Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (170)Реферативна база даних (2137)Книжкові видання та компакт-диски (4325)Журнали та продовжувані видання (823)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 206
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Яковлєв М. В. 
Явище інституційного ізоморфізму у процесах демократичної трансформації постсоціалістичних держав (теорія питання): автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.01 / М. В. Яковлєв ; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф. Кураса. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розкрито зміст поняття "інституційний ізоморфізм" і подібних до нього явищ. Конкретизовано теоретичні підходи та методологічні засади дослідження процесів інституційної ізоморфізації. Охарактеризовано специфіку політичних процесів за умов даного явища. Визначено його роль у суспільно-політичних перетвореннях в Україні на рівні процесів демократичної консолідації. З'ясовано сутність проявів інституційного ізоморфізму на прикладах політичної культури та формування та реалізації політики охорони здоров'я в Україні. Доведено, що інституційний ізоморфізм ускладнює процеси демократизації, однак сприяє збереженню функціональної спроможності інституцій та органів влади під час стрімких суспільно-політичних перетворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022 + Ф3(44/45)12
Шифр НБУВ: РА375539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Фєтєску І.А. 
Шляхи вдосконалення механізмів державного управління електоральним процесом в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / І.А. Фєтєску ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено правові, інформаційні, фінансові й організаційно-адміністративні механізми державного управління електоральним процесом. Проаналізовано досвід країн ЄС у цій сфері та виявлено особливості її функціонування. Здійснено порівняльний аналіз іноземного досвіду й української практики державного управління даним процесом. Зроблено висновок, що підгрунтям для формування цетралізованого чи децентралізованого управління електоральним процесом є наявність сталих демократичних традицій в його організації. Зазначено, що за умов розвитку демократії в Україні, наближення правових норм виборчого права та їх реалізації до положень Кодексу з кращої практики виборчих питань є доцільним поступовий перехід від ценралізованого до децентралізованого управління у даній сфері, що дозволить мінімізувати вплив чинної влади на результати виборів. Науково обгрунтовано шляхи вдосконалення правового, адміністративно-організаційного, фінансового й інформаційного механізмів державного управління електоральним процесом. Практична реалізація розроблених рекомендацій сприятиме рівноправності усіх суб'єктів виборчого процесу, прозорості фінансування виборчих компаній, доступності інформації про виборчий процес, підвищенню правової культури виборців, демократичності та чесності виборів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526 + Ф3(4УКР)68 +
Шифр НБУВ: РА358181

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Щербакова Ю. Е. 
Цінності об'єднаної Європи у контексті демократизації політичної культури українського суспільства: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.03 / Ю. Е. Щербакова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Створено змістовний каркас спільних європейських цінностей, здійснено їх класифікацію, визначено основні тенденції їх трансформації. На основі дослідження специфіки цінностей політичної культури українського суспільства визначено проблеми, перспективи та загальні тенденції на майбутнє щодо впровадження демократичного ідеалу в Україні. Запропоновано ціннісний узагальнений політичний портрет українського суспільства. Зазначено, що успіх політичного об'єднання Європи є надзвичайно важливим, адже це своєрідний експеримент, який може стати прикладом для інших регіонів світу. В Азії, Латинській Америці, Африці лише починають вимальовуватися підходи та методи політичного об'єднання на великих просторах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)15
Шифр НБУВ: РА382356 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Радченко О. В. 
Ціннісний вимір трансформації державно-політичного режиму в Україні: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / О. В. Радченко ; МОН України, Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 33 с. — укp.

Розкрито антропологічно-ціннісні витоки інституціоналізації влади та держави як механізмів реалізації соцієтальної функції справедливого розподілу ресурсів життєдіяльності та реалізації суспільних та особистих інтересів громадян. Визначено аксіологічний зміст, сутність і структуру політичної культури у її взаємозв'язку з державно-політичними режимами. Проаналізовано теоретичні та практичні чинники та детермінанти політичної модернізації державно-політичних режимів. Запропоновано новий ціннісний підхід щодо конституційної інженерії державно-політичного режиму. Проведено та проаналізовано експертне дослідження політичних цінностей-тем публічного політичного дискурсу України за субрегіонами. Визначено сутність, умови та механізми формування національної ідеї на засадах громадянських соціально-політичних цінностей, підтриманих в усіх регіонах і соціальних групах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 + Х809(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА371808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Лендьел М. О. 
Функціонування місцевої демократії у постсоціалістичних суспільствах Центральної і Східної Європи: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.02 / М. О. Лендьел ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 36 с. — укp.

Вперше розроблено методологію аналізу місцевих політичних інститутів, процесів і культурних орієнтацій громадян у країнах, які проходять етап системної трансформації, що поєднує теорії демократії, транзитології, концепції, сформульовані в межах локальних політичних студій, принципи неоінституалізму, системного та порівняльного підходів, методику оцінювання місцевих політичних режимів. Побудовано цілісний концепт місцевої демократії як режиму розпорядження владою у територіальних громадах і визначено, що її основними параметрами є автономія інститутів місцевого самоврядування від інших центрів публічної влади, використання форм представницької та безпосередньої демократії, конкуренція місцевих політичних еліт і лідерів, участь громадян у політиці, зумовлена демократичними культурними орієнтаціями. На основі регіонального та крос-національного аналізу з'ясовано об'єднуючі та роз'єднуючі трансформації місцевих політичних інститутів у Центральній і Східній Європі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(44/45)1
Шифр НБУВ: РА384840 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Корж 
Фрагментарна політична культура як вияв перехідного періоду розвитку українського суспільства: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / Світлана Анатоліївна Корж ; Національний педагогічний ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР) + Ф054
Шифр НБУВ: РА366099

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Даудова Г.В. 
Формування та реалізація державної гендерної політики в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Г.В. Даудова ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено механізми формування та реалізації державної гендерної політики на сучасному етапі розвитку українського суспільства та питання створення умов рівноправної участі жінок і чоловіків у суспільно-політичному житті. На підставі теоретичного узагальнення особливостей процесів і тенденцій розвитку гендерних відносин, визначення функцій і компетенції суб'єктів реалізації гендерної політики, опрацювання сукупності засобів і механізмів державного управління цією сферою запропоновано напрямки вдосконалення організаційно-правового механізму формування гендерної політики, включення гендерної компоненти до галузевих нормативно-правових актів, упровадження гендерних підходів у діяльність органів державної влади й органів місцевого самоврядування, створення в Україні гендерно чутливої системи державного управління, застосування методів, дій і підходів, спрямованих на визначення ціннісних орієнтацій громадян. Обгрунтовано провідну роль механізму мотивації у діяльності суб'єктів реалізації гендерної політики та доведено необхідність підвищення рівня гендерної освіти працівників владних структур як джерела формування гендерної свідомості суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 + Ф3(4УКР)11 + Х809(4УКР)34 +
Шифр НБУВ: РА359512

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Осиповський С.М. 
Формування моделі державно-церковних відношень в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / С.М. Осиповський ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 17 с. — укp.

З використанням системного та порівняльного підходів вивчено особливості формування системи державно-церковних відношень в Україні у період переходу від тоталітарного до демократичного режиму. Проаналізовано теоретичні та практичні аспекти взаємодії держави та релігійних організацій, проведено порівняльні дослідження цих відношень у різних країнах світу та Україні. Показано еволюцію відношень між українською державою та релігійними організаціями. Запропоновано шляхи оптимізації цих відношень з урахуванням історичних і регіональних особливостей, а також вимог світового співтовариства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-55 + Э211.5 + Ф3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341089

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Балацька О. Б. 
Формування інституту консолідації політичної еліти в сучасній Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / О. Б. Балацька ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Систематизовано основні теоретичні підходи щодо вивчення інституту консолідації. Проаналізовано особливості української політичної еліти та специфіку її формування. Досліджено модернізаторську роль політичної еліти. Обгрунтовано, що консолідація еліти на базі демократичних інститутів, норм, цінностей і процедур є необхідною умовою модернізації. Проаналізовано демократичні форми та засоби міжелітної взаємодії. Визначено та класифіковано чинники становлення інституту демократичної консолідації. Запропоновано етапізацію становлення консолідаційних засад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)8 + Ф038.5
Шифр НБУВ: РА374755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Гаспарян Л.С. 
Феномен політичної сили в транзитивному українському суспільстві: Крим у пострадянський період: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Л.С. Гаспарян ; Таврій. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 18 с. — укp.

Розроблено і обгрунтовано концепт "політична сила". Застосовано мережевий підхід з урахуванням введеного концепту для дослідження сучасного українського політичного процесу. Визначено нові способи виявлення впливовості політичної сили. Досліджено процес становлення, структуризації і позиціювання груп інтересів в українському транзитивному суспільстві. Виявлено передумови становлення і активізації політичних сил в Автономній Республіці Крим. Здійснено верифікацію концепту "політична сила" в кримському політичному просторі. Запропоновано модель відносин найбільш впливових політичних сил Криму. Визначено позицію суб'єкта, що вивчається, в політичному просторі і виявлено міру його впливовості над іншими суб'єктами поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР-6КРИ)6 +
Шифр НБУВ: РА365100

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Нойманн О. Ю. 
Федеральна та земельна законодавча влада та їх вплив на місцеве самоврядування в об'єднаній Німеччині: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / О. Ю. Нойманн ; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф. Кураса . — К., 2011. — 16 с. — укp.

Проаналізовано способи формування, структури та повноваження інститутів федеральної та земельної законодавчої влади ФРН, визначено їх вплив на місцеве самоврядування в об'єднаній Німеччині. Вперше у вітчизняній політичній науці здійснено комплексний аналіз виборчих систем, структур і завдань крайстагів та муніципальних рад в ФРН з 1990 р. Розподілено повноваження та фінансові відносини між федерацією та землями в об'єднаній Німеччині. Систематизовано та проаналізовано результати федеральних реформ 2006 та 2009 pp. в ФРН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4НІМ)7 + Ф3(4НІМ)124
Шифр НБУВ: РА381244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Мехедова Т. М. 
Удосконалення механізмів регулювання соціальних процесів на рівні громади: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / Т. М. Мехедова ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Узагальнено існуючі підходи щодо забезпечення соціальної безпеки людини та суспільства, визначено поняття та чинники соціальної стійкості населення. Обгрунтовано науково-теоретичні підходи до підвищення ролі первинного рівня місцевого самоврядування у регулюванні соціальних процесів шляхом формування та зміцнення соціальної стійкості населення на засадах соціального партнерства. Сформульовано концептуальні засади формування соціальної стійкості населення на рівні територіальної громади. Визначено трансформацію функцій муніципального менеджменту у контексті регулювання соціальних процесів на рівні громади на основі підвищення ролі органів самоорганізації населення, інших структур громадянського суспільства. Розроблено механізм розвитку соціального партнерства у сфері надання публічних послуг населенню з широким залученням недержавних організацій та визначено напрями законодавчо-нормативного упорядкування їх взаємодії. Запропоновано механізм регулювання соціальних процесів на рівні громади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР),124 + С5*3
Шифр НБУВ: РА381250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Шуліка А.А. 
Трипартизм як інститут політичної системи сучасної України: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / А.А. Шуліка ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено теорію та методологію дослідження трипартизму як інституту політичної системи (ПС) у перехідному суспільстві. Доведено, що трипартизм виконує у ПС України функцію забезпечення соціальної стабільності та рівноваги між ПС і середовищем. Досліджено, що трипартизм - механізм взаємодії держави та найбільших суспільних груп для забезпечення соціальної та політичної стабільності, важлива передумова встановлення стійких демократичних відносин у суспільстві, які забезпечують рівноправність взаємодій партнерів і стабільність у визначенні інтересів, основа трансформації політико-економічних взаємодій в Україні до рівня розвинених країн. Визначено властивості трипартизму як інституту взаємодії інтеграції різнорідних і різноспрямованих інтересів, встановлення компромісу та загальної суспільної згоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12
Шифр НБУВ: РА372703 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Лесняк В.Ю. 
Трансформація системи владних інститутів в Іспанії при переході від франкізму до демократії: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.Ю. Лесняк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено проблему інституційної трансформації системи влади в Іспанії під час переходу від франкізму до демократії. Вперше встановлено, що трансформація системи владних інститутів в Іспанії за перехідних умов відбувалась у формі еволюційних, модифікаційних і системних інституційних перетворень, що в цілому збігається зі стадіями іспанського переходу до демократії - лібералізацією авторитарного, демократизацією перехідного та консолідацією демократичного режимів. Виявлено, що трансформація владних інститутів в Іспанії за перехідних умов відбувалась у формі еволюційних, модифікаційних і системних інституційних перетворень, мала поступовий характер через здійснення почергових сутнісних інституційних змін на різних рівнях політичної влади. Доведено, що за умов переходу Іспанії від франкістського авторитарного до демократичного політичного режиму було впроваджено комплекс механізмів розподілу влади на підставі застосування принципів парламентаризму та децентралізації. З використанням методу моделювання розкрито механізм трансформації системи владних інститутів в Іспанії у період переходу від франкізму до демократії. З'ясовано, що системні інституційні зміни відбулися завдяки утвердженню легальних демократичних конституційних практик міжінституційної взаємодії на стадії консолідації демократії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4ІСП)12 +
Шифр НБУВ: РА357319

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Кадук Н. І. 
Трансформація політичного режиму в Україні у контексті демократичного транзиту: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Н. І. Кадук ; Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського. — О., 2011. — 18 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз специфіки, динаміки та результативності трансформації політичного режиму в Україні в контексті демократичного транзиту. Систематизовано основні підходи щодо дослідження політичних трансформаційних процесів, розроблених закордонними та вітчизняними вченими. Розглянуто основні теоретичні підходи щодо вивчення демократії. Проаналізовано зміст і базові моделі демократичного транзиту. Виявлено особливості демократичного транзиту в Україні. Висвітлено становлення й особливості функціонування демократичних інститутів в Україні. Проаналізовано інституціональний розвиток громадянського суспільства в Україні. Зазначено, що трансформаційні процеси в Україні мають непослідовний зигзагоподібний характер, умовно їх можна звести до двох різновекторних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12
Шифр НБУВ: РА379100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Романова 
Трансформація політичного режиму в Україні на регіональному та субрегіональному рівні: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Валентина Вікторівна Романова ; Миколаївський держ. гуманітарний ун-т ім. Петра Могили. — Миколаїв, 2008. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 + Ф031.1
Шифр НБУВ: РА363299

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Хочь І. Х. 
Трансформація політичної влади в умовах становлення інформаційного суспільства в Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 32.00.02 / І. Х. Хочь ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Систематизовано концептуальні погляди вітчизняних і зарубіжних дослідників щодо політичного змісту поняття інформаційного суспільства: сутності та напрямків перетворень політичної влади та формування нових алгоритмів її взаємодії з громадянським суспільством. Запропоновано визначення трансформації політичної влади за умов становлення інформаційного суспільства в Україні. Проведено порівняльний аналіз запровадження політики інформатизації, нормативно-правового та структурно-організаційного забезпечення права громадян на доступ до публічної інформації, державної політики сприяння розвитку горомадянського суспільства та його інститутів у країнах ЄС. Визначено умови забезпечення та роль транспарентності політичної влади у розбудові громадянського суспільства та розвитку його інститутів. Наведено рекомендації щодо використання потенціалу транспарентності влади, який забезпечує стрімкий розвиток інформаційно-комунікаційних технологій в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)123 + Ф3(4УКР)16
Шифр НБУВ: РА385095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Ігошина Ж. Б. 
Трансформація арабських країн в контексті процесів глобалізації: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Ж. Б. Ігошина ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фактори впливу процесів глобалізації на суспільно-політичний та соціально-економічний розвиток арабських країн, зокрема, на демократизацію арабських режимів, процеси регіональної інтеграції, вирішення гендерного питання, розвиток інформаційно-комунікативних технологій та регіональну безпеку. Відзначено, що процеси глобалізації на Арабському Сході на рубежі XX - початку XXI ст. стали важливою та невід'ємною складовою розвитку регіону. Зазначено, що близькосхідний регіон продовжує залишатися одним з найбільш нестабільних і насичених збройними конфліктами регіонів світу. Однією з найгостріших проблем для арабських країн на сучасному етапі залишається проблема тероризму та боротьби з ним. Проаналізовано традиційні та структурні джерела нестабільності, а також вплив арабських "повстань" 2011 року на геополітичну трансформацію близькосхідного регіону. Стверджено, що подальший розвиток процесів глобалізації в арабських країнах і загальної ситуації на Близькому Сході залежить від того, який шлях оберуть арабські країни як відповідь на виклики сучасності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(5)0 + Ф4(5),61
Шифр НБУВ: РА384135 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Шипунов Г.В. 
Теоретико-методологічні засади аналізу сучасного авторитаризму (на прикладі Росії та Білорусі): автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Г.В. Шипунов ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Однією з основних особливостей трансформаційних процесів на пострадянському просторі є формування й утвердження у певних країнах цього регіону політичних режимів, які, поєднуючи елементи авторитаризму та демократії, утворюють новий, гібридний тип політичних режимів. Здійснено комплексний аналіз основних підходів щодо розуміння поняття "політичний режим", на базі якого сформульовано дефініцію цієї категорії. Визначено основні етапи становлення та розвитку транзитології як напряму транзитологічної парадигми дослідження суспільно-політичних трансформацій. Проаналізовано та систематизовано основні підходи щодо концептуалізації гібридних режимів. Наведено визначення цієї категорії. Виділено основні індикатори, які дають змогу ідентифікувати належність певного режиму до розряду гібридних. Розроблено методику підрахунку цих індикаторів. На базі розробленої теоретико-методологічної схеми проведено комплексний аналіз особливостей функціонування політичних режимів Росії під час президенства В.Путіна та Білорусі у період правлення А.Лукашенка. Ці режими визначено як, відповідно, напівавторитарний режим і режим авторитарної ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф3(4РОС)12 + Ф3(4БІЛ)12 +
Шифр НБУВ: РА355054

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Проскуріна О.О. 
Сучасна політична культура України в умовах глобалізації інформаційного суспільства: автореф. дис... д-ра політ. наук : 23.00.03 / О.О. Проскуріна ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Проведено критично-аналітичний огляд зарубіжної та вітчизняної літератури. Проаналізовано теоретико-методологічні та політичні аспекти політичної культури, сутність і основний зміст процесу глобальної інформатизації, їх взаємозв'язок і взаємовплив. Комплексно досліджено трансформаційні процеси (ТП), трансформаційну активність та її механізми щодо політичної культури сучасної України, викликані глобальною інформатизацією світу. Вперше в українських політичних дослідженнях порушено питання про вплив глобальної інформатизації на трансформацію політичної культури України. Оцінено роль ЗМІ у процесі трансформації. Описано особливості впливу політичної комунікації на зміни в політичній культурі глобальної інформатизації суспільства. Розкрито тенденції й механізми впливу політичної культури на ТП в Україні. Визначено основні напрями вітчизняної інформаційної стратегії в сучасному геополітичному просторі. Зроблено спробу прогнозування розвитку політичної культури в Україні за умов глобальної інформатизації. Обгрунтовано визначальну роль нових інформаційних технологій у формуванні сучасної політичної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + Ф3(4УКР)6 в2:Ч23 +
Шифр НБУВ: РА366886

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського