Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (145)Реферативна база даних (1921)Книжкові видання та компакт-диски (2678)Журнали та продовжувані видання (535)
Пошуковий запит: (<.>U=Х859$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 244
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Настіна О. І. 
Право державної власності на землю в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / О. І. Настіна ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Розглянуто правове регулювання державної власності на землю в Україні, сформульовано на цій основі теоретичні узагальнення та практичні рекомендації для вдосконалення правового забезпечення цієї сфери. Досліджено сутність права державної власності на землю, генезис процесу виникнення та розвитку цього права в Україні. Визначено базові категорії дослідження. Виявлено ознаки об'єктів та систему суб'єктів цього права. Подано класифікацію об'єктів та підстав виникнення та припинення права державної власності на землю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)151.2 + Х859(4УКР)110
Шифр НБУВ: РА381215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Нестеренко Н. М. 
Адміністративно-правові засади реалізації екологічної функції держави: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Н. М. Нестеренко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто актуальні питання сутності та змісту поняття екологічної функції, видокремлено основні її елементи. Визначено напрями державної політики в досліджуваній сфері. Проаналізовано міжнародний досвід з метою з'ясування можливості його використання в Україні. Досліджено компетенції органів, уповноважених забезпечувати екологічну безпеку як складову екологічної функції. Розглянуто завдання та функції органів внутрішніх справ у сфері забезпечення екологічної безпеки та правопорядку. Грунтовно проаналізовано співвідношення понять "екологічна безпека", "екологічний правопорядок" як складових екологічної функції держави. Досліджено адміністративно-правові засоби профілактики правопорушень у сфері екології та причини їх скоєння. Визначено основні напрями розвитку законодавства та правозастосовної практики у сфері забезпечення екологічної функції держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124 + Х859(4УКР)021.11
Шифр НБУВ: РА380149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Іванова Н. Г. 
Запобігання злочинним посяганням на рослинний світ (за матеріалами Донецького регіону України): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Н. Г. Іванова ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Розглянуто особливості кримінально-правової охорони рослинного світу. Проведено кримінологічно-порівняльний аналіз стану злочинності у сфері охорони рослинного світу в Україні, зокрема в Донецькому регіоні. Визначено найбільш вагомі детермінуючі чинники, що зумовлюють вчинення злочинів, які посягають на рослинний світ. Запропоновано комплекс загальносоціальних і спеціально-кримінологічних заходів запобігання злочинам цієї категорії. Наведено практичні рекомендації щодо вдосконалення запобіжної діяльності правоохоронних органів внутрішніх справ в даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)118 + Х883.9(4УКР)711.8 + Х859(4УКР5)14
Шифр НБУВ: РА384534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Макаренко О. Ю. 
Правовий режим земель, наданих для використання надр: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / О. Ю. Макаренко ; НАН України ; Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2011. — 18 с. — укp.

Узагальнено правові критерії розмежування правовідносин з "надрокористування" та "землекористування". Проаналізовано питання надрокористування як мету одержання земельних ділянок. Запропоновано уточнену періодизацію розвитку законодавства в даній галузі. Досліджено й уточнено питання правових титулів використання земельних ділянок для надрокористування. Доопрацьовано характеристики землі як об'єкту використання для надрокористування. Розглянуто та конкретизовано питання виникнення та припинення прав на земельну ділянку для використання надр. Доопрацьовано групування заходів щодо правової охорони земель від негативних процесів, пов'язаних з використанням надр. Проаналізовано питання юридичної відповідальності за порушення порядку використання й охорони земель, наданих для використання надр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)16
Шифр НБУВ: РА382902 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Мозальова М. В. 
Правові засади моніторингу грунтів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / М. В. Мозальова ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вивчено проблеми правового регулювання моніторингу грунтів в Україні. Наведено авторську дефініцію поняття "моніторинг грунтів". Розглянуто правові норми, що регламентують суспільні відносини у сфері його проведення як складник інституту екологічного моніторингу земель. Проведено історико-правовий аналіз розвитку законодавства в царині проведення моніторингу грунтів, вивчено його організаційно-правове забезпечення як елементу екологічного моніторингу. Досліджено земельне й екологічне законодавство, що стосується розвитку правовідносин, які виникають у разі проведення моніторингу грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П035(4УКР) + Х859(4УКР)119
Шифр НБУВ: РА384597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бібік В. В. 
Адміністративно-правовий статус режимів особливих адміністративно-територіальних утворень: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. В. Бібік ; Акад. праці і соц. відносин Федер. проф. спілок України. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Проаналізовано існуючі світоглядні уявлення, погляди та наукове ставлення до режимів особливих (закритих) адміністративно-територіальних утворень (АТУ), узагальнено існуючі в науці їх класифікації та запропоновано нові критерії розмежування. Обгрунтовано визначення поняття "адміністративно-територіальне утворення", наведено його характеристику. Досліджено поняття та зміст загроз національної безпеки України, подано типологічну модель напрямів визначення поняття "безпека". Розглянуто основні підходи до визначення поняття "національна безпека", досліджено її зміст і значення особливих АТУ в забезпеченні національних інтересів. Досліджено проблеми правового регулювання щодо забезпечення режимів закритих АТУ. Проведено аналіз органів державної влади та місцевого самоврядування, які забезпечують режим забороненої та контролюючої зони закритого АТУ, обмеження на в'їзд і постійне перебування, на польоти та ведення будь-якої діяльності на його території. Наведено пропозиції з удосконалення законодавства про правові режими особливих АТУ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)114 + Х809(4УКР)79
Шифр НБУВ: РА385106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Улютіна О. А. 
Адміністративно-правові засади охорони навколишнього природного середовища та природокористування: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. А. Улютіна ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Розглянуто тенденції та проблеми у сфері охорони навколишнього середовища та природокористування, виокремлено основні принципи державного регулювання у цій сфері, розкрито значення та визначено напрями природоохоронної діяльності державних органів влади. Висвітлено специфіку заповідного фонду та його нармативно-правову основу, приділено увагу контролю та нагляду у сфері охорони навколишнього природного середовища та природокористування. Запропоновано напрями удосконалення адміністративного законодвства щодо охорони навколишнього середовища та висунуто пропозиції стосовно внесення змін і доповнень до низки нормативно-правових актів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)02 + Х819(4УКР)124
Шифр НБУВ: РА381416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ємець Р. О. 
Адміністративно-правові засади здійснення державного контролю у сфері земельних відносин: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Р. О. Ємець ; Держ. НДІ М-ва внутр. справ України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Розкрито поняття й особливості земельних відносин як об'єкта адміністративно-правового регулювання. З'ясовано сутність, принципи та завдання державного контролю у сфері земельних відносин. Охарактеризовано об'єкт і предмет державного контролю у цій сфері, визначено суб'єктивний склад контролюючих суб'єктів та особливості їх адміністративно-правового статусу. Проаналізовано види та форми державного контролю у сфері земельних відносин, з'ясовано процедури його здійснення й охарактеризовано організаційні засади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)071 + Х859(4УКР)111
Шифр НБУВ: РА386197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Панченко В. В. 
Внутрішньогосподарські локальні нормативно-правові акти сільськогосподарських підприємств як форма аграрного права: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / В. В. Панченко ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Я. Мудрого". — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено поняття "джерела аграрного права" та "форми аграрного права". Обгрунтовано положення про те, що ці поняття не тотожні, визначено юридичну природу, місце внутрішньогосподарських локальних нормативно-правових актів сільськогосподарських підприємств у системі права України. Розглянуто ознаки й особливості внутрішньогосподарських локальних нормативно-правових актів, які регулюють внутрішні відносини в сільськогосподарських підприємствах, проведено їх класифікацію. Увагу приділено оптимізації локального нормотвірного процесу в сільськогосподарських підприємствах. Розкрито зміст кожної із стадій локального нормотворчого процесу в сільськогосподарських підприємствах, запропоновано його стадійність. Висвітлено перспективні напрями оптимізації локального нормотвірного процесу органами управління сільськогосподарських підприємств. Визначено вид і зміст окремих внутрішньогосподарських локальних нормативно-правових актів сільськогосподарських підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)12-328.3
Шифр НБУВ: РА381882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Грущинський Я. М. 
Правове регулювання агроінвестиційної діяльності в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / Я. М. Грущинський ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Розкрито юридичну природу агроінвестиційної діяльності. Визначено поняття такої діяльності, агроінвестиційних правовідносин. Виокремлено форми здійснення агроінвестиційної діяльності. Досліджено елементи агроінвестиційних правовідносин, шляхом виокремлення та аналізу їх взаємодії між собою. Сформульовано основні риси агроінвестиційних правовідносин. Наведено визначення поняття агроінвестиційного договору. Увагу приділено фінансово-правовим механізмам здійснення інвестиційної діяльності у сільському господарстві. Розглянуто фінансові інструменти, що можуть бути використані у агроінвестиційній діяльності. Досліджено передачу прав на об'єкти інтелектуальної власності як один зі способів інвестування сільського господарства. Проведено порівняльний аналіз між двома способами інвестування за допомогою об'єктів інтелектуальної власності, а саме: укладенням агроінвестиційного договору та передачею об'єктів як внеску до статутного капіталу. Розглянуто можливості використання спеціальних економічних зон як механізму інтенсифікації залучення інвестицій у сільське господарство. Досліджено вітчизняний досвід створення та функціонування спеціальних економічних зон, а також проаналізовано причину їх низької ефективності в сфері сільського господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)12 + Х839(4УКР)921.25
Шифр НБУВ: РА379461 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Сальман І. Ю. 
Правове регулювання аграрних та земельних відносин в Україні: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.06 / І. Ю. Сальман ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 35 с. — укp.

Розкрито поняття власності, на підставі аналізу історії його розвитку в законодавстві різних країн світу. Розглянуто юридичний інститут "давнина володіння" як спосіб набуття права власності, зщо базується на безперечному та безперервному володінні впродовж 10-ти років. Акцентовано увагу на питаннях виникнення та способах припинення права власності на землю. Виявлено проблеми правового регулювання аграрного права, визначено напрямки вдосконалення аграрного законодавства з урахуванням аграрно-правових проблем вступу України до Європейського Співтовариства. Визначено перспективи розвитку земельного законодавства України. Увагу приділено питанням правового регулювання суспільних відносин у сфері екології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)112.1 + Х859(4УКР)12 + Х859(4УКР)111
Шифр НБУВ: РА381546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Щербина О. М. 
Правове регулювання використання природних ресурсів (історико-правовий аналіз): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. М. Щербина ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Проаналізовано закони світу, які регламентують діяльність у сфері гірничого видобування, що свідчить про можливість їх побудови у дві групи: система, відповідно до якої держава або приватний власник землі має право надавати у користування гірничу власність фізичним та юридичним особам на свій розсуд (концесійна система) та система, згідно з якою право на проведення гірничих робіт на землі належить першовідкривачу (система копалень). Визначено основи законодавства Римської імперії, Англії, Франції, Бельгії, Німеччини, Австрії, Іспанії, Австралії, США, Африканських країн (таких колишніх Англійських колоній, як Трансвааль, Родезія), законодавства Стародавнього Єгипту, Судану, Туреччини (Османської імперії) й України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)16
Шифр НБУВ: РА379529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Палій Н. І. 
Правове регулювання використання та охорони земель рекреаційного призначення: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / Н. І. Палій ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Висвітлено питання розробки наукового забезпечення ефективності правового регулювання використання й охорони земель рекреаційного призначення. Досліджено зміст правового режиму земель рекреаційного призначення. Проаналізовано склад земель рекреаційного призначення та законодавчі вимоги щодо режиму їх використання й охорони. Обгрунтовано юридичні критерії розмежування правового режиму земель рекреаційного призначення. Вивчено особливості управління в галузі використання й охорони земель рекреаційного призначення. Проведено аналіз правових форм використання земель такого призначення, визначено правові заходи щодо їх охорони. Висвітлено шляхи вдосконалення правого регулювання використання й охорони земель рекреаційного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)114.5
Шифр НБУВ: РА379569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Когут Н. Д. 
Правове забезпечення безоплатної приватизації земель в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / Н. Д. Когут ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено правову сутність, форми, значення та порядок здійснення безоплатної приватизації земель в Україні. Визначено поняття безоплатної приватизації земель, виділено два її різновиди - гарантована та негарантована в залежності від об'єму прав і повноважень суб'єктів та органів приватизації. Розкрито суб'єктивні права та законні інтереси громадян та юридичних осіб стосовно безоплатної приватизації земель, а також можливі різновиди її процедури за всіма видами цільового використання земель, щодо яких передбачена безоплатна приватизація земель. Проаналізовано вітчизяну та зарубіжну нормативно-правову базу у сфері безоплатної приватизації земель, обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення законодавства України у цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)110 + Х839(4УКР)112.104.1
Шифр НБУВ: РА381682 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Проніна О. В. 
Державна політика охорони навколишнього середовища в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / О. В. Проніна ; Чорномор. держ. ун-т ім. П. Могили. — Миколаїв, 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні підходи до оцінювання впливу державної політики охорони навколишнього середовища на економіку. Визначено та систематизовано вектори екологічного розвитку вітчизняної економіки за умов впливу глобальних ризиків. Уточнено понятійний апарат проблеми дослідження, зокрема, поняття "екологізація господарського комплексу". Вдосконалено систему організації природоохоронної діяльності в Україні. Проаналізовано стан і визначено основні проблеми охорони природних ресурсів. Вдосконалено складові державної політики охорони навколишнього середовища. Розглянуто передумови ефективного використання природних ресурсів. Розроблено напрями екологізації законодавства та методичні підходи, обгрунтовано напрями формування програм охорони навколишнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)02 + У9(4УКР)280-21,01
Шифр НБУВ: РА383678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Грабовець Н. О. 
Правове забезпечення основних видів земельно-кадастрової діяльності в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / Н. О. Грабовець ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено правове забезпечення основних видів земельно-кадастрової діяльності в Україні. Сформульовано визначення понять "державний земельний кадастр" і "земельно-кадастрова діяльність", встановлено відмінність понять "земельно-кадастрова діяльність" і "земельно-кадастрові роботи", визначено й обгрунтовано принципи провадження земельно-кадастрової діяльності. Визначено критерії виділення основних видів земельно-кадастрової діяльності, проведено їх класифікацію та встановлено взаємозв'язок між ними. Проведено оцінювання сучасного стану провадження основних видів земельно-кадастрової діяльності в Україні, виявлено існуючі недоліки правового регулювання та сформульовано науково-правові пропозиції щодо їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-517 + Х859(4УКР)111
Шифр НБУВ: РА379663 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Лисенко Я. О. 
Правове регулювання земельних юрисдикційних відносин в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / Я. О. Лисенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено аналіз доктринальних положень щодо земельних юрисдикційних правовідносин (ЮП)і проведено їх класифікацію. Значну увагу приділено поняттю, ознакам, структурі земельних ЮП. Запропоновано визначення земельної юрисдикційної діяльності та земельних ЮП, обгрунтовано самостійність земельних ЮП. Проведено порівняльно-правовий аналіз земельних ЮП за чинним Земельним кодексом України та земельним законодавством зарубіжних країн. На підставі дослідження практики реалізації земельних юрисдикційних норм в судовому та позасудовому порядку сформульовано наукові підходи до земельного юрисдикційного процесу. Запропоновано конкретні зміни та доповнення до чинного законодавства України, що забезпечить підвищення ефективності вирішення земельних спорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)111 + Х892.19(4УКР)189.4
Шифр НБУВ: РА379097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Яцун О. В. 
Особливості провадження по земельним спорам за участю суб'єктів публічної адміністрації в порядку адміністративного судочинства: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Яцун ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 17 с. — укp.

Проаналізовано особливості провадження по земельним спорам за участю суб'єктів публічної адміністрації в порядку адміністративного судочинства. Визначено юрисдикційні повноваження судів щодо розгляду адміністративних спорів, пов'язаних з землею. Розроблено класифікацію земельних спорів як предмету розгляду справ у порядку адміністративного судочинства. Розглянуто розвиток законодавства з питань вирішення земельних спорів. Досліджено стадії розгляду земельних спорів за участю суб'єктів публічної адміністрації в порядку адміністративного судочинства, особливості участі суб'єктів владних повноважень у справах адміністративної юрисдикції у ході вирішення земельних спорів, особливості доказу в справах з земельних спорів за участю суб'єктів публічної адміністрації в адміністративному судочинстві. Розглянуто особливості виконання судових рішень у справах з земельних спорів за участю суб'єктів публічної адміністрації в адміністративному судочинстві та порядок розгляду земельних спорів за участю суб'єктів публічної адміністрації за законодавством зарубіжних країн. Сформульовано висновки та пропозиції щодо вдосконалення законодавства, що регулює порядок розгляду та вирішення спорів, які виникають у сфері земельних правовідносин за участю суб'єктів публічної адміністрації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.89 + Х859(4УКР)119
Шифр НБУВ: РА385719 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Москаленко С. І. 
Адміністративно-правове регулювання в сфері екологічної безпеки: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. І. Москаленко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Запропоновано шляхи вдосконалення вітчизняного законодавства у сфері забезпечення екологічної безпеки, зокрема, створення кодифікованого акта - екологічного кодексу. Акцентовано увагу на необхідності групування всіх складів проступків у досліджуваній сфері в окрему главу шляхом їх трансформування з КУпАП. Цей нормативний акт повинен містити перелік прав та обов'язків суб'єктів здійснення контролю у сфері екологічної безпеки, перелік обов'язків користувачів джерел підвищеної небезпеки та перелік правопорушень. З метою удосконалення та забезпечення державного контролю запропоновано створення єдиної бази адміністративних правопорушень у сфері екологічної безпеки. Визначено та досліджено адміністративні правопорушення у даній сфері: основні етапи адміністративного впровадження, види та принципи накладання адміністративних стягнень за порушення відповідного законодавства. Запропоновано класифікацію поділу адміністративних правопорушень на види, проаналізовано адміністративно-правове регулювання екологічної безпеки в Україні та зарубіжних країнах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021.1
Шифр НБУВ: РА384935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Нечитайленко В. А. 
Контроль на державному кордоні України як засіб забезпечення екологічної безпеки: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. А. Нечитайленко ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2011. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність екологічної безпеки як складової національної безпеки та як об'єкта адміністративно-правової охорони, визначено особливості адміністративно-правового регулювання відносин у цій сфері. Наведено загальну характеристику правових засобів і заходів забезпечення екологічної безпеки. Розглянуто сутність, особливості та види екологічного контролю на державному кордоні. Охарактеризовано основні напрями взаємодії органів екологічного контролю з органами внутрішніх справ та іншими правоохоронними органами, які виконують свої функції у пунктах пропуску через державний кордон. Досліджено проблеми застосування переконання й адміністративного примусу у забезпеченні екологічної безпеки. Розроблено пропозиції щодо удосконалення контролю як засобу забезпечення екологічної безпеки на державному кордоні України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021.11 + Х819(4УКР)112.038
Шифр НБУВ: РА385194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського