Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (28)Реферативна база даних (2927)Книжкові видання та компакт-диски (3239)Журнали та продовжувані видання (32)
Пошуковий запит: (<.>U=Х881.9(4УКР)1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 423
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Плугатир М. В. 
Імплементація Україною міжнародно-правових зобов'язань щодо відповідальності за злочини у сфері комп'ютерної інформації: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / М. В. Плугатир ; Держ. НДІ МВС України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання приведення законодавства України у відповідність до міжнародних стандартів щодо встановлення відповідальності за злочини у сфері комп'ютерної інформації. Досліджено генезис кримінально-правових механізмів протидії цим злочинам. Наведено кримінально-правову характеристику злочинів, відповідальність за які передбачена статтями 361-363і КК України. Проаналізовано відповідні кримінально-правові норми іноземних законодавств. З'ясовано відповідність законодавства України нормам міжнародно-правових актів, спрямованих на протидію злочинам у сфері комп'ютерної інформації. Розроблено пропозиції щодо внесення змін для забезпечення реалізації міжнародних зобов'язань України у цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.9 + Х881.9(4УКР)126.02-383.1
Шифр НБУВ: РА377187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Сіроткіна М.В. 
Інститут моральної шкоди в кримінальному судочинстві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / М.В. Сіроткіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено комплекс теоретичних і практичних проблем реалізації інституту моральної шкоди у кримінальному судочинстві України. У межах теоретичного аспекту проаналізовано юридичну природу права на компенсацію моральної шкоди, завданої злочином, зміни процесуальної форми. З'ясовано, що утвердження у кримінальному судочинстві України даного права, сприяє інтеграції між кримінально-процесуальною та цивільною процесуальною формами, що відобразилося на формі звернення до суду, складності доказування. Теоретично обгрунтовано та сформульовано пропозиції з метою внесення змін до певних положень чинного законодавства та проекту нового КПК України стосовно зміцнення захисту прав та інтересів осіб, що охороняються законом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113 + Х893.9(4УКР)17 +
Шифр НБУВ: РА349002

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гаркуша С. В. 
Адміністративна відповідальність за виготовлення, придбання, зберігання або реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв або тютюнових виробів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. В. Гаркуша ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання відповідальності за виготовлення, придбання, зберігання або реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв або тютюнових виробів (ст. 177-2 КУпАП). Досліджено елементи юридичних складів адміністративних правопорушень у сфері обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів, розмежовано їх юридичні склади. Розглянуто особливості адміністративно-юрисдикційної діяльності органів державної податкової служби. Розкрито кваліфікуючі ознаки складу правопорушення, передбаченого ст. 177-2 КУпАП та інших правопорушень даної сфери. Подано ряд теоретичних положень і практичних рекомендацій, сформульованих у результаті комплексного аналізу адміністративної відповідальності за виготовлення, придбання, зберігання або реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв або тютюнових виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.89 + Х881.9(4УКР)117
Шифр НБУВ: РА377537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шемелинець І. І. 
Адміністративна відповідальність за порушення законодавства про працю: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. І. Шемелинець ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 19 с. — укp.

Узагальнено історичний розвиток нормативно-правового регулювання адміністративної відповідальності за порушення законодавства про працю. Проведено класифікацію адміністративних проступків у сфері трудових правовідносин, в основу якої покладено об'єкт посягання. Конкретизовано функції адміністративної відповідальності у сфері трудових правовідносин, в результаті чого обгрунтовано наявність економічної й організаційної функції. Удосконалено дефініції "адміністративна відповідальність за порушення законодавства про працю", "адміністративний проступок у сфері трудових правовідносин", "провадження у справах про адміністративні проступки, що посягають на трудові права громадян". Процедуру виявлення та фіксації адміністративних проступків у сфері трудових правовідносин. Дістало подальшого розвитку обгрунтування доцільності розширення повноважень професійних спілок щодо проведення громадського контролю за дотриманням законодавства про працю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.89 + Х881.9(4УКР)115
Шифр НБУВ: РА377573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ткаченко О.В. 
Адміністративно-правові засади протидії корупції в органах внутрішніх справ: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Ткаченко ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено корупцію як соціальне явище та правову категорію, а також як правопорушення та злочин у діяльності співробітників органів внутрішніх справ (ОВС). Визначено загальні й особливі передумови виникнення корупції серед даних співробітників, їх наслідки та вплив на розвиток суспільних відносин у державі. Висвітлено сфери професійної діяльності співробітників ОВС, які є найбільш небезпечними для ураження корупцією. На базі норм адміністративного права розроблено організаційно-управлінські засади системи протидії корупції в ОВС. Нв підставі теоретичних висновків дослідження й аналізу чинного законодавства, з урахуванням міжнародного досвіду розроблено та внесено пропозиції, спрямовані на вдосконалення антикорупційного законодавства та діяльності суб'єктів боротьби з корупцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.23 + Х881.9(4УКР)127.4 +
Шифр НБУВ: РА355940

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Варивода В.І. 
Адміністративно-правова протидія проституції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.І. Варивода ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та концептуальні засади протидії проституції. Проаналізовано інституціональні причини та соціальні явища, породжені існуванням досліджуваного явища. Вивчено правове поле в галузі міжнародного законодавства та досвід зарубіжних країн щодо правового регулювання та протидії проституції. Досліджено розвиток теоретико-правових поглядів існування й соціальну природу даного явища та його наслідки, обгрунтовано можливості врегулювання проблем шляхом декриміналізації проституції та подальшої її правової регламентації. Розроблено та запропоновано дієвий механізм вдосконалення діяльності правоохоронних органів, урядових та неурядових організацій з метою протидії насильницькій проституції та торгівлі людьми в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.031 + Х881.9(4УКР)113.4 + Х883.9(4УКР)711.14 +
Шифр НБУВ: РА343223

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Коломоєць О.Д. 
Адміністративно-правове регулювання відповідальності за вчинення насильства у сім'ї, невиконання захисного припису або непроходження корекційної програми: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О.Д. Коломоєць ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено поняття "адміністративно-правовий механізм попередження насильства в сім'ї" й "адміністративна відповідальність за вчинення насильства в сім'ї". Запропоновано класифікацію суб'єктів здійснення запобігання насильству в сім'ї за рівнем компетентності. Удосконалено понятійно-категорійний апарат у сфері запобігання насильству в сім'ї, зокрема, такі поняття як "насильство в сім'ї", "відповідальність за вчинення насильства в сім'ї", "інші члени сім'ї", "корекційна програма", "захисний припис". Проаналізовано зарубіжний досвід правового регулювання відповідальності за вчинення насильства в сім'ї, сформульовано передумови та пріоритети його запозичення для вітчизняного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 + Х819(4УКР)072.8
Шифр НБУВ: РА372033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Марченко Ю.В. 
Антитерористична діяльність як складова національної безпеки (політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 21.01.01 / Ю.В. Марченко ; Нац. ін-т стратег. дослідж. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено антитерористичну діяльність як складову системи національної безпеки. Проаналізовано поточні геополітичні трансформації та зрушення в системах національної системи за умов постбіполярного світу. Визначено особливості впливу глобалізаційних процесів на реорганізацію структур безпеки та становлення мережевих структур. Розкрито роль публічної політики у стабілізації суспільно-політичних процесів. Досліджено актуальні зміни за умов антитерористичної діяльності, проблеми та специфіку концептуалізації феномену тероризму, а також наявні заходи щодо боротьби з цим суспільно-політичним явищем. Проаналізовано міжнародну та національну нормативно-правову базу боротьби з тероризмом і окреслено перспективи її удосконалення. Обгрунтовано необхідність більш тісного міжнародного співробітництва у сфері антитерористичної діяльності з метою створення глобальних і регіональних та удосконалення національних структур безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф4(4УКР)64 + Ф015.24 + Х916.881.4 + Х881.9(4УКР)119.3 +
Шифр НБУВ: РА338135

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
9.

Яремко Г. З. 
Бланкетні диспозиції в статтях Особливої частини Кримінального кодексу України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Г. З. Яремко ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто історичний і зарубіжний досвід використання бланкетних відсилок під час формулювання кримінально-правових заборон. Проаналізовано особливості бланкетних диспозицій у статтях особливої частини Кримінального кодексу України залежно від того, ознаки якого елемента складів злочинів характеризує бланкетна вказівка. Сформульовано концепцію формулювання бланкетних вказівок на ознаки складів злочинів у ході правотворчості та правозастосування щодо статей Кримінального кодексу України з такими диспозиціями. Встановлено, що її найважливішими складовими є визначення припустимого рівня бланкетності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)1-30
Шифр НБУВ: РА375245 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Іванов Ю.Ф. 
Боротьба із злочинними посяганнями на власність, предметом яких є автотранспортні засоби (кримінально-правові і кримінологічні аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Ю.Ф. Іванов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вдосконалення кримінально-правової боротьби із злочинними посяганнями на власність, предметом яких є автотранспортні засоби, а також профілактиці цих діянь. Обгрунтовується думка відносно того, що безпосередніми об'єктами при угоні є суспільні відносини права власності та суспільні відносини, які забезпечують громадську безпеку у сфері експлуатації та використання автотранспорту. Дається кількісна і якісна характеристика злочинцям за віковими ознаками, освітнім рівнем, соціальним станом, а також таким, які вчиняли злочини неодноразово, у нетверезому стані, у складі групи тощо. Аналізуються методи загальної та індивідуальної профілактики, які застосовуються органами внутрішніх справ відносно злочинів, що розглядаються і вносяться пропозиції по підвищенню їх ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)122

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бублейник В.А. 
Боротьба з незаконним збутом наркотичних засобів: кримінально-правовий і кримінологічний аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.А. Бублейник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено кримінально-правові та кримінологічні заходи боротьби з незаконним збутом наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів. Визначено об'єктивні, суб'єктивні та кваліфікувальні ознаки злочину, передбаченого ст. 307 Карного кодексу (КК) України. На підставі результатів аналізу тенденцій розвитку наркобізнесу в Україні, визначення узагальненого портрета особи-наркозбувальника, а також з'ясування причин і умов, які сприяють поширенню наркоманії в Україні та незаконному збуту наркотиків, наведено комплекс заходів з метою підвищення ефективності діяльності правохоронних органів щодо запобігання та розкриття злочинів у сфері незаконного збуту наркотиків. Запропоновано зміни до чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123 + Х883.9(4УКР)712.3 +
Шифр НБУВ: РА350412

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Куц І.Г. 
Боротьба з пожежами в житловому секторі (кримінально-правовий та кримінологічний аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.Г. Куц ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто комплекс питань історичного, теоретичного та практичного характеру, пов'язаних з розробленням заходів боротьби з пожежами у житловому комплексі. Досліджено проблеми, які виникають у діяльності правоохоронних та інших державних органів, розкрито поняття пожежі, охарактеризовано кримінально-правові та адміністративно-правові заходи боротьби з пожежами, а також причини та умови їх виникнення. Наведено характеристики об'єктивних показників пожеж у житловому секторі, розроблено пропозиції щодо поліпшення їх профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119.6 + Х819(4УКР)112.035 +
Шифр НБУВ: РА323156

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Рябчинська О.П. 
Боротьба з розповсюдженням порнографічних предметів і творів, що пропагують культ насильства і жорстокості: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.П. Рябчинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано безпосереднім об'єктом злочину, передбаченого ст.300 КК України, визнавати моральні засади суспільства у частині розповсюдження інформації, спрямованої на забезпечення поваги гідності особи згідно загальнолюдських цінностей. З метою уніфікації термінології, рекомендовано мінімізувати кількість оціночних понять у дефінації "порнографія" та визнавати як натуралістичне зображення, а також опис статевих органів персонажів (людей, тварин) у момент вчинення ними або щодо них дій сексуального характеру. Пропоновано розглядати зберігання творів, що пропагують культ насильства та жорстокості, з метою збуту або розповсюдження як готування до даних дій, а не як самостійний злочин, зважаючи на те, що дані дії не досягають ступеня суспільної небезпечності, характерного для злочину. Запропоновано включити до переліку кваліфікуючих ознак складу злочину, передбаченого ст.301 КК, ознаку скоєння даного злочину спеціальними суб'єктами - батьками або особами, що їх замінюють, учителями, вихователями та іншими особами, які на законних підставах утримують, доглядають, виховують, дають освіту дітям віком до 16 років. Рекомендовано суб'єктом злочинів, передбачених ст.300 і 301 КК, які вчинюються щодо неповнолітніх або з примушуванням їх до створення порнографічних предметів і творів, що пропагують культ насильства та жорстокості, визнавати осіб, які досягли вісімнадцятирічного віку. Вперше, на підставі результатів аналіза статистичного матеріалу, наведено кримінологічну характеристику злочинів, передбачених ст.300 і 301 КК України.Розроблено пропозиції щодо удосконалення кримінального законодавства та інших заходів у галузі боротьби з ввезенням, виготовленням, збутом і розповсюдженням порнографічних предметів і творів, що пропагують культ насильства та жорстокості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)122 +
Шифр НБУВ: РА322838

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Кулик Л.М. 
Боротьба зі злочинами, що вчиняються з використанням зброї: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Л.М. Кулик ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто комплекс питань теоретичного та практичного характеру, пов'язаних з організаційно-правовими та кримінологічними аспектами протидії злочинам, вчиненим з використанням зброї. Визначено ознаки даного виду злочинів, а також детермінанти існування та поширення цього явища. Проаналізовано законодавство деяких зарубіжних країн про відповідальність за вчиннення злочинів з використанням зброї. Охарактеризовано сучасний стан діяльності органів внутрішніх справ України у сфері протидії злочинам, що вчинені з використанням зброї. На підставі одержаних результатів наукового дослідження розроблено пропозиції щодо удосконалення кримінального законодавства України й запропоновано комплекс заходів протидії злочинам, вчиненим з використанням зброї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119.014 + Х881.9(4УКР)025.2 +
Шифр НБУВ: РА344511

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Байда А.О. 
Відповідальність за незаконну лікувальну діяльність за КК України (аналіз складу злочину, питання кваліфікації): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / А.О. Байда ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми відповідальності за незаконну лікувальну діяльність. Проведено аналіз ознак складу злочину, передбаченого ст. 138 КК. Розкрито суть поняття "незаконна лікувальна діяльність", установлено його співвідношення з поняттям "незаконне лікарювання", яке мало місце в КК УРСР 1960 р., а також проаналізовано спеціальні суб'єкти назаконної лікувальної діяльності, запропоновано їх типологію. Висвітлено питання щодо співвідношення незаконної лікувальної діяльності з шахрайством і незаконним абортом. Сформульовано пропозиції щодо вдсконалення відповідних положень чинного кримінального законодавства України та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112.01 +
Шифр НБУВ: РА345961

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Квасневська Н.Д. 
Відповідальність за постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови в Україні (кримінально-правове та кримінологічне дослідження): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Н.Д. Квасневська ; Держ. НДІ М-ва внутр. справ України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено розвиток законодавства про кримінальну відповідальність судді за неправосудні рішення. З'ясовано, що норми, які передбачають відповідальність судді за "неправосудні" рішення вперше об'єднано в окрему главу в Уложенні про покарання кримінальне та виправне (1845 р.), а родовий об'єкт злочинів у сфері правосуддя вперше виділено у Особливій частині Кримінального кодексу УРСР 1960 року у главі VIII. На підставі філософсько-правового аналізу сформульовано поняття "неправосудності судового рішення" та виділено його ознаки. Обгрунтовано необхідність виділення природного права на судовий розгляд як обов'язкового додаткового безпосереднього об'єкта злочину, передбаченого ст. 375 КК. Висвітлено питання доцільності запровадження кримінальної відповідальності за постановлення суддею неправосудного акту через необережність. Виявлено чинники детермінації постановлення завідомо неправосудних актів судової влади та наведено рекомендації щодо удосконалення кримінального закону в частині оптимізації правозостосовчої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)128 + Х883.9(4УКР)711.28 +
Шифр НБУВ: РА367964

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Підгородинський В.М. 
Відповідальність за торгівлю людьми за кримінальним законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.М. Підгородинський ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено історичні передумови виникнення торгівлі людьми. Значну увагу приділено аналізові протидії торгівлі людьми на міжнародному та національному рівнях. Визначено об'єкт і предмет торгівлі людьми, досліджено особливості об'єктивної та суб'єктивної сторін і суб'єкта злочину, передбаченого ст. 149 КК України, вивчено обтяжуючі обставини. Здійснено розмежування цього складу з суміжними злочинами, а також проведено порівняльний аналіз кримінального законодавства окремих країн стосовно норм, які передбачають відповідальність за торгівлю людьми. Відзначено, що основним безпосереднім об'єктом цієї торгівлі є суспільні відносини, взаємопов'язані зі свободою, честю та гідністю особи. Зроблено висновок, що об'єктивна сторона має містити лише таку дію, як здійснення незаконних угод у формі передачі та заволодіння людиною. Суб'єктивна сторона складу злочину торгівлі людьми не повинна містити спеціальної мети. Наведено рекомендації щодо вдосконалення норми про відповідальність за торгівлю людьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА338859

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Бережний С.Д. 
Відповідальність за умисне вбивство з корисливих мотивів за кримінальним законодавством України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.Д. Бережний ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми кримінальної відповідальності за умисне вбивство (УВ) з корисливих мотивів (КМ) за чинним КК України. Розкрито специфічний кримінально-правовий зміст УВ, передбаченого п. 6 ч. 2 ст. 115 КК, встановлено його співвідношення з іншими злочинами. Визначено основні тенденції призначення покарання за УВ з КМ. Наведено рекомендації щодо вдосконалення кримінального законодавства України та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112.102.52 +
Шифр НБУВ: РА367788

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Акрам Трад Аль-Фаїз 
Відповідальність за хабарництво за кримінальним законодавством Йорданії і України (порівняльно-правове дослідження): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Акрам Трад Аль-Фаїз ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Надано загальну характеристику посадового злочину та посадової особи за кримінальним законодавством Йорданії та України. Проаналізовано співвідношення хабарництва та корупції, визначено поняття хабарництва. Проведено юридичний аналіз складу дачі, одержання та провокації хабаря (з урахуванням положень української кримінально-правової доктрини). Розроблено критерії та проведено розмежування хабарництва з суміжними складами злочинів (з огляду на положення науки кримінального права України). Сформульовано та обгрунтовано пропозиції та рекомендації щодо удосконалення чинного кримінального законодавства Йорданії стосовно відповідальності за хабарництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)127.4 + Х881.9(5Йор)114.4 + Х999.88
Шифр НБУВ: РА318524 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Крупко Д.І. 
Відповідальність за хабарництво за кримінальним правом Німеччини, Швейцарії та України (порівняльно-правове дослідження): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Д.І. Крупко ; Акад. адвокатури України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено поняття предмета хабара за Карними кодексами (КК) Німеччини, Швейцарії й України. Установлено, що у кримінальному праві Німеччини та Швейцарії він може бути матеріальним, а також нематеріальним. Здійснено аналіз так званого "хабара про всяк випадок", тобто надання матеріальних цінностей за конкретно визначене службове діяння. З'ясовано, що коло суб'єктів одержання хабара за КК Німеччини та Швейцарії є вужчим, ніж за КК України. Запропоновано теоретичне положення, згідно з яким поняття службової особи характеризується двома ознаками: функціональною та формальною. Відзначено, що за кримінальним правом Німеччини та Швейцарії одержання та давання хабара спричинюють кримінальну відповідальність за умов, коли вони вчинені з непрямим умислом. Базуючись на наукових засадах, підтверджено, що одержання та давання хабара взаємопов'язані умислами, що дає можливість розглядати такий зв'язок як протиправний договір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)127.4 + Х881.9(4НІМ)114.4 + Х999.88 +
Шифр НБУВ: РА340975

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського