Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (899)Книжкові видання та компакт-диски (579)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413.204.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 138
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єрмолаєв 
Оптимізація діагностики та лікування рецидивів виразкової хвороби дванадцятипалої кишки в амбулаторних умовах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Дмитро Миколайович Єрмолаєв ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2004. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА329857

Рубрики:

      
2.

Ілько А.В. 
Патогенетичне обгрунтування етапного лікування дуоденальної виразки, асоційованої з Helicobacter pylori: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.В. Ілько ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена науковому обгрунтуванню етапного лікування виразки дванадцятипалої кишки на основі вивчення інфікованості Helicobacter pylori, показників кислотопродукції та кислотонейтралізації, в тому числі нічного моніторування pH шлунку, антигелікобактерних схем в амбулаторно-стаціонарних та санаторно-курортних умовах. Обстежено 125 хворих на дуоденальну виразку. З'ясовано, що пептична виразка є кислото- та НР-залежною, анти-НР методи визначаються етапом лікування. Використання комп'ютерного моніторування рН дозволило оптимізувати шляхи корекції показників базальної та нічної секреції шлунку та рекомендувати новий питний прийом мінеральної води "Поляна Квасова".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-1

Рубрики:

      
3.

Іоффе І.В. 
Ускладнені сполучені виразки шлунка і дванадцятипалої кишки (особливості етіології, патогенезу та лікування): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / І.В. Іоффе ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2008. — 28 с. — укp.

Досліджено проблему покращання результатів хірургічного лікування хворих на сполучені гастродуоденальні виразки на підставі вивчення ланок патогенезу захворювання, уніфікації показань до оперативного лікування й удосконалення методик оперативного втручання. Показано, що тривалий контакт слизової оболонки (СО) гастродуоденальної зони з ефедрином збільшує частоту розвитку сполучених виразок, спричиняє розвиток гіперплазії клітин залоз і кишкової метаплазії, уповільнює розвиток атрофії залоз. Досліджено стан мікроциркуляції СО шлунка. Вивчено метаболічний та імунний статус хворих на ізольовані та сполучені гастродуоденальні виразки, у яких зареєстровано тривалий контакт СО з ефедринвмісним препаратом. Вивчено клінічну ефективність розробленого дисертантом способу хірургічного лікування хворих на сполучені гастродуоденальні виразки, які мали в анамнезі тривалий контакт СО з ефедринвмісним препаратом. Вивчено патогенетичну ефективність глутаргіну, ербісолу та тимогену у комплексі хірургічного лікування хворих з ізольованими та сполученими гастродуоденальними виразками. Вивчено вплив даних препаратів на імунний та метаболічний статус прооперованих хворих. Розроблено та впроваджено в практику спосіб хірургічного лікування хворих зі сполученими виразками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6 + Р457.465.204.6 +
Шифр НБУВ: РА355621

Рубрики:
  

      
4.

Авраменко А.О. 
Патогенез ерозивно-виразкових уражень гастродуоденальної зони у хворих на хронічний гелікобактеріоз: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / А.О. Авраменко ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2009. — 48 с. — укp.

Досліджено роль Helicobacter pylori (HP) в етїології та патогенезі ерозивно-виразкових уражень гастродуоденальної зони шлунково-кишкового тракту в людини. Сформульовано положення теорії "їдкого лужного плювка". З'ясовано, що підставою утворення ерозивно-виразкових уражень цибулини дванадцятипалої кишки та вихідного відділу шлунка є горизонтальний шлях формування механізму ураження, який залежить від концентрації позаклітинних форм HP, діаметра та тонусу пілоричного стикача, а також від рівня внутрішньошлункового тиску. Підставою утворення медіогастральних виразок шлунка є вертикальний шлях формування механізму ураження, який залежить від концентрації, топографії розселення та локалізації активних форм HP (тіло шлунка з позаклітинним станом HP за в/кривиною та внутрішньоклітинним - за м/кривиною), а також від рівня внутрішньошлункового тиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-1 +
Шифр НБУВ: РА364763

Рубрики:

      
5.

Андрєєва О. О. 
Експериментальне дослідження ефективності комбінації похідних глюкозаміну з кверцетином при виразкових ураженнях шлунка: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 14.03.05 / О. О. Андрєєва ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Уперше теоретично й експериментально обгрунтовано доцільність створення комбінації на основі похідних глюкозаміну: глюкозаміну гідрохлориду та N-ацетилглюкозаміну з кверцетином для профілактики та лікування виразкових уражень шлунка. Встановлено, що комбінація яка вивчалась, є нешкідливою, не впливає на рухову активність шлунково-кишкового тракту та на секреторну активність шлунка лабораторних тварин. Доведено значну гастропротекторну дію комбінації, яка за ступенем вираженості переважає приблизно вдвічі аналогічний ефект окремих компонентів комбінації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА373766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Анисимова 
Значення місцевих неспецифічних протеолітичних механізмів у розвитку виразкових уражень шлунково-кишкового тракту: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Людмила Василівна Анисимова ; Донецький національний медичний ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-1
Шифр НБУВ: РА358018

Рубрики:

      
7.

Арешкович 
Патогенетичне обгрунтування ефективності блокади Н2-рецепторів гістаміну та процесів перекисного окислення ліпідів при виразковій хворобі дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Алла Олександрівна Арешкович ; Донецький держ. медичний ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2005. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-2
Шифр НБУВ: РА337783

Рубрики:

      
8.

Афанасьєвська 
Оптимізація лікування хворих на пептичну виразку дванадцятипалої кишки, поєднану з хронічним необструктивним бронхітом, в амбулаторних умовах: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Марина Сергіївна Афанасьєвська ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 + Р412.201.1-5
Шифр НБУВ: РА366200

Рубрики:

      
9.

Бєлая І.Є. 
Рання діагностика та лікування серцевої недостатності при гіпертонічній хворобі, сполученій з пептичною виразкою дванадцятипалої кишки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.Є. Бєлая ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2008. — 23 с. — укp.

Визначено клініко-патогенетичні особливості ранніх етапів серцевої недостатності у разі гіпертонічної хвороби з супутньою пептичною виразкою дванадцятипалої кишки, удосконалено її терапевтичну тактику шляхом використання комбінації інгібітора ангіотензинперетворювального ферменту еналаприлу й антигомотоксичних препаратів Cor compositum, Coenzyme compositum та Ubichinon compositum. Визначено характер метаболічних порушень, зокрема, виявлено підвищення атерогенних і зниження антиатерогенних ліпопротеїнів, збільшення вмісту гідроперекисів ліпідів, підвищення пресорних простагладинів у разі менш суттєвого зростання депресорних, порушень електрорушійної сили серця - збільшення площі петель P у разі зменшення площі петель QRS, уповільнення поширення імпульсу у міокарді шлуночків, а також збільшення кутової розбіжності QRS-P та QRS-T і діастолічної функції лівого шлуночка. Доведено, що запропонована комбінація препаратів сприяє покращанню біохімічних показників, зокрема, зафіксовано підвищення рівня атнитерогенних і зниження концентрації проатерогенних ліпопротеїнів у разі зменшення вмісту гідроперекисів ліпідів, а також активацію депресорних простагладинів і пригнічення пресорних. Встановлено, що застосування запропонованої комбінації препаратів позитивно впливає на гемодинамічні й електрофізіологічні показники діяльності серця: покращання діастолічної функції лівого шлуночка, нормалізацію електрорушійної сили серця з досягненням регресу симптомів серцевої недостатності на 2 - 3 дні швидше у порівнянні з базисною терапією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09 + Р410.030 + Р413.204.6 +
Шифр НБУВ: РА361171

Рубрики:

      
10.

Білоконь 
Оптимізація діагностики та лікування ерозивно-виразкових захворювань шлунка та дванадцятипалої кишки на тлі хронічного необструктивного бронхіту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Таміла Михайлівна Білоконь ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2005. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 + Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА345839

Рубрики:

      
11.

Багрій В. М. 
Патогенетичне обгрунтування диференційованого лікування ерозивно-виразкових уражень шлунка та дванадцятипалої кишки у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / В. М. Багрій ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто обгрунтування удосконаленого диференційованого лікування ерозивно-виразкових уражень шлунка та дванадцятипалої кишки у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень шляхом застосування 10-денної альтернативної схеми протигелікобактерної терапії у випадку Н.руlori - асоційованої пептичної виразки та включення до лікувального комплексу амлодипіну та ребаміпіду, яке сприяє покращанню функціонального стану ендотелію, морфо-функціональних властивостей еритроцитів, усуненню проявів гіперкоагуляційного синдрому. Зазначено, що клінічним еквівалентом ефективності лікування є швидше усунення проявів больового та диспепсичного синдромів, досягнення та подовження тривалості клініко-ендоскопічної ремісії, покращання якості життя хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 + Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА372645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Бакурова О.М. 
Активність ферментів гліколізу та обміну нуклеотидів у пацієнтів різного віку з виразкою та раком шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.04 / О.М. Бакурова ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості обміну нуклеотидів та вуглеводів у випадку виразкової хвороби та раку шлунка. Встановлено вікові особливості активності маркерних ферментів як в нормі, так і за досліджуваних патологічних станів. Показано, що пацієнтів з виразковою хворобою та супутнім розвитком предракових змін активність ферментів глікозу й обміну нуклеотидів наближається до їх активності у хворих на рак шлунка, що дозволяє віднести їх до групи півищеного онкологічного ризику, особливо після 40-ка років. Виявлено порушення метаболізму еритроцитів, які можуть сприяти розвитку їх морфофункціональних змін. Запропоновано ферментативні тести щодо формування груп підвищеного онкоризику та для прогнозування розвитку ускладнень виразкової хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-2 + Р569.433.2-2 +
Шифр НБУВ: РА343661

Рубрики:

      
13.

Барчук М.А. 
Особливості перебігу виразкової хвороби та шляхи оптимізації протигелікобактерної терапії у осіб призовного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / М.А. Барчук ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування призовників, хворих на виразкову хворобу дуоденальної локалізації шляхом диференційованого призначення різних лікувальних комплексів у врахуванням особливостей клінічного перебігу та індивідуальної чутливості виділених штамів Hp до протимікробних препаратів. Підтверджено діагностичну цінність бактеріологічного методу в діагностиці гелікобактерної інфекції. Проведено комплексну оцінку клінічного перебігу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки (ДП), ендоскопічної характеристики слизової оболонки шлунка та ДП, показників перекисного окиснення ліпідів та стану антиоксидантної системи, показників апоптозу, яка дає змогу визначити ефективність лікувальних комплексів, що застосовувались.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52 + Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА322212

Рубрики:

      
14.

Бичков М.А. 
Особливості діагностики та лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, поєднаної з пептичною виразкою дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / М.А. Бичков ; Дніпропетр. держ. мед. акад. АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання оптимізації діагностики та лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ), поєднаної з пептичною виразкою дванадцятипалої кишки (ПВДПК). Проведено комплексне дослідження клінічного перебігу ПВДПК за наявності ГЕРХ. Проаналізовано стравохідний кислотно-лужний стан, ендоскопічні особливості слизової оболонки стравоходу, колонізацію гелікобактером слизової шлунка. Визначено швидкість загоєння дуоденальних виразок та ефективність ерадикації гелікобактерної інфекції у процесі комплексного лікування пацієнтів з використанням різних режимів антигелікобактерної терапії. Вперше досліджено поширеність поєднання ГЕРХ і ПВДПК серед населення Львівської області. Встановлено збільшення відносної поширеності ГЕРХ у пацієнтів з ПВДПК з 1990 - 1991 рр. до 2000 - 2001 рр. у середньому на 8,2 %. Виявлено, що у разі успішної ерадикації кількість хворих на ГЕРХ не збільшується, проте відбувається розвиток двох незалежних патологій. Зазначено, що наявність ГЕРХ у хворих на ПВДПК не впливає на темп загоєння дуоденальних виразок та ефективність ерадикації H.pylori. Встановлено залежність між віком, статтю та наявністю ГЕРХ у хворих на ПВДПК. Виявлено відсутність впливу зловживання палінням на збільшення частоти виникнення ГЕРХ у даних пацієнтів. Проведено порівняльне вивчення ефективності гальмування стравохідної кислотності антисекреторними препаратами різних груп за допомогою фармакологічних проб у процесі добового внутрішньостравохідного pH-моніторингу. Встановлено, що комбінація блокатора водневої помпи (рабепразолу) та прокінетика (домперідону) у 1,3 рази ефективніше усуває патологічний гастроезофагеальний рефлюкс (ГЕР), ніж кожний з медикаментів окремо. Запропоновано оригінальний метод одночасного виявлення ГЕР за дуоденогастрального рефлюксу, підтверджений деклараційним патентом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52 + Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА335491

Рубрики:

      
15.

Боб А.О. 
Диференційний підхід до вибору методів лікування виразкової хвороби дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.О. Боб ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 1999. — 23 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці диференційованих програм лікування хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки в залежності від стану секреторної, моторної функції, регіонарного кровобігу і ступеня інфікування Helicobacter pylori слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки. Виявлені порушення вищевказаних функцій, швидкості регіонарного кровобігу, ступеня обсіменіння Helicobacter pylori слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки дозволили розробити алгоритм вибору консервативного лікування, виявити групи ризику захворювання, визначити межі консервативного і своєчасного обгрунтувати доцільність хірургічного лікування в кожному конкретному випадку захворювання. Такий диференційний підхід до вибору методів лікування та підбір адекватної медикаментозної терапії з врахуванням функціонального стану та ступеня обсіменіння Helicobacter pylori шлунка дванадцятипалої кишки дозволили суттєво покращити результати лікування хворих з пілородуоденальними виразками (95%), скоротити терміни госпіталізації з 24 до 18+_ дня та непрацездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-43

Рубрики:

      
16.

Бондаренко 
Оптимізація лікування виразкової хвороби дванадцятипалої кишки з урахуванням токсигенності Helicobacter pylori: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / Таміла Вікторівна Бондаренко ; Дніпропетровська держ. медична академія, АМН України; Інститут гастроентерології. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3
Шифр НБУВ: РА338612

Рубрики:

      
17.

Борисенко Т.В. 
Механізми ураження захисного слизового бар'єру при дуоденальній виразці в сполученні з пролапсом мітрального клапана у студентів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Т.В. Борисенко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості показників центральної та регіонарної гемодинаміки, рівень мелатоніну крові, функціональну морфологію слизової оболонки (СО) гастродуоденальної зони та стан захисного слизового бар'єру у хворих на дуоденальну виразку за умов пролапсу мітрального клапана (ПМК). На підставі результатів дослідження з'ясовано, що у студентів, хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки (ВХДПК) за умов ПМК виявлено більш важкий перебіг захворювання, який супроводжувався порушеннями центральної та регіонарної гемодинаміки, зниженням вмісту мукополісахаридів у СО гастродуоденальнї зони, змінами функціональної морфології, порушенням рівня мелатоніну крові. Уточнено патогенетичні взаємозв'язки рівня мелатоніна крові та показників гемодинаміки за змістом глікозаміногліканів, нейтральних мукополісахаридів у СО гастродуоденальної зони. Показано, що одним з механізмів, що призводить до порушення центральної та регіонарної гемодинаміки за дуоденальної виразки є порушення рівня секреції мелатоніну. Обгрунтовано застосування у хворих на дуоденальну виразку комплексної терапії за використання препарата мелатоніну "Мелаксен", що сприяє більш значному відновленню показників центральної та регіонарної гемодинаміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3 + Р410.105.08-3 +
Шифр НБУВ: РА350165

Рубрики:

      
18.

Братчук О.М. 
Застосування фізичних факторів у комплексному лікуванні виразкової хвороби дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.М. Братчук ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 1998. — 21 с. — укp.

В роботі проаналізована ефективність різних лікувально-реабілітаційних комплексів з використанням фізичних факторів та медикаментозних засобів у хворих виразковою хворобою дванадцятипалої кишки на етапах стаціонар-поліклініка, які сприяють скороченню строків рубцювання виразкового дефекту, зменшенню числа ранніх рецидивів та усуненню побічних реакцій ряду медикаментів. На основі оцінки взаємовпливу одноразової дії фізіотерапевтичних процедур і антисекреторних лікарських препаратів розроблено диференційований підхід до індивідуального вибору комплексу фармакологічних препаратів та фізичних факторів в лікуванні хворих ВХ ДПК. Показана його залежність від клінічного стану хворих, наявності ускладнень, характеру динаміки кислотоутворення по часу, особливостей взаємовпливу ФФ та сучасних антисекреторних, противиразкових препаратів. Розроблено новий спосіб ампліпульстерапії для лікування загострення ВХ ДПК, обгрунтована доцільність використання СМС, ПС, УВЧ-ІТ (бітемпоральний та локальний варіанти методик) з урахуванням впливу їх на різні патогенетичні ланки ульцерогенезу та конкретизовано дози джерел фізичної енергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-54

Рубрики:

      
19.

Будзак І.Я. 
Функціонально-морфологічні зміни слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки при ерозіях гастродуоденальної зони,асоційованих з пілоричним хелікобактеріозом,та їх лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.Я. Будзак ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського М-ва охорони здоров'я України. — Сімф., 2002. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання діагностики та лікування ерозій шлунка та дванадцятипалої кишки. Проаналізовано клінічні, ендоскопічні, морфологічні та функціональні прояви ерозивних уражень гастродуоденальної зони. Встановлено, що ерозивний гастродуоденіт характеризується варіабельністю проявів та комплексом функціональних і морфологічних змін шлунка та дванадцятипалої кишки, які залежать від локалізації та форми ерозій. Виявлено високу частоту інфікованості Helicobacter pylori хворих з гастродуоденальними ерозіями, розглянуто особливості морфологічного та функціонального стану гастродуоденальної зони у пацієнтів з наявністю пілоричного хелікобактеріозу (ПХ). Обгрунтовано основні підходи до диференційованого лікування хворих з ерозіями шлунка та дванадцятипалої кишки з урахуванням наявності ПХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3
Шифр НБУВ: РА317566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Бутаєв О.В. 
Місцеве трансендоскопічне застосування циклофосфану в диференційній діагностиці та лікуванні виразкових уражень слизової оболонки шлунка (Клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.В. Бутаєв ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 22 с. — укp.

Вивчено концентраційний дозозалежний вплив циклофосфану на репаративні процеси в стінці шлунка при лікуванні експериментальних виразок у дослідних тварин (кроликів). Проведено клінічне вивчення впливу трансендоскопічного субмукозного застосування циклофосфану на запально-проліферативні прояви, а також регенераторні процеси в осередкових виразкових ураженнях слизової оболонки шлунка. Комплексні, морфологічні, клінічні та експериментальні дослідження дозволили встановити протизапальний, репаративний та імуномодулюючий ефект циклофосфану при субмукозному введенні. Розроблені лікувально-діагностичні критерії та вдосконалена на їх основі лікувальна тактика підвищили ефективність лікування виразкової хвороби шлунка, суттєво скоротили проведення диференційованої діагностики. При цьому досягнуто скорочення строків лікування на 48,3%, строків діагностики на - 68,6%, в порівнянні з традиційними методами лікування і діагностики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-43

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського