Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (388)Книжкові видання та компакт-диски (77)
Пошуковий запит: (<.>U=Р11(4УКР)026.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Турчин В.І. 
Йодний дефіцит і патологія щитоподібної залози серед дитячого населення у Північному регіоні України: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / В.І. Турчин ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Проведено комплексне обстеження 10 682-х дітей у населених пунктах Київської, Житомирської, Чернігівської та Рівненської областей України. Стан щитовидної залози (ЩЗ) цих дітей був оцінений на підставі пальпаторного обстеження, ехографічного дослідження та визначення екскреції йоду з сечею. На Житомирщині за даними пальпаторних обстежень установлено частоту випадків зоба у межах від 26,4 % до 43,4 %, а за даними ультразвукових досліджень у різних вікових групах - від 16,01 % до 35,61 %. Медіана ескреції йоду з сечею у середньому в області становила 46,7 мкг/л. На Київщині за даними пальпаторних досліджень частота випадків зоба I - II ступеня у середньому становила від 27,85 % до 40,6 %. За результатами ультразвукових досліджень частота випадків, коли об'єм ЩЗ перевищував рекомендовані норми, становила від 1,6 % до 67,24 %. Медіана йодурії становила від 46,3 мкг/л до 223,2 мкг/л. На Рівненщині за результатами пальпаторних обстежень частота випадків зоба I - II ступеня становила від 23,53 % до 55,22 %. Ці дані підтверджуються результатами ультразвукових досліджень. Медіана екскреції йоду з сечею становила від 47,72 мкг/л до 67,2 мкг/л. У Чернігівщині медіана екскреції йоду з сечею була у межах від 25,8 мкг/л до 63,4 мкг/л. Шляхом пальпаторного обстеження дифузний зоб I ступеня виявлено у 29,34 % дітей, які мешкають у Києві. Виявлено, що населення Північного регіону України недостатньо забезпечене йодованою харчовою сіллю, постійно вживають йодовану сіль від 0,4 % до 4,6 % опитаних. Для профілактики тиреоїдної патології може бути використана вода "Йодіс". Вживання йодованої води протягом року дозволяє підтримувати показники йодурії на рівні норми у 95 % дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.424.1 + Р120.121.2 + Р733.415.12 +
Шифр НБУВ: РА357383

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Томей А.І. 
Клініко-епідеміологічна характеристика та біогеохімічна природа патології верхніх відділів травного тракту у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.І. Томей ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д. Галицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості мінерального гомеостазу в дітей шкільного віку, що мешають у різних біогеохімічних районах Закарпатського регіону (гірського, передгірського, низинного) та мінерального обміну в дітей з хронічним гастродуоденітом. На підставі результатів проведеного дослідження встановлено, що концентрація есенціальних мікроелементів у біологічних рідинах у дослідженого дитячого контингенту відрізняється залежно від району мешкання. Одержано дані про дисбаланс есенціальних мікроелементів за хронічного гастродуоденіту, а саме, про зниження рівня цинку, заліза, міді та йоду, що супроводжується порушенням цитокінового та гормонального статусу. З'ясовано, що ступінь прояву цих відхилень залежить від фази патологічного процесу, варіантів його перебігу, наявності поєднаної та супутньої патології. Доведено ефективність вітамінно-мінерального комплексу Активал Макс у комплексному лікуванні дітей з хронічним гастродуоденітом у фазі неповної клінічної ремісії. Розроблено відповідну комп'ютерну програму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.424.1 + Р733.413.2 +
Шифр НБУВ: РА359640

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Бєлікова І.В. 
Наукове обгрунтування оптимізації функціонально-організаційної моделі профілактики стоматологічних захворювань у дітей: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.02.03 / І.В. Бєлікова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Запропоновано оптимізовану функціонально-організаційну модель первинної профілактики захворювань твердих тканин зубів у дітей, які проживають за умов геохімічної провінції за надлишковим вмістом розчинних фторидів у грунті та питній воді. На підставі ретроспективного аналізу стану дитячої стоматологічної захворюваності показано відсутність динаміки її показників і доведено неефективність існуючих програм профілактики захворювань твердих тканин зубів у дітей. Наведено результати епідемічної оцінки стоматологічної захворюваності дитячого населення Полтавщини в залежності від кількісного вмісту фторидів і ступеня мінералізації джерел питного постачання, стану надання спеціалізованої стоматологічної допомоги дітям, стану інформованості населення щодо необхідних заходів профілактики, даних експертних оцінок фахівців стоматологічного профілю з питань профілактичної та лікувальної допомоги дітям. Розкрито медичну, соціальну й економічну ефективність застосування запропонованої моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.66-5 + Р11(4УКР)026.426.6 +
Шифр НБУВ: РА370179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Плужнікова Т.В. 
Наукове обгрунтування оптимізованої системи профілактики цереброваскулярних захворювань у населення агропромислового регіону: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / Т.В. Плужнікова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 24 с. — укp.

У ході дослідження комплексно вивчено рівень та динаміку захворювань населення Полтавщини на цереброваскулярні хвороби за період 1998 - 2007 рр., виявлено регіональні особливості. Встановлено тенденції до підвищення протягом останнього десятиріччя рівня поширеності судинно-мозкових хвороб серед населення. Виявлено основні фактори ризику виникнення та розвитку цереброваскулярних захворювань. Складено прогностичну шкалу оцінки ризику їх виникнення в залежності від індивідуального способу життя та соціально-гігієнічних факторів, сформовано групи ризику залежно від порогового значення сумарної дії факторів ризику. Одержані результати стали підгрунтям для розробки якісно нової 3-етапної системи профілактики цереброваскулярних захворювань серед населення агропромислового регіону, яка передбачає визначення ступеня ризику, пропаганду антиризикових заходів, здійснення медикаментозної профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-5 + Р11(4УКР)026.426.1 +
Шифр НБУВ: РА368132

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Садов'як І.Д. 
Наукове обгрунтування системи профілактики порушень репродуктивної функції жінок і здоров'я дітей в умовах ендемічного регіону: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / І.Д. Садов'як ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Виявлено особливості реальної поширеності дифузного нетоксичного зоба та іншої тиреоїдної патології у школярів пубертатного віку в ендемічному регіоні та встановлено взаємозалежність між наявністю патології щитовидної залози та порушенням репродуктивної функції в жінок дослідженого регіону. Науково обгрунтовано та розроблено якісно нову систему профілактики таких порушень у жінок і збереження зоров'я дітей, що мешкають за умов йодного дефіциту, складовими якої є традиційні елементи (ендокринологічні кабінети, відділення, диспансери, науково-дослідні установи) та принципово нові - створений вперше в Україні на базі Коломийської центральної районної лікарні Івано-Франківської області спеціалізований Центр профілактики та лікування йододефіцитних захворювань, діяльність якого забезпечує здійснення профілактичних заходів і медико-санітарної допомоги за замкнутим циклом - з моменту народження дитини та закінчуючи її репродуктивним віком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.424.1 + Р11(4УКР)442.841 + Р120.121.2 +
Шифр НБУВ: РА357810

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Остапко О. І. 
Наукове обгрунтування шляхів та методів профілактики основних стоматологічних захворювань у дітей в регіонах з різним рівнем забруднення довкілля: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.22 / О. І. Остапко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 36 с. — укp.

Встановлено, що рівень стоматологічного здоров'я дітей є вищим в регіоні з низьким рівнем сумарного забруднення довкілля порівняно з регіонами екологічної кризи та дуже високого рівня забруднення. Виявлено розбіжності у вмісті хімічних елементів в емалі постійних зубів і в ротовій рідині у дітей, що може впливати на розповсюдженість та інтенсивність карієсу та захворювань тканин пародонта. Визначено наявність доклінічних змін в тканинах пародонта й у системі секреторного імунітету порожнини рота у дітей, які мешкають за екологічно несприятливих умов. Вдосконалено концепцію створення регіонально спрямованих програм профілактики основних стоматологічних захворювань у дітей, яка враховує вплив чинників довкілля. Розроблено диференційовані схеми профілактики основних стоматологічних захворювань у дітей, які мешкають в різних за екологічною ситуацією регіонах, і проаналізовано їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.426.6 + Р733.66-5
Шифр НБУВ: РА380324 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Ткаченко Н. О. 
Обгрунтування моделі медико-соціального моніторингу дітей із гастродуоденальною патологією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.03 / Н. О. Ткаченко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Вивчено симптоматичні прояви гастродуоденальної патології у дітей із використанням запропонованого профільного опитувальника. Розроблено реєстр факторів ризику, які сприяють формуванню гастродуоденальних захворювань та визначено кількісне оцінювання їх значимості. Обгрунтовано й адаптовано методику раннього доклінічного прогнозування ризику виникнення гастродуоденальної патології у дітей дошкільного та шкільного віку, як засіб первинної профілактики. Модифіковано й адаптовано методику дослідження якості життя дітей із хронічним гастродуоденітом, виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки на індивідуальному та популяційному рівнях. Розроблено модель та універсальну інформаційно-прогностичну матрицю якості життя дітей із хронічним гастродуоденітом, виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки. Розроблено функціонально-організаційну модель медико-соціального моніторингу дітей із гастродуоденальною патологією та визначено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413 + Р11(4УКР)026.424.1
Шифр НБУВ: РА375579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Рещіков В.А. 
Стан здоров'я дітей дошкільного віку в промисловому регіоні та шляхи його поліпшення: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.00.10 / В.А. Рещіков ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

Вивчено клініко-анамнестичні, антропо- і соматотипові, гематологічні та психовегетативні особливості розвитку дітей дошкільного віку та розроблено методи профілактики за умов поліклініки промислового міста. Виявлено несприятливу тенденцію щодо показників здоров'я дошкільників, а саме: розповсюдженість функціональних відхилень у дітей дошкільного віку становить 72,9 %, а хронічних - 23,2 %. Установлено, що підвищується поширеність ортопедичної патології, збільшується кількість дітей з дисгармонійним фізичним розвитком і нервово-психічними розладами. Виявлено кореляційний взаємозв'язок гіподинамії та інших факторів ризику з погіршенням стану здоров'я дошкільнят. Науково обгрунтовано ефективність статико-динамічних фізичних вправ, які можуть застосовуватися з метою профілактики "шкільної дезадаптації".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.4 + Р128.93-3 +
Шифр НБУВ: РА353164

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Погоріляк Р.Ю. 
Стан здоров'я немовлят: медико-соціальна характеристика та наукове обгрунтування шляхів його покращення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / Р.Ю. Погоріляк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Вперше у Закарпатському регіоні за нових суспільно-економічних умов досліджено стан здоров'я вагітних, породіль та їх немовлят. Встановлено особливості та деякі закономірності впливу соціально-демографічних, соціально-економічних, соціально-біологічних факторів, а також чинників, що супроводжують вагітну протягом усього періоду вагітності та пологів, на стан здоров'я вагітних і народжених ними дітей. Визначено найбільш розповсюджені фактори ризику для здоров'я породіль. Виявлено фактори та групи ризику щодо фізичного розвитку немовлят та їх захворюваності. Проведено комплексну оцінку та розраховано відносні величини зниження та збільшення рівня захворюваності за так званих "сприятливих" і "несприятливих" умов. Вивчено відмінності в антропометричних показниках немовлят залежно від медико-соціальних чинників ризику. Визначено основні медико-соціальні чинники, що впливають на захворюваність новонароджених. Розроблено стандарти фізичного розвитку немовлят Закарпатського регіону на сучасному етапі його розвитку. Створено модель збереження та покращання здоров'я немовлят на регіональному, місцевому, особистісному та родинному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.4 + Р11(4УКР)026.271 +
Шифр НБУВ: РА350882

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Корнієнко Л.В. 
Стан стоматологічного здоров'я у дітей з хронічними вірусними гепатитами та шляхи корекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Л.В. Корнієнко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Вперше вивчено фактори ризику стоматологічного здоров'я та визначено особливості клінічного перебігу основних стоматологічних захворювань у дітей з хронічним вірусним гепатитом (ХВГ). Доведено роль порушень реологічних і біохімічних властивостей ротової рідини, мікроекології порожнини рота та нижніх відділів травного каналу у формуванні факторів ризику стоматологічного здоров'я у даної категорії пацієнтів. Вперше у дітей, хворих на ХВГ, встановлено високі показники прямих кореляційних зв'язків між обтяженістю факторів ризику стоматологічного здоров'я та рівнем ендогенної інтоксикації, ступенем дисбактеріозу слизової оболонки порожнини рота і дистальних відділів травного каналу. Вперше встановлено зв'язок між показниками стану стоматологічного здоров'я, інтенсивністю ендотоксикозу та станом системи колонізаційної резистентності порожнини рота дітей, хворих на ХВГ. Доведено наявність причинно-наслідкового зв'язку ендогенної інтоксикації та формування ангулярного хейліту внаслідок порушень детоксикаційної функції печінки, нагромадження токсичних продуктів метаболізму в тканинах і декомпенсації природної системи виведення токсинів у дітей з ХВГ. На підставі аналізу результатів клініко-лабораторного дослідження розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів, який сприяє відновленню властивостей ротової рідини, стану колонізаційної резистентності порожнини рота, дезінтоксикації та зменшенню виразності клінічних проявів стоматологічних захворювань і спрямований на зниження впливу факторів ризику та підвищення рівня стоматологічного здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.426.6 + Р11(4УКР)442.866 + Р733.514.16 + Р733.413.510.11 +
Шифр НБУВ: РА363215

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Козаченко О.В. 
Фактори ризику захворюваності і смертності немовлят в сільській місцевості: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / О.В. Козаченко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Вивчено проблему формування здоров'я немовлят у сільських сім'ях під впливом різних факторів. Розроблено та впроваджено методику медико-соціального дослідження сільської сім'ї з дитиною першого року життя, яка дозволяє виявити й оцінити фактори ризику виникнення захворювань і смерті немовлят, визначити сім'ї за групами ризику. Установлено найбільш важливі фактори ризику захворюваності та смертності немовлят. Сім'ї розподілено за групами високого, середнього, низького ризику. Науково обгрунтовано системну функціонально-організаційну модель сімейної диспансеризації у сільській місцевості. Розроблено технологію поетапної такої диспансеризації для запобігання захворюванням і смерті немовлят на підставі обліку та своєчасної корекції негативного впливу факторів ризику. Її ефективність на етапах запропонованої оптимізованої системи надання медичної допомоги дітним сім'ям сільської місцевості доведено на підставі результатів впровадження окремих елементів розробленої моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.4 + Р11(4УКР)023.4 +
Шифр НБУВ: РА354621

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського