Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (1045)Книжкові видання та компакт-диски (914)Журнали та продовжувані видання (90)
Пошуковий запит: (<.>U=П14$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 87
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ятчук В.Я. 
Вплив основного обробітку сірого лісового грунту на його родючість та продуктивність культур сівозміни у Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.01 / В.Я. Ятчук ; Ін-т земл-ва Укр. акад. аграр. наук. — Чабани, 2010. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.14-2 + П141.8
Шифр НБУВ: РА370214 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Юркевич Є.О. 
Агробіологічні основи підвищення ефективності різноротаційних сівозмін та родючості грунту в південному Степу України: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.01 / Є.О. Юркевич ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано агробіологічні основи підвищення продуктивності системи різноротаційних (4-5-6-пільних) сівозмін і родючості грунту південного степу України. Встановлено, що сівозміни з оптимальним насиченням, співвідношенням і розміщенням зернових та олійних культур (ОК), парів чистих і зайнятих залежно від удобрення, забезпечують стабільність виробництва зерна (пшениці та ячменю озимих, кукурудзи, гороху) насіння ОК (соняшнику, ріпаку озимого) і підвищення якості сільськогосподарської продукції. Проаналізовано вплив різноротаційних сівозмін і добрив на особливості водного та поживного режиму, щільність грунту, баланс гумусу та його трансформацію, активність розкладу льняного полотна у грунті, зменшення забур'яненості посівів сільськогосподарських культур (СГК) та негативного впливу хвороб і шкідників. Обгрунтовано значення рослинних решток та їх якості у формуванні запасів і балансу органічної речовини у грунті. Визначено залежність продуктивності, економічної та енергетичної ефективності різноротаційних сівозмін від різного насичення, співвідношення і розміщення СГК залежно від удобрення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8(4УКР) + П032.6(4УКР)
Шифр НБУВ: РА372590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шувар І.А. 
Наукові основи підвищення продуктивності сівозмін та родючості грунту в традиційному і біологічному землеробстві західного Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.01 / І.А. Шувар ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2005. — 37 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та практично реалізовано шляхи поліпшення родючості темно-сірого опідзоленого грунту західного Лісостепу України та підвищення продуктивності сівозміни за умов біологічного землеробства. Встановлено закономірності зміни родючості грунту на різних агрофонах залежно від виду системи обробітку грунту та захисту рослин. Обгрунтовано оптимальні рівні удобрення та визначено комплексний вплив способів обробітку грунту на актуальну та потенційну забур'яненість, мікробіологічний і фітосанітарний стан поля, баланс поживних речовин грунту польової сівозміни, вміст нітритів, залишків важких металів, пестицидів у грунті та вирощеній продукції. На базі використання агрофізичних, агрохімічних і біологічних показників розроблено моделі родючості, які забезпечують продуктивність польової сівозміни 60 - 65 ц/га кормових одиниць. Створено комп'ютерну програму регулювання продукційних процесів у сівозміні. Здійснено біоенергетичну та економічну оцінку продуктивності сівозмін біологічного землеробства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА334817

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шепеля М.О. 
Вплив екологізації землеробства на родючість грунту та продуктивність ріллі в зерно-трав'яній ланці сівозміни в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / М.О. Шепеля ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив екологізації систем землеробства та технології обробітку грунту на основні показники грунтової родючості, урожайність і якість продукції культур зерно-трав'яної ланки сівозміни - ярого ячменю, конюшини, озимої та ярої пшениці. Встановлено, що екологічна система землеробства з пріоритетним застосуванням органічних добрив, екологічно регламентованим використанням засобів захисту рослин у поєднанні з полицево-безполицевою системою основного обробітку грунту в сівозміні сприяє накопиченню у грунті поживних елементів та їх бездефіцитного балансу, покращує його агрофізичні властивості, забезпечує ефективний захист від бур'янів, дозволяє одержати урожай на рівні промислової системи землеробства та екологічно чисту продукцію з кращими показниками якості за менших енергетичних та економічних витрат. З'ясовано, що можливості біологічного землеробства з повним вилученням агрохімікатів обмежені відсутністю ефективних біологічних засобів захисту рослин. Запропоновано виробництву екологічну систему землеробства з полицево-безполицевим основним обробітком грунту в зерно-трав'яній ланці сівозміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П14(4УКР) + П032.6(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344925

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Шедєй Л.О. 
Вплив добрив на гумусовий стан і азотний фонд чорнозему опідзоленого та продуктивність сівозміни за традиційного і ресурсозберігаючого землеробства: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Л.О. Шедєй ; Нац. наук. центр "Ініт грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського" УААН. — Х., 2005. — 22 с.: табл. — укp.

Досліджено зміни гумусового та трофічно-енергетичного стану чорнозему опідзоленого, особливості функціонування мікробного ценозу, а також продуктивність сівозмін за різного навантаження агрохімікатами за традиційної, органічної та ресурсоощадної систем землеробства. Надано комплексну оцінку впливу застосування гною, соломи озимої пшениці, гички цукрових буряків і сидеральної маси редьки олійної на спрямованість трансформації органічних сполук і азотного фонду чорнозему опідзоленого на формування кількісних і якісних показників урожаю сільськогосподарських культур. Установлено, що грунт за ресурсоощадного ведення господарства характеризується високим трофічно-енергетичним рівнем з перевагою процесів гуміфікації та акумуляції енергії в органічній речовині. Доведено біоенергетичну й економічну доцільність зменшення витрат промислових мінеральних добрив на 50 % у порівнянні з традиційними системами їх застосування завдяки залученню до системи удобрення вторинної продукції рослинництва та сидеральної маси редьки олійної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.173 + П14,0 +
Шифр НБУВ: РА338182

Рубрики:

      
6.

Шевченко М.С. 
Наукове обгрунтування способів регулювання шкодочинності бур'янів в агроценозах зернових і олійних культур степової зони України: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.01 / М.С. Шевченко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2007. — 41 с. — укp.

Вивчено процеси формування засміченості посівів зернових і олійних культур. Розроблено ефективні способи обмеження розповсюдження та зниження шкодочинності бур'янів. Установлено видову та кількісну динаміку бур'янів у сівозміні за умов проведення полицевої оранки та грунтозахисного чизельного обробітку грунту. Визначено закономірності профільної міграції насіння бур'янів в орному шарі грунту залежно від основного обробітку, а також особливості формування фітоценозу бур'янів за різної концентрації у біологічно активованому шарі грунту. Розглянуто вплив агрофізичних властивостей грунту на ступінь забур'яненості посівів і продуктивність сільськогосподарських культур. Виявлено спрямованість мікроеволюції фітоценозу бур'янів внаслідок довгострокового сільськогосподарського використання земель і традиційних технологічних засобів вирощування. Розкрито роль агротехнічних і хімічних заходів боротьби з бур'янами у підвищенні конкурентоздатності зернових і олійних культур. Розроблено регресивні моделі та параметри, що характеризують взаємозв'язок між ступенем засміченості та вологоспоживанням, виносом поживних речовин і продуктивністю кукурудзи та соняшника. Запропоновано методичну базу оцінки вологоспоживання в забур'янених агроценозах, а також прогнозу визначення біологічної ефективності гербіцидів різного спектра фітотоксичної дії стосовно складних фітоценозів бур'янів. Базуючись на науково обгрунтованих принципах функціонування засмічених агроценозів з урахуванням фітотоксичних властивостей гербіцидів рекомендовано оптимізовані регламенти та добір препаратів, що значною мірою підвищує ефективність заходів щодо запобігання втрат врожаю. Розроблено модель біоенергетичного кругообігу у посівах кукурудзи та встановлено роль елементів системи боротьби з бур'янами в акумуляції фотосинтетичної енергії агроценозами цієї культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-467(4УКР) + П214.1-467(4УКР) + П146.7(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352115

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Шевченко І.А. 
Обгрунтування технологій та технічних засобів для обробітку грунтів на базі їх агрофізичних показників: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.11 / І.А. Шевченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 36 с. — укp.

На основі оптимізації агрофізичних показників орного горизонту обгрунтовано та апробовано загальні принципи та підходи до створення та удосконалення ресурсоощадних зональних технологій і технічних засобів механізованого обробітку грунту, що забезпечують ощадження та відтворення родючості грунтів. Розроблено методику проектування технологій і технічних засобів обробітку грунту, що задовольняють вимогам одержання максимально можливого врожаю за конкретних грунтово-кліматичних умов їх застосування. За цією методикою повинен проводитися відбір чи "селекція" теоретично обгрунтованих параметрів робочих органів за методами оптимізації багатофакторного експерименту, які забезпечують одержання необхідної якості складу орного горизонту у конкретній грунтово-кліматичній зоні за мінімальної енергоємності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П143 + П070
Шифр НБУВ: РА320204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Швартау В.В. 
Фізіологічні основи регулювання активності гербіцидів за допомогою хімічних сполук: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.12 / В.В. Швартау ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2001. — 37 с. — укp.

Розкрито фізіолого-біохімічні механізми модифікування активності сучасних гербіцидів - інгібіторів синтезу амінокислот, ліпідів і препаратів інших груп за допомогою елементів мінерального живлення, синергістів й антидотів. Розроблено високоефективні гербіциди, синергісти й антидоти та досліджено механізми їх дії. Доведено, що гербіциди - інгібітори ацетил-КоА-карбоксилази можуть взаємодіяти синергічно, якщо вони суттєво відрізняються за ефективністю інгібування ферменту. Встановлено, що гербіциди - інгібітори ферментів з різним механізмом дії можуть взаємодіяти синергічно й адитивно, якщо вони впливають на ключові для рослини ферменти. Відмінності дії двох гербіцидів у механізмі чи величині інгібування одного ферменту також є основою створення синергічних сумішей. Основні класи сучасних гербіцидів структуровано на групи за механізмами та величиною посилення фітотоксичності сполуками азоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П146.752
Шифр НБУВ: РА316464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Шам І.В. 
Зміна структури бур'янового компонента агрофітоценозів ланки сівозмін східного Лісостепу під впливом агротехнічних та хімічних факторів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.13 / І.В. Шам ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено зміни видового і кількісного складу насіння бур'янів у грунті, формування бур'янових угрупувань у посівах сільськогосподарських культур ланки сівозміни, проаналізовано вплив тривалого застосування короткоротаційних сівозмін, способи основного обробітку грунту та доз органо-мінерального удобрення. Визначено вплив даних факторів на продуктивність та економіко-енергетичні показники ланки сівозміни. Досліджено ефективність дії хімічної системи захисту посівів цукрових буряків від бур'янів. Доведено ефективність системи хімічного захисту посівів цукрових бур'яків від бур'янів, яка включає три послідовні обприскування гербіцидами по сходах культури. Наведено розрахунки енергетичної та економічної ефективності ланок сівозмін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П146.75 + П215.2-467 +
Шифр НБУВ: РА353611

Рубрики:

      
10.

Шалай С.В. 
Обгрунтування ефективної врожайності сільськогосподарських культур на осушуваних землях за довготерміновим прогнозом: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / С.В. Шалай ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Вперше запропоновано розглядати та визначати врожайність за довготерміновим прогнозом на рівні проекту як середньозважену за змінними природними й меліоративними умовами в часі та просторі величину. Удосконалено принципи побудови та реалізації загальної моделі врожайності на осушуваних землях шляхом уточнення основних категорій від потенційно можливої до технологічно одержуваної та представлення її за умов довготермінового прогнозу у вигляді моделі мультиплікативного типу. Уточнено методи довготермінового агрометеорологічного прогнозу щодо встановлення строків сівби й розвитку культур, а також емпіричних залежностей зв'язку між фотосинтетичноактивною радіацією (ФАР) та температурою повітря, які, на відміну від існуючих, можуть бути використані для визначення як потенційно можливої, так і технологічно одержуваної врожайності в структурі загальної моделі. Удосконалено загальноприйняті методи програмування врожаю щодо ККД ФАР для сільськогосподарських культур проектної сівозміни, за якими, на відміну від наявних підходів, потенційно можливий ККД ФАР визначається покроковою ітерацією за умови, якщо агротехнічно забезпечена врожайність не перевищує відповідну кліматично забезпечену. Розроблено методи програмування врожаю щодо оптимальних норм добрив, які на відміну від існуючих, полягають у коригуванні рекомендованих зональних норм добрив на осушуваних землях залежно від потенційної родючості грунтів реального об'єкта. Уточнено методи обгрунтування дольових часток впливу визначальних факторів на врожайність вирощуваних культур, що грунтуються на поєднанні довготермінового прогнозу з загальноприйнятими балансовим і статистичним методами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.32 + П146.3 +
Шифр НБУВ: РА345562

Рубрики:

      
11.

Чумак В.С. 
Наукове обгрунтування ефективності сівозмін і добрив у північному Степу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.01 / В.С. Чумак ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2000. — 32 с. — укp.

Розроблено наукові основи інтенсивних сівозмін і систем добрив, які забезпечили оптимальні параметри грунтової родючості, високу продуктивність культур і охорону навколишнього середовища в північному Степу України. Обгрунтовано граничну доцільність насичення сівозмін озимою пшеницею, кукурудзою та цукровим буряком з урахуванням збереження грунтової родючості. Встановлено вплив різних видів сівозмін на потенціальну й ефективну родючість грунту. Обстежено фітосанітарний стан посівів, виявлено дію окремих видів добрив та їх сполучень на продуктивність, економічну та біоенергетичну ефективність сівозмін. Проведено екологічну оцінку становища грунту та рослин за умов систематичного внесення добрив. Визначено основні напрямки підвищення ефективності сівозмін і раціонального використання добрив. Рекомендовано для виробництва науково обгрунтовану систему добрив з врахуванням досягнутої родючості грунту в спеціалізованих сівозмінах північного Степу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8(4УКР)
Шифр НБУВ: РА312219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Чекрізов І.О. 
Історичний аспект розвитку основного обробітку грунту на Полтавщині: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.04.01 / І.О. Чекрізов ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено історію становлення та розвитку основних способів обробітку грунту в регіоні протягом останніх двох століть та визначено шляхи його удосконалення на чорноземах лівобережного Лісостепу України на найближчу перспективу. На підставі опрацювання наукових праць князя В.О.Кудашева встановлено, що за умов полтавських грунтів і клімату під озимі слід застосовувати дрібний, а не глибокий обробіток. Узагальнено результати досліджень з обробітку грунту Полтавським дослідним полем з початку його заснування (1884 р.). Проаналізовано програми та результати наукових звітів про обробіток грунту Полтавською сільськогосподарськю дослідною станцією з 1910 р. до 1930 р. і рекомендовано основний обробіток грунту під озимі та ярі зернові культури вести не глибше 13 см. Узагальнено досвід обробітку грунту на станції з середини 1950-х до середини 1970-х рр. Наведено оцінку результатів впровадження в господарствах Полтавщини грунтозахисного безполицевого обробітку грунту з середини 1970-х рр. до кінця 1980-х рр., наведено оцінку сучасного стану його застосування сільськогосподарськими підприємствами області та запропоновано шляхи подальшого удосконалення. Поглиблено уявлення про ефективність поєднання глибинної оранки, поверхневого обробітку, систем удобрення та захисту рослин. Встановлено економічну та екологічну доцільність, а також біологічні особливості вирощуваних культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П143 г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА334221

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Чабанюк Я.В. 
Формування та активність мікробного угруповання ризосфери злакових культур за дії комплексу мікробних препаратів та органомінеральних добрив: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.07 / Я.В. Чабанюк ; Ін-т агроекології УААН. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень взаємодії комплексу мікроорганізмів з мікробним угрупованням кореневої зони злакових культур. Установлено топографію популяцій інтродукованих штамів у ризосфері й едафосфері. Показано, що колонізація ними кореневої зони ініціює певні перебудови функціональної структури мікробних угруповань ризосфери. Відзначено, що висока активність штамів, продукування речовин фітогормональної й антибіотичної дії, засвоєння важкорозчинних фосфатів обумовлюють підвищення антифунгальної активності, руйнування целюлози та зниження фітотоксичності ризосферного грунту, що, у свою чергу, підвищує продуктивність рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П127.316.23 + П144.9 +
Шифр НБУВ: РА342024

Рубрики:

      
14.

Цвей Я. П. 
Наукове обгрунтування відтворення родючості грунтів та підвищення продуктивності зерно-бурякових сівозмін Лісостепу України: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.01 / Я. П. Цвей ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 41 с. — укp.

Наведено теоретичні обгрунтування й експериментально запропоновано нове розв'язання наукової та практичної проблеми ефективного використання чорноземів за допомогою раціональних сівозмін, обробітку грунту, екологічної систематизації систем їх удобрення біологічного азоту за умов Лісостепу України. Встановлено закономірності змін родючості чорноземних грунтів у різноротаційних сівозмінах залежно від систем удобрення, розроблено основні параметри грунтової родючості, обгрунтовано залежність формування фотосантіраного стану посівів, мікробіологічних показників грунту, балансу поживних речовин. Розроблено систему удобрення сільськогосподарських культур у сівозміні, яка забезпечує зростання врожайності сільськогосподарських культур і збереження родючості грунту. Розроблено моделі різноротаційних зернобурякових сівозмін на підставі агрохімічних, біологічних показників, системного екологічного та біоенергетичного аналізу, що забезпечує одержання в сівозмінах із довгою ротацією 9,11 - 9,52 т/га кормових одиниць, в сівозмінах із короткою ротацією 6,7 - 6,8 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.173 + П034.17- 2 + П141.8
Шифр НБУВ: РА375807 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Хромих Н.О. 
Еколого-фізіологічні аспекти гербіцидної дії на амброзію полинолисту (Ambrosia artemisiifolia L.) в умовах степового Придніпров'я: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Н.О. Хромих ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито суть ефективної дії гербіцидів як екологічного фактора культурбіогеоценозів на амброзію полинолисту. Проведено комплексні дослідження життєздатності й еколого-фізіологічних властивостей локальних популяцій амброзії за дії гербіцидів різних класів. Установлено зменшення кількості проростків і ювенільних особин у популяціях амброзії у перший рік застосування препаратів і зниження ефекту за повторного використання тих самих гербіцидів. Показано послаблення віталітету та Q-індексу локальних популяцій у порівнянні з еталоном у перший рік застосування гербіцидів різних класів та виявлено тенденцію до зростання життєздатності локальних популяцій амброзії за умов щорічного використання тих самих препаратів. Досліджено вплив гербіцидів на морфологічні властивості, віталітетну диференціацію та поліпептидний склад насіння амброзії. Установлено детоксикацію гербіцидів рослинами шляхом активації глутатіон-S-трансферази та виявлено оптимальні комбінації гербіцидів для пригнічення захисної ферментної системи бур'яну. Вивчено післядію гербіцидів у властивостях рослин амброзії наступної генерації. Одержано рослинні екстракти, здатні пригнічувати розвиток амброзії у культурфітоценозі. Запропоновано схему добору ефективних комбінацій гербіцидів з щорічної ротації препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П146.75 +
Шифр НБУВ: РА356935

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
16.

Хименко І.Ю. 
Геометричне моделювання рельєфу поля для системи точного землеробства: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / І.Ю. Хименко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено геометричні моделі рельєфу за відомою множиною точкових рядів на його поверхні. Координати точок записуються у пам'ять бортового комп'ютера агрегата за допомогою засобів супутникової навігації під час його руху по полю, за цього вони є вихідними даними для водіння агрегата за паралельними лініями, знаходження ліній найбільшого нахилу поверхні, моделювання рельєфу просторовою сіткою. Значну увагу приділено інтерполяції плоских і просторових точкових рядів. Досліджено властивості інтерполяційної кривої на основі суми графіків гіперболічного секанса, знайдено умови, за яких вона меншою мірою схильна до осциляції. Показано, що така інтерполяційна крива може поєднувати ділянки плоских, просторових кривих та прямолінійних відрізків з певною точністю. Проведено експеримент для моделювання реальної ділянки поля. Зроблено візуалізацію просторових сітчастих і полігональних моделей рельєфу. Одержані результати обгрунтовано теоретично та підтверджено впровадженнями до навчального процесу та землеробської практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д122 + П141 +
Шифр НБУВ: РА338362

Рубрики:

      
17.

Франко 
Зміни фосфатного режиму лучно-чорноземного грунту при застосуванні грунтозахисних технологій в умовах Андрушівського природно- сільськогосподарського району: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / Ольга Володимирівна Франко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2004. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-23(4УКР) + П143.181.7(4УКР) + П21-41(4УКР)
Шифр НБУВ: РА330833

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Устінова 
Морфолого-біологічні особливості гумаю (Sorghum halepense (L.) Pers.) та розробка системи його контролювання в Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.13 / Альвіна Федорівна Устінова ; Національний аграрний ун-т. — К., 2008. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П146.7(4УКР)
Шифр НБУВ: РА356853

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Усик С.В. 
Агроекологічне обгрунтування насичення короткоротаційних сівозмін різними зернофуражними культурами у південній частині Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / С.В. Усик ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень стосовно впливу застосування набору різних за біологічними особливостями та технологією вирощування зернофуражних культур у короткоротаційних сівозмінах на зміну агрофізичних властивостей грунту та запасів доступної вологи, на вміст гумусу у грунті, фітосанітарний стан посівів цукрових буряків, урожайність озимої пшениці, гороху, ячменю, кукурудзи та цукрових буряків, а також на продуктивність сівозмін і економічну ефективність їх використання. На підставі результатів досліджень рекомендовано впроваджувати сівозміни з високим насиченням кукурудзою та ячменем за одночасного використання підвищених норм гною чи загортання в грунт побічної продукції зернових культур з метою запобігання збідненню грунту за органічною речовиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8 +
Шифр НБУВ: РА348695

Рубрики:

      
20.

Тригуб В.В. 
Визначення пожежонебезпечного температурного режиму при розвитку гніздового самонагрівання рослинної сировини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / В.В. Тригуб ; Акад. цив. захисту України. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

З метою підвищення рівня протипожежного захисту об'єктів агропромислового комплексу розроблено номограмний і комп'ютерний методи ідентифікації параметрів осередків за гніздового самонагрівання рослинної сировини та прогнозування критичного температурного режиму, які базуються на розв'язку зворотної задачі нестаціонарної теплопровідності. Розроблено методику визначення пожежонебезпечного режиму у насипу рослинної сировини у разі виникнення еволюційого осередку з радіусом, що зростає у часі. Створено математичні моделі для декількох квазістаціонарних осередків і осередків еволюційного типу. Одержано формули для визначення відстані між центрами осередків, коли можна не враховувати їх взаємовплив у разі установлення відстані від центра осередку до торця насипу, коли можна не враховувати межові умови. Наведено принципіальну схему системи ліквідації осередків самонагрівання на об'єктах зі зберігання та переробки рослинної сировини. Запропоновано рекомендації щодо підвищення пожежної безпеки об'єктів агропромислового комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П148.6 н6 + Л821.016 н68 +
Шифр НБУВ: РА341493

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського