Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Тематичний інтернет-навігатор (13)Наукова електронна бібліотека (966)Реферативна база даних (10898)Книжкові видання та компакт-диски (15390)Журнали та продовжувані видання (15625)
Пошуковий запит: (<.>U=У5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 424
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кузнецов О. В. 
Англосаксонська модель капіталізму у системі світового господарства: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.02 / О. В. Кузнецов ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Проаналізовано інституціонально-генетичні аспекти еволюції англосакської ідентичності. Визначено сутність, система цінностей, принциипи організації господарських і соціальних відносин, а також механізми підтримки соціального балансу англосаксонської моделі капіталізму. Проаналізовано основні складові економічної моделі Великобританії. Розкрито особливості взаємодії Великобританії та США в межах фінансової глобалізації. Показано, що глобальне поширення англосаксонської моделі капіталізму реалізується головним чином через міжнародні фінансові ринки, контроль над якими зосередили Лондон і Нью-Йорк. Досліджено природу фінансових криз. Доведено позитивний взаємозв'язок між кризами та підвищенням ефективності функціонування фінансових ринків у США та Великобританії. Систематизовано канали та досліджено соціально-економічні наслідки глобальної дифузії англосаксонської моделі капіталізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50,1 + У9(4ВЕЛ)0 + У9(4ВЕЛ)260 + Ф4(4ВЕЛ),04 + С5*25(4ВЕЛ
Шифр НБУВ: РА380811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Сухань В. О. 
Антиінфляційна політика в системі макроекономічного регулювання в умовах ринкової трансформації: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / В. О. Сухань ; Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2009. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.75 + У526.268.1 + У9(4УКР)262.681
Шифр НБУВ: РА370456 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Данильченко Л. С. 
Асиметричність процесів інформатизації світогосподарського розвитку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Л. С. Данильченко ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено економічні передумови виникнення міжнародного цифрового розриву за умов формування глобального інформаційного суспільства. Досліджено роль сучасних інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) як інструментів соціально-економічного розвитку. Виявлено сучасні тенденції розвитку світового ринку ІКТ і здійснено аналіз, і прогноз динаміки міжнародного цифрового розриву. Досліджено регіональні особливості готовності країн до використання сучасних ІКТ у цілях розвитку та зростання. Запропоновано механізм вдосконалення методики оцінювання асиметричності процесів інформатизації світогосподарського розвитку, який застосовано на прикладі країн ЄС та обгрунтовано необхідність його впровадження вітчизняною системою статистики. Розроблено структурну модель подолання цифрового розриву між Україною та розвиненими країнами, запропоновано напрями інституційного забезпечення її реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У5 ф + У539.0 + У9(4УКР)390
Шифр НБУВ: РА379616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Столярчук Я.М. 
Асиметрія глобального розвитку: соціально-економічний вимір: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.02 / Я.М. Столярчук ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2009. — 34 с. — укp.

Проаналізовано системні структурні трансформації у світовому виробництві. Виявлено ключові тенденції міжнародної монополізації капіталу в епоху глобалізації. Розкрито форми прояву міждержавної технологічної асиметрії, проаналізовано процеси регіональної реструктуризації світового фінансового ринку, оцінено рівень глобальних фінансових дисбалансів та їх макроекономічні наслідки. Акцентовано увагу на аналізі соціальної поляризації країн і оцінці ефективності інституціоналізації глобального економічного розвитку. Обгрунтовано ключові напрями структурно-функціональної реорганізації інститутів глобального менеджменту для забезпечення світової економічної рівноваги та пом'якшення суперечностей економічного глобалізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.46 + У50-96 +
Шифр НБУВ: РА368346

Рубрики:

      
5.

Стежко Н.В. 
Безпека людського розвитку в Україні та шляхи підвищення її рівня: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / Н.В. Стежко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади забезпечення безпеки людського розвитку на національному та регіональному рівнях й обгрунтовано науково-методичні та практичні рекомендації щодо механізмів їх реалізації. Проаналізовано теоретичні засади визначення безпеки людського розвитку, її основні складові. Систематизовано внутрішні та зовнішні чинники впливу на безпеку людського розвитку. Розроблено концептуальну модель, яка визначає зміст і спрямованість заходів забезпечення безпеки людського розвитку. Розкрито роль цілей розвитку тисячоліття у забезпеченні безпеки людського розвитку. Здійснено комплексний аналіз рівня безпеки людського розвитку в Україні та її регіонах на базі запропонованої системи показників-індикаторів. Наведено порівняльну оцінку рівня безпеки людського розвитку України з країнами ЄС. Визначено цілі розвитку тисячоліття для України та напрямки формування регіональної політики щодо їх реалізації. На підставі узагальнення зарубіжного досвіду розроблено рекомендації щодо підвищення рівня безпеки людського розвитку в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-94-995 + У9(4УКР)0-94-995 +
Шифр НБУВ: РА354487

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Чижиков 
Бізнес-асоціації в умовах інтеграції України в світове господарство: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.05.01 / Геннадій Дмитрович Чижиков ; Донецький національний ун-т. — Донецьк, 2006. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-131 + У9(4УКР)0-131 + У9(4УКР)8
Шифр НБУВ: РА348751

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Цицюра Н. І. 
Біологічні особливості видів родини Cupressaceae F. Neger у зв'язку з інтродукцією на Волино-Поділлі: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.05 / Н. І. Цицюра ; Українська академія аграрних наук ; Нікітський ботанічний сад- Національний науковий центр. — Ялта, 2010. — 20 : a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У522.822.23 Cup*852.124.41
Шифр НБУВ: РА371334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Перебийніс М.Г. 
Валютний контроль в системі економічних відносин: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / М.Г. Перебийніс ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано еволюцію валютних відносин в Україні та їх стан в розвинених країнах світу, на основі якого визначено, що існуюча національна модель валютного контролю потребує суттєвого коригування з позицій вирішення проблем конвертованості гривні, інтеграційних процесів і чіткого визначення місця та ролі України у світовій економіці, поступової відмови від практики жорстокого обмеження валютних операцій з одночасним його збереженням для операцій, пов'язаних з вивозом валюти за кордон та інших незаконних дій суб'єктів економічних відносин, доцільність укладання багатосторонніх узгоджень між банками й органами валютного контролю, доцільність вступу України до міжнародних органів контролю за валютними операціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.661-218 + У9(4УКР)262.6-18
Шифр НБУВ: РА372051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Ярова О.В. 
Валютний контроль в системі протидії "втечі капіталу" в країнах з перехідною економікою: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.В. Ярова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретико-методичні аспекти "втечі капіталу" та засади функціонування системи валютного контролю у країнах з перехідною економікою. Визначено суть понять ввезення, експорту, відтоку та "втечі" капіталу з країни, описано специфіку їх проявів. Проаналізовано негативні наслідки цього явища та світовий досвід введення контролю за відтоком капіталу. Систематизовано основні способи "втечі капіталу" з України та запропоновано найбільш доцільний для українських умов підхід для визначення його обсягів. Оцінено масштаби "втечі капіталу" з України. Побудовано економічну модель, яка дозволяє оцінити її вплив на макроекономічні показники країни. Розроблено практичні рекомендації щодо напрямів протидії "втечі капіталу" та стимулювання його репатріації, вдосконалено систему валютного контролю стосовно протидії даному явищу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.26 +
Шифр НБУВ: РА339918

Рубрики:

      
10.

Блащук Ю.О. 
Валютний контроль операцій на світовому фінансовому ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Ю.О. Блащук ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2001. — 21 с. — укp.

Висвітлено проблеми розвитку системи валютного контролю за банківськими операціями на світовому фінансовому ринку. Вивчено розвиток цієї системи на національному та міжнародному рівнях, їх сучасний стан. Визначено основні тенденції її розвитку за умов глобалізації фінансових ринків. Досліджено теоретичні та методологічні засади створення та функціонування високоефективного валютного контролю. Надано оцінку основних кроків органів валютного контролю та визначено шляхи модифікації системи валютного контролю України в напрямку її адаптації до світових стандартів. Одержані результати використовуються в процесі вдосконалення валютного законодавства, а також у практичній діяльності Національного банку України та комерційних банків, у відносинах з Міжнародним валютним фондом та іншими міжнародними спеціалізованими організаціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.66
Шифр НБУВ: РА314289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Гулей А. І. 
Валютно-фінансові стратегії в системі економічної безпеки суб'єктів господарювання: міжнародний досвід: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 21.04.02 / А. І. Гулей ; Ун-т економіки та права "КРОК". — К., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше обгрунтовано методологію дослідження проблематики валютно-фінансової й економічної безпеки суб'єктів господарської діяльності за умов інформаційної економіки. Запропоновано системні характеристики об'єктивних і суб'єктивних підходів, оцінки щодо безпеки валютно-фінансової стратегії суб'єктів господарської діяльності, її параметрів і необхідності у запровадженнівідповідних заходів, комплексу дій антикризового змісту. Удосконалено класифікацію загроз фінансової безпеки суб'єктів господарської діяльності, які запропоновано структурувати відповідно до джерел їх виникнення. Обгрунтовано шляхи формування ефективного валютно-фінансового механізму в контексті глобальної кризи, наведено інноваційні пріоритети інституційного валютно-фінансового регулювання в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.66 + У9(4УКР)262.6-18
Шифр НБУВ: РА373734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Іванова В.М. 
Взаємодія національного та іноземного інвестування в нових ринкових економіках в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / В.М. Іванова ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнарод. відносин. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано можливість інвестиційної та інноваційної діяльності за рахунок мобілізації та з залученням іноземних інвестиційних ресурсів, які є базою інвестиційного прогресу економіки України. Розглянуто макроекономічний аспект процесу формування інвестиційних ресурсів на підставі аналізу структури, динаміки національних заощаджень і можливостей їх інвестиційного використання та досвіду країн ЦСЄ, щодо залучення іноземних інвестицій. Установлено, що умовою росту та трансформації інвестиційних процесів є поступовий процес "кластеризації", який є необхідним чинником активізації цього процесу в Україні. Значну увагу приділено економічній безпеці України. Обгрунтовано основні напрямки державної інвестиційної політики на сучасному етапі розвитку економіки України та розроблено систему пропозицій, спрямованих на покращення інвестиційної політики й активізацію взаємодії національного й іноземного інвестування за умов глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-56 + У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА355863

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Злобін І.В. 
Визначення інтеграційних пріоритетів України в контексті використання потенціалу старопромислових регіонів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / І.В. Злобін ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено процес інтеграції України до світового господарства з урахуванням економічного потенціалу регіонів. Проаналізовано участь України в міжнародних об'єднаннях. Розглянуто сучасні теорії інтеграції та зроблено висновок про неможливість застосування зазначених теорій у наявному вигляді. З'ясовано напрямки найбільш ефективної реалізації інтеграційних зусиль. Досліджено вплив на інтеграційні процеси окремих регіональних утворень. Відзначено, що на інтеграцію України найбільший вплив здійснюють старопромислові регіони. Проаналізовано залучення значної частини даних регіонів до експортно-імпортних операцій. Розроблено механізм інтеграції України до світового господарства з використанням економічного потенціалу старопромислових регіонів. Запропоновано стратегії інтеграції української економіки з застосуванням інформаційної системи на основі маркетингового інструментарію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(4УКР)80 +
Шифр НБУВ: РА360385

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Лизун М.В. 
Випереджаюче економічне зростання: міжнародний та український аспекти: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / М.В. Лизун ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено ідентифікацію шляхів і механізмів випереджального економічного зростання України з використанням комплексного підходу, який грунтується на формуванні та розвитку інноваційних чинників зростання та забезпеченні прийнятних стандартів життя. Значну увагу приділено теоретичним засадам випереджального економічного зростання, комплексному аналізу основних чинників, які визначають випереджальне економічне зростання України та країн світу. Здійснено порівняльний аналіз моделей економічного зростання світової та української економіки. Визначено пріоритетні напрями розвитку світової та української економіки у контексті моделей економічного зростання, що відображають етап розвитку національної економіки та потенційні переваги "точок зростання". Запропоновано модель випереджального зростання України, яка враховує досягнення темпів зростання української економіки у 2 - 3 раза вищих, ніж у розвинутих країнах світу за рахунок використання інноваційного, наукового та освітнього потенціалу, забезпечення підвищення рівня та якості стандартів життя населення. Розроблено механізми забезпечення високих темпів зростання економіки, що реалізуються шляхом поєднання фінансових важелів для активізації "точок зростання", створення умов для забезпечення стабільного інноваційного зростання, диверсифікації економічної політики з метою підвищення конкурентоспроможності країни та соціальних стандартів життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-96 + У9(4Укр)0-96 +
Шифр НБУВ: РА352024

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Логвиненко О.О. 
Відкритість економічної системи транзитивного типу як чинник її просторової динаміки в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.О. Логвиненко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано двоїстість просторового виміру економічної системи, яка полягає у єдності та взаємодії його природної та соціальної складових. Розкрито зміст категорії "економічний простір" як сукупності відносин між людьми з приводу руху вартості між територіально відокремленими політико-адміністративними утвореннями у процесі використання економічних ресурсів. Запропоновано класифікацію якісних станів економічного простору залежно від його щільності. Систематизовано форми прояву сучасної регіоналізації економічної діяльності, відповідно до суб'єктів її стимулювання. Визначено основні наслідки посилення неадекватності сучасного економічного простору в Україні викликами, що висуває його глобалізація.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.25 + У50 +
Шифр НБУВ: РА360255

Рубрики:

      
16.

Нямещук Г.В. 
Вплив іноземних інвестицій на формування економічного потенціалу підприємств космічної галузі України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Г.В. Нямещук ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретичні основи сутності та природи категорії "іноземні інвестиції" в контексті впливу її на формування економічного потенціалу високотехнологічних підприємств (ВТП). Розроблено концептуальні основи складу та структури економічного потенціалу як цілісної системи взаємодії інтелектуального, інноваційного та експортного потенціалів, сутнісно об'єднаних зовнішніми та внутрішніми механізмами іноземного інвестування. На підставі аналізу ролі та особливостей потенціалу ВТП космічної галузі України визначено ВТП як інтегральну взаємодію можливостей, які проектуються в інноваційну та експортну складові, спрямовані на залучення іноземних інвестицій у ході реалізації міжнародних космічних проектів. Вперше визначено науково-методичні засади та емпірично обгрунтовано доцільність формування галузевого інноваційного кластера, який є вертикально-горизонтальною структурою, що поєднує стратегічні пріоритети розвитку держави, фінансові ресурси та інноваційні потенціали вітчизняних виробників космічних технологій; систематизовано у цьому контексті стимулювальні ефекти іноземних інвестицій внаслідок створення спільних підприємств, започаткування міжнародних комерційних проектів та укладання контрактів для розробки та виготовлення космічних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У583.058.515.275.1-56 + У9(4Укр)305,851,527,51-56 +
Шифр НБУВ: РА368683

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Гончарова Н.М. 
Вплив іноземного фінансування на розвиток країн з транзитивною економікою: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Н.М. Гончарова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено роль іноземного фінансування в економічному розвитку країн з транзитивною економікою. Розкрито економічну природу процесу іноземного фінансування й особливості його взаємодії з національним господарством країни-реципієнта. Досліджено структуру його потоку та встановлено функціональне призначення його складових в економічному розвитку країн з транзитивною економікою. Проаналізовано та систематизовано наслідки появи окремих форм іноземного фінансування та визначено чинники їх утворення. Розроблено модель взаємодії іноземного фінансування з національним господарством країни-реципієнта, яка відображає механізми його впливу на економічний розвиток, дає змогу аналізувати та прогнозувати результати його надходження. Запропоновано підходи, принципи та інструментарій оптимізації ролі іноземного фінансування у розвитку країн з транзитивною економікою на прикладі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.86 + У50-56 +
Шифр НБУВ: РА348565

Рубрики:

      
18.

Савелко Т.В. 
Вплив міжнародних платіжних карткових систем на розвиток ринку банківських послуг України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Т.В. Савелко ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто сутність та основні види платіжних систем, економічну природу платіжних карткових систем, визначено особливості становлення ринку банківських послуг України. Досліджено особливості нормативно-правового забезпечення взаємодії вітчизняних банків з міжнародними платіжними картковими системами, визначено економіко-організаційні форми взаємозв'язків комерційних банків на ринку платіжних карткових інструментів, обгрунтовано специфіку функціонування платіжних капткових систем в Україні. Розроблено та обгрунтовано пріоритетні напрями та моделі взаємодії комерційних банків з міжнародними платіжними картковими системами, зокрема, економіко-математичну модель порівняльного аналізу використання платіжних карток і готівки та організаційно-функціональну модель розвитку національної платіжної карткової системи з метою визначення перспектив розвитку вітчизняного ринку платіжних карткових інструментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.623 + У9(4УКР)262.3 +
Шифр НБУВ: РА368113

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Руденко Н.В. 
Вплив міжнародних тенденцій зайнятості на регулювання ринків праці у відкритій економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Н.В. Руденко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено тенденції регулювання сфери зайнятості, зокрема у контексті міжнародного досвіду й інформаційно-інноваційних імперативів національного розвитку за умов відкритих економік. Визначено компетенцію державних органів управління підготовкою кадрів, вищою освітою і навчальними закладами у контексті загального регулювання економічної діяльності, а також найбільш ефективні комерційні механізми впливу на параметри зайнятості. Висвітлено тенденції стосовно зайнятості у некомерційному секторі у контексті завдань інституційного розвитку. Обгрунтовано напрями оптимізації регулювання зайнятості за умов відкритої економіки України з урахуванням завдань підвищення міжнародної конкурентоспроможності, глобальних і регіональних імперативів розвитку ринків праці. Виявлено найбільш доцільні концептуальні підходи до підвищення функціональних властивостей сфери зайнятості в Україні у контексті завдань інноваційного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.405.8 + У9(4УКР)240.5 +
Шифр НБУВ: РА356186

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Савка А. П. 
Вплив міжнародної торгівлі на добробут населення трансформаційних країн: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / А. П. Савка ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 21 с. — укp.

Систематизовано концептуальні підходи до визначення змісту категорії "добробут населення", узагальнено механізми впливу міжнародної торгівлі на добробут населення, методи його аналізу. Проаналізовано особливості участі трансформаційних країн у міжнародній торгівлі, які визначають її вплив на добробут населення, проведено оцінювання негативного соціального потенціалу міжнародної торгівлі у поглибленні просторової нерівності в східноєвропейському регіоні. Запропоновано концептуальні засади покращання впливу міжнародної торгівлі на добробут населення трансформаційних країн, виокремлено напрями удосконалення глобальної системи торговельного регулювання в інтересах підвищення добробуту їх населення. Обгрунтовано економічні й організаційні засоби посилення позитивних і мінімізації негативних соціально-економічних наслідків участі України у міжнародній торгівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-94 + У584.30 + У9(4УКР)843
Шифр НБУВ: РА375786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського