Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (3129)Книжкові видання та компакт-диски (1554)Журнали та продовжувані видання (1814)
Пошуковий запит: (<.>U=Р11(4УКР)2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 159
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Солонинка Г.Я. 
Інфікування мікобактеріями та профілактика захворювання на туберкульоз серед студентів: Автореф. дис... мед. наук: 14.01.26 / Г.Я. Солонинка ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Установлено та проаналізовано у динаміці за період епідемії туберкульозу рівень інфікованості мікобактеріями туберкульозу серед студентів м.Києва, характер туберкулінової чутливості у молодих осіб віком 15 - 25 років, визначено післявакцинальний БЦЖ імунітет у цього контингенту. Установлено структуру вперше діагностованого туберкульозу за формою захворювання і віковим складом. Установлено найбільш уразливі контингенти серед студентів та ефективні заходи виявлення у них туберкульозу. Визначено ефективність серологічного імунохроматографічного тесту "Гексагон тест" у діагностиці латентної туберкульозної інфекції. Розроблено схему хіміопрофілактики в студентів та визначено її ефективність. Доведено in vitro антимікобактеріальну активність рослин, які містять фітонциди та використовуються як харчові продукти - цибуля, часник, хрін і фітопрепарату, виготовленого з соку часнику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-4 + Р11(4УКР)285.4 +
Шифр НБУВ: РА345238

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Литвинов О.А. 
Інформаційна технологія класифікації клінічних діагнозів на основі семантико-синтаксичної моделі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.09 / О.А. Литвинов ; НАН України, М-во науки і освіти України. Міжнар. наук.- навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Вперше на підставі дослідження існуючих медичних термінологічних систем визначено основні вимоги щодо їх формування. Виявлено фактори, що впливають на впровадження медичних термінологічних систем у лікувальні заклади України. Розроблено формальну модель клінічного діагнозу, описано її семантичну та синтаксичну складові з використанням формальної граматики та дескрипційної логіки. Вперше на базі сформованої моделі створено концептуальну модель класифікації клінічних діагнозів на підставі фреймового й об'єктивно-орієнтованого підходів до опису знань, а також її даталогічну модель для зберігання в реляційній базі даних. Розроблено механізм взаємодії даної класифікації зі стандартними термінологічними системами. З застосуванням метаінформаційного підходу на засадах шаблону захисту від варіацій удосконалено технологію проектування аналітичної підсистеми та підсистеми статистики госпітальної інформаційної систем. Вперше здійснено реалізацію нової технології класифікації клінічних діагнозів у госпітальну інформаційну систему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)21 л74 с21 + Р34 с21 +
Шифр НБУВ: РА356291

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Пезенцалі Г.О. 
Інформаційна технологія передпроектного дослідження та проектування функціональної організації комплексної інформаційної системи лікувально-профілактичного закладу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.09 / Г.О. Пезенцалі ; Міжнар. науково-навч. центр інформ. технологій та систем НАН України, МОН України . — К., 2009. — 22 с. — укp.

Подано нове рішення актуальної задачі розробки інформаційної технології передпроектного дослідження та проектування функціональної організації комплексної інформаційної системи лікувально-профілактичного закладу. Виділено базові функції діяльності лікувально-профілактичних закладів різних рівнів разом з функцією адміністрування системи, покладеної в основу функціональної моделі комплексної інформаційної системи, яка містить подані на трьох рівнях ієрархії варіанти використання системи (функції, задачі, підзадачі). Розроблено та застосовано метод дослідження функціональної моделі на основі опису атрибутів варіантів використання та обчислення запропонованих показників ступеня функціональної системи і ступеня відтвореності функцій в автоматизованих робочих місцях. Визначено властивості системи, одержано корисну для управління реалізацією системи інформацію. Виявлено принципи, розроблено механізми, алгоритми та методи реалізації функцій медичного планування та надання автоматизованої консультативної допомоги пацієнтам. Запропоновано підхід до проектування, реалізації та супроводу експлуатації технічної інфраструктури комплексної інформаційної системи за умов медичного закладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)2 л71/76-3 +
Шифр НБУВ: РА368555

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Болгов М.Ю. 
Інформаційне відображення лікувально-діагностичного процесу в ендокринологічній клініці: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.11; 14.01.14 / М.Ю. Болгов ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 40 с. — укp.

Запропоновано й обгрунтовано абстрактні моделі інформаційного відображення лікувально-діагностичного процесу, а саме: відображення параметрів користувача, формалізації текстових даних, відображення діагнозу, двохетапного аналізу даних. Ефективність моделей доведено на базі створеної медичної інформаційної системи. Адаптовано класифікації щодо захворювань щитовидної (ЩЗ) і надниркових залоз для використання в медичних інформаційних системах. Проведено дослідження вогнищевої патології ЩЗ на електронному реєстрі хворих з ендокринною патологією. Проаналізовано темпи зростання та зменшення вогнищевих утворень, факти зникнення, особливості доброякісних і злоякісних новоутворень. Запропоновано вважати швидким збільшення розміру вогнищевого утворення ЩЗ на 6 і більше мм/рік. Серед клінічних і ультразвукових характеристик відокремлено інформативні прогностичні фактори злоякісності. На підставі літературних і одержаних даних розроблено автоматизовану систему прийняття рішень щодо діагностики та лікування вогнищевих утворень ЩЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)21 л74 ф + Р415 е(4УКР)л74 ф +
Шифр НБУВ: РА355780

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Пранік С.А. 
Історичний аналіз становлення та розвиток медико-профілактичної допомоги робітникам водного транспорту України (на прикладі Київської центральної басейнової клінічної лікарні МОЗ України): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.04 / С.А. Пранік ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Висвітлено історію Київської лікарні водників у аспекті становлення та розвитку медицини водного транспорту в Україні. Досліджено історичну динаміку професійної виробничо-зумовленої патології водників, її лікування та профілактики. Показано роль Київської центральної басейнової клінічної лікарні як науково-лікувального комплексу нового типу. Проаналізовано наукову й організаційну спадщину співробітників кафедри факультетської терапії N 2 Київського медичного інституту, що базувалась у Київській центральній басейновій клінічній лікарні. Наведено відомості стосовно розвитку медицини водного транспорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)21 л749 +
Шифр НБУВ: РА351665

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Охромій Г.В. 
Багатофакторна система реабілітації, прогнозування інвалідності і комплексної профілактики інфаркту міокарда: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / Г.В. Охромій ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 38 с. — укp.

Розроблено науково обгрунтовану багатофакторну систему реабілітації у післяінфарктний період і комплексної профілактики інфаркту міокарда за тяжкістю перебігу патології, медико-біологічними, соціально-гігієнічними, клімато-екологічними факторами з застосуванням нових методів контролю ефективності відновлювального лікування та прогнозування інвалідності, що передбачають врахування психофізіологічного статусу пацієнтів. Науково обгрунтовано новий підхід до контролю ефективності реабілітації у післяінфарктному періоді на підставі оцінки показників зазначеного статусу хворого. Запропоновано нову технологію визначення реабілітаційного потенціалу та прогнозування інвалідності внаслідок гострого інфаркту міокарда за психофізіологічним статусом пацієнта. Розроблено альтернативний метод визначення толерантності до фізичних навантажень для пацієнтів з серцево-судинною патологією за психофізіологічними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-5 + Р11(4УКР)339.41 + Р11(4УКР)284.1 +
Шифр НБУВ: РА357799

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Беспалько В.В. 
Визначення медико-соціальних чинників формування наркоманії серед учнівської молоді та обгрунтування її первинної профілактики на прикладі західного регіону України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / В.В. Беспалько ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності виникнення, формування, розповсюдження та перебігу наркоманії серед учнівської молоді залежно від комплексу соціальних, медичних, біологічних, соматичних, психологічних, юридичних чинників з урахуванням ступеню впливу кожного з них. Виявлено зв'язки між медичними та соціально-психологічними чинниками щодо формування соціального та особистого ризику наркотизації підлітків. Досліджено особливості формування наркоманії залежно від типу використаних наркотиків, віку дітей і підлітків. Створено інформаційно-математичну модель оцінки ризику виникнення наркоманії та корекційні програми протидії наркотизації. Науково обгрунтовано потребу в ранній високопрофесійній перманентній первинній профілактиці наркоманії в усіх типах освітніх закладів як пріоритетного напрямку боротьби з даним явищем. Запропоновано нові напрямки та шляхи удосконалення первинної профілактики наркоманії серед дітей та підлітків з урахуванням складних соціально-медичних основ зазначеної проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.021.1 + Р11(4Укр)286.1
Шифр НБУВ: РА319522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Фефер Е. І. 
Використання сучасних інформаційних технологій в удосконаленні стоматологічної допомоги та в оптимізації фахової підготовки: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.11 / Е. І. Фефер ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено можливості використання сучасних інформаційних технологій для телемедичного консультування та моніторингу стану стоматологічних хворих; діагностичні критерії за інформаційного моніторингу стану стоматологічних хворих. Запропоновано концептуальні підходи до системи контролю якості дистанційного навчання лікарів-стоматологів, що дозволяє забезпечити ефективне формування блоків навчального матеріалу; методики дистанційного контролю знань стоматологів; концептуальні підходи до індивідуалізованого дистанційного навчання в стоматології, що враховує особливості слухачів для забезпечення трансферу знань більш складного рівня; технологію дистанційного навчання, що дозволяє використовувати залежності між об'єктами навчання та їх рівнем знань, а також формування відповідних груп; концепцію малих спеціалізованих медичних інформаційних систем у стоматології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)286.6
Шифр НБУВ: РА379116 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Безруков О. П. 
Гігієнічні аспекти формування захворювань щитоподібної залози в Кримському регіоні, їх профілактика і лікування: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.01 / О. П. Безруков ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 37 с. — укp.

Складено карти вмісту йоду й інших мікроелементозів у грунтових водах Криму. Виділено типи території з різним рівнем захворюваності з визначенням причин виникнення зобної патології. Проведено картування патології щитовидної залози (ЩЗ) за нозологічними формами. Зроблено висновки особливостей у структурі та динаміці захворюваності ЩЗ населення Криму за останні 12 років. Виявлено, що найбільш небезпечною патологією є вузлові зоби, які виявляються самостійно, та в контексті аутоімунного тиреоїдиту або у формі аденом ЩЗ. Відносна стабільність цієї патології протягом ряду років дозволяє зробити висновок, що основною етіологічною причиною їх виникнення є природні геобіохімічні чинники і, насамперед, нестача йоду в питній воді та харчових продуктах. Розроблено алгоритм лікування мікрокарцином ЩЗ. Запропоновано нові підходи у веденні перед- і післяопераційного періоду в даного контингенту хворих. Запропоновано нові технічні прийоми дренування ран після тиреоїдектомії. Запропоновано застосування препарату L-лізину - есцинат. Для реабілітації хворих у ранній післяопераційний період розроблено комплекс лікувальної фізкультури. Зазначено, що з метою профілактики мікроелентозів і для лікування хворих із вузлами в ЩЗ (у разі виключення злоякісного росту) з позитивним ефектом застосований препарат барба-йод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.12-1 + Р11(4УКР)284.1
Шифр НБУВ: РА375965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Грищенко С.В. 
Гігієнічні основи профілактики онкологічної захворюваності населення в регіонах з несприятливими екологічними умовами: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / С.В. Грищенко ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2001. — 30 с. — укp.

Науково обгрунтовано програму онкопрофілактичних заходів серед населення регіонів з несприятливими екологічними умовами. На підставі результатів комплексної гігієнічної оцінки якості об'єктів навколишнього середовища (атмосферне повітря, питна вода, грунт, харчові продукти), соціально-економічних умов мешкання населення, його способу життя, побуту та харчування, а також аналізу закономірностей формування онкологічної патології, за допомогою множинного кореляційно-регресійного, порівняльного, дисперсійного та медико-картографічного аналізів визначено фактори ризику та антиризику виникнення злоякісних новоутворень, у тому числі найбільш важливі (ключові). Зазначено, що ідентифікація ключових факторів онкоризику й онкоантиризику та визначення їх детермінаційної значущості в канцерогенезі створили науково-гігієнічну базу комплексної програми профілактики злоякісних новоутворень в регіонах з несприятливими екологічними умовами. Обгрунтовано та розроблено концепцію чотирирівневої (соціальної, медичної, контингентної, нозологічної) первинної, вторинної й третинної профілактики злоякісних новоутворень, заснованої на нівелюванні факторів онкоризику й активізації факторів онкоантиризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)285.6
Шифр НБУВ: РА316916 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Приліпко В.А. 
Гігієнічні та соціальні фактори формування здоров'я працездатного населення у віддалений період аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / В.А. Приліпко ; АМН України. Ін-т медицини праці. — К., 1999. — 33 с. — укp.

Містяться результати вивчення комбінованої дії соціальних та гігієнічних факторів, обумовлених наслідками аварії. Встановлено закономірність формування соціальної, фізичної та психічної компонент здоров'я населення від соціальних факторів та зв'язки між рівнем соціально-психологічної напруги населення і здатністю адаптуватися до соціоекологічного середовища з врахуванням професійної належності окремих груп, зони радіаційного забруднення. Обгрунтовано концепцію щодо формування захворюваності постраждалого населення, рекомендації для прийняття управлінських рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.5 + Р11(4УКР)28

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Шамрай О.В. 
Гігієнічна оцінка регіональних особливостей екологічного середовища та їх ролі у формуванні територіальних відмінностей онкологічної патології населення України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.В. Шамрай ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2003. — 17 с. — укp.

Вперше встановлено територіальні закономірності формування рівнів, динаміки та структури онкологічної захворюваності населення за сучасних умов: стабільно високі та низькі регіональні рівні, темпи підйому та зниження у часі, рангові місця у структурі окремих нозологічних форм, різнонаправлені статево-вікові регіональні градієнти рівнів, динаміку та структуру, регіональну обумовленість прогресивно-регресивної та хвильової динаміки онкологічної захворюваності населення. Визначено комплекс факторів екологічної, демографічної, професійної та соціально-побутової природи, що обумовлює територіальні відмінності рівнів онкологічної захворюваності населення за сучасних умов України. Висвітлено роль геліофізичних і природних радіаційних факторів у формуванні онкологічної патології та переважному поширенні окремих її нозологічних форм серед населення різних регіонів України. Розглянуто сучасні особливості впливу забруднення повітряного середовища, грунту та питної води на формування окремих нозологічних форм онкологічної патології населення: злоякісних пухлин легень, рота, стравоходу, шлунка та кишечнику. Встановлено роль мікроелементного складу питної води у формуванні стійко підвищенної та зниженої частот виникнення серед населення окремих регіонів України онкологічних хвороб порожнини рота, стравоходу, шлунка, ободової та прямої кишки. Виявлено сучасні закономірності статики, динаміки та структури рівнів забруднення повітряного середовища, грунту та води. Уточнено диференційований ступінь значущості шкідливих звичок (паління тютюну, зловживання алкоголем), особливостей харчування, сімейних і соціально-побутових умов у формуванні онкологічної захворюваності населення. Обгрунтовано та розроблено принципи профілактики онкологічних хвороб, що реалізуються через систему заходів оздоровлення соціального та екологічного середовища та антиканцерогенного харчування людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)285.6 +
Шифр НБУВ: РА322760

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Бєліченко А.В. 
Державне регулювання забезпечення населення лікарськими засобами: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / А.В. Бєліченко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретико-методичні засади та розроблено комплексний механізм і методи державного регулювання забезпечення населення лікарськими засобами, впровадження яких дозволить підвищити доступність фармацевтичної допомоги. Розкрито сутність поняття "механізм державного регулювання забезпечення населення лікарськими засобами" як сукупності соціально-економічних, адміністративних, організаційних і правових засобів впливу держави, спрямованих на підвищення доступності, забезпечення якості та раціонального використання ліків. Проаналізовано сучасні напрямки реформування вітчизняної системи охорони здоров'я та фармації й обгрунтовано необхідність впровадження комплексу пріоритетних методів державного регулювання забезпечення населення лікарськими засобами, зокрема, соціально-економічних. Наведено пропозиції щодо удосконалення механізму ціноутворення на ліки та компенсації (реімбурсації) їх вартості з урахуванням протиріч, що склалися у чинному фармацевтичному законодавстві та результатів експертного опитування фахівців. Доведено, що впровадження запропонованої процедури державної експертизи та реєстрації межових оптових цін виробників (митної вартості) на основні лікарські засоби сприятиме створенню збалансованої та прозорої системи цін на лікарські засоби, здійсненню ефективного моніторингу цін реалізації та контролю за ціновою дисципліною у фармацевтичній галузі. За результатами аналізу впровадження референтного ціноутворення у світовій практиці за умов обов'язкового медичного страхування та реімбурсації вартості фармацевтичної допомоги населенню визначено основні підходи, відмінні та спільні методологічні принципи, функції, об'єкти та суб'єкти системи референтних цін, введення якої дозволить суттєво підвищити доступність ліків в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 к + Х819(4УКР)148 +
Шифр НБУВ: РА370797 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бедрик І. О. 
Державне регулювання приватної стоматологічної діяльності в Україні: організаційно-правові засади: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / І. О. Бедрик ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Уперше доведено, що у приватній стоматологічній діяльності на сьогодні неврегульованими залишаються такі питання: надання стоматологічної допомоги на платній основі, одержання пацієнтом інформації про виконавця стоматологічної послуги (СП) та самої послуги, форма та зміст інформованої згоди пацієнта на медичне втручання та форма і зміст договору про надання платних СП. Розроблено модель структури зовнішнього контролю приватної стоматологічної організації, під час використання якої між лікарями-експертами й адміністративними органами організацій-учасників системи надання та контролю якості СП встановлюються функціональні зв'язки та виключається лінійна підпорядкованість. Удосконалено методологічний підхід до систематизації законодавства України в галузі охорони здоров'я, який передбачає оптимізацію системи державного управління галуззю шляхом розробки Медичного кодексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)147 + Р11(4УКР)286.6 к
Шифр НБУВ: РА380526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Крюков С.А. 
Державне управління в сфері медико-соціальної допомоги безнадійно хворим: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.05 / С.А. Крюков ; Донец. держ. акад. упр. — Донецьк, 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему формування державного управління системою паліативної допомоги. Проаналізовано реалізацію державного управління та регулювання системою медико-соціальної допомоги безнадійно хворим. Досліджено діяльність системи зазначеної допомоги безнадійним хворим, демографічні складові, ставлення суспільних груп до проблем надання допомоги даним хворим, ресурсні витрати на місцевому рівні для надання паліативної допомоги на прикладі невеликого міста. Обгрунтовано необхідність подальшого удосконалення організаційно-правових засад у сфері медико-соціальної допомоги безнадійно хворим на державному та відомчому рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)285.6 к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА320943 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Дячишин В.І. 
Державне управління медикаментозним забезпеченням населення України на сучасному етапі формування ринкових відносин: Автореф. дис... канд. наук з державного управління: 25.00.05 / В.І. Дячишин ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2000. — 24 с. — укp.

Досліджено проблеми державного управління медикаментозним забезпеченням населення України. Доведено, що на сучасному етапі реформування галузі відсутня науково обгрунтована система державного управління медичними закладами та забезпечення належними медикаментами. Вивчено стан медикаментозного забезпечення кардіологічних хворих (зокрема тих, які мають артеріальну гіпертензію). Визначено особливості інформаційного забезпечення зазначеного процесу. Висвітлено особливості менеджменту та маркетингу в реалізації технологій управління медикаментозним забезпеченням. Розроблено модель формування попиту та стимулювання збуту лікувальних засобів, принципи адаптації моделі до вирішення загальної проблеми медичного забезпечення потреб хворих і лікувальних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Р + Р11(4УКР)26л72-39
Шифр НБУВ: РА311716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Терент'єва А. В. 
Державне управління медичним захистом за умов надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / А. В. Терент'єва ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 36 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади формування принципів державного управління (ДУ) подоланням медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій (НС) природного та техногенного характеру. Розроблено організаційно-функціональну схему медичного забезпечення населення під час подолання даних наслідків, яка передбачає комплексний підхід до подолання наслідків НС у постраждалих і прилеглих (непостраждалих) районах, можливість залучення необхідних сил і засобів, зокрема громадських гуманітарних організацій, формувань Товариства Червогого Хреста України. Зазначено, що система оптимізації ДУ процесом подолання медико-санітарних наслідків НС природного та техногенного характеру включає такі блоки: структурна перебудова, кадри, матеріально-технічне забезпечення, підготовка нової генерації управлінських кадрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)23 к + Ц96-2
Шифр НБУВ: РА380430 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Шевцов В. Г. 
Державне управління розвитком медичної допомоги в умовах реформування системи охорони здоров'я: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. Г. Шевцов ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше запропоновано комплексний механізм державного управління розвитком системи охорони здоров'я в Україні, який поєднує організаційні, фінансові, регулятивні, контрольні заходи та має на меті забезпечення задоволеності суспільства медичною допомогою, підвищення захищеності громадян від фінансових ризиків на випадок хвороби, покращання загального стану їх здоров'я. Визначено сутність поняття "розвиток медичної допомоги", що стосується цілеспрямованого, закономірного, незворотного, багаторівневого, керованого, відтворювального, змінного процесу діяльності суб'єктів надання медичної допомоги, характеристиками якого є якість, прийнятність, законність, професійність, результативність. Удосконалено структуру фінансування сфери охорони здоров'я з упровадження страхової медицини та технологію державного управління стандартизацією медичної допомоги та медичного страхування. Визначено поняття "медична допомога", що стосується комплексу заходів, які здійснюються медичними фахівцями з метою профілактики, діагностики та лікування хвороб людей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)2 + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА384807 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Долот В.Д. 
Державне управління стаціонарною медичною допомогою в Україні: стан і тенденції розвитку: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / В.Д. Долот ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

З'ясовано, що важливою складовою системи охорони здоров'я є стаціонарна медична допомога. Досліджено стан і тенденції розвитку державного управління нею. У загальній моделі реформування медичної галузі стаціонарна медична допомога посідає одне з провідних місць. Наголошено на необхідності наукового обгрунтування її удосконалення відповідно до сучасних вимог і з урахуванням світового досвіду. Охарактеризовано основні тенденції розвитку державного управління системою стаціонарної медичної допомоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)147 + Р11(4УКР)2 к +
Шифр НБУВ: РА343455

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Надюк З.О. 
Державне управління якістю медичної допомоги в системі охорони здоров'я України: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / З.О. Надюк ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади удосконалення державного управління якістю медичної допомоги у сфері охорони здоров'я населення України. Здійснено системний аналіз вітчизняних і зарубіжних наукових джерел щодо державного управління якістю даної допомоги та сучасного стану нормативно-правового забезпечення механізмів управління. Запропоновано класифікацію-кодування стандартів медичної допомоги в Україні. Проведено комплексне соціологічне дослідження стану задоволеності пацієнтів лікувально-профілактичних закладів та медичного персоналу цих закладів якістю медичної допомоги. Проаналізовано рівень правової освіченості пацієнтів та медичного персоналу лікувально-профілактичних закладів. Розроблено концепутальну модель оптимізації державного управління системою інформаційно-освітнього забезпечення населення знаннями з якості медичної допомоги, запропоновано стандартизовані анкети вивчення думки пацієнтів у процесі оцінки якості її надання в амбулаторно-поліклінічних і стаціонарних відділеннях цих закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14 + Р11(4УКР)2 к +
Шифр НБУВ: РА341666

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського