Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (19)Реферативна база даних (462)Книжкові видання та компакт-диски (860)Журнали та продовжувані видання (226)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф69(4УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 73
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шишко О.Г. 
Ідея державності в програмних та теоретичних документах українських політичних партій та організацій: 1900 р.-березень 1917 року: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Г. Шишко ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі становлення та розвитку ідеї державності в програмних документах українських політичних партій початку XX ст., що сприяло реалізації головної мети нації - створення власної держави. В роботі показано, що ідея державності розроблялася у двох варіантах - самостійної держави і автономії України у федеративній Росії, проаналізовано ступінь розробки цієї ідеї кожною з партій, з'ясовано причини того, чому за умови її розробки всіма партіями, вона не стала об'єднавчим чинником національно-визвольного руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4Укр)52

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шиманова О.В. 
Політична комунікація в системі міжпартійних та внутрішньопартійних відносин в Україні: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.В. Шиманова ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено зміст і форми між- та внутрішньопартійної комунікації в українських партіях, які увійшли до складу Верховної ради України V та VI скликань у результаті парламентських виборів 2006 р. і позачергових виборів 2007 р., проведених за пропорційною виборчою системою (як найбільш активних у міжвиборчий період і таких, що формують парламентську й урядову більшість). Розкрито сутність політичної комунікації, охарактеризовано її складові, визначено критерії класифікації, описано структуру й основні форми. Досліджено фактори впливу на внутрішньопартійну комунікацію. Визначено характер та особливості організації міжпартійної та внутішньопартійної комунікації в українських парламентських партіях, а також у ситуації вирішення проблемних питань суспільного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038 + Ф69(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА369213

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Шаповал А.І. 
Громадсько-політична та наукова діяльність Дмитра Антоновича: автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.І. Шаповал ; Черніг. нац. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2010. — 20 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено громадську, політичну, педагогічну та наукову діяльність Д. Антоновича на тлі історичних подій кінця XIX - першої половини XX ст. На підставі виявлених архівних і друкованих матеріалів встановлено нові й уточнено вже відомі біографічні факти. До наукового обігу введено значну кількість архівних матеріалів, а також публіцистичні праці діяча. Проаналізовано його творчий доробок і вперше проведено бібліографічне упорядкування численної наукової та публіцистичної спадщини Д. Антоновича. Висвітлено значний внесок політика у розвиток українського визвольного руху кінця XIX - початку XX ст. і простежено трансформацію його світогляду під впливом політичних подій. Показано провідну роль вченого в організації культурно-мистецького життя в Україні під час національно-визвольних змагань, а також в організації українських культурно-наукових установ і вищих шкіл за кордоном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-8 Антонович, Д. + Ф69(4УКР)2'2 +
Шифр НБУВ: РА370175 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шановська О.А. 
Діяльність Народного Руху України з розробки національної програми та практичного втілення її в процесі державотворення (1989 - 1996 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.А. Шановська ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено діяльність громадсько-політичних організацій та Народного Руху України (НРУ) впродовж 1989 - 1996 рр. Проаналізовано національний аспект діяльності НРУ. Висвітлено розробку національної програми, її зміст, а також діяльність щодо її пропаганди, втілення в життя в процесі державотворення в незалежній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)634-4 + Т3(4УКР)64-4 + Ф51(4УКР)64 + Ф69(4УКР)28'14
Шифр НБУВ: РА327006

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Чувардинський О.Г. 
Становлення і розвиток новітньої соціал-демократії в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.Г. Чувардинський ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено специфіку та роль соціал-демократичних політичних партій в Україні в контексті формування демократичної політичної системи, багатопартійності та політичного плюралізму. Висвітлено суть соціал-демократичної ідеології, а також експлікації теоретичного та практичного змісту таких соціал-демократичних цінностей, як сводоба, справедливість та солідарність. Надано порівняльний аналіз політичних партій, що на сьогоднішній день формують соціал-демократичний політичний спектр в Україні, розглянуто перспективи їх розвитку, можливості впливу на процеси здійснення державної влади та ступінь запровадження ними програмних положень. Наведено теоретичні висновки та одержано результати щодо досліджуваних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)28 + Ф022.3 +
Шифр НБУВ: РА322180

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Череватий С. В. 
Євроінтеграційна перспектива України в програмних документах та практичній діяльності українських політичних партій: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / С. В. Череватий ; НАН України ; Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено євроінтеграційні перспективи України в програмних документах і практичній діяльності українських політичних партій. Актуальність проблеми обумовлена тим, що Україна потребує не загальних фраз, а деталізації євроінтеграційної ідеї, наповнення її конкретним змістом. Розглянуто стан наукової розробки проблеми та сутність ідеї європейської інтеграції у програмних документах українських політичних партій. Встановлено, що Україні потрібно демонструвати практичну спроможність до цілеспрямованих і послідовних кроків у європейському напрямі, це стосується не лише держави, а й усього суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)28
Шифр НБУВ: РА379628 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ходак В.Я. 
Суспільно-політична діяльність Організації українських націоналістів (1929 - 1934 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Я. Ходак ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2005. — 20 с. — укp.

Висвітлено процес становлення і консолідації українських націоналістичних сил у 1920-х рр., виникнення Організації українських націоналістів (ОУН), вироблення її ідейно-політичної платформи, зовнішньополітичну стратегію, організаційний розвиток і суспільно-політичну діяльність на Західній Україні, Закарпатті, Буковині, в середовищі української еміграції. Охарактеризовано взаємовідносини ОУН з українськими політичними партіями та групами, реакції відповідних міжнародних, польських та українських чинників на форми й методи діяльності ОУН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-45 + Ф513(4УКР)61 + Ф69(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА340355

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
8.

Харьковщенко Ю.Є. 
Концепція "християнської республіки" в контексті державотворчих і конфесійних процесів в Україні: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / Ю.Є. Харьковщенко ; Київс. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Розкрито сутність концепції "християнської республіки", досліджено історико-релігійний контекст її становлення як європейської "Respublica Chirstiana" та виявлено особливості, що проявилися в цивілізаційному виборі Київської Русі, теорії та практиці "козацької християнської республіки". Розкрито роль християнського республіканізму в Конституції П.Орлика, історіософських пошуках Кирило-Мефодієвського товариства, українській релігійно-політичній думці кінця XIX - початку XX ст., розвитку національного православ'я й унійних процесів в Україні. Зазначено, що концепція "християнської республіки" та її релігійно-конфесійних трансформацій набуває не лише ретроспективної теоретичної філософсько-богословської самодостатності, а є пердусім важливою дискурсною рефлексією для осмислення еклезіального, конфесійного, помісного відродження витокової сутності українського християнства. Доведено, що основоположні ідеї "Respublica Christiana" завжди були вмотивованим чинником європейського шляху України і тому мають сприяти подоланню кризових явищ у сучасному українському державотворенні, подальшому становленню національних церков - Помісної Української Православної Церкви й Української Греко-Католицької Церкви.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211 + Ф69(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356625

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Хімяк О.М. 
Українська преса другої половини ХІХ - початку ХХ ст. як чинник формування національної свідомості українців Галичини: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Хімяк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено процес становлення української преси Галичини 1848 - 1919 рр., показано її роль у формуванні та утвердженні національної самосвідомості українців даного регіону, розвитку культури та мови, національно-визвольного руху. Наведено характеристику преси як чинника суспільно-політичного життя краю. Розглянуто еволюцію національно-визвольних змагань, висвітлено боротьбу українців Галичини за створення національної системи освіти, зокрема, українського університету. Визначено роль преси українських політичних партій у формуванні державницької ідеології. Розкрито передумови проголошення ЗУНР і захисту незалежної та Соборної України від іноземних інтервентів, формування української галицької армії. До наукового обігу залучено матеріали з преси та архівних документів, що відтворюють нелегкі умови видання та розповсюдження друкованих видань Галичини 1848 - 1919 рр. Наведено нові факти про суспільно-політичне життя Галичини другої половини XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)5-7 + Ч612.3(4УКР)5 + Ф69(4УКР)2 + Ф513(4УКР331)г +
Шифр НБУВ: РА348735

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Фролов М.О. 
Вихідці із інших політичних партій у КП(б)У в 20-30-ті роки ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.О. Фролов ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено діяльність й еволюцію поглядів вихідців із інших політичних партій у КП(б)У в 20-30-ті рр. Проаналізовано умови здійснення переходу до більшовицької партії колишніх членів 16 українських, загальноросійських і іноземних політичних партій та ставлення до них керівництва РКП(б)-КП(б)У, зміни у їх кількісному складі. Розкрито сутність діяльності вихідців із інших політичних партій у КП(б)У в житті політичної, наукової та культурної еліти Радянської України. Наведено імена колишніх членів інших політичних партій, які перейшли до більшовицької організації Радянської України, розглянуто їх як джерело формування складу КП(б)У та її керівництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4Укр)2 + Т3(4Укр)61-40
Шифр НБУВ: РА316735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Федорченко В.М. 
Ренесанс бернштейніанства в сучасній соціал-демократії (причини, сутність, еволюція): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / В.М. Федорченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано еволюцію засад соціал-демократичного руху в Європі та Україні. З'ясовано соціально-економічні та політичні чинники, сутність ревізії марксистського вчення Е. Бернштейном, вплив бернштейніанства на подальший розвиток міжнародної та української соціал-демократії. Встановлено, що бернштейніанство як теоретичне підгрунтя соціал-реформізму не було визнане більшістю провідних соціал-демократів (кінець XIX - початок XX ст.), проте пізніше, після створення 1951 р. Соцінтерну, мало безпосередній вплив на це міжнародне політичне явище, визначало його основну концепцію - демократичний соціалізм. Розкрито сутність еволюції соціал-демократизму, грунтуючись на дослідженні генезису бернштейніанства, яке зблизилось і поєдналось з цінностями національного та міжнародного лібералізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф62(0)793.2 + Ф69(4Нім)21 + Ф69(4Укр)2
Шифр НБУВ: РА317050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Сухобокова О.О. 
Громадсько-політична та культурно-просвітницька діяльність Н.Я.Григорієва (1883 - 1953 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.О. Сухобокова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 15 с. — укp.

Комплексно досліджено життя та громадсько-політичну культурно-просвітницьку діяльність Н.Григорієва, активного учасника та теоретика українського національно-визвольного руху у контексті суспільно-політичних процесів першої половини XX ст. З використанням широкого кола джерел, значну частину яких вперше введено до наукового обігу, досліджено процес формування світогляду Н.Григор'єва, його участь в українському національно-культурному русі на Поділлі, діяльність на всіх етапах української революції 1917 - 1921 рр., а також в еміграції у Чехословаччині, США і Канаді. Проаналізовано теоретичний і практичний внесок Н.Григор'єва у становлення української державності, формування громадянського суспільства, розвиток національної освіти та культури в Україні та країнах еміграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Григорієв, Н.Я. + Ф69(4УКР)2,10 + Ф513(4УКР)6-8 Григорієв, Н.Я. +
Шифр НБУВ: РА358189

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Слободян О.Т. 
Створення і діяльність Української республіканської партії. 1990-червень 1996 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Т. Слободян ; Київ. ун-т ім.Т.Шевченка. — К., 1998. — 17 с. — укp.

В дисертації досліджуються історичні умови та етапи творення Української республіканської партії, її діяльність з моменту створення до прийняття нової Конституції незалежної української держави. Показано, що УРП як перша формально зареєстрована політична партія незалежної України пройшла складний шлях опозицій і співпраці з офіційною владою. Партія зробила відчутний внесок у відродження української мови як державної і сприяла поверненню українській культурі міжнародного авторитету. УРП активно сприяла формуванню інституту приватної власності з правоцентристських політичних позицій. Але об'єктивні обставини і політичні помилки національно-демократичного загалу не дозволили УРП увійти до уряду і реалізувати свою соціально-економічну програму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)64*1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Скочиляс Л.С. 
Парламентська діяльність політичних партій України і Росії у пострадянський період: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Л.С. Скочиляс ; Львівський держ. ун-т ім. Івана Франка. — Л., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)64

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Симчишин О.С. 
Діяльність бундівських організацій у Правобережній Україні XX століття: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.С. Симчишин ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано причини та передумови зародження бундівського руху у Правобережній Україні. Досліджено становлення регіональних організацій Бунду у краї наприкінці XIX - на початку XX ст. З'ясовано становлення осередків Союзу впродовж 1900 - 1904 рр., висвітлено їх боротьбу спільно з іншими опозиційними угрупованнями проти існуючої влади. Значну увагу приділено аналізу методів практичної роботи Бунду у регіоні, розкрито участь цієї партії у громадсько-політичних процесах краю за умов Першої російської революції 1905 - 1907 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)2'14 + Т3(4УКР)61-4 +
Шифр НБУВ: РА353015

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Сергєєв В.С. 
Стратегічне управління інвестиційними партійно-політичними проектами в сучасній Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.С. Сергєєв ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості стратегічного управління політичними партіями, які функціонують як інвестиційні партійно-політичні проекти. Визначено зміст поняття "інвестиційний партійно-політичний проект". Здійснено опис структурної будови життєвого циклу інвестиційного партійно-політичного проекту з урахуванням основної мети його стратегічного управління. Здійснено класифікацію інвестиційних партійно-політичних проектів, які стратегічно розраховані на певний електоральний період. З'ясовано сутність загальної стратегії інвестиційного партійно-політичного проекту та здійснено декомпозицію його стратегічної складової.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)28 + Ф053 +
Шифр НБУВ: РА337213

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Сарнацький О.П. 
Російський самодержавний апарат та українські політичні партії (1900 - 1917 рр.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.П. Сарнацький ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 41 с. — укp.

Розкрито ставлення владних структур царизму до діяльності українських політичних партій Наддніпрянщини на початку XX ст. Розглянуто дію та співпрацю виконавчої та судової влади стосовно цих партій. З'яовано, що адміністрація була визначальною та головною складовою дій усього апарату влади. Більш докладно висвітлено реальні факти діяльності поліції щодо цих партій. Розглянуто дії царської цензури стосовно легальних видань зазначених партій. Визначено, що царські суди у справі покарання членів і прихильників українських партій завжди виконували покладені на них самодержавним урядом функції. Проаналізовано діяльність царської влади в Галичині у період війни відносно їх емігрантських кіл і діячів галицьких партій. Запропоновано концепцію, як пояснює ставлення та дії російських владних структур щодо цих партій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)52-5 + Т3(4УКР)52-4 + Ф69(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА357138

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Саміло 
Правові засади становлення та розвитку політичних партій в Україні з кінця XIX ст. до 2001 р. (на матеріалах Запорізького регіону): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Анна Олегівна Саміло ; Національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.8 + Ф69(4УКР)5/6 + Х2(4УКР-4ЗАП)61/63
Шифр НБУВ: РА334417

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Пожидаєв 
Громадські організації України, Росії та Білорусі в умовах системної політичної трансформації пострадянських суспільств: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Євген Олександрович Пожидаєв ; Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича. — Чернівці, 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР) + Ф69(4РОС) + Ф69(4БІЛ)
Шифр НБУВ: РА366221

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Погребенник О.І. 
Організаційна структура як чинник функціонування політичних партій: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.І. Погребенник ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив організаційної структури на функціонування політичних партій. На підставі аналізу світового та вітчизняного наукового доробку щодо організаційної структури сучасних політичних партій розкрито її сутність та виокремлено групи складових. Визначено класифікацію політичних партій на основі їх організаційних структур. Подано характериситику організаційних структур демократичних і тоталітарних політичних партій, виділено їх ознаки. Визначено функції організаційної структури політичної партії, рокрито особливості її впливу на функціонування політичної партії загалом. Розглянуто особливості організаційної структури перших (кінець ХІХ - початок ХХ ст.) та сучасних українських політичних партій, встановлено її вплив на виконувані партіями функції. Визначено перспективи еволюції організаційної структури українських політичних партій. Запропоновано рекомендації щодо внесення змін до законодавства України з метою стимулювання розвитку та модернізації як політичних партій загалом, так і організаційної структури зокрема.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.2 + Ф69(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА368130

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського