Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (314)Книжкові видання та компакт-диски (488)Журнали та продовжувані видання (108)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*665.24$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Максимова Н.Л. 
Проблеми професійної підготовки та перепідготовки кадрів в умовах формування сучасного ринку праці (на матеріалах соціологічних досліджень Харківської області): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / Н.Л. Максимова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню особливостей професійної підготовки кадрів в Україні. В рамках комплексного підходу розглянуто специфіку професійної підготовки як соціального інституту в сучасних умовах у зв'язку із становленням ринку праці. Проаналізовано типологію найбільш відомих моделей ринку праці й вперше на основі співвідношення активності зацікавлених сторін щодо підготовки робочої сили та врегулювання динаміки ринку праці охарактеризовано модель українського ринку праці. Розглянуто соціальні та соціально-психологічні характеристики випускників учбових закладів різного рівня і проведено їх порівняльний аналіз. Вперше висвітлено соціальні та соціально-психологічні характеристики осіб, які звернулись до державних центрів зайнятості з метою перепідготовки, проведено їх порівняльний аналіз з характеристиками випускників навчальних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*4 + С5*333.641

Рубрики:

      
2.

Грабовець І.В. 
Самоосвіта як інтегруюча детермінанта самореалізації молодих фахівців у професійній діяльності: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / І.В. Грабовець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Уточнено зміст поняття "молоді фахівці" як соціально-статусної групи, виявлено її специфіку та роль у системі суспільних відносин. З'ясовано характер та особливості процесу професійної самореалізації особистості. Розглянуто соціально-економічні умови, психосоціальні та морально-етичні чинники, які визначають специфіку процесу самоосвіти, встановлено її значення у системі безперервної освіти. Розроблено типологізацію активності молодих фахівців за рівнями професійної самореалізації. Визначено соціально-функціональну структуру процесу самоосвіти як інтегруючої детермінанти професійної самореалізації. Запропоновано шляхи оптимізації самоосвітнього процесу з урахуванням специфіки сучасних соціально-економічних умов розвитку українського суспільства та ціннісних орієнтацій молодих фахівців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.69 + С5*665.249.2 +
Шифр НБУВ: РА332059

Рубрики:

      
3.

Соколова А.О. 
Регулювання соціально-економічних умов праці в системі управління її результативністю в аграрних підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / А.О. Соколова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні аспекти регулювання соціально-економічних умов праці в системі управління її результативністю в сільськогосподарських підприємствах Волинської області. Доведено необхідність системного підходу до процесу управління результативністю праці та розкрито суть поняття "умови праці" як категорії ринкової економіки. Проаналізовано сучасний стан умов праці та виявлено ступінь їх впливу на ефективність виробництва. Обгрунтовано організаційно-економічний механізм регулювання у сфері праці за становлення нових аспектів соціально-трудових відносин. Розроблено пропозиції щодо поліпшення умов праці та підвищення матеріальної зацікавленості працівників сільськогосподарських підприємств і за наявності шкідливих факторів виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.0-642-21 + С5*665.248 +
Шифр НБУВ: РА328812

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Цимбалюк Н.М. 
Інституційна модернізація культурно-дозвіллєвої сфери в Україні: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.04 / Н.М. Цимбалюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 44 с. — укp.

Здійснено теоретико-методологічне обгрунтування інституціональної модернізації культурно-дозвіллєвої сфери. Розглянуто актуальні проблеми розвитку дозвілля, особливості їх вирішення за сучасних умов та основні напрямки державної культурної політики у сфері культури. Запропоновано тезу, що інституціональна модернізація взаємопов'язана з функціонуванням та розвитком інноваційних культурно-дозвіллєвих систем і суттєво впливає на інститут дозвілля. Розроблено підхід, який дає змогу розглянути теоретичні проблеми вивчення сучасного культурного дозвілля, особливості формування культурних запитів людини за умов розвитку сучасного українського суспільства. Визначено основні теоретичні положення, принципи, соціальні функції, специфічні фактори організації культурно-дозвіллєвих відносин за умов вільного часу. Проаналізовано сучасну систему культурно-дозвіллєвих організацій, основні тенденції її модернізації, а також особливості діяльності та типові форми інноваційних закладів культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.244.2*328.933 +
Шифр НБУВ: РА337037

Рубрики:

      
5.

Диба О.П. 
Педагогічні засади організації дозвілля дітей та молоді української діаспори: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.06 / О.П. Диба ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2005. — 21 с. — укp.

На підставі наукового аналізу філософських, соціологічних, культурологічних джерел, а також методичного узагальнення педагогічного досвіду організації дозвілля визначено теоретичні підходи до педагогічного аспекту дослідження діяльності дітей та молоді української діаспори (УД). Розглянуто специфіку організації дозвілля даної категорії населення за умов інокультурного середовища, показано роль культурно-дозвіллєвої діяльності у справі їх прилучення до національної культури. Проаналізовано сутність дозвілля як органічної складової культурного життя УД на різних рівнях теоретичного узагальнення (локальному, глобальному та глокальному). Розроблено варіативну педагогічну модель організації дозвілля дітей та молоді УД, а також технологію побудови відповідних культурно-дозвіллєвих програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.385 + С5*665.244.2*18:Ч +
Шифр НБУВ: РА336570

Рубрики:

      
6.

Чепурко Г.І. 
Динаміка зайнятості населення України в період становлення ринкової економіки: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.04 / Г.І. Чепурко ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2006. — 29 с. — укp.

Розроблено методологічний підхід до дослідження сучасних тенденцій і закономірностей функціонування сфери зайнятості з урахуванням перспектив розвитку економічної системи України. Виявлено специфіку, тенденції та закономірності сегментації ринку праці. Створено методологію дослідження чинників впливу на зайнятість населення у сучасній Україні. Виявлено особливості структури та масштабів безробіття. Визначено поняття неформального сектору зайнятості, що відповідає особливостям української економіки. Обгрунтовано переваги активної державної політики зайнятості у порівнянні з пасивною. Установлено роль держави у механізмі зайнятості за умов переходу до ринкової економіки та у системі соціально-трудових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С4(4УКР) + С5*665.24*4*333.641.3 +
Шифр НБУВ: РА343456

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Согорін А.А. 
Особливості впливу ЗМК на трудову адаптацію: концептуалізація моделі соціологічного дослідження: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / А.А. Согорін ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2007. — 16 с. — укp.

Визначено особливості впливу засобів масової комунікації (ЗМК) на процес трудової адаптації. Обгрунтовано теоретико-методологічну базу дослідження феномену "засоби масової комунікації", в якій об'єднано евристичні можливості ідеологічного, критичного й структурно-функціонального підходів. Визначено місце ЗМК як неголовного інституту, що входить до головного інституту масової комунікації. Розкрито сутність трудової адаптації, її структуру та функції, описано інформаційний і комунікативний механізми пристосування працівника до нової трудової ситуації. Розглянуто ефекти масової комунікації та їх вплив на трудову адаптацію. З використанням методів компаративного аналізу й аналогії визначено особливості сутнісних характеристик ЗМК як механізму трудової адаптації. Удосконалено структуру трудової адаптації, зокрема, визначено її рівні (біологічний, психічний та соціальний) та види (професійний, організаційний, соціально-психологічний, матеріально-побутовий та оздоровчо-реабілітаційний). Розроблено й апробовано модель соціологічного дослідження впливів ЗМК на процес трудової адаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*676 + С5*665.24 +
Шифр НБУВ: РА355107

Рубрики:

      
8.

Тарапатова Н.М. 
Університетська організація в контексті трансформаційних процесів: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Н.М. Тарапатова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Наведено характеристику університетів як соціальної організації у контексті сучасних трансформаційних процесів. Розкрито оосбливості їх організаційного функціонування та специфіку у порівнянні з іншими подібними структурами. Досліджено здатність університетських організацій до змін і сприйняття інновацій. Розглянуто загальноосвітні тенденції розвитку університетських організацій у контексті глобальних змін в освітній політиці різних країн. Проаналізовано вплив процесу комерціалізації сфери освіти на діяльність університетських організацій, висвітлено перспективи їх розвитку. Визначено місце і роль університетів в освітніх системах різних країн у сучасний період, показано специфіку їх взаємовідносин із суспільством.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*674.58*45 + С5*43*3 + С5*665.242 +
Шифр НБУВ: РА348841

Рубрики:

      
9.

Орлова О.І. 
Релаксація як соціально-технологічна функція сучасної культури: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.І. Орлова ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2007. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано значущість актуалізації технологічного підходу до дослідження культури як соціального явища, охарактеризовано її технологічні функції. Аргументовано теоретико-методологічну стратегію вивчення соціально-технологічного статусу релаксації на базі врахування функціональних і дисфункціональних характеристик різних технологічних засобів релаксації, з'ясування специфіки соціокультурних детермінант релаксаційних практик, вивчення функціональної диференціації релаксаційних практик в аспекті їх розмежування на індивідуальний і колективний типи релаксації. Обгрунтовано визначення релаксації як специфічного фізіологічно та культурно детермінованого процесу нервово-м'язового розслаблення, взаємопов'язаного з цілеспрямованими технологічними діями людей для актуалізації потенціалу різних релаксантів як специфічних культурних артефактів. З'ясовано дві головні особливості специфіки прояву соціокультурної детермінації релаксаційних практик - подієву артикульованість таких практик та їх багатовимірну модальність. Установлено й аргументовано, що основним типом індивідуальної релаксації є тілесна релаксація, а її технологічними засобами здійснення - емоційна та медитативна тілесна релаксація. Доведено, що колективному типу релаксації властива певна культурна детермінація та відповідні технологічні способи формування релаксаційного ефекту за допомогою актуалізації релаксаційного потенціалу ритуалу, свята, гри, подорожі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*18:Ч + С5*665.244.2 +
Шифр НБУВ: РА353486

Рубрики:

      
10.

Дрожанова О.М. 
Ставлення до праці промислових робітників за нових соціально-економічнимих умов: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / О.М. Дрожанова ; Ін-т соціології НАН України. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Вивчено ціннісно-мотиваційні чинники ставлення до праці робітників промислових підприємств. Розглянуто й узагальнено наступність і змінність у теоретичних підходах і методиках досліджень ставлення до праці у радянській і пострадянській соціології. На підставі матеріалу соціологічного обстеження робітників суднобудівних заводів здійснено аналіз структурних мотивів промислових робітників за сучасних умов. Вивчено ціннісні орієнтації робітників у сфері трудових відносин. Визначено нові чинники трудової мотивації, що набувають інституціонального характеру за сучасних умов господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*332.1 +
Шифр НБУВ: РА358174

Рубрики:

      
11.

Шпітун І.І. 
Концепт "хронополітика": соціально-філософський аналіз: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / І.І. Шпітун ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 16 с. — укp.

Проведено соціально-філософське дослідження концепту "хронополітика" як форми рефлексії часового аспекту соціокультурних трансформацій, проаналізовано існуючі підходи щодо розуміння даного феномену. Вперше встановлено, що метатеоретичний концепт "хронополітика" виражає зміни міри соціокультурної єдності суспільних утворень, межами якої є модальність часу, цінності та соціальності. Розкрито буттєвий зміст хронополітики як сукупності ціннісно-раціональних видів діяльності, поведінкових і комунікативних актів, спрямованих на відтворення та створення різноманітних форм соціокультурної єдності. Проаналізовано структурний, процесуальний і суб'єктний аспекти хронополітики, які можна розглядати як систему вимірів соціокультурного континууму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*321 + С5*665.244 +
Шифр НБУВ: РА357000

Рубрики:

      
12.

Кожедуб О.В. 
Динаміка структури вільного часу курсантів вищого військового навчального закладу: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.В. Кожедуб ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено динаміку структури вільного часу курсантів вищого військового навчального закладу (ВВНЗ) при цивільному вищому навчальному закладі, класичному університеті. Розглянуто динаміку структури цього часу вихованців ВВНЗ як соціальний процес, що характеризує зміни його внутрішньої будови під впливом соціальних факторів і має прояв у зміні функціональної спрямованості та змістового наповнення культурно-дозвіллєвої діяльності курсантів. Проаналізовано динаміку змін структури вільного часу вихованців ВВНЗ на різних етапах розвитку системи військової освіти. На підставі аналізу емпіричних даних визначено тенденції її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.244.5 + Ц4,8(4УКР)391.1-2 +
Шифр НБУВ: РА356525

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Мачуліна І.І. 
Соціально-реконструкціоністський підхід у практиках формування професійної культури фахівця у вищій школі: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / І.І. Мачуліна ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Вперше виявлено реконструкціоністський потенціал існуючих у зарубіжній і вітчизняній соціології підходів щодо аналізу освіти, який полягає у спрямованості на перетворення соціальних об'єктів за новими принципами відповідно до вимог часу. Вперше на підставі соціокультурного й компетентнісного підходів сформульовано основні засади соціально-реконструкціоністської парадигми підготовки фахівця у сучасному ВНЗ. Визначено роль гуманітаризації, фундаменталізації, індивідуалізації й технологізації культуротвірного процесу у вищій школі у процесі підготовки нового типу працівника, здатного до реконструктивної діяльності. Обгрунтовано принцип випереджального розвитку, який вимірюється не рівнем професійної культури, а рівнем загальної культури особистості. Доповнено визначення професійної культури соціально-реконструкціоністським компонентом, який є механізмом соціальної взаємодії особистості спеціаліста з мінливою оточуючою дійсністю. Розширено уявлення про основні риси діяльності фахівця за рахунок введення змістовного наповнення "креативності" для позначення високого інтелектуального рівня людини, яка здатна раціонально й ефективно вирішувати проблеми реконструювання за новими принципами. Доповнено реконструкціоністським вектором механізми соціалізації, інкультурації й самоосвіти майбутнього фахівця. Вперше розкрито роль індивідуалізації як основи для розвитку соціально-реконструктивістських здібностей, а також необхідність формування соціологічної уяви молодого спеціаліста як інструмента світоглядної й методологічної культури у процесі його самореалізації в різних соціальних контекстах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*421.1 +
Шифр НБУВ: РА355849

Рубрики:

      
14.

Галицький В.М. 
Інститут зайнятості в умовах трансформації соціальної політики в Україні: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / В.М. Галицький ; Ін-т соціол. НАН України. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне соціологічне дослідження процесів становлення та розвитку інституту зайнятості за умов трансформації соціальної політики у перехідному українському суспільстві. Розглянуто теоретико-методологічні проблеми соціологічного дослідження ринку праці, визначено його регуляторні особливості та функції. Проаналізовано соціальну політику України у контексті євпропейської інтеграції у сфері зайнятості. Зроблено висновок, що потреба у формуванні нової концепції вітчизняної соціальної політики обумовлена новими соціально-економічними умовами розвитку суспільства та держави, зорієнтованими на ринкові відносини, необхідністю захисту населення від нових соціальних ризиків, притаманних даному періоду. Розглянуто державну стратегію регуляції ринку праці у контексті активної та пасивної соціальної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*4*333.641.3 + С4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358490

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Погрібна В.Л. 
Соціологія професіоналізму як галузь соціології: онтологічні, епістемологічні, практичні аспекти (на прикладі діяльності органів внутрішніх справ України): автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.04 / В.Л. Погрібна ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 35 с. — укp.

Доведено доцільність створення та наукової обробки нової галузі соціології - соціології професіоналізму, визначено соціологічні парадигми, що є її базою. Висвітлено проблемне поле, сформульовано об'єкт, предмет і функції соціології професіоналізму. Охарактеризовано онтологічну сутність і виявлено епістемологічний зв'язок понять "професія", "професіонал", "професійна діяльність" і "професіоналізм" як ключових категорій даної науки. Проаналізовано інституціональний і неінституціональний рівні організації діяльності професіонала. Визначено характер і розкрито сутність об'єктивних і суб'єктивних результатів і наслідку процесу професіоналізації особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*421.1 +
Шифр НБУВ: РА366390

Рубрики:

      
16.

Лободинська О.М. 
Гендерні аспекти працевлаштування випускників ВНЗ (на прикладі західного регіону України): автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.М. Лободинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено поширення проявів гендерної асиметрії у процесі працевлаштування випусників ВНЗ. Виділено основні тенденції взаємозв'язку ринку праці та ринку надання освітніх послуг. Проаналізовано фактори, які зумовлюють невідповідність запитів роботодавців і підготовки фахівів вітчизняною вищою школою. Досліджено ефективність дії законодавчих актів стосовно регулювання процесу працевлаштування молодіжних гендерних груп з вищою освітою. Розроблено теоретико-методологічні засади та проведено емпіричне дослідження процесу працевлаштування випускників певних західноукраїнських ВНЗ з урахуванням гендерних аспектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*4*333.641.3 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА361983

Рубрики:

      
17.

Поліщук О.В. 
Міжнародно-правове регулювання трудової міграції населення: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.В. Поліщук ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження становлення та розвитку міжнародно-правового регулювання трудової міграції населення у різні періоди розвитку суспільства. Розглянуто передумови виникнення даного механізму, розкрито особливості його формування та функціонування. Досліджено актуальні питання міжнародних міграційно-трудових правовідносин як об'єкта міжнародно-правового регулювання, охарактеризовано його рівні (універсальний, регіональний і білатеральний). Розкрито сутність поняття, розглянуто принципи, функції, методи та зміст міжнародно-правового регулювання трудової міграції населення. Досліджено міжнародне співробітництво України у сфері міжнародно-правового регулювання трудової міграції населення. Розглянуто зміст міжнародних зобов'язань України щодо забезпечення права своїх громадян на працевлаштування за кордоном, проаналізовано особливості імплементації в її міграційне законодавство міжнародних стандартів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.2 + У582.407 + У9(4УКР)240.7 + С5*665.24*4 +
Шифр НБУВ: РА368793

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
18.

Сусак В.І. 
Патерналістські установки і практики громадян України в умовах посткомуністичних трансформацій: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / В.І. Сусак ; Ін-т соціології НАН України. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Розкрито суть поняття "патерналізм" і проведено його емпіричну апробацію на грунті мисленнєво-діяльнісних актів громадян сучасної України. Розроблено концептуальні шкали вимірювання ступеня прихильності - неприйняття патерналізму відповідно до концепту "загальний локус контролю", а також традиційного й інноваційного аспектів посткомуністичного аспектів посткомуністичних трансформацій. Виявлено загальну таконтекстуальну динаміку в патерналістських установках і практиках громадян України протягом 1994 - 2006 рр. Зроблено висновок, що антиінноваційний консерватизм переважав креативний традиціоналізм і прагнення до інноваційного розвитку, що є ознакою незавершеності посткомуністичних трансформацій в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*333.395.2 +
Шифр НБУВ: РА364496

Рубрики:

      
19.

Варениця В.А. 
Становлення нової моделі соціального діалогу в сучасній Україні: соціологічний аналіз: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / В.А. Варениця ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено систему соціального діалогу широкого формату як регулятора трудових і соціальних відносин і моделі соціального інституту, що забезпечує збереження соціальної системи, її стійкого розвитку. Цю систему розглянуто як механізм формування громадянського суспільства, затвердження демократичних принципів управління. Проаналізовано процеси становлення діалогових відносин за рубежем та відзначено, що дана система формувалася з метою вирішення економічних конфліктів за умов відносної стабільності суспільних систем. Відзначено наявність в Україні глибокої економічної кризи у всіх сферах життя. У теперішній час соціальна компонента стає гальмом економічних перетворень, що актуалізує потребу регулювання економічної та соціальної сфер. Проаналізовано становлено нової моделі, об'єктивні умови та суб'єктивні фактори, що впливають на її розвиток. Показано необхідність вдосконалення правового поля та механізмів управління цією системою. Система діалогу широкого формату може стати реальним механізмом активізації процесу формування громадянського суспільства у разі усунення відзначених недоліків. Наведено шляхи оптимізації нормативно-правової бази та механізмів управління цим інститутом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333 + С5*665.24 +
Шифр НБУВ: РА366575

Рубрики:

      
20.

Скок Н. С. 
Суб'єктивний час як чинник соціальної поведінки індивіда за умов суспільних трансформацій: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.01 / Н. С. Скок ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-мегодологічні підходи щодо дослідження суб'єктивного часу. Розкрито вплив суб'єктивного часу на соціальну поведінку індивіда у контексті побудування індивідом майбутнього за умов суспільних трансформацій. Побудовано модель структурування й інтерпретування майбутнього. Вдосконалено процедуру дослідження суб'єктивного часу, завдяки проясненню концепції суб'єктивного часу, уточненню його місця в моделі вільного вибору, виробленню критеріїв його дослідження, яке забезпечує більш чітке уявлення щодо впливу суб'єктивного часу на соціальні явища, процеси та стосунки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5*332 + С5*665.244
Шифр НБУВ: РА374798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського