Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (227)Книжкові видання та компакт-диски (722)Журнали та продовжувані видання (358)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф79$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бойко І.С. 
Українська діаспора Австралії як суб'єкт політики: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / І.С. Бойко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 21 с. — укp.

Проаналізовано причини, шляхи та способи формування української діаспори в Австралії. Визначено соціальну структуру та соціально-політичний статус українців. Виокремлено особливості адаптації та їх інтеграції в іноетнічному середовищі. З'ясовано, що проблема збереження етнічної самосвідомості у діаспорі дуже актуальна. Досліджено діяльність громадських та політичних організацій. Доведено, що українська діаспора Австралії є політично активною частиною українського етносу. Розкрито реальні можливості та форми взаємодії діаспори з Україною. Висвітлено внесок діаспори у досягнення Україною незалежності та розбудову української держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.1 + Ф79(9=УКР)
Шифр НБУВ: РА313085 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Ващук О.М. 
Конституційно-правовий статус громадських організацій України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.М. Ващук ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Проведено дослідження конституційно-правового статусу громадських організацій, проаналізовано механізм його набуття, реалізації та оптимізації. Визначено специфіку конституційної правосуб'єктності громадської організації, розглянуто правові аспекти взаємовідносин громадських організацій з іншими суб'єктами суспільного ладу, наведено пропозиції щодо їх удосконалення. Встановлено чинники формування сучасної системи громадських організацій, запропоновано класифікацію видів та визначено функції даних суспільних об'єднань. Проаналізовано систему гарантій діяльності громадських організацій, обгрунтовано концепцію їх державно-правової (конституційної) відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.8 + Х809(4УКР)2 + Ф79(4УКР)
Шифр НБУВ: РА331127

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Арзуманова Т.В. 
Громадсько-політичне життя в УСРР та РСФСР в першій половині 20-х рр. ХХ ст. (на матеріалах Харківської та Воронезької губерній: порівняльний аналіз): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Т.В. Арзуманова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження громадсько-політичного життя в УСРР та РСФРР у першій половині 1920 рр. на матеріалах Харківської та Воронезької губерній як прикордонних регіонів двох республік. На підставі вивчення широкої джерельної бази з'ясовано характер ставлення громадян до більшовицького режиму й опозиційних політичних партій. Встановлено причини та умови виникнення масового збройного протистояння різних верств, груп і класів радянській владі на початку 1920 рр. Визначено особливості організації, соціального складу, змісту програм і вимог законів збройної опозиції. Розглянуто процес соціалізації жінок та шляхи залучення жіночого населення до громадської діяльності. Встановлено наявність протидії процесу руйнування стереотипів щодо місця і ролі жінки у суспільстві. Оцінено реальний внесок громадських організацій (зокрема, створених національними меншинами) у процеси демократизації суспільства та залучення широких верств населення до участі у громадсько-політичному житті. Висвітлено протиріччя між демократичними гаслами більшовицької партії та реальними діями державної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)61-4 + Т3(2РОС-4ВОР)61-4 + Ф79(4УКР)2 + Ф79(2)2 +
Шифр НБУВ: РА336833

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Димитров М.Ф. 
Роль сучасних професійних громадських організацій України у формуванні спеціалістів (філософсько-освітній аспект): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / М.Ф. Димитров ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Зазначено, що наявність у суспільстві багатоваріантної сукупності різних за своїм спрямуванням молодіжних об'єднань свідчить про рівень його демократичного, толерантного ставлення до прояву соціальної самотворчості молоді, яка має реалізовуватися у межах правового, конституційного простору. За допомогою мережі молодіжних громадських організацій та їх структур держава має змогу сприяти самореалізації молоді. Доведено ефективність функціонування професійної компетентності майбутнього спеціаліста засобами позанавчальної роботи у професійно орієнтованих громадських організаціях. Запропоновано співпрацю органів державної влади, вищих навчальних закладів і молодіжних громадських організацій розглядати як чинники, що визначають нову філософію освіти, оскільки активно впливають на формування особистості та здійснення державної молодіжної політики. Участь молодих громадян у діяльності своїх професійно орієнтованих громадських організацій підвищує їх суспільну активність, прискорює соціальне становлення та професійний розвиток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ф79(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА343520

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Сенюк М.Я. 
Зарубіжні зв'язки українських громадських організацій Галичини у 20-30-ті роки ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.Я. Сенюк ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено зміст і форми зарубіжних зв'язків українських громадських організацій Галичини у 1920 - 1930 рр. Встановлено, що пріоритетними напрямками їх розвитку є взаємовідносини з іншими регіонами України, з осередками української еміграції та з міжнародною громадськістю. Визначено тенденцію загальнонаціональної "уніфікації" громадського руху у всеукраїнському масштабі. Розглянуто співробітництво галицьких товариств з емігрантськими інституціями щодо вирішення важливих національно-культурних і соціальних проблем. Висвітлено боротьбу галицьких українців за визнання та право представництва у міжнародних об'єднаннях, визначено характер і здобутки їх співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)61-4 + Ф79(4УКР331)61 +
Шифр НБУВ: РА346087

Рубрики:

      
6.

Щигельська Г.О. 
Союз українців у Великій Британії: етапи становлення, організація та діяльність (1945 - 1949 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Г.О. Щигельська ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито причини та особливості української еміграції до Великої Британії, специфіку розселення іммігрантів наприкінці ХІХ - у першій половині ХХ ст. Значну увагу приділено висвітленню початків зародження організованого громадського життя українців і передумов створення першої всеукраїнської організації на Британських островах - Союзу українців, процесу його заснування, організаційної розбудови та розвитку діяльності. Узагальнено основні здобутки організації в період становлення, визначено її вагому роль в житті українських іммігрантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ=9УКР)63 + Ф79(4ВЕЛ=9УКР) +
Шифр НБУВ: РА342526

Рубрики:

      
7.

Кульчицька О.В. 
Громадські та політичні організації Півдня України в кінці XIX - на початку ХХ ст. (на матеріалах Херсонської губернії): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Кульчицька ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено історію громадських і політичних організацій Півдня України, що діяли наприкінці XIX - на початку XX ст. Виділено їх основні типи, проаналізовано структуру, цілі та завдання. На прикладі Херсонської губернії визначено основні напрямки діяльності громадських об'єднань і місцевих осередків політичних партій, розкрито особливості їх функціонування та вплив на мешканців Півдня України. Розроблено нову класифікацію громадських об'єднань досліджуваного періоду на базі етнотериторіального критерію, що враховує специфіку південного регіону України. Особливу увагу приділено дослідженню функціонування фізкультурно-спортивних товариств та єврейських політичних організацій. Встановлено причини, що обмежували діяльність громадських і партійних організацій та обумовили їх занепад. Зроблено висновок про намагання даних об'єднань вирішити ряд громадсько-політичних проблем в окремо взятому регіоні. Систематизовано досвід громадських організацій і місцевих відділів політичних партій у котексті сучасних процесів державотворення. Наведено рекомендації щодо використання позитивних надбань громадських і політичних об'єднань Півдня України за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)52-4 + Ф69(4УКР7)2 + Ф79(4УКР7)2 +
Шифр НБУВ: РА354968

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Шандра 
З'їзди гірничопромисловців Півдня Росії в системі державних та громадських установ (1874-1918 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ірина Олександрівна Шандра ; Східноукраїнський національний ун-т ім. Володимира Даля. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр55)52-24 + Ф79(4Укр55)52
Шифр НБУВ: РА351907

Рубрики:

      
9.

Свистович С.М. 
Громадські об'єднання України в політиці більшовицького режиму (20-30-х рр. ХХ ст.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / С.М. Свистович ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 36 с. — укp.

На підставі вивчення архівних джерел проаналізовано доктринальні засади функціонування громадських об'єднань радянської України у 1920 - 1930-х рр. і визначено їх місце у політичній системі радянської держави. Досліджено участь громадських організацій Української СРР у соціально-економічних перетвореннях, аграрній та індустріальній сферах, а також у здійсненні культурних перетворень більшовицького режиму. Показано зв'язки українських громадських об'єднань з зарубіжними країнами. У контексті сучасних методологічних і концептуальних підходів проаналізовано розвиток більшовицької доктрини використання громадських організацій у процесі побудови держави диктатури пролетаріату в 1920-х - на початку 1930-х рр. Проаналізовано особливості здійснення компартійним режимом державно-правового регулювання діяльності громадських організацій Української СРР в 1920-их рр. Визначено форми та методи впливу владних структур на систему громадських об'єднань в цілому та на окремі організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-48 + Ф79(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА351350

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Басараб М.М. 
Роль громадських організацій Закарпаття в державотворчих процесах наприкінці 80-х - на початку 90-х рр. ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.М. Басараб ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2007. — 20 с. — укp.

Визначено особливості функціонування перших незалежних громадсько-політичних організацій Закарпаття в 1988 - 1994 рр. у загальноукраїнському контексті. Показано специфіку утворення громадських організацій і об'єднань у краї, що було зумовлено певними факторами, а саме: історико-політичними традиціями, ідеологічним протистоянням у суспільстві, формуванням демократичних відносин і плюралізму, активізацією суспільно-політичного життя населення, відродженням духовних цінностей, захистом оточувального середовища та вирішенням екологічних проблем, прагненням до створення незалежної держави. Досліджено активну державотворчу позицію Закарпатської крайової організації Народного Руху України за перебудову, крайової організації Української Гельсінської спілки, обласної організації Товариства української мови ім. Т.Шевченка, Ужгородського товариства "Просвіта" та відродженої крайової "Просвіти", обласних організацій "Меморіалу", Товариства політв'язнів і репресованих, Краєзнавчого об'єднання ім. О.Митрака, Союзу українок Закарпаття, Української народної Ради Закарпаття. Розкрито їх основні статутно-програмовані документи. Проаналізовано державотворчі процеси та протидію їм комуністичної влади краю. За умов краху командно-адміністративної системи, кризи комуно-радянських державних відносин пробудження народної свідомості сприймалося населенням краю з піднесенням. Місце та роль громадських організацій у державотворчих процесах непересічні. Важливість функцій, які у процесі діяльності вони виконували, стала головним чинником в інтеграції інтересів громадян, досягненні пріоритетних завдань тогочасності. Зазначено, що політика багатьох товариств сприяла усвідомленню краянами необхідної для представників будь-якої нації основних засад розвитку самобутньої культури. Вони базувались на засадах патріотичного виховання молоді, відстоювання національних, культурних і духовних цінностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЗАК)63-48 + Ф79(4УКР333)2 +
Шифр НБУВ: РА354768

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Тинкован О.В. 
Неурядові організації як суб'єкти вироблення державної політики: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / О.В. Тинкован ; Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми створення та функціонування неурядових організацій як суб'єктів формування державної політики. Проаналізовано діяльність неурядових організацій, що досліджують суспільно значущі проблеми. До наукового обігу введено поняття "неурядова дослідна організація" (НУДО). Розглянуто основні етапи та особливості процесу становлення та розвитку неурядових дослідних організацій як суб'єктів формування державної політики у контексті історичного розвитку суспільства. З урахуванням досвіду західних країн встановлено, що впровадження практики залучення неурядових дослідних організацій до процесу формування державної політики в Україні є дієвим механізмом підвищення результативності державного управління. Проаналізовано основні проблеми створення потужної мережі неурядових дослідних організацій та їх залучення до формування державної політики, наведено рекомендації щодо подолання виявлених труднощів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.8 + Х819(4УКР)013 + Ф79(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351178

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Лісовець 
Формування готовності майбутніх соціальних педагогів до роботи з громадськими дитячими та молодіжними організаціями: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / Олег Васильович Лісовець ; Національний педагогічний ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 р(4УКР) + Ч422(4УКР) + Ф79(4УКР) + С5*148:Ч30
Шифр НБУВ: РА359177

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Олянич Л.В. 
Створення та діяльність Всеукраїнського товариства "Друзі дітей" (1924 - 1936 рр.): організаційний статус, структура та функції: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Олянич ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено історію становлення та функціонування громадського об'єднання - товариства "Друзі дітей", його роль і місце у подоланні масової безпритульності дітей в УССР 1920 - 1930-х рр. Проаналізовано наукову літературу 1920-х рр. брошури та статті 1930-х рр., монографії та дисертації істориків 1950 - 1980-х рр., сучасну історографію. Вивчено особливості формування організаційної структури осередків, центральних органів управління, відносин державних установ з громадською організацією для подолання дитячої безпритульності. Виявлено її причини та рівень в УСРР 1920 - 1930-х рр. З'ясовано специфіку просвітницько-агітаційної діяльності осередків, застосування ними оперативно-профілактичних заходів і соціально-реабілітаційних функцій дитячих установ інтернатного типу. Спростовано твердження про те, що масова безпритульність дітей в УСРР була подолана у 1932 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф79(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА361740

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Білоусов О.С. 
Інституалізація громадської ініціативи в Україні: світовий досвід та національні особливості: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.С. Білоусов ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено національні особливості, суперечності та форми інституалізації громадянської ініціативи в Україні, розкрито засоби оптимізації цього процесу. Розглянуто класичну спадщину світової соціально-філософської, суспільно-політичної думки та сучасні концепції громадянського суспільства в контексті їх актуальності для процесу демократичних перетворень в Україні. Виокремлено та досліджено правові, політичні, соціально-економічні передумови громадянської ініціативи в країні у контексті поєднання світового досвіду з національною специфікою. Уточнено смислові межі вживання поняття "громадянська ініціатива" у сучасній науковій літературі та подано його визначення на основі матеріалів дослідження. Виявлено підстави для можливих критеріїв класифікації громадянської ініціативи в сучасному суспільстві, розглянуто її основні суб'єкти та взаємодію між ними. Проаналізовано стан і основні проблеми розвитку громадських організацій, охарактеризовано форми громадянської ініціативи й специфіку їх функціонування в різних сферах суспільного життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф79(4УКР) + Ф016.1 +
Шифр НБУВ: РА361371

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Горбачова О.С. 
Громадські організації в Україні другої половини 80-х - початку 90-х рр. XX ст.: процес становлення та розвитку: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.С. Горбачова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Розкрито витоки становлення, функціонування та розвитку громадських організацій в Україні у другій половині 1980-х рр. На основі їх програмних і статутних документів проаналізовано напрямки діяльності організацій: мовно-культурницький, етнічний, а також роботу, спрямовану на збереження цілісності території, відновлення функціонування українських церков. Показано еволюційний шлях громадських організацій до перетворення у політичні партії, трансформацію, розкриття причини цих процесів. Виявлено закономірності появи організацій у період перебудови та втрати їх позицій у суспільстві у початковий період незалежності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф79(4УКР) + Т3(4УКР)634-48 +
Шифр НБУВ: РА360861

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Кравчук В.М. 
Взаємовідносини громадських організацій і держави в умовах формування громадянського суспільства в Україні (теоретико-правові аспекти): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.М. Кравчук ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено проблематику взаємовідносин громадських організацій і держави за умов формування громадянського суспільства в Україні. Розкрито суть поняття "громадянське суспільства" та співвідношення його з державою. Наведено визначення поняття "громадська організація". Установлено характерні особливості громадських організацій, завдання та роль, яку вони виконують у суспільстві. Наведено класифікацію громадянських організацій за різноманітними критеріями, принципи їх діяльності. Увагу приділено аналізу стану державного регулювання створення та діяльності громадських організацій в Україні. Визначено межі втручання держави у їх функціонування в громадянському суспільстві. Розглянуто особливості взаємовідносин держави з окремими видами громадських організацій в Україні. На підставі аналізу результатів теоретичних і практичних досліджень, грунтуючись на нормах чинного законодавства, сформульовано шляхи вдосконалення правового регулювання створення та діяльності громадських організацій і оптимізації процесу формування громадянського суспільства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф79(4УКР) + Х001.013 + Х809(4УКР)325 +
Шифр НБУВ: РА360942

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Манжола 
Роль громадянського суспільства у легітимації політичної влади в Україні: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Петро Григорович Манжола ; Національний педагогічний ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 + Ф036 + Ф79(4УКР)
Шифр НБУВ: РА365763

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Балицька Ю.О. 
Суспільно-політична діяльність конгресу українців Канади: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Ю.О. Балицька ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження суспільно-політичної діяльності Конгресу українців Канади (КУК) у контексті динаміки змін пріоритетів її української спільноти. Проаналізовано передумови та процес консолідації українців Канади. Визначено етапи становлення КУК як представницького інституту інересів українства. Охрактеризовано організаційну систему КУК, розкрито основні принципи його функціонування. Досліджено суспільно-політичну діяльність КУК у сфері представництва та захисту українських інтересів перед урядом і суспільством Канади. Зроблено об'єктивне оцінювання ефективності роботи КУК у вирішенні найбільш актуальних проблем українців Канади. Висвітлено стратегічну діяльність КУК щодо покращання україно-канадського міждержавного діалогу. Досліджено суспільно-політичну та культурну діяльність КУК щодо формування позитивного іміджу України. Виявлено внутрішні недоліки функціонування КУК та обгрунтовано шляхи їх подолання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф79(7КАН=9УКР) +
Шифр НБУВ: РА367346

Рубрики:

      
19.

Філіппов Ю.М. 
Трудова соціалізація молоді в діяльності громадських організацій та рухів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / Ю.М. Філіппов ; Луган. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено та науково обгрунтовано модель трудової соціалізації молоді в діяльності громадських організацій. Визначено, що основним компонентом моделі трудової соціалізації молоді є молодіжний трудовий загін, який уможливлює використання соціально-виховних можливостей праці. Доведено, що участь молодих людей у молодіжному трудовому загоні сприяє свідомому вибору професії й активній праці у процесі трудової діяльності. Виявлено особливості впливу соціально-педагогічної діяльності громадських організацій молоді з метою формування у молодих людей ставлення до праці та трудової діяльності. Класифіковано громадські організації, які допомагають вирішувати проблеми молодих людей за умов входження їх до сучасного ринку праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 + Ф79(4УКР)В2:Ч30 +
Шифр НБУВ: РА365517

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Бурмака М.П. 
Регіональні земляцькі організації як чинник формування громадянської культури в Україні: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / М.П. Бурмака ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Вперше класифіковано регіональні земляцтва як різновид соціокультурних організацій на основі аналізу їх сутнісних ознак і соціокультурної ролі. Концептуально подано генезу, сутність громадянської культури, особливості її формування в сучасній Україні. Досліджено сутність громадянського суспільства, місце в ньому та політико-правові засади діяльності регіональних земляцтв. Визначено, що специфіка земляцьких організацій полягає у консолідаційному впливі земляцьких спільнот на розвиток компонентів громадянської культури щодо національних цінностей, сприяння соціальному, культурному розвитку та збереженню традицій регіонів України. З'ясовано, що оновлення нормативно-ціннісної системи в Україні повинно відбуватися на засадах всебічного розвитку української національної культури, кращих духовних і моральних традицій локальних спільнот. Уточнено поняття про вплив історичних і культурних рис конкретного народу на формування громадянського суспільства, на його структуру, функції та про різнорідні впливи Східних і Західних глобальних культурних матриць, які ускладнюють соціокультурну ідентифікацію України і становлення громадянського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф79(4УКР) + Ф054 +
Шифр НБУВ: РА368560

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського