Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (452)Книжкові видання та компакт-диски (169)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч510.91$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Абрамов С.В. 
Лікарський контроль функціонального стану серця і тиреоїдної системи у юних спортсменок, які тренуються на витривалість: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.24 / С.В. Абрамов ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Висвітлено питання обгрунтування та впровадження у практику лікарського контролю за медичними критеріями управління спортивним тренуванням юних спортсменок-легкоатлеток, які тренуються на витривалість, за показниками функціонального стану серця та тиреоїдної системи. Проведено динамічні спостереження за станом основних морфологічних, функціональних параметрів і біоелектричної активності серця та тиреоїдної системи у дівчаток віком 11-16 років протягом пубертатного і власне пубертатного періодів на всіх етапах багаторічної спортивної підготовки. Проаналізовано особливості стану центральної гемодинаміки, величини основних морфологічних параметрів лівого шлуночка серця, показники досліджень електрокардіографії та плазмової концентрації гормонів тиреоїдної системи, кореляційні взаємовідношення гормонів щитовидної залози і тиреотропіну з основними параметрами серця у дівчаток-спортсменок з урахуванням темпів статевого дозрівання і фаз оваріально-менструального циклу для визначення особливостей формування функцій, що вивчаються, під впливом занять спортом. Розроблено медичні критерії корекції тренувального процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.912.3 + Р733.410.1-43 + Р733.415.12-43
Шифр НБУВ: РА314284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Аль Хамі Ібрагім 
Фізична реабілітація спортсменів-ігровиків з остеохондрозом шийно-грудного відділу хребта: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Аль Хамі Ібрагім ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Захищається система реабілітації проявів остеохондрозу грудного та шийного відділів хребта у спортсменів-ігровиків високої кваліфікації, яка охоплює мануальну терапію, масаж та лікувальну фізкультуру, а також результати інструментального виявлення названих порушень і контролю ефективності реабілітації методами міотонометрії, реографії та стабілографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.911.7

Рубрики:

      
3.

Бичук О.І. 
Біомеханічний контроль постави учнів у процесі фізичного виховання: Автореф. дис... канд. наук з фізичного виховання та спорту: 24.00.02 / О.І. Бичук ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено закономірності формування геометрії мас тіла школярів, досліджено динаміку зміни біодинамічних характеристик їх тіла та пружно-в'язких властивостей скелетних м'язів, які беруть участь у регуляції ортоградного положення тіла, вивчено біомеханічні особливості формування вертикальної пози. Запропоновано методи біомеханічного контролю постави школярів, розроблено дидактичну програму профілактики порушень постави, перевірено їх ефективність у процесі профілактики порушень постави. Наведено таблиці оцінок фізичного розвитку учнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 + Ч510.912.1
Шифр НБУВ: РА314867 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Бріжата І. А. 
Педагогічні технології профілактики шкільного травматизму у фаховій підготовці майбутніх учителів фізичної культури: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / І. А. Бріжата ; Черніг. нац. пед. ун-т ім. Т.Г. Шевченка. — Чернігів, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто проблеми сучасної професійної підготовки майбутніх учителів. Увагу приділено травмопрофілактичній підготовці як необхідній складовій професійної майстерності вчителя фізичної культури (ФК). Проаналізовано сучасні напрямки роботи науковців з проблеми травматизму на уроках ФК як проблеми сучасної шкільної освіти в Україні, систематизовано чинники травмувань учнів під час проведення уроків ФК у школі. Визначено особливості застосування педагогічних технологій у фаховій підготовці майбутніх учителів щодо профілактики шкільного травматизму, обгрунтовано й експериментально перевірено ефективність їх упровадження в підготовку майбутніх учителів ФК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.917
Шифр НБУВ: РА382203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Бушуєв Ю.В. 
Рівень фізичного здоров'я студентів як клініко-фізіологічна основа фізичного виховання у вузі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.24 / Ю.В. Бушуєв ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему вдосконалення процесу фізичного виховання студентів основної медичної групи з урахуванням клініко-фізіологічної характеристики рівнів фізичного здоров'я шляхом індивідуалізації фізичного навантаження залежно від рівня здоров'я. Обстежено 339 студентів, а саме: 117 юнаків та 222 дівчини віком від 17-ти до 21-го року, які професійно не займаються спортом. Проаналізовано захворюваність і ризик розвитку серцево-судинних захворювань залежно від рівня фізичного здоров'я студентів. Вивчено стан певних функцій організму, фізичної працездатності та фізичної підготовки студентів основної медичної групи. Виявлено взаємозв'язок між рівнем фізичного здоров'я, захворюваністю та результатами рухових тестів у студентів. Розроблено модельні характеристики різних рівнів фізичного здоров'я студенської молоді, а саме: адаптаційний потенціал серцево-судинної системи, біологічний вік, ризик розвитку серцево-судинних захворювань, морфо-функціональний статус, фізичну працездатність і підготовка. Визначено максимальні, оптимальні та мінімальні рівні навантаження для фізичного виховання на підставі клініко-фізіологічної характеристики студентів основної медичної групи з різним рівнем фізичного здоров'я. Розроблено оптимальний енергетичний рівень фізичних навантажень у заняттях фізичними вправами залежно від рівня фізичного здоров'я даних студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)025.6 + Ч510.912.6 +
Шифр НБУВ: РА353042

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Виноградов В.Є. 
Чутливість реакцій кардіореспіраторної системи кваліфікованих спортсменів при втомі і можливості її корекції позатренувальними засобами: Автореф. дис... канд. наук з фізичного виховання і спорту: 24.00.01 / В.Є. Виноградов ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано один з типів позатренувальних засобів корекції станів після значних тренувальних навантажень, орієнтованих на стимуляцію відновлення чутливості реакцій кардіореспіраторної системи (КРС). Оптимізовано їх кінетичні характеристики - швидкість розгортання, піки реакції та їх стійкості. Відзначено, що дані характеристики реактивності КРС змінюються під впливом втоми, відображають її специфічність і впливають на здатність швидко, адекватно реалізувати наявний у спортсмена руховий та енергетичний потенціал у тренувальній і змагальній діяльності. Позатренувальні засоби підготовки, які позитивно впливають на дані характеристики грунтуються на використанні стимулювальних масажних маніпуляцій, спеціальних фізичних вправ та окремих видів дихальних вправ. Досліджено підвищення чутливості реакцій КРС на порушення дихального гомеостазісу (гіперкапнічні-ацидотичні) та посилення гіперкінетичних рис реакцій КРС на фізичні навантаження під впливом комплексу спеціальних засобів. Зміни найбільш виразно виявляються за умов використання засобів даного типу на фоні втоми після великих тренувальних навантажень. У разі систематичного використання відновлювальних засобів даного типу в межах мікроциклу підготовки (веслярів) з високим навантаженням ступінь невідновлення через 12 - 14 годин після даного мікроциклу за показниками чутливості реакцій КРС достовірно більш низький, ніж у випадку тренувань без використання даних засобів. Висвітлено принципову можливість розробки й ефективного використання спеціальних засобів корекції втоми шляхом стимуляції відновлення чутливості реакцій КРС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.77 + Ч510.918
Шифр НБУВ: РА312635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Вржесневський І. І. 
Оцінка фізичних можливостей студентів у системі медико-педагогічного контролю у процесі фізичного виховання спеціального відділення вузу: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / І. І. Вржесневський ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше для використання в системі медико-педагогічного контролю процесу фізичного виховання розроблено й надано інтегральну оцінку індивідуальних фізичних можливостей студентів спеціального відділення ВНЗ, у тому числі і як альтернативну оцінку рівня фізичного стану для цього контингенту молоді. Розширено уявлення про наявність взаємозв'язку між параметрами захворюваності та способу життя зі значеннями показників фізичного розвитку, функціонального стану органів, систем організму та фізичної працездатності студентів спеціального навчального відділення. Доведено, що приблизно однаковий рівень фізичних можливостей дозволяє спрямувати для занять в єдину групу студентів спеціального відділення з різними захворюваннями, що полегшує вирішення питань організації (організаційно-методичного забезпечення) процесу фізичного виховання впродовж навчального року. На підставі визначення індивідуального рівня фізичних можливостей студента запропоновано варіант формування навчальних спеціальностей медичних груп для занять фізичними вправами студентів спеціального відділення. Проведені дослідження дозволяють припустити, що розроблені критерії оцінювання фізичних можливостей підвищують ефективність медико-педагогічного контролю процесу фізичного виховання студентів спеціального відділення ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.91
Шифр НБУВ: РА383883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Грубар І.Я. 
Дитячий травматизм: профілактика та реабілітація засобами фізичного виховання: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання та спорту: 24.00.02 / І.Я. Грубар ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Львів, 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Виявлено та проаналізовано статистичні дані про види, частоту та локалізацію травматичних ушкоджень дітей в Україні, Західному регіоні та Тернопільській області. Визначено морфофункціональні показники травмованих і нетравмованих дітей, властивості їх центральної нервової системи та психологічні особливості, встановлено соціально-побутові чинники травматизму. Розроблено спосіб визначення адаптаційної здатності людини до ймовірної дії екстремального фактору. Створено технологічну схему кінезотерапії у процесі фізичної реабілітації дітей на прикладі переломів кісток нижньої третини передпліччя. Запропоновано бальну систему оцінки ефективності фізичної реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.917 + Р733.458-541 +
Шифр НБУВ: РА331562

Рубрики:

      
9.

Гурінович Х.Є. 
Фізичний стан глухих дітей молодшого шкільного віку та його корекція засобами фізичного виховання: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Х.Є. Гурінович ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено й апробовано програму корекції фізичного стану глухих дітей молодшого шкільного віку засобами фізичного виховання. Обгрунтовано доцільність застосування рухливих ігор у комплексі засобів фізичного виховання для корекції фізичного стану глухих дітей молодшого шкільного віку. Доповнено наукові дані щодо особливостей їх фізичного та морфофункціонального розвитку, а також фізичної працездатності. Охарактеризовано стан симпато-адреналової системи глухих дітей молодшого шкільного віку у процесі фізичного виховання. Уточнено уявлення про фізіологічний механізм дії фізичних вправ на організм глухих дітей молодшого шкільного віку у процесі фізичного виховання. Встановлено кореляційні зв'язки між показниками, що характеризують фізичний розвиток, фізичну працездатність, стан дихальної, серцево-судинної та симпато-адреналової систем глухих дітей молодшого шкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.912.1 + Ч432.241.6 +
Шифр НБУВ: РА345405

Рубрики:

      
10.

Долженко Л.П. 
Фізична підготовленість і функціональні особливості студентів із різним рівнем фізичного здоров'я: Автореф. дис... канд. наук із фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Л.П. Долженко ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2007. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему вдосконалення процесу фізичного виховання студентської молоді шляхом індивідуалізації фізичних навантажень з урахуванням рівня їх фізичного здоров'я. Проаналізовано результати дослідження 312-ти студентів основного відділення ВНЗ. Розроблено модельні характеристики різних рівнів фізичного здоров'я, на підставі взаємозв'язку між основними показниками фізичного здоров'я. З урахуванням розроблених модельних характеристик різних рівнів фізичного здоров'я запропоновано новий підхід до розподілу студентів за групами з метою проведення занять фізичними вправами, відмінний від загальноприйнятого розподілу, який враховує характер захворюваності. Розроблено прогнозні моделі фізичної підготовки студентської молоді залежно від рівня фізичного здоров'я. Обгрунтовано теоретичні положення регламентації навантажень у процесі її фізичного виховання з урахуванням рівня фізичного здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.912.3 + Ч511.153.18 +
Шифр НБУВ: РА348812

Рубрики:

      
11.

Жарська Н.В. 
Фізична реабілітація осіб другого зрілого віку з ішемічною хворобою серця (стабільна стенокардія ІІ функціональний клас) у післялікарняний період: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.03 / Н.В. Жарська ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2009. — 19 с. — укp.

На підставі встановлення рівня функціонального стану серцево-судинної системи та фізичної працездатності осіб з ішемічною хворобою серця, а також факторів ризику, які сприяють розвитку даної патології обгрунтовано доцільність реабілітації даного контингенту хворих. Розроблено й апробовано систему комплексної реабілітації, яка включає лікувальну фізкультуру, масаж і фізіотерапевтичні процедури. У результаті проведення комплексу реабілітаційних заходів досягнуто підвищення фізичної працездатності та покращання функціонального стану серцево-судинної системи, внаслідок розширення та розвитку колатералей, як на периферії, так і в міокарді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.912.4 + Р410.11-5 +
Шифр НБУВ: РА368595

Рубрики:

      
12.

Земцова В.Й. 
Фрактальний аналіз серцевого ритму у спортсменів: Автореф. дис... канд. наук з фізичного виховання і спорту: 24.00.01 / В.Й. Земцова ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему удосконалення системи комплексного контролю за станом функцій спортсменів під час тренувань і змагань шляхом використання фрактального аналізу їх серцевого ритму. Встановлено, що показники фрактальної структури серцевого ритму закономірно змінюються залежно від рівня кваліфікації спортсменів, а також під впливом тестувальних, тренувальних і змагальних навантажень. Визначено, що показники фрактальної структури кардіоритму та варіаційної пульсометрії за Р.М.Баєвським характеризують різні сторони стану функцій організму спортсменів, один з яких можна використовувати для прогнозування спортивної працездатності за наявності ознак відхилення від нормального стану функцій. Проаналізовано показники фрактальної структури серцевого ритму в спортсменів у віковому аспекті, визначено збільшення Hurst-індексу зі зростанням віку - від підліткового до дорослого періоду. Відмічено, що значення даного показника у процесі інволюції знижується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.911.1
Шифр НБУВ: РА316402 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Кобза М.Т. 
Фізіологічний аналіз впливу занять фізичним вихованням на адаптацію до фізичних навантажень та здоров'я студентів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / М.Т. Кобза ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2001. — 18 с. — укp.

Зазначено, що ефективна система фізичного виховання (ФВ) студентів, здатна істотно поліпшити їх здоров'я та фізичну підготовленість, може бути забезпечена за рахунок такого використання засобів і методів ФВ, за якого формується довготривалий адаптаційний ефект (ДАЕ). Виявлено можливість досягнення ДАЕ, що зберігається протягом року після припинення занять ФВ за умов збільшення кількості або інтенсивності цих занять. Виявлено етапність розвитку ДАЕ. Спочатку посилюються відновні процеси, що забезпечують стимуляцію м'язової працездатності за рахунок збільшення вкладу гемодинаміки в це зростання. У подальшому активізуються тканинні фактори відновлення працездатності, проявом цього є економізація діяльності серця. Розвиток ДАЕ супроводжується зростанням рівня кореляційних зв'язків рухової функції з гемодинамікою, підвищенням енергетики та інтеграції функцій організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.43 + Ч510.912.3
Шифр НБУВ: РА318538 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Ковальчук Л.В. 
Психофізичний розвиток як фактор готовності шестилітніх дітей до навчання в школі: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Л.В. Ковальчук ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему оптимізації психофізичного розвитку шляхом використання народних рухливих ігор різної спрямованості. Проаналізовано стан "шкільної зрілості", який є інтегральним показником фізичного розвитку, психосоматичного здоров'я, фізичної та розумової працездатності. Вивчено причини та чинники, що впливають на зазначені показники. Розроблено програму фізичного виховання першокласників з метою підвищення рівня їх соматичного здоров'я, фізичної та розумової працездатності, які визначають "шкільну зрілість". Досліджено процес психофізичної підготовки 6-річних дітей за умов загальноосвітньої школи. Розглянуто відповідний розвиток особистості школяра даного віку. Наведено новий підхід до розв'язання наукових завдань, що передбачає покращення психофізичного розвитку як чинника готовності 6-річних дітей до навчання у школі. За результатами тестування фізичних і психічних якостей виявлено, що рання соціалізація (навчання з 6-ти років) за умов низького рівня дослідженого розвитку негативно впливає на фізичну та розумову працездатність, функціональний стан серцево-судинної та дихальної систем, спричинює зростання захворюваності дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.912.1 + Ю984.3 + Ю984.010.1 +
Шифр НБУВ: РА348685

Рубрики:

      
15.

Лишевська В.М. 
Внутрішньосімейний генетичний прогноз розвитку рухових здібностей людини: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / В.М. Лишевська ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше комплексно розглянуто генетичні особливості розвитку рухових здібностей людини з використанням внутрішньосімейного методу дослідження генетики (вивчені батьки та діти, а також сібси). Вперше визначено взаємозв'язок у розвитку даних здібностей між сібсами (рідними братами та сестрами) у різному віці. Розроблено методологічне підгрунтя індивідуального генетичного прогнозування рухових здібностей у дітей. Розширено існуюче уявлення про механізм передачі спадкової інформації у розвитку основних рухових здібностей дітей та підлітків у разі використання внутрішньосімейного методу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.912.1 +
Шифр НБУВ: РА324037

Рубрики:

      
16.

Люгайло С. С. 
Диференційована фізична реабілітація при стоматологічних захворюваннях у спортсменів: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.03 / С. С. Люгайло ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Вперше визначено взаємозв'язок функціонального стану спортсменів з особливостями структури стоматологічної патології. Вперше запропоновано комплексні заходи диференційованої фізичної реабілітації для спортсменів із захворюваннями твердих тканин зубів і пародонту, які об'єднали класичні схеми відновлення фізичної працездатності та методи фізичної реабілітації, застосовані в стоматологічній практиці. Вперше використано диференційований підхід до проведення заходів фізичної реабілітації спортсменів з цією паталогією з урахуванням статі, віку, спортивної кваліфікації та спеціалізації. Висвітлено можливість використання даних експрес-тестування резистентності емалі зубів і забарвлення глікогену ясен для оцінювання ефективності впливу заходів диференційованої фізичної реабілітації на функціональний стан зубощелепної системи й організм спортсменів в цілому. Удосконалено класичні схеми фізичної реабілітації пацієнтів з захворюваннями твердих тканин зубів і пародонту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.91
Шифр НБУВ: РА381291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Мисів 
Технологія оптимізації фізичного стану учнів ліцею з посиленою військово- фізичною підготовкою: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Володимир Михайлович Мисів ; Львівський держ. ін-т фізичної культури. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.912.1 + Ч421.354 + Ц4,8(4УКР)915.14
Шифр НБУВ: РА348951

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
18.

Михайленко Р.І. 
Дерматогліфічні ознаки як прогностичні маркери фізичної працездатності школярів різних вікових груп: Автореф. дис... канд. наук. з фіз. виховання та спорту: 24.00.02 / Р.І. Михайленко ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему прогнозування фізичної працездатності, фізичного розвитку та розвитку рухових здібностей у дітей з різним соматотипом методом дерматогліфічних ознак (ДГО). Наведено визначення фізичної працездатності як інтегрального показника від фізичного розвитку, соматичного здоров'я, фізичної підготовки. Встановлено причини та фактори, що впливають на дані показники, з урахуванням яких обгрунтовано комплекс ДГО для встановлення соматотипу дітей різного віку, а також рівня їх соматичного здоров'я, фізичного розвитку, які визначають фізичну працездатність. Виявлено комплекс дерматогліфічних ознак, які найбільш часто зустрічаються у дітей з різним соматотипом залежно від рівня фізичного розвитку, фізичної підготовки та соматичного здоров'я в їх взаємозв'язку з рівнем фізичної працездатності. Визначено дерматогліфічні детермінанти фізичного розвитку та фізичної працездатності школярів віком 6 - 14-ти років. Проаналізовано статистичні дані про ДГО дітей різного соматотипу залежно від фізичного розвитку, стану соматичного здоров'я, фізичної працездатності. Показано ефективність застосування дерматогліфічної методики з метою прогнозування загальної витривалості як основного фактора формування фізичного розвитку, підвищення рівня фізичної підготовки та соматичного здоров'я. Виявлено позитивний кореляційний взаємозв'язок між окремими ДГО та показниками фізичної працездатності. Показано доцільність комплексного тестування фізичних якостей, функціонального стану кардіореспіраторної системи та рівня фізичної підготовки у дітей різного віку з метою більш детального виявлення ступеня відповідності між ДГО та рівнем фізичної працездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.912.0 + Р128.94-3 +
Шифр НБУВ: РА348869

Рубрики:

      
19.

Михалюк Є.Л. 
Діагностика граничних та патологічних станів при крайніх фізичних навантаженнях в олімпійському та професіональному спорті: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.24 / Є.Л. Михалюк ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2007. — 36 с. — укp.

Удосконалено методи діагностики граничних та патологічних станів, що виникають за умов крайніх фізичних навантажень в олімпійському та професіональному спорті з метою попередження шкідливого впливу перевантажень на серцево-судинну систему спортсменів. Досліджено вплив високих тренувальних навантажень на показники варіабельного серцевого ритму, центральної гемодинаміки та фізичної працездатності у спортсменів високого класу ациклічних та циклічних видів спорту та проаналізовано їх зміни залежно від професійного рівня, кваліфікації та статі. Розроблено новий спосіб комплексної діагностики та запропоновано ехокардіографічні та біохімічні (тропонін I) критерії метаболічної кардіоміопатії у спортсменів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.91 +
Шифр НБУВ: РА353976

Рубрики:

      
20.

Неханевич О.Б. 
Лікарський контроль над спортсменками, які займаються важкою атлетикою та тхеквондо: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.24 / О.Б. Неханевич ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2010. — 24 с. — укp.

Удосконалено медичні критерії управління спортивним тренуванням спортсменок, які займаються важкою атлетикою та тхеквондо, для забезпечення ефективного лікарського контролю. Проведено обстеження спортменок і жінок, які не займалися у спортивних секціях, а обсяг фізичних навантажень відповідав навчальним програмам з фізвиховання загальноосвітніх і ВНЗ. Доведено більшу частоту порушень репродуктивної функції у спортсменок у порівнянні з жінками контрольної групи. Встановлено динаміку показників анаеробної фізичної працездатності у процесі менструального циклу, що свідчить про необхідність урахування фази циклу для побудови тренувально-змагальних навантажень у спортсменок. Обгрунтовано можливість використання показників варіабельності серцевого ритму для характеристики рівня адаптації організму до швидкісно-силових навантажень, а також для діагностики ранніх ознак фізичного перенапруження вегетативної нервової системи у спортсменок, які займаються важкою атлетикою та тхеквондо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.912.6
Шифр НБУВ: РА375371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського