Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (899)Книжкові видання та компакт-диски (579)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413.204.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 138
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Циганенко І.В. 
Шляхи підвищення ефективності протирецидивної терапії виразкової хвороби дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.В. Циганенко ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати п'ятирічного дослідження ступеня заселеності слизової оболонки Helicobacter pylori, імунологічних показників, перекисного окиснення ліпідів і показників антиоксидантного захисту в хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки у процесі профілактичного лікування. Встановлено, що рецидивування виразкової хвороби дванадцятипалої кишки відзначається комплексом змін, які характеризуються зростанням ступеня заселеності слизової оболонки антрального відділу шлунка та цибулини дванадцятипалої кишки Helicobacter pylori на фоні зниження ступеня імунного й антиоксидантного захисту. Розроблено та впроваджено комплекс заходів профілактики рецидивів виразкової хвороби дванадцятипалої кишки, який включає поєднане застосування антихелікобактерних (бісмофальк, суміші електролітичного розчину срібла і спиртового розчину прополісу), імунологічних (екстракт плаценти) й антиоксидантних (флакумін) засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА312493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Гаманенко Я.К. 
Хронічні ерозії шлунка: значення мелатоніну в діагностиці та лікуванні: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.36 / Я.К. Гаманенко ; Дніпропетр. держ. мед. акад., Ін-т гастроентерології АМН України. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6
Шифр НБУВ: РА370398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Будзак І.Я. 
Функціонально-морфологічні зміни слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки при ерозіях гастродуоденальної зони,асоційованих з пілоричним хелікобактеріозом,та їх лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.Я. Будзак ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського М-ва охорони здоров'я України. — Сімф., 2002. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання діагностики та лікування ерозій шлунка та дванадцятипалої кишки. Проаналізовано клінічні, ендоскопічні, морфологічні та функціональні прояви ерозивних уражень гастродуоденальної зони. Встановлено, що ерозивний гастродуоденіт характеризується варіабельністю проявів та комплексом функціональних і морфологічних змін шлунка та дванадцятипалої кишки, які залежать від локалізації та форми ерозій. Виявлено високу частоту інфікованості Helicobacter pylori хворих з гастродуоденальними ерозіями, розглянуто особливості морфологічного та функціонального стану гастродуоденальної зони у пацієнтів з наявністю пілоричного хелікобактеріозу (ПХ). Обгрунтовано основні підходи до диференційованого лікування хворих з ерозіями шлунка та дванадцятипалої кишки з урахуванням наявності ПХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3
Шифр НБУВ: РА317566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Калугіна С.М. 
Фармакопрофілактична та лікувальна ефективність калефлону при гастродуоденальних ерозивно-виразкових ураженнях: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / С.М. Калугіна ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Завдяки наявним політропним фармакологічним властивостям, які мають патогенетичну спрямованість, калефлон проявляє профілактичний і лікувальний противиразковий ефект. Встановлено, що механізм антиуцерогенної дії калефлону визначають антиоксидантні властивості, стимулювальний вплив на мікроциркуляцію, інтенсивність обмінних процесів. Визначено, що застосування калефлону в комплексі з базисною терапією під час лікування хворих на виразкову хворобу прискорює регресію загально-клінічних показників та забезпечує загоєння виразок у значно коротші терміни в усіх хворих без проявів побічних ефектів. За результатами досліджень виявлено доцільність більш широкого застосування фітопрепарату калефлону в комплексі з базисною терапією для підвищення ефективності лікування хворих на виразкову хвробу, продовження періоду ремісії та для профілактики рецидивів захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52 +
Шифр НБУВ: РА321480

Рубрики:

      
5.

Іоффе І.В. 
Ускладнені сполучені виразки шлунка і дванадцятипалої кишки (особливості етіології, патогенезу та лікування): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / І.В. Іоффе ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2008. — 28 с. — укp.

Досліджено проблему покращання результатів хірургічного лікування хворих на сполучені гастродуоденальні виразки на підставі вивчення ланок патогенезу захворювання, уніфікації показань до оперативного лікування й удосконалення методик оперативного втручання. Показано, що тривалий контакт слизової оболонки (СО) гастродуоденальної зони з ефедрином збільшує частоту розвитку сполучених виразок, спричиняє розвиток гіперплазії клітин залоз і кишкової метаплазії, уповільнює розвиток атрофії залоз. Досліджено стан мікроциркуляції СО шлунка. Вивчено метаболічний та імунний статус хворих на ізольовані та сполучені гастродуоденальні виразки, у яких зареєстровано тривалий контакт СО з ефедринвмісним препаратом. Вивчено клінічну ефективність розробленого дисертантом способу хірургічного лікування хворих на сполучені гастродуоденальні виразки, які мали в анамнезі тривалий контакт СО з ефедринвмісним препаратом. Вивчено патогенетичну ефективність глутаргіну, ербісолу та тимогену у комплексі хірургічного лікування хворих з ізольованими та сполученими гастродуоденальними виразками. Вивчено вплив даних препаратів на імунний та метаболічний статус прооперованих хворих. Розроблено та впроваджено в практику спосіб хірургічного лікування хворих зі сполученими виразками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6 + Р457.465.204.6 +
Шифр НБУВ: РА355621

Рубрики:

      
6.

Захараш А.Д. 
Терапевтична ефективність біоспорину і тріовіту при виразковій хворобі дванадцятипалої кишки у хворих, які зазнали дії іонізуючої радіації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.Д. Захараш ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2000. — 19 с. — укp.

Наведено синдромологічні особливості перебігу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки у хворих, які зазнали дії іонізуючої радіації на забруднених радіонуклідами територіях. Розглянуто питання покращання терапевтичної ефективності патогенетичного лікування цієї недуги з диференційованим призначенням лікувальних комплексів із включенням пробіотиків (біоспорину) та антиоксидантних препаратів (тріовіту). Доведено їх ефективність у нормалізації основних біохімічних та цитоморфометричних гематологічних показників, загоєнні виразки, зниженні строків непрацездатності та позитивних віддалених наслідків - запобігання та зниження кількості рецидивів захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА308719 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Лихацька Г.В. 
Структурно-функціональні зміни печінки і мінеральної щільності кісткової тканини та їх корекція у хворих на виразкову хворобу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / Г.В. Лихацька ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено ефективні патогенетично обгрунтовані методи лікування ураження печінки у хворих на виразкову хворобу, в яких виявлено метаболічні зрушення, які проявляються синдромами цитолізу, холестазу, інтоксикації, високим рівнем ліпопероксидації та пригніченням системи антиоксидантного захисту, дисфункцією клітинної та гуморальної ланок імунітету, змінами мінеральної щільності кісткової тканини. Доведено, що для відновлення імунної реактивності організму та рівноваги в системі перекисного окиснення ліпідів у хворих на виразкову хворобу, що поєднана з реактивним гепатитом доцільно застосовувати селенвмісний препарат "Триовіт", у разі вираженого цитолітичного, холестатичного, інтоксикаційного синдромів - глутаргін, а для корекції зниженої мінеральної щільності кісткової тканини - кальцемін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 + Р413.51-5 +
Шифр НБУВ: РА345859

Рубрики:

      
8.

Орловський О.В. 
Стан імунної системи та протеолізу у хворих на пептичну виразку дванадцятипалої кишки тяжкого перебігу та їх корекція імунофаном: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / О.В. Орловський ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2007. — 19 с. — укp.

Удосконалено методи прогнозування, діагностики та лікування пептичної виразки дванадцятипалої кишки хелікобактерної етіології, ускладненої шлунково-кишковою кровотечею. Показано, що у хворих на дуоденальну пептичну виразку, ускладнену кровотечею, відбуваються більш глибокі зміни клітинного та гуморального імунітету, а також в системі протеолізу. Виявлено, що на відміну від неускладненого перебігу дані зміни зберігалися після успішної трьохкомпонентної антихелікобактерної терапії за наявності клінічної ремісії. Вперше обгрунтовано доцільність та показано високу ефективність використання імунофану у комбінації з антихелікобактерною терапією щодня з метою корекції імунопротеолітичних порушень та підвищення частоти ерадикації Hp, більш динамічної ліквідації клінічних проявів, зменшення рецидивів у хворих на дуоденальну пептичну виразку, що ускладнилась кровотечею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6 +
Шифр НБУВ: РА349618

Рубрики:

      
9.

Орловський О.В. 
Стан імунної системи та протеолізу у хворих на пептичну виразку дванадцятипалої кишки тяжкого перебігу та їх корекція імунофаном: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / О.В. Орловський ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2006. — 19 с. — укp.

Удосконалено методи прогнозування, діагностики та лікування пептичної виразки дванадцятипалої кишки хелікобактерної етіології, ускладненої шлунково-кишковою кровотечею. Показано, що у хворих на дуоденальну пептичну виразку, ускладнену кровотечею, відбуваються більш глибокі зміни клітинного та гуморального імунітету, а також в системі протеолізу. Виявлено, що на відміну від неускладненого перебігу дані зміни зберігалися після успішної трьохкомпонентної антихелікобактерної терапії за наявності клінічної ремісії. Вперше обгрунтовано доцільність та показано високу ефективність використання імунофану у комбінації з антихелікобактерною терапією щодня з метою корекції імунопротеолітичних порушень та підвищення частоти ерадикації Hp, більш динамічної ліквідації клінічних проявів, зменшення рецидивів у хворих на дуоденальну пептичну виразку, що ускладнилась кровотечею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6 +
Шифр НБУВ: РА349618

Рубрики:

      
10.

Кириченко 
Системна імунна відповідь на Helicobacter pylori у хворих на пептичну виразку дванадцятипалої кишки та її корекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / Наталія Миколаївна Кириченко ; Івано-Франківський держ. медичний ун-т. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5
Шифр НБУВ: РА357145

Рубрики:

      
11.

Кузьменко Л.І. 
Система тирозинового фосфорилювання - дефосфорилювання в клітинах слизової оболонки шлунка за умов експериментальної виразки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Л.І. Кузьменко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості функціонування системи тирозинового фосфорилювання - дефосфорилювання у клітинах слизової оболонки шлунка (СОШ) щурів за експериментальної моделі виразки. Установлено, що, не зважаючи на зникнення макроскопічних проявів виразкових уражень слизової, процеси передачі сигналу за участі системи тирозинового фосфорилювання - дефосфорилювання є порушеними, а саме: активність тирозинових протеінкіназ зростала лише у плазматичних мембранах клітин СОШ на третю та четверту добу після стресового впливу, розвиток виразкової патології призводив до значної інактивації тирозинових протеінфосфатаз і суттєвих змін вмісту фосфотирозину у білках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-29 +
Шифр НБУВ: РА351911

Рубрики:

      
12.

Фадєєнко 
Роль клітинних та гуморальних механізмів виразкоутворення у прогнозуванні перебігу виразкової хвороби, асоційованої з Helicobacter pylori. Клінічні і терапевтичні аспекти: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / Галина Дмитрівна Фадєєнко ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 1999. — 32 с.: мал., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3
Шифр НБУВ: РА304618

Рубрики:

      
13.

Фадєєнко Г.Д. 
Роль клітинних та гуморальних механізмів виразкоутворення у прогнозуванні перебігу виразкової хвороби, асоційованої з Helicobacter pylori. Клінічні і терапевтичні аспекти: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / Г.Д. Фадєєнко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 32 с. — укp.

Робота присвячена створенню системи діагностики і прогнозу найчастіших ускладнень виразкової хвороби, асоційованої з Helicobacter pylori - виразок, що тривало незагоюються, кровотеч, пенетрацій та профілактичного лікування цих ускладнень. На підставі вивчення клінічних, морфологічних, імунологічних та біохімічних проявів означених ускладнень у 260 хворих на виразкову хворобу, були визначені діагностичні критерії і прогностичні маркери, які відображують порушення клітинних і гуморальних механізмів виразкоутворення і складають умови для розвитку ускладнень. Для своєчасного прогнозування ускладнень виразкової хвороби створено алгоритм діагностики та прогнозу можливих ускладнень з комп'ютерною програмою для обробки одержаних результатів обстеження. Розроблена профілактична терапія можливих ускладнень сприяла не тільки клініко-ендоскопічні з ремісії захворювання, але й впливала на основі ланки патогенезу можливих ускладнень, що усувають їх розвиток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3

Рубрики:

      
14.

Новицька І.О. 
Роль дисбактеріозу товстої кишки при ускладненій виразковій хворобі та обгрунтування диференційованого відновного лікування хворих різного віку: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.02 / І.О. Новицька ; Івано-Франків. держ. мед. акад.. — Івано-Франківськ, 2003. — 19 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз інтенсивності процесів вільнорадикального окислення ліпідів, активності протирадикальних захисних систем у співвідношенні з ступенем та видом дисбактеріозу товстої кишки за виразкової хвороби, що ускладнена пенетрацією, перфорацією, стенозом у хворих різного віку. Досліджено патогенетичні особливості ускладненої виразкової хвороби залежно від інтенсивності процесів пероксидного окислення ліпідів, стану захисних протирадикальних систем, ступеня та виду дисбактеріозу товстої кишки. Обгрунтовано доцільність застосування комплексної терапії з включенням препаратів Mucosa compositum та Ubichinon compositum, що сприяє покращанню перебігу захворювання, нормалізації мікроекології кишечника, інгібує неконтрольовану пероксидацію ліпідів та активує глутатіонову ланку протирадикального захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3 +
Шифр НБУВ: РА328358

Рубрики:

      
15.

Донченко Н.В. 
Розробка складу та технології гранул цеоліту з плантаглюцидом для лікування виразкової хвороби шлунка: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Н.В. Донченко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Здійснено теоретичне й експериментальне обгрунтування, розроблено склад і технологію твердої лікарської форми - гранул цеоліту з плантаглюцидом, призначених для лікування виразкової хвороби шлунка з нормальною та зниженою кислотністю, а також гіпоацидних гастридів. Уперше поєднано у лікарській формі гранул біологічно активну субстанцію рослинного походження - планглюцид і природний мінерал - цеоліт. Проведено комплекс фізико-хімічних і фармако-технологічних досліджень властивостей діючих речовин і гранул на їх основі. За результатами дослідження доведено збільшення противиразкової активності створених гранул у 2,3 рази у порівнянні з цеолітом і в 2,6 рази - відносно плантаглюциду у разі лікування виразки без їх поєднання. Доведено, що збереження мікробіологічної чистоти плантаглюциду у створеному лікарському засобі здійснюється завдяки природному цеоліту. Вивчено показники якості препарату, установлено стабільність у процесів зберігання протягом двох років. Проведено біологічні дослідження, виявлено противиразкову активність і нешкідливість створених гранул. Розроблено аналітично-нормативну документацію та технологічний промисловий регламент для препарату "Планталіт".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-29 планталіт + Р413.204.6-52 + Л663.3 +
Шифр НБУВ: РА340375

Рубрики:

      
16.

Романенко М. С. 
Ритмічна організація кислотоутворюючої та моторної функцій шлунка у хворих похилого віку на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.36 / М. С. Романенко ; Дніпропетр. держ. мед. акад., ДУ "Ін-т гастроентерології НАМН України". — Д., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено результати обстеження хворих похилого віку на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки (ВХДПК) (86 чол.), практично здорових людей молодого (20 чол.) та похилого (20 чол.) віку, а також молодих хворих на ВХДПК (20 чол.). Показано, що у хворих похилого віку порушена взаємдія між кислотоутворювальною та моторною функціями шлунка в міжтравневий період. У хворих похилого віку з загостренням ВХДПК також зменшується вплив парасимпатичної ланки автономної нервової системи на біоритм моторної діяльності шлунка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-92
Шифр НБУВ: РА380019 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Бєлая І.Є. 
Рання діагностика та лікування серцевої недостатності при гіпертонічній хворобі, сполученій з пептичною виразкою дванадцятипалої кишки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.Є. Бєлая ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2008. — 23 с. — укp.

Визначено клініко-патогенетичні особливості ранніх етапів серцевої недостатності у разі гіпертонічної хвороби з супутньою пептичною виразкою дванадцятипалої кишки, удосконалено її терапевтичну тактику шляхом використання комбінації інгібітора ангіотензинперетворювального ферменту еналаприлу й антигомотоксичних препаратів Cor compositum, Coenzyme compositum та Ubichinon compositum. Визначено характер метаболічних порушень, зокрема, виявлено підвищення атерогенних і зниження антиатерогенних ліпопротеїнів, збільшення вмісту гідроперекисів ліпідів, підвищення пресорних простагладинів у разі менш суттєвого зростання депресорних, порушень електрорушійної сили серця - збільшення площі петель P у разі зменшення площі петель QRS, уповільнення поширення імпульсу у міокарді шлуночків, а також збільшення кутової розбіжності QRS-P та QRS-T і діастолічної функції лівого шлуночка. Доведено, що запропонована комбінація препаратів сприяє покращанню біохімічних показників, зокрема, зафіксовано підвищення рівня атнитерогенних і зниження концентрації проатерогенних ліпопротеїнів у разі зменшення вмісту гідроперекисів ліпідів, а також активацію депресорних простагладинів і пригнічення пресорних. Встановлено, що застосування запропонованої комбінації препаратів позитивно впливає на гемодинамічні й електрофізіологічні показники діяльності серця: покращання діастолічної функції лівого шлуночка, нормалізацію електрорушійної сили серця з досягненням регресу симптомів серцевої недостатності на 2 - 3 дні швидше у порівнянні з базисною терапією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09 + Р410.030 + Р413.204.6 +
Шифр НБУВ: РА361171

Рубрики:

      
18.

Ващенко Ю.А. 
Психологічні фактори психосоматичних розладів (на матеріалі виразкової хвороби): Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04. / Ю.А. Ващенко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена визначенню психологічних особливостей, що зумовлюють психосоматичний спосіб реагування особистості у стресовій ситуації. Виділяються загальні та специфічні психологічні чинники. Перші пов'язані із послабленим почуттям его-ідентичності, останні - із глибинними інтрапсихічними конфліктами. Брак его-ідентичності ускладнює процеси розпізнання та вираження емоцій, зменшує спроможність до психічної переробки стресу, можливість управління інтенсивними негативними переживаннями. Показано, що структура особистості хворих на виразкову хворобу виражає інтрапсихічний конфлікт, пов'язаний із фрустрованою потребою у залежності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-435

Рубрики:

      
19.

Лісова О.С. 
Психологічні особливості внутрішньої картини здоров'я в осіб з виразковою хворобою: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / О.С. Лісова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано багатовимірну теоретичну модель стану здоров'я людини, яка містить сенситивні, емоційні, когнітивні та мотиваційні компоненти, суб'єктивні образи фізичного, афективного, інтелектуального, соціального та духовного здоров'я. Розроблено критерії діагностики стану здоров'я людини, а саме: відчуття тілесного комфорту, енергетичного резерву, чіткість диференціації її почуттів і здатність до їх ефективного вираження; рівень тривожності; ступінь компетентності у сфері здоров'я; характер самооцінки здоров'я; місце здоров'я у системі ціннісних орієнтацій; рівень внутрішньої мотивації до здорового стилю життя; міра активності позиції людини щодо власного здоров'я (міра суб'єктивної цінності різних аспектів здоров'я. Запропоновано нову диференціацію типів внутрішнього здоров'я: інфантильно-оптимістичного, ціннісно-продуктивного (зрілого), ціннісно-адаптивного (умовно зрілого), інфантильно-песимістичного, ціннісно-заперечувального та іпохондрично-сенситивного. Установлено, що у хворих на виразкову хворобу шлунка та дванадцятипалої кишки переважними є інфантильно-песимістичний, ціннісно-адаптивний і ціннісно-заперечувальний типи. Описано функції стану здоров'я, а саме: спрямовувальну, регулятивну, когнітивно-структуруючу, прогностичну, креодизувальну, саногенну, та комунікативно-оптимізувальну. Розроблено систему ефективних психокорекційних заходів, спрямованих на оптимізацію стану здоров'я хворих на виразкову хворобу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3 +
Шифр НБУВ: РА356457

Рубрики:

      
20.

Кірді Мохсін 
Послідовне застосування фізіотерапевтичних методів у комплексній терапії хворих з ерозивно-виразковими ураженнями гастродуоденальної зони: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Кірді Мохсін ; Крим. республік. НДІ фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2008. — 24 с. — укp.

За результатами експериментального моделювання установлено та доведено, що курсове застосування до початку виразкоутворення нових кримських мінеральних вод (МВ) "Неаполіс" і "Скіфська", а також "Феодосія" та "Монастирська" зумовлює тенденцію зниження індексу виразкоутворення, а за умов їх комбінованого застосування з електромагнітним випромінюванням надвисокої частоти (ЕМВ НВЧ) та бентонітом, даларгіном або еноантом - вірогідне зниження цього індексу. Виявлено можливість превентивно-терапевтичного впливу на розвиток експериментальних виразок за умов збереження та блокування лейенкефалінових рецепторів за умов застосування інгаляції даларгіну за поєднаного використання еноанту всередину і ЕМВ КВЧ; поєднання цієї тріади з бентонітом; бентоніту з дією змінного магнітного поля на епігастральну область. На підставі експериментальних даних виявлено цитопротекторний, протизапальний, антитоксичний, антиоксидантний і трофічний ефекти вивчених чинників, які ма різний ступінь прояву, найбільш виражним за їх поєднаного застосування. Це є наслідком участі опіоїдної системи у формуванні позитивних зрушень та свідчить про існування лінійних та нелінійних відносин між об'єктами дії та фізіотерапевтичними (ФТ) чинниками, що відображається у закономірному зростанні здатності тварин до виживання. Розроблено й апробовано новий принцип і метод використання послідовної фармако-фізіотерапії пептичних виразок дванадцятипалої кишки (ДПК), а також гастропатій, спричинених неспецифічними протизапальним препаратами (НПЗП), що асоціюються з Helicobacter pylori. Використання цього методу у клінічній практиці зумовило підвищення якості загоєння виразок, , що мало прояв у 100 %-му загоєнні, а також у зниженні частоти рецидивів та досягненні тривалої та стійкої ремісії (2 і більше років) у більшої половини (51,3 %) спостережуваних хворих на ПВ ДПК. У разі ерозивно-виразкового утворення у гастродуоденальній зоні, індукованих НПЗП, застосування цього методу зумовлює ремісію більше року в 70,6 - 70,8 % і більше двох років - у 35 - 37 % випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-54 +
Шифр НБУВ: РА356189

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського