Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (22)Наукова електронна бібліотека (215)Реферативна база даних (677)Книжкові видання та компакт-диски (295)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ЯПОНСЬК$<.>+<.>K=ІМПЕРІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 76
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Осипова І.Ю. 
Алелопатичні особливості нових плодових культур: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / І.Ю. Осипова ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П252.42.в2:Е50*80,022
Шифр НБУВ: РА310513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Забуранна О.В. 
Антропоцентризм фразеологічної семантики (на матеріалі фразеологічних одиниць української, перської, японської мов зі значенням відносного часу): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / О.В. Забуранна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Зроблено спробу відмежувати антропоцентризм від інших явищ у сфері дії людського чинника, зокрема, антропометризму, антропоморфізму, суб'єктивності. Теоретично обгрунтовано антропоцентризм функціонально неантропоцентричних фразеологічних одиниць (ФО). Для виявлення багаторівневої присутності суб'єкта фразеологічної концептуалізації застосовано метод макрокомпонентного аналізу в поєднанні з фреймовим. З метою проведення аналізу введено суб'єкта як учасника сцени, початковий та кінцевий фрейми поєднані постаттю концептуалізатора (когнітивні та прагматичні перетворення). Фреймовий аналіз застосовано до ФО-неідіом, у цьому випадку відбувається переакцентування слотів. Встановлено спільні антропоцентричні принципи концептуалізації часової реальності в українській, перській та японській фразеології та відмінності, зумовлені особливостями мовних картин світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.3 +
Шифр НБУВ: РА322668

Рубрики:

      
3.

Тарадайко Д.О. 
Венчурне інвестування інноваційної діяльності: Автореф. канд. екон. наук. 08.00.03 / Д.О. Тарадайко ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні засади інвестиційного забезпечення інноваційної діяльності. Досліджено суть, характерні риси й особливості венчурного інвестування, його місце у національній інноваційній системі, а також особливості венчурного підприємництва та класифіковано його форми. Проведено аналіз досвіду венчурного підприємництва у країнах англосаксонської та японсько-німецької моделей венчурного інвестування та країнах з перехідною економікою. Визначено особливості та характерні риси моделі венчурного інвестування в Україні. Обгрунтовано концептуальні положення та складові венчурного режиму інноваційної діяльності. Визначено напрями вдосконалення механізму її інвестування. Розроблено комплексно-інтеграційну модель його організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)293.3 +
Шифр НБУВ: РА351937

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Зламанюк Л.М. 
Використання корму та продуктивність японських перепелів за різних рівнів кальцію та фосфору в комбікормах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Л.М. Зламанюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Наведено теоретичні та експериментальні дані щодо використання в годівлі перепелів комбікормів з різними рівнями кальцію та фосфору. Виявлено зміни в перетравності поживних речовин, балансі азоту, кальцію та фосфору в оргнанізмі перепілок залежно від складу комбікормів та рівнів надходження кальцію та фосфору. Досліджено продуктивні якості несучок, морфологічний, хімічний склад та показники інкубації яєць. Встановлено вплив комбікормів з різними рівнями кальцію та фосфору на мінерельний склад скелета перепілок. Рекомендовано для виробництва яєць використовувати комбікорми з вмістом кальцію 3,0 % та фосфору 0,8 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.3-45 + П686.3-60 +
Шифр НБУВ: РА330355

Рубрики:

      
5.

Голубець В.В. 
Використання тестових завдань для навчання студентів мовних спеціальностей граматично правильного японського мовлення: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.В. Голубець ; Київ. нац. лінгвіст. ун-т. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Розроблено методику навчання студентів мовних спеціальностей граматичного аспекту продуктивних видів мовленнєвої діяльності японською мовою з використанням навчальних тестових завдань. Визначено основні труднощі, які виникають у процесі формування граматичних навичок продуктивних видів мовленнєвої діяльності японською мовою та спричиняють порушення граматичної норми системи японської мови. Теоретично обгрунтовано можливість та доцільність використання тестових завдань як навчальних вправ. Проведено класифікацію граматичних структур японської мови та виявлено граматичні конструкції, які є складними для засвоєння в україномовній аудиторії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш145.121-913
Шифр НБУВ: РА327011

      
6.

Якименко М.В. 
Вираження картини світу в лексиці японської мови: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.13 / М.В. Якименко ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено особливості вираження національного світобачення японців на лексичному рівні мови. Узагальнено відомості про генезу, історію й теоретичний досвід дослідження мовної картини сіту в українському та зарубіжному мовознавстві. Встановлено співвідношення лексичних та нелексичних засобів вираження мовної картини світу. Показано важливе місце дослідження процесу сприйняття носіями японської мови природи і суспільства серед інших японознавчих дисциплін. Виявлено специфічні риси міфологічного способу мислення представників архаїчної традиційної культури та їх відображення у японській мові (у загальних і власних назвах). Розглянуто особливості сприйняття мови у східних традиціях, зокрема, східноазійськими культурами, передусім, японською. Вивчено ключові слова на позначення основних категорій японської ментальності. Досліджено лексеми японського походження, які набувають значення культурних символів у текстах українською, російською та англійською мовами, а також фіксацію таких слів в українських лексикографічних джерелах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш175.121-3 +
Шифр НБУВ: РА350868

      
7.

Кацуляк Ю.Д. 
Відтворення дубових лісів у Передкарпатті: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Ю.Д. Кацуляк ; Укр. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше для умов Передкарпаття визначено частку дуба у складі деревостанів 22-х типів лісу 6-ти субформацій дуба звичайного та 8-ми типів лісу у двох субформаціях дуба скельного, які ростуть у суборах, судібровах, дібровах та в інших 52-х типах лісу. Досліджено сучасний стан дубових лісів регіону, наведено оцінку їх генетичних ресурсів, вивчено особливості та запропоновано шляхи оптимізації процесів природного та штучного поновлення на зрубах і під наметом лісу. Виявлено, що мережа генетичних резерватів дубів звичайного та скельного загальною площею 776,7 га є достатньою в усіх лісонасінних районах, окрім Івано-Франківської області. Критичний стан лісівничо-таксаційно-селекційних показників виявлено лише в 10 % ЛГР, а в 10 % він є незадовільним. Науково обгрунтовано шляхи розширення площ дубових лісів. Виявлено, що культивування інтродукованих і місцевих швидкорослих порід (модрин європейської та японської, псевдотсуги тисолистої, ясена звичайного, а також ялини звичайної) є одним з найбільш ефективних шляхів підвищення продуктивності дубових лісів у Передкарпатті. Обгрунтовано доцільність використання дворічних лісових дичок дуба звичайного з-під намету зріджених деревостанів та ефективність люпину багаторічного для догляду за лісовими культурами дуба. Наведено рекомендації щодо удосконалення лісовідновлення в дубових лісах Карпат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.11-441 + П342.51 +
Шифр НБУВ: РА350807

Рубрики:

      
8.

Образцов С. В. 
Військова та громадсько-політична діяльність М. Омеляновича-Павленка (1878 - 1952 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. В. Образцов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2011 — укp.

Проаналізовано особливості військової та громадсько-політичної діяльності М. Омеляновича-Павленка (1878 - 1952 рр.) в українському національно-визвольному русі першої половини XX ст. Висвітлено його участь в бойових операціях російсько-японської та Першої світової війн, військово-організаційну діяльність на чолі Збройних сил УНР і ЗУНР 1918 - 1920 рр. Наведено результати дослідження громадсько-політичної діяльності у Польщі, Німеччині, Чехо-Словацькій республіці, Франції. Охарактеризовано військово-історичні студії М. Омеляновича-Павленка з воєнної історії України XX ст. Показано цінність політичного досвіду та творчого доробку генерала М. Омеляновича-Павленка для сучасного процесу державотворення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Омелянович-Павленко + Ц4(4УКР)1:611/612-8
Шифр НБУВ: РА377890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Мельник М.А. 
Вплив випромінювання інфрачервоного та червоного діапазонів на сомітогенез та стан антиоксидантної системи ембріонів перепела японського: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / М.А. Мельник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.3-271.23 + П686.3-23 +
Шифр НБУВ: РА329696

Рубрики:

      
10.

Дворська Ю.Є. 
Вплив сорбентів на прояви аурофузарино- та Т-2 токсикозу у перепелів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / Ю.Є. Дворська ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

З'ясовано, що аурофузаринотоксикоз дорослих японських перепелів характеризується зниженням їх яйценоскості (на 6,5 %), незначним зниженням маси інкубаційних яєць (3,6 %), репродуктивних якостей перепелів (заплідненості - 7,2 %, виводимості - 14,15 %), підвищенням ембріональної смертності (1 - 14 доба - на 5,8 %, 15 - 18 доба - 7,2 %), зниженням виводу перепелят (на 19,6 %) та викликає появу патоморфологічних ознак - коричневого забарвлення яєчників та жовтого з крововиливами забарвлення печінки. Колір жовтка яєць змінюється від жовтого до брудно-коричневого з зеленуватим відтінком. Доведено, що аурофузарин накопичується у жовтку та впливає на антиоксидантний та жирнокислотний статуси (концентрації вітамінів Є, А, каротиноїдів і докозагексаєнової жирної кислоти знижуються). Введення до корму сорбентів (природних цеолітів та препарату мананових олігосахаридів - мікосорбу) дозволяє знизити негативний прояв аурофузаринотоксикозу в перепелів біохімічні зрушення в їх організмі, запобігти змінам в якості яєць. Зазначено, що Т-2 токсикоз перепелів характеризується скупченістю, відмовою від корму, затримкою росту, некротичним ураженнями ротової порожини, збільшенням печінки, зміною кольору печінки на жовтий та наявністю дрібних крапкових крововиливів і в'ялою консистенцією. Деструктивні зміни виявлено у верхніх відділах травного тракту - витончення слизової оболонки стравоходу та виразковість слизової оболонки залозистого шлунка. Відносна маса зоба разом зі стравоходом перепелів дослідної групи зменшується. Відзначено вірогідне зниження концентрації природних антиоксидантів у печінці (вітамінів А, Є, С і каротиноїдів). Зазначено, що введення до корму цеолітів не ефективне для запобігання негативного впливу Т-2 токсину в перепелів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.765.1-96-8
Шифр НБУВ: РА315976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Жора Д.В. 
Дослідження класифікатора з випадковими підпросторами та його застосування для прогнозування динаміки фондового ринку: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / Д.В. Жора ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено специфіку математичної моделі класифікатора з випадковими підпросторами. Вперше проведено ймовірнісний аналіз його функціонування. Одержано ймовірнісні характеристики активації нейронів прихованих шарів та оцінку мінімальної помітної відстані. Визначено умови оптимальності вибору параметрів структури класифікатора для максимізації відстані Хеммінга між бінарними образами двох довільних вхідних векторів у представлені передостаннього шару мережі. Розроблено методи адаптації нейромережі щодо вирішення конкретних задач, таких як генерація чутливої структури класифікатора, що забезпечує щільність порогових значень пропорційною до реального розподілу відповідних компонент вхідних даних; локальне усереднення синаптичної матриці, що може наближати одержане класифікаційне рішення до байєсовського. Досліджено лінійну незалежність бінарних образів у просторі ознак і вперше доведено універсальність класифікатора з випадковими підпросторами, зокрема встановлено можливість безпомилкової інтерпретації довільної початкової вибірки. Проведено оцінку функціонування нейронної мережі на класифікаційній базі даних, що враховує різні геометричні та ймовірнісні аспекти, характеристики якості класифікації у порівнянні з показниками інших алгоритмів. Здійснено експериментальні дослідження щодо прогнозування динаміки фондового ринку на реальних історичних даних. Обгрунтовано доцільність використання патерну японських свічок та нормалізованих індикаторів відхилення від ковзних середніх у якості вхідних даних. Розроблено метод оцінки ефективності прогнозування з використанням поняття кількості інформації, що надається нейронною мережею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29 в611 +
Шифр НБУВ: РА346236

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Осадча Ю.В. 
Его-белетристика як жанр: питання поетики (на матеріалі японської та української прози): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / Ю.В. Осадча ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання поетики теоретичного жанру "его-белетристика", що сформувався на початку XX ст. як жанровий інваріант роману та поєднав властивості автобіографічної, сповідальної та психологічної прози. На матеріалі японської літератури та критики першої половини XX ст. проаналізовано умови формування естетичних і світоглядних засад его-белетристів під впливом європейської культури та літератури. Виокремлено коло центральних тем і мотивів, творчих методів і прийомів. За принципом побудови авторського дискурсу описано есеїстичний (ero-белетристичний) і властивий класичному реалістичному роману романічний типи письма, а також наративні стратегії автора в кожному з них. На матеріалі японської й української прози XX ст. розглянуто основні жанрові ознаки его-белетристики - "я"-доцентрованість нарації, стилістичну не-амбівалентність і монологічність авторського мовлення. Проаналізовано архітектоніку літературних сповідей та художні прийоми, які застосовують письменники для досягнення їх цілей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.44 + Ш5(5ЯПО)-334 + Ш5(4УКР)6-334 +
Шифр НБУВ: РА342237

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Данилюк Н.І. 
Екологічний компонент менеджменту транснаціональних корпорацій в умовах глобалізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Н.І. Данилюк ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено процес становлення сучасної парадигми природокористування за умов транснаціоналізації. Визначено базові моделі екологічної поведінки японських, європейських і американських транснаціональних корпорацій (ТНК). Проаналізовано тенденцію екологізації економічного розвитку. Визначено принципи формування сучасного ефективного й екологічно свідомого менеджменту. Визначено зміну пріоритетів взаємодії ТНК з національними і регіональними екосистемами у контексті формування екосоціальної відповідальності. Показано еволюцію регулювання діяльності ТНК в екологічній сфері на національному та міжнародному рівнях. Розроблено інтегровану бізнес-функціональну матрицю екологічного менеджменту міжнародних корпорацій. Запропоновано шляхи та механізми впровадження сучасних підходів до формування екологічно свідомого менеджменту українських підприємств у контексті сучасної національної системи управління природокористуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916-28-212.1 +
Шифр НБУВ: РА344836

Рубрики:

      
14.

Грицьких Д. В. 
Імперія Цин у зовнішній політиці Великої Британії, 1830 - 1842 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Д. В. Грицьких ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено концепцію, відповідно до якої в новому світлі розкрито історію політики Великої Британії щодо імперії Цин у першій третині XIX століття. Зроблено спробу відійти від спрощеного підходу, згідно з яким війна 1839 - 1842 рр. ("Перша опіумна війна"), була розв'язана британськими правлячими колами з метою захистити інтереси британських торговців, промисловців і контрабандистів. Зовнішньополітичне відомство, очолюване Дж. Пальмерстоном, беручи до уваги "опіумний фактор", використовувало його для вирішення більш масштабного завдання - визнання Пекіном Великої Британії як рівноправного партнера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5КИТ)52-6 + Т3(4ВЕЛ)52-6
Шифр НБУВ: РА376697 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Баталов О. А. 
Імперія як тип соціально-історичної організації: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. А. Баталов ; Харк. нац. ун-т ім. В. Н. Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Наведено комплексний теоретичний підхід, що дозволяє, аналізувати феномен імперії в декількох проекціях: глобальній площині (світ-системний аналіз), генеалогії (політична антропологія), інституціональної організації (структурно-функціональний аналіз), перспектив еволюції імперських типів (постструктуралістський та неомарксистський аналіз). Обгрунтовано нове визначення імперії як типу соціально-історичної організації систем універсального контролю, специфіка яких полягає в експансіоністських механізмах соціокультурної, військово-політичної й економічної інтеграції на підставі центр-периферійного підпорядкування різнорідних елементів. Запропоновано нову типологію імперій. Визначено, що головною функцією імперії є інтеграція соціокультурного розмаїття. Виокремлено інтеграційні форми та типи інтеграції головної функції імперії. Проведено "деконструювання" імперських типів і визначено напрямки еволюції імперій. Досліджено перспективи "відродження" імперських структур у XXI ст. Запропоновано варіанти майбутнього України в контексті глобалізаційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*667
Шифр НБУВ: РА376217 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
16.

Капранов С.В. 
"Ісе моногатарі" як пам'ятка японської релігійно-філософської культури доби Хейан: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / С.В. Капранов ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Проведено світоглядний аналіз видатного твору японської класичної літератури "Ісе моногатарі", визначено його місце в історії японської думки. Розглянуто структуру та тенденції розвитку релігійно-філософської культури раннього Хейану (794 - 905 рр.). Доведено, що світоглядні засади "Ісе моногатарі" - сінтоїстськи орієнтований індивідуалістичний містицизм, заснований на метафізиці статі та фідеїстичному ставленні до слова. Органічний розвиток даних засад постає пізніше в езотеричній екзегетиці твору, зокрема - у коментарі "Ісе моногатарі дзуйно". Проаналізовано традиційні інтерпретації визначної пам'ятки у мистецтві, коментаторській та художній літературі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(5Япо),12 + Ю3(5Япо)410-325 + Ш5(5Япо)-304
Шифр НБУВ: РА319755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Олійниченко О.В. 
Конфлікти і характери в романній історії Руїни: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.В. Олійниченко ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2007. — 18 с. — укp.

Вивчено конфлікти і характер в історичних романах, що відображають одну з найтрагічніших епох - епоху Руїни (1657 - 1680 рр.). На підставі аналізу художніх конфліктів у романній історії Руїни виділено чотири типові конфлікти, а саме: "Україна - Османська імперія", "Україна - Польща", "Україна - Московія", "на брата брат". Їх специфіка визначається двома чинниками - особливостями авторського осмислення історичних конфліктів Руїни, а також особливостями їх художнього втілення, способу розкриття. Зазначено, що творці романної історії Руїни прагнули розкрити суть їх художніх концепцій, створюючи самобутні характери українських історичних діячів: І.Виговського, І.Сірка, Ю.Хмельниченка, П.Дорошенка. Наголошено, що інонаціональні персонажі (росіяни, поляки, турки, татари) зіграли важливу роль у розкритті міжнаціональних конфліктів доби Руїни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-334 + Ш5(4УКР)6-334 +
Шифр НБУВ: РА350071

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Бойко Ю.О. 
Корейсько-японські мовні зв'язки V - X ст.: (історико-лінгвістичне дослідження): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.13 / Ю.О. Бойко ; Ін-т сходознавства ім. А.Кримського НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено пошук і досліджено конкретні результати корейсько-японського мовного впливу, зокрема елементи давньокорейскої мови, які зустрічаються у давньояпонських джерелах, проведено їх лексико-семантичний аналіз. Охарактеризовано історичні події, якими супроводжувався процес корейсько-японського мовного впливу. Зазначено, що значна частина давньояпонських лексичних запозичень з давньокорейської мови, що сприймаються сучасними дослідниками як прямі давньояпонські запозичення з китайської мови, може бути масивом лексики, запозиченим з сініфікованої мови корейських поселенців, в якому помітні сліди кореїзації читань знаків китайської ієрогліфіки. Розглянуто певні зразки китайської лексики, яку використовували японці у період V - X ст. Зауважено, що цей пласт лексики китайського походження у процесі запозичення давніми корейцями китайської системи письма зазнав адаптації до норм давньокорейської мови. На підставі аналізу запозиченої корейської лексики гіпотетично визначено сфери життя давніх японців, які під впливом прибульців з материка зазнали найзначнішого розвитку. Проаналізовано результати тематичної класифікації та кількісно оцінено давньокорейсько-японські термінологічні запозичення. Зроблено висновок, що найбільший відсоток технологічних термінів материкового походження було запозичено у сферу архітектури та сільського господарства. Виявлено, що японці значну увагу приділяли впровадженню новітніх військових технологій, запозичених у сусідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш175.41-06 + Ш175.42-06 +
Шифр НБУВ: РА360921

Рубрики:

      
19.

Єгорова Ю.В. 
Корпоративний сектор у трансформаційній економіці: особливості становлення і тенденції розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Ю.В. Єгорова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 16 с. — укp.

Розкрито суть і функції корпорації як базової одиниці корпоративного сектора економіки. Розглянуто еволюцію цілей діяльності корпорації, проявом якої є трансформація її форм. На базі функції корпорації визначено багатовекторну роль корпоративного сектора у сучасній економічній системі. Відзначено, що роль корпоративного сектора на сучасному етапі реалізується не повністю і не відповідає соціально орієнтованій ринковій економіці. Проаналізовано корпоративну власність у аспекті нової конституціальної теорії. Виявлено специфіку прояву проблеми корпоративної власності "принципал - агент" у перехідній економіці. Визначено суб'єкти та механізми корпоративного управління. Наведено рекомендації щодо удосконалення системи цього управління. З метою визначення особливостей становлення корпоративного сектора у трансформаційній економіці розроблено принцип виділення його структури за різними критеріями. З'ясовано етапи розвитку корпоративного сектора у перехідній економіці згідно зі зміною його частки у чистому прибутку, змішаному доході у 1996 - 2003 рр. Стосовно трансформаційної економічної системи України проаналізовано ринкові моделі корпоративного сектора: англо-американську, західноєвропейську та японську. Систематизовано ознаки, за якими є можливим виділення його моделі. Відповідно до цих ознак визначено специфічну перехідну модель даного сектора. Розглянуто тенденції розвитку корпоративного сектора у трансформаційний період. Виявлено внутрішні та зовнішні джерела фінансування корпорацій за умов ринкової трансформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.211 +
Шифр НБУВ: РА341611

Рубрики:

      
20.

Кисців В.О. 
Ліпідний склад та процеси пероксидації ліпідів у тканинах перепелів за різного рівня ліпідів і вітаміну Е у раціоні: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / В.О. Кисців ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив оптимальних доз домішок соняшникової олії та вітаміну E до раціонів різних за складом кормових інгредієнтів (традиційного та кукурудзяно-бобового) для японських перепелів на вміст загальних ліпідів, ліпідний і жирнокислотний склад тканин, інтенсивність у них процесів перекисного окиснення ліпідів, несучість і якість яєць. Установлено, що збільшення кількості обмінної енергії у стандартному раціоні для даних птахів з 287,7 кка та кукурудзяно-бобовому з 287,1 ккал до 300,6 ккал за рахунок додавання соняшникової олії та підвищення вмісту вітаміну E до 40 г/т комбікорму сприяє підвищенню рівня фосфоліпідів, есенціальних жирних кислот у тканинах. За цього знижується у них інтенсивність процесів перекисного ліпідів, підвищується несучість та покращується харчова та біологічна цінність яєць за рахунок збільшення у жовтку рівня фосфоліпідів, лінолевої, арахідонової жирних кислот і вітаміну E. Уперше вивчено органо-тканинні особливості вмісту загальних ліпідів, їх класів, жирнокислотного складу у японських перепелів і процесів перекисного окиснення ліпідів. З метою зменшення витрат на виробництво перепелиних яєць запропоновано кукурудзяно-бобовий комбікорм складу: кукурудзи - 43,8 %; макухи соняшникової - 16 %; кормових бобів екструдованих - 20 %; дріжджів кормових - 8 %; крейди - 6 %; олії соняшникової - 4,5 %; солі кухонної - 0,4 %; трикальцій фосфату - 1,8 %; преміксу - 1 %, що містить 40 г/т комбікорму вітаміну E.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.3-45 +
Шифр НБУВ: РА358359

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського