Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (94)Реферативна база даних (697)Книжкові видання та компакт-диски (1236)Журнали та продовжувані видання (212)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф055$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 118
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кучер В. В. 
Громадсько-політична та військова діяльність Ю. Тютюнника у боротьбі за українську ідею: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 09.00.12 / В. В. Кучер ; Нац. НДІ українознав. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено прояв української ідеї на тлі життя та діяльності Ю. Тютюнника. На основі грунтовного вивчення джерел, ідей, гіпотез, концепцій, теорій та наукових праць проаналізовано та реконструйовано підходи до розуміння національної ідеї, визначено її співвідношення у світобаченні Ю. Тютюнника. Конкретизовано напрям і зміст діяльності Ю. Тютюнника періоду Української революції, насамперед доби Центральної Ради та частково Гетьманату, встановлено участь у створенні та функціонуванні ряду українських громадсько-політичних організацій. Досліджено роль Ю. Тютюнника в I та II Зимових походах, показано причини й особливості його участі в організації даних походів, окреслено позицію Ю. Тютюнника в діяльності Повстансько-партизанського штабу. Доведено, що життя та діяльність Ю. Тютюнника спрямовані на реалізацію української національної ідеї в формі побудови української незалежної держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256(4УКР) + Т3(4УКР)6-8 Тютюнник Ю.
Шифр НБУВ: РА383299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Качинська Н. О. 
Стратегія і тактика іміджевої політики сучасної держави: концептуальний та прикладний виміри: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Н. О. Качинська ; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф. Кураса. — К., 2011. — 15 с. — укp.

Систематизовано концептуальні засади іміджевої стратегії держави, розроблено дослідницьку концептуальну модель стратегії. Узагальнено тактичний інструментарій реалізації іміджевої стратегії та доведено залежність її ефективності від внутрішніх і зовнішніх чинників. Методом стратегічного аналізу висвітлено сучасний етап розробки та реалізації української іміджевої стратегії. Запропоновано дослідницький алгоритм оптимізації тактичного інструментарію. Аргументовано системні засади та дослідницькі пропозиції щодо забезпечення ефективної іміджевої політики України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.1 + Ф037 + Ф4(4УКР),04
Шифр НБУВ: РА379676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Бичук І. О. 
Еволюція української національної ідеї у соціально-філософській думці України на зламі XIX - XX ст.: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / І. О. Бичук ; Ін-т вищ. освіти НАПН України. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Систематизовано світоглядні закономірності й особливості еволюціонування української національної ідеї у соціально-філософській думці України на зламі ХІХ - ХХ ст. Здійснено комплексний аналіз чинників, які детермінували розвиток суспільної свідомості України в даний період. Узагальнено й ієрархізовано фактори, які визначили становлення уявлень про українську національну ідею. Проведено порівняльний аналіз ідейно-світоглядної спадщини діячів, які стояли біля витоків українського національного відродження, теоретично обгрунтовували національну ідею, сприяли своєю суспільно-політичною та науковою діяльністю утвердженню національної свідомості українців. Визначено функціонально-інструментальні, аксіологічні та телеологічні пріоритети оптимальної корелятивної відповідності уявлень про національну ідею як об'єктивний статус-кво суспільної дійсності, окреслено перспективи його еволюції. Обгрунтовано тезу, згідно з якою ключовим критеріальним орієнтиром коректної концептуалістики національної ідеї є симбіоз теоретико-інтерпретаційної переконливості та практичної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*32 + Ю3(4УКР)5-535.15 + Ф055.256(4УКР)
Шифр НБУВ: РА380200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Ілляшов Г. О. 
Духовні засади політичного процесу (теоретико-методологічний аналіз): автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.01 / Г. О. Ілляшов ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано духовні засади політичного процесу, їх складові, що визначають його якість, тенденції та перспективи модернізації. Уточнено поняття "політичний процес", визначено його функції, місце та роль у політичній сфері. Систематизовано наукову методологію питання політичних процесів та їх духовної складової, які формувалися в сучасній політичній науці. Проаналізовано структурно-функціональні зв'язки духовної складової політичного процесу (політична духовність як синтез політичної ідеології, моралі та психології; політичні почуття та їх роль у забезпеченні політичного процесу; осмислення ціннісних аспектів політики тощо). Досліджено генезис духовних засад політичного процесу в Україні, їх соціально-культурне підгрунтя та проаналізовано проблеми легітимності влади, формування політичної духовності нації у контексті поєднання сукупності моральних, культурологічних і технологічних властивостей еліти й її здатності задовольнити нагальні потреби особи, суспільства, держави відповідно до вимог соціуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)15 + Ф3(4УКР)13 + Ф055.256(4УКР)
Шифр НБУВ: РА383948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Чайковський Я. Р. 
Політичне відчуження людини в сучасних теоріях політичного лібералізму: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.01 / Я. Р. Чайковський ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні основи, форми практичного відображення та функціонування, суспільного впливу та особливостей видозмін політичного відчуження людини в сучасних теоріях лібералізму. З'ясовано основні ідеологічні та ціннісні ознаки сучасного лібералізму, що безпосередньо впливають на формування відчуження людини. За допомогою дискурс-аналізу виділено три рівні виявлення відчуження людини в сучасному лібералізмі: на рівні "суспільного грунту", ідеології та в політичному домені. Показано, що основним проявом об'єктивного відчуження людини на рівні політичного домену виступають політичні інститути і на рівні держав, і на наддержавному рівні. Визначено, що на рівні ідеології об'єктивне відчуження людини виявляється в розвитку надалі спільних цінностей, зокрема, толерантності, що мали б об'єднати максимально велику кількість людей. Показано, що на рівні "суспільного грунту" в ліберальних теоріях пропагується відчуження від науки, зокрема й політичної, і на основі відчуженої форми науки - прагнення створити Нового бога, спільного для всіх жителів планети Земля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.251
Шифр НБУВ: РА381692 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Абдо-Ясінська Л. І. 
Ідеологія і міжнародна практика ісламського фундаменталізму: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Л. І. Абдо-Ясінська ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено сутність ісламського фундаменталізму, основні положення його ідеології, зокрема ті, що стосуються міжнародних відносин, та специфіку її інтерпретації представниками радикального напряму. Проаналізовано розвиток фундаменталістських ідей в ісламі та причини їх виникнення. Розглянуто особливості та міжнародне значення реалізації фундаменталістської ідеології в мусульманських країнах і в діяльності ісламських фундаменталістських організацій. Встановлено, що ідеологія ісламського фундаменталізму характеризується зовнішньою спрямованістю та концептуальною цілісністю, різниться лише її інтерпретація представниками поміркованого та радикального напрямів. Практична реалізація фундаменталізму стикається зі значними труднощами та не призводить до негайного вирішення проблем і має яскраво виражений міжнародний характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.2 + Э38-113.1 + Ф4(0),3
Шифр НБУВ: РА383834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Лисюк А.І. 
Соціокультурна детермінація політичного лідерства: зміст, способи, еволюція: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.02 / А.І. Лисюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 36 с. — укp.

Досліджено процес соціокультурної детермінації політичного лідерства у межах різних політичних систем. Вивчено детермінаційний потенціал цивілізаційних і політико-культурних факторів, інтегрованих у систему політичного лідерства, розкрито їх роль як мотивів і стилістики політичної діяльності. Визначено змістовні параметри політичної комунікації лідерів та їх послідовників, основу яких складають присвоєні їм "образи влади та владника". Проаналізовано механізми політичних комунікацій лідера, відображені у його комунікативному дискурсі та символічній політиці, наведено результати їх компаративного дослідження. Розглянуто процес соціокультурної детермінації політичнго лідерства за умов демократичного транзиту, зокрема у пострадянській Білорусі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 + Ф055.250 + Ф043
Шифр НБУВ: РА371750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Лемещенко К. Б. 
Розвиток політико-правової теорії лібералізму у творчій спадщині М. І. Костомарова: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.01 / К. Б. Лемещенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні основи та розкрито генезис наукових поглядів М. Костомарова, сформульовано соціально історичні й індивідуальні чинники, які мають вплив на становлення М. Костомарова як політико-правового мислителя. Розкрито роль і функцію ліберальної держави, значення взаємодії особистості, держави та суспільства. Визначено, що вчення М. Костомарова належить до такої політико-правової течії як лібералізм, з притаманними особливостями того часу та суспільства. Доведено, що державно-правові погляди М. Костомарова не втратили своєї актуальності на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.251 + Ф1(4УКР)508 Костомаров
Шифр НБУВ: РА376416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Новожилов Б.В. 
Духовна культура як чинник формування іміджу політичного лідера: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.03 / Б.В. Новожилов ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано різні підходи розуміння природи іміджу політичного лідера та доведено, що найбільш розповсюдженими трактовками іміджу є онтологічна та ціннісна. Розглянуто структурні елементи іміджу та визначено основні чинники, які сприяють утвердженню іміджу політичного лідера, тобто, спосіб життя людини, ціннісний контекст середовища, освіта та виховання, засоби масової комунікації та культури. Визначено інтегративну роль духовної культури як могутнього та невичерпного джерела позитивних, визнаних суспільством норм поведінки, спілкування та діяльності. Доведено, що духовна культура надає лідеру соціально-політичний та життєвий досвід, багатство духовних цінностей і є одним з домінантних чинників формування іміджу політичного лідера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.1 + Ф038.4 + Ф015.29
Шифр НБУВ: РА371862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Гедікова Н. П. 
Ідейні та політико-правові засади лібералізму: українська перспектива: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.02 / Н. П. Гедікова ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського. — О., 2010. — 28 с. — укp.

Досліджено закономірності й особливості сучасного ліберального феномену. Здійснено комплексний політологічний аналіз західноєвропейської та вітчизняної ліберальної традиції. З'ясовано сутність лібералізму як соціокультурного феномену, виявлено його загальне теоретичне ядро. Проаналізовано феномен лібералізму як систему цінностей, визначено провідні напрями та течії лібералізму. Виявлено тенденції та результати зближення основних ідеологій у сучасному світі, спрогнозовано оптимальний варіант подальшого розвитку України та цивілізації в цілому. З'ясовано особливості сучасної динаміки політико-правових і соціальних інститутів України в спектрі ліберальних пріоритетів. Визначено місце та роль ліберальної системи цінностей в процесі культурної трансформації у сучасній Україні. Охарактеризовано сучасні українські партії ліберальної спрямованості, запропоновано політико-правові та соціальні шляхи виходу України з складної політичної ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.251
Шифр НБУВ: РА376209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Васильчук Є. О. 
Етнонаціоналізм як політична ідеологія в умовах суспільства, що трансформується (на прикладі Всеросійського суспільно-патріотичного руху "Російська національна єдність"): автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.03 / Є. О. Васильчук ; Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Уперше здійснено комплексний аналіз сучасного "російського проекту" етнонаціоналістичної ідеології, що узагальнює його сутнісні риси, особливості формування та перспективи розвитку. Обгрунтовано, що етнонаціоналістична ідеологія є продуктом розпаду старих світоглядних установок і результатом складного синтезу власне націоналістичних конструктів і релігійно-культурного, ксенофобського та соціально-економічного компонентів, кожен з яких поляризується на ряд окремих складових частин або сегментів. Удосконалено існуючі концепції та засади в дослідженні "російського проекту" етнонаціоналістичної ідеології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256(4РОС) + Ф055.254
Шифр НБУВ: РА373637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Долганов П. С. 
Український економічний націоналізм на західноукраїнських землях: 1919 - 1939 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / П. С. Долганов ; Волин. нац. ун-т ім. Лесі Українки. — Луцьк, 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено основні ідейні складові економічного націоналізму в програмах українських політичних партій, професійних і громадських організацій і рухів. Встановлено етапи його розвитку та практичного втілення. Визначено вплив економічного націоналізму українців на формування їх взаємин з поляками й євреями. Доведено, що основними виявами економічної конкуренції українців із даними націями є: боротьба за землю та з алкогольним бізнесом поляків та євреїв, конкуренція за встановлення домінування в містах та у сферах торгівлі та підприємництва. Зазначено, що український економічний націоналізм трактується явищем амбівалентним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР3)61 + Т3(4УКР33)61 + Ф055.256(4УКР)
Шифр НБУВ: РА373105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Шлапаченко Д.М. 
Внутрішні, регіональні та міжнародні фактори в еволюції Косовського конфлікту: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Д.М. Шлапаченко ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2010. — 49 с. — укp.

Досліджено внутрішні, регіональні та міжнародні фактори еволюції Косовського конфлікту. Доведено, що сучасні етнонаціональні конфлікти істотно ускладнюються активним поширенням новітніх інформаційно-комунікативних технологій, які об'єктивно сприяють активізації націоналістичних радикальних ідеологій як чинників нестабільності у вимірах національної, регіональної та глобальної безпеки. Показано, що ефективне забезпечення національної, єврорегіональної та міжнародної безпеки неможливе без ліквідації загроз, пов'язаних з неконтрольованим загостренням етнополітичних конфліктів та їх переходом у фазу збройного протиборства, наслідком якої є розпад державності, нищення та дискримінація людей за етнічною ознакою, що підтверджено на прикладі конфліктів на території колишньої Югославії, зокрема, у Косовському краї. Косовський конфлікт проаналізовано у цілісному міжнародному контексті. Досліджено фазу його інтернаціоналізації, яка активізувалася з початку 1998 р. у зв'язку з загостренням ситуації у краї. Висвітлено міжнародне втручання миротворчих сил у березні 1999 р., яке трансформувалося у воєнну операцію НАТО проти керованої на той час С. Мілошевичем Союзної Республіки Югославії із застосуванням "повітряної війни". Дане втручання розцінено як прояв нової тенденції в міжнародних відносинах, за якої гуманітарні стандарти та дотримання прав людини набувають пріоритетного значення у порівнянні з державним суверенітетом. Проаналізовано проголошення у лютому 2008 р. Республікою Косово державної самостійності з усіма бажаними та небажаними наслідками "Косовського прецеденту", досліджено його вплив на систему міжнародних відносин. Показано, що одним з подібних наслідків є свідомі зусилля Російської Федерації (РФ), спрямовані на "розморожування" етнополітичних конфліктів у пострадянському політичному просторі, про що свідчить визнання РФ в односторонньому порядку державної самостійності Південної Осетії й Абхазії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф055.256 + Ф3(4СЕР-6КОС)6 +
Шифр НБУВ: РА370785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Носенко О. В. 
Політичні цінності в масовому суспільстві: соціально-філософський аналіз: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. В. Носенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто основні теоретико-методологічні підходи щодо визначення поняття "цінності". Визначено існуючі концептуальні підходи щодо політичних цінностей і подано власну їх класифікацію. Доведено, що під політичними цінностями слід розуміти владні відносини в суспільстві, а також організацію й управління цими відносинами. Зазначено про необхідність грунтовної розробки проблем політичних цінностей у масовому та громадянському суспільствах. Проаналізовано основні концепції масового та громадянського суспільства. Обгрунтовано, що провідну роль в трансформації масового суспільства в громадянське виконують саме політичні цінності. Зазначено, що нівелювання державою цінностей демократичних процесів і громадянського суспільства призводить до "масовізації" соціально-політичного життя та появи тоталітаризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666*3 + Ю6*46в03 + Ф055.1
Шифр НБУВ: РА371065 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Миклащук І. М. 
Політична ідеологія як чинник національної безпеки України: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.01.01 / І. М. Миклащук ; Рада нац. безпеки і оборони України, Нац. ін-т пробл. міжнарод. безпеки. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано положення про те, що за умов України як держави трансформаційного типу актуалізується, головним чином, внутрішні загрози національній безпеці. З'ясовано, що явище деідеологізації українських політичних партій сприяє поглибленню кризових явищ політичної системи та негативно впливає на реалізацію державної політики національної безпеки України. Вперше у вітчизняній науці на засадах системного аналізу запропоновано бачення системи "державотворчої ідеології". Визначено, що поняття "державотворчої ідеології" має право на громадське та самостійне наукове існування. Виявлено основні ідеологічні пріоритети в системі "державотворчої ідеології" та ті чинники, які зумовлюють їх формування. Зазначено, що "державотворча ідеологія" може бути вагомою складовою державної політики національної безпеки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055 + Ф4(4УКР)64 + Ф3(4УКР)12
Шифр НБУВ: РА372151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Дідух Г. Я. 
Формування іміджу жінки - політичного лідера: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Г. Я. Дідух ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес формування іміджу жінки - політичного лідера крізь призму площини цілеспрямованих чинників і спонтанних умов даного процесу. Визначено, що імідж жінки-політика формується у політичній свідомості населення та є відображенням у ній образу жінки - політичного лідера, сформованого політиком та її командою. Встановлено чинники й умови формування даного феномену. Зазначено теоретичні аспекти, які зумовлюють можливість побудови евристичної моделі даного утворення у складі трьох рівнів: біологічного, психологічного та соціального.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.1 + Ф038.4
Шифр НБУВ: РА371012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Лещенко С. В. 
Інституційна складова політичної соціалізації в умовах трансформації суспільства: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / С. В. Лещенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості інституційної складової політичної соціалізації за умов трансформації суспільства. Виокремлено політико-економічну та соціально-психологічну традиції поняття "політична соціалізація", а також його застосування у широкому значенні, як політично релевантний аспект загальної соціалізації. Зазначено, що політична соціалізація є складним, структурно-функціональним процесом, в якому тісно взаємодіють когнітивна, афективна та конативна складові. На прикладі українського суспільства показано поєднання чинників і умов політичної соціалізації негативного та позитивного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.1 + Ф016.5 + Ф69(0) + Ф79(0)
Шифр НБУВ: РА373755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
18.

Нікітін В.О. 
Співвідношення традиції і модернізації у прцесі становлення громадянського суспільства в Україні: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / В.О. Нікітін ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано співвідношення традиції та модернізації в працях українських і зарубіжних авторів, а також політичну практику становлення громадянського суспільства в Україні та досвід інших держав світу щодо цього процесу. Здійснено аналіз політичних, соціальних, культурних факторів, що детермінують формування громадянського суспільства в Україні. Розкрито співвідношення традиції та модернізації в сучасних політичних процесах. Визначено шляхи подолання конфлікту традиції та модернізації за умов переходу від авторитаризму до демократії. Проаналізовано консервативну політику як чинник збереження традиції та політичну модернізацію як ліберально-демократичний проект. Визначено особливості організації процесу становлення громадянського суспільства в Україні. Окреслено основні напрями подолання традиційно-модернізаційних суперечностей, показано ступінь їх впливу на формування вітчизняної моделі взаємодії держави та громадянського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф3(4УКР)6 + Ф055.25 +
Шифр НБУВ: РА368296

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Ющенко П.А. 
Національна ідея як матриця формування особистості: соціально-філософський аналіз: автореф. дис... канд. філоcоф. наук: 09.00.03 / П.А. Ющенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив національної ідеї на розвиток суспільства та формування особистості. За допомогою когнітивних засобів відтворено буття національної ідеї як оригінального соціального інституту формування видатної особистоті та самовідтворення нації. Запропоновано визначення національної ідеї як усвідомленої суб'єктом історичної дії перспективної мети, на шляху до осягнення якої він спроможний якнайповніше розкрити та реалізувати свої потенційні можливості, зробити помітний внесок у розвиток людської цивілізації та посісти гідне місце серед інших національних спільнот в інтегрованому ментальному просторі Об'єднаної Європи. Досліджено джерела (витоки) української національної ідеї, показано її парадигмальну роль в історії. Проаналізовано співвідношення національного та загальнолюдського у національній ідеї. Розкрито специфіку української національної ідеї, описано механізм її впливу на формування видатної особистості. Наведено рекомендації щодо цілеспрямованого використання організаційного потенціалу даного феномену з метою залучення молоді до державотворчого процесу в Україні та формування наднаціональних і міждержавних структур сучасного світу, який швидко космополітизується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622.22 + Ф055.256(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА368012

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Мацишина І.В. 
Ідейно-політичні процеси як детермінанта формування політичної системи суспільства: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.В. Мацишина ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 16 с. — укp.

З урахуванням надбань сучасної та зарубіжної політичної науки, на підставі аналізу джерел структуровано механізм впливу ідейно-політичного процесу на політичну систему. Обгрунтовано рівні політичної ідеології у межах політичної системи, за якої функціонування політичної свідомості на кожному рівні розвитку людства залишається незмінним. Проведено порівняльний аналіз традиційних ідейно-політичних доктрин на рівні політичних цінностей. Виділено та проаналізовано синергетичну модель взаємодії ідейно-політичного процесу на політичну систему, що дозволяє пояснити незмінність впливу. Увагу приділено виявленню ідеологічної потреби людини, яка є наслідком природної рефлексії. Проаналізовано можливості розвитку ідейно-політичного процесу з урахуванням виявлених особливостей, характерних сучасності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022 + Ф055.25 + Ф084 +
Шифр НБУВ: РА366912

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського