Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (91)Книжкові видання та компакт-диски (62)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч511.52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Іванюра І.О. 
Адаптаційні можливості функціональних систем організму учнів середнього шкільного віку при тривалих фізичних навантаженнях: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / І.О. Іванюра ; Київ. нац ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено фізіологічні механізми адаптації організму до тривалих фізичних навантажень в онтогенезі. Одержано показники кількісних динамічних характеристик рівня економічності зовнішнього дихання і серцево-судинної системи учнів середнього шкільного віку за різної тривалості фізичних навантажень. Показано, що у процесі фізичних навантажень підвищуються адаптаційні можливості кардіореспіраторної системи, але до певної фізіологічної межі, вище якої можуть виникнути патологічні зміни. Виділено нормативні зони показників, які відображають динаміку адаптації для різних вікових груп. Розроблено кількісні критерії для прогнозування функціонального стану серцево-судинної та дихальної систем за умов тривалих фізичних навантажень. На підставі аналізу вікової динаміки властивостей основних нервових процесів і деяких психофізіологічних функцій встановлено, що адаптація до тривалих фізичних навантажень супроводжується у дітей і підлітків удосконаленням функціонального стану нервової системи. Доведено, що в обстежених дітей з різним рівнем властивостей функціональної рухливості та сили основних нервових процесів за умов тривалих фізичних навантажень характер і спрямованість онтогенетичних змін вегетативних і психофізіологічних функцій однакові, але ступінь їх різний. Визначено динаміку зв'язків властивостей основних нервових процесів з вегетативними, сенсомоторними та психічними функціями. Адаптація до м'язових навантажень за умов тривалих тренувань забезпечує розвиток властивостей ВНД, які визначають успішність спортивної діяльності учнів середнього шкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34 + Ч510.41 + Ч511.52-1
Шифр НБУВ: РА313309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Сіренко Р.Р. 
Механізми формування взаємозв'язків фізичної та розумової працездатності у підлітків під впливом м'язової діяльності: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Р.Р. Сіренко ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Узагальнено та проаналізовано досвід теорії і практики юнацького спорту щодо методики комплексного контролю фізичної і розумової працездатності та відновних процесів у підлітків за умов напруженої м'язової діяльності. Виявлено негативні компоненти механізму адаптації до фізичних навантажень, які проявляються у зниженні фізичної та розумової працездатності, різноманітних порушеннях у електрокардіограмі, а такожу переході адаптивних взаємозв'язків у компенсаторні у весняний період та зникненні взаємозв'язків. Доведено доцільність використання методики комплексного контролю фізичної та розумової працездатності юних спортсменів з метою корекції тренувального процесу і запобігання негативним впливам напруженої м'язової діяльності на стан здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.521
Шифр НБУВ: РА314676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Маленюк Т.В. 
Оцінка індивідуальних можливостей моторно обдарованих хлопчиків 10 - 13 років: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання / Т.В. Маленюк ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено систему оцінки фізичної обдарованості школярів, яка містить: комплексне тестування індивідуальних можливостей учнів, переведення результатів у бали за загальними та диференційованими оціночними шкалами, використання вагових коефіцієнтів значущості кожного показника для різних видів рухової діяльності та визначення інтегральної оцінки фізичної обдарованості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.521
Шифр НБУВ: РА315819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Кудряшов Є.В. 
Побудова і контроль тренувального процесу волейболісток на етапі спеціалізованої базової підготовки: Автореф. дис... канд. з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Є.В. Кудряшов ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2004. — 22 с. — укp.

Експериментально встановлено показники рівня розвитку фізичних якостей, технічної та ігрової підготовленості для волейболісток різної кваліфікації та ігрового амплуа. Проведено порівняльний аналіз показників фізичної та технічної підготовленості, одержаних експериментальним шляхом і розрахованих методами математичної статистики. Виявлено взаємозв'язок різних аспектів підготовленості та їх вплив на ефективність змагальної діяльності. Запропоновано критерії оцінки інтенсивності тренувальних вправ та оптимальне співвідношення основних і допоміжних засобів у макроциклі тренування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.69 + Ч511.521 +
Шифр НБУВ: РА331772

Рубрики:

      
5.

Богданович Л.В. 
Реактивність системи дихання юних спортсменів в процесі вікового розвитку та спеціалізованого тренування: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Л.В. Богданович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено реактивність системи дихання юних спортсменів циклічних видів спорту в процесі вікового розвитку та спеціалізованого тренування. Встановлено, що реактивність системи дихання людини досить стала величина, за якою конкретну особу можна віднести до типу реагування "спринтер", "стайєр" та "середній тип". Простежено зміни вентиляторної відповіді на гіперкапнію, пов'язані з впливом високих фізичних навантажень під час тренувальних занять. Характер змін служить за критерій оптимізації індивідуального процесу фізичного тренування. Встановлено, що вентиляторна чутливість до гіперкапнії у дівчат-спортсменок залежить від фаз оваріально-менструального циклу. Створено математичну модель залежності реактивності системи дихання у відповідь на гіперкапнічний стимул. Доведено, що реакція серцево-судинної системи на гіперкапнічний стимул під час зворотнього дихання не має системних закономірностей, психофізіологічна реактивність особи не залежить від її типу реагування на гіперкапнію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.41 + Ч511.521
Шифр НБУВ: РА311630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Підкопай Д.О. 
Силова підготовка жінок 19 - 29 років на основі використання ковзних поверхонь: Автореф. дис... канд. наук з фізичного виховання та спорту: 24.00.02 / Д.О. Підкопай ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено методику фізичних вправ "Силове ковзання". Описано чотири рівні класифікації фізичних вправ, а також три можливі напрями застосування даної методики для оптимізації силової підготовки жінок віком 19 - 29 років. Вивчено зміни рівня силової підготовки жінок зазначеного віку під впливом фізичних вправ методики "Силове ковзання" та фізичних вправ напряму фітнесу бодішейп. Запропоновано підходи до організації тренувального процесу для жінок віком 19 - 29 років на основі впровадження фізичних вправ за методикою "Силове ковзання" з метою оптимізації процесу силової підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.526
Шифр НБУВ: РА318529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Мосійчук Л.В. 
Формування комплексної системи навчально-тренувальних завдань у фізичному вихованні школярів (на прикладі підлітків 13 - 14 років): Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Л.В. Мосійчук ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2004. — 23 с.: рис. — укp.

Уперше теоретично обгрунтовано технологію формування комплексної системи навчально-тренувальних завдань у фізичному вихованні школярів та добору адекватних засобів її реалізації. Розроблено схему аналізу фізичних якостей за видами їх прояву, відповідно якій виділено 16 складових. Це дає змогу конкретизувати тренувальну спрямовність всебічного розвитку фізичний якостей. Обгрунтовано програму всебічного розитку фізичних якостей шляхом комбінування окремих тренувальних завдань, що передбачає їх мінімальну кількість із забезпеченням удосконалення всіх факторів, які зумовлюють прояв загальної рухової активності школярів. Запропоновано методику комплексного вирішення навчальних і тренувальних завдань з метою всебічного розвитку фізичних якостей відповідно навчальним вправам. За даною методикою визначено засоби комплексного розв'язання цих завдань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.521 + Ч421.354 +
Шифр НБУВ: РА329838

Рубрики:

      
8.

Коханець П.П. 
Формування фізичних і вольових здібностей у дітей молодшого шкільного віку в процесі спрямованої фізичної підготовки: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / П.П. Коханець ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему поєднаного формування фізичних і вольових здібностей у дітей молодшого шкільного віку у процесі спрямованої фізичної підготовки. Вперше одержано дані, що підтверджують теоретичну концепцію про взаємозв'язок фізичних і вольових здібностей у дітей віком 8-ми та 9-ти років. Розглянуто наукові факти про їх фізичний стан і вольову сферу, наведено її характеристику як цілісної динамічної системи, яка має певну структуру та змінюється в процесі розвитку організму. Встановлено найбільш інформативні показники фізичних і вольових здібностей та розроблено диференційовані оцінювальні таблиці для визначення рівня їх розвитку. Уперше розкрито факторну структуру показників фізичного розвитку, фізичної підготовленості, вольових здібностей та успішності у навчанні. Обгрунтовано педагогічні умови поєднаного формування фізичних і вольових здібностей у процесі спрямованої фізичної підготовки. Охарактеризовано основні компоненти фізичного навантаження у процесі формування фізичних і вольових здібностей. Розроблено навчально-методичний посібник "Формування вольових здібностей у дітей молодшого шкільного віку в процесі занять фізичною культурою".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.521 + Ч421.221.354 +
Шифр НБУВ: РА345407

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського