Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (30)Реферативна база даних (983)Книжкові видання та компакт-диски (947)Журнали та продовжувані видання (913)
Пошуковий запит: (<.>U=Н8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 75
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Кравчуновська Т. С. 
Розвиток наукових основ організаційно-технологічного проектування комплексної реконструкції житлової забудови: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.23.08 / Т. С. Кравчуновська ; ДВНЗ "Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт.". — Д., 2011. — 33 с. — укp.

Вперше обгрунтовано концепцію організаційно-технологічної системи проектування комплексної реконструкції житлової забудови як цілісної, відкритої, організованої та гнучкої структури з неоднорідних складових. Вперше сформульовано методологічні принципи організаційно-технологічного проектування комплексної реконструкції житлової забудови. Вперше виявлено закономірності впливу організаційно-технологічних та економічних факторів на прогнозовані тривалість і вартість комплексної реконструкції житлової забудови. Результати виконаних досліджень використані під час розробки нормативного документа, а також впроваджені в діяльність проектно-будівельних організацій та навчальний процес ВНЗ будівельного профілю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н882.22
Шифр НБУВ: РА382782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
2.

Степанюк А. В. 
Архітектурно-планувальна реконструкція центральних сіл первинної системи розселення (на прикладі Львівської області): автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / А. В. Степанюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розкрито сутність соціально-економічних процесів, що відбуваються в сільській місцевості, визначено їх роль та вплив на архітектурно-планувальні трансформації центральних сіл первинної системи розселення. Розроблено авторську класифікацію чинників впливу на трансформацію простору центральних сіл. Удосконалено методику аналізу взаємовпливів соціально-економічних та архітектурно-планувальних чинників. Обгрунтовано нові підходи та принципи архітектурно-планувальної реконструкції центральних сіл за нових умов. Розвинуто методологію та моделі реконструкції та розвитку окремих елементів і просторової структури центральних сіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н885
Шифр НБУВ: РА384817 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Ніфонтова М. О. 
Система методів удосконалення композиційних засобів архітектурних об'єктів (на прикладі малоповерхової житлової забудови): автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / М. О. Ніфонтова ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше розроблено евристичний алгоритм аналізу, катологізації й удосконалення візуально-естетичних якостей малоповерхової житлової забудови, заснований на систематизації її композиційних характеристик. Побудовано модель взаємодії та взаємовпливу основних категорій архітектурної композиції (об'єктивних, емоційно-оцінних та інформаційних характеристик архітектурної форми). Вибудовано концепцію впровадження інформаційного підходу до методики викладання архітектурної композиції. Створено базу для розробки навчальних програм з моделювання архітектурної форми й архітектурної композиції, яка враховує композиційні властивості формування її візуального образу. Розроблено способи інформаційної фіксації та створення каталогів композиційних характеристик існуючих творів архітектури. Сконструйовано графічні просторово-композиційні моделі існуючих об'єктів малоповерхової житлової забудови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н822.083.1 + Щ110.53 с
Шифр НБУВ: РА382484 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Гордієнко Ю. С. 
Принципи формування природоінтегрованої архітектури: автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / Ю. С. Гордієнко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено композиційні особливості та принципи формування природоінтегрованих архітектурних об'єктів у міському середовищі. Проаналізовано сучасний стан науки та практики з даної проблеми, розглянуто основні етапи розвитку архітектури, інтегрованої з природним середовищем. Розроблено ієрархічну модель природоінтегрованих архітектурних об'єктів та з урахуванням основних критеріїв формування виявлено їх основні типи. У мало- і середньоповерховій забудові виділено геометричні (класичні та органічні) та нелінійні (біонічні та лендформні) природоінтегровані архітектурні об'єкти. У висотній і підвищеної поверховості забудові виділено: ехохмарочос, атріумний хмарочос, інтегрований біокліматичний хмарочос. Виявлено основні фактори, що впливають на формування даних об'єктів. Визначено основні структуроформувальні елементи, виявлено засоби та встановлено принципи формування природоінтегрованих архітектурних об'єктів. Розроблено структурно-логічну модель композиційного формування даних об'єктів у міському середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.065 + Щ118.3(4УКР) + Н82-027
Шифр НБУВ: РА382501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Будівництво   
5.

Лавлинська І. О. 
Методика формування садово-паркових об'єктів (на прикладі об'єктів Південного берега Криму): автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.04 / І. О. Лавлинська ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка. — Полтава, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто близько 45-ти об'єктів садово-паркового мистецтва, які представлені старовинними парками, садибами Південного берега Криму кінця XVIII - початку XX ст. Проведено класифікацію даних паркових територій за зовнішніми ознаками та проаналізовано їх композиційно-планувальні схеми. Удосконалено принципи щодо формування та розвитку садово-паркових об'єктів. Запропоновано методику ландшафтної й архітектурно-композиційної оцінки парків, наведено методичні рекомендації щодо проектування садово-паркових об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н87
Шифр НБУВ: РА383738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Авдєєва Н. Ю. 
Принципи формування житлових будинків у комплексі з об'єктами обслуговування (на територіях, наближених до аеропортів): автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.02 / Н. Ю. Авдєєва ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми формування житлових будинків у комплексі з об'єктами громадського обслуговування на територіях, наближених до аеропортів. Визначено фактори, які впливають на формування та розміщення житлових будинків у комплексі з об'єктами громадського обслуговування. Встановлено параметри територій для організації захисних заходів об'єктів від впливу негативних чинників аеропорту на територіях, наближених до аеропортів. Виділено основні принципи проектування житлових комплексів на територіях, наближених до аеропортів: екологічної гуманізації, комфортності, функціональної структурованості, естетичної гармонізації. Залежно від розташування, наближеності території до аеропорту запропоновано архітектурно-планувальні прийоми формування окремих об'єктів у групи і комплекси. На їх базі розроблено основи методики проектування на територіях, наближених до аеропортів, розроблено пропозиції щодо вдосконалення рішень житлових будинків у комплексі з об'єктами громадського обслуговування на даних територіях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н822.08
Шифр НБУВ: РА380662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Ревський І. С. 
Методичні основи регенерації та реконструкції класицистичних площ (на прикладі міст Центральної та Південної України): автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / І. С. Ревський ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2011. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу різноманітності площ доби класицизму складено послідовну класифікаційну систему їх типів. Запропоновано методику визначення історико-архітектурної цінності класицистичної площі як об'єкта культурної спадщини, що базується на врахуванні ступеня збереженості історичних характеристик площі за цими типами. Визначено цінність площ, яка надається у вигляді оцінки в балах, що нараховуються за запропонованою шкалою та зводяться до табличної форми. Обгрунтовано та проведено регенерацію та реконструкцію класицистичних площ з урахуванням їх актуальності, відповідності й адаптації. Запропоновано саму методику й алгоритм її формування (адаптації) відповідно до специфіки та вираженої в балах історико-архітектурної цінності конкретної класичної площі. Розроблено проектну пропозицію з регенерації та реконструкції Жовтневої (Соборної) площі в Дніпропетровську, яка є найбільшою класицистичною площею в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н820.97 + Щ113(4УКР4)923-221.083
Шифр НБУВ: РА384210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
8.

Шолух М. В. 
Системні принципи архітектурного удосконалення реабілітаційного середовища промислового міста: автореф. дис. ... д-ра архітек. : 18.00.01 / М. В. Шолух ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архітек.. — Х., 2010. — 36 с. — укp.

Розроблено методологічні положення та принципи архітектурного удосконалення реабілітаційного середовища промислового міста. Запропоновано концепцію єдиного інтегрального поняття реабілітаційного середовища, яке відображає його значущі аспекти й основні якості. Розглянуто структуру, рівні та фактори, що визначають зміст, функціонування й розвиток реабілітаційного середовища як системи. Запропоновано диференційовану систему врахування наслідків техногенного впливу на людину та навколишнє середовище. Розроблено теоретичну модель структурних і функціональних взаємозв'язків основних складових реабілітаційного середовища промислового міста. Визначено критерії й алгоритм одержання інтегральної оцінки якісного стану міста. Встановлено науково-практичні рекомендації й пропозиції щодо модернізації й розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста в районах концентрованого проживання інвалідів певних медичних категорій. Обгрунтовано соціальну й економічну ефективність архітектурного вдосконалення реабілітаційного середовища промислового міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711.34-022 + Н820.3
Шифр НБУВ: РА369796 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Даниленко Є. Л. 
Принципи формування суспільно-торговельних просторів у житловій забудові міста: автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / Є. Л. Даниленко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження сучасного стану суспільно-торгівельних просторів (СТП) з урахуванням рангу архітектурно-планувальних умов великого міста у порівнянні з сучасним світовим досвідом їх формування. Розроблено методику натурних обстежень архітектурно-планувальних фокусів міста вищого рангу поблизу масової жилої забудови. Встановлено типологічну класифікацію СТП за умов найбільших міст України. Запропоновано формування функціональних, містобудівних, архітектурно-просторових основ розвитку СТП у містах України. Наведено рекомендації щодо їх проектування з урахуванням загально теоретичних і місцевих вимог. Розроблено методичну базу, яка визначає принципи та прийоми структурно-просторової організації СТП в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н820.7
Шифр НБУВ: РА373115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Онищенко В. М. 
Містобудівні принципи комплексного розвитку приморських міст (в умовах Азово-Чорноморського регіону): автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.04 / В. М. Онищенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено та сформовано інтегральну містобудівну типологію приморських територій і міст як основу їх планувального структурування. Встановлено екологічні вимоги до планування приморських міст на засадах їх збалансованого природно-антропогенного розвитку із застосуванням адміністративно-правових, технологічних і містобудівних засобів. Вперше розроблено систему нових диференційованих укрупнених показників пропорційного співвідношення основних функціональних зон, інтегральних показників співвідношення урбанізованих і природоохоронних територій для приморських міст різних типів. Сформульовано нові наукові принципи територіально-просторової організації приморських міст і рекомендовано впроваджувати дані принципи у проектну практику на підставі даних планувальних моделей приморських міст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н82
Шифр НБУВ: РА373049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Соломаха І.В. 
Наукові основи укладання планів міст за космічними знімками для потреб містобудування (на прикладі окремих міст України): автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.12 / І.В. Соломаха ; Інститут географії НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто роль картографічного забезпечення в містобудуванні, поняття графічної складової містобудівної документації. Визначено елементи змісту опорного плану, його порівняння з топографічним як основи для укладання інших схем. Удосконалено алгоритм методики дешифрування космічних знімків і способів одержання тематичної інформації, яка використовується під час укладання опорного плану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23 с141.271 + Н82-02
Шифр НБУВ: РА374286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Сазонова Ю.Ф. 
Архітектурно-художні принципи формування рекреаційного середовища в індивідуальній малоповерховій житловій забудові (на прикладі котеджних містечок): автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / Ю.Ф. Сазонова ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано методику оцінювання та варіантів вибору рішень архітектурного формування об'єктів рекреаційного середовища (РС) індивідуальної житлової забудови. Визначено ієрархічну структуру системи "рекреаційне індивідуальне житло" й основні фактори, що впливають на естетичну організацію РС індивідуальної житлової забудови. Досліджено особливості функціонального й архітектурно-художнього формування структурних елементів РС такої забудови. Розроблено теоретичні положення з формування РС в організованій індивідуальній житловій забудові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н826 + Щ113(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА375638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Назарук М.М. 
Конструктивно-географічні основи розвитку і функціонування соціально-екологічних систем великого міста: автореф. дис. ... д-ра геогр. наук : 11.00.11 / М.М. Назарук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 32 с. — укp.

Висвітлено теоретико-методологічні закономірності формування сучасного соціально-екологічного стану великих міст. Обгрунтовано концепцію соціоприродного розвитку території великого міста, яка становить сукупність закономірностей щодо уявлення про нього як соціально-екологічну систему, що розвивається в напрямку деструктивності життєвого середовища, підвищення структурної невпорядкованості та втрати системних ознак, а також переводить систему міста до стану динамічної рівноваги із суспільним впливом, коли її елементи безпосередньо реагують на цей вплив і формують сценарій розвитку. Показано необхідність запровадження нових концептуальних підходів до проблеми "суспільство - природа" на основі соціально-екологічної теорії взаємодії суспільства та природи, теоретичних і методологічних засад конструктивної географії та запропоновано відповідні концептуальні напрацювання. Проаналізовано вплив суспільства на природу Львова протягом XX ст., розкрито його залежність від господарських чинників, а також конструктивно-географічні та соціально-екологічні особливості цього впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) в2:Н,022 + У049(4УКР-4ЛЬВ-2Л)22 + Н820.3 + С5*424.21
Шифр НБУВ: РА372238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Будівництво   
14.

Сазонова О.Ю. 
Методика архітектурного формування загальноміської системи торговельного обслуговування (на прикладі м. Полтава): автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / О.Ю. Сазонова ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано методику архітектурного формування загальноміської системи торговельного обслуговування. На підставі узгодження результатів практичної апробації даної методики у проектуванні підприємств торгівлі Полтави з системним підходом показано її ефективність. Запропоновано ієрархічну структуру загальноміської системи торговельного обслуговування. Визначено основні фактори, які впливають на архітектурне формування даної системи. Розроблено класифікацію та запропоновано типологічний ряд сучасних підприємств торгівлі всіх рівнів ієрархії. На підставі розробленої методики наведено рекомендації щодо оптимізації загальноміської системи торговельного обслуговування Полтави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н820.7 +
Шифр НБУВ: РА364421

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Толок О.В. 
Містобудівні методи підвищення безпеки міського руху на вулично-дорожній мережі (на прикладі міст Донецької області): автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.20 / О.В. Толок ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Удосконалено існуюче та розроблено нове методичне забезпечення прийняття рішень про доцільність застосування містобудівних методів підвищення безпеки міського руху на вулично-дорожній мережі на різних етапах містобудівного проектування з використанням методів математичного моделювання. З застосуванням системого підходу досліджено стан безпеки руху у містах. Розроблено багатофакторні математичні моделі оцінювання його стану. Виявлено закономірності впливу величини інтенсивності руху транспорту на безпеку руху на нерегульованих перехрестях. Розроблено новий підхід до досліження розподілу дорожньо-транспортних пригод на вулично-дорожній мережі, який передбачає виділення на вулично-дорожній мережі небезпечних для руху зон. Розроблено та формалізовано процедуру обгрунтування доцільності застосування містобудівних методів підвищення безпеки міського руху на вулично-дорожній мережі на етапі проектування комплексної схеми організації дорожнього руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н820.5 + О808.020.3 +
Шифр НБУВ: РА364728

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Бородич Л.В. 
Метод оцінки ефективності містобудівного використання кварталів у центрах історичних міст (на прикладі міст Лівобережжя України): автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.20 / Л.В. Бородич ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2009. — 19 с. — укp.

Вперше проведено типологічну диференціацію кварталів історичних міст за характеристиками та параметрами міського середовища. Виділено квартали зі "стабільним" середовищем і з "проблемами" - еталонного та порушеного типів. Досліджено фактори (економічні та навколишнього середовища), які визначають і впливають на ефективність використання міських територій. Вперше обгрунтовано напрями розвитку міського середовища кварталів порушеного типу з урахуванням умов "стабільності", що дозволило розробити модель визначення ефективності містобудівного використання кварталів у центрах історичних міст. На підставі даної моделі розроблено метод оцінювання ефективності містобудівного використання кварталів у центрах історичних міст, який включає порядок містобудівної реконструкції кварталів і методику визначення ефективності містобудівного використання кварталів у центрах історичних міст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н882.091 +
Шифр НБУВ: РА362975

      
Категорія: Будівництво   
17.

Кузнецов С.Г. 
Вітрова дія на висотні будівлі в умовах міської забудови: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.01 / С.Г. Кузнецов ; Донбаська нац. академія будівництва і архітектури. — Макіївка, 2009. — 38 с. — укp.

Вперше одержано експериментальні дані про аеродинамічні спектри обтікання висотних забудов, які доводять виникнення ефектів хвилеутворення у швидкісному полі збуреного потоку навколо моделей, що дозволило розробити теорію, яка описує підвітряні хвилі у міській забудові. Проведено масштабні, натуральні та теоретичні дослідження забудов з висотною будівлею, розроблено методику та лабораторну установку масштабного моделювання. Проведено експерименти в гідродинамічній трубі, розвинено числову модель аеродинамічних досліджень, створено апаратно-програмний комплекс технічної діагностики, розроблено інженерний метод визначення додаткових вітрових навантажень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-022.7 + Н82-027 +
Шифр НБУВ: РА365240

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Усачова О.Ю. 
Удосконалення композиційних прийомів формування рекреаційного середовища для дітей в сучасному місті (на прикладі м. Харкова): автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / О.Ю. Усачова ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Виявлено композиційну структуру інноваційних об'єктів відпочинку для дітей в міському середовищі та розроблено їх типологічну характеристику. Визначено принципи композиційного формування інноваційних об'єктів відпочинку для дітей в міському середовищі з використанням засобів ландшафтного дизайну. Розроблено методику вдосконалення композиційних прийомів формування рекреаційного середовища для дітей у містах України із застосуванням тематичних модулів і їх інтеграцією в рекреаційні комплекси, дитячі центри та інші типи середовища. Уточнено й доповнено поняття "рекреаційне середовище для дітей", "типологія об'єктів відпочинку для дітей", "рекреаційний комплекс", "тематичний модуль". Узагальнено та систематизовано особливості композиційного формування рекреаційного середовища для дітей з розважальною функцією на прикладі зарубіжного досвіду. Визначено, що найбільш поширеним типом рекреаційного середовища є рекреаційні простори типу "Діснейленд". Виявлено основні прийоми композиційного формування цих об'єктів, зокрема, функціональне, образне, динамічне моделювання. Встановлено, що в результаті еволюційного розвитку цих об'єктів виникло рекреаційне середовище з розважально-оздоровчою функцією та з'явилися в кінці ХХ ст. об'єкти відпочинку з водним середовищем. Проаналізовано їх композиційну структуру на основі досвіду проектування, будівництва й експлуатації цих об'єктів у далекому та ближньому зарубіжжі. Визначено три типи об'ємно-просторової організації, а також основні критерії диференціації та відповідну типологію рекреаційного середовища з розважально-оздоровчою функцією. Проведено аналіз сучасного стану науки та практики з досліджуваної проблематики. Уточнено задачі удосконалення композиційних прийомів формування рекреаційного середовища для дітей в сучасному місті, розглянуто існуючий рекреаційний потенціал в містах України. Встановлено, що найкращим рекреаційним потенціалом і високою мобільністю володіють мініпростори з переважанням розважальної та розважально-оздоровчої функції з системою тематичних модулів. Розроблено типологічну характеристику типів рекреаційного середовища для дітей з системою тематичних модулів. Запропоновано модель розміщення об'єктів відпочинку для дітей в міському середовищі (на прикладі м. Харкова).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н824 +
Шифр НБУВ: РА367142

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Яровий В.А. 
Принципи формування житлових комплексів в умовах антропогенного впливу середовища: автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / В.А. Яровий ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено історичні передумови формування екологічного підходу до сучасної архітектурної діяльності. Розглянуто основні види зовнішніх впливів на структурні елементи архітектурних систем. Вивчено антропогенні фактори, що впливають на формування архітектурного середовища. Увагу приділено проблемам еколого-містобудівної стійкості та змінюваності міського середовища. Вивчено особливості пофакторної оцінки стану навколишнього середовища на прикладі Одеського регіону. Удосконалено архітектурно-планувальні та конструктивні рішення як важливі засоби нейтралізації антропогенних впливів довкілля на людину. Сформульовано принципи формування житлового середовища. Запропоновано методику архітектурно-екологічного проектування житлових комплексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н82-025 + Н82-027 + Щ110.03 +
Шифр НБУВ: РА367400

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
20.

Мироненко О.В. 
Ерго-дизайнерські засоби удосконалення архітектурного середовища міста (на прикладі малоповерхневої житлової забудови): автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / О.В. Мироненко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості архітектурно-дизайнерської організації архітектурного середовища малоповерхового житла. Розроблено теоретико-методологічну систему комплексної архітектурно-дизайнерської організації середовища житлових комплексів з малоповерховою забудовою у структурі великих міст. Виявлено основні напрямки та тенденції формування середовища житла такої забудови у контексті соціального та культурного розвитку. Розглянуто соціально-просторові аспекти середовищної організації, а також проаналізовано характер середовищної діяльності та сприйняття предметно-просторового оточення. Досліджено структуру відкритих просторів житлового утворення з малоповерхневою будівлею на основі соціально-просторових закономірностей їх формування. Вивчено планувальні особливості організації житлових утворень з різними типами малоповерхової будівлі. З'ясовано закономірності розвитку предметно-просторового середовища житлових утворень. Узагальнено структурно-типологічну систему елементів міського дизайну. Розроблено теоретичні положення з формування архітектурного середовища малоповерхового житла в структурі великого міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н822.083.1 + Щ110.83 +
Шифр НБУВ: РА364462

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського