Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (35)Реферативна база даних (1964)Книжкові видання та компакт-диски (2182)Журнали та продовжувані видання (1322)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч612$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 169
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Фіголь Н.М. 
Євген Чикаленко та газета "Рада" у формуванні мови преси на початку ХХ століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Н.М. Фіголь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості формуванняч мови преси на початку XX ст., а також мову кращого зразка української журналістики даного періоду. Визначено роль у цьому процесі мецената, видавця Є.Чикаленка. На прикладі щоденної газети "Рада" проаналізовано мовні особливості преси цього періоду. Охарактеризовано орфографічні риси "Ради", що відзначаються певною послідовністю. З'ясовано, що газета друкувалась фонетичним правописом і належала до видань Наддніпрянської України не лише за територіальною, але й мовними ознаками. Досліджено лексичний склад "Ради", що певною мірою відображав реалії тогочасного життя, характеризувався високим рівнем розвитку, свідчив про намагання редакторів, журналістів поєднати образність, емоційність і логічність, точність викладу. Для цього використовувались найрізноманітніші мовні засоби, зокрема багатозначність, тропи (синоніми, пароніми, епітети). Визначено синтаксичні засоби (прості, ускладнені речення різних типів), за допомогою яких на сторінках "Ради" досягалась певна мета, а саме: інформувати та справляти вплив на читача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР)713.1 г + Ш141.4-715 +
Шифр НБУВ: РА344745

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Глушкова 
Ідіостиль газетного видання: автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.04 / Тетяна Вікторівна Глушкова ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. Інститут журналістики. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.174.2
Шифр НБУВ: РА359060

Рубрики:

      
3.

Панасенко Е.А. 
Ідеал учителя у вітчизняній педагогічній журналістиці другої половини ХІХ - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Е.А. Панасенко ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т. Шевченка. — Луганськ, 2001. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу філософської, психологічної та журналістської літератури визначено теоретичні засади формування образу ідеального учителя, підгрунтям якого став християнський ідеал людини. Визначено передумови виникнення ідеалу, обгрунтовано його сутність і структуру, з'ясовано етапи, пріоритетні тенденції, чинники, що вплинули на формування ідеалу педагога. Розкрито провідну роль самовдосконалення у наближенні вчителя до ідеалу, розглянуто шляхи його втілення в діяльності педагогів зазначеного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.421 + Ч612.11
Шифр НБУВ: РА314139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Капраль І.І. 
Ідейно-естетичні пошуки у літературній критиці Львова 20 - 30-х рр. ХХ ст. (на матеріалах літературної періодики): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / І.І. Капраль ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено формування та функціонування ідейно-естетичних угруповань у літературній критиці на матеріалах львівської літературної періодики. Проаналізовано спектр львівських літературних періодичних видань та з'ясовано їх тематико-типологічні особливості. Висвітлено особливості літературної дискусії у Західній Україні у 20 - 30-х рр. XX ст. та роль у цьому даної періодики. Значну увагу приділено своєрідності письменницької та наукової критики у різних жанрах літературно-критичних публікацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4г(4УКР)6 + Ч612.3(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА309868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Юричко А.В. 
Інформаційні маніпуляції у повідомленнях світової періодичної преси в контексті інформаційної безпеки України: стан та шляхи протидії: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / А.В. Юричко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження щодо вивчення наявності-відсутності, визначення і класифікації фактів і прикладів здійснення інформаційної маніпуляції (та виявлення країн-маніпуляторів) повідомленнями у зарубіжних ЗМІ. Проаналізовано політико-соціальні явища в Україні за матеріалами публікацій в зарубіжній періодичній пресі. Доведено реальні факти маніпуляції інформацією, порушення основних етичних і міжнародних принципів роботи журналіста та ЗМІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(0)7 + Ф018 +
Шифр НБУВ: РА352756

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Наджос А.І. 
Інформаційні стратегії впливу американської преси на соціально-політичний процес в Україні: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / А.І. Наджос ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено природу походження антиукраїнських інформаційних акцій, які мали місце в новітній українській історії. Визначено етапи американських стратегій інформаційного впливу на формування та розвиток української зовнішньої та внутрішньої політики: "інформаційного впливу через треті країни", "інформаційного шпіонажу", "моделювання ситуації". Розглянуто шляхи взаємодії американських засобів масової інформації з державними структурами, причетними до вироблення зовнішньополітичного курсу. Зазначено, що інформаційні стратегії впливу є новою складовою американського зовнішньополітичного інструментарію. Запропоновано нові методи реалізації курсу зовнішньої політики, що базуються на виваженому, науково та методологічно обгрунтованому широкомасштабному залученні українських інформаційних резервів до сфери зовнішньої політики тапроцесу реалізації політичного курсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(7США) + Т3(4Укр)64-7
Шифр НБУВ: РА318017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Джаралла А.Ю. 
Інформаційне висвітлення конфліктів у Перській затоці та його еволюція (1991 - 2004 рр.): автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.04 / А.Ю. Джаралла ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 16 с. — укp.

Вперше в українській комунікативістиці визначено роль і місце засобів масової інформації (ЗМІ) в інформаційному висвітленні конфліктів у Перській затоці у глобальному та регіональному вимірах, досліджено участь медіа в "інформаційній війні" протилежних сторін. Вперше розглянуто особливості висвітлення регіональних воєнних конфліктів у глобальному масштабі у контексті регіональних і наднаціональних комунікацій. Виявлено визначальні ознаки й основні компоненти висвітлення конфліктів у Перській затоці, за яким їх класифіковано як частину "інформаційної війни". Проаналізовано особливості функціонування регіональних ЗМІ арабських країн у процесі їх трансформації. Охарактеризовано нові медіа, що з'явились в арабському світі під час конфліктів і стали відповіддю на виклик інформаційної політики Заходу. Досліджено редакційну політику американських і західноєвропейських ЗМІ від час конфліктів. Простежено зв'язок інформаційної політики провідних західних медіа та геополітичних спрямувань державного керівництва країн, до яких належать дані ЗМІ, зокрема США. Доведено, що участь у конфлікті великої кількості держав, використання ними новітніх досягнень в інформаційно-технологічній сфері, поширення інформації у глобальному масштабі сприяли формуванню нового призначення та змісту масової інформації як основного продукту діяльності ЗМІ. Виявлено тенденцію до контролювання військовими і владними структурами діяльності ЗМІ, що є загрозою для демократичних цінностей і свобод розвинених демократичних країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612 + Ф4(0)64 +
Шифр НБУВ: РА361213

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Богуславський О.В. 
Інформаційно-пресова діяльність Центральної Ради та українських урядів 1917 - 1920 рр.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.В. Богуславський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено процес становлення, розбудови та функціонування урядової пропагандистсько-інформаційно-пресової служби доби української революції та визвольних змагань 1917 - 1920 рр. Проведено комплексний аналіз урядової інформаційно-видавничої діяльності даного періоду. З'ясовано, що урядові чиновники надавали важливого значення проблемі пропаганди української ідеї та інформаційної роботи в масах, про що свідчать законодавчі акти та створення відповідних урядових структур та інфраструктури інформаційної діяльності, однак внаслідок дії об'єктивних і суб'єктивних чинників створити систему урядового інформування не вдалося, що і було однією з причин поразки визвольних змагань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4Укр)6 + Т3(4Укр)611-32
Шифр НБУВ: РА318032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Ірадж Растегар 
Інформаційно-тематична характеристика шпальти редактора в іранській пресі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Ірадж Растегар ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано суть і роль шпальти редактора популярних і провідних газет Ірану "Салам", "Кейхан", "Ресалат" у аспекті тематичної спрямованості, жанрової структури та суспільного значення. Висвітлено історичні етапи формування періодичної преси у контексті відображення різних аспектів суспільного життя Ірану. Розглянуто теоретичні засади інформаційно-тематичного становлення шпальти редактора, її основні функції та особливості структури. Сформульовано цілісну концепцію шпальти редактора як виразника політики будь-якого періодичного видання. Розглянуто основні економічні, політичні, фахові та державні проблеми, взаємопов'язані з функціонуванням сучасного інформаційного простору Ірану. Визначено основні шляхи розв'язання існуючих проблем, що передбачає створення цілісної системи засобів масової комунікації, усунення розбіжностей у поглядах різних політичних партій і держави щодо їх ролі та значення у державотворчих процесах, визначення становища преси у суспільстві на сучасному етапі. До наукового обігу введено важливий, принципово новий матеріал, що сприятиме формуванню особистісних якостей автора редакційного матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(5ІРН)71 + Ч612.163.1 +
Шифр НБУВ: РА339000

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Романчук О.К. 
Історична публіцистика як складова системи державотворення та самоорганізації громадянського суспільства в Україні: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.К. Романчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено роль історичної публіцистики, як важливої складової систем розкриття сутності нашого минулого, державотворення, самоорганізації посттоталітарного суспільства в Україні у суспільство громадянське. Обгрунтовано правомірність застосування в журналістській практиці системного підходу до вивчення історичних фактів, суспільних явищ. Викладено філософські та політичні позиції учасників даних процесів, зокрема у таких аспектах, як мораль, культура, мова в комплексі системних зв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11(4УКР) + Т3(4УКР)64-5
Шифр НБУВ: РА313380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Клименко І.В. 
Архіви українських часописів кінця XIX - початку XX ст. в Інституті рукопису Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського як джерело з історії редакційно-видавничої діяльності: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / І.В. Клименко ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано архіви українських часописів як джерела з історії редакційно-видавничої діяльності кінця ХІХ - початку ХХ ст. Доведено, що національна видавнича галузь була дійовою підтримкою українському національному рухові та культурі, орієнтованих на національну самобутність. Висвітлено етапи формування національної видавничої галузі. Визначено тематичне спрямування українських часописів та специфіку видавничо-редакційного процесу в Україні. Проаналізовано внесок видавців, редакторів та редакцій у процеси видання української національної періодики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.831.2(4УКР)511.1 + Ч612.3(4УКР)5 + Ч617.3(4УКР)5
Шифр НБУВ: РА326837

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Шевченко 
Архітектоніка сучасного українського газетного видання (системна організація та закономірності розподілу елементів): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Вікторія Едуардівна Шевченко ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. Інститут журналістики. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР)71 + Ч612.174.31
Шифр НБУВ: РА321823

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Половинчак Ю.М. 
Боротьба газети "Киевлянин" з українством наприкінці XIX - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.М. Половинчак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Досліджено діяльність газети "Киевлянин" на межі XIX - XX ст. як виразника антиукраїнської політики царизму, визначено зміни її редакційної політики щодо українського національного руху. З'ясовано роль "Киевлянина" у "мовній полеміці", започаткованій антиукраїнськими виданнями. Досліджено протидію газети "Киевлянин" розвитку українського театру, національної освіти та науки. Проаналізовано нападки представників монархічно налаштованих кіл, які гуртувалися навколо видання, на культурну та громадсько-політичну активність українських діячів. Висвітлено реакцію газети на політизацію українського національного життя та показано вплив антиукраїнської агітації "Киевлянина" на еволюцію російської суспільної думки щодо українства. Визначено роль періодичного видання в ініціюванні й обгрунтуванні репресивних заходів царизму проти українства. Показано, що з використанням можливостей української преси, загальноросійських видань, думської трибуни та судових слухань українство гуртувалось, поширювало свої ідеї та протидіяло "Киевлянину".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-7 + Ч612.3(4УКР)-51 +
Шифр НБУВ: РА350558

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Іващук А.А. 
Варіативність та взаємоперехід інформаційних жанрів у сучасній українській пресі: автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.04 / А.А. Іващук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Проаналізовано нові тенденції розвитку окремих видів жанрів: від традиційної інформаційної замітки до порівняного нового для української журналістики явища, як репортаж-розслідування з елементами аналітики. Акцентовано увагу на проблемах творчої взаємодії окремих журналістських колективів і журналістів-стрінгерів, які проводять журналістське розслідування самостійно. Сформульовано дефініцію процесів жанроутворення та запропоновано нові визначення традиційних жанрів. Доведено, що розвиток жанрів відбувається в тісному зв'язку з канонами професійної журналістської етики. Зазначено, що процес підготовки працівників редакції, дотримання молодших колег, елементи творчого суперництва сприяють розвиткові жанрової теорії й практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.162/163 +
Шифр НБУВ: РА367082

      
15.

Хомінський С.Й. 
Взаємозв'язок релігійної та економічної проблематики в системі соціальних комунікацій (на матеріалі природоохоронної, релілієзнавчої і релігійної преси): автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.01 / С.Й. Хомінський ; Київ. нац. ун-т ім.Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено з журналістикознавчих позицій історію становлення природоохоронних мотивів у світових та інших релігій, що розвинулися у співпрацю релігійних та екологічних структур. Структуровано спектр тематичного розмаїття взаємозв'язку релігійної й екологічної проблематики на прикладі природоохоронної, релігієзнавчої та релігійної преси. Досліджено обсяги та тональність висвітлення природоохоронних мотивів у різних релігіях. Визначено методом експертного опитування, проблеми взаємозв'язку релігійної й екологічної проблематики у ЗМК, висвітлено шляхи їх розв'язання. Висунуто наукову гіпотезу щодо взаємозв'язку релігійної й екологічної проблематики, як нового явища соціальних комунікацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.13/15 +
Шифр НБУВ: РА365095

      
16.

Голік О.В. 
Взаємокореляція та взаємозбагачення жанрів: новітні тенденції розвитку журналістської творчості: автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.04 / О.В. Голік ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено взаємокореляційні та взаємозбагачувальні процеси, які є основними тенденціями еволюції жанрології преси. Проаналізовано нові підходи до типологізації жанрової системи, критеріїв, нових жанрових зразків. Виявлено сталі та змінні елементи жанру, що відповідають об'єктивним критеріям вибору жанру та суб'єктивним пізнавальним можливостям автора. Наведено дефініцію поняття "взаємокореляція жанрів". Визначено основні тенденції, а також зовнішні та внутрішні чинники, що позначаються на жанротворчих процесах. Проведено моніторинг частоти вживання 12-ти жанрів у пресі та доведено нерівномірність розподілу жанрової структури видань. Охарактеризовано жанрові інновації, що мають назву комбінованих жанрів, які з'явилися в результаті взаємокореляційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.162/163 +
Шифр НБУВ: РА366002

      
17.

Рясна О.О. 
Видавнича та редакторська діяльність Михайла Максимовича: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.О. Рясна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено видавничий, редакторський і науковий доробок М.Максимовича у контексті становлення та розвитку української справи та журналістики. Висвітлено погляди вченого щодо організації видавничої справи в Україні, принципи редакторської роботи у відборі та компонуванні матеріалу. Здійснено дослідження аспектів видання М.Максимовичем альманахів "Денница", "Кіевлянин", "Украинец". Значну увагу приділено аналізу редакторських набутків діяча під час підготовки до друку історико-археографічних видань І.Фундуклея, "Пам'ятники", а також періоду перебування на посаді головного редактора журналу "Русская беседа".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)5-8 Максимович, М.О. 3 + Ч617.3(4УКР)5-8 Максимович, М.О. 3 +
Шифр НБУВ: РА333580

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Олтаржевський Д.О. 
Висвітлення екологічної тематики на сторінках сучасної української преси (засади, проблематика, досвід, жанрові форми та мовностилістичні прийоми): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Д.О. Олтаржевський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка; Ін-т журналістики. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Здійснено аналіз висвітлення екологічної тематики в сучасних загальнонаціональних українських друкованих засобах масової комунікації (ЗМІ) з урахуванням світового досвіду категоризації сучасних видів преси. Запропоновано розподіляти загальнополітичні друковані мас-медіа за спільними тенденціями у поданні проблематики довкілля на три умовні категорії: масову, якісну й офіційну пресу. Систематизовано форми висвітлення екологічної тематики залежно від комунікативних можливостей кожної категорії мас-медіа. Визначено проблематику, жанрові особливості та мовностилістичні прийоми висвітлення питань екології у сучасних українських ЗМІ. Проаналізовано форми та тенденції розгляду проблематики довкілля в Інтернет-виданнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620 + Ч612.11 + Б1 +
Шифр НБУВ: РА332050

Рубрики:

      
19.

Левчук 
Висвітлення морально-етичної проблематики на шпальтах преси Православної Церкви Волині (1867-2006 рр.): автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.04 / Марія Андріївна Левчук ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. Інститут журналістики. — К., 2008. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР346)-5 + Э372.09(4УКР346) я5
Шифр НБУВ: РА359059

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
20.

Гузенко С.М. 
Висвітлення проблем історії церкви України-Русі (Православ'я давньоруського періоду) на сторінках журналу "Труды Киевской духовной академии": Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.11 / С.М. Гузенко ; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше часопис у журналі "Труды Киевской Духовной Академии" (ТКДА) досліджено як важливе для сучасного релігієзнавства богословсько-історичне джерело, вивчено головні аспекти історії давньоруської Церкви, висвітлені на сторінках цього провідного друкованого органу українських істориків Церкви другої половини XIX - початку XX ст. Визначено проблематику журналу та охарактеризовано його наукову спадщину в сучасному контексті. Аргументовано концепцію журналу щодо ключових проблем історії давньоруського православ'я. Відзначено, що часопис відіграв важливу роль у вітчизняній історичній науці, сприяв значному примноженню історико-релігієзнавчих знань. Доведено цінність публікацій часопису та можливість їх використання у сучасних історико-релігієзнавчих студіях, особливо у галузі дослідження проблематики історії православ'я давньоруського періоду. Визначено роль журналу ТКДА в українській дорадянській історіографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-34 + Ч612.4(4УКР)72
Шифр НБУВ: РА317457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського