Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (77)Реферативна база даних (1662)Книжкові видання та компакт-диски (2944)Журнали та продовжувані видання (330)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф3(4УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 167
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кучеренко О.О. 
Державна політика: теоретико-методологічні засади дослідження процесу формування та здійснення: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / О.О. Кучеренко ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто актуальні теоретичні й методологічні проблеми аналізу державної політики, обгрунтовано комплексну наукову програму реформування українського суспільства. Висвітлено різноманітні концептуальні підходи щодо розуміння сутності та умов формування й ефективного здійснення державної політики. Досліджено засади державної стратегії на реформаційному етапі розвитку України. Визначено змістові, структурні й функціональні особливості державної політики, що має базуватись на імперативах і закономірностях системної трансформації суспільства. Доведено необхідність розробки методик планування та здійснення соціально важливих акцій державної політики, зокрема, у формах солідарного співробітництва структур різних гілок влади між собою та з громадсько-політичними об'єднаннями, засобами масової інформації, іншими самодіяльними соціальними групами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01 + Х809(4УКР)2 + Ф022.1 + Ф3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА312270 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Старинець О.Г. 
Влада і молодь: особливості взаємовідносин в процесі демократизації українського суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.Г. Старинець ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Вперше в політологічній науці застосовано комплексний підхід до вивчення молодіжних проблем і взаємовідносин молоді з чинною владою в Україні. Зазначено, що використання нормативно-ціннісного підходу дозволило по-новому розглянути проблеми упорядкованості молодіжної системи цінностей. Виявлено особливості політичних процесів у молодіжному середовищі за умов побудови нової української державності. Запропоновано поняття "політичне поле молоді" і "правове поле молоді", визначено їх основний зміст і головні параметри. З урахуванням специфіки політико-культурних явищ у молодіжному середовищі проаналізовано процес створення молодіжних структур та їх подальшого розвитку за більш ніж десятилітній період. На підставі оцінок владних відносин держави і підростаючого покоління виявлено й узагальнено особливості здійснення державної молодіжної політики та її еволюційного розвитку протягом усього періоду незалежності України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф032.22 + Ф3(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА330105

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Соснін О.В. 
Державна політика в галузі управління інформаційним ресурсом України: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / О.В. Соснін ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 36 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження особливостей державної політики в галузі формування, ефективного використання та правового регулювання інформаційного ресурсу України. З'ясовано роль держави в регулюванні інформаційної діяльності за умов становлення інформаційного суспільства та докорінних суспільних трансформацій. Розкрито суть поняття "інформаційний суверенітет держави", а також основні завдання щодо забезпечення інформаційного суверенітету Української держави. Здійснено класифікацію національних інтересів у інформаційній сфері за їх суб'єктами. Визначено суть, мету, об'єкти, завдання державної інформаційної політики за сучасних умов, а також принципи, напрями й особливості діяльності органів державної влади щодо ефективного управління інформаційним ресурсом України. Сформульовано основні напрями оптимізації організаційної структури органів влади, які здійснюють керування в інформаційній сфері, їх функції та повноваження. Створено концепцію правового регулювання використання інформаційного ресурсу з метою забезпечення ефективного функціонування інформаційної сфери держави, її інтеграції у світовий інформаційний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64 + Ф018 + Ф3(4УКР) + Ч234(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337514

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Сарапін В.О. 
Ідеологія системних реформ в контексті стабілізації соціально-економічного та політичного розвитку України на рубежі століть (політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / В.О. Сарапін ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття "системні реформи". Висвітлено методологію його застосування до конкретних життєвих перетворень. Обгрунтовано складові ідеології системного реформування суспільства - послідовність, спадкоємність, збереження досягнень минулого та впровадження інновацій, досягнення оптимального балансу вітчизняного та зарубіжного досвіду, кадрове та ресурсне забезпечення. Показано суперечливість реформ, здійснених у минулому десятиріччі. У їх основі знайдено стримувальні фактори: політичну неструктурованість суспільства, недостатню наукову обгрунтованість реформ, розбалансованість взаємодії гілок влади, суб'єктивність окремих "реформаторів", залишковість орієнтацій частини населення та тоталітарні підходи до цінності. Проаналізовано умови та фактори ідеології прискорення реформ, що розглядається як чинник стабілізації українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.24 + Ф024 + Ф037.2 + Ф3(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА338328

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
5.

Рапацька Л.П. 
Правове регулювання мовної політики в Україні наприкінці XVIII - на початку XXI ст. (на матеріалах Криму): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.П. Рапацька ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Здійснено історико-правовий аналіз становлення та розвитку правових засад регулювання мовної політики в Україні наприкінці XVIII - на початку XXI ст. Визначено напрямки діяльності держави у реалізації мовної політики та її головні проблеми в окремі періоди її вивчення, висвітлено з урахуванням конкретно-історичних умов найбільш характерні риси оцінок ученими соціально-політичної суті мовної політики. Узагальнено історичний досвід, проведено систематизацію нормативно-правової бази та визначено організаційно-правові засади регулювання мовної політики в Україні наприкінці XVIII - на початку XXI ст. у контексті використання накопиченого досвіду у розбудові незалежної держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР-6КРМ)341 + Ф3(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА339850

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Осиповський С.М. 
Формування моделі державно-церковних відношень в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / С.М. Осиповський ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 17 с. — укp.

З використанням системного та порівняльного підходів вивчено особливості формування системи державно-церковних відношень в Україні у період переходу від тоталітарного до демократичного режиму. Проаналізовано теоретичні та практичні аспекти взаємодії держави та релігійних організацій, проведено порівняльні дослідження цих відношень у різних країнах світу та Україні. Показано еволюцію відношень між українською державою та релігійними організаціями. Запропоновано шляхи оптимізації цих відношень з урахуванням історичних і регіональних особливостей, а також вимог світового співтовариства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-55 + Э211.5 + Ф3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341089

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Заблоцький В.В. 
Мовна політика в Україні: стан та напрями оптимізації: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.В. Заблоцький ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено особливості становлення та реалізації мовної політики в державотвірних процесах України. Доведено, що у системі державних пріоритетів дана політика відіграє важливу роль в утвердженні суспільної злагоди, політичної стабільності та єдності держави. Вирішення мовної проблеми в Україні має полягати в наданні у законодавчому порядку російській мові статусу регіональної у певних регіонах за умов збереження за українською мовою статусу єдиної державної. Впровадження української мови як державної у публічній сфері не є послідовним повною мірою і не супроводжується системними заходами. Мовна політика в Україні має бути спрямована на досягнення певних цілей, а саме: утвердження української мови як державної в усіх публічних сферах суспільного життя, приведення мовного законодавства та практики його застосування у повну відповідність Конституції України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)6 + Ф51(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА350989

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Грищук М.В. 
Місцеве самоврядування в Україні: політико-правові аспекти становлення і розвитку на сучасному етапі: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.В. Грищук ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему інституційного оформлення політико-правової природи місцевого самоврядування та розроблено його модель з урахуванням політичних, економічних, соціальних та історико-національних традицій України як складової побудови громадського суспільства та правової держави. Створено концепцію поняття засад місцевого самоврядування, здійсненно їх класифікацію. Визначено пріоритетні напрямки їх політико-правового й організаційного забезпечення. Досліджено основні етапи становлення та розвитку інституційних форм місцевого самоврядування та генезу політичної думки про основні інститути місцевого самоврядування, розглянуто їх взаємозв'язок і взаємовпливи. Спрогнозовано тенденції розвитку місцевого самоврядування за сучасних умов вітчизняного державотворення та визначено базові проблеми його практичної реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4Укр)12 +
Шифр НБУВ: РА351647

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Паламарчук 
Ефективність механізмів народовладдя як основа внутрішньополітичної безпеки України: автореф. дис... канд. політ. наук: 21.01.01 / Максим Олександрович Паламарчук ; Рада національної безпеки і оборони України, Національний ін-т проблем міжнародної безпеки. — К., 2007. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.3 + Ф3(4УКР)64 + Х819(4Укр)112
Шифр НБУВ: РА351903

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Гаспарян М.В. 
Створення системи моніторингу соціально-політичних процесів в Криму: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.В. Гаспарян ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 16 с. — укp.

Визначено роль моніторингу в системі прийняття політичних рішень. Обгрунтовано необхідність створення моніторингових систем за сучасних умов. Проведено порівняльний аналіз реальних моніторингових систем, розроблених вітчизняними та зарубіжними дослідниками. Створено методологічні засади Системи соціально-політичних процесів у Криму, запропоновано базові індикатори та їх параметри. Визначено основні компоненти системи. Запропоновано основні методи збору й опрацювання інформації, що надходить до системи. У межах представленої теоретичної бази створюється Система раннього запобігання міжетнічних конфліктів у Криму з виділеними кількісними параметрами. Значну увагу приділено параметру "модель міжконфесійних відносин", побудованому на підставі аналізу інформаційного простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)64 + С5*25(4УКР-6КРМ) +
Шифр НБУВ: РА351860

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Матета О.А. 
Політична та етнокультурна маргінальність у трансформаційних процесах пострадянської України: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.А. Матета ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив політичної й етнокультурної маргінальності на трансформацію політичного простору пострадянської України. На теоретичному рівні визначено та проаналізовано методологічні підходи щодо вивчення категорій політичної й етнокультурної маргінальності. Проведено комплексне дослідження причин маргіналізації у сучасній Україні. Запропоновано процес політичної маргіналізації розглядати не лише як негативне явище, але й як основу формування позитивного потенціалу для становлення нових політичних структур і відносин у країні, що реформується. Розкрито сутність і специфіку етнокультурної маргінальності в Україні, яка полягає у значному зростанні проявів маргіналізму серед більшості етносів, поглибленні маргінальних тенденцій у зв'язку з активізацією міграційних процесів, медіативним характером України (географічне положення між Заходом і Сходом), що породжує її особливий етнокультурний статус як маргінальної держави. Наведено рекомендації щодо удосконалення механізму управління процесами маргіналізації за умов пострадянської України. Обгрунтовано необхідність розробки за підтримки держави та активної участі різних структур громадянського суспільства консолідувальної програми міжетнічного діалогу на засадах інтеграції та мультикультуралізму з метою об'єднання різних верств населення за принциповими питаннями з обов'язковим урахуванням культурно-історичних особливостей окремих регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)11 + Ф51(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА335188

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Сомов М.В. 
Політична комунікація в інформаційному просторі Автономної Республіки Крим: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.В. Сомов ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості функціонування політичної комунікації на інституціональному, технологічному, змістовному рівнях, а також процес її модернізації. Здійснено аналіз процесу інформатизації в Автономній Республіці Крим на прикладі освоєння інформаційних технологій молодим поколінням. Досліджено розвиток інтернетизації та домашньої комп'ютеризації, а також політико-комунікативний сегмент кримських користувачів мережі Інтернет. Запропоновано рекомендації органам державної влади, зокрема стратегію переходу Криму до інформаційного суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)64 + Ф69(4УКР-6КРМ)64 +
Шифр НБУВ: РА351914

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Татаренко 
Регіональний вимір сучасного політичного розвитку України: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / Тетяна Михайлівна Татаренко ; НАН України; Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса. — К., 2007. — 38 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + С5*25(4УКР) + Ф3(4УКР)4
Шифр НБУВ: РА352482

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Новакова О.В. 
Політична модернізація та розвиток демократичних процесів в сучасній Україні: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / О.В. Новакова ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2007. — 31 с. — укp.

Досліджено питання розвитку процесів політичної модернізації та демократизації українського суспільства. Запропоновано концепцію, яка передбачає комплексний аналіз динаміки політичного життя як процесу самоорганізації суспільства. На підставі вивчення наукової літератури та розвитку політичного процесу в Україні запропоновано концептуальну модель демократичної політичної модернізації українського суспільства, ідеєю якої є розвиток внутрішньої самоорганізації соціуму шляхом формування інституціональної та громадянської політичної відкритості. Доведено, що провідним напрямком здійснення демократичної модернізації українського суспільства є його консолідація шляхом розвитку механізмів самоорганізації соціально-політичної системи на всіх її рівнях - від громадян до політичних організацій і держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф3(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА352044

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Сергієнко Т.І. 
Внутрішньополітична інтеграція сучасного українського суспільства в контексті державотворення: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Т.І. Сергієнко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів дослідження сучасних західних теорій з застосуванням вітчизняних досягнень сформовано понятійно-категоріальний апарат інтеграційного процесу як ефективного засобу дослідження особливостей сучасного українського державотворення. Розглянуто історико-культурні, господарсько-правові фактори дезінтеграції та інтеграції українського соціуму. Визначено основні напрямки формування національної та етнічної ідентичностей у процесі внутрішньополітичної інтеграції українського суспільства. Виявлено роль політичної свідомості та культури у цьому процесі. На підставі політологічного аналізу розроблено рекомендації щодо внутрішньополітичної інтеграції сучасного суспільства з метою їх використання в українському державотворенні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 +
Шифр НБУВ: РА351066

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Шипілова Л.М. 
Порівняльний аналіз ключових понять і категорій основ національної безпеки України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 21.01.01 / Л.М. Шипілова ; Рада нац. безпеки і оборони України, Ін-т пробл. нац. безпеки. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано ключові поняття та категорії засад національної безпеки України, з'ясовано багатоаспектність висхідної категорії "безпека", зумовленої внутрішніми та зовнішніми (інтеграційними) практичними потребами. Здійснено теоретичне узагальнення існуючих методологій, на підставі якого запропоновано нове вирішення даного наукового завдання. Здійснено логіко-семантичне структурування головних понять і категорій з урахуванням практичних напрямків їх визначення. Установлено структурно-функціональні відношення та взаємозв'язки між поняттями та категоріями, що використовуються у даній сфері. Виявлено семантичні та лінгвістичні зв'язки між ключовими термінами для визначення змісту понять. На підставі комплексного підходу розкрито питання обгрунтування понятійно-категоріального апарату засад національної безпеки. Проведено порівняльний аналіз вітчизняного та зарубіжного апарату даних засад. Зроблено вибір найадекватніших підходів до синтезу понять та їх формалізації для розробки критеріїв і обгрунтування понять і категорій за відповідними класифікаційними рядами. Визначено рівень забезпечення національною безпекою з урахуванням впливу внутрішніх і зовнішніх чинників в усіх сферах національної безпеки. Розроблено рекомендації щодо застосування понять і категорій під час обгрунування, формування та реалізації засад державної політики України у даній сфері. Розкрито суть поняття "безпека". Розроблено методологічний підхід, який дозволяє визначити поняття безпеки у взаємозв'язку з поняттям "система", що дає змогу розглядати безпеку як множину державних і недержавних органів з урахуванням її складових, ієрархії та рівнів. Доведено, що система національної безпеки повинна бути "відкритою", зорієнтованою на створення колективної безпеки у зовнішньополітичній сфері та передбачати участь позиційних партій, блоків, громадських організацій у діяльності відповідних державних структур, що забезпечують безпеку у дослідженій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64 + Ф3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА348509

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Бучин М.А. 
Ресурси виборчої кампанії та особливості їх використання в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.А. Бучин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз ресурсів виборчої кампанії як невід'ємного елемента сучасного виборчого процесу. Доведено визначальну роль стратегії й тактики використання ресурсів виборчої кампанії у забезпеченні перемоги на виборах. Проаналізовано основні моделі та стратегії використання ресурсів виборчої кампанії. Значну увагу приділено дослідженню такого недемократичного явища виборчої практики України, як адміністративний ресурс, розкрито його сутність та особливості. Розроблено комплексну типологію адміністративного ресурсу, розглянуто основні політичні наслідки його застосування під час виборів. Наведено практичні рекомендації щодо нейтралізації адміністративного ресурсу. Проаналізовано правові аспекти використання адміністративного ресурсу. Досліджено еволюцію застосування адміністративних важелів впливу під час виборчих кампаній в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)68 +
Шифр НБУВ: РА349753

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Кукарцев О.В. 
Регіональна політика України: відносини "центр - регіони" як фактор забезпечення територіальної цілісності держави: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.В. Кукарцев ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено субнаціональні відносини "центр - регіони" в контексті забезпечення територіальної цілісності держави. Розглянуто основні категорії та теоретичні підходи, які застосовуються у процесі вивчення проблем регіоналізму, регіональної політики та владних відносин між державним центром і регіонами. Окрему увагу приділено аналізу політико-географічних образів українського простору, уявлень, ідей і концепцій його політико-територіального облаштування в історії політичної думки України. Проаналізовано чинники, які впливають на регіональне структурування сучасних держав. Виявлено взаємозв'язок регіоноутворювальних факторів з відцентровими тенденціями, а також досліджено шляхи запобігання дезінтеграційним процесам у державах. Розглянуто досвід децентралізації та централізації влади в процесі узгодження центральних і регіональних інтересів у територіально неоднорідних державах. Висвітлено перспективи інституціалізації політичних відносин "центр - регіони" в Україні за умов суверенної державності. Визначено способи оптимізації таких відносин на засадах, які б ураховували стратегічні інтереси національної безпеки та потреби розвитку регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Ф3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361154

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Гуйтор М.М. 
Регіональні особливості застосування виборчих технологій в Україні (на прикладі Чернівецької та Закарпатської областей): автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.М. Гуйтор ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2008. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження виборчих технологій шляхом порівняння особливостей їх застосування на загальнонаціональному та регіональному рівнях. Визначено структурні елементи виборчих технологій. Проаналізовано історичні та соціокультурні групи факторів, які впливають на електоральну поведінку населення Чернівецької та Запорізької областей. Простежено еволюцію застосування виборчих технологій в Україні на загальнонаціональному та регіональному (на прикладі Чернівецької та Запорізької областей) рівнях з 1991 р. до 2007 р. Доведено, що суб'єкти політичного процесу тяжіють до уніфікації та централізації у своїй діяльності, що призводить до ігнорування інтересів і запитів регіонів та розвитку тенденції встановлення централізованої ієрархізованої влади в Україні. З'ясовано причини й обставини широкого застосування політичними силами маніпулятивних технологій. Доведено, що в наступних виборчих компаніях будуть широко використовуватись маніпулятивні техніки з різними засобами психологічного впливу на підсвідомість виборців. Розглянуто тенденції та перспективи застосування виборчих технологій в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)68 +
Шифр НБУВ: РА360322

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Бортніков В.І. 
Політична участь громадян України в умовах демократичного транзиту: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / В.І. Бортніков ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 35 с. — укp.

Проведено комплексний політологічний аналіз вітчизняного досвіду політичної участі громадян за умов демократичного транзиту. Вперше в українській політології розкрито сутність структурно-функціональних і соціокультурних чинників, що визначають динаміку та форми демократичної політичної участі в Україні періоду посткомуністичної трансформації. Розкрито характеристики політичної участі як різновиду соціальної дії за методологією М.Вебера. Обгрунтовано визначення поняття "політична участь" у контексті філософських категорій "стихійність", "свідомість", "якість", "кількість" і "міра". Розкрито теоретичне та методологічне значення класичних і сучасних концепцій демократії, демократизації й електоральної участі для визначення сутнісних характеристик політичної учасні українських громадян за умов демократичного транзиту. Виявлено особливості електоральної активності громадян у контексті партійно-політичної інтенсифікації. На підставі аналізу емпіричних даних не виявлено існування розколу в українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356299

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського