминних гідродинамічних випромінювачів (ГДВ), спектром генерованого звуку; між швидкістю потоку та рівнем і частотою генерованого акустичного сигналу, яка суттєво знижується зі зростанням швидкості; між гідростатичним тиском у рідині, її властивостями, рівнем і частотою цього сигналу, які суттєво зростають з підвищенням тиску за оптимальної швидкості струменя на виході сопла; між геометричними параметрами, властивостями двофазного середовища, швидкістю струменя та частотою пульсації квантуючої області між соплом і перешкодою струминного ГДВ. Запропоновано акустичну модель коливань струминної оболонки ГДВ та розв'язано межову задачу про випромінювання звукових хвиль цією оболонкою. Одержано вираз для залежності частоти пульсацій кавітуючої області від її геометричних параметрів, властивостей двофазного середовища та швидкості потоку рідини струминної оболонки. Для дослідження струминних ГДВ застосовано математичну модель коливань занурених струминних оболонок. Одержано аналітичні залежності для здійснення розрахунків, а саме: частоти основної (нижчої) гармоніки генерованого звуку для двох типів розглянутих джерел звуку; амплітудно-частотних характеристик струминних ГДВ прямо- та протиточного типу; спектра сигналу, генерованого зануреними кільцевими струменями. Розроблено новий спосіб визначення міцності рідини на розрив шляхом виміру частоти нижчої гармоніки генерованого звуку та гідростатичного тиску у робочій ємності. Проведено експериментальні дослідження акустичних характеристик струминних ГДВ з розвинутою кавітацією, зокрема за умов високого гідростатичного тиску у різних робочих рідинах, а також ерозійної активності ближнього поля струминних ГДВ за надмірного статичного тиску. Виявлено кореляцію між нелінійним згасанням негармонійних акустичних імпульсів і ерозійною активністю у ближньому полі цих джерел звуку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.330.720.44,022 + В253.311,022 +
Шифр НБУВ: РА361758

Рубрики:

      
3.

Фастовська Т.Б. 
Асимптотична поведінка розв'язків задач термопружності пластин у постановці Міндліна: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.03 / Т.Б. Фастовська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено систему термопружності Міндліна - Тимошенка з різними законами розповсюдження тепла. Доведено, що системи з класичним законом та пам'яттю мають компактні глобальні атрактори скінченної фрактальної вимірності. Доведено, що сім'я атракторів задачі Міндліна - Тимошенка з класичним законом розповсюдження тепла є напівнеперервною зверху на нескінченності та за додаткових умов у нулі. Для задачі з пам'яттю та другим звуком доведено верхню напівнеперервність атрактора за параметром релаксації. Розглянуто абстрактну задачу для пов'язаних нелінійних параболіко-гіперболічних диференціальних рівнянь з частинними похідними, яка описує, зокрема, задачі Міндліна - Тимошенка. Доведено існування експоненціально притягуючого інваріантного багатовиду динамічної системи, породженої цією задачею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.65-01,022 + В311,022 +
Шифр НБУВ: РА354707

Рубрики:

      
4.

Івченко Т.В. 
Біотехнологічні та фізіологічні методи в селекції цибулі ріпчастої (IAllium cepa L.D): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Т.В. Івченко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Уперше на культурі цибулі ріпчастої вивчено ефективність одержання гаплоїдних рослин за методами андрогенезу та гіногенезу, експериментально обгрунтовано добір експланта, який забезпечує максимальний коефіцієнт регенерації. Установлено оптимальні живильні середовища та умови культивування експлантів, вивчено реакцію різних генотипів вітчизняної селекції на процедуру індукування гаплоїдів. З використанням одержаних даних розроблено "Методику індукування інбредних ліній цибулі ріпчастої методом гіногенезу in vitro". На базі біотехнологічних розробок запропоновано прискорену схему селекційного процесу для створення гетерозисних гібридів цибулі ріпчастої. Виявлено оптимальні умови для розмноження нових селекційних форм шляхом калусогенезу, з цією метою розроблено умови для індукування морфогенезу in vitro у рослин цибулі української селекції. Удосконалено технологію їх мікроклонального розмноження. Уперше для одержання гетерозисних гібридів запропоновано спосіб індукування стерильності на рослинах цибулі ріпчастої за допомогою хімічної кастрації. Виявлено 8 нових гаметоцидів, три препарати адаптаційної дії та один - замінник агару.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-31 +
Шифр НБУВ: РА325522

Рубрики:

      
5.

Мігус І.П. 
Вексельний обіг на фондовому ринку України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / І.П. Мігус ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено теоретико-методичні та практичні основи організації вексельного обігу на фондовому ринку України. Виявлено малодосліджені проблеми вексельних відносин, узагальнено існуючі теоретико-методичні підходи щодо організації вексельного обігу на фондовому ринку. Проаналізовано практику застосування векселів в Україні за останні роки, визначено економічні та юридичні причини згортання вексельного обігу. Зазначено, що важливим елементом його ефективного розвитку є створення відповідної інфраструктури ринку векселів та використання рейтингів векселедавців для забезпечення його інформаційної прозорості. З цією метою розроблено теоретичні та практичні рекомендації щодо удосконалення інфраструктури вексельного ринку України, запропоновано та апробовано (в Черкаській області) методики складання кредитного рейтингу векселедавців - юридичних та фізичних осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.23 + У9(4УКР)262.292 +
Шифр НБУВ: РА330065

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Матвіїв Ю. Я. 
Визначення докритичного розтріскування скловолоконних композитів за параметрами акустичної емісії: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.02.04 / Ю. Я. Матвіїв ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси зародження та розвитку мікро- та макротріщин в об'ємі композита та пружні динамічні поля, які під час цього виникають. Розроблено науково обгрунтовані методологічні основи акустико-емісійного діагностування з урахуванням змін параметрів пружних хвиль, залежно від механізмів їх утвомрення. З цією метою розроблено фізичну модель виникнення та докритичного розвитку тріщин у матриці, когезивному шарі та скловолокні, основні положення якої верифіковано теоретично й експериментально розроблено на підставі застосування трипараметричного критерію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.104,022 + В251.109,022 + Ж364.106.223
Шифр НБУВ: РА372965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Устінова Л.А. 
Визначення ефективності профілактичних заходів проти дифтерії та удосконалення епідеміологічного нагляду за цією інфекцією в Збройних Силах України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Л.А. Устінова ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано питання захворюваності на дифтерію серед військовослужбовців Збройних Сил України загалом, а також за територіями дислокацій, видами та родами військ за період 1987 - 2000 рр. Встановлено особливості проявів епідемії дифтерії, а також вивчено стан антитоксичного протидифтерійного імунітету, зокрема, молодого поповнення військовослужбовців строкової служби військових частин Центрального підпорядкування Збройних Сил України за період з 1993 по 2000 р. Визначено інтенсивність циркуляції збудника дифтерії серед військовослужбовців у зазначений період. Виявлено основні фактори ризику, які обумовили сталість епідемічного неблагополуччя стосовно захворюваності на дифтерію в Збройних Силах України. Проаналізовано та надано оцінку ефективності заходів планової ревакцинації та антибіотикопрофілактики серед молодого поповнення військовослужбовців строкової служби навчальних центрів військових частин центрального підпорядкування. Обгрунтовано систему епідеміологічного нагляду стосовно дифтерії в Збройних Силах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.23-5 + Р194.23
Шифр НБУВ: РА320645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Соляр Т.Я. 
Визначення термопружного стану тіл з отворами і тріщинами за допомогою уточнених формул обернення перетворення Лапласа: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Т.Я. Соляр ; НАН України. Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі використання перетворення Лапласа, уточненої формули А.П.Пруднікова для його обернення, методу межових інтегральних рівнянь розроблено методику розрахунку нестаціонарних температурних полів та зумовлених ними напружень у пластинках з отворами та тріщинами та встановлено її ефективність для визначення нестаціонарних тривимірних температур у тілах і динамічних напружень біля криволінійних тріщин у разі поздовжнього зсуву. Показано можливості використання нової методики розв'язання крайових задач нестаціонарної теплопровідності для дослідження багатозв'язкових пластинок з тепловіддачею. Запропоновано новий спосіб розрахунку нестаціонарних температурних полів у пластинках з криволінійними тріщинами. Визначено та досліджено квазістатичні напруження у пластинках з отворами та криволінійними тріщинами, що виникають за нестаціонарних нагрівів. Проілюстровано ефективність уточненої формули обернення Лапласа для дослідження динамічних задач теорії пружності. З цією метою розроблено методику визначення напружено-деформованого стану у тілах з криволінійними тріщинами у разі їх поздовжнього зсуву швидкозмінними або ударними навантаженнями, яка грунтується на перетворенні Лапласа та методі межових інтегральних рівнянь для розв'язання рівнянь Гельмгольца. Встановлено ефективність запропонованої методики для визначення нестаціонарних тривимірних температурних полів в обмежних або нескінченних тілах з порожнинами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.65-01,022 +
Шифр НБУВ: РА341814

Рубрики:

      
9.

Філімонова Т.О. 
Використання ітераційної теорії для дослідження локального термопружного згину ортотропних пластин: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Т.О. Філімонова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

Одержано систему рівнянь термопружного згину ортотропних пластин з урахуванням гіпотез ітераційної теорії. Побудовано фундаментальний розв'язок рівнянь терморужного згину даних пластин за цією теорією. Наведено вирази для згинальних і крутого моментів. Досліджено вплив теплофізичних параметрів і ортотропії матеріалу на термопружний стан ортотропних пластин, які описуються ітераційною теорією за зосереджених і локальних температурних впливів. Оцінено поправку, внесену ітераційною теорією, у порівнянні з класичною теорією цих пластин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.65-01,022 + В251.630.112-01,022 +
Шифр НБУВ: РА356822

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Янчук Р.М. 
Врахування регіональних тропосферних затримок при супутникових спостереженнях: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / Р.М. Янчук ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Розроблено теоретичні положення та методики врахування тропосферних затримок під час супутникових спостережень на довільних точках спостережень. Запропоновано модель урахування тропосферної затримки, яка базується на використанні метрологічних параметрів тропосфери за траєкторією поширення радіосигналу за довільних значень зенітної віддалі та виведено відповідні формули. Всебічно і грунтовно проаналізовано, запропоновано методику й алгоритм використання числових полів метеорологічних параметрів як джерела вхідних даних моделі, що дозволяє забезпечити результати спостережень актуальними й оперативними метеорологічними вимірами. Запропоновано вводити розраховані поправки за тропосферну затримку безпосередньо в результати вимірювань на станціях. З цією метою розроблено прикладне програмне забезпечення. Розроблено схему та виконано експериментальну перевірку основних положень дослідження з використанням даних перманентних станцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131 + Д23с141.271 +
Шифр НБУВ: РА358034

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
11.

Кольчик Є.І. 
Геомеханічне обгрунтування стійкості виїмкових виробок при інтенсивній відробці вугільних пластів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.02 / Є.І. Кольчик ; НАН України. Ін-т фізики гірн. процесів. — Донецьк, 2007. — 34 с. — укp.

Досліджено проблему забезпечення стійкості виїмкових виробок за інтенсивної відробки вугільних пластів з малоамплітудною диз'юнктивною порушеністю. Установлено закономірності зміни швидкості зміщень порід у зоні тимчасового опорного тиску та зоні інтенсивних зміщень порід від швидкості посування очисного вибою за наявності у покрівлі пласта потужних монолітних пісковиків. Доведено, що величина зміщень порід у виїмкових виробках прямопропорційно залежить від протяжності зони непружних деформацій та відносної міцності порід, які вміщують виробку. Зі зміною швидкості посування очисного вибою з 1,07 до 8,1 м/добу у зоні тимчасового опорного тиску конвергенція порід покрівлі з підошвою збільшується в 1,8 раза, а у зоні інтенсивного зміщення порід - 1,64 раза. Установлено, що за наявності у покрівлі розроблюваного пласта потужних монолітних пісковиків та за відсутності у межах виїмкової дільниці диз'юнктивних порушень попереду зони тимчасового тиску з'являється розвантажена зона. У цій зоні висота виробки збільшується, а над цією зоною піднімається земна поверхня. Установлено, що у разі створення вздовж периметра перетину вироби диз'юнктивним порушенням у зруйнованих породах порушення зміцненого кільця та зміцнених смуг, які поділяють зруйнований масив на клини, зміщення порід зменшуються у 1,7 - 2,4 раза. Розроблено технологічний регламент забезпечення стійкості виїмкових виробок за інтенсивної відробки вугільних пластів, а також рекомендації та технологію забезпечення стійкості виробок за умов малоамплітудної диз'юнктивної порушеності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14,1-11 + И310.16 +
Шифр НБУВ: РА354685

Рубрики:

      
12.

Чеміріс А.Й. 
Гострі ушкодження сумково-зв'язкового апарата колінного суглоба: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21 / А.Й. Чеміріс ; Держ. установа "Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України". — Х., 2008. — 34 с. — укp.

Побудовано нову концепцію стосовно гострих ушкоджень сумково-зв'язкового апарату (СЗА КС). Згідно з цією концепцією основний критерій ушкоджень СЗА КС - нестабільність. Суть цього критерію розкрито з використанням запропонованої концептуальної класифікаційної моделі. Здійснено адаптацію клінічного діагностування з урахуванням потреб об'єкта дослідження. Розкрито магнітно-резонансну томографічну семіотику СЗА КС і описано основні особливості ушкоджень елементів СЗА КС за їх різних взаємозв'язків. Опрацьовано загальну методологію хірургічного лікування СЗА КС та технологію оперативних втручань у разі різних видів ушкоджень та їх взаємозв'язків. Побудовано та впроваджено програму післяопераційної реабілітації. Вивчено результати хірургічних втручань, помилки й ускладнення. У 81,9 % випадків одержано відмінні та добрі результати. Опрацьовано організаційні заходи, спрямовані на покращання надання допомоги хворим з гострими ушкодженнями СЗА КС. Здійснено верифікацію нової концепції щодо гострих ушоджень СЗА КС непрямим шляхом - з використанням літературних анатомо-функціональних критеріїв, а також прямим - через її безпосередню клінічну реалізацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.54 +
Шифр НБУВ: РА358354

Рубрики:

      
13.

Шаптала О.С. 
Державне управління сферою рекреаційного обслуговування в Автономній Республіці Крим в умовах ринкових відносин: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.С. Шаптала ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 36 с.: рис. — укp.

З використанням системного підходу досліджено стан сфери рекреаційного обслуговування в Автономній Республіці Крим (АРК), її функціонування за ринкових умов, державне управління цією сферою в період становлення української державності у разі переходу від адміністративно-командної системи до ринкових відносин. Розкрито суть понять рекреації, рекреаційної діяльності, туризму, туристичної діяльності, сфери рекреаційного обслуговування, державного управління, державного управління сферою рекреаційного обслуговування за умов використання єдиного рекреаційного потенціалу. Висвітлено організаційно-правові форми і процесуальні аспекти державного управління розвитком сфери рекреаційного обслуговування в АРК. Визначено сукупності гарантій громадян як суб'єктів та об'єктів управління даною сферою на підставі сформованої в Україні нормативно-правової бази. Обгрунтовано структуру та механізм процесу формування управлінських рішень у системі державного управління сферою рекреаційного обслуговування. Запропоновано шляхи його вдосконалення в АРК на інтеграційній і оптимізаційній основі, а також на підставі обгрунтування зворотного зв'язку з використанням функції контролю за процесами функціонування й розвитку дослідженої сфери та керування ними органами державного управління. Розроблено механізм формування сукупності якостей, специфічних для управлінської діяльності керівників даних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)114.5 + Х819(4УКР-6КРМ)121 +
Шифр НБУВ: РА335034

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Люгайло С. С. 
Диференційована фізична реабілітація при стоматологічних захворюваннях у спортсменів: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.03 / С. С. Люгайло ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Вперше визначено взаємозв'язок функціонального стану спортсменів з особливостями структури стоматологічної патології. Вперше запропоновано комплексні заходи диференційованої фізичної реабілітації для спортсменів із захворюваннями твердих тканин зубів і пародонту, які об'єднали класичні схеми відновлення фізичної працездатності та методи фізичної реабілітації, застосовані в стоматологічній практиці. Вперше використано диференційований підхід до проведення заходів фізичної реабілітації спортсменів з цією паталогією з урахуванням статі, віку, спортивної кваліфікації та спеціалізації. Висвітлено можливість використання даних експрес-тестування резистентності емалі зубів і забарвлення глікогену ясен для оцінювання ефективності впливу заходів диференційованої фізичної реабілітації на функціональний стан зубощелепної системи й організм спортсменів в цілому. Удосконалено класичні схеми фізичної реабілітації пацієнтів з захворюваннями твердих тканин зубів і пародонту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.91
Шифр НБУВ: РА381291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Самбор В.К. 
Діагностика та хірургічне лікування атипових і анапластичних менінгіом головного мозку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / В.К. Самбор ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2006. — 18 с. — укp.

На підставі результатів досліджень вивчено перебіг атипових і анапластичних менінгіом головного мозку, клінічні симпатокомплекси, які виникають у таких хворих, залежно від їх локалізації. Розглянуто сучасні методи нейровізуалізації, їх діагностичну цінність. Виявлено окремі рентгенологічні ознаки, характерні для атипових і анапластичних менінгіом головного мозку. Розроблено показання та протипоказання до хірургічного лікування хворих з цією патологією. Вивчено ефективність застосування різних нейрохірургічних доступів, методи та тактики проведення оперативних втручань за атипових і анапластичних менінгіом головного мозку різної локалізації. Виявлено гістологічні й електронно-мікроскопічні особливості, характерні для досліджених новоутворень головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.7-59 + Р636.770.96 +
Шифр НБУВ: РА345989

Рубрики:

      
16.

Ніколаєва В.В. 
Експериментальне обгрунтування доцільності застосування донатора оксиду азоту глутаргіну та його комбінації з пірацетамом при гемічній гіпоксії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / В.В. Ніколаєва ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено профілактичну активність донаторів оксиду азоту (L-аргініну, глутаргіну) окремо та у комбінаціі з пірацетамом за циркуляторно-гемічної гіпоксії (ЦГГ), спричиненої інгаляційним впливом монооксиду вуглецю. Доведено, що попередники синтезу оксиду азоту - L-аргінін і глутаргін - запобігають розвитку істотних порушень показників системи прооксиданти - антиоксиданти та активності мітохондріальних ферментів за умов ЦГГ та гемічної гіпоксії (ГГ). Виявлено, що комбінація глутаргіну у дозі 100 мг/кг маси з пірацетамом у дозі 400 мг/кг маси чи монопрофілактика глутаргіном (100 мг/кг) є більш ефективнішими у запобіганні негативних змін за умов ЦГТ, ніж застосування з цією метою пірацетаму (400 мг/кг). Відзначено, що профілатичне введення глутаргіну, пірацетаму чи комбінації цих препаратів перед гострим отруєнням CO, підвищує працездатність тварин. Установлено, що механізм позитивного впливу глутаргіну значною мірою обумовлений підвищенням вмісту нітрит-аніону у гомогенатах внутрішніх органів. З'ясовано, що введення перед моделюванням ЦГГ чи ГГ блокатора NO-синтази N-нітро-L-аргініну у дозі 10 мг/кг маси, навпаки, призводить до погіршення всіх досліджуваних біохімічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-52 +
Шифр НБУВ: РА338850

Рубрики:

      
17.

Жабо Т. М. 
Ефективність медико-соціальної реабілітації інвалідів, хворих на хронічні обструктивні захворювання легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / Т. М. Жабо ; Крим. республік. установа "Н.-д. ін-т фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М. Сєченова". — Ялта, 2011. — 20 с. — укp.

Одержано нові дані стосовно особливостей вегетативної нервової регуляції серцевого ритму у інвалідів, хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) та бронхіальну астму (БА), і на їх основі виділено когорти хворих, які в першу чергу потребують заходів дихальної реабілітації. Вперше проведено аналіз поліморфізму гена ангіотензин-II-рецептора 1-го типу в інвалідів, хворих на БА, які мали поєднання з помірною артеріальною гіпертензією, що дозволило визначити категорію осіб з підвищеним ризиком виникнення ускладнень, пов'язаних з цією патологією. Доведено ефективність застосування спеціальних респіраторних заходів медикосоціальної реабілітації у інвалідів, хворих на ХОЗЛ і БА, з урахуванням коморбідних станів збоку серцево-судинної системи, тонусу вегетативної нервової системи та генетично детермінованих факторів ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)297 + Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА382626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Клітченко О. С. 
Забезпечення внутрішньополітичної безпеки держави в умовах суспільно-політичних трансформацій: досвід Румунії та Болгарії : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.01.01 / О. С. Клітченко ; Рада нац. безпеки і оборони України ; Нац. ін-т проблем міжнар. безпеки. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Вперше обгрунтовано можливість та необхідність визначення проблем внутрішньополітичної безпеки як складової національної безпеки України. Визначено системоутворювальну роль Ради національної безпеки й оборони України на сучасному етапі розвитку та трансформації внутрішньополітичних процесів у державі. Висвітлено перспективи використання південного євроінтеграційного вектора України з метою стабілізації внутрішньополітичних процесів і просування національних інтересів держави в Чорноморському регіоні. Виявлено основні чинники внутрішньополітичної безпеки України за умов суспільно-політичних трансформацій, з цією метою проаналізовано конституційні ініціативи провідних політичних суб'єктів. Встановлено, що сучасний стан системи забезпечення внутрішньополітичної безпеки в державі належить до синергетичного нестійкого типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4БОЛ)64 + Ф4(4РУМ)64 + Ф3(4)12
Шифр НБУВ: РА374199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Колоденко О.В. 
Застосування в комплексному санаторно-курортному лікуванні високотонової біорезонансної терапії при захворюваннях щитоподібної залози: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.В. Колоденко ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2009. — 24 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності санаторно-курортного лікування у разі захворювань щитовидної залози (ЩЗ) шляхом застосування санаторно-терапевтичних комплексів, які включають клімато-, дієто-, бальнео- та високотонову біорезонансну терапію. З'ясовано етіопатогенетичні чинники, які призводять до розвитку патології ЩЗ у мешканців Одещини. Розроблено підходи до санаторно-курортного лікування пацієнтів з цією патологією. Встановлено, що застосування розробленого комплексу зумовлює покращання суб'єктивного й об'єктивного стану хворих, позитивно впливає на показники вегетативного гомеостазу, сприяє покращанню загально-біологічних можливостей організму, нормалізації гомеостазу мікроелементів, зменшенню розмірів ЩЗ, покращанню її структури та функції. Відзначено, що застосування високотонової біорезонансної терапії за умов комплексного санаторно-курортного лікування у разі захворювань ЩЗ забезпечило одержання добрих безпосередніх результатів у 85,7 % жінок і збереження добрих віддалених - у 77,4 % протягом року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12-5 +
Шифр НБУВ: РА364710

Рубрики:

      
20.

Юсупова М.Ф. 
Застосування нових інформаційних технологій в графічній підготовці студентів вищих навчальних закладів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / М.Ф. Юсупова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розкрито сучасні тенденції та перспективи застосування інформаційних технологій у графічній підготовці студентів. Визначено психолого-педагогічні закономірності навчально-пізнавальної діяльності студентів за умов комп'ютерного навчання та розкрито механізми управління цією діяльністю студентів у триланковій дидактичній системі викладач - комп'ютер - студент. Визначено теоретичні підходи щодо створення автоматизованого навчального курсу з використанням універсального середовища автоматизації інженерно-графічних робіт AutoCAD. Розроблено критерії оцінки знань студентів з графічних дисциплін за умов комп'ютерного навчання. Експериментально перевірено методику графічної підготовки студентів з використанням інформаційних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж11р(4УКР)3-366
Шифр НБУВ: РА320427 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського