Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (21)Реферативна база даних (243)Книжкові видання та компакт-диски (678)Журнали та продовжувані видання (1133)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч71$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ковальчук В.М. 
Бібліотечна, книговидавнича та культурно-просвітницька діяльність М.П.Балліна (1829 - 1904): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / В.М. Ковальчук ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Вперше розглянуто бібліотечну, книговидавничу та культурно-просвітницьку діяльність М.П.Балліна як комплексне історико-культурологічне явище, здійснено історико-бібліотекознавчу реконструкцію його архівної та творчої спадщини, починаючи з середини XIX - до початку XX ст. За допомогою методів архівної евристики встановлено місця зберігання окремих джерел. На підставі досліджень рукописних та опублікованих документів висвітлено життєвий шлях М.П.Балліна в найбільш повному на сучасний період обсязі. Визначено основні напрямки його громадської діяльності. На підставі вивчення ахівних джерел з історії кооперації, записних книжок, творчих матеріалів та епістолярної спадщини визначено внесок М.П.Балліна у розвиток українського та російського просвітництва, бібліотечну та книговидавничу справу. До наукового обігу залучено нові імена та відомості про важливі історичні події, уточнено деякі факти з історії розвитку бібліотечної та книговидавничої справи в Україні, встановлено наукові, культурні та видавничі зв'язки діячів кооперативного просвітництва. Досліджено розвиток ідейних поглядів, що визначали змістовий характер діяльності М.П.Балліна. Розглянуто теоретичні концепції ученого у сфері бібліотечного будівництва, зокрема щодо формування фондів і каталогів бібліотек і видавничої політики у галузі народної книжки. Показано значний внесок М.П.Балліна у розвиток вітчизняного бібліотеко- та книгознавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР)5-8 Баллін,М.П. + Ч710.3(4УКР=411.2)5-8 Баллін М. + Ч733(4УКР=411.2)5-8 Баллін,М.П.4 +
Шифр НБУВ: РА340675

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Дроздова О.В. 
Видавнича та інформаційно-бібліографічна діяльність просвітницьких осередків Полтавщини (другої половини XIX - початку XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / О.В. Дроздова ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено становлення та розвиток краєзнавчої бібліографії Полтавського регіону на прикладі просвітницьких осередків, навчальних закладів, музеїв, книгозбірень, громадських товариств, архівної комісії, земства. Визначено місце і роль видавничої та інформаційно-бібліографічної діяльності просвітницьких закладів у становленні та розвитку краєзнавчої бібліографії Полтавщини, пробудженні національної самосвідомості, піднесенні освітнього і культурного рівня місцевого населення. Виявлено й розглянуто значний масив краєзнавчих видань, які сьогодні є цінним джерелом історії Полтавщини та України у цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч710.3(4УКР)5
Шифр НБУВ: РА316453 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Опанасенко Н.І. 
Виховний ідеал у творчій спадщині український діячів "Просвіти" кінця ХІХ - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.І. Опанасенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано діяльність українських "Просвіт" у справі національного шкільництва. Встановлено, що виховний ідеал (ВІ) українських просвітян містить у собі систему цінностей, яка складається із національних (патріотизм, пріоритети української нації та Батьківщини, побудова вільної незалежної держави, знання рідної мови, повага до історії свого народу, її культурної спадщини) та загальнолюдських (моральний закон утвердження добра та боротьба із злом, служіння правді, красі та любові, чесність, гідність, гуманність) вартостей. Визначено головну рису ВІ просвітян - спрямованість у майбутнє. Досліджено педагогічний доробок українських просвітян у процес становлення національного ВІ та наведено порівняння з сучасною практикою формування ВІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)51 + Ч421.352 + Ч710.3(4УКР)53
Шифр НБУВ: РА321837

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Дмитренко С.М. 
Громадсько-просвітницька діяльність української інтелігенції в Лівобережній Україні другої половини ХІХ століття: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / С.М. Дмитренко ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2000. — 17 с. — укp.

Висвітлено суспільно-просвітницькі джерела та орієнтири виникнення громадсько-освітнього руху в Україні. Розглянуто освітню діяльність і науково-педагогічну спадщину учасників національного громадсько-просвітницького руху ХІХ ст., їх педагогічний досвід, теоретичні узагальнення, надбання в царині виховання, демократизації та націоналізації освіти, ролі української мови у розвитку дитини, які збагатили українську педагогічну думку, сприяли піднесенню її до рівня європейської. Обгрунтовано висновок, що основу педагогічних поглядів української інтелігенції склала ідея народності у вихованні. На основі зібраних і систематизованих архівних матеріалів, документів, посібників, довідників та епістолярної спадщини розкрито форми та способи поширення освіти серед широких верств населення. Визначено роль і місце найвизначніших представників громадсько-просвітницького руху (В.Білозерського, О.Кониського, М.Костомарова, П.Куліша, І.Нечуя-Левицького, О.Потебні,П.Чубинського та ін.) у формуванні національної самосвідомості українського народу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + Ч710.3(4УКР)52
Шифр НБУВ: РА311659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Гарат Р.М. 
Діяльність товариства "Просвіта" в Галичині (1868 - 1921 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Р.М. Гарат ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2004. — 17 с. — укp.

З використанням широкої джерельної бази комплексно досліджено передумови виникнення, мету створення та основні етапи розвитку товариства "Просвіта" в Східній Галичині 1868 - 1921 рр. Показано цілісну картину його культурно-освітньої діяльності, роль та значення в суспільно-політичному та соціально-економічному житті краю зазначеного періоду. Висвітлено позитивні для населення наслідки її освітньо-організаційної, театрально-мистецької та економічно-промислової роботи. Показано значення народовської ідеології в розгортанні діяльності "Просвіти" до Першої світової війни. Відображено стосунки товариства та греко-католицької церкви.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)5-7 + Т3(4УКР331)61-7 + Ч710.4(4УКР)л5г +
Шифр НБУВ: РА328521

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Цапко О.М. 
Діяльність товариства "Просвіта" в Україні (1891-1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Цапко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 18 с. — укp.

У дисертації на основі значної кількості джерел комплексно досліджено історію становлення та розвитку товариств "Просвіта" в Україні у 1891-1914 рр. Проаналізовано основні форми та методи громадсько-політичної роботи "Просвіт", виділені основні закономірності та регіональні відмінності у їх діяльності. Значна увага у роботі приділена дослідженню однієї із найменш досліджених галузей діяльності "Просвіти" - економічному і господарському вихованню українського народу, піднесенню його матеріального і духовного рівнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч710.4(4УКР)л5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Бадєєва Л.І. 
Діяльність товариства "Просвіта" на Лівобережній Україні у ХХ столітті: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.І. Бадєєва ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

На основі широкого кола джерел досліджено становище освіти та культури Лівобережної України на початку XX ст., розглянуто процес заснування товариства "Просвіта", основні напрямки та форми його діяльності в дореволюційний період, період української національно-демократичної революції, у роки Другої світової війни та за умов незалежної Української держави. Зроблено висновок, що заснування та діяльність "Просвіти" зумовлено історичним розвитком подій в Україні та неповноправним становищем корінної нації. Встановлено, що громадське об'єднання виконувало державницькі функції щодо збереження мови народу, піднесення його національної свідомості, розвитку освіти та культури, а також пропагувало ідеї національного відродження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-7 + Ч710.4(4УКР)л5
Шифр НБУВ: РА330552

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кузьменко 
Духовна культура українських січових стрільців в контексті національно- культурного руху: автореф. дис... канд. культурології: 26.00.01 / Тарас Григорович Кузьменко ; Київський національний ун-т культури і мистецтв. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055,256(4УКР) + Ч710.4(УКР) + Ф513(4УКР)5 + Т3(4УКР3)61-7
Шифр НБУВ: РА366157

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Пономаренко С.Є. 
Культурно-освітні організації Волині 1921 - 1939 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.Є. Пономаренко ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2001. — 15 с. — укp.

На підставі аналізу архівних документів, вітчизняної та зарубіжної історіографії, мемуарів, матеріалів періодичних видань проаналізовано процес становлення культурно-освітніх організацій Волині у 20 - 30-х рр. ХХ ст. Розкрито їх організаційну структуру та кількісний склад, форми, методи діяльності за збереження та примноження національно-культурних надбань українців, досвід роботи, нагромаджений у ході національно-визвольних змагань та боротьби проти політики асиміляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)61-7 + Ч710.3(УКР)6
Шифр НБУВ: РА312742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Гуменюк О. А. 
Культурно-освітня діяльність українських студентів у країнах Центрально-Східної Європи в 1920 - 1939 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. А. Гуменюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 15 с. — укp.

Вперше досліджено культурно-освітню діяльність українських студентів у країнах Центрально-Східної Європи в міжвоєнний період. Розроблено новий підхід щодо висвітлення історіографії з тематики культурно-освітньої діяльності студентів в міжвоєнній Європі. Запропоновано погляд на чинники, які безпосередньо впливають на особливості формування культурних та освітніх осередків українських студентів в даних країнах. Проаналізовано форми та напрями культурно-освітньої роботи українських студентів, їх роль у розвитку української культури й обстоюванні її досягнень перед світовою спільнотою. Введено до наукового обігу архівні матеріали, які поглиблюють інформацію про українських студентів в міжвоєнній Європі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(44)61-7 + Т3(45)61-7 + Ч710.3(44/45=УКР)
Шифр НБУВ: РА379391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Димченко 
Культурно-просвітницька діяльність закладів та організацій культури Придністровського регіону Республіки Молдова у пострадянський період (1991-2006 рр.): автореф. дис... канд. культурології: 26.00.06 / Микола Вікторович Димченко ; Київський національний ун-т культури і мистецтв. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч710.4(4МОЛ)744
Шифр НБУВ: РА365406

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Зякун 
Культурно-просвітницька діяльність татарської діаспори в Україні як засіб формування інтересу молодших школярів до національної культури: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.06 / Тетяна Григорівна Зякун ; Київський національний ун-т культури і мистецтв. — К., 2004. — 20 с.: мал. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч710.4(4УКР=ТАТ) + Ч421.352.13
Шифр НБУВ: РА329358

Рубрики:

      
13.

Чигирин О.Г. 
Культурно-просвітня діяльність як засіб адаптації дітей в інтернатних закладах спортивного профілю: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.06 / О.Г. Чигирин ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано значення культурно-просвітницької діяльності як засобу адаптації дітей в спортивних інтернатних закладах. Розроблено двовекторну модель дослідження адаптаційного процесу. Визначено зовнішні та внутрішні чинники, що впливають на специфіку адаптаційного процесу в інтернатних спортивних закладах. Обгрунтовано педагогічні умови та системи культурно-просвітніх засобів, що сприяють успішній адаптації дітей до нових умов життєдіяльності. Наведено методичні рекомендації щодо удосконалення навчально-виховної роботи з новачками інтернатних закладів спортивного профілю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.341 + Ч710.032 +
Шифр НБУВ: РА348645

Рубрики:

      
14.

Калашников В.Ф. 
Народний агітаційний театр в Україні 70-80-х років ХХ століття: Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.01 / В.Ф. Калашников ; Київський держ. ун-т культури і мистецтв. — К., 1998. — 28 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч717.8.3(4УКР) + Щ333(4УКР)6-9

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Петрова І.В. 
Організація культурно-дозвіллєвої діяльності клубів у країнах Західної Європи та США: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.06 / І.В. Петрова ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Узагальнено досвід організації культурно-дозвіллєвої діяльності клубів і закладів клубного типу у країнах Західної Європи та США; проаналізовано проблематику наукових досліджень культурно-дозвіллєвої діяльності клубів; уточнено категоріально-понятійний апарат сучасного дозвіллєзнавства: понять "клуб", "клубна діяльність"; охарактеризовано основні структурні компоненти клубу, принципи та напрями діяльності; здійснено класифікацію зарубіжних клубів на сучасному етапі їх розвитку; визначено клуб як суспільну домінанту. Розкрито історію розвитку закладів клубного типу в країнах Західної Європи та США, основні тенденції та закономірності їх трансформації; розкрито технологію клубної діяльності з різними віковими категоріями населення. Розроблено рекомендації для практичного використання зарубіжного досвіду клубними закладами України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч712.4(0/8)
Шифр НБУВ: РА311572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Любченко О. М. 
Парк в контексті дозвіллєво-розважальних парадигм європейської культури: автореф. дис. ... канд. культурології : 26.00.01 / О. М. Любченко ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Висвітлено історичні етапи становлення та розвитку парку як природно-антропогенного та дозвіллево-розважального простору, види та зміна концептуальних засад парків. На підставі узагальнення наявної літератури, даних періодичних видань, фото та відеоматеріалів, а також власних спостережень, уточнено деякі аспекти інституалізації парків на українських землях, виявлено особливості розвитку парків відповідн до змін дозвіллєво-розважальних парадигм європейської культури, сучасні тенденції в розвитку парків у Європі й Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч714.4(4)744.4
Шифр НБУВ: РА380884 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Яцина 
Педагогічна й культурно-освітня діяльність товариства "Просвіта" на Закарпатті (1920-1939 рр.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Олена Федорівна Яцина ; Прикарпатський національний ун-т ім. Василя Стефаника. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч710.4(4УКР-9ЗАК)л5г
Шифр НБУВ: РА365686

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Когут Т.М. 
Педагогічна та просвітницька діяльність Василя Сімовича (1880 - 1944): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Т.М. Когут ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено напрями та зміст педагогічної та просвітницької діяльності відомого вченого-мовознавця, педагога та громадського діяча В.Сімовича (1880 - 1944 рр.). Визначено основні чинники установлення його особистості як педагога. Висвітлено основні етапи розвитку світогляду вченого. Розкрито ідеї щодо національної освіти та виховання у його творчій спадщині. Розглянуто історичні шляхи розвитку освіти в Україні у контексті трактувань вченого. Охарактеризовано культурно-громадську роботу просвітника. Оцінено видавничу діяльність В.Сімовича, проаналізовано епістолярну спадщину вченого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)6-8 Сімович, В. + Ч710.3(4УКР)6-8 Сімович, В.І. 4 +
Шифр НБУВ: РА353465

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Цюлюпа С.Д. 
Педагогічні умови формування культури вільного часу студентів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.06 / С.Д. Цюлюпа ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано педагогічну інтерпретацію сутності, змісту та структури вільного часу студентів. Висвітлено поняття "педагогічний потенціал вільного часу студентів", "культура вільного часу студентів", визначено та експериментально перевірено педагогічні умови її формування: соціально-педагогічні, організаційно-педагогічні, психолого-педагогічні, запропоновано організаційно-методичну систему їх реалізації. Визначено кількісні та якісні характеристики використання вільного часу студентської молоді. Виявлено рівні сформованості культури використання вільного часу та основні типи особистостей студентів в залежності від освоєння ними позанавчального часового простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.38 + Ч710.032.101-91 +
Шифр НБУВ: РА328278

Рубрики:

      
20.

Гусакова Н.М. 
Педагогічні умови формування творчої особистості режисера аматорського театрального об'єднання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.06 / Н.М. Гусакова ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Робота присвячена комплексному дослідженню проблеми формування творчої особистості режисера аматорського театрального об'єднання. В дослідженні розроблено теоретичну модель творчої особистості режисера-педагога. Обгрунтовано та експериментально перевірено педагогічні умови підвищення ефективності підготовки майбутнього режисера-педагога до здійснення поліфункціонального характеру праці в аматорських театральних об'єднаннях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч717.6:Щ335.075
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського