Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (336)Книжкові видання та компакт-диски (140)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413.201.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Самусєва О.С. 
Патоморфоз хронічного гастриту у військовослужбовців - ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / О.С. Самусєва ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Містяться результати зіставлення даних основних клініко-лабораторних методів дослідження і комплексного морфологічного аналізу гастро- та дуоденобіопатів, отриманих від ліквідаторів з верифікованою дозою опромінення, хворих на хронічний гастрит, а також пацієнтів нозологічної контрольної групи. Визначені структурні прояви індукованого патоморфозу хронічного гастрита о осіб, які підпали дії "чорнобильського фактора". Простежена інтенсифікація інволютивних процесів у слизовій оболонці шлунка у недужих із радіаційним чинником в анамнезі. Запропоновані гіпотетичні схеми пато- і морфогенезу порушень у слизових оболонках шлунка і дванадцятипалої кишки при хронічному гастриті у ліквідаторів. Обгрунтовані рекомендації щодо оптимізації лікувально-профілактичної тактики вказаному контингентові пацієнтів із урахуванням патоморфозу захворювання. Оцінена інформативність та аргументована необхідність застосування ряду гістохімічних методик при дослідженні гастро- та дуоденобіопатів, отриманих від ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.16-2

Рубрики:

      
2.

Лукашевич І.В. 
Нові сторони механізму дії препаратів чистотілу великого при терапевтичній корекції клінічних проявів хронічних некаменевих холециститів, хронічних гастродуоденітів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.В. Лукашевич ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Фраківськ, 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості уражень гастродуоденальної та біліарної систем у хворих на хронічний некаменевий холецистит у поєднанні з хронічним гастродуоденітом та їх корекції шляхом включення у лікувальний комплекс препаратів чистотілу великого (ЧВ). За умов норми та експериментального ерозивно-виразкового ураження гастродуоденального комплексу у щурів, шляхом визначення продуктів вільнорадикального окислення ліпідів і деяких показників системи глутатіону, визначено разову і добову дозу препаратів ЧВ. Досліджено вплив разової дози препаратів ЧВ на кислотоутворюючу функцію шлунка та моторику жовчного міхура, а також особливості впливу курсового лікування препаратами ЧВ на захисні протирадикальні системи, систему жовчовиділення, функціонально-морфологічний стан слизової оболонки шлунка, дванадцятипалої кишки та ступінь обсіменіння їх Hp, імунну систему. Обгрунтовано доцільність використання препаратів ЧВ за даної патології, розроблено методику диференційованого лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-52 + Р413.201.1-52
Шифр НБУВ: РА308701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Соломенцева Т.А. 
Патоморфоз хронічного гастриту у осіб молодого віку в залежності від тривалості персистенції Helicobacter pylori: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Т.А. Соломенцева ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості перебігу та наслідки хронічного гастриту (ХГ) у осіб, інфікованих Helicobacter pylori (Hp) в дитячому віці. На підставі вивчення клінічних, морфологічних, гістологічних і біохімічних проявів у 110 хворих на ХГ, асоційований з Hp, визначено особливості ХГ в осіб молодого віку в залежності від тривалості персистенції Hp. Зіставлено клінічні симптоми захворювання на морфофункціональні зміни слизової оболонки гастродуоденальної зони у хворих на ХГ з різними термінами колонізації Hp. Показано, що більш тривала персистенція бактерії в організмі призводить до важких запалювально-деструктивних змін у слизовій оболонці шлунка. Недоцільно застосування "потрійної" схеми антихелікобактерної терапії у хворих, інфікованих Hp у дитячому віці, з ураховуванням її низької ерадикаційної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-2
Шифр НБУВ: РА312043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Капчак В.О. 
Ефективність комплексної терапії хворих на хронічний гастродуоденіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.О. Капчак ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено шляхи удосконалення якості діагностики та лікування хворих на хронічний гастродуоденіт (ХГД), асоційований з H.pylori. Оцінено залежність клінічного перебігу захворювання від морфофункціональних змін слизової оболонки дванадцятипалої кишки (ДПК). Визначено стан секреторної, кислотопродукуючої функції шлунка. Проведено морфологічні та морфометричні дослідження слизової оболонки ДПК. Вивчено роль порушень з боку місцевого та системного імунітету в патогенезі ХГД. Встановлено клініко-лабораторну ефективність запропонованої комбінації препаратів-циклоферону й етонію в комплексній терапії хворих на ХГД. Доведено, що запропонований курс лікування сприяє більш швидкому поліпшенню клінічної картини захворювання, ерадикації H.pylori в 93,1 % випадків, відновленню моторно-евакуаторної функції шлунка, стабілізації дисбалансу імунологічних показників з боку місцевого та системного імунітету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.16-52
Шифр НБУВ: РА314964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Глубоченко О.В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування препаратів перстачу прямостоячого у хворих на хронічний гастродуоденіт у поєднанні з хронічним некаменевим холециститом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.В. Глубоченко ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено терапевтичну ефективність препаратів перстачу прямостоячого (ПП) в комплексному лікуванні хворих на хронічний гастродуоденіт у поєднанні з хронічним некаменевим холециститом. За результатами "гострих" фармакологічних досліджень і під час курсового застосування встановлено сприятливу дію препаратів ПП на шлункове кислотоутворення та моторику жовчного міхура. Визначено позитивний вплив курсового лікування препаратами ПП на систему жовчовиділення, функціонально-морфологічний стан слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки (ДПК). Доведено м'які антихелікобактерні властивості та антиоксидантну дію ПП. За умов норми in vitro на моделі еритроцита встановлено мембраностабілізувальні властивості настоянки ПП. У ході експериментального ерозивно-виразкового ураження гастродуоденальної зони у щурів показано позитивний вплив настоянки ПП на про- й антиоксидантну системи, морфологічні зміни слизової оболонки шлунка та ДПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.16-3 + Р413.520.11-3
Шифр НБУВ: РА315608 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Слаба У.С. 
Патогенетичне обгрунтування ентеросорбції та цитопротекції для профілактики та лікування гастропатій у хворих на ревматоїдний артрит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / У.С. Слаба ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено результати клінічних, лабораторно-інструментальних досліджень хворих на ревматоїдний артрит (РА). Докладно вивчено зв'язки клініко-патогенетичних варіантів перебігу РА з імунологічними, мембранодеструктивними, сполучнотканинними змінами, із рівнем ендогенної інтоксикації; клінічні та ендоскопічні характеристики уражень слизової оболонки гастродоуденальної зони та фактори, що їх спричинили. Наведено патогенетичне обгрунтування застосування ентеросорбції в лікуванні хворих на РА з метою посилення ефекту базової терапії та зниження дози нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) для профілактики ятрогенного ураження слизової оболонки гастродоуденальної зони, викликаного даними препаратами. Доведено профілактичний та лікувальний вплив цитотеку на слизову оболонку гастродуоденальної зони у разі застосування терапії НПЗП. Розроблено диференційований підхід до застосування ентеросорбенту залежно від ступеня активності запального процесу та цитотеку залежно від ендоскопічної картини ураження слизової оболонки ГДЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-3 + Р413.201.1-3
Шифр НБУВ: РА314874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Гриценко В.І. 
Особливості клінічних, ендоскопічних і морфофункціональних проявів гастропатій у хворих ревматоїдним артритом та їх лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.І. Гриценко ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2001. — 21 с. — укp.

Встановлено, що у хворих на ревматоїдний артрит (РА) на фоні лікування нестероїдними протизапальними препаратами (НПЗП) є характерним формування запально-дистрофічних і ерозивно-виразкових уражень слизової оболонки (СО) шлунка та дванадцятипалої кишки. Показано, що ці ураження протікають атипово з ослабленням маніфестності клінічних проявів та є резистентними до лікування. На їх перебіг суттєво впливає інвазія пілоричних хелікобактерій (НР), які у даних пацієнтів здебільшого володіють підвищеними токсигенними властивостями за рахунок індукції синтезу антитіл до НР, з'єднаних з IgG, та наявністю в геномі бактерії ланок, відповідальних за продукцію CagA та VacA. Обгрунтовано підходи до лікування ГДП, обумовлених вживанням НПЗП залежно від стану кислотоутворювальної функції шлунка та наявності НР. За НР-позитивних форм ГДП запропоновано використовувати "потрійну" антихелікобактерну терапію в поєднанні з блоківниками кислотності (фамотідин, омепразол, ланзапрозол), НР-негативних форм - протизапальну та цитопротекторну терапію (колоїдний субцитрат вісмуту, вентер).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-37 + Р419.180.11-37
Шифр НБУВ: РА314260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Бабак М.О. 
Клінічні та терапевтичні аспекти дуоденальних виразок, асоційованих із різноманітними штамами IHelicobacter pylory/I: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / М.О. Бабак ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено вплив різноманітних (чутливих і резистентних до антибіотиків) штамів Helicobacter pylori на клінічні проявлення, морфологічні зміни, систему гемостазу у хворих на дуоденальні виразки. Показано, що резистентні до антибіотиків штами Helicobacter pylori у порівнянні з чутливими викликають більші порушення функціонального та морфологічного стану гастродуоденальної зони та системи гемостазу. Встановлено, що дана терапія з урахуванням виявлених порушень має високу ерадикаційну ефективність і здатна усувати дані порушення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-5 +
Шифр НБУВ: РА322868

Рубрики:

      
9.

Шкала Л.В. 
Зміни мінерального балансу крові та імунні порушення при гастродуоденальних захворюваннях під впливом екологічно несприятливих факторів і спосіб їх корекції: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / Л.В. Шкала ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2002. — 37 с. — укp.

Виявлено новий механізм розвитку вторинного імунодефіцитного синдрому у разі гастродуоденальних уражень у хворих за екологічно несприятливих умов. Визначено, що зовнішній радіаційний вплив і тривалий контакт з важкими металами призводять до розвитку дистрес-синдрому, в основі якого лежить мінеральний дисбаланс з посиленням фізичної активності, головним чином, важких металів, що вторинно зумовлює пригнічення функціональної активності імунокомпетентних клітин. Встановлено кореляційні залежності між виявленими змінами інтенсивності рентгенофлюоресценції макро- та мікроелементів крові та порушеннями імунітету як двох ланок у ланцюзі розвитку дистрес-синдрому в ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС і робітників акумуляторного виробництва з гастродуоденальними захворюваннями. Розроблено спосіб корекції мінерального та імунного дисбалансу з використанням ультрафонофорезу трилону Б. Відзначено позитивну динаміку патологічного процесу завдяки усуненню дистрес-синдрому за рахунок нормалізації фізичної активності макро- та мікроелементів крові, а також клітинного та гуморального імунітету, що доведено результатами статистичного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-3
Шифр НБУВ: РА320676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Степанов Ю.М. 
Хронічний гастрит: клініко-біохімічні та морфофункціональні аспекти формування диспластичних змін слизової оболонки шлунка: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / Ю.М. Степанов ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 36 с. — укp.

Визначено характер порушень основних ендогенних факторів, які впливають на процес апоптоз-залежного формування диспластичних змін слизової оболонки шлунка, зумовлених прогресуванням хронічного гастриту (ХГ), для оптимізації своєчасної діагностики передракового стану шлунка. На репрезентативній вибірці розглянуто характер порушень вмісту сироваткового гастрину, рецепторів естрогенів, простагландинів групи Е за різних клініко-морфологічних форм ХГ і раку шлунка (РШ). Досліджено роль інфекції Helicobacter у процесі гастроканцерогену та її взаємодію з ендогенними факторами. Проаналізовано стан апоптозу епітеліоцитів шлунка у хворих на ХГ і РШ у взаємозв'язку з його функціонально-метаболічним регулятором - Fas-антигеном. Розроблено рекомендації шодо використання морфологічних критеріїв апоптозу, показників розчинного Fas-антигену, простагландинів Е, рецепторів і рівня сироваткового гастрину як додаткових маркерів верифікації диспластичних змін і гастроканцерогену у хворих на ХГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.16-3 + Р569.433.2-3
Шифр НБУВ: РА318665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Кудик В.Г. 
Питне використання мінеральної води Поляна Квасова у хворих з обмінними та інфекційно-запальними захворюваннями нирок при гастродуоденальній патології: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / В.Г. Кудик ; Укр. н.-д. ін-т мед. реабілітації та курортології. — О., 2003. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано та вирішено проблему нового підходу щодо використання вуглекислої, борної гідрокарбонатної натрієвої мінеральної води (МВ) середньої мінералізації Поляна Квасова для підвищення ефективності лікування хворих з поєднаною патологією органів гастродуоденальної зони та сечовими діатезами, нефролітіазом, хронічним пієлонефритом. Доведено, що курс питного прийому МВ Поляна Квасова сприяє покращанню клінічного перебігу основного та супутніх захворювань, нормалізації функціонального стану органів гастродуоденальної зони та нирок, параметрів кислотно-лужної рівноваги сечі та крові у більшості хворих. Для певної категорії хворих визначено ефективність лікування протягом короткого курсу (12-ти днів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011.6-549 + Р413.201.1-3 +
Шифр НБУВ: РА325150

Рубрики:

      
12.

Загородний М.І. 
Обгрунтування ефективності комбінованої терапії гастропатій, викликаних диклофенаком натрію, у хворих на остеоартроз (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.02 / М.І. Загородний ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Вперше виявлено ефективність кверцетину щодо попередження та лікування у щурів петехій, ерозій та виразок, що виникають під час застосування диклофенаку натрію. Встановлено лікувальний вплив диклофенаку натрію, кверцетину та їх комбінації на показники перекисного окиснення ліпідів в еритроцитах та печінці кролів, а також нормалізуючий вплив цих медикаментів на активність метаболічних процесів сполучної тканини в експерименті в сироватці крові кролів і хворих на остеоартроз. На основі клініко-експериментальних досліджень доведено ефективність, безпечність та доцільність застосування комбінованої фармакотерапії остеоартрозу з використанням кверцетину та диклофенаку натрію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-52 + Р413.201.1-52 +
Шифр НБУВ: РА328206

Рубрики:

      
13.

Винниченко 
Патогенетичне обгрунтування лікування хворих на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу залежно від клініко-морфологічного перебігу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Людмила Богданівна Винниченко ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2003. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-3
Шифр НБУВ: РА330041

Рубрики:

      
14.

Вільцанюк І.О. 
Нові підходи діагностики та антимікробного лікування пептичних виразок і хронічних гастритів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.О. Вільцанюк ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2003. — 21 с. — укp.

Розроблено потрійну ерадикаційну схему для лікування пацієнтів з Hp-залежними захворюваннями гастродуоденальної зони, що складається з нітазолу, амоксіциліну та омепразолу. Доведено клінічну ефективність запропонованого комплексного методу ерадикації в хворих на пептичні виразки дванадцятипалої кишки та хронічні активні гастрити, асоційовані з Hp. За результатами порівняльного дослідження виявлено переваги в антимікробній ефективності модифікованої потрійної антихелікобактерної схеми поряд зі стандартною. Розроблено новий спосіб експрес-діагностики хелікобактерної інфекції безпосередньо в ендоскопічному кабінеті, що полягає в поєднанні оригінальної методики забарвлення Hp в цитологічному препараті з запропонованим уреазним тестом. Встановлено високу чутливість клінічних штамів Hp до фторхінолонів, рифампіцину та антибактеріальних препаратів, які застосовуються переважно для парентерального лікування (парентеральні фторхінолони, цефалоспорини), у порівнянні з тими, що призначаються перорально.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.16-5 + Р413.204-5 +
Шифр НБУВ: РА322929

Рубрики:

      
15.

Сухан В.С. 
Використання високодисперсної аерозольтерапії в поєднанні з мінеральною водою "Поляна квасова" для лікування хворих на бронхіальну астму з супутнім гастродуоденітом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / В.С. Сухан ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2003. — 21 с. — укp.

Вивчено вплив комплексного лікування, що передбачає застосування високодисперсного аерозолю кам'яної солі та середньомінералізованої гідрокарбонатної натрієвої мінеральної води "Поляна Квасова" на перебіг бронхіальної астми із супутнім гастродуоденітом у 122-х хворих. Доведено, що комплексне лікування призводить до відновлення бронхіальної прохідності, покращання вентиляції легень, нормалізації клінічних, імунологічних та біохімічних показників. Установлено, що застосування у комплексному лікуванні мінеральної води у вигляді інгаляції спричинює більш виражену позитивну дію на рівні дистальних бронхів у зазначених хворих. Виявлено, що комплексне лікування в безпосередньому та віддаленому періоді позитивно впливає на перебіг бронхіальної астми, підвищує ефективність проведеного лікування, збільшує тривалість ремісії та знижує кількість загострень у шлунково-кишковому тракті та бронхолегеневої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-54 + Р413.201.1-54
Шифр НБУВ: РА326703

Рубрики:

      
16.

Головченко О.І. 
Морфо-функціональні, терапевтичні та реабілітаційні аспекти гастродуоденальної патології у льотного складу: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.36 / О.І. Головченко ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2004. — 40 с. — укp.

Уперше вивчено розповсюдженість гастродуоденальної патології у льотного складу Збройних сил України. Науково обгрунтовано показники для встановлення діагнозу функціональної диспепсії у льотного складу. Здійснено комплексне співставлення клінічного перебігу захворювання з морфологічним станом слизової оболонки шлунка, спричиненим інфекцією Helicobacter pylori (HP). Вивчено морфогенез у випадку HP-асоційованого запалення слизової оболонки шлунка. Проведено комплексне дослідження взаємозв'язків та співставлення моторно-евакуаторної, секреторної функції з контамінацією HP та рівнем інтестинальних гормонів у льотного складу. Установлено переконливий зв'язок ступеня контамінації слизової оболонки та рівня інтестинальних гормонів. З'ясовано, що інфекція є одним з провідних етіологічних чинників у розвитку функціональної диспепсії у пілотів. Поглиблено уявлення про моторно-евакуаторні порушення шлунків у разі функціональної диспепсії, апробовано методику визначення порушень евакуації з використанням ультразвукового методу дослідження. Визначено критерії для діагностики, лікування та реабілітації різних варіантів функціональної диспепсії у льотного складу, а також ефективність застосування медикаментозних і немедикаментозних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-4 +
Шифр НБУВ: РА338460

Рубрики:

      
17.

Тихоненко І.В. 
Клініко-морфологічні особливості уражень гастродуоденального відділу і роль Helicobacter pylori у їх розвитку в осіб, які контактували із сполуками хрому: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.В. Тихоненко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше вивчено поєднаний вплив на гастродуоденальний відділ (ГДВ) малих концентрацій сполук хрому та Hp. Установлено, що зі збільшенням професійного стажу (ПС), незалежно від статі, зростає концентрація хрому в крові та сечі. Доведено, що зі збільшенням ПС та з віком спостерігаються гіпосекреція, гіпоацидність, значне зниження захисних та різка активація агресивних властивостей шлункового соку, що є більш вираженим у випадку виразкової хвороби (ВХ) у фазі неповної ремісії. Виявлено, що основними чинниками зниження секреторної функції шлунка є ПС роботи за умов контакту зі сполуками хрому та вік хворих. Уперше визначено, що ВХ та хронічний гастродуоденіт (ХГД), асоційовані з Helicobacter pylori (Hp), у контактуючих зі сполуками хрому мають певні клінічні особливості (періодичні болі в епігастрію, малосимптомний початок захворювання, часті шлунково-кишкові кровотечі за умов ВХ - у 51,4 % хворих, що мають прямо пропорційну залежність від ПС, не характерною є сезонність загострень і обтяжена спадковість). За одночасної дії сполук хрому та Hp виявлено високу ступінь обсіменіння Hp, атрофічні зміни більш виражені у контактуючих зі хромом, причому у хворих з атрофічними гастритами зростає частота фіброзування слизової оболонки шлунка (СО Ш), а також частіше розвиваються хронічні атрофічні гастрити з "перебудовою" СО за кишковим типом зі збільшенням ПС роботи, з наростанням атрофічних змін в антральному відділі шлунка частіше виявляється інфекція Hp у слизовій тіла шлунка. Це дає підставу робити висновок щодо синергізму двох несприятливих агентів. Уперше доведено ефективність запропонованої методики лікування ВХ та ХГЛ зі включенням антидотної терапії, антиоксиданта, ентеросорбента та потрійної схеми лікування (два антибактеріальних препарати та "Омепразол").

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-3 +
Шифр НБУВ: РА330434

Рубрики:

      
18.

Ярмола Т.І. 
Ефективність застосування амізону і локальної навколосуглобової терапії для профілактики НПЗЗ-гастропатій у ревматологічних хворих: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / Т.І. Ярмола ; Івано-франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльне дослідження структури, частоти та клінічних особливостей уражень слизової оболонки гастродуоденальної зони (ГДЗ), індукованих нестероїдними протизапальними засобами (НПЗЗ) у хворих на ревматизм, ревматоїдний артрит (РА) та остеоартроз (ОА). Встановлено, що частота та важкість уражень шлунка та дванадцятипалої кишки та патоморфлогічні зміни в них не залежать від нозологічної форми ревматичного захворювання та не пов'язані з наявністю та ступенем обсіменіння слизової оболонки ГДЗ Helicobacter pylori (HP). Виявлено, що на початкових етапах прийому НПЗЗ ендоскопічними проявами уражень слизової оболонки ГДЗ є плямиста гіперемія, ерозивні та виразкові ураження, а морфологічним субстратом - лімфоцитарна інфільтрація слизової оболонки. Вперше запропоновано застосовувати під час комплексного лікування хворих на ревматизм вітчизняного протизапального препарату "Амізон", який не поступається в ефективності диклофенаку і не має побічної дії на слизову оболонку ГДЗ, притаманну НПЗЗ. Вперше для зменшення негативного впливу НПЗЗ на слизову оболонку ГДЗ під час лікування РА та ОА запропоновано проводити локальну навколосуглобову терапію у вигляді примочок з диметилсульфоксидом, гепарином та диклофенаком натрію та дротаверином гідрохлориду з одночасним зменшенням дози перорального прийому НПЗЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-52 + Р419.1-52 +
Шифр НБУВ: РА331755

Рубрики:

      
19.

Близнюк М.В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування альтану та синглетно-кисневої терапії при гастродуоденопатіях, індукованих нестероїдними протизапальними препаратами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / М.В. Близнюк ; Івано-Франків. держ. мед. акад.. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено клінічну картину гастродуоденопатій, індукованих нестероїдними протизапальними препаратами у взаємозв'язку з особливостями патогенезу за показниками прозапальної ланки цитокінового профілю, інтенсивності процесів ПОЛ - АОЗ, ступеня інвазії слизової оболонки шлунка Helicobacter pylori під впливом різних лікувальних комплексів. Зазначено, що дані зміни вірогідно співвідносяться з виразністю запального процесу в слизовій оболонці гастродуоденальної зони і ступенем персистенції Helicobacter pylori. Досліджено стан прооксидантно-антиоксидантної системи у хворих з даною патологією. Встановлено підсилення процесів перекисного окиснення ліпідів, що характеризується збільшенням вмісту в сироватці крові малонового диальдегіду та дієнових кон'югатів на тлі декомпенсації системи антиоксидантного захисту, що проявляється зниженням рівня насичення трансферину залізом і незначним підвищенням активності церулоплазміну. Вперше застосовано альтан і синглетно-кисневу терапію у хворих з гастродуоденопатіями, індукованими нестероїдними протизапальними препаратами. Доведено, що комплексне лікування сприяє корегуванню порушень прозапальної ланки цитокінового профілю, окисно-відновних процесів і покращує репаративні процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-3 +
Шифр НБУВ: РА329819

Рубрики:

      
20.

Сулима В.В. 
Клініко-експериментальне дослідження морфо-функціонального стану слизової оболонки гастродуоденальної зони при виразковій хворобі та хронічному гастриті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / В.В. Сулима ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено питання удосконалення діагностики та лікування виразкової хвороби, хронічного неатрофічного й атрофічного гастриту. Розширено та поглиблено уявлення про особливості клініко-ендоскопічних і морфофункціональних проявів у пацієнтів з зазначеними хворобами, частоту інфікування Helicobacter (H.) pylori. Визначено особливості відновлення рівня кислотопродукції та клітинного складу залозистого апарату слизової оболонки фундального відділу шлунка в осіб з виразковою хворобою після ефективної ерадикації H. pylori. Обгрунтовано можливість використання спектрофотометрії для спостереження морфо-функціонального стану слизової оболонки гастродуоденальної зони, що зумовлює можливість використання цього методу в діагностиці хвороб шлунка та дванадцятипалої кишки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-43 + Р413.201.1-43 +
Шифр НБУВ: РА338749

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського