Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (27)Реферативна база даних (2411)Книжкові видання та компакт-диски (1458)Журнали та продовжувані видання (154)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч511$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 186
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванюра І.О. 
Адаптаційні можливості функціональних систем організму учнів середнього шкільного віку при тривалих фізичних навантаженнях: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / І.О. Іванюра ; Київ. нац ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено фізіологічні механізми адаптації організму до тривалих фізичних навантажень в онтогенезі. Одержано показники кількісних динамічних характеристик рівня економічності зовнішнього дихання і серцево-судинної системи учнів середнього шкільного віку за різної тривалості фізичних навантажень. Показано, що у процесі фізичних навантажень підвищуються адаптаційні можливості кардіореспіраторної системи, але до певної фізіологічної межі, вище якої можуть виникнути патологічні зміни. Виділено нормативні зони показників, які відображають динаміку адаптації для різних вікових груп. Розроблено кількісні критерії для прогнозування функціонального стану серцево-судинної та дихальної систем за умов тривалих фізичних навантажень. На підставі аналізу вікової динаміки властивостей основних нервових процесів і деяких психофізіологічних функцій встановлено, що адаптація до тривалих фізичних навантажень супроводжується у дітей і підлітків удосконаленням функціонального стану нервової системи. Доведено, що в обстежених дітей з різним рівнем властивостей функціональної рухливості та сили основних нервових процесів за умов тривалих фізичних навантажень характер і спрямованість онтогенетичних змін вегетативних і психофізіологічних функцій однакові, але ступінь їх різний. Визначено динаміку зв'язків властивостей основних нервових процесів з вегетативними, сенсомоторними та психічними функціями. Адаптація до м'язових навантажень за умов тривалих тренувань забезпечує розвиток властивостей ВНД, які визначають успішність спортивної діяльності учнів середнього шкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34 + Ч510.41 + Ч511.52-1
Шифр НБУВ: РА313309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Гуменюк С.В. 
Виховання гуманних якостей учнів основної школи у процесі занять фізичною культурою: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / С.В. Гуменюк ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2009. — 19 с. — укp.

Вперше обгрунтовано модель формування гуманних якостей учнів у процесі фізичного виховання. Визначено мету, завдання, принципи побудови, психолого-педагогічні механізми, етапи формування гуманних якостей. Запропоновано засоби, методи, форми навчально-виховного впливу й обгрунтовано педагогічні умови реалізації розробленої моделі, якими є формування позитивної мотивації учнів до систематичних занять фізичною культурою на підставі індивідуального підходу, створення сприятливого психологічного клімату у колективі, що забезпечує гуманізацію взаємовідносин між учителями й учнями, залучення батьків до позаурочних форм фізичного виховання школярів, що сприяє покращанню взаємовідносин між батьками та навчальним закладом. Удосконалено засоби (рухливі та спортивні ігри, забави, естафети, теоретичний матеріал, туризм, моральні дилеми, морально-етичні ситуації), методи та форми (ігровий і змагальний, особистий приклад учителя фізичної культури, контроль і самоконтроль, ритуали підтримки та заохочення учнів, групові дискусії й індивідуальні бесіди, покарання та заохочення, стимулювання інтересу й усвідомленої участі учнів у навчальному процесі, уроки фізичної культури, змагання, туристичні походи) фізичного виховання у контексті формування гуманних якостей учнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.16 + Ч421.354 + Ч511.0 +
Шифр НБУВ: РА367999

Рубрики:

      
3.

Сальнікова С.І. 
Виявлення творчих здібностей у кваліфікованих спортсменів: Автореф. дис... канд. наук по фіз. вихованню та спорту: 24.00.01 / С.І. Сальнікова ; Національний ун-т фізичного виховання і спорту України. — К., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.4

Рубрики:

      
4.

Дмитрів Р. В. 
Вікові зміни складу тіла і розвитку м'язової сили у школярів, які проживають у різних соціально-природних умовах: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / Р. В. Дмитрів ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено фізичний розвиток, компонентний склад тіла та розвиток м'язової сили у школярів 7 - 16-ти років, які проживають за різних соціально-природних умов. Стверджено, що найбільші абсолютні показники спостерігаються у школярів села гірської місцевості, причому у юнаків старшого шкільного віку є доволі високими, їм поступаються діти міста. Найнижчі показники - у більшості школярів села. Виявлено, що у показниках маси та довжини тіла хлопчики Прикарпаття у деяких вікових групах переважають ровесників з інших регіонів України, а в показниках обхвату грудної клітки їм поступаються. Підтверджено, що співвідношення основних компонентів маси тіла змінюється з віком та є визначальним щодо сенситивних періодів розвитку силових здібностей у школярів. Розширено уявлення про соматофізіометричні властивості дітей 7 - 16-ти років, які реалізують програму щодо використання засобів і методів диференційованого фізичного виховання школярів і використані з метою гармонізації їх фізичного розвитку та служать підгрунтям для адекватного дозування фізичних навантажень, спрямованих на розвиток такої фізичної якості, як м'язова сила.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.143 + Ч511.492
Шифр НБУВ: РА376907 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Горшова І.В. 
Вплив фізичних навантажень різного спрямування на адаптацію підлітків до несприятливої метеоситуації: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / І.В. Горшова ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено та вирішено проблему підвищення адаптивних можливостей (АМ) підлітків 11 - 16-ти років до несприятливої метеоситуації (НМС) засобами фізичної культури з використанням різних форм занять у системі фізичного виховання учнів. Проаналізовано вплив фізичних навантажень різного спрямування на фізичну працездатність, аеробну й анаеробну (лактатну) продуктивність, якісні параметри фізичної підготовки, які реєструвалися за умов різної метеоситуації. Визначено ефективні режими тренувань для вдосконалення АМ хлопців і дівчат. Встановлено, що найкращі засоби вдосконалення АМ до НМС - заняття з легкої атлетики, плавання, баскетболу та веслування. Доведено ефективність вдосконалення АМ підлітків до НМС за допомогою даних засобів, що зумовлено віковим і статевим факторами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.143
Шифр НБУВ: РА372546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Фащук О. В. 
Гендерні особливості фізичного виховання підлітків: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / О. В. Фащук ; ДВНЗ "Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника". — Івано-Франків., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено ретроспективний аналіз документів 1993 - 2008-х рр. Виявлено стійкий у часі гендерний дисбаланс у відвідуванні дівчатами та хлопцями занять руховою активністю в позаурочний час. Розкрито гендерні особливості щодо розподілу видів спорту на "чоловічі" та "жіночі" серед підлітків, що має відчутний вплив на залучення їх до занять. Розроблено й апробовано спецкурс "Гедер у фізичному вихованні". Доведено, що впровадження гендерної освіти в післядипломну педагогічну освіту вчителів фізичної культури на обласному, районному та шкільному рівнях надає якісні та кількісні зміни у рівні обізнаності вчителів фізичної культури з питань гендерних особливостей фізичного виховання, що сприятиме індивідуалізації процесу навчання та виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.143 + С5*423.2*344
Шифр НБУВ: РА382762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Демінський О.Ц. 
Дидактичні засади оптимізації навчально-тренувального процесу в системі підготовки спортсменів: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.09 / О.Ц. Демінський ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Розкрито сутність, структуру, фактори оптимізації навчально-тренувального процесу, виявлено особливості спортивного тренування у системі багаторічних занять спортом, обгрунтовано дидактичну концепцію та умови оптимізації даного процесу. Розроблено дидактичну концепцію оптимізації навчально-тренувального процесу у системі підготовки спортсменів. Зазначено, що вона являє собою сукупність положень методологічного, теоретичного та методичного змісту. Реалізовано широку програму дослідно-експериментальної роботи, пов'язану з розробкою, апробацією, перевіркою ефективності побудови спортивного тренування на стадії базової підготовки спортсменів, а також стадії максимальної реалізації спортивної майстерності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.5 +
Шифр НБУВ: РА324216

Рубрики:

      
8.

Гончаренко Є. В. 
Дидактичні особливості проведення тренувальних занять зі спортсменами, які мають відхилення розумового розвитку: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.01 / Є. В. Гончаренко ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Наведено результати дослідження фізичного розвитку та фізичної підготовленості спортсменів 17 - 18-ти років з відхиленнями розумового розвитку, проведеного за програмою Міжнародної організації Спеціальні Олімпіади "ФАНфітнес". Систематизовано та розроблено умови реалізації загально-, спеціально-методичних, соціальних і специфічних принципів спортивної підготовки проведення тренувальних занять зі спортсменами Спеціальних Олімпіад. Визначено методологічні положення та рекомендації щодо підвищення ефективності проведення тренувальних занять з цими спортсменами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.147
Шифр НБУВ: РА381203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Романова В. І. 
Динаміка фізичної підготовленості студенток старших курсів вищих навчальних закладів на основі різних режимів рухової активності: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / В. І. Романова ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше на контингенті студенток старших курсів ВНЗ з низьким рівнем фізичної підготовленості доведено ефективність впливу засобів і методів різних режимів рухової активності на підвищення рівня показників фізичної підготовленості. Одержано нові дані про структуру та зміст фізичної підготовленості та рухову активність студенток старших курсів. Вперше розроблено модельні характеристики фізичної підготовленості та рухової активності студенток старших курсів ВНЗ. Конкретизовано методи дозування фізичного навантаження з урахуванням психофізичних особливостей студенток старших курсів. Вперше розроблено міжгрупові таблиці морфофункціонального стану, фізичної підготовленості, рухової активності та фізичної працездатності студенток 18 - 22-х років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.143 + Ч511.483
Шифр НБУВ: РА375324 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Скавронський О. П. 
Диференціація фізичної підготовки учнів військового ліцею на основі соматотипів: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / О. П. Скавронський ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему диференціації змісту фізичної підготовки учнів військових ліцеїв в аспекті комплексного вирішення завдань фізичного виховання із враховуванням виявленої під час дослідження на теоретичному рівні недостатньої розробленості ефективних методик диференціації фізичної підготовки, педагогічних умов їх реалізації у процесі фізичного виховання ліцеїстів і даних лонгітюдинальної експерименту про виразні розбіжності зміни загальної фізичної працездатності здоров'я, підготовленості, структури зміни останньої, взаємозв'язків між показниками та між ними, зміною фізичного здоров'я у ліцеїстів найчисельніші торакального та м'язового соматотипів (93,4 % від загальної вибірки) на етапах навчання, обгрунтовано організаційно-методичні положення ефективні диференціації змісту їх фізичної підготовки та педагогічні умови його реалізації на практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.143
Шифр НБУВ: РА376335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Каніщева О. П. 
Диференційований підхід до фізичного виховання студентів із низькими адаптаційними можливостями організму: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.02 / О. П. Каніщева ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено показники функціонального стану, що відповідають низькому соматичному здоров'ю, та рівні адаптаційного потенціалу студентів 1-го курсу технічних (юнаки) і економічних (дівчата) спеціальностей ВНЗ за морфо-функціональними показниками. Визначено найбільш важливі морфо-функціональні показники, які впливають на адаптаційний потенціал і модельні характеристики показників, що відповідають донозологічному стану організму з напруженням механізмів адаптації студентів. Встановлено вплив різних видів академічних фізкультурно-оздоровчих занять на розвиток рухових якостей студентів. Експериментально перевірено ефективність використання диференційованих програм оздоровчих занять з фізичного виховання, що передбачають підвищення адаптаційних можливостей студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.143
Шифр НБУВ: РА381142 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Малімон О.О. 
Диференційований підхід у процесі фізичного виховання студентів: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / О.О. Малімон ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18

Рубрики:

      
13.

Сітовський А.М. 
Диференційований підхід у фізичному вихованні підлітків з різними темпами біологічного розвитку (на прикладі школярів 7-х класів): автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / А.М. Сітовський ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

За результатами дослідження установлено, що школярі з різним рівнем біологічного розвитку у середині однієї віково-статевої групи значно відрізняються за показниками стану кардіореспіраторної системи, фізичних працездатності та підготовки. Розроблено методику розподілу навчального часу для розвитку рухових здібностей школярів VII класів на уроці фізичної культури залежно від темпів їх біологічного розвитку за умов трьох уроків фізичної культури на тиждень. Виявлено, що запропонована методика диференційованого підходу у розподілі навчального часу для розвитку рухових здібностей учнів даних класів є ефективним засобом диференційованого фізичного виховання підлітків, що має прояв у зростанні рівня їх фізичної підготовки та працездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.143 + Р128.34 +
Шифр НБУВ: РА359622

Рубрики:

      
14.

Водлозеров В.Є. 
Ефективність використання інноваційних тренажерів локально направленої дії в масовій фізичній культурі: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / В.Є. Водлозеров ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено ефективні методи використання інноваційних тренажерів локально спрямованої дії та вивчення адаптаційно-тренувальних ефектів у процесі рухової активності учнівської молоді. Установлено, що систематичне використання розроблених тренажерів для силового тренування м'язів верхніх і нижніх кінцівок учнів внаслідок варіювання й активізації подразника вірогідно зумовлює більший позитивний ефект (розвиток максимальної сили, силової витривалості м'язів, рухливості в суглобах, більш виражену реакцію серцево-судинної системи і менш виражену динаміку адаптаційних процесів (зменшення "звикання" організму до фізичних навантажень) у порівнянні з ефектами, одержаними під час використання існуючих тренажерів. На підставі результатів досліджень обгрунтовано доцільність занять зі створеними тренажерами у комплексному режимі, оскільки за цього тренування є більш ефективним внаслідок збільшення варіативності подразника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.143 +
Шифр НБУВ: РА357680

Рубрики:

      
15.

Кривенко А.П. 
Ефективність комплексного застосування вправ з різним рівнем гравітаційного навантаження у фізичному вихованні студенток: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / А.П. Кривенко ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено, науково обгрунтовано та запроваджено до практики методики комплексного застосування вправ, що модулюють різні рівні гравітаційного навантаження у фізичному вихованні студенток. Установлено вплив фізичних вправ, які моделюють різні рівні гравітаційного навантаження, на фізичний стан студенток під час занять фізичним вихованням у ВНЗ. З'ясовано залежність і взаємозв'язок між вправами, що модулюють різні рівні таких навантажень і рівнем фізичного стану студенток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18 +
Шифр НБУВ: РА348498

Рубрики:

      
16.

Підпомога А. Ю. 
Засоби і методи профілактико-оздоровчих занять підлітків з адиктивною поведінкою: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.02 / А. Ю. Підпомога ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Вперше визначено мотивацію до різних видів рухової активності та виявлено доцільні форми занять для підлітків з адиктивною поведінкою. З урахуванням мотивації до певних засобів рухової активності, науково обгрунтовано програму профілактико-оздоровчих занять для підлітків з адиктивною поведінкою за умов загальноосвітньої школи, блоковий принцип якої забезпечує комплексний вплив на їх психічну, фізичну та поведінкову сфери. Набули подальшого розвитку дані стосовно особливостей психічного та фізичного стану таких підлітків. Розширено та доповнено теоретичні уявлення про проблему поширення адиктивної поведінки серед підлітків загальноосвітніх шкіл, а також про негативний аплив такої поведінки на їх психічний і фізичний стан. Доповнено існуючі методологічні підходи до використання мотиваційно виправданих форм рухової активності як ефективного засобу профілактики та корекції адитивної поведінки підлітків за умов загальноосвітньої школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.172
Шифр НБУВ: РА385015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Бондаренко І.Г. 
Засоби професійно-прикладної фізичної підготовки у фізичному вихованні студентів-екологів: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / І.Г. Бондаренко ; Дніпропетр. держ. ін-т фіз. культури і спорту. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Вирішено проблему підвищення рівня фізичної підготовки, формування прикладних рухових умінь і навичок студентів, які навчаються з освітнім напрямом "Екологія", на базі та шляхом реалізації міжпредметних зв'язків. Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено використання ефективних засобів професійно-прикладної фізичної підготовки (ППФП) у фізичному вихованні студентів, які здобувають вищу екологічну освіту. З урахуванням вимог галузевих стандартів, міжпредметних зв'язків, відомостей узагальнення досвіду фахівців у галузі "Екологія", інтересів студентів-екологів, теоретично обгрунтовано комплекс засобів професійно-прикладної фізичної підготовки екологів у ВНЗ. Визначено головні компоненти фізичного стану студентів, взаємозв'язки між ними й індексами фізичної підготовки студентів, які здобувають вищу екологічну освіту. Експериментально підтверджено ефективність застосування плавання, веслування, туризму в системі ППФП студентів-екологів. На підставі проведеного факторного аналізу визначено оптимальне співвідношення засобів фізичної підготовки студентів, якісно охарактеризовано результати педагогічних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.7 +
Шифр НБУВ: РА364789

Рубрики:

      
18.

Степанова І.В. 
Засоби степ-аеробіки в системі урочних занять з фізичної культури дівчат 13-14 років: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / І.В. Степанова ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено зміст уроків фізичної культури з цілеспрямованим використанням засобів степ-аеробіки для дівчат віком 13-ти та 14-ти років з метою вирішення актуальної проблеми пошуку інноваційних підходів щодо організації уроків фізичної культури з урахуванням інтересів та вікових особливостей дівчат-підлітків для розв'язання завдань оздоровлення. Досліджено фізичний розвиток та фізичну підготовленість, фізичну працездатність (<$Eroman PWC sub 170>), рівень фізичного (соматичного) здоров'я та ступінь статевої зрілості дівчат віком 13-ти та 14-ти років. Встановлено кореляційний взаємозв'язок між показниками фізичної підготовленості та фізичного здоров'я. Розглянуто взаємозв'язок ступеня статевої зрілості з показниками фізичного розвитку та фізичної підготовленості дівчат віком 13-ти та 14-ти років, що дає можливість цілеспрямовано впливати за допомогою фізичних вправ на розвиток окремих фізичних якостей для одержання оздоровчого ефекту. Вперше запропоновано систему занять з фізичної культури для дівчат середнього шкільного віку з використанням засобів степ-аеробіки, яка спрямована на підвищення рівня фізичної підготовленості, фізичного (соматичного) здоров'я, інтересу до занять фізичною культурою з урахуванням ступеня статевої зрілості та фізичної працездатності дівчат віком 13-14-ти років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.143 +
Шифр НБУВ: РА351334

Рубрики:

      
19.

Заневська Л.Г. 
Застосування інформаційних технологій у рекреаційно-туристській діяльності фахівців фізичного виховання: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Л.Г. Заневська ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Уперше сформульовано наукове завдання щодо створення науково-методичних засад для застосування інформаційних технологій у рекреаційно-туристській діяльності фахівців фізичного виховання, розглянуто шляхи його виконання. Визначено потреби практики активної рекреації та спортивно-оздоровчого туризму стосовно необхідності застосування інформаційних комп'ютерних технологій (ІКТ), що підтверджує загальну тенденцію розвитку галузі фізичної культури та спорту. Розроблено інформаційну модель туристського походу з використанням широко доступних офісних та Інтернет технологій, на базі якої сформовано навчальні модулі для фахівців фізичного виховання стосовно застосування сучасних ІКТ у рекреаційно-туристській діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.14 + Ч518.104 +
Шифр НБУВ: РА352180

Рубрики:

      
20.

Мірошніченко В.М. 
Застосування фізичних тренувань різного спрямування для вдосконалення фізичного здоров'я дівчат з урахуванням соматотипу: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / В.М. Мірошніченко ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2008. — 17 с. — укp.

Обгруновано можливість вирішення проблеми підвищення рівня фізичного здоров'я дівчат віком 17 - 19-ти років засобами фізичного виховання з урахуванням їх соматотипу. Виявлено особливості прояву аеробної й анаеробної (лактатної) продуктивності організму та якісних параметрів фізичної підготовки, з урахуванням яких визначено рівень функціональних можливостей дівчат з різним соматотипом. На підставі дослідження впливу оздоровчих фізичних тренувань різного спрямування на аеробну й анаеробну (лактатну) продуктивність організму, якісні параметри фізичної підготовки та функціональний стан кардіореспіраторної системи представниць різних соматотипів розроблено ефективні режими тренувань, які відповідають індивідуальним особливостям організму. Встановлено, що більші можливості удосконалювати аеробну продуктивність і фізичне здоров'я мають представниці збалансованого й ендоморфного соматотипів. Удосконалення якісних параметрів фізичної підготовки обумовлено спрямуванням оздоровчої програми. Зроблено висновок про відмінність можливостей удосконалювати якісні параметри фізичної підготовки у представниць різних соматотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.146 +
Шифр НБУВ: РА358455

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського