Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (801)Книжкові видання та компакт-диски (354)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 61
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Руденко В.С. 
Характеристика здоров'я дітей, які народились недоношеними в сільській місцевості, та шляхи їх реабілітації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.С. Руденко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Встановлено основні медико-соціальні критерії ризику, що впливають на частоту недоношування вагітності та здоров'я недоношених дітей у сім'ях, які мешкають у сільській місцевості лісостепу України. На підставі результатів комплексного вивчення багаточисельних медико-організаційних, соціально-гігієнічних, культурологічних, економічних і біологічних критеріїв ризику, що сприяють недоношуванню вагітності, високій захворюваності, інвалідності та смертності серед недоношених дітей, запропоновано та апробовано заходи, спрямовані на профілактику недоношування вагітності та реабілітацію передчасно народжених немовлят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34-5 +
Шифр НБУВ: РА323391

Рубрики:

      
2.

Гріжанова Л.О. 
Фактори ризику, прогностичні критерії і перинатальна профілактика внутрішньошлункових крововиливів у недоношених новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.О. Гріжанова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Оцінено прогностичне значення поєднаного гестозу вагітних, нефропатії тяжкого ступеня, передчасного відшарування нормально розташованої плаценти, стрімких пологів, медикаментозної стимуляції пологів, пологів поза медичними закладами щодо факту та розвитку тяжких внутрішньошлуночкових крововиливів (ВШК). Наведено дані про стан антиоксидантної системи крові та інтенсивності вільно радикального окиснення ліпідів, анаеробного гліколізу у недоношених з ВШК I-IV ступенем. Виявлено високу інформативність стосовно прогнозу факту виникнення та розвитку тяжких ВШК, рівня концентрації молочної кислоти в крові. Розроблено схему перинатальної профілактики ВШК у недоношених новонароджених з використанням фенобарбіталу. Встановлено ефективність і безпечність його використання в антенатальному періоді у матерів і в ранньому неонатальному періоді в дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.22-3 + Р733.302.1-3
Шифр НБУВ: РА316123 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Усаченко І.Є. 
Фактори ризику захворюваності дітей з урахуванням маси тіла при народженні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.Є. Усаченко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності діагностики ризику розвитку та профілактики гомерагічного васкуліту (ГВ) у дітей за умов урахування маси тіла під час народження, на підставі виявлення залежностей між даною масою тіла і станом окремих ланок імунітету, гемостазу та гемограми. На прикладі ГВ, що розглядається як модель неспадкового захворювання, доведено, що зв'язок між зазначеними показниками зберігається не тільки в період новонародженості, але і в інші вікові періоди. Факторами ризику розвитку та ускладненого перебігу ГВ в дітей є низька маса тіла під час народження, фенотипічні особливості: фенотип В у хлопчиків і АВ у дівчаток, сухий тип вушної сірки, світлий тип волосся і очей, невміння згортати язик трубочкою. Установлено, що у дітей з низькою масою тіла під час народження та даними фенотипічними особливостями ГВ розвивається в більш ранньому віці, має більш тяжкий перебіг, клінічне видужання не супроводжується нормалізацією лабораторних показників. Виявлено, що ГВ спричинюється імунокомплексними механізмами, недостатністю системи фагоцитозу. Обгрунтовано необхідність спрямованості профілактики ГВ у дітей з низькою масою тіла під час народження на підвищення неспецифічної резистентності дитячого організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.3-3
Шифр НБУВ: РА326689

Рубрики:

      
4.

Швецова Н.В. 
Фактори природної резистентності організму новонароджених від матерів із соматичною та інфекційно-запальною патологією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.В. Швецова ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2002. — 19 с. — укp.

Визначено ризик виникнення гнійно-запальних захворювань в неонатальному періоді у новонароджених від матерів з інфекційно-запальною та соматичною патологіями, на підставі вивчення факторів природної резистентності їх організму. Наведено результати аналізу історій пологів, історій розвитку новонароджених, а також результати імунобіологічного обстеження 140 новонароджених від матерів з інфекційно-запальною, соматичною патологією та від здорових матерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.3-25
Шифр НБУВ: РА317399 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Мизгіна Т.І. 
Фізичний, нервово-психічний розвиток і захворюваність дітей, які перенесли гемолітичну хворобу новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.І. Мизгіна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості фізичного, нервово-психічного розвитку і захворюваність дітей, які перенесли гемолітичну хворобу новонароджених з урахуванням перебігу перинатального періоду. Наведені дані про динаміку захворюваності, ранньої неонатальної смертності та летальності від гемолітичної хвороби новонароджених у Полтавській області за період із 1985 по 1997 рік. Виявлено, що діти, які перенесли гемолітичну хворобу новонароджених, мають у ранньому віці підвищену захворюваність на анемію, респіраторну і алергічну патологію та є групою ризику щодо формування контингенту частохворіючих. Установлено негативний вплив гемолітичної хвороби на фізичний розвиток дітей в анте- і постнатальному періоді. Виявлений вірогідний зв'язок між перенесеною гемолітичною хворобою новонароджених і дисгармонійністю нервово-психічного розвитку у дітей першого року життя. Розроблено комплекс заходів щодо реабілітації дітей після перенесеної гемолітичної хвороби новонароджених. Обгрунтовано необхідність обов'язкового нейросонографічного обстеження в динаміці та первинної реабілітації у відділенні патології новонароджених усіх дітей, хворих на гемолітичну хворобу новонароджених, їхнього природного вигодовування тривалістю до 12 місяців і динамічного диспансерного нагляду за ними педіатра і невролога протягом перших трьох років життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.3-3

Рубрики:

      
6.

Авдєєва Л.В. 
Удосконалення системи мікробіологічного моніторингу за внутрішньолікарняними інфекціями у новонароджених: Автореф. дис. д-ра мед. наук: 03.00.07 / Л.В. Авдєєва ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 39 с. — укp.

На основі даних, отриманих в результаті тривалого спостереження за колонізацією новонароджених умовно патогенними мікроорганізмами, збудниками гнійно-септичних захворювань, рівнями та профілями антибіотикорезистентності виділених мікроорганізмів, мікробною контамінацією об'єктів довкілля профільних стаціонарів, впливом екзогенних факторів ризику на виникнення внутрішньолікарняних інфекцій розроблено програму активного мікробіологічного моніторингу за внутрішньолікарняними інфекціями у новонароджених та її комп'ютерну версію. Доведено необхідність впровадження програми для попередження виникнення внутрішньолікарняних інфекцій. Розроблено новий лікарський засіб "Восурель" з високою антимікробною активністю, який може стати основою для створення різних лікарських форм, призначених для профілактики і лікування опортуністичних, в тому числі внутрішньолікарняних інфекцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.7-46 +
Шифр НБУВ: РА328223

Рубрики:

      
7.

Бабінцева А.Г. 
Удосконалення методів прогнозування, діагностики та корекції метаболічних порушень у недоношених дітей за умов хронічної внутрішньоутробної гіпоксії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.Г. Бабінцева ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Досліджено проблему удосконалення медичної допомоги недоношеним новонародженим, які розвивалися за умов хронічної внутрішньоутробної гіпоксії та мали прояви гіпоксичного ураження центральної нервової системи (ЦНС) у ранньому неонатальному періоді. Визначено перинатальні фактори ризику, особливості клінічних проявів, характер метаболічних та імунологічних порушень, залежно від ступеня тяжкості патології. На підставі результатів багатофакторного кореляційного аналізу встановлено можливі механізми гіпоксичного ураження ЦНС у недоношених дітей у ранньому неонатальному періоді, у тому числі порушення процесів енергозабезпечення, працездатної та антиоксидантної рівноваги, імунологічної резистентності. Розроблено диференційно-діагностичні критерії ступеня тяжкості на першому тижні життя з урахуванням особливостей клінічних проявів і додаткових параклінічних показників. Науково обгрутовано диференційований підхід до призначення препаратів метаболічної корекції у недоношених дітей з гіпоксичним ураженням ЦНС у ранньому неонатальному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34 +
Шифр НБУВ: РА348246

Рубрики:

      
8.

Кривопустов С.П. 
Стан серцево-судинної системи у дітей, які перенесли анте- та інтранатальну гіпоксію, і його патогенетична корекція: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / С.П. Кривопустов ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 31 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням дослідження стану серцево-судинної системи у дітей різного віку, які перенесли антенатальну та інтранатальну гіпоксію. При обстеженні 495 дітей із використанням, зокрема, допплєрехографії, вказано її вплив на різні ланки серцево-судинної системи - мозковий кровоплин, центральну, коронарну гемодинаміку, контрактильність і релаксаційну здатність міокарда обох шлуночків. Запропоновані показання та схеми застосування ніфедипіну, цинаризину, мілдронату у новонароджених під час їх постгіпоксичної адаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-3

Рубрики:

      
9.

Котова 
Стан здоров'я дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками, та протокол їх медичного спостереження: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Наталя Володимирівна Котова ; Одеський держ. медичний ун-т. — О., 2008. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.3 + Р716.226.51
Шифр НБУВ: РА359162

Рубрики:

      
10.

Томашова С.А. 
Сепсис новонароджених: патологічна анатомія та патогенетичне значення коагулопатій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / С.А. Томашова ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Львів, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено питання морфологічної діагностики гемостазіологічних порушень (коагулопатій) у разі сепсісу в новонароджених дітей залежно від етіології інфекційного процесу, особливостей його перебігу та стану тимуса. Показано домінуючу роль синдрому дисемінованого внутрішньосудинного зсідання крові з гіперкоагуляцією крові та швидким прогресуванням пойес коагулопатії споживання, під час виникнення глибоких альтернативних змін в органах, що, в свою чергу, призводить до прогресування поліорганної недостатності та генералізації інфекційного процесу. Встановлено, що декомпенсація в системі гемостазу та імунітету, які є ланками єдиної захисної системи людини, наступає паралельно, зумовлює несприятливі наслідки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.7-3
Шифр НБУВ: РА313652 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Тунда І.П. 
Ротавірусна інфекція у новонароджених: клініка, лікування та профілактика: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.П. Тунда ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Встановлено частоту і динаміку виявлення ротавірусів у новонароджених. Досліджено особливості клінічного перебігу ротавірусної інфекції (РВІ) у новонароджених з перинатальною патологією та у недоношених немовлят, у порівняльному аспекті вивчено специфіку моноротавірусної та асоційованих форм інфекції. Визначено провідні фактори ризику інфікування ротавірусами новонароджених. Удосконалено комплексний підхід щодо лікування новонароджених з РВІ шляхом застосування рекомбінантного інтерферону (лаферону), ентеросгелю та коригування порушень мікробіологічних біоценозів за допомогою використання мультипробіотика "Симбітер". Запропоновано ефективні заходи профілактики РВІ у новонароджених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.7-3 +
Шифр НБУВ: РА332245

Рубрики:

      
12.

Моцар В.В. 
Роль C-реактивного білка у формуванні відповідної реакції організму при внутрішньоутробному інфікуванні, внутрішньоутробних інфекціях і гнійно-запальних захворюваннях новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.10.10 / В.В. Моцар ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2001. — 22 с. — укp.

Вивчено клінічні, лабораторні та імунологічні параметри внутрішньоутробного інфікування, внутрішньоутробних інфекцій та гнійно-запальних захворювань новонароджених. Виявлено роль С-реактивного білка (СРБ) у випадку даних захворювань. Виконано дослідження CРБ в амніотичній рідині вагітних жінок. Оцінено його роль у діагностиці фетопатій та ембріопатій. Розроблено додаткові критерії ранньої діагностики та прогнозу перебігу захворювання в новонароджених з явищами внутрішньоутробного інфікування, внутрішньоутробних інфекцій та гнійно-запальною патологією. Встановлено, що СРБ з'являється на ранніх термінах гестації та визначається у всіх новонароджених у пуповинній та периферичній крові, в амніотичній рідині їх матерів. СРБ виконує функцію преімунітету, що зберігається в новонароджених після народження, особливо в недоношених, з їх ростом втрачається. У постнатальному періоді СРБ бере участь, в основному, в гострофазовій відповіді, корелює з різними показниками клітинного та гуморального імунітету, окремими чинниками неспецифічної резистентності організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.7-3
Шифр НБУВ: РА312546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Соловйов О. О. 
Розробка прототипів тест-систем для ДНК діагностики деяких спадкових захворювань (муковісцидоз, спінальна м'язова атрофія, фенілкетонурія): автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.20 / О. О. Соловйов ; НАН України, Ін-т молекуляр. біології та генетики. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше в Україні розроблено діагностичну методику аналізу найбільш розповсюджених мутацій гена CFTR (муковісцидоз) з використанням методу алель-специфічної ПЛР. Створено прототип тест-системи для прямого ДНК аналізу носійства делеції 7-го екзону гена SMN1 (спінальна м'язова атрофія) з використанням кількісної ПЛР у реальному часі. Із використанням денатуруючого градієнтного гель-електрофорезу вперше в Україні розроблено прототип тест-системи для скринінгу кодувальної послідовності гена РАН (фенілкетонурія). Вперше було створено банк референсних зразків ДНК з мутаціями delF508,W1282X, R117H, 621+1G>T, 2143delT (ген CFTR), зразків з 1-єю, 2-ма копіями 7-го екзону гена SMN1 та гомозиготною делецією 7-го екзону гена SMN1, мутацій R408W, Y414C, P281L, R158Q, R252W, R261Q, IVS2+19T>C, p:F55>Lfs, N61K, R1UX, R297H, A300S, S349P, S350Y, IVS1066-UG>A, IVS1066-3OT, L385L, 1VS12-35C>T, V245V, Y414C (ген РАН), які є невід'ємною складовою тест-систем для ДНК діагностики муковісцидозу, спінальної м'язової атрофії та фенілкетонурії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.3-4 + Р252.215
Шифр НБУВ: РА381525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Абдул Карім А. А. Таріф 
Розповсюдженість, тяжкість, медико-соціальні фактори ризику і профілактика внутрішньошлуночкових крововиливів у недоношених новонароджених: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Абдул Карім А. А. Таріф ; Одес. держ. меди. ун-т. — О., 2007. — 16 с. — укp.

Проаналізовано поширеність внутрішньошлуночкових крововиливів (ВШК) на Одещині в Україні у дітей з низькою та дуже низькою масою тіла під час народження. Виявлено клінічні особливості тяжкості перебігу ВШК у таких дітей залежно від медико-соціальних чинників ризику. Уперше відповідно до принципів науково-доказової медицини проведено кількісну оцінку розвитку ВШК у аспекті медико-соціальних чинників. Установлено клінічну значущість комплексних порушень кислотно-основного стану крові, анаеробного гліколізу та процесів пероксидації ліпідів у дітей з низькою та дуже низькою масою тіла під час народження. Оцінено прогностичну значущість біохімічних показників (pH, дефіциту основ, молочної кислоти, гідроперекисів ліпідів) стосовно виникнення ВШК у недоношених новонароджених. Доведено ефективність препарату "Диципон" у таких дітей за умов комплексної профілактики, а також лікування ВШК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34 + Р733.627.703.2 +
Шифр НБУВ: РА352564

Рубрики:

      
15.

Агашков В. С. 
Рання діагностика та прогнозування бронхолегеневої дисплазії у недоношених новонароджених: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / В. С. Агашков ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2011. — 23 с. — укp.

Визначено поширеність бронхолегеневої дисплазії, чинники патогенезу бронхолегеневої дисплазії (БЛД) розділені у часовому порядку на первинні, пускові та другорядні. Первинними чинниками патогенезу є: спадкові особливості синтезу та деградації колагену, стать новонародженого, незрілість легеневої тканини. Пусковою причиною розвитку БЛД є інфекція у вигляді внутрішньоутробної пневмонії та штучної вентиляцї легенів (ШВЛ), які потенціюють запальний процес у легенях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34 + Р733.412.2-4
Шифр НБУВ: РА379695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Кислова Ю. О. 
Рання діагностика гіпоксично-ішемічного ушкодження центральної нервової системи у недоношених дітей та профілактика несприятливих наслідків: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Ю. О. Кислова ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Досліджено чинники ризику розвитку ушкодження нервової системи у недоношених дітей. Вивчено психомоторний розвиток недоношених дітей залежно від тяжкості гіпоксично-ішемічного ушкодження центральної нервовової системи (ЦНС). Досліджено структурні зміни головного мозку за допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ) і встановлено їх розбіжність з результатами нейросонограм (НСГ). Встановлено діагностичні та прогностичні маркери тяжкості гіпоксично-ішемічного ушкодження головного мозку за показниками нейронспецифічної енолази, нейротрофічного фактора головного мозку в сироватці крові на 5 - 7-у та на 28-му добу життя. Визначено предиктори формування віддалених несприятливих наслідків патології нервової системи у недоношених дітей на підставі результатів оцінювання психомоторного розвитку (ПМР) за тестом Бейлі, показників нейроспецифічних білків і виявлених змін головного мозку на МРТ. Доведено ефективність застосування нейропротектору Цераксоно з 1-го тижня життя та стимулюючого масажу, починаючи з 10-ї доби життя та/або постконцептуального віку 32 тижні, для профілактики несприятливих наслідків гіпоксично-ішемічного ушкодження ЦНС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34
Шифр НБУВ: РА376889 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Батман Ю.А. 
Перинатальна диспансеризація плода, прогнозування невідкладних станів і особливостей адаптації новонароджених: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Ю.А. Батман ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2008. — 36 с. — укp.

Вперше в Україні впроваджено нову систему оцінювання якості надання перинатальної допомоги - перинатального аудиту (ПА), на базі якої виділено конкретні резерви поліпшення стану здоров'я новонароджених у Донецькому регіоні. Вперше з використанням системного підходу, результатів комплексного динамічного спостереження за станом плода та визначення клініко-функціональних і біохімічних показників науково обгрунтовано методику перинатальної диспансеризації плода. Розроблено алгоритми спостерження за станом плода для вибору лікувальної тактики, визначення стану плода у пологах, вибору методу розродження. Вивчено стан здоров'я плода як пацієнта з 22-х тижнів його внутрішньоутробного життя. Вперше в Україні запропоновано альтернативний неінвазивний метод спостеження за станом плода у пологах - фетальну пульсоксиметрію, визначено його ефективність. Встановлено роль макро- та мікроелементів у стресоподібних аспектах інтранатальної адаптації, розкрито їх значення у формуванні адаптивних реакцій новонародженого у постнатальний період. Виділено морфогістологічні критерії незворотної тяжкої патології, що виникає до народження дитини на підставі клініко-морфологічного аналізу перинатальних втрат. Уточнено патогенетичну сутність особливостей адаптації та розвитку дітей, які в антенатальному періоді знаходилися під диспансерним наглядом. На підставі результатів досліджень вперше запропоновано нові критерії оцінювання та прогнозування стану дітей у ранньому неонатальному періоді за характером перебігу початкових фаз компенсаторно-пристосувальних реакцій. Розроблено методи профілактики невідкладних станів і дизадаптаційних синдромів у немовлят на підставі визначння стану плода. Вперше науково обгрунтовано поетапну систему профілактичних заходів у дітей високого ризику зриву адаптації. На підставі застосування дискримінантного та кореляційного аналізу встановлено зв'язок між перинатальними факторами ризику та порушенням стану новонароджених, розроблено методи прогнозування асфіксії та дизадаптаційних синдромів новонароджених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.22 + Р733.302.1 +
Шифр НБУВ: РА357327

Рубрики:

      
18.

Потапов С. М. 
Патоморфологічні особливості сім'яних залоз плодів та новонароджених від матерів з прееклампсією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.02 / С. М. Потапов ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено морфо-функціональні особливості сім'яних залоз плодів і новонароджених від матерів із прееклампсією з метою вдосконалення їх патоморфологічної діагностики та виявлення причин різних порушень статевого розвитку в постнатальному онтогенезі. Секційний матеріал наведено 75-ма випадками аутопсій плодів і новонароджених. Використано такі методи дослідження: органометричний, гістологічний, гістохімічний, імуногістохімічний, морфометричний і статистичний. Зазначено, що виявлені патоморфологічні особливості сім'яних залоз проявляються у вигляді гіперплазії, гіпоплазії, уповільнення темпів ембріогенезу, порушень диференціювання та дисембриогенезу. Використання маркерів Вах і Кі-67 встановило посилення апоптозу та зниження проліферації в клітинних популяціях сім'яних залоз. За допомогою маркера VEGF виявлено посилення ангіогенеза, а за допомогою маркерів до Collagen IV і CD34 - ушкодження гематотестикулярного бар'єра. Виявлені зміни були максимально виражені у разі прееклампсії середнього ступеня тяжкості та тяжкої прееклампсії. Аналіз архівного матеріалу показав, що затримка статевого розвитку у хлопчиків-підлітків від матерів із прееклампсією зустрічалася значно частіше. У них відзначений гормональний дисбаланс, сексуальні, психоневрологічні та соматичні відхилення від норми. Обгрунтувано необхідність виділення груп ризику відносно розвитку порушень статевого дозрівання в дітей і підлітків, які були народжені від матерів із прееклампсією, з метою розробки дійових заходів профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026 + Р716.212.2 + Р733.3
Шифр НБУВ: РА375812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Шевченко Ю.Ю. 
Патогенетичне обгрунтування оптимізації профілактики і лікування ранньої анемії у недоношених немовлят: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Ю.Ю. Шевченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Досліджено проблему сучасної педіатрії - оптимізації профілактики та лікування ранньої анемії у недоношених немовлят. Досліджено особливості динаміки рівня гемоглобіну та кількості еритроцитів, еритропоетинсинтезувальної функції, стану депо заліза та міді, мікроелементного забезпечення у разі профілактики та лікування ранньої анемії у недоношених немовлят з застосуванням препарату людського рекомбінантного еритропоетину за дози 150 Од/кг підшкірно двічі на тиждень, препарату тривалентного заліза та комплексу вітамінів A, C, E. Одержано нові відомості стосовно патогенезу ранньої анемії у недоношених немовлят. Обгрунтовано доцільність і ефективність використання препаратів людського рекомбінантного еритропоетину для лікування та профілактики ранньої анемії недоношених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34 + Р733.411.033-5 +
Шифр НБУВ: РА364617

Рубрики:

      
20.

Торбинська Л.І. 
Патогенетичне обгрунтування корекції метаболічних порушень при гіпоксично-ішемічній енцефалопатії у ранньому неонатальному періоді: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.І. Торбинська ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2009. — 17 с. — укp.

Вивчено перинатальні фактори ризику, клінічного перебігу, метаболічних розладів у ланках анаеробного гліколізу, антиоксидантного захисту та перекисного окиснення ліпідів. Удосконалено комплексну терапію з використанням індометацину у новонароджених з гіпоксично-ішемічною енцефалопатією. Проведено моноваріантний аналіз і розраховано показник відношення шансів для кожного з перинатальних факторів, а саме: наявності в анамнезі абортів, відсутності обстеження, паління тютюну, гострих респіраторних інфекцій протягом вагітності, двійнят, сідничого передлежання, великих розмірів плода, загрози переривання вагітності, прееклампсії, багатоводдя, хронічної гіпоксії плода, тривалого безводного періоду, відшарування плаценти, гострої інтранатальної асфіксії, пологів за допомогою кесаревого розтину. Доведено, що ступінь метаболічних розладів у ланках анаеробного гліколізу та перекисного окиснення ліпідів корелюють зі ступенем тяжкості гіпоксично-ішемічної енцефалопатії. За умов комплексної терапії гіпоксично-ішемічної енцефалопатії застосовано індометацин за дози 0,1 мг/кг щодня один раз на добу протягом шести днів, починаючи з дня народження. Доведено, що застосування індометацину у комплексному лікуванні цієї патології скорочує терміни регресу патологічних клінічних симптомів, зменшує ступінь метаболічних порушень, терміни лікування, летальність і є безпечним у ранньому неонатальному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1 + Р733.34 + Р733.627-5 +
Шифр НБУВ: РА363343

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського